u< 'UCC 30-31 OKTOBER 1987 irksland Politieberichten Hengelsportver. „de Viscromte" vierde groots zilveren jubileum Ouddorpse sctiooljeugd raapte heel wat strandvuil bij elkaar tlammema^ Holland Zeevis B.V. Oostflakkee Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Middelharnis Goedereede Welfare Oude Tonge Ds. P. Alblas met da VUT Motorrijder (27) omgekomen Kontaktavond bedrijfsleven Middelharnis Donderdag Reformatie- herdenking In Middelharnis 60e Jaargang No. 5643 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Ingezonden brief: Felicitaties Rode Kruis: C3I335wI$) DINSDAG 27 OKTOBER 1987 POSTBUS 8 3240 AA MIDDF.LHARNIS Redactie en administratie; Langeweg 13, Sommeisdijk Tel. (01 870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01 870 - Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek. no. 3420.01 3392 .108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Beste bezorgde moeder. Het is jammer dat u zich onder uw in gezonden schrijven in de Icrant van j.l. vrijdag niet bekend durfde te maken, an ders had ik u uitgenodigd voor een ge sprek. Nu dus op deze manier. Wat u waarschijnlijk niet weet is dat de brief aan de gemeente niet alleen door mij is ondertekend maar ook nog door drie andere omwonenden van het bedrijf Wat u waarschijnlijk ook niet weet, is dat het bedrijf zich schuldig maakt aan illegale aktiviteiten o.a. het zonder bouw- en hin derwetvergunning hebben van een 40-ton stikstoftank en twee containers, waarvan 1 met een koelmotor op een bestemmings plan met agrarische doeleinden. Bovendien wordt bijna dagelijks de be staande hinderwet overschreden, waar door wij veel hinder hebben van geluids- en stankoverlast. Dit is ook door de ge meente gekonstateerd door het houden van een geluidsmeting 's morgens om 6 uur (overschrijding van 49%). Ten derde denk ik dat u ook niet weet dat de ge meente ïloUand Zeevis bcgiii dit jaar een stuk industrieterrein aan de haven te Stel- lendam heeft aangeboden met subsidie voor verplaatsing. Het bedrijf komt echter niet met konkrete plannen. Als u bovendien de krant van dinsdag 20 oktober goed gelezen had, had u kunnen konstateren dat de Gemeente vindt dat zij door Holland Zeevis aan het lijntje ge houden wordt, daar zij het bedrijf al vele malen uitstel verleend heeft. Niet wij zijn dus schuldig aan werkeloosheid, maar het bedrijf, dat geen stappen neemt om de situatie te verbeteren. Misschien is ook uw zoon genegen om zijn steentje bij te dragen en te zorgen voor minder geluids overlast. Als u verder wenst te discus siëren, ben ik bereid u persoonlijk te woord te staan. Met dank voor plaatsing. Mevr. Orgers, Goedereede - Aanhouding inbreker Afgelopen nacht werd door de rijkspolitie te Heerde een 41-jarige man aangehouden op verzoek van de politie Oostflakkee. Hij werd verdacht betrokken geweest te zijn bij een woninginbraak te Oude Tonge in oktober 1986, waarbij o.m. een computer t.w.v. 15.000,- werd gestolen. De man werd voor twee dagen in verzekering ge steld en zou deze zaak ontkennen. Echter op het technisch sporenbewijs blijkt het tegendeel. Na het opmaken van proces verbaal is de man weer heengestuurd. - Inbraak bouwkeet J.l. donderdag nacht is ingebroken in een bouwkeet, staande bij het in aanbouw zijnde gemeentehuis te Oude Tonge. De deur van de keet bleek opengebroken te zijn en betrokken aannemer miste voor ongeveer 4.000,- aan gereedschap, waaronder een Hilti klopboor en een slijp tol Hitachi. - VerkooT! -• an de deur Vrijdag informeerden enkele personen bij de politie, of er een aktie gaande was tegen de moord op zeehonden. Men had aan de deur personen gehad die een mapje kaar ten a 4,95 te koop aanboden, onder het mom dat dit was ter bestrijding/voor koming van de moord op zeehonden, tegen vivisectie etc. Echter, het kon de kopers niet blijken voor welk algemeen doel de opbrengst was. Onderzoek wees uit dat betrokken personen, afkomstig uit Den Bosch puur commercieel werkzaam waren en dat de opbrengst alleen henzelf diende. Een niet fraaie verkoopmethode, waar niet veel aan te doen valt, temeer daar in dit geval de wel mooie kaarten leuzen vermeldden die sloegen op vivisectie, zeehonden etc. etc. Dezerzijds wordt erop gewezen om attent te zijn bij deurverkoop. Als de koop een maal gesloten is, kunt u nergens meer op terugvallen. DIRKSLAND - donderdagavond 7.30 uur ds. T. M. van Dijk van Veen. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. Koster van Scher- penzeel. OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. T. M. van Dijk van Veen. NIEUWE TONGE - heden (dinsdag) avond a7.30 uurds. A. F. Honkoop van Zwijndrecht. STAD aan 't HARINGVLIET - woens dagavond 7.30 uur student W. Harinck van Dordrecht (Hervormingsdienst). - Poging diefstal vanuit vrachtauto In de nacht van 20 op 21 oktober werd er ingebroken in een vrachtauto, staande op een parkeerterrein in Melissant. Het zeil van de huif werd opengesneden en het geheel werd geopend. Uit de vrachtauto werd niets vermist maar er ontstond voor de eigenaar behoorlijk schade. - Inbraak in kantine Op 25 oktober werd er geconstateerd dat men had ingebroken in de kantine van v. v. Nieuwe Tonge. Uit de kantine wordt een geluidsinstallatie vermist. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. - Aanhouding verdachte Onlangs werd er ingebroken in een restau rant in Herkingen. Door technisch onder zoek werd de dader bekend. Hij werd op 24 oktober j.l. aangehouden. Het betrof hier een inwoner uitBarendrecht. Hij be kende de inbraak. Van het gestelene werd niets teruggevonden. - Diefstal liguster Op vrijdag 23 oktober 1987 betrapte de politie van Ouddorp twee mannen uit Rotterdam, die bezig waren om liguster te snoeien in de duinen. Ongeveer 125 tak ken werden inbeslaggenomen en tegen de 43-jarige J. H. P. en de 45-jarige P. H. Zal proces-verbaal worden opgemaakt. De laatstgenoemde was vorig jaar ook al betrapt bij het stelen van liguster, waarvan de takken dienen ter decoratie van bloem stukken of waarvan de bessen gebruikt worden voor kleurstof om wol te verven. - Verder werd aangifte gedaan van: 1Inbraak in een keet aan de Provinciale- weg in Stellendam. Er werd gereed schap ontvreemd. 2. Diefstal van brievenbussen op de Marijkeweg in Ouddorp. 3. Beschadiging van een fiets in Stellen- dam. De daders zijn bekend en de schade zal vergoed worden. MELISSANT- Van de leden van de Melissantse hengelsportvereniging „de Viscromte" stellen we ons voor dat ze op hun vrije avond in hun vissers- klofïie en rubberlaarzen de deur uit gaan, maar vrijdagavond gingen ze zelfs met moeder de vrouw op stap en daar hoorde het nette pak bij te worden aangetrokken! Géén plekje ditmaal aan de waterkant-, maar het Verenigingsgebouw „Melishof' was hun bestemming omdat daar het 25-jarig bestaan van de Vereniging gevierd stond te worden. Het zevenkoppige bestuur kreeg vele handen te drukken en dat was geen wonder als men weet dat „de Viscromte", genoemd naar een vroeger, buitendijks gelegen viswater, in het rijke bezit van meer dan vierhonderd leden is. Niet, zoals bij vele sporten geselecteerd op leeftijd of formaat, maar een bont gezelschap van jongeren en ouderen die heel onopvallend hun sport bedrijven en zelfs het land hebben aan alle rumoer waarmee andere sporten zo dikwijls omgeven zijn. Een vreedzaam volkje derhalve, de leden van „de Viscromte" en zo kwam het dat vrijdag avond heel wat van die makke schapen in „Melishof' konden. t- Voorzitter M. Wiegel leverde in zijn openingswoord een terugblik waarin hij hulde bracht aan de oprichters van de Vereniging, de heren Keijzer, Overweel en Struik die het genoegen mochten smaken al op de eerste vergadering 108 Het Viscromte" bestuur: v.l.n.r. zittend: J. Bakker, P. Gootjes, voorz. M. Wiegel en C. van Ast. Staand v.l.n.r.: P. Keizer, J. Jordaan en P. Nagtegaal. leden te kunnen tellen, inmiddels tot vierhonderd gestegen! Voor hen heeft de Ver. samen met de ver. „Stellendam" zelfs 100 ha viswater in beheer dat een visparcours van 30 kilometer geeft en er zijn maar weinig hengelsport- verenigingen in den lande, waarschijnlijk zelfs niet één, die dat na zou kunnen zeggen.... Gelukwensen met het voorspoedig voortbestaan waren er dan ook te over, o.a. namens de Deltafederatie, de Stich ting „Melishof' namens de 16 overige Verenigingen in Melissant en door dhr. J. B. G. Kasteleijn die in een zelfgemaakt gedicht precies antwoord gaf op de vraag die op een kleurenplaat te lezen was: „wat is er nou zo mooi aan vissen?" En dhr. Kasteleijn hij dichtte voort over de visser: hij vergeet zijn zorgen, hij vergeet zijn verdriet en zit er in de vroege ochtend, of het late avonduur hij denkt aan heel de wereldse beslommeringen niet zijn ogen zijn gericht op de mooie natuur. Hij zou het niet willen missen, onder geen beding wie zorgde voor hem voor dat mooie plekje..? ,,de Viscromte", zijn hengelsportvereniging!" zo luidde het complimenteuze slot. Gistermorgen, op het zonbeschenen Noordzeestrand, hebben de leer lingen van groep 8 van de Ouddorpse openbare basisschool „de West hoek" er bepaald geen blijk van gegeven hun corvee, het schoonmaken van het strand, te schuwen; integendeel, 't Was best een plezierig begin van de eerste schoolweek na de genoten herfstvakantie, al begrepen ze dan ook hoe triest het is dat er zelfs aan 't blanke strand van vervuiling sprake is. Vele handen maakten licht werk en de dartele schooljeugd zorgde ervoor dat de begeleidende Landrovers (van de Gemeenten, strand paviljoens „de Zeester", „de Kous" en van de KZHRMS), afgeladen werden met stukken hout, stukken touw en netwerk, flessen, plastic en zoveel andere voorwerpen die voornamelijk van schepen afkomstig zullen zijn. Het schonen van een deel van het strand gebeurde op verzoek van de milieu-organisatie „Greenpeace" die een aktie voertom de Noordzee, en daarmee ook de stranden, weer schoon te krijgen. De schooljeugd heeft daar metterdaad en door zich in de milieu-problematiek te verdiepen, op ingehaakt. Beladen met stukken netwerk naar de Landrover. Even wat „spielerei" voor het oog van de camera, maar daarna weer serieus aan 't werk. De vrijwillige welfare houdt haar jaar lijkse verkoopmiddag, bazar en gezellige middag weer in de woongemeenschap voorouderen „Ebbe en Vloed", Washing- tonstraat 2. Er zijn weer mooie handwerken te koop. Diverse attrakties. Enveloppen met vele prijzen, oliebollen, koffie, demonstratie textielverven. U wordt uitgenodigd door de bewoners en vrijwilligsters. Donderdag 5 november 1987, 's middags van 14.00 tot 17.00 uur. Voor topkwaliteit, goede service en voordelige onjien FOTO - FILM REPORTAGE - VIDEO COMPUTER t^J CU t^ C3 CU C3 C3 Weststraal 35 - Mole/iweg 4 Ouddorp Telefoon 01878 1612 en 2120 Filiaal Renesse - Prmtshop Hage^onm 172 - Telefoon 01116-2400 SCHERPENISSE Ds. P. Alblas, die van 1960 tot 1964 predikant was van de hervormde ge meente van Scherpenisse, gaat gebruik maken van de VUT-regeling. Het afscheid van zijn huidige gemeente Bameveld vindt plaats op D.V. zondag 1 november om 15.00 uur in de Oude Kerk aldaar. Pieter Alblas, die 18 oktober 1925 te Utrecht geboren werd, studeerde theolo gie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Op 24 april 1960 werd hij in Scherpenisse in het ambt bevestigd. In 1964 vertrok hij naar Boven-Hardinxveld, waarna hij in 1969 intrede deed in Huizen. Sinds 30 januari 1974 staat ds. Alblas in Bame veld. Tijdens zijn ambtsperiode in Scherpe nisse was dsAlblas o. a. lid van de provin ciale commissie voor het jeugdwerk in Zeeland en scriba-quaestor van het breed ministerie van de ring Tholen. Nabij een kruising te Serooskerke hebben voorbijgangers zondagmorgen het stoffe lijk overschot gevonden van de 27-jarige L. P. H. uit Ooltgensplaat. De jongeman moet 's nachts met zijn motor in moeilijk heden zijn geraakt toen hij, rijdend in de richting Zierikzee, de kruising naderde. Door het gemeentebestuur van Middel harnis zal dit jaar opnieuw, morgen, woensdag 28 oktober 's avonds van 8 tot 10 uur in de foyer van het gemeentehuis een kontaktavond met het bedrijfsleven worden belegd. Door burg. van Welsenis zal aandacht worden besteed aan het economisch be leid in de regio, terwijl er een uiteenzetting zal worden gegeven over het rapport Re gionaal Economisch Onderzoek Goeree Overflakkee, door drs. G. Hoek, mede werker afd. Economische Zaken bij de Provincie Zuid Holland. In Middelharnis zal a.s. donderdagavond in de Herv. Kerk een avond worden belegd ter herdenking van de Reformatie. De organisatie daarvan berust bij het comité Goeree Overflakkee van de Stich ting „In de Rechte Straat". Medewerking zal o.a. worden verleend door de predikanten ds. ten Klooster (Herv.) endenButter(Chr. Gerefterwijl er gezongen zal worden door het Herv. koor „Jeduthun". Meer informatie vindt u op het 2e blad in dit nummer.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1