U\ i-Ur^ Kamperen bij de boer bijna half zo goedkoop „Dirksland in de Markt" verwacht weer veel bezoekers 179ft- AUTO-TIP Leasing Coöperatie Stellendam gaat verder met groei De nieuwe Corolla 1988 Garage KNÖPS B.V. KIEVIT WARMTE Ramoco b.v. Citroen- Hesselink Flakkee's succes op Internationale Kattententoonstelling m Meisjesver. „Tabitha huünetMse nm Miljoenen-contract met KBS markeert succes van Nederland's jongste coöperatie Gastspreicervan het RIAGG in Open Sciiooigroepen Goeree-Overflaldcee AUTO-SCHADE Oud-inwoner overleden Werkloosheid Goeree Overflakkee in september gedaald „De Christenvrouw^^ 60e Jaargang No. 5640 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief De donateurs van de Stichting Vrge Recreatie (kamperen bü de boer) die dit jaar by de bij deze sticliting aangesloten boeren hun tent of ca ravan neerzetten, betaalden gemid deld byna de helft minder dan wan neer zij op een niet bij de SVR aangesloten camping overnachtten. Begin dit jaar ruzieden de ANWB en de Recron nog over de vraag of de kampeer- tarieven over de laatste vijfjaar nu 18 of 21 procent waren gestegen. Inmiddels stelde de Consumentenbond vast dater dit jaar in ieder geval op de door de ANWB en Recron bedoelde campings alweer twee procent meer moest worden betaald dan het jaar daarvoor. De Stichting Vrije Recreatie blijkt oog te hebben voor het feit dat steeds méér mensen minder geld te besteden hebben. Vandaar dat de SVR naast de rust, ruhnte en kwaliteit tevens betaalbaarheid garan deert. Het komend kampeerseizoen zullen de SVR-kampeertarieven weer niet wor den verhoogd. Willem van den Berg, voorzitter van de SVR laat er geen misverstand over be staan: .Afgelopen jaar betaalde een door snee gezin, bestaande uit mmi, vrouw en twee kinderen, gemiddeld 20 gulden en 85 cent voor een overnachting op een cam ping van Recron of ANWB. Bij de SVR is zo'n gezin over het algemeen niet meer dan twaalf gulden kwijt. Volgend jaar zullen de prijzen bij de grote kampeer- ondememingen ongetwijfeld weer flink stijgen. Bij ons is daar echter geen sprake van. Bij ons kunnen onze donateurs vol gend jaar tegen dezelfde prijs als dit jaar op hetzelfde kwalitatief hoge niveau re creëren. Waarbij nog moet worden aan getekend, dat inmiddels bij 500 van onze deelnemers ook huisjes, kamers of cara- Dat deze uitgangspunten van de SVR waargemaakt en gewaardeerd worden blijkt uit de enorme toename van het aantal overnachtingen. In 1986 logeerden of kampeerden 291.648 personen bij de boer. In 1987 waren dat er 403.987. Een toename van maar liefst 38,5 procent. „Wat wij bieden komt overeen met wat onze donateurs willen en zoeken. Dat noem ik kwaliteit", zegt Willem van den Berg. „Aan meer hebben onze SVR- toeristen geen behoefte. Ongevraagde toe ters en bellen die de prijzen opdrijven komen bij onze deelnemers niet voor. Onze donateurs en met hen een heel groot deel van de Nederlandse kampeerders zoeken naar pretentieloos recreëren in de vrije natuur. De SVR bedient hen wat dat betreft op hun wenken". Hoewel het seizoen 1987 al is afgesloten zijn ze bij de SVR al weer volop bezig. Het is er druk. Nu al proberen vele kampeer ders een seizoenplaats te bemachtigen. Nu al bespreekt een groot aantal dona teurs hun vakantie voor volgend jaar. Het ongecompliceerde boerenerf; de per soonlijke ongeveinsde aandacht van de „kampeerboer" en zijn gezin; de rust, de ruimte en de betaalbaarheid, zijn geen loze kreten, dat blijkt. Zij zijn een ant woord op de levende behoeften van kam perend Nederland. OUDDORP Op D.V. woensdag 21 oktober willen wij starten met onze jaarlijkse verkoping van gemaakte goederen, bloemen, koek en fruit. Leuk voor de kinderen, grabbelen of en veloppe trekken. Uw belangstelling wordt op prijs gesteld. De deuren van ons Verenigingsgebouw „Eben Haëzpf' staan open vanaf 09.30 uur tot 3 uur nam. Ook in de middagpauze bent u welkom. De opbrengst is bestemd voor diverse doeleinden. Het bestuur Het is vorig jaar de Dirkslandse ondernemers-, en mét hen de Dirkslandse consument uitstekend bevallen, de toen gehouden eerste aflevering van de beurs „Dirksland in de Markt". Alle aanleiding tot het houden van een tweede beurs, vrgdag en zaterdag 30 en 31 oktober in het sportcomplex „de Gooye"; gratis toegankelgk, vrgdag van 4 tot 10 en zaterdag van 10 tot 9 uur 's avonds. Alle gelegenheid derhalve nieuwsgierig in te gaan op de meest vriendelüke uitnodiging van de meer dan twintig expo santen hen een bezoek te brengen en vast te stellen dat ze voor helemaal niemand onder doen.... De schijn dat dat wél zo zou zijn heeft wel eens de krant gehaald en dat heeft de Dirkslandse ondernemers toen zeer verdroten. Geen luidruchtige tegenaktie was hun wapen, maar heel beheerst organiseerden ze een beurs die er zijn mocht en die zoveel positieve reacties opriep dat herhaling voor de hand lag. Wat drommel...., Dirkslands' ondernemers zijn heus wel bij de tijd....! En ja...., zeg nou zelf, den Hertog is zo'n klein ondernemertje niet en de electrozaken van v. d. Heijden en Van der Groef mogen er ook wel zijn. De schaatsen van Jelier glijden over alle flakkeese banen, Aijo v. d. Graaff is een uitstekend fotograaf, en dwingt een prachtig tuincentrum als dat van Hogchem niet alle bewondering af? Wat dacht u van de Zonweringsspecialist, allemaal bedrijven wier aktiviteiten ver buiten de gemeentegrenzen strekken en 't is van de heren Jelier en Verboom, twee van de stuwende krachten achter de beurs, niet overdreven vast te stellen dat een deel van Dirkslandse zaken ook een funktie voor de streek vervult. Ze vermoeden wel waarom de consument soms een andere weg dan die naar hun bedrijven gaat. „Wij trekken voomameUjk een „kopend publiek", verklaart dhr. Jelier, waarmee hij beduidt dat iemand pas dan een van Dirkslands' zaken binnenstapt waimeer tot een directe aankoop is besloten. Best plezierig voor de handelaar, maar die zou graag ook bij de overwegingen van zijn klant betrokken zijn geweest om hem méér dan in een verkoop gesprekje van informatie te hebben kunnen dienen. „Laat de klant toch weten dat het vragen van informatie geen koopverplichting impliceert!" vraagt dhr. Jelier. Juist die geest ademt ook de beurs waarop vooral gekeken-, maar niet gekocht kan worden. De ondernemers willen laten zien waaruit hun assortiment bestaat en dat in Dirksland niet minder te koop is dan in plaatsen waarvan het middenstandsapparaat hoger aangeslagen wordt De beurs wil de aktie van Dirkslands ondernemers tonen én vooral ook htm bereidheid de consument voor te lichten zonder dat die zich verplicht behoeft te voelen. Doelstelling van de beurs is, zo heeft de organisatie laten weten: ....aan iedereen te laten zien wat de gemeente Dirksland zoal te bieden heeft aan ondernemingen, pro- dukten en diensten. De deelnemers komen zowel uit Dirksland als uit de dorpen Herkingen en Melissant. Tijdens de beurs zal het zwembad dat deel uitmaakt van het sportcomplex geopend en voor de kinderen gratis toegankelijk zijn. Ook zal de Amsterdamse tekenaar Stan Heinze karikaturen van bezoekers tekenen; kinderen kunnen zich gratis laten schminken. Modehuis Braber houdt modeshows en er zullen demonstraties worden gegeven door coiffiire Petit Paris en schoonheidsspecialiste mevr. Abeln. Deze kleurentelevisie heeft de voor kabeltelevisie gevraagde mogeiykheden in zich. Alle modellen In onze showroom. Garage v. d. Velde B.V. Tel. 01870 - 4466 'D-or psweg-^2^8- - -Sorrt mfetsWfft Sanitair - Centr. verwarming 01870-2609 iqij'I.IIJ^iia A. J. van Rumpt /- PEUGEOT TALBOT AUTOIV VISSER 10BIELBEDRIJF Met het sluiten van een overeen komst tussen de coöperatie West voorn en de Helderse oliehandelaar KruyfT Bunker Service is een eind gekomen aan een „olie-oorlog" die de gemoederen in het Stellendamse de afgelopen jaren danig heeft bezig gehouden. Zaterdagavond tekende het voltallige bestuur van de coöpe ratie een contract dat de vissers uit Ouddorp, Goedereede en Stellen- dam voor driejaar lang van bodem prijzen voor hun brandstof ver zekert „Het belangrijkste contract dat we tot dusverre hebben afgesloten". Aldus Adam Tanis, voorzitter van de Coöpe ratie Westvoom, waarbij op het moment 48 van de 60 Stellendamse vissers zijn aangesloten. Een nog jongpas driejaar geleden opgericht maar tot dusverre succesvol opererend samenwerkingsver band, gehuisvest in een splinternieuw ge bouw aan de haven van Stellendam. Een haven die, mede dankzij royale steun van de gemeente Goedereede, van alle mo derne faciliteiten is voorzien. Wat is er zo bijzonder aan het brandstof contract met KBS? In de eerste plaats natuurlijk de prijs. „Cijfers noemen we niet", zegt Henk Dekker, secretaris van de coöperatie, „maar op jaarbasis zijn we meer dan 3 ton beter af dan in voorgaande jaren". Hij doelt op een situatie, waarbij een zestal plaatselijke handelaren aan de brandstofleverantie een boterham moest verdienen. Mèt de bijbehorende conse quentie voor de te berekenen marges. Ook Tanis noemt geen prijzen, maar laat wel doorschemeren dat zijn coöperatie via een inschrijving (waar KBS als laagste uit de bus kwam) het onderste uit de kan heeft gehaald. 'lok de looptijd van het contract( 3 jaar) is een unicum. Als reden voor deze lange looptijd noemt Dekker naast de prijst de professionele aanpak van KBS en het vertrouwen dat het bedrijf de afgelopen 10 maanden in de haven van Stellendam heeft opgebouwd. Bovendien vindt hij het Gasolie bunkeren in de haven van Stellendam. een rustgevende gedachte „niet meer elk jaar om de prijs in de clinch te hoeven". Overigens profiteren de niet bij de coöpe ratie aangesloten vissers uit Stellendam mee: Doordat ook de andere leveranciers noodgedwongen— ophetKBS-niveau gaan zitten zijn ook zij van een bodem prijs verzekerd. „Een succes voor de coöperatie", vindt Dekker, die er wel bij wil aantekenen dat „op dit succes door anderen wordt meegevaren". Ook oliehandelaar Peter Kruyff is een tevreden man: „Door haar sterke logis tieke organisatie en efficiënte wijze van werken kan Kruyff Bunker Service bij uitstek deze minimale marges aan". Hij doelt op de eigen tankervloot van KBS haar onlangs in gebruik genomen heavy- duty bunkerschepen naar eigen ontwerp. „Weinig elegant, maar veel mans" aldus de Helderse oUehandelaar, die naar eigen zeggen in elke Nederlandse ha ven olie blijft leveren „al staan de Ko zakken op de IJssel". Om zowel het RIAGG als de Open S chool onder de aandacht te brengen heeft de Open School het RIAGG uitgenodigd een lezing te geven in de Open School- groepen in Dirksland en Den Bommel. Over het algemeen heeft men weleens gehoord over de Open School en het RIAGG maar wat zij nu precies doen is nogal onduidelijk. De Open School houdt zich bezig met vol wasseneneducatie ofwel volwassenen onderwijs en vorming. De Open School is een onderdeel van de Stichting Volwas seneneducatie Goeree Overflakkee. Naast de Open School heeft de Stichting ook lees- en schrijfgroepen voor volwassenen en een lees- en schrijfgroep voor buiten landers. Tevens organiseert de Stichting jaarlijks een aantal cursussen, zoals En gels, Frans, Duits, Spaans, Russische etc. De Open Schoolgroepen zijn in ver schillende plaatsen op Goeree Overflak kee, Ooltgensplaat, Oude Tonge, Den Bommel, Middelhamis, Melissant, Dirks land, Herkingen en mogelijk ook in Stellen- RENAULT-dealer voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 5 Dirksland, 01877 - 1357 Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS dam. De lees- en schrijfgroepen zijn in Middelhamis. Het RIAGG is het Regionaal Instituut voor Ambulante Geestelijke Gezondheid. Zij zorgt voor de geestelijke gezondheid op G.O. Over deze organisatie en de Open School kunt u meer te weten komen als u dinsdag 21 oktober, van 9.30 - 11.00 uur, aan wezig bent in het verenigingsgebouw 't Westerlicht te Den Bommel of op dins dag 21 oktober, van 13.30-15.00 uur, in het verenigingsgebouw „Onder de Wiek" te Dirksland. Voor meer informatie kunt u bellen naar de Stichting Volwasseneneducatie. OUDDORP Dhr. Fr. v. d. Linde, oud-inwoner van deze gemeente is op 82-jarige leeftijd overleden. Hij was in de jaren 1941-1945 huismeester in het gezin van Prinses Ju- Uana in Canada. Hij was drager van de Eremedaille in de orde van Oranje Nas sau in Zilver, met de zwaarden, voorts van het Bronzen Kmis en het Oorlogsherinne- ringskmis met gesp. Het stoffelijk overschot is in Leiden ter aarde besteld. In de maanJ september is op Goeree Overflakkee de werkloosheid, onder zo wel vrouwen als mannen gedaald. Er kon den in die maand 32 mannen en 34 vrouwen aan het werk, waardoor het to taal aantal werklozen verminderde tot 617 mannen en 396 vrouwen. Totaal zijn dat op Flakkee 1013 werklozen, zijn de 7,6% van de beroepsbevolking, welk per centage in augustus nog 8,1 bedroeg. De opgave van het aantal werklozen per beroepsgroep laat o.a. de volgende aan tallen zien: Bouwvakkers 145; metaalbewerkers 101; landbouwpersoneel 23; horecapersoneel 18; chauffeurs 49; handelspersoneel 29; kantoorpersoneel 50; losse arbeiders 84; pers. alg. dienst 43. Onder de 617 mnl. werklozen bevinden zich 52 jongeren t/m 18 jaar. Bij de dames zijn werkloos, o.a.: kapsters 11; handelspersoneel 78; horecaperso neel 18; kantoorpersoneel 92; onder wijzend personeel 22; soc. geneesk. per soneel 83; huishoudelijk personeel 21; losse krachten 42. Onder de 396 vrl. werklozen bevinden zich 94 jongeren t/m 18 jaar. afd. D'land en M'harnis-S'dük De afdelingen Dirksland en Middeihamis- Sommelsdijk van „de Christenvrouw" hou den woensdag 22 oktober een gezamenlijke bijeenkomst, 's avonds kwart voor 8 in „Onder de Wiek". Uit Middelhamis zal deze avond een bus vertrekken, om 7 uur vanaf „het Dienstencentrum", 5 minuten daarna vanaf de Muziektent en 19.10 uur vanaf de halte bij „de Samaritaan". Spreker op deze avond is ds. van Amstel uit Ede over het onderwerp „Magnetisme en Iriscopie". Door de Belgische Kattenvereniging „De Kon. Mij de Vrienden der Kat" werd onlangs een Internationale kattententoon stelling in de stad Mechelen georgani seerd. Vele dieren uit Duitsland, Frankrijk, Luxemburg, België en Nederland waren in Mechelen te bewonderen. Op deze show waren ook Nellie en Jan v. d. Sluijs uit Stellendam met hun Perzische katten aanwezig, reeds vele jaren halen zij met de door hun zelf gefokte dieren hoge onderscheidingen in zowel binnen als bui tenland. Ook deze tentoonstelling was voor de fam. V. d. Sluijs weer erg succesvol, zij wonnen met hun dieren maar liefst vijf bekers. De katten werden door keurmeesters uit vier verschillende landen beoordeeld. De kater genaamd Sensation's Noogy „La Plus Belle" behaalde zijn tweede kampioenstitel en ontving daarnaast nog de volgende extra onderscheidingen; Beste Brown-Tabby beste in zijn Meur- variateit). Beste kater langhaar. Best of best, wat wil zeggen de beste van de aanwezige langhaar katten en tevens werd hij ook nog eens de Best Generaal, wat wil zeggen dat hij ook de beste was van zowel de langhaar, halflanghaar en kort haar katten. In de jeugdklasse van 3 tot 6 maanden werd het jonge poesje Tutti-Frutti „La Plus Belle" beste kitten poes. Al met al een bijzonder resultaat dus, wat overigens niet snel geëvenaard zaJ worden. Een grote wens van de fam. v. d. Sluijs is] om in samenwerking met de N.K.V.f! evenals 1981 weer eens een tentoon stelling op Goeree en Overflakkee te organiseren. Vdiió gciiuuiu l^ulUiCil wuiueii Gnuidi^ lileuxen- televisletype ST. 63.361 Voorzien van vlaldce rechtiioeMge beeld buis, 39 voorkeuze- kanalen en 2AV (video) kanalen, CTI- technlek betekent trülingsvrye kleur- soheldüig en uiter aard kompleet met afstandsbediening. uoor alle zefcerheul VINGERLING 3-MlDDCLHAHNlS-TEL 01870-2518 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK Voor topkwalileit, goede service en uoordehge priiien. FOTO FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER 1c=3 (=3 c=i t=3 cjmÊmÊmmMSdM^ Westttraax 3S - Molenweg 4 OuMorp Telefoon 018781612 en 7120 Filiaal Renette Prmtzhop - Hogeioom 172 Telefoon 01116-2400 01871 - 1553, Stad a.h. Haringvliet -N y Peugeot Ta Kastanjelat Middelharr Ibot dealer in 41-43 is-tel. 01870-3094 M U II M u Voorzitter Adam Tanis tekent het contract.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1