Huldiging na vele jaren nachtdienst Leasing Promotlepieclitigiieiii ds. op 't Hof te Ouddorp A.V.K. Oude Tonge maakt voorbereidend werk a 3 miljoen Jaarverslag de Ned. Gideons ƒ1199,- 1599 - 2.98 Centra Bosland fiam^emojAf Garage KNÖPS B.V. Ramoco b.v. t Goeree-Overflakkee Dit mag u niet missen Citroen-Hesselink Een bijzondere promotie KIEVIT WARMTE Verkoping in Meiissant t.b.v. „De Scliutse"! Oud-inwoner overleden Uitbreiding winiceivoorziening IVIoiendi|l( Oude Tonge Middelhamis - Sommeisdijk: htttbredfUe AUTO-SCHADE - voor omleiding Oude Tonge - Ontmoetingsdag Gereformeerde Vrouwenbond VRUDAG 2 OKTOBER 1987 No. 5636 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommeisdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Wij ontvingen het 39-ste jaarverslag 1986- 1987 van de Bijbelvereniging v/h De Nederlandse Gideons, Sportlaan 976 te 's-Gravenhage, Postbank girorekening nr. 53.98.98. De vereniging heeft tot doel de verspreiding van de bijbel in hotels, in ziekenhuizen, op schepen en in gevange nissen. Thans zijn in ruim 2.100 hotels/ motels/pensions, bungalowparken, zie kenhuizen, gevangenissen en op schepen meer dan 100.000 bijbels of bijbelge deelten aanwezig. Aan de controle van de bijbels wordt veel aandacht besteed. Beschikbaar zijn de bijbel (Nieuwe Tes tament en de Psalmen) in het Nederlands, het Nieuwe Testament in het Duits, En gels, Frans enNederlands, en eenEngelse uitgave van de gehele bijbel. De vereniging draagt er zorg voor de bijbel onder het bereik van velen te brengen, zodat zij die op zakenreis of tijdens hun vakantie in een hotel of bungalow ver blijven, of in een ziekenhuis worden ver pleegd met het Evangelie in aanraking komen. Enige jaren geleden is begonnen met de bewerking van bungalowparken, waar inmiddels duizenden bijbels zijn ge plaatst. Heeft dit werk zin? Ongetwijfeld! Ruim 100.000 bijbels wachten elke dag op een lezer. En als de bijbel wordt opengeslagen zijn verrassende gevolgen mogelijk. Zoals in het jaarverslag aangegeven, zijn het vorig jaar van het Nederlandse Bijbel genootschap te Haarlem 40.000 bijbels ontvangen, te weten 20.000 Nieuwe Tes tamenten en de Psalmen in het Neder lands en 20.000 Nieuwe Testamenten in het Duits, Engels, Frans en Nederlands. Voor 1987 betekent dit een uitgave van bijna 140.000,- (ca. 50% van de totale kosten). Om aan haar verplichtingen te RENAULT-dealer Verkoop -I- Service 01871 - 1662 i Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 l voldoen, heeft de vereniging gebruik ge maakt van een bankkrediet van 100.000,- waarvan thans nog 60.000,- resteert. Dit bedrag dient zo spoedig mo gelijk te worden afgelost. ISKII Ooltgensplaat - Voorschoten Ten huize van haar dochter, mevrouw N. M. C. Reijerse-Mast, Willem de Zwijger laan 17 te Voorschoten overleed op maan dag 28 september 1987, mevrouw Apol- lonia Teuntje de Bruin, sinds 1920 we duwe van de heer Pieter Jacob Mast. Mevrouw Mast bereikte de leeftijd van bijna 99 jaar. Ze zou op 11 oktober jarig zijn. Met mevrouw Mast-de Bruin is de laatste van het geslacht de Bruin (4 broers en 6 zusters), die vroeger op een boerderij aan de Galathesedijk hebben gewoond, heen gegaan. De begrafenis heeft plaats gehad donder dag 1 oktober j.l. in het familiegraf op de Nieuwe Begraafplaats in haar geboorte dorp Ooltgensplaat Vooraf werd in „El- thato" een rouwdienst gehouden, waarin voorging ds. G. H. van Kooten, her vormd emeritus predikant te Delft. Op 20 september 1987 heeft de com missie ruimtelijke ordening vergaderd. Ze heeft haar gedachten laten gaan over de vaststelling (door de gemeenteraad) van een voorbereidingsbesluit krachtens de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten be hoeve van bouwwerken in het kader van de dorpsverbetering te Oude Tonge. Deze dorpsverbetering is gestart met werk zaamheden in de Emmastraat, Kerkring, Voorstraat, Molendijk en Oostdijk. In de door de eemeenteraad vastgestelde dorpsverbeteringsplannen is rekening ge houden met een uitbreiding van de schil- derswerkplaats onder aan de Molendijk en met een tweetal dagwinkels op deze dijk. Met belanghebbenden hebben hier over gesprekken plaats gevonden. Hieruit is gebleken dat de realisatie van voren bedoelde aktiviteiten op korte termijn mo gelijk is. Toen we ons dinsdagmorgen tegen zevenen in „de Samaritaan" aandienden en aan de balie de weg vroegen naar 't afscheidsfeest van de nachtzuster bracht dat aldaar enige schrik teweeg: „watafscheid?" 't Bleek gelukkig een vergissing en er was geen sprake van een afscheid, maar van een jubileum, een vrolijk jubileum zelfs dat werd bereid aan nachtzuster Breeschoten uit Middelhamis. Na 23 jaar in het Academisch ziekenhuis te Utrecht te hebben gewerkt kwam ze twaalf jaar geleden naar „Middelhamis" om nachtzuster te worden in het Verpleeghuis „de Samari taan". In de voorbije twaalf jaar heeft Zr. Breeschoten niet anders dan nachtdienst gedaan en dinsdagmorgen werd door haar collega's, de bewondering daarvoor luide uitgezongen in een feestlied waarin het 35 jarig verpleegkundige werk van de jubilaris breed werd uitgemeten. Ook meerdere verpleegden, in middels tot goede bekenden en sommige zelfs zorgenkinderen geworden, woonden het vroege huldigingsfeest bij. Op de foto geeft dhr. A. de Gans, oud-gemeentebode van Sommeisdijk Zr. Breeschoten een bloemetje. Nieuwe video recorders van de uitvinders J.V.C. HR-D210, 4x programmeerbaar HR-D230, 4 koppen, LP+SP 3 JAAR volledige GARANTIE* 1 kg. magere speklappen alleen maandagmorgen 0P= OP OUDDORP A. J. van Rumpt Dirksland, 01877 - 1357 PEUGEOT TALBOT AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER In de krant van afgelopen dinsdag gaven we aandacht aan de promotie van dr. W. J. op 't Hof, de hervormde predikant van Ouddorp. Hier ziet u de promovendus na afloop van de promotieplechtigheid in de aula van de rijksuniversiteit te Utrecht Hij is omgeven door vader en broer die fungeerden als paranimfen. Ingezonden: „Eilanden-nieuws" van 29 september deed ons mede een verslag van de pro motie van Ouddorp's predikant. Ook ik maakte de plechti^eid mee, zij het dan dat er niets meer was te bieden dan een staanplaats als je al niet bijzonder vroeg tijdig aanwezig was. Het proefschrift, waarvan de titel intussen wel bekend is, „het dikste proefschrift ooit in Utrecht gepresenteerd", zo lezen we in genoemd nummer van „Eilanden-nieuws", nu, dat is dan ook echt wel nieuws, nieuws dat bewondering kan afdwingen voor deze predikant (en voor zijn echtgenote)! We weten overigens, ds. Op 't Hof getuigt van „de Vaderlandsche Kerk". We zijn het daarmede van harte eens, zou het niet zo zijn dat bij het bezwijken van deze Kerk ook het lot van ons Land zeer hachelijk zal blijken?! Dan Stelling 11, iets daarover in dit verband. Ze luidt aldus: „Een echte pro testant wil liever vandaag dan morgen terug naar de Moederkerk". Ik vermoed dat sommigen met deze stel ling moeite hebben. Hebben wij niet een Vader-land en een Moeder-kerk? En wij werden (ik dan destijds te Oud dorp!) bij gelegenheid van de Heiligen Doop ingedragen in de schoot der Moeder kerk, om gedoopt te worden in den Naam van God den Vader, den Zoon, en den Heiligen Geest. Dus dacht ik: Wat nu met die „Moeder kerk"? Dr. Op 't Hof denkt daarbij meer in een algemeen verband, naar ik begreep. Maar waar hij spreekt van „de Vaderlandsche Kerk" daar blijkt het toch ook weer dat het nationale volksbelang hem zeer wel ter harte gaat, dat wéten we dan allen trou wens. Toch dacht ik even: „ben ik nu wel een echte protestant?", want dat bedoelde heimwee ken ik momenteel niet, wèl valt een wereldwijd heil te verwachten middels Israels bekering, naar Romeinen 11:15 duidelijk zegt. Dus „terug-verlangen" öf toekomst-perspectief?! A. van der Koo^, v.d.m. Sanitair Centr. verwarming 01870-2609 Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS A». Nog steeds niet de aanleg van de omleidingsweg om Oude Tonge (Ryksweg 59), wél de voorberei dende werkzaamheden gaan vol gende week beginnen. Dat werk bestaat uit het graven van een aan tal watergangen die tz.t als weg- sloten zullen dienen en de aanleg van een aantal grondterpen die moeten gaan zorgen voor een voor belasting van de ondergrond. Die terpen, 5 in totaal, komen bü de Schoolweg (2), de Bommelsedgk (1) en de Oudelandsedgk (2) waar ongelljkvloerse kruisingen zullen worden aangelegd. Het werk is aangenomen voor een bedrag van 2,9 miljoen door aarmemingsbedrijf A.V.K. te Oude Tonge. Begin 1989 zal het werk gereed dienen te zijn. Neyaar '88 zal volgens de plaiming met de aanleg van de aarden baan worden begonnen en er gens in 1993 zal de lang begeerde weg er dan eindelijk moeten zijn, al wordt ge hoopt dat de Minister alsnog gevolg zal (kunnen) geven aan de roep uit de regio de aanleg te bespoedigen. afd. Zuid-Holland-noord en zuid De 40e Provinciaje ontmoetingsdag zal D. V. dinsdag 13 oktober a.s. in de Imma- nuelkerk, Schoemakerstraat 1 te Delft gehouden worden. Spreker: Mevr. Ds. M. J. v. d. Veen- Schenkeveld uit Rijswijk. Thema: Dromen en vergezichten. Aanvang: 10.15 uur, sluiting ongeveer 15.15 uur. Toegangsprijs 5,- ook niet-leden zijn van harte welkom, een goede gelegenheid om kennis te maken met het werk van de Gereformeerde Vrouwenbond. Dit jaar is het 50 jaar geleden dat de G.V.B. werd opgericht, studieverenigin gen voor vrouwen dat was nogal wat in die tijd. Dat de Bond haar bestaansrecht bewezen heeft, blijkt wel uit het feit dat de G.V.B. nog steeds aktief en aktueel bezig is. Ter gelegenheid van het jubileum is een boekje verschenen: „50 jaar Gerefor meerde Vrouwenbond, Dat is niet niks". Dit boekje is op de ontmoetingsdag te koop voor 10,-. De moeite van het lezen waard! Nadere informatie: tel. 01871 - 1310. Er rijdt een bus vanaf Hoekse-Waard over Goeree en Overflakkee via Hoogvliet naar Delft Een lagere aanneemsom dan de door Rijkswaterstaat gemaakte ramingen, zo als dat zich ook m.b.t het thans uit te voeren voorbereidende werk voordoet, zou aan die bespoediging wellicht bij kun nen dragen. De kosten van het totale werk, 7,2 km. tweestrooks autoweg, worden geraamd op plm. 65 miljoen....! Later.... is het aan te leggen deel van Rijksweg 5 9 bedoeld Autosnelweg te wor den met twee rij stroken voor het verkeer in elk van de richtingen. De norm die Rijks waterstaat daarvoor hanteert 20.000 voertuigen per etmaal zou zelfs al in de negentiger jaren bereikt kuimen worden. Bij de ingebruikname van de nieuwe weg wordt al op 16.000 eenheden per etmaal gerekend. Eerst het voorbereidende werk voor de autoweg die Oude Tonge van veel verkeer zal ontlasten en op dat vooruitzicht teert de regio OostflaUcee al vele jaren. De aanleg van de wegsloten past geheel in de voortgang en de opzet van de ruilverkave ling Flakkee in het betreffende gebied. Projektleider is dhr. W. W. de Zeeuw. BRUINISSE Ger. Gem. in Ned. D.V. zondag 4 oktober (Oogstzondag) 10.00 en 17.00 uur ds. F. Mallan van Alblasserdam. „De Schutse" vraagt uw aandacht! ,JDe Schutse" is een landelijke stichting tot oprichting van een tehuis voor ver standelijk gehandicapten uit de reforma torische gezindte. In september 1985 is gestart met een dagverblijf in Veenendaal voor jonge en oudere verstandelijk gehandicapten. Dit dagverblijf wordt geheel gefinancierd d.m.v. vrijwillige bijdragen, giften en op brengsten van verkoopakties. Een aantal dames op Goeree-Overflak kee zijn aktief om „De Schutse" te steu nen. D.V. 10 oktober organiseren zij een ver koping in verenigingsgebouw „De Poort", Voorstraat 14 te Melissant van 10.00 uur tot 4.00 uur 's middags. U wordt aangeboden: kinderkleding en handwerken, bakkersartikelen, o.a. olie bollen, allerhande textiel van bekende merken. Droogbloemstukjes, zelfge maakte advokaat enz. Uw bezoek wordt op prijs gesteld! voor uooroOe zefcerffwid VINGERLING 3-MIDDELHARNlS-TEL 01870-2518 Voor (opkwtliteit, goede service en voonUlig» priiian FOTO FILM REPORTAGE-VIDEO-COMPUTER 'J-l-'-l-H^«"«) tVttatratt 35 Molenweg 4 - Ouddorp Telefoon 01S78-1612 en 2120 Filiêël RenBise - Prinahop Hogeioom 173 Telefoon OU 16-2400 01871 - 1553, Stad a.h. Haringvliet Peugeot Talbot dealer Kastanjelafin 41-43 Middelhamis - tel. 01870-3094 (foto RD) OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1