Ruim voldoende baten op Maritieme avond Koelqesaktie ten bate van de kinderadoptie Politieberichten tpVU*^ .k( fïoniiSieman Lampionoptocht Dirksland: Veii „Kluiigelhoek^^ werd het toch een prachtige Hummelhoek Rommelmarkt in Sommelsdijk De Kabeljauwstand Eilandelijke brandweerwedstrijd 10 oktober Voor beroep bedankt Rommelmarkt op het Havenhoofd te Goedereede Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Middelhamis Goedereede Zaterdag twee Ministers in Oude Tonge Vrijdag en zaterdag bazar in „de Samaritaan" 60e Jaargang DINSDAG 29 SEPTEMBER 1987 No. 5635 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief De maritieme avond die vrijdagavond in Ouddorp werd gehouden in de hoop dat die voldoende baten zou opleveren voor de aanschaf van nieuwe plaatsbepalingsappara tuur voor de reddingsboot „de Zeemanspot", heeft aan de verwachtingen van organisator Bob Iken méér dan voldaan! Na afloop van een gezellige avond, die gevuld was met bingo's, een reddingsfilm, verloting en het optreden van het Scheldeloodsen- koor uit Vlissingen, kon dhr. Iken trots en blij het voorlopig eindresultaat bekend maken: 12.200,- terwijl meerdere giften die waren toegezegd daar nog bij kunnen worden opgeteld. De nieuwe plaatsbepalingsapparatuur werd ter plekke door de oud-schipper van de reddingsboot Teeuw van Oers aan de huidige schipper Leen Koese overhandigd en die verklaarde er zich bijzonder gelukkig mee. De nieuwe apparatuur zal al deze week aan boord van de reddingsboot worden geïnstalleerd. De paaistand van de kabeljauw in de Noordzee, in 1970 nog 270.000 ton sterk, is voor dit najaar nog maar 100.000 ton, terwijl de biologen 150.000 ton het mini mum vinden om een nieuwe jaarklasse op voldoende sterkte te garanderen. Naast overbevissing wordt de achteruit gang ook geweten aan hydrografische (na tuurlijke) veranderingen. Henk Heesen, bioloog van het R.I.V.O. (Rijks Instituut Visserij Onderzoek) is dan ook van mening, dat een strenge quotering van de kabeljauwvisserij, hoe erg ook voor de daarop vissende scheepsbemanningen, niet kan uitblijven. Een vergroting van de maas wijdte vooral voor de vissers, die vissen in de Duitse Bocht, waar grote scholen gul voorkomen, zou deze jonge kabeljauw kans geven, tot volwassen kabeljauw op te groeien en niet ontijdig het leven te beëindigen. DIRKSLAND Opbrengst kollekte In de week van 14 september tot en met 20 oktober is in Dirksland gekollekteerd voor het Prinses Beatrixfonds, voor steunver lening aan lichamelijk gehandicapten. De kollekte bracht op 2.671,15. Een ieder die de kollekte heeft gesteund, en met name de koUektanten wordt heel hartelijk dank gezegd. GOLTGENSPLAAT Ophalen oud papier Heden dinsdagavond vanaf 6 uur wordt uw oud papier opgehaald voor de zending. Graag in deze uw medewerking. OUDDORP Beroepen Door ds. G. Meuleman, Herv. predikant alhier, is een beroep ontvangen naar de Herv. Gemeente van Wekerom, zo is de gemeente zondag medegedeeld. De traditioneel geworden jaarlijkse eilan delijke brandweerwedstrijd zal dit jaar worden georganiseerd door de ploeg van Dirksland, en gehouden worden op zater dag 10 oktober. Alle ploegen van het eiland hebben voor deelname ingeschreven. MIDDELHARNIS Ds. G. Mouw te Genemuiden heeft voor het op hem uitgebrachte beroep van de Ger. Gemeente bedankt Dam- en Schaakver. „Dirksland" Uitslagen van maandag 28 sept. 1987 Dammen; afdeling I: B. Roetman - C. van Welie----afgebr. K.deJong-M.van'tGeloof.----afgebr. P. V. d. Groef- K. de Munck1-1 Afdeling 2: H. Stolk - W. Nieuwlandafgebr. A. van Rossum - H. de Munck 2 - O Schaken; afdeling 1: W. Zorge - A. Nobel0-1 W. Stolk - J. van 't Geloof0-1 F. van Ast - D. Wolfertafgebr. Afdeling 2: H. Bal - J. C. de Jong0-1 A. v. d. Vliet - A. Lugtenburg----1-0 B. Doomhein - W. van VeenO -1 De leerlingen van de Chr. S.G. voor Havo en Mavo „Prins Maurits" te Middelhamis hopen D.V. vrijdagmiddag 2 oktober een koekjesaktie te houden ten bate van hun 19 geadopteerde kinderen uit verschillende (arme) landen. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, komen de leerlingen ook dit jaar bij u langs met p^jes heerlijke koekjes van Flakkeese makelij in groot en klein formaat, gesorteerd en ongesorteerd voor de prijs van 2,50 per pakje. Stelt u de leerlingen en daarmee óók uw verre naaste niet teleur door niets te kopen. Door DAAD-werkelijk een pakje koekjes te kopen, kunnen de kinderen in de verre landen die zelfs het allernoodzakelijkste levensonderhoud missen in aanraking worden gebracht met het WOORD. Mede door uw bijdrage aan deze aktie ontvangen zij voedsel en kleding en kan hun nood daardoor iets gelenigd worden. Koekjes kopen doet u tóch! Dus.... waarom dan niet van de leerlingen? HARTELUK AANBEVOLEN 1 Op zaterdag 3 oktober houdt de Eben- Haëzerschool te Goedereede-Havenhoofd een rommelmarkt. De opbrengst van deze rommelmarkt is bestemd voor de school bus en nog aan te schaffen (computer) materiaal. Het belooft een gezellige dag te worden: 's Morgens vroeg zijn er al veel mensen in de weer om stapels oliebollen te bakken, die u al tegen koffietijd kunt komen kopen. Er is een deskundige aan wezig op het gebied van satellieten met name over weersatellieten kan hij veel vertellen en vooral ook laten zien, dit lijkt ons erg interessant voor mensen die in hun werk veel met de weersomstandigheden rekening moeten houden. Op het school plein staat die dag ook een oud scheeps- motortje opgesteld, dat echt zal worden gestart en waar u liet toerental van kunt raden. Ook wordt aan het eind van de rommelmarkt de uitslag bekend gemaakt van het raden op het varken. Verder treft u allerlei kraampjes aan met oude spulletjes, handwerkmateriaal, twee dehands boeken en nog veel en veel meer. Voor de kinderen is er ook heel wat te beleven: Raden, grabbelen, prikken voor leuke prijzen. Krachtige lieden kuannen proberen met een minimum aan slagen grote spijkers in een balk te slaan, iemand is bezig met houtsnijwerk, kortom er is heel veel te doen. Kom daarom allemaal naar onze rommelmarkt op 3 oktober, van 10.00 tot 16.00 uur bent u welkom op de school van Goedereede-Havenhoofd. GOLTGENSPLAAT Ter afsluiting van het zomerseizoen 1987 organiseert de drumband een lampion optocht voor de kleinere jeugd. Bij goed weer vertrekken we om 18.30 uur vanaf het Centrum voor een kleine rond gang van ongeveer drie kwartier door het dorp. Ouders, mogen we op u en uw kleintjes rekenen? OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur student G. M. de Leeuw, Rotterdam. DIRKSLAND - woensdagavond 7.30 uur ds. P. Blok van Kootwijkerbroek. STAD aan 't HARINGVLIET - woens dagavond 730 uur ds. H. Paul van H. I. Ambacht. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Baayens van Aagte kerke. - Diefstal siervelgen Een inwoner van Middelhamis deed aan gifte terzake diefstal van vier siervelgen van zijn personenauto. De auto heeft op 24 september een poosje geparkeerd ge staan op het parkeerterrein aan de School straat te Middelhamis. Vermoedelijk zijn daar de wielvelgen van de auto ver wijderd. - Vernielingen aan personenwagens In het afgelopen weekend werd tot twee maal toe een personenauto door onbe kenden beschadigd. Een inwoner van Middelhamis deed aangifte omdat on bekenden zijn auto, die bij de woning geparkeerd stond, met een scherp voor werp hadden bekrast. Hierdoor werden de ruiten van de auto beschadigd. Een andere inwoner uit Middelhamis deed aangifte van vemieling van de an tenne van zijn auto. Ook die wagen stond bij de woning geparkeerd. Enige tijd ge leden was hetzelfde gebeurd met de auto van zijn echtgenote. - Inbraak in garage In de nacht van 25 op 26 september werd er ingebroken in een garagebedrijf te Nieuwe Tonge. Om in het pand te komen heeft men een deur opengebroken. Uit het pand worden een aantal radiocassette recorders vermist - Vemieling aan gevel en auto In de nacht van 26 september werd er met een steen tegen de gevel van een woning aan de Voorstraat te Middelhamis ge gooid. De steen kaatste vermoedelijk te- mg en kwam op en tegen een auto terecht die daar geparkeerd stond. Zowel de gevel als de auto werden beschadigd. - Dronken achter stuur In het afgelopen weekend werden weder om twee bestuurders van een personen auto geverbaliseerd omdat ze teveel al cohol hadden genuttigd. Van beide be stuurders werd een bloedproef afgenomen en beiden kregen ook een rijverbod. De peuters leken nog wat onwennig toen ze hun nieu instapten. Bijna zou je gedacht hebben dat Ina van Prooyen zaterdagmorgen met het verkeerde been uit bed was gestapt Mopper, mopper, mopper, klonk het toen ze zaterdagmorgen, bU de opening van de nieuwe peuterspeelzaal „de Hummelhoek" de genodigden verwelkomde, maar allengs klaarde haar humeur op. Had ze 't eerst nog moeten hebben over de moeizame voorgeschiedenis, waarby de peuterspeelzaal schril afstak tegen het „grote" ziekenhuis, het „prachtige" zwembad, de „grote" sporthal en het „mooie" bejaardenhuis, nu de Hummelhoek óók zo voortreffelük gehuisvest is, nu was Ina bereid om in Dirksland gewoon élles mooi te vinden....! Al in 1975 was het idee voor een peuterspeelzaal geboren, zo releveerde mevr. van Prooijen. Dirkslandse ouders die het belangrijk vonden dat hun kinderen al op heel jonge leeftijd een peuterspeelzaal bezochten waar ze kontakten met leeftijdgenootjes zouden hebben en daarom hun kinderen naar Middelhamis brachten kwamen bij elkaar om in Dirksland een peuterspeelzaal van de grond te krijgen. In 1976 kon worden begonnen in het Animo gebouw in het Achterdorp waamit men in 1977 verdwijnen moest omdat de Gemeente dat gebouw had verkocht. Het Gemeentebestuur dat inmiddels wat meer tegemoetkonend was geworden verhuurde t.b.v. de vestiging van een peuterspeelzaal een gedeelte van de oude kleuterschool in de Tuinstraat en vanaf dat jaar leverde de gemeente een bijdrage in de koste zodat, naast de spulletjes die uit eigen middelen waren gekocht, ook wat extra speelgoed kon worden aangeschaft, waartoe jaarüjks ook kledingbeurzen en een fancy fair worden gehouden. Een bom.... - Ais een bom zo vertelde Ina van Prooijen was daama het bericht ingeslagen dat er wéér verhuisd moest worden. De school zou worden gesloopt, maar de Gemeente toonde zorg voor de peuterspeelzaal en mevr. van Prooijen kon, thans staand voor de ingebmikname van het nieuwe onderkomen in het Victoria-gebouw, namens ouders en bestuur de Gemeente hartelijk bedanken voor de fijne samenwerking die er was geweest om de mooie zaal tot stand te brengen. Ze verheelde niet dat er best nog wensen zijn, nieuwe tafeltjes en stoeltjes zouden geen luxe zijn, maar anderzijds wordt geprobeerd de bijdrage van de ouders a 30,- per maand zo laag mogelijk te houden zodat het voor iedere ouder mogelijk moet zijn van de speelzaal voor hun kroost gebraik te maken. Er zijn thans 2 groepen van 14 peuters elk maar het ligt in de bedoeling daaraan uitbreiding te geven met een derde groep. „Met de opening van deze peuterspeelzaal is ons dorp weer een stapje in de goede richting van de leefbaarheid van ons dorp", stelde mevr. van Prooijen nu vast en haar humeur was zonnig toen ze besloot met de wens dat alle mensen, vanaf de geboorte tot in de ouderdom, in het dorpDirksland een fijn thuis zullen hebben...! - Gevaarlijk spel Een inwoner van Goedereede deed aan gifte van een gevaarlijk spelletje dat en kele jongelui speelden. Ze gooiden met grind vanaf een viaduct, waardoor de voorruit van zijn auto beschadigd werd. Waarschijnlijk was het nog niet tot de daders doorgedrongen dat het ook moge lijk geweest was dat een automobilist van schrik of door het verbrijzelen van zijn mit van de weg was geraakt. - Inbraak voetbalkantine In de kantine van de voetbalvereniging WFB werd afgelopen week ingebroken. De daders namen de stereo-toren en slof fen sigaretten mee. Naar de daders wordt een onderzoek ingesteld. - Brandje In een vakantiehuis in Ouddorp ontstond brand doordat een zachtboardplaat tegen een kachel stond en was gaan smeulen. De Ouddorpse brandweer bluste de brand. - Graveeralctie een succes Afgelopen zaterdag was iedereen welkom op het politie-bureau in Ouddorp om daar de postcode en huisnummer in zijn fiets te laten graveren. Niet minder dan 68 fiet sen werden voorzien van deze gegevens. Eén gevonden fiets kon worden terag gegeven aan de eigenaar. - Verder werd aangifte gedaan van: 1vernielingen aan de omheining van een weiland in Ouddorp; 2. inbraak in een loods aan de Plaatweg in Stellendam; 3. poging tot inbraak aan de Stoofweg ini Ouddorp; 4. diefstal van een valhehn aan de Zuid- dijk in Ouddorp; 5. beschadiging aan een personenauto in het Gladiolenpad in Stellendam. De welzijnszorg-commissie van „de Sa maritaan", het verpleeghuis te Sommels dijk, hoopt a.s. vrijdag en zaterdag, 2 en 3 oktober, weer een gezellige bazar te hou den waarvan de opbrengst aan het Wel zijnswerk ten behoeve van de bewoners van „de Samaritaan" ten goede zal komen. De bazar heeft elk jaar een thema, waar voor dit jaar „holland in 't klein" is gekozen. Donderdagmiddag wordt er voor de be woners een speciale openingsmiddag ge- houdea Er komt op de bazar een grote rommel markt, een boekenmarkt er zijn bloemen, voorts allerhande gezellige kraampjes, video-opnamen van Nederland en 't mooi ste stukje daarvan, Flakkee. Er is een schilderijen-expositie en voor wie van het bazarbezoek hongerig en dorstig is ge worden zijn er drankjes en.oliebollen en gebakken vis....! Op zaterdag 17 oktober a.s. is er in het wijkgebouw „de Zwaluw", Sperwer 5, Sommelsdijk, een rommelmarkt Heeft u spullen die u weg wilt doen dan kunt u die inleveren bij het wijkgebouw op dinsdag, woensdag, donderdag- en vrij dagmorgen en op maandagavond. Zit u met het vervoer ervan, belt u dan even het wijkgebouw, tel. 01870 - 6574. U kunt het inleveren tot en met 15 oktober a.s. De opbrengst komt ten goede aan de wijkvereniging. DIERENBESCHERMING Opgevangen omgev. Julianastraat te Oude Tonge, kleine, zwarte bastaard hond. Het dier is zeer verwaarloosd. Inl. fam. v. d. Berg, tel. 01877 - 1232 of dierenarts Schilder, tel. 01874 - 2441. Zaterdag a.s. zullen de Minis ters Braks (Landbouw en Vis- sery) en Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) in Oude Tonge aanwezig zyn ter onderteke ning van een bestuursovereen komst waarin de toekomstige inrichting en het beheer van het KrammerVolkerakgebied z^n vastgelegd. Het gezelschap wordt zaterdag morgen 10.00 uur in „de Gmtters- wei" ontvangen. Nadat door de burgemeester van Oostflakkee, drs. de Vos, een welkomstwoord zal zijn gesproken zal het woord worden gevoerd door de wnd.-voorz. van het Bestuurlijk Overleg Krammer- Volkerak, dhr. A. W. Bragman en vertegenwoordigers van Water schappen, Gemeenten en Provin cies die naast de Ministeries aan het Bestuurlijk Overleg hebben deel genomen. Voor topfutalitrit, goedosarvict en voordeligeprijtvn: FOTO - FILM REPORTAGE VIDEO - COMPUTER IJ.|..|.||.«H«) Wmmnat 35 Molenweg 4 Ouddarp Telefoon 018781612 en 2120 FiliMi Renene Prinattop Hoguoom 172 Telefoon Otl 16-2400 *^*^^^*^*^^0^^^^*0t[^*^*^^^*0^^*0^0^0^^i^t^^0^0^0*0^0^0^^*^^^^^t^^^^^i^'i^^0m^^^^^^i0m^^^it^m^^m0m i0^^^^^^^0^^^0^^^^^0^0*^^0m0^0^0m^^0m

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1