/69,- Leasing CPAW Oeitgendagen 1987 DELTA FLORA Garage KNÖPS B.V. AMBULANCE VERWERS auto's Twee overvallen htubrethtse Zomerzangdienst Goedereede Oud papier Ouddorp Ook op de PHILIPS stereo walkman D6608 Citroen- Hesselink Ramoco b.v. l Goeree-Overflakkee Onze SHOWROOM 010-433 33 00 Paardenziekte C.E.M. 60e Jaargang No. 5618 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Nog een kleine maand geduld en het is weer zover: de Oeitgendagen 1987 te Ooltgensplaat. Het belooft dit keer een zeker zo'n fantastisch feest te zullen wor den als afgelopen jaar. De organisatoren: de Ondernemersvereniging Ooltgensplaat doen hun uiterste best wederom een pro gramma aan te bieden „voor elk wat wils"Reserveert u nu reeds de data in uw agenda: 14 tot en met 22 augustus 1987. U bent welkom op de Oeitgendagen. Met trots kunnen wij aankondigen, dat de Oeitgendagen 1987 geopend zullen worden door de internationaal bekende Amerikaanse countryzanger Jimmy Law- ton. U bent nu natuurlijk nieuwsgierig na zo'n openingsknaller naar de rest van het programma. We houden u nog even in spanning, maar wij denken, dat de rest van de week nog veel knallers in petto heeft. We lichten hier alvast een tipje van de sluier op: 14 augustus: Jimmy Lawton; 15 augustus: Frou-Frou; 17 augustus: Culturele avond; 18 augustus: bingo; 19 augustus: veiling; 20 augustus: variété; 21 augustus: sound- mix en playback-show; 22 augustus: OELTGENDAG. We hebben naar ons idee niets te veel gezegd: Oeitgendagen 1987: Voor elk wat wils. U bent welkom op de Oeitgendagen. Op woensdag 5 augustus wordt de vierde en laatste zomerzangdienst gehouden in de Ned. Herv. Kerk in Goedereede. De avond begint om half acht. De meditatie zal gehouden worden door ds. K. Groenen dijk te Sommelsdijk. Verdere medewerking wordt verleend door de chr. gem. zangverenigingen „Soli Deo Gloria" uit Stad aan 'tHaringvliet en „Jubilate" uit Ooltgensplaat, beiden o.l.v. C. C. V. d. Heuvel. Daarnaast is er ook weer veel samenzang. Na afloop kunt u koffie drinken in „de Ark" en kunt u boeken kopen t.b.v. het restauratiefonds. U komt toch ook? Toenemend aantal overtredingen in vervoer over de weg Knoeien aan de tachograaf, te kort rus ten en te lang doorrijden blijkt in toe nemende mate voor te komen in het ver voer van personen en goederen over de weg. De Rijksverkeersinspectie heeft dan ook vorig jaar 431 processen-verbaal meer opgemaakt dan in 1985. Het aantal overtredingen liep vorig jaar op tot 20.419 Dit alles blijkt uit het jaarverslag over 1986 van de Rijksverkeersinspectie, de dienst die toezicht houdt op een juiste naleving van onder meer de Rijtijdenwet. Deze wet regelt de dienst- en rusttijden van de chauffeurs in het vervoer over de weg. Vooral bij het vervoer van personen en goederen over de grens komt het nogal eens voor, dat er met de tachograaf wordt geknoeid om te voorkomen, dat tijdens controle zichtbaar wordt hoezeer er de hand wordt gelicht met de verplichte rij en rusttijden. Vorig jaar werd in totaal aan 2720 chauf feurs een rijverbod opgelegd omdat zij te lang achter het stuur hadden gezeten. Meerdere malen werd proces-verbaal opgemaakt wegens een combinatie van overtredingen: te lange rijtijden, knoeien aan de tachograaf en geen vergunning. D.V. zaterdag 1 augustus wordt er geen oud papier en lorren opgehaald voor de zending. Dit in verband met de vakanties. De eerstvolgende ophaaldatum wordt 5 september. U mag het wel zelf brengen aan de Duinkerkerweg 6. De bus voor de zendingsdag is nog neit vol. U kunt nog mee; alleen voor de bus van Ouddorp kunt u zich opgeven tot dinsdag 5 augustus. Vertrektijd 6.45 uur uit Eben-Haëzer, Preekhillaan 1 De zendingscommissie Wfflfll-'»"^' Zie voor openingstijden e.d. advertentie elders in deze krant. Voor nog geen 7 tientjes wel de leukste ff^ELIGEOT TALBOT AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER A. J. van Rumpt Dirksland, 01877 - 1357 RENAULT-deaier voor ///is\ Homnnn h ii 4^ ------------------ Verkoop Service 01871 - 1662 J Verkoop na 17.00 uur: X C. Breen, 01878 - 2496 is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend o LANGEWEG113 TEL. 01870-2222 MIDDELHARNIS - De gemeente Oostflakkee is niet alleen een land van ruimte maar ook een land vóór ruimte. De plannen en ideeën die vanuit de bevolking naar voren komen om Oostflakkee tot een gemeente te maken waar het goed wonen en werken is, liegen er niet om. De stichting Natuur, Cultuur en Recreatie, die enkele maanden geleden is opgericht, ziet haar eerste plan, een SMEDERUMUSEUM, gerealiseerd. Op 22 augustus, op de grote Oeltgendag, zal het museum dat genoemd is naar DE smid van Ooltgens plaat „Piet Kamp", door burg. drs. C. W. de Vos geopend worden. Oostflakkee is een mooie gemeente. Door de afsluiting van de Philipsdam is deze plaats tevens een unieke gemeente geworden: er komt een schitterend natuur gebied bij. Het ligt in de bedoeling om b -X natuurgebied, dat nu aan het ontstaan is, geheel wild te laten. Deze gemeente, die in het verleden soms verguisd werd, heeft veel mogelijkheden en voorzieningen die tamelijk onbekend zijn: Schoolvoorzièningen: crèches, ge- integreerde basisscholen (3 richtingen), MAVO, MEAO, die een streekfunktie vervult, een K.M.B.O. (Kort Middelbaar Beroeps Onderwijs) en een Vormings centrum waar leerplichtigen en vrijwil ligers tot 19 jaar terecht kunnen voor verschillende cursussen. Bibliotheek: in Oude Tonge en Oolt gensplaat is een bibliotheek; in Den Bom mel en Achthuizen rijdt een bibliobus. Cultureel Centrum: iedere kern heeft zijn eigen ontmoetingsplaats. Havens: het watersporttoerisme wordt geanimeerd en krijgt goede voor zieningen. Winkelbestand: die is uitstekend; en kele winkels genieten nationale faam. 9 Huisvesting: geeft geen problemen. 9 Volksgezondheid: zowel medisch als para-medisch zijn er alle voorzie ningen. Alle specialismen zijn op het eiland vertegenwoordigd. Bedrijfsterreinen: deze hebben ac ceptabele prijzen. Terreinen zijn geschikt voor schone en lichte industrie. Oeltgendag: met een mooie en goed georganiseerde braderie, waarover men wijd en zijd de loftrompet steekt. Te betreuren is dat men op Oostflakkee lange tijd bezig was een cultuur af te breken door oude woningen te slopen die historische monumentjes waren. Ook aan recreatie en toerisme is weinig gedaan door gebrek aan mankracht. Om dit gat op te vullen is er de Stichting Natuur, Cultuur en Recreatie gekomen. Deze stichting wil trachten om voor zowel de toerist als de plaatselijke bevolking de cultuur te behouden en de ontspaiming te bevorderen. Plannen worden neergelegd in een recreatienota die aan het gemeente bestuur zal worden aangeboden. Smederymuseum „Piet Kamp" De 150 jaar in gebruik zijnde smidse van Piet Kamp aan de Voorstraatte Ooltgens plaat is tot museum omgebouwd. Burg. C. W. de Vos van Oostflakkee zal op 22 augustus (Oeltgendag op originele wijze de opening verrichten. Het ligt in het voornemen om dit museum altijd min of meer in bedrijf te houden. Tegen betaling kunnen er voorwerpen worden gesmeed e.d. De beheerder, Piet Kamp, is iedere dag aanwezig (behalve 's zondags) om bezoekers uitieg te geven. De mogelijkheid bestaat om reeds dona teur te worden 10,- per jaar) van de vereniging Vrienden van het Smederij museum, dat in oprichting is. De toegangsprijs voor het museum is ƒ1,50. Voor kinderen 1,- Een heel gezin betaalt maximaal 5,-. Het museum wordt op Oeltgendag geopend vanwege de prettige samenwerking met het Oeltgen- dag-comité. De Voorstraat in Ooltgensplaat. Het derde huis van links is de smederij van Piet Kamp. Ter gelegenheid van de opening van het smederijmusem verschijnt een folder waar in leuke plekjes vermeld staan én er staat een beschrijving in van een wandelroute met veel historische gegevens. Het is de bedoeling om in het najaar verschillende fietsroutes door Oostflak kee uit te stippelen. Verdere plannen De Stichting Natuur, Cultuur en Re creatie is van plan om aan het gemeente bestuur van Oostflakkee het Raadhuis aan de Kaai te Ooltgensplaat, in bruikleen te vragen om er in de toekomst een infor matiecentrum annex VW te vestigen. De diverse ruimten zouden tevens kun nen dienen om er exposities te houden van de opgravingen die de vereniging „de Motte" gedaan heeft zodat het goed van eeuwen terug getoond kan worden. Een informatiecentrum zal niet alleen ten bate van de Stichting zijn maar ook voor diverse verenigingen o.a. de water sportvereniging. De stichting wil voorkomen dat een informatie-centrum in handen van een projektontwikkelaar valt met alle nare gevolgen van dien. De rust zeker de zondagsrust dient gehandhaafd te worden; aldus de stich ting. Voorts zijn er plannen voon een kinderboerderij met uitsluitend inheemse dieren; een kinderveilige speeltuin; fa miliesportvelden waaronder een midget- golfbaan. Eén van de vele prachtige dijkjes op Oostflakkee. De stichting wil vooral aktiviteiten ont plooien die in gezinsverband ondernomen kunnen worden. Een vakantieverblijf voor gehandicapten is een plan dat de stichting in samenwerking met de inwoners van Oostflakkee wil realiseren. Natuurgebied De Stichting Natuur, Cultuur en Re creatie is in gesprek met de direktie van IJsselmeerpolders en Staatsbosbeheer. Ze wil bewerkstelligen dat het nog te vormen nieuwe natuurgebied voor de na tuurliefhebbers tóch toegankelijk blijft om dit unieke gebeuren van nabij te laten meemaken. Stichting Natuur, Cultuur en Recreatie De bestuursleden van de stichting heb ben allen hun eigen specialismen zodat voldoende kennis in huis is. Er zijn geen zittende bestuursleden; iedereen verricht arbeid. Ze weten zich verzekerd van de steun van deskundigen waarvan enkelen internationale faam hebben. Om de plannen van de stichting te kun nen verwezenlijken is ongetwijfeld veel geld nodig. En niet alleen geld is welkom. De stichting zoekt nog een aantal vrijwil ligers: secretaresse, timmerlieden, las sers; kortom alle ambachtslui zijn welkom. Tel. 01873 - 2639. Als u donateur wilt worden van de ver eniging Vrienden van het smederijmu seum kunt u eveneens dit nummer bellen. Levensgevaar? Ongeluk gebeurd? Hartstilstand De besmettelijke paardenziekte C.E.M. (Contagieuze Equine Metritus) is, nadat ze tien jaar geleden voor het eerst in Engeland voorkwam, nu ook in Neder land geconstateerd. Voorlopig zijn drie dekstations gesloten. Namelijk in Aarle Rixtel, in Zevenaar en in het Twentse Geesteren. Bank- en roofovervallen komen ook in Zeeland min of meer sporadisch voor, twee roofovervallen in twee dagen is ech ter iets wat nog niet eerder gebeurde. In Vlissingen had woensdag een overval plaats in een supermarkt, waarde kassière een mes op de keel werd gezet. De buit was hier 2000,-. Donderdag werd een filiaal van de Verenigde Spaarbank aan de Singel overvallen. Van een 82-jarige vrouw die aan de balie stond werd onder bedreiging met een pistool het geld weg gegrist, dat zij juist van een medewerkster aan die balie had ontvangen, waarna hij nog meer geld eiste; men voldeed aan de eis en de man vertrok te voet. In beide gevallen wordt aangegeven dat de dader een ongeveer 25-jarige man zou zijn. Voor topkwêliKit, goed» a y en voordelige pnjian: FOTO FILM REPORTAGE - VtDEO COMPUTER C=3 CD C3 C3HtMMM^^4K Wesntraat 3S - Molenweg 4 Ouddorp Telefoon 01878 16!2 en 2120 f^ilMl Renene Printihop Hogeioom 172 Telefoon 01116 240Q voor aO£ zdterheul VINGERLING 3 - MIOOELHARrjIS-TEL 01870-2518 Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 01871 - 1553, Stad a.h. Haringvliet ^♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦A Oostflakkee: Het land van ruimte Csntrale Post Ambulancevervoer Rijnmond Meidkamer: Schiedamsedijk 95, 3011 EN Rotterdam Ziekenvervoer zonder spoed (Bel een dag tevoren) 010 - 4 14 89 11 Overig telefoonverkeer: 010 - 4 33 98 82 Klinkerlandseweg 9 3244 BD Nieuwe Tong Tel. 01875-2235- Het betrouwbare adres voor uw Ze hands auto!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1