Politieberichten Antiek speelgoed in museum te Ouddorp fiontiSeman Dodelijk ongeval Zendingsdag GZB Braderie-concert te Middelharnis /jf? (p^g^SlBÏBU^ Middelharnis Goedereede De heer J. C. Goedegebuure veertig jaar muzilcant Amerikaanse familie zoel(t bloedverwanten Recreatie-bungalow gemijnd op 51.000- De zomer viert zijn lioogtepunt op de Delta Flora Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Expositie in bibiiotlieelc Oude Tonge DINSDAG 28 JULI 1987 No. 5617 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie; Langeweg 13, Scmmelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief - Rgden tydens ontzegging rybevoegdheid Tegen een inwoner uit Roosendaal ca. werd proces-verbaal opgemaakt omdat hij met zijn personenauto was gaan rijden terwijl hem de bevoegdheid daartoe door de rechter voor langere tijd was ontzegd. - Inbraak in restaurant Vermoedelijk in de nacht van 20 juli j.l. werd er ingebroken in een restaurant in Herkingen. Men kwam het pand binnen door verwijdering van een ruit. In het pand werden de speelautomaten, een geldkistje en kassa's opengebroken. Het schade bedrag aan het pand bedraagt enige hon derden guldens, hoeveel geld er werd weg genomen kon niet precies worden vast gesteld. - Inbraken in auto's Door een aantal inwoners van de ge meenten Middelhamis en Dirksland werd op 22 juli aangifte gedaan van diefstal vanuit een personenauto. Het betrof veel al diefstal van geluidsapparatuur, die met braakschade uit de auto werd gehaald. Diezelfde nacht werden te Rotterdam twee verdachten aangehouden die de ge stolen goederen vervoerden. Nadat zij waren overgebracht naar Middelhamis bekenden zij de inbraken te Middelhamis, Dirksland en Stellendam. Beide verdach ten waren inwoners uit Hellevoetsluis. - Onder invloed alcoholische drank Op 25 juli reed er een bestuurder van een personenauto over de Langeweg te Mid delhamis. Hij reed daarbij zodanig dat hij bijna de hele weg nodig had. Nadat hij tot stoppen werd gedwongen bleek hij onder invloed van alcoholhoudende drank te zijn. Van hem werd een bloedproef af genomen. Bovendien kreeg hij een tijdelijk rijverbod opgelegd. - Diefstal en inbraak Het afgelopen v/eekend werd bij de B eton- mortel GrevelingenBV te Stellendam een mit van een vrachtauto en van een kantoor vernield. Zowel uit de vrachtauto als uit het kantoor werd niets ontvreemd. Bij 2 kledingzaken te Ouddorp werd op dinsdag 21 juli een aantal kledingstukken weggenomen. De kledingstukken hingen buiten in rekken voor de winkels. Vanuit 2 personenauto's te Stellendam werden radiocassette-recorders en nog enige andere voorwerpen ontvreemd. In beide gevallen werd een rait ingeslagen. Later werden er in Rotterdam enige jeug dige personen aangehouden die o.m. deze diefstallen bekenden. Eveneens werd er de afgelopen week in gebroken in de kantine van de tennisver eniging te Stellendam. Een toegangsdeur werd met grof geweld opengebroken waar na een hoeveelheid snoep en limonade werd ontvreemd. *''liül-'"i*'l'^ SINT ANNALAND De heer J. C. Goedegebuure is tijdens de wekelijkse repetitie van de koninklijke fanfare ,rAccelerando" in de Sakofahal aan de Bierensstraat in Sint Annaland gehuldigd wegens zijn veertigjarig jubi leum. Voorzitter W. A. Boogaard zwaai de hem lof toe en sprak de hoop uit, dat Goedegebuure nog vele jaren in goede gezondheid zijn beste krachten zou mogen geven aan de fanfare. De waarderende woorden gingen vergezeld van de zilveren speld van de KNF met oorkonde, het Accelerando-insigne 40 en een boor- standaard. De heer Goedegebuure werd op 10 juli 1947 lid uit een groep van zes leerlingen. Hij is nog als enige overgebleven. Drie kinderen van de jubilaris werden muzi kant, van wie twee er nog bij „Accele rando" zijn en de oudste zoon Gerard in Renesse zijn partij meeblaast. Allemaal op bugel, waarmee ook Jaap Goedege buure zelf begonnen is. Twintig jaar ge leden schakelde hij over op comet. Imniddels is mevrouw Goedegebuure- Rijnberg als leerling begonnen om te zij ner tijd de koninklijke fanfare te ver sterken. Naast al dat positief nieuws speet het de voorzitter, dat de inzamelingsaktie van oud papier de laatste keer de mist inging door het ontbreken van de gebmike- lijke publicatie. Het resultaat viel bar tegen met honderdvijftig kilogram tegen over normaal vijf a zes ton. De tweede maandag van de maand augustus (10 augustus) hoopt Accelerando die schade mimschoots in te halen. Ook de afgelopen week werden er in Ouddorp 6 fietsen ontvreemd. Daarnaast werden er ook 2 fietsen ge vonden, waarvan er 1 aan de eigenaar kon worden teruggegeven. Een op 12 juli 1987 te Ouddorp ont vreemde personenauto werd in Rotterdam teruggevonden en kon weer aan de eige naar worden teruggegeven. - Alcoholmisbruik Ook de afgelopen week werden er weer enkele personen aangehouden terzake het rijden onder invloed van alcoholhoudende drank. Een inwoner van Ouddorp werd, maar liefst op zijn verjaardag, aan de kant gezet door de politie daar hij toch wel opvallend met zijn auto reed. Van de man werd een blaas- en bloedproef genomen en tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. C. S. te Ouddorp werd al rijdende op zijn traktor aangetroffen, terwijl hij door de rechter wegens eerder misbruik van alco hol, was veroordeeld tot een rij-ontzeg- ging. Ook nu weer bleek hij onder invloed van alcohol te verkeren. Hij pleegde bij zijn aanhouding het nodige verzet maar kon toch naar het politie-bureau worden overgebracht. Aldaar weigerde hij zijn medewerking aan een blaas- en bloed proef Ook tegen hem werd proces-ver baal opgemaakt. Aan het einde van de toeristendag te Ouddorp moest een inwoner van Ouddorp op de Koolweg uitwijken voor 3 tegen liggers. Hierdoor raakte zijn auto in de berm en liep daarbij zelfs zodanige schade op dat de auto totall los werd verklaard. Daar ook deze bestuurder het nodige aan Bachus had geofferd werd ook van hem een blaas- en bloedproef afgenomen. - Aanrijdingen met gewonden De afgelopen week vonden er in de ge meente Goedereede 3 aanrijdingen plaats waarbij mensen zodanig gewond raakten dat zij naar het ziekenhuis moesten wor den gebracht. Op de Provincialeweg te Goedereede sloeg de bestuurder van een personenauto links af en bemerkte hij niet een auto die uit tegenovergestelde richting kwam. In totaal waici) ei 3 personenauto's bij deze aanrijding betrokken. 2 bestuurders moes ten naar het ziekenhuis worden gebracht. De een mocht na behandeling weer naar huis maar de andere bestuurster was zo danig gewond geraakt dat zij de gehele week in het ziekenhuis moest blijven. Op de kmising van de Rijksweg 5 7 met de West-Nieuwlandsedijk vonden de afge lopen dagen 2 aanrijdingen plaats waarbij mensen gewond raakten. In beide gevallen werd geen voorrang verleend aan verkeer welke over de Rijksweg 57 reed. Bij de Ie aanrijding moest 1 persoon naar het zie kenhuis en bij de andere aanrijdingen werden 2 personen naar het ziekenhuis gebracht. De Amerikaanse familie Hender- sen, die eind augustus 1987 naar Nederland komt zou gaarne in kon- takt komen met bloedverwanten op Goeree-Overflakkee. Hun familie komt uit Oostflakkee menen zij, misschien oorspronke lijk uit Dirksland. Hun vader, Jo hannes Korteweg, zou geboren zijn in Stellendam en hun moeder heette Mina Klaaijsen. Hun grootmoeder was Nellie Witvliet en haar moe der heette met achtemaam de Bonte. Wie uit deze summiere gegevens enigerlei familierelatie kan vast stellen wordt verzocht kontakt op te nemen met familie de Geus, Roo sendaal, tel. 01650 - 37516, die de gegevens naar Amerika zal door zenden. OOLTGENSPLAAT Door notaris M. A. Korbijn te Oude Tonge, in samenwerking met notaris kantoor Schaap Partners te Rotterdam werd maandagavond, 27 juh 1987 in Hotel „Hobbel" te Ooltgensplaat bij af slag verkocht de recreatie-bungalow no. 46 met onder- en bijgelegen grond, in het Bungalowpark „Het Volkerak" aan de Havendijk te Ooltgensplaat, groot 2.01 are (eigen grond). De verkoop, volgens ex art. 1223 B.W. had plaats namens de eerste hypotheekhoudster, de Friesch- Groningsche Hypotheekbank N.V., ge vestigd te Amsterdam. De verkoop werd gemijnd op 51.000,- door de heer A. J. Hobbel A.J.zn. te Ooltgensplaat. Vorige week werd het onroerend goed bij opbod ingezet op 45.000,- door de heer A. H. Boelée te Zoetermeer. Zaterdagavond j.l. heeft op Schouwen Duiveland omstreeks half zes een ongeval plaats gehad waarbij de 21-jarige P. (René) Bosland uit Middelhamis om het leven is gekomen. Komende van de Brouwersdam waar hij ijs gevent had voor de firma Kraik te Zierikzee, is hij op de Heuvelsweg tussen Kerkwerve en Zierikzee door onbekende oorzaak van de weg geraakt Hij schampte een boom waarop de wagen kantelde en doorgleed tot de volgende boom. Het slachtoffer is vrijwel direkt na het ge beurde overleden. Het medeleven met de fam. Bosland is groot. Zij die D.V. donderdag 6 augustus a.s. mee willen naar de zendingsdag van de GZB te Driebergen vinden hieronder de namen en telefoonnummers van de per sonen bij wie zij zich kunnen opgeven voor de busa. Deze opgave dient te geschieden vóór of uiterlijk op donderdag 30 juli 1987. Ouddorp: Dhr. R. Kleinetel. 01878 -1541 Dhr. C. V. Koppen.tel. 01878 -1533 Goedereede: Dhr. A. V. d. Laan.tel. 01879 - 2643 Mw.H. J.Tanis-Redert.01879 -1200 Stellendam: Mw. C. Meijer-Jansen 01879 -1682 Mw. H. Keijzer-Moijses 01879 -1507 Melissant: Dhr. P. A. Leijdens01877-1372 Mw. A. Overweel- Goedegebuur01877 - 1765 Dirksland: Dhr. R. van Putten01875-1325 Herkingen: Mej. A. M. C. Huizer 01876 - 258 Sommelsdyk: Dhr. P. Lodder01870-5015 Middelharnis: Mw. C. J. v. d. Made-Sarelse 01870 - 4228 Dhr. I. Verstraten01870 - 4449 Nieuwe Tonge: Dhr. C. Kabos01875- 1456 Mw. J. Kom-Taale01875 - 1245 Oude Tonge: Mw. J. G. Maliepaard- v.d. Vliet01874-2062 Stad aan 't Haringvliet: Mw. J. P. van Biert- Sevenhuijsen01871 - 2059 Den Bommel: Mw. B. van den Boogert- deBeen01871-1235 Ooltgensplaat Langstraat: Dhr. P. in 't Veld01873 - 1424 De vertrektijden en instapplaatsen zul len bekend gemaakt worden in Eilan den Nieuws van dinsdag 4 augustus 1987. In verband met het regelen van de bussen willen de organisatoren vroegtijdig weten hoeveel personen er uit elke plaats mee gaan. U wordt daarom dan ook dringend ver zocht u op te geven vóór of uiterlijk op donderdag 30 juli. Mocht u zich na 30 juli toch nog op willen geven, dan wordt u verzocht dat rechtstreeks te doen bij dhr. A.H. van Holten te Goedereede, telefoon 01879- 1498. De Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee organiseert op vrijdag 31 juli a.s. een concert in de Ned. HErv. Kerk te Middelhamis. Zij heeft hiervoor uitge nodigd: Koperblazers vank „Sempre Crescendo" t.w. Ron Braber (trompet) en Arie Noordijk (trompet), terwijl Rinus Verhage het grote drie klaviers Leeflang orgel zal bespelen. Het programma dat de concertgevers zullen uitvoeren luidt als volgt: 1Trompetconcert in BesA. Vivaldi (allegro-largo-allegro) (1675-1741) 2. a) „WernurdenliebenJ. S.Bach lasstwalten" (1685-1750) b) Pedalexercitium c) „Nun lobe meine Seele den Herm" 3. „Andante" uitJ. Haydn Trompetconcert in Es (1732-1809) (solo Ron Braber) 4. Fantasia in g-mollJ. C. Kellner (1736-1803) 5. Uit opus 77:C. H. Rinck „Jesu meine Freude" (1770-1846) Choral mit Veranderangen 6. Dialoque pour deuxE. Bozza Trompettes (1954) (allegro maestoso - moderato - tempo di marcia) 7. Fuge über denR. Schumann NamenBACH (1810-1856) De aanvang van het concert is 20.30 uur, kerk open 20.00 uur. De toegangs prijs bedraagt 5,- (scholieren, CJP- houders en 65+ betalen 3,-). Een bezoek aan het museum in Ouddorp, het vroegere Raad- en Polderhuis, is zeker de moeite waard. De hele maand juU en augustus staan de deuren van het museum in de Raadhuis straat wijd open om bezoekers het oude speelgoed te laten bewonderen dat op de bovenverdieping in de voormalige raadzaal staat tentoongesteld. Deze expositie is door de verening VEOS beschikbaar gesteld. Deze Vereniging van Expositie Oud Speelgoed heeft zich ten doel gesteld om oud speelgoed op te sporen, te restaureren en tentoon te stellen. Het is een rondreizend museum en het bijzondere is dat het in de vorm van hele taferelen gebracht wordt; voor zover althans mogelijk is. Ook voor mensen zonder verbeeldingskracht is het de moeite van het bekijken waard. In de loop der jaren is helaas veel speelgoed weggegooid. Veel spoorbanen zijn bij een verhuizing bij de vuilnis terecht gekomen. En wat kapot was daarvan werd gezegd: weg er mee! Restaureren betekent vaak: uitdeuken, solderen en schilderen. Maar ook het opnieuw maken van dingen uit blik; b.v. onderdelen die ontbreken zoals vlaggen, telegraafpalen. Het is een vakmanschap met oog voor detail. Mirjam de Wit zittend op een vliegende Hollander uit het Jaar 1930. Speelgoed uit grootmoeders' tijd! De kinderen de Wit uit Den Bommel, die met hun ouders op vakantie in Ouddorp waren, keken hun ogen uit. De bedoeling is om te voorkomen dat oud speelgoed wordt weggegooid. De tentoonstelling laat zien wat men er nog mee kan doen. De vereniging zou graag in kontakta willen komen met mensen, die van plan zijn om oud speelgoed op te ruimen. Het speelgoed van onze voorouders is de moeite waard om voor het nageslacht bewaard te blijven! Zo staat er een oude grammofoon uit 1920, een aap-noot- mies leesplankje, theeserviesjes van emaille en steen, diverse treinen waaronder een Markiin uit 1899! Mooie, houten huisjes, die in authentieke kleuren geschilderd zijn, vormen een prachtig decor. Er is veel te bewonderen maar de vereniging is van mening dat er nog veel méér oud speelgoed op diverse zolders moet staan. Ze doet een oproep om de V.E.O.S. aan oud speelgoed te helpen zoals: oud blikken speelgoed, treinen, auto's, schepen, stoommachines. Hettel.m. is 071 -213880 of 05759-1627. De openingstijden zijn: van maandag t/m zaterdag van 10.00 - 13.00 uur en 14.00 - 17.00 uur. Op zaterdag is er gelegenheid de toren te beklimmen om half ll,half 12, half3enhalf4. De 2.400 m^ grote bloemenhal zal tij dens de avonduren een nostalgische sfeer uitademen. Een fraaie kollektie giet ijzeren gaslantaams, kompleet met trap- houderkrul en rozet, wordt geplaatst tus sen de bloemenarrangementen. De tijden van weleer, de jaren 1840-1940, met herinneringen aan de oude dorpspleinen, grachten etc., waar het gasmannetje 's avonds de lantaams aanstak, zullen her leven. De 30e DELTA FLORA wordt ge houden van 4 te.m. 8 augustus 1987 in de gebouwen van de Gemeentelijke Vis- afslag te Stellendam. wwwWwwwwwwwwW OUDDORP - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. A. M. den Boer van Lisse. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. D. Rietdijk van Moerkapelle. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. Mol van Werken dam. NIEUWE TONGE - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. A. Bac van Bode- gravea In de bibliotheek van Oude Tonge kan men vanaf 31 juli schilderijen bezichtigen van de dames Pieterse en de Waal. Ze komen beide uit Oude Tonge en hebben dan ook onder meer dorpsgezichten van Oude Tonge geschilderd. De schilderijen zijn te zien t/m eind augustus tijdens de openingsuren van de bibliotheek. I.v.m. de vakantieperiode is de bibliotheek t/m 21 augustus gesloten op woensdag- en vrijdagmiddag. Ook in Ooltgensplaat kan men terecht voor kunst In de bibliotheek is t/m eind augustus een tentoonstelling over Escher te bezichtigen. Voor topkwaliteif. goede service en voordelige pri/zen FOTO-FILM REPORTAGE -VIDEO -COMPUTER cj C3 C3 en IVesKtra3t35 Molenweg 4 Ouddora relefoon 01878-1612 en 2120 filiaal Penesie - Pnntshop - Hogeloom 172 Telefoon 01116-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1