ElllVt1DEI1-l1IEUW5 i Op z'n flakkees gezeit: C) goed Expositie van foto's van weggevoerde joden isKïr Meer rente vrij van belasting MEDISCHE DIENSTEN 3e Blad VRUDAG 24 JULI 1987 No. 5616 HET tajKVENSTER blik op kerk en samenleving - Noodweer - Een streep door de rekening - God regeert Sinds jaar en dag wordt door mensen die kranten en tijdschriften moeten vullen gesproken over de komkommertijd. De periode van hetjaar waarin velen vakantie vieren, waarin het meeste werk stilligt en dus het nieuws schaars is. Maar dit jaar bieden het weer en de vakantie ruimschoots extra nieuws. Wolk breuken in eigen land, waarbij de cam pings in Zeeland schade opliepen en die de zeilers in het hoge noorden overlast bezorgden. In Franlaijk een dijkdoor braak, waardoor een camping onder water kwam te staan. En het ergste in Noord- Italië, waar zware regenval de oorzaak was van overstromingen en aardverschui vingen. Veertien mensen minstens hebben de dood gevonden en duizenden moesten vluchten voor het steeds nog wassende water. Deze rampen vormen het gesprek van de dag. Een heleboel even sensationeel nieuws gaat blijkbaar aan de aandacht van de massa voorbij. Wie praat er nu in een winkel of in de trein over het schandaal van de Amerikaanse wapenleveranties aan Iran? En wie is op de hoogte van het diplomatieke konflikt tussen Iran en Irak? Maar bij deze natuurrampen, die gepaard gaan met veel menselijk leed, blijken veel mensen meer direkt betrokken te zijn, misschien ook omdat familieleden of vrien den ergens in de buurt van het rampgebied zijn, of omdat men zelf plaimen heeft in die richting te trekken. Bij het bekend worden van dergelijke rampspoed staat dan ook de telefoon van de ANWB-alarmcentrale roodgloeiend. Iedereen wil weten of eventuele familie leden of kennissen door zo'n ramp gedu peerd zijn. Merkwaardig genoeg weet men dan zelf nauwelijks waar de betreffende personen zich bevinden, maar men belt dadelijk naar Den Haag! Trouwens, het is bijna niet te geloven waimeer men hoort of leest met welke problemen mensen de alarmcentrale dur ven lastig vallen. Het RD van zaterdag 18 juli bood daarover een onthullend artikel. Een auto die niet wil starten, een tent die ineengestort is, en zelfs welk merk katte- voer de poes van de buren moet hebben.... Afgezien van al deze dingen is het on begrijpelijk dat jaarlijks zoveel mensen met vakantie gaan zonder een adres achter te laten. Ze rekenen niet met de mogelijk heid dat één van hun naaste familieleden bij thuiskomst dood en begraven kan zijn. Ik denk toch dat dit iets te maken heeft met het verschijnsel dat de vakantie nu een maal moet doorgaan en dat daarvoor alles moet wijken. Een streep door de rekening kan men eenvoudig niet gebruiken. Een nog jonge vrouw en moeder van een gezin moest dezer dagen acuut naar het zieken huis voor een vrij ingrijpende operatie. Eerste reaktie van één van de gezinsleden: „daar gaat onze vakantie".... Het is wel begrijpelijk dat het een tegen valler betekent wanneer men een tijd naar de vakantie heeft uitgezien en het feest gaat dan om de één of andere reden niet door. Maar als vakantie het einde van alles is, dan zijn we toch, zoals we dat vandaag zeggen, verkeerd bezig. En zouden de ongekende rampen van de laatste dagen ons misschien kunnen leren dat er EEN is Die het ook wat onze vakantie betreft voor het zeggen heeft? Waarnemer Die is 1 juli geopend in 'k zou zaage: wie d'r nog niét geweest is gae t'r 's kiêke, 't is te moeite waerd, d'r staene héél wat maansen op, dié de ouwere ongder ongs gekanne ha. Cor Verbiest, vroeger wennende hiê in de Binnewegt, heit saeme mit Pauw Koote, oal dié foto's biê mekoare gezocht in noe kan iederéén ze komme bekiêke. Het is een héél waark geweest voor dié twéé ge noemde maansen. Deurdat ze in 't verzet gezete ha, hadde ze nogal wat foto's kanne kriêge. D'r is ongderlesten nog in Eilande Nieuws gevroge of tat t'r nog Flakkeeë- naers wazze dié d'r hadde in daer is héél wat op gekomme. Je kan zieë dat het leven roare kronkels maekt, noe mot je kiêke, twéé jongers dié nog voor d'n oorlog vertrokke binne, be lande toch weer op 't eiland: De vazze blüüft trekke. Toien 'k ter kwam op Saeterdagmiddug, liep ik d'r mar alléén mar al gaauw kwamme d'r een man in vrouwe mit een zeune, het was goed te zieën, het wazze joden, nae d'n oorlog kwamme ze üüt Indieë om, zoe as ze dochte, de fummielje op te zoeken, mar die was niét zoe üüge- breid méér, as toen heulje of ter ouwers, weggiênge. Het wazze naekommeliêngen van Moos te Haas. Ze vroege dan oak trek. Hebt u m'n grootvader gekend: Jae, zaag 'k, ge kanne haa 'k 'n goe genogt, mar om noê te zaagen, goed, dat niét. Mar dié maansen kwamme kiêke of ze wat méér te weten konne komme as tat ze al wistte, dus ze vroege voarder. Ze hebben toch hier op de Voorstraat gewoond? Jae daer haawe ze geweund. Ze hadden nogal een groat hüüsouwen. As 'k over je groatvaoder diênke, dan zie 'k een stevige béèstekoaper, mit een dik ken büük, roaie koanen, een soort stoQas an in klompen, hiê leek nogal goedlachs in druk au 't praeten mit een koaper of vérkoaper op de béèstemart van Sommer- diêk, 't gièng dan van 'n handje klap hier in een naentje voarder aweer om dan nae veul vüüven in zessen, de dikke porte- ftiülje s'n binnenzak te haelen in mit veul zwier te betaelen, „mar", giêng 'k voarder tegen dié kleinzeune, „oares kan 'k 'n niet". Hie weunde in dat moaie hüüs taanden an de Voorstraete, het is t'r nog. Vroeger hienge der van die kettingen voor, lekker om op te touteren, as t'r niét van die geméène punten an dié diêngers zatte. Je dee het toch mar het dee wel zéér oor! Hebt u er kinderen van gekend? vroege ze weer. Jae, Bertha in Max in 'k wete dat t'r nog méér jongers in meiden wazze, in dat ze de éérste auto op Flakkee hadden, een Spijker, in daer ree dan Piet Stad mee, de fietsemaeker van d'n Menheerse Wes- diêk. In zoe vroege ze nog wel 't één in oare, ik kan best begriêpe datje nog wel 's wat van je fummielje wil hoare. Affijn, ze hawe nog wat rongd geloape, mar d'r wazze giên foto's van de maansen waer ze nae zocht, biê. Behalve dan van de winkel in de St Joris Doelstraat. Dat is taer Luiendiêk nog in geweund heit, mar ik weet niét dat Moos te Haas daerin zat. Mar ik bin giên sommerdieker oor, daer zal 't wel in zitte, in oares weet 'k het niét, musschiên dat t'r hier nog Sommerdiêkers komme. Affijn, ze haawe nog wat rongd geloape in binne mar weg gegaen. Een oagenblik demae, komme d'r weer drie maansen nae boven, oak weer joden, dat kon je zoe weer zieë, dat was weer naegeslacht van Doavid te Haas, mar daer had 'k oak niê zoe'n keimisse an. Ik wist alléén dat t'n op te Zangpad weunde in dat hüüsje waer Keesje Koai nog ge weund heit of musschiên nog wel weunt Z'n vrouwe leefde toen niê méér want Lena Groatenboer was ter hüüsouster in hiê was, net as z'n broer oak commissio- naer of te wel, béèstekoaper. Ze bleve toch nog wat rongd kiêke, mar oak van heulje wazze d'r gién foto's biê. Mar wat dienkje, de oare fummielje kwam weer vrom, in die ontmoette daer dan toch nog fummielje, al wazze het tan mar achtemeven in nichten. Of ze noe me koare al méér ontmoet hadde, dat zou 'k nie mi sekerheid kanne zaage oor. Ze hawe nog een stuit mi mekoare an de praet geweest Ik had weer t'n één in oare gehoard in gezieë, dus 'k giêng weer op hüüs an, in voarders laet 'k het hierbie. (wordt vervolgd) de Zaanse Menheersenaer SINT ANNALAND Mevr. M. Heijboer-v. Vessem werd zaterdag 100 jaar Met een receptie in het dorpshuis „de Wellevaete" aan de Hoenderweg in Sint heeft mevrouw M. Heijboer-van Vessem uit Sint Annaland zaterdag ochtend haar honderdste verjaardag gevierd. Zaterdag morgen werd ze per auto naar de Welle vaete gebracht om haar eeuwfeest te vie ren. Dat was voor haar geen probleem, want mevrouw Heijboer rijdt elke dag wel mee met de auto van haar zoon. Ze gaat graag naar buiten. „Lichamelijk is ze kerngezond en sterk, maar ze is ver sleten", zo deelde haar dochter Krina mee, die met haar man en broer Gerard de intensieve verzorging van moeder voor hun rekening nemen. Mevrouw Heijboer is in Burgsluis ge boren als de middelste van veertien kin deren. In 1913 trouwde ze met Gerard Heijboer en dat bracht werk op het eigen dbouwbedrijfje mee. Het echtpaar kreeg een zoon (inmiddels 73 jaar) en een doch ter (71 jaar). Haar man overleed 22 jaar geleden op 75-jarige leeftijd. Ondanks haar hoge leeftijd woont mevrouw Heij boer nog steeds in het huis aan de Nieuw- straat, dat zij bij haar huwelijk betrok. Op maandag en vrijdag gaat zij naar het Al gemeen Burger Gasthuis in BErgen op Zoom, waar zij van tien tot vier uur op de afdeling dagverpleging verblijft. van vrydag 24 juli 1987 t/m zondag 26 juli 1987 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdyk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. Dogterom, tel. 01870 - 2121. Deze arts is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herlcingen - Melissant van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur heeft dienst dokter H. O. Zoon, tel. 01877 - 1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 17.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter R. P. van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter W. Westra, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.0C uur heeft dienst dokter Nijhof-de Morée, tel. 01873 - 1201. APOTHEEK „MENHEERSE" Voorstraat 16 Middelharnis Telefoon 01870 - 3666 J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.00 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.30 tot 11.30 uur en 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Spoed- recepten kunnen via de dienstdoende arts in de overige uren altijd worden aange boden. Inlichtingen via telefoonnummer 3666; of via mededelingen dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts V. d. Houwen, tel. 01870 - 3313 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441 L. Tjebbes, Middelharnis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870-2897. WUKVERPLEGING Wanneer u de wijkzuster nodig heeft, kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873 - 1440 Den Bommel01871 - 1312 Dirksland01877 -1500 Goedereede01879 - 1267 Herkingen01876- 224 Melissant01877 - 1234 M'harnis/S'dijk01870 - 2300 Nieuwe Tonge01875 -1390 Ooltgensplaat01873 - 1310 Ouddorp01878-1321 Oude Tonge01874 - 1289 Stad a/h Haringvliet.01871 - 2301 Stellendam01879 - 1296 MAATSCHAPPELUK WERK „Goeree - Overflakkee" Oost-Achterweg 15a 3245 AN Sommelsdijk Telefoon 01870 - 5166 Spreekuur: ma t/m vrij 9.00 - 10.00 uur Crisissituaties: ma (/m vrij 9.00-12.00/13.00-17.00 uur WEEKENDDIENST Gelieve in het weekend 01870 - 5166 te Volgend jaar ruime vrijstelling voor spaarders De grote meerderheid van de spaarders zal vanaf volgend jaar geen inkomsten belasting meer hoeven te betalen over ont vangen rente. Dat concludeert de Rabo bank uit de toezegging van de minister van financiën om bij het parlement een wets ontwerp in te dienen ter verruiming van de rentevrij stelling. Vooral voor bezitters van een eigen woning zal de regeling aanmerkelijk verbeteren. Over ontvangen rente moet belasting worden betaald, omdat rente wordt be schouwd als inkomen. Een deel van de rente is echter vrijgesteld voor belasting heffing. Die vrijstelling bedraagt thans 700,- voor alleenstaanden en 1400,- in gezinssituaties. Tot nu toe kan echter lang niet iedereen van die vrijstelling pro fiteren, omdat de regeling niet geldt als tegelijkertijd betaalde rente (bijvoorbeeld voor een hypotheek) als aftrekpost wordt opgevoerd. Op korte termijn komt de minister van financiën met een wetsontwerp om de vrij stellingsregeling aanzienlijk te verruimen. In de eerste plaats wordt het vrijgestelde rentebedrag verhoogd tot 1000,-; res pectievelijk 2000,-. In de tweede plaats wordt de rente op spaartegoeden van kin deren (die belast is bij de ouders) vrijge steld tot 500,- per kind. En tenslotte wordt de vermindering van de vrijstelling met betaalde hypotheekrente afgeschaft. De nieuwe regeling betekent dat de grote meerderheid van de spaarders geen be lasting over ontvangen rente hoeft te be talen. Bij de huidige rentestand kan een gemiddeld gezin over een tegoed van zo'n 60.000,- rente ontvangen voordat be lastingheffing aan de orde komt, zo heeft de Rabobank berekend. De verruiming van de rentevrijstelling is gekoppeld aan nieuwe overheidsregels voor informatievoorziening door de ban ken. Volgens deze nieuwe regels worden de banken verplicht om aan de fiscus inzage te geven in hun rente-administratie, zowel voor spaar- als obligatierente. „Wij zijn niet gelukkig met deze verplichting, omdat een korrekte aangifte een zaak is tussen de belastingplichtige en de be lastingdienst. Aan de vertrouwensrelatie tussen bank en cliënt wordt hierdoor af breuk gedaan", aldus de Rabobank. „Dat neemt uiteraard niet weg dat wij ons aan de nieuwe regels zullen houden". bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft. Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883 - 10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur Maandag t/m vrijdag 8.30 - 9.30 uur. Stichting voor Gezinsverzorging op Goeree-Overflakkee Voor gezinsverzorging in: Nieuwe Tonge Stad aan het Haringvliet en in de Gemeente Oostflakkee spreekuur iedere werkdag van 8.30 tot 9.30 uur. Tel. 01874 - 1044, Julianastraat 9, Oude Tonge. GEZINSVERZORGING „Middelharnis-Sommelsdük" Werkgebied: Middelharnis en Sonunelsdijk. Spreekuur: dagelijks van maandag t/m vrijdag van 8.30 - 9.30 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentrum. Stichting Bejaardenwerk „MIDDELHARNIS" Tel. 01870 - 3366; b.g.g. 01870 - 6158 Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01879 - 2197 of 033 - 620244 OPVANG van SLACHTOFFERS BU MISDRUVEN Postbus 38, 3247 ZG Dirksland Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel. 01879- 1815 Vereniging Borstvoeding Natuurlyk Lianne Steenhof in Ouddorp, tel. 01878-2511 Informatie- en klachtenburo over de Gezondheidszorg: Tel. 01100-31594 op maandag t/m donderdag van 9 tot 12; dinsdag half 2 tot 5 en donderdagavond van 6 tot 9 uur. Vertrouwenstelefoon N.P.V. 01870-2174 01873-1620 01878-3149 Centrale Post Ambulance Vervoer Rijnmond ongevallen alarm nummer 010-4333300 Besteld vervoer: 010 - 4148911 I r- LULL-'f Persbericht van de gemeenten op Goeree-Overflakkee Uitkeringsregeling vooroudere en gedeeltelijk a rbeidso ngesch ikte gewezen zelfstandigen Per 1 juli 1987 is een nieuwe wet in werking getreden nl. de Wet Inkomens voorziening Oudere en gedeeltelijk Ar beidsongeschikte gewezen Zelfstandigen (I.O.A.Z.). De LO.A.Z. voorzien in een inkomensvoorziening op sociaal mini mum niveau voor ex-zelfstandigen van 5 5 jaar en ouder die in verband met een ontoereikend inkomen het bedrijf hebben beëindigd. Ook is de regeling bestemd voor ex-zelfstandigen met een gedeelte lijke A.A. W.-uitkering die het bedrijf heb ben moeten stopzetten, hetgeen impliceert dat het arbeidsongeschiktheidspercentage lager dan 80% moet zijn. De leeftijds grens van 55 jaar en ouder geldt niet voor de gedeeltelijk arbeidsongeschikte ge wezen zelfstandige. De regeling staat open voor zelfstan digen, werkzaam in een éérunanszaak, een Middelharnis, een stukje Oudelandsedyk langs de Johannespolder. Stu ren het gazellige karretje de gel^knamige Dreef in. Aan weerszoden velden gerst die kennelgk tevreden zijn met een lage staat van dienst Toch hoeft een nederige gestalte geen bezwaar te zyn voor een vruchtbare produktie. Helemaal niet De Dreef zelf is nog maar net bezocht door een onderhoudsploeg in overall. Geschonden delen z^jn door de heelmeesters in gele vesten vakkundig met zware asfaltpleisters bedekt Bij de vuilstortplaats rechtsaf over een J.-polderpad dat nu tot weg is verheven. De mestbank heeft haar geurige welkomsgroet al vooruit gestuurd. Een flinke terp van uitgegraven grond is overrompeld door valse kamille. Een zee van witte bloemkorfjes contrasteert met de donkere gladde kale metalen mantel van het reservoir. Bij de Kadeweg beginnen bomenreien het landschap te verfraaien. Hier heeft het scherpe van een zeis ferme bressen geslagen in het bruine leven van metershoge brandnetels. Deze Brienensweg voert naar de Van Pallandtweg die verder langs de buitendijk een sloot en omheining vergezelt. In een groot perceel koren heeft de kamille ook kans gezien op enkele plaatsen een wit-gele muts boven de aren uit te steken. Ze doen dat ter onderbreking van een lichtgroene ééntonigheid. En ten gerieve van rondtrekkende insekten. Er is ook eigenbelang in dienst van de voortplanting. Bij de Kruisweg is er een afgesloten oprit naar de verharde kruin van de dijk. Naast het afgegrendelde hek een overstapje om ongeschonden over het prikkeldraad te geraken. Een uitnodiging waarop we deze maandagmiddag ingaan. Bij een temperatuur van circa dertig graden in slow-motion naar boven. Strijken neer in geschoren gras waarvan het hooi al is geoogst. Profiteren van de schaduw die de bomengroep in samenwerking met de zonnestand nu als een verkoelende sluier over de vergeelde grasstoppels spreidt. Het wemelt van de minispinnetjes en overal liggen hun geweven kleedjes te pronken. Je kan niet grijpen of het rag haakt tussen de vingers. De beestjes zijn enkele milimeters klein. Ze doen denken aan heidekaarders die hu netten netjes over struiken spannen. We durven er evenwel zelfs nog geen nagel voor in het vuur te steken. Het harige grut rent heen en weer over handen en schrijfblok. Hebben daarom net werk om dat kriebelgedoel weg te tikken. U weet wel: middenvinger gespannen achter duimtop en dan.... los. Voor ons een Van Pallandtpolder in alle rust. En toch bruisend van leven. De tarwe, het gras, de bieten, allemaal hebben ze wortels gevormd die dapper bezig zijn groeistoffen op te zuigen en door te sturen naar stengels en bladeren. Bovengronds is er wisselwerking met de omringende lucht Een indrukwekkend insektenheir is volop in de slag om het blote bestaan. Maar aanstonds verandert alles weer. Het graan gaat al verkleuren. In de bedrijfs gebouwen worden de oogstmachines in gereedheid gebracht om akkers te gaan ontkleden. Dan nu een knetterend voorbijflitsend geratel. Weg is alle sereniteit. Twee jongens doen om de beurt een ritje op een hoog bejaarde bromfiets. Dolle pret natuurlijk. Nee hoor. Veel meer agitatie. De ketting loopt er steeds af. In een overgevoelige bui zou je dit een dissonant kunnen noemen. Een wanklank tussen een zacht ademende polder en een kalme waterspiegel van het Haringvliet die ligt rimpelend de warme oevers bevochtigt. Nee. Gewoon even een spontaan binnenkomen in je belevingswereld van twee ondernemende knapen. De spinnen jagen ons toch weg. Op een sukkelgangetje peddelend naar de haven. Tussen een slootberm en een vegetatierand langs het schapengaas welke door de natuur zijn gestoffeerd met een uitbundige flora. Hoeveel grassoorten hebben hier wortel geschoten? En de variatie wilde planten in vorm en kleur? Nu de cyclomaaier nog niet is langs geweest een lustoord voor plantkundigen. Wij zijn dat niet en daarom nemen we er een mee naar huis voor determinatie. Hei is een kruipende boterbloem. Een plant die ondergronds uitlopers op pad stuurt met het doel om de paar centimeter weer een nieuwe plant te vormen. Ons meeneem- exemplaar gaat nu de prullenbak in. Haar familie gaat onverdroten verder met het veroveren van land, lucht en leven aan de Van Pallandtweg. J. V. P. samenwerkingsverband (b.v. maatschap) of als directeur-grootaandeelhouder van een B.V./N.V. De meewerkende echt genoot in fiscale zin kan worden gelijk gesteld. Als ondergrens voor de verrichte bedrijfsaktiviteiten geldt de voorwaarde dat voldaan is aan het urencriterium van de zelfstandigenaftrek( 1225 uur per jaar). De wet stelt een aantal specifieke toe latingsvoorwaarden: 1de laatste driejaar moet een bedrijf zijn uitgeoefend; 2. de zeven jaar daarvoor werd arbeid verricht in bedrijf en/of loondienst; 3. het inkomen dient de laatste driejaar gemiddeld onder de 32.300,00 te liggen; 4. het inkomen zou bij voortzetting van het bedrijf naar verwachting onder de 32.300,00 blijven; 5. de aanvraag moet worden ingediend voor beëindiging; 6. het bedrijf moet uiterlijk worden be ëindigd binnen 1,5 jaarna de aanvraag. (De eisen 2. en 3. gelden niet voor de gedeeltelijke arbeidsongeschikten). De wet regelt voorts dat het vermogen tot 175.000,00 buiten beschouwing wordt gelaten. Het inkomen uit vermogen boven deze grens wordt voor 5% gekort Ex-zelfstandigen die momenteel een sa neringsuitkering ontvangen van het Mi nisterie van Economische Zaken kunnen na afloop van deze saneringsuitkering aansluitend LO.A.Z. ontvangen. Als de saneringsuitkering tussen 1 januari 1987 en 1 juli 1987 is beëindigd kan vanaf 1 juli 1987 LO.A.Z. worden toegekend. Heeft men momenteel recht op een sanerings uitkering vanwege Landbouw dan kan men aanvullend recht hebben op LO.A.Z. Voor informatie en het aanvragen van een uitkering ingevolge de LO.A.Z. kan men terecht bij de afdelingen Sociale Zaken van de gemeenten Dirksland, Goe dereede, Middelharnis en Oostflakkee. N.B. Aan dit persbericht kunnen geen uitkeringsrechten worden ontleend! 4c 4c iit He 4c il de heldere jongens van flakkee expresse met groot gemak dragen ze die zware wasautomaat naar buiten en tillen hem in de verhuiswagen ze zetten hem in het nieuwe huis weer op zijn plaats sluiten hem even handig weer aan weten ook nog waar de vuile was was wijzen u nog even op het aangebroken pak met zeepmiddel zelf moet u de knop indrukken flakkee expresse 01870-2188 middelharnis 01883-20016 hellevoetsluis 01110-3163 zierikzee Van Pallandt

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 9