SOLINA LIJST Door inruil vericregen: von der heijden Nieuw in de vaart gebraclite Maaskant kotter tweedehands fietsen lli leveiTïii al B» W vakkHflig en snel af I WANDMEUBEL Ongetwijfeld Kunsthandel Leemans Ford Escort 1.3 Stilte, bestaat dat nog? Mangels drukwerk: Goedspelende KLEUREN T.V.'s VRUDAG 24 JULI 1987 .EILANDEN-NIEUWS' Bladz. 3 FAMILIEBERICHTEN Want wij weten, dat, indien de aardse tent, waarin wij wonen, wordt (^gebroken, wij een gebouw van God hebben, in de hemelen, niet met handen gemaakt, een eeuwig huis. (2 Cor. 5 1) Na een moedig en geduldig gedragen lijden is van ons heengegaan onze lieve moeder, oma, zuster, schoonzuster en tante JACOBA GEERTRUIDA WESDUK-KOPPENAAL Sinds 3 juli 1966 weduwe van Leendert Wesdyic 17-8-1918 t 22-7-1987 Stad aan 't Haringvliet: Suus Wesdijk Leuven (B): Lau Wesdijk Spijkenisse: Ben en Dineke Wesdijk-Maliepaard Lennart, Marlies Den Bommel: Cora en Jan de Boed-Wesdijk 3243 AD Stad aan 't Haringvliet J. van Halfwassenaerstraat 8 De dienst van Woord en Gebed, geleid door ds. P. Rozeboom, wordt gehouden op D.V. zaterdag 25 juli om 1 uur in de Geref. Kerk, waarna de begrafenis zal plaats vinden. Gelegenheid tot condoleren vrijdag van 3 tot 4.30 uur en van 7 tot 9 uur en na de begrafenis in Verenigingsgebouw „'t Anker", Kerkstraat 1. Dankbaar voor wat zij voor ons heeft betekend, delen wij mede, dat God op Zijn tijd, na een moedig gedragen ziekte, heeft thuisgehaald, ons trouw medelid, mevr. J. G. WESDUK-KOPPENAAL Bestuur en leden van de Geref Vrouwenver. „Rondom het Woord" Stad aan 't Haringvliet, 22 juli 1987 TE KOOP Tel. 01871 - 1555 De Heere, Die leven gaf en leven spaarde, ver blijdde ons met de geboorte van een dochtertje en zusje Jacoba Pietertje Wij noemen haar Petra Joop van Oostenbrugge Greet van Oostenbrugge-van Helden Marieke Tineke Ada 22juU1987 Duinkerkerweg 7 3253 AJ Ouddorp DANKBETUIGING Allen die de dag van onze 50-Jarige echtvereniging tot een onvergetelijke hebben gemaakt in welke vorm ook, onze zeer hartelijke dank, ook namens de kinderen. L. W. V. d. Sluijs H. V. d. Sluijs-v. d. Boom Adverteert in Eilanden-Nieuws slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest TE KOOP half ped; 2x4 oct. Tel. 01870 - 4268 Kunsthandel Leemans - Kunsthandel r Wat voor U ook zoekt wij hebben ±150 modellen voor Uw schilderijen en foto's enz. Bij aankoop van een lijst, gratis op maat gemaakt en ingelijst in ons eigen atelier. Tevens restauratie van oude schilderijen. Altijd gratis prijsopgave. Nieuwstraat 19 (achterzijde Briljant) Middelhamis, tel. 01870- 3665, toestel 4 2 ;sun\i - sueuiaan |apueiiisun» - sueuis TE KOOP A.P.K. gek. tot 07-'88 2drs., bj. 1978;/i.500,- Tel. 01875 - 2068 DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken voor de vele blijken van medeleven en deelneming, die wij mochten ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde man, onze lieve zorgzame vader, schoonvader en opa AREN SPERLING zeggen wij u langs deze weg hartelijk dank. In het bijzonder dank aan ds. op 't Hof, ds. Meule- man en kerkeraad voor de geestelijke begeleiding. Plaatselijke artsen, alsmede doktoren en verplegend personeel van het Zuiderziekenhuis en het Van Weel-Bethesda ziekenhuis voor de liefdevolle ver pleging. Eveneens dank aan buren, familie, vrienden en bekenden. Óok dank aan Kleijn Uitvaartverzorging voor de korrekte begeleiding en verzorging van de be grafenis. Het was ons tot troost en steun, te weten dat zovelen met ons meeleefden in deze voor ons zo droeve dagen. K. Sperling-Verhage kinderen en kleinkinderen Ouddorp, juli 1987 Havenweg 19 Het is soms om gek van te worden, al die herrie om je heen: dreunende disco, blaf fende honden, schreeuwende kinderen, de klussende buurman en zijn klossende buurvrouw, een voorbij scheurende brom mer, een motormaaier het kan danig op je zenuwen gaan werken. En dat lawaai wordt allemaal nog erger als 't gaat zo meren. Wanneer ramen en deuren open gaan en de mensen buiten gaan leven. Ook bezigheden die normaal onopgemerkt blij ven, kunnen nu opeens storend zijn, zoals de muziekinstallatie van de buurjongen. Bij de zomer hoort vakantie en bij va kantie denken we aan rust. Nou, vergeet het maar. Op vakantie gaan op een werke lijk afgelegen plekje is er in ons overvolle Nederland niet meer bij. In ons land is bijna geen enkele plek meer te vinden Door inruil verkregen, verschillende bij: 0 TWEEWIELERCENTRUM MIDDELHARNIS 01870 - 3332 of bij: A. JEUER-DIRKSLAND,01877-1706 Rekeningen briefpapier enveloppen vert. kaartjes eircuiaires brochures folders Seboonekaartjes ^f-loving-en 2^ll'-^nigingsbrieven "^imekaanjes rouwbrieven kaartjes enz. waar het enige geluid bestaat uit de ge luiden van de natuur tsjilpende vogels, ritselende blaadjes, kabbelend water. Ja, misschien wel voor een paar minuten, maar al gauw dringt er wel weer een stoor zender uit de „beschaafde" wereld tussen. Een beetje rekening houden met je mede mens is vooral 's zomers bepaald geen overbodige luxe. Op een camping is het vaak een kluwe van schetterende radio's op verschillende zenders afgestemd en de een nog harder dan de ander. Kan dat niet wat zachter? Als iedereen dat doet hoefje ook niet meer te proberen elkaar te over stemmen. Want wees nou eerlijk: jouw favoriete muziek kan je voor je goede fatsoen een ander ongevraagd toch niet opdringen. Zet dan een walkman op. Wordt het wat later, dan wordt storend geluid des te hinderlijker. Maskerende geluiden vallen 's nachts en 's avonds weg. Ga dus niet tot Prijzen vanaf f Iwwj"" Enkele WASAUTOMATEN vanaf f ZOOj"" in de kleine uurtjes door met luidruchtige gesprekken voor of in de tent. En natuur lijk geldt dat het 's avonds wat zachter kan, als de kinderen (proberen te) slapen. Ten ten en caravans hebben niet bepaald ge- luidsisolerende wanden, dus als het licht afneemt ook het geluid maar een beetje dempen. In, op en om het water is het helemaal oppassen geblazen. Je hoeft maar weinig geluid te maken om anderen overlast te bezorgen, want het wateroppervlak heeft eenperfekte akoestiek. Alle geluiden wor den als het ware versterkt. Iedereen kent wel het gejoel van kinderen dat al op honderden meters afstand de aanwezig heid van een zwembad aankondigt. Nog veel luidruchtiger kan het zijn in een recreatiegebied, waar ook met motor boten wordt gevaren, veel radio's aan staan en er van boot naar boot geroepen wordt. Zo kuimen we nog wel even doorgaan. Er zijn simpele mogelijkheden genoeg om ook buiten geluidoverlast tot een mini mum te beperken. De Nederlandse Stich ting Geluidhinder (NSG) te Delft kan u daarbij helpen. Met allerlei praktische tips en informatie om zo effectief mogelijk met elkaar rekening te houden. Misschien be staat 't toch nog stilte. MIDDELHARNIS - SOMMELSDUK Uitslag P.V. Je Reisduif" Een wedvlucht vanuit Dax, dinsdag 21 juli 1987. In concours 35 duiven. Af stand 976 km. A. Human: 1P. v. d. Boogert: 2,3,6; G. Kieviet 4; A. de Gans: 5; J. v. d. Slik en Zn.: 7; B. W. Kalkman: 8; M. Kievit: 9. Bü Maaskant Shipyards te Stellendam is op 14 juli j.l. met goed gevolg de technische proefvaart gehouden van het m.s. VLI 27, gebouwd onder bouwnummer 429. Als eerste in de nederlandse boomkor/vissersvloot is dit schip voorzien van een bulbsteven met een waterverplaatsing van ca. 8 m'. Tijdens de technische proefif aart bereikte het schip hiermee een snelheid van 15,7 mijl, wat t.o.v. zusterschepen ruim één mijl sneller is. Ook de zeewaardigheid wordt door deze bulb be gunstigd i.v.m. de vergrote waterverplaatsing van het voorschip. Het vaartuig van het „gesloten achterschip" type, is gebouwd in opdracht van Fa. L. de Nooijer en Zorjen te Vlissingen. Het schip draagt de naam „ROSALIA CLASINA" en zal worden in geschreven in het visserijregister te Vlissingen, met het onder scheidingsteken: VLI 27. Het vaartuig wordt op 1 augustus 1987 te Vlissingen over gedragen aan de opdrachtgever. De afmetingen van het vaartuig z^n als volgt lengte over alles45.70 meter breedte9.00 meter holte5.10 meter De voortstuwingsinstaliatie bestaat uit o.a.: - Deutz hoofdmotor, 4460 p.k., type SBV 16 M 628. - Reintjes keerkoppeling, type WAV 3462 P, incl. in gebouwde schoefasrem, red. 1 6. Verder z^n onder andere geplaatst - 2 stuks Deutz/MWM hulpmotoren, type 234-V8, 255 kW, elk voorzien van Indar generatoren, tw. 120 kW, visliergenerator en 145 KVA draaistroom- generator. - 1 stuks Deutz/MWM havenset, type D226-6C, 53 kW, voorzien van 50 kVA draaistroomgenerator. - 1 8-trommelige vislier, fabrikaat Maaskant, type M220EP 2/180EP6,aandrijfvermogen300pk, deze lier is voorzien van het Maaskant wandelrol visdraad geleidingssysteem met automatische draadspoeling. - 2 scherfijsmachines. - 1 koelinstallatie t.b.v. visruim. - 1 warmwater hogedrukreiniger. - 3 dekwaspompen. - 2 noodkoelwaterpompen. - 1 lenspomp. - 2 startluchtcompressoren. - 1 bilgewaterreiniger. - 1 brandstof seperator. - 1 hydraulische stuurmachine. - 1 scheepsschroef 0 3400 mm - 1 straalbuis O 3400 mm. - 1 boegschroef 150 p.k. De accommodatie bestaat uit - 2 vier persoonshutten, 1 twee persoonshut, keuken, messroom, douche, toilet en een wasruimte. - 1 twee persoons schippershut met aparte douche en toiletruimte. De volgende navigatie apparaturen z^n voorzien: 2 navigators. 2 trackplotters. 2 radars. 1 zender. 2 marifoons 2 echoloden 1 automatische piloot. 1 gyro magnetisch kompas. 1 wegonafhankelijke hydro/elektrischea besturing. 1 log. Op het vaartuig is een visverwerkingsinstallatie naar ontwerp Maaskant aangebracht met schamierbare deklasten. Deze in stallatie bestaat verder uit: een stortput in het werkdek, een afval afvoerkoker met onderdekse doorvoering, een 4-voudige vis- stortkoker, een visruim ingang onder de buiskap, een elevator, 2 stripbanden, 6 sorteerbakken, 2 afvoerbanden, 2 spoelmachines enz. Het vaartuig is voorzien van automatische vetsmering tb.v. vislier, stuurmachine en roerkoning.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 3