Ip-^^. Politieberichten Weer flaidceese scliapen naar zonnig Portugai Truckershow betekende ware invasie voor Middelharnis Speciale aanbieding GARAGE KNÖPS B.V. fioniiSemaH Huwelijksjubilea Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Middelharnis Oostflakkee Goedereede Verkoop bij inzet van recreatiebungalow Gelukkige prijswinnaars aktie Natuurmonumenten Expositie in studio Lolir NU voor 27.500,- NUvoor 45.950,- 60e Jaargan; DINSDAG 21 JULI 1987 No. 5615 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijlc Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief - Vissen met een kruisnet Twee inwoners uit Dirksland kregen een proces-verbaal omdat zij met een groot kruisnet aan het vissen waren in een vijver bij een bejaardentehuis aldaar. Het kruis net met toebehoren werd inbeslag ge nomen. - Vernielingen aan een huis Een inwoner uit Middelharnis deed aan gifte van vernielingen aan een huis. Be nadeelde was aan het verhuizen en tijdens de verhuizing zag hij dat onbekenden de brievenbus en de deurbel hadden vernield en de slotplaat van de deurknop hadden verwijderd. - Diefstal uit auto Een inwoner uit Nieuwe Tonge deed aangifte van diefstal uit zijn auto, die afgesloten bij zijn woning geparkeerd had gestaan. Hoe men de auto is binnen gekomen kon niet worden vastgesteld. In de auto lag een portefeuille en daar werd vierhonderd gulden uit vermist - Vernieling flets Een inwoner uit Sommelsdijk had zijn fiets in Dirksland bij zijn werkgeefster in een fietsenstalling geplaatst. Toen hij bij dat voertuig terugkwam zag hij dat zijn fietspomp en het zadel verdwenen waren en de banden leeggelopen waren. - Beschadiging aan auto Een inwoner uit Sommelsdijk had zijn auto geparkeerd bij zijn woning. Toen hij de dag daarop bij zijn auto kwam zag hij dat de auto op diverse plaatsen bescha digd was. Hoe die schade is ontstaan is niet duidelijk geworden. - Aanhouding inbreker J.l. dinsdag, omstreeks 4.00 uur gelukte het om een 40-jarige man uit Schiedam aan te houden bij het plegen van een diefstal met braak in de christelijke basis school „De Bron" te Oude Tonge. De politie was extra gaan surveilleren, nadat zij zich de afgelopen week geconfronteerd zag met ondermeer een zestal schoolin- braken te Oude Tonge en Den Bommel. Het onderzoek wees uit dat de man ook schuldig was aan de inbraak in de r.k. basisschool „De Nobelaer" te Oude Tonge, waar voor ongeveer 7000,- aan materiaal werd gestolen, alsmede de christelijke basisschool „'t Kompas" en de openbare b;isisschool „Prins Maurits" te Den Bommel, waar hij voor ruim 8000,- aan materiaal ontvreemdde. Verder bleek dat hij betrokken was bij inbraken in 2 scholen te Nieuwe Tonge, een school te Gilze-Rijen en in „de Bom melstee" te Den Bommel. Een groot deel van het ontvreemde kon bij de man thuis aangetroffen worden en zal aan de eige naren teruggegeven kunnen worden. Spij tig was daarbij wel dat een hoeveelheid video-cassettes met opnamen van school klassen uit vroeger jaren, van de Nobe laer, iimiiddels doorverkocht bleken en verdwenen in het „grijze circuit". De man is op 17 juli geleid voor de officier van justitie te Rotterdam. Woninginbraken Blijkt er afgelopen nacht diefstal gepleegd te zijn in twee woningen te Oude Tonge, terwijl de bewoners lagen te slapen. De dader(s) kwam(en) binnen door via de brievenbus met een haak de voordeuren te ontgrendelen. Dringend advies is dan ook om alty d de deur op het nachtslot te doen, ofwel een extra grendel aan te brengen. In deze was de buit toch weer enkele duizenden guldens.... - Tips Voordat u op vakantie gaat: Geen geld, waardevolle papieren of sieraden tiiuis achterlaten, laat niet zien dat u weg bent, dus geen briefles op deur of raam met mededeling dat u op vakantie bent, sluit overgordijnen niet, haal planten niet uit vensterbank, laat met een tijdschakelaar bij avond wat lichtpunten branden, iluit binnendeuren en meubilair niet extra af, ter voorkoming van braakschade. Bij elk politiebureau zijn gratis folders verlmjg- baar met nog véél meer van dergelijke tips!!! Haal hem!! - Diefstallen De afgelopen week werden er in Ouddorp 6 fietsen gestolen vanuit het centrum. De meeste fietsen stonden op slot doch dit bleek voor Ce daders geen beletsel te zijn. Door een inwoner uit Ouddorp werd aan gifte gedaaii van diefstal van een eiken houten trap. Ook.de afgelopen week werden er sier- wieldoppen van een personenauto ge stolen. Dit maal vond de diefstal plaats op de Brouwersdam. In de nacht van dinsdag op woensdag trof de politie 2 personen aan met een krat bier. De personen verklaarden, dat zij dit krat de dag tevoren hadden gekocht en dat zij nu op weg waren naar vrienden op een camping om nog het één en ander te vieren. Daar de politie dit alles niet ver trouwde werd het personalia van beide personen genoteerd. Toen vertrouwde de politie het helemaal niet meer want één van deze personen gaf een adres op waar van bekend was dat daar iemand anders woonde. Beiden werden meegenomen OOLTGENSPLAAT-LANGSTRAAT Vrijdag 17 juli j.l. herdacht het echtpaar Joh. G.BuurmanenE. de Bonte, Esdoom- straat 5 te Ooltgensplaat zijn 50-jarige echtvereniging. Eveneens op vrijdag 17 juli was het 40 jaar geleden dat het echtpaar Joh. Okker- Tieleman, Galatheseweg 28 (Langstraat) Achthuizen in het huwelijk is getreden. Vandaag, dinsdag 21 juli herdenkt het echtpaar T. F. Beije en W. de Vos, Lange weg 48 te Ooltgensplaat dat zij 55 jaar geleden zijn getrouwd. Vanaf deze plaats gaarne aan deze bruidsparen onze hartelijke gelukwensen. naar het politiebureau alwaar men al snel bekende dat het krat bier zojuist was gestolen en dat men beiden een valse naam had opgegeven. Tegen beiden wordt proces/verbaal opgemaakt In een supermarkt te Stellendam „vergat" een inwoonster uit Stellendam enkele pak jes sigaretten te betalen. Het personeel van de zaak was echter oplettend en scha kelde de politie in. De dader werd mee genomen naar het politiebureau en be taalde alsnog de prijs. Tevens werd tegen haar proces verbaal opgemaakt. - Vechtpartü Vrijdagmorgen ontstond op de Brouwers- dam een vechtpartij tussen twee schippers van pleziervaartuigen omdat men on enigheid had over het afmeren van de vaartuigen. Een van de schippers pro beerde in Ie instantie de ander met een pikhaak te slaan. Toen dit niet gelukte sprong hij bij de ander aan boord en tijdens de worsteling die toen ontstond beet hij de ander tot op het bot in zijn pink. De dader, een inwoner uit Rhoon, werd terzake mishandeling aangehouden. - Aanrüding met alcoholmisbruik Vrijdagavond vond op de Provincialeweg 47 ter hoogte van de Kruuse een aan rijding plaats waarbij 3 personenauto's waren betrokken, J. S. uit Goedereedt kwam met zijn auto op de verkeerde weghelft terecht en kwam daarbij in aan raking met 2 tegenliggers. De auto's raak ten zwaar beschadigd maar gelukkig werd niemand gewond. Van de verdachte werd tevens een blaas- en bloedproef afge nomen omdat de man vermoedelijk te veel alcohol had genuttigd. - Wateroverlast Tijdens de langdurige regenval op vrijdag avond kwamen in de gemeente Goede reede meerdere straten blank te staan. In het dorp Goedereede liep in diverse wo ningen het water naar binnen. De brand weer is tot diep in de nacht bezig geweest om het overtollige water weg te pompen. Persoonlijke ongevallen deden zich bij dit alles niet voor. De 122 zwartbles schapen die momenteel vanaf hun geboorte adres, de boerdery van de fam. de Rooy te Melissant, in een vee- wagen op weg zijn naar Portugal zijn echte bofferds....! Vrol^k blatend kunnen z^ een meer voor de hand liggende bestem ming, het slachthuis, achter zich laten op weg naar het zuiden waar ze het zwartbles schapen bestand tot 311 stulcs aan zullen vullen. Van dat totaal komen er 172 van Flakkee, met als taak de kwaliteiten van het ras te be- wyzen, méér lammeren- en een Dhr. de Rooy overziet z'n schapen voor ze op transport gaan. hogere melkgift dan de traditio nele Portugese landras-schapen, Merino-achtigen. Exporteur is dhr. Broere uit ZijdBeijer- land, de enige die de zwartbles naar Portugal exporteert, thans 5 rammen en 117 ooien die in februari/maart bij de fam. de Rooij geboren werden. Dhr. de Rooy is bijzonder gelukkig met de gevonden bestemming die hij verre prefereert boven het slachthuis waar voor de zwartbles meestal gefolrt wor den. Dhr. de Rooy, voor wie de fok van het zwartbles ras een wat uit de hand gelopen hobby is, kan al op een twaalf jarige ervaring bogen. De zwartbles is een oud Hollands ras dat weer is terug- gefokt nadat het voor een deel ver dwenen was; het is een kruising van het Drentse heideschaap met het Friese melkschaap. De roem ervan is tot in Portugal doorgedrongen en ook daar zal het ras uiteraard worden vermenig vuldigd, al mag verwacht worden dat de export nog vele jaren door zal gaan. Van de melk zal in Portugal kaas worden gemaakt De rit naar Portugal zal voor de scha pen een vrij comfortabele zijn: „Ze hebben dik stro en ze hebben ander half keer zoveel ruimte als een toerist in een touringcar", verzekert expor teur Broere. Wie verondersteld mocht hebben dat alleen de meest opvéllende trucks winnaars in de grote trucker- show te Middelharnis zouden wor den heeft j.l. vrijdagavond z'n on- gelyk moeten bekennen! Toen de jaarlijkse show die avond, op de tweede braderie-avond, opnieuw werd gehouden gingen minstens twee van de eerste prezen (in de categorie niet opgetuigde wagens) naar de weinige pronkerige bak- wagen en een trekker van transport bedrijf M. Mgnders Zn. te Melis sant, wagens met resp. al 561.000 en 299.000 km achter de wielen....! OOLTGENSPLAAT Door notaris M. A. Korbijn te Oude Tonge, in samenwerking met Notaris kantoor Schaap Partners te Rotterdam werd maandagavond, 20 juli 1987 in Hotel Hobbel te Ooltgensplaat publiek bij inzet verkocht de recreatiebungalow in Bungalowpark „Het Volkerak" aan de Havendijk te Ooltgensplaat gemerkt num mer 46, groot 2.01 are (eigen grond). De verkoop, volgens ex art 1223 B.W., heeft plaats tv.v. de eerste hypotheekhoudster. Het pand werd ingezet op 45.000,- door de heer A. H. Boelée te Zoetermeer. De verkoop bij afslag zal plaats vinden maandag 27 juli a.s. des 's avonds half acht eveneens in Hotel Hobbel, Kaai 1 te Ooltgensplaat. De Nederlandsche Tafelronde no. 118 - Goeree en Overflakkee voert momenteel aktie voor de realisatie van een publieke- üjk toegankelijke vogelobservatiepost op het door Natuurmonumenten nieuw aan gekochte terrein aan het Zuiderdiep bij Stellendam. De alctie verloopt goed en onlangs werd door de Gemeente Goedereede de bouw vergunning afgegeven, zodat de observa- tiepost nog dit najaar kan worden. De loterij die de Tafelronde in dit kader heeft georganiseerd heeft de eerste win naars opgeleverd. André Tienpont, voor zitter van de Tafelronde reikte op de bra derie in Middelharnis fietsen uit aan de gelukkigen. Dit zijn mevrouw Grooten- boer uit Sommelsdijk en Peter van Zanten uit Den Bommel. OUDDORP - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. J. van Eckeveld. DIRKSLAND - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Zwijn- drecht HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur ds. P. van Ruitenburg van Melis kerke. OOLTGEN SPLAAT - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Baayens van Aagtekerke. Omdat het vrijdagavond pijpestelen regende fotografeerden wc de winnende chanffeurs en wagens van de fa. Mijnders zaterdagavond. Links Thijs Mijnders met de DAF 2800 Turbo, 7 jaar oud en 561.000 km nfgelegd. Rechts Eddie Meijer met z'n DAF 3300 van nov. '84, al 299.000 km gedraaid. Beiden rijden ze voor HEBRA containervervoer b.v. Voor de fa. Mijnders, een van de kleinere transportbedrijven op het eiland was de toekenning van twee Ie prijzen een bij zondere erkenning, met name voor de staat van onderhoud van het materieel. De trots van de beide chauffeurs Eddie Meijer (22) uit Ouddorp en zoon Thijs Mijnders (18) werd thuis gedeeld door vader L. W. Mijnders die zich nog pas enkele jaren geleden zijn veetransport bedrijf in een goederentransportbedrijf omzette. De beide wagens rijden uitsluitend in het binnenland, voornamelijk met containers. Bij vader Mijnders ondervond het geen bezwaar dat „de jeugd" aan de trucker- show deel wilde nemen; ook in vorige Bij studio Lohr Theetuin „De Bon- gerd" in Herkingen is tot 6 augustus het werk van twee kunstenaressen te bezich tigen: schilderijen van Mia Koeneman en met de hand beschilderde zijde van Anne Marie Mosmans. Mia Koeneman is in 1979 afgestudeerd van de Academie voor Industriële Vorm geving in Eindhoven (afd. VrijeBeeldende Vormgeving) en woont ook nog aldaar. Zij werkt veel in de natuur, die haar nood zakelijke inspiratiebron is. Het karakter van het landschap bepaalt haar manier van werken en keuze van materialen. Vooral eilanden boeien haan Terschel ling, Griekse eilanden, Far-Oer. Zij exposeerde in verschillende galerieën te Eindhoven, Weert en Far-Oer. Anne Marie Mosmans heeft ruim acht jaar gewerkt bij het zijdemuseum „Ter Zijde" te Wouw (dat door haar moeder en haar is opgericht), als Nederlands enige echte „zijdeteelster". Met een cursus in Parijs als basis ontwikkelt zij haar zijde- schildertechniek zelf nog steeds verder. Momenteel woont en werkt zij in Dor drecht Haar expositie bij Studio Lohr zal in dit jaar nog worden gevolgd door exposities in het zijdemuseum en in het raadhuis te Wychen (bij Nijmegen). Studio Lohr/Theetuin „de Bongerd" is dagelijks geopend van 10.30 - 22.30 uur, behalve op donderdag. Het adres is: Mo lendijk 65Herkingen. (Tel. 01876 - 327). jaren was die deelname al succesvol, ge tuige de bekers uit '85 en '86. De komst naar Middelharnis en de ge maakte rondrit door 80 deelnemende wa gens betekende voor het drukke Middel harnis een ware invasie. Er zijn al stem men opgegaan die het voor Middelharnis een te zware belasting vinden waarom de deelname zou moeten worden beperkt De truckershow wordt extra verlevendigd doordat naar hartelust op de zware toeters wordt gedrukt.... Volgens jaar hoopt de organiserende chauffeursver. Flakkee haar 25-jarig be staan te vieren. Over heel Flakkee zal zich dan, op zaterdag 2 april, een convooi van vrachtwagens laten zien. De Icompieti uitslig van de geiiouden truclcersiiaw is lis voigt: Niet opgetuigde bakwagens: 1. Mijnders 2. Flakkee Expresse 3. Trommel Niet opgetuigde trekkers: 1. W. Mijnders 2. Van Vliet 3. De Bakker Opgetuigde baicwagens: 1. VanSnek 2. W. Mijnders 3. M. R. Nagtegaal Opgetuigde trekkers: 1. De Bakker 2. Van Dongen 3. W. Taaie SOMMELSDUK UITSLAG VERLOTING Tijdens de eerste twee braderie-dagen van Middelharnis op d'n Diek stond de wijkgroep „Middelhamis-Zuid" met een kraampje waar men enveloppen met loches kon kopen met als hoofdprijs een fiets. Op zaterdag-morgen 18 juli heeft één van de bestuursleden van de wijkgroep het winnende lot getrokken. Het werd nr. 104. De fam. F. Doom uit Sommels dijk bleek de gelukkige prijswinnaar te zijn. De fiets is intussen al in hun bezit SAAB 900 E aug. 1985 20.(X)0 km, wit Nieuwprijs 43.000,- SENATOR 2.5 E 5 bak, nov. I985 32.6(X) km (met veel opties)Nieuwprijs 74.000,- LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS Voor topkwaliteil,goed»service en voordeligeO'ij^^^' FOTO FILM - REPORTAGE - VIDEO COMPUTER ^^|''|.^l.'«ll« ca cj o C3 g Wenatraat 35 Moinnweg a - Ouödorp Telefoon 01B7S 1612 en 2120 Filiaal Reneae PrinKhop Ho»e!Oom t72 Telefoon 01116-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1