Braderie-concert te Middelharnis Reklame! Reklame! NIEUWS uit de Kerken Gigantische algengroei Predikbeurten Het Kompas^^ vierde eerste lustrum in western style m^^^^^^-mÊmÊÊ^^ 1 'isicfr Orgelconcert Jaap Kroonenburg 1.25 Eervolle opdracht arch.buro Ad Gestel Titel „architect" binnenl(ort bescliermd Voordeiig overnacliten in één van de 600 Europese iioteis Nieuwe Kerlc Middelburg Uw Warme Bakker D E V i S S E R Zang- en orgelavond Kortsluiting zette Flakkee in 't donker Problemen met distels EIERKOEKEN 6 halen, 5 betalOn I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Bladz. 2 .EILANDEN-NIEUWS' Op vrijdag 17 juli a.s. zal op het monumentale orgel van de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis een concert worden gegeven door de Amersfoortse organist JAAP ZWART. Dit is het eerste orgelconcert in het kader van de Braderie concerten, die georganiseerd worden door de Stichting Kerk- concerten Goeree-Overflakkee. De organist Jaap Zwart stamt uit een organistenfamilie. Hij is een zoon van de befaamde organist Jan Zwart, wiens na gedachtenis in deze periode alom wordt gevierd. Jaap Zwart is in den lande geen onbekende als organist en als koordirigent heeft hij zijn sporen achtergelaten. Het programma voor dit orgelconcert bestaat uit orgelcompo sities van Joh. Seb. Bach, Franz Liszt, Alph. Mailly en anderen. Van Joh. Seb. Bach zal naast enkele Choralvorspielen diens beroemde Toccata en Fuga in d kl.t worden gespeeld. De Franse orgelmeester Alph. Mailly is vertegenwoordigd in diens speelse Finale uit de eerste Orgelsonate. Het liefelijke andante con moto met z'n zangerige melodie van de componist A. Pomper heeft eveneens een plaats gekregen op dit programma. Uiteraard wordt het orgelconcert geopend met een grote Fantasie van Jan Zwart (voorspel en koraal Psalm 24: „Verhoogt o poorte nu de boog"). De concertgever zal voorafgaand aan het orgelconcert een mondelinge toelichting geven op de te spelen werken. De Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee verwacht een groot aantal toehoorders voor dit muzikale evenement. De aanvang van het concert is 20.30 uur; kerk open 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 5,- (scholieren, CJP-houders en 65+ betalen/3,-). OUDDORP Uitslag P.V. Je Trekvogels" Wedvlucht St. Vincent d.d. 20 juni 1987. In concours 117 duiven. Gelost 12.00 uur met ZW wind. Cees enMiep: 1,4,6,11,17,25, 29,31; J. Kaptijn: 2, 19, 23, 30, 37; Comb. Kievit 3, 27, 33; B. Dorsman: 5, 9, 14, 38; A. Klijn: 7,16,26,32; H. Kleijn: 8; T. v. d. Bok: 10; C. M. Grinwis: 12,13, 20, 21; J. Hameeteman: 15, 39; A. Venne- man: 18, 24; Joh. Grinwis: 22, 35; A. Melissant 28; L. Sperling: 34; A. Knape: 36. Na de Tweede Kamer heeft nu ook de Eerste Kamer ingestemd met het wets voorstel om de titel „architect" te be schermen (Wet op de Architectentitel). Het betreft zowel de bouwkundig archi tect, de stedebouwkundige, de tuin- en landschapsarchitect, als de interieurar chitect Volgens deze wet zal uitsluitend degene die aan bepaalde opleidingseisen voldoet en bovencüen ingeschreven staat in het, in te stellen, architectenregister voortaan de desbetreff'ende titel mogen voeren. Omdat nog een aantal uitvoerings regelingen moet worden vastgesteld zal het wetsvoorstel naar verwachting in het eerste kwartaal van 1988 in werking treden. Het verbod om zonder daartoe gerech tigd te zijn de beschermde titels te voeren, gaat pas vijfjaar na inwerkingtreding van de wet in. Dit om degenen die thans niet aan de wettelijke eisen voldoen hiertoe alsnog de gelegenheid te geven. Bovendien kent de wet een soepele over gangsregeling. Deze regeling maakt het mogelijk dat degene die vóór de inwerking treding van de wet niet of niet volledig aan de gestelde opleidingseisen voldoet maar wel een praktijkervaring van tenminste 10 jaar heeft, dan wel het kandidaatsexamen bouwkunde heeft behaald en een praktijk ervaring van tenminste 5 jaar heeft zich onder bepaalde voorwaarden toch in het register kan laten inschrijven. Het beroep op deze overgangsbepaling moet uiterlijk drie maanden na het in werking treden van de wet, door het indienen van een verzoek bij een zo geheten Commissie voor de Toelating, worden gedaan. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om een ééimiaal per jaar plaatsvindend exa men af te leggen dat eveneens recht geeft op inschrijving. Bij Foto Zandstra, Sommelsdgk kunt u sparen voor een voordelige minivakantie in één van de 600 aangesloten Europese hotels. Het enige wat u betaalt is het ontbijt en het diner dat in het hotel ook gebruikt dient te worden. De hotels variëren van landelijke toeris tenhotels tot luxueuze 4 sterren kasteel hotels. Als u van deze bijzondere aanbieding gebruikt wilt maken, dient u in het bezit te zijn van een Hotel Waardecheque en een Hotelgids. En deze krijgtu gratis van Foto Zandstra. Het enige wat u hoeft te doen is uw fotorolletje naar uw Presto Print foto zaak te brengen, het te laten ontwikkelen en afdrukken. Voor iedere 10,- die u hieraan besteedt, krijgt u één Presto Print spaarzegel. Dit geldt natuurlijk ook voor nabestellingen en vergrotingen. Een volle spaarkaart met tien gratis zegels geeft recht op deze Hotel Waarde- cheque, geldig voor drie overnachtingen voor twee personen. De aktie loopt van 1 juli 1987 tot 1 juli 1988. U heeft dus alle tijd en gelegenheid om een aardige mini-vakantie bij elkaar te sparen. Door meerdere spaarkaarten in te leveren kunt u sparen voor een voordelige langere vakantie, en zo misschien een trektocht door Europa maken. Al met al een aantrekkelijk aanbod voor de kostenbewuste vakantieganger die nu eens zonder tent of caravan op vakantie wil. In de serie zomeravond-concerten die door de Stichting Orgelcentrum in de Nieuwe Kerk te Middelburg wordt ge organiseerd, wordt op dinsdag 14 juli weer een orgelbespeling gegeven. Dan zal de Maassluisse organist Jaap Kroonenburg achter de klavieren van het fraaie orgel in deze kerk plaats nemen. Het programma dat hij op bovenge noemde datum zal uitvoeren luidt: Som bere muziek over ps. 103, Jan Zwart; Preludium en Fuga in c, J. S. Bach; Deuxième Meditation, A. Guilmant; In troduction en Passacaglia, J. Rheinber- ger; 3e Fantasie, C. Saint-Saens; Scherzo, M. E. Bossi. Besloten wordt met een Fan tasie van zijn leermeester Feike Asma. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag en zaterdag: SLAGROOMTOMPOUCEN met verse aardbeien of kivi'ivoor maar Elke dag vers: Harde broodjes, zachte broodjes, krentebollen, worstebroodjes, bolussen OostdUk 19 Voorstraat 5 Passage 25 SOMMELSDUK DIRKSLAND ZIERIKZEE Tel. 01870- 3330 Tel. 01877- 1417 Tel. 01110-16264 DEN BOMMEL NED. HERV. KERK Beroepen te: Scheveningen dr. G. Bos te Urk; Loon op Zand (toez.) A. Vlietstra te Melissant; Wierden (toez.) K. van Mei- jeren te Ooltgensplaat. Aangenomen naan Papendrecht J. Kommers, voorheen zendingspredikant, wonende te Groot Ammers; Stolwijk A. Jonker te Schoonrewoerd; Stavenisse H. Bom, kand. te Dordrecht; Putten J. Veld- huijzen te Ridderkerk. Bedankt voor Katwijk aan Zee en Lun- teren J. Veldhuijzen te Ridderkerk. Beroepen te: Heemse ten behoeve van verpleeghuis Clara Feyoena te Harden- berg, J. Popping te Heerde, die dit beroep heeft aangenomen; Rotterdam-Pendrecht (part-time) drs. C. L. Kraan te 's-Graven- hage-Loosduinen (part-time); Engwie- rum, ten behoeve van de Sionsberg Dok- kum, D. Land te Soest, die dit beroep heeft aangenomen; Winschoten drs. H. Menkveld, kandidaat te Heino. Aangenomen naar Rijssen drs. G. A. van der Berg te Oostemijkerk; geestelijk verzorger van Streekziekenhuis Gooi- Noord te Naarden drs. A. J. van Nijen te Driebergen-Rijssenburg. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Ureterp (2e pred.pl.) R. T. de Boer te Almkerk-Werkendam i.c.m. Breda; Enschede-Noord H. Jagersma te Bergentheim; Mariënberg M. Brandes te Groningen-Oost. Aangenomen naan Zuidwolde (Dren the) in combinatie met Ruinerwold-Koe- kange drs. R. Wijnen, kandidaat te Kam pen; Lelystad A. de Ruiter te Ten Post en Garrelsweer. Bedankt voon Drachten-Noord P. Groe- nenberg te Amersfoort-West; Groningen- Noord H. de Vries te Zwijndrecht; Blok zijl, Bruchterveld-Loppersum (i.c.m. Westeremden) en Zuidbroek drs. R. Wij nen, kand. te Kampen; Drachten-Zuid- Oost, als missionair predikant voor de zendingsarbeid in Mamelodi (Zuid-Afri- ka) J. van Zuijlekom te Franeker-Sex- bierum. :|c iic GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te: Apeldoorn C. Harinck te Oostkapelle; Hoofddorp Chr. van der Poel te Yerseke; Boskoop L. Blok te Nunspeet; 's-Gravenzande B. v. d. Hei den te Woerden; Zoetermeer C. Harinck te Oostkapelle. Bedankt voon Middelharnis C. J. Meeuse te Rotterdam-Zuid; St. Annaland M. Mondria te Waardenburg; Stolwijk A. Bac te Bodegraven; Dirksland Chr. van der Poel te Yerseke; Rotterdam-Centrum J. J. van Eckeveld te Zeist. GEREF. GEM. IN NED. Beroepen te: Rotterdam-Zuid, Katwijk aan Zee, Hendrik Ido Ambacht, Brui- nisse, Elspeet, Ederveen, Nieuwerkerk a.d. Ussel, Opheusden, Scherpenzeel, Urk, Utrecht en Groot-Ammers J. Roos, kand. te Alblasserdam. Aangenomen naan Chiliwack (Canada) J. Roos, kand. te Alblasserdam, die be dankte voor de andere 29 beroepen. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naan Broek op Langen- dijk J. Verhage te Goes; Huizen D. Visser te Nieuw-Veimep. Bedankt voon Apeldoom-Centrum J. Verhage te Goes; Spijkenisse H. R. H. A. de Boer te Eemdijk; Bennekom C. Weste- rink te Den Helder. j VRIJE OUD GER. GEM. i Beroepen te: Kralingscheveer M. Pronk te Ede. i NED. GEREF. KERKEN Aangenomen naan Leerdam P. Velt- huizen te Urk. Woensdag 15 juli a.s. hoopt het dames koor „de Lofstem" een zang- en orgel avond te houden in de Ned. Herv. kerk, met medewerking van het bejaardenkoor „Onder Ons" uit Dirksland. Orgelsolo's door Rinus Verhage. Alge hele leiding: P. Wessels. Aanvang half acht; toegang gratis. Na afloop kunt u een kopje koffie drinken in het gebouw „Bij de Bron", naast de kerk. Goeree Overflakkee heeft gisteravond, na tienen^een halfuur zonder electriciteit gezeten tengevolge van een opgetreden kortsluiting in een spanningstransforma tor op het 50 kv station aan de Oude- landsedijk. De getroff^en transformator staat buiten het gebouw en de steekvlam waarmee de storing werd ingeleid was dan ook duidelijk waarneembaar, door de fam. v. d. Tol die in de omgeving van het hoog spanningsstation woont werd ook een harde knal gehoord. Doordat de beveiligingen hun werk de den kwam heel Goeree Overflakkee in 't donker te zitten, maar in een halfuur was de zaak omgeschakeld en knipten overal de lichten weer aan. De brandweer van Middelharnis die was gealarmeerd hoefde niet meer te doen dan wat ontsnappende olie dat door overver hitting vlam had gevat na te blussen. Jan Zwart herdenkingsconcert in dorpskerlc Oud-Beijerland Op zaterdag 11 juli a.s. zal Everhard Zwart, kleinzoon van de eens zo bekende organist en musicus Jan Zwart een her denkingsconcert uitvoeren op het prach tige pas gerestaureerde en uitgebreide orgel van de Ned. Herv. dorpskerk te Oud-Beijerland. Jan Zwart, overleden op 13 juli 1937, heeft zich altijd op een bijzondere wijze ingezet voor de Nederlandse koraalmu- ziek. Grote bekendheid verwierf Jan Zwart zich door de wekelijkse orgelcon certen via de NCRV radio. Everhard zal tijdens het concert o.a. verschillende werken van zijn grootvader ten gehore brengen, met aansluitend sa menzang. De kerk is geopend vanaf 19.30 uur. Het concert begint om 20.00 uur. Het water voor en achter de Krammer- sluizen, dus zowel de Noord Grevelingen, het Zijpe en op het Zoommeer heeft een roodbruine kleur. Oorzaak het mooie en warme weer die een explosie in de bloei van de algen tot gevolg heeft, die aan de oppervlakte ko men. Het betreft een niet giftige soort, die ook voor de mosselen onschuldig is. De Oosterschelde, zo weet de voor lichter van Rijkswaterstaat Leo Kneep- kens, zal ongetwijfeld binnenkort dezelfde rode vlekken in het water te zien geven. Zondag 12 juli 1987 OUDDORP - Herv. Gem. 9.00, 11.00 en 18.30 uur ds. G. Meuleman- Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk9.00en 10.30 uur dhr. J. Seeleen 18.30 uur ds. A. v. d. Deyl - Doops gezinde Gem. 9.30 uur ds. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. A. van Vuuren, Alblas serdam en 17.00 en 18.45 uur ds. H. Westerhout. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. Zuyderduyn en 18.00 uur ds. C. Oorschot, Dordrecht- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. v. d. Deijl te Haariem en 17.00 uur ds. P. Roze- boom. Stad aan 't Haringvliet. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr. - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. T. de Boer en 18.30 uur ds. P. Rozeboom, 's morgens kin- demevendienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds.I.Hoomaarenl8.00uurkand.J.v. d. Kolk, Ede - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. H. Veldhuizen-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDUK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. Groenendijk en 18.00 uur prof. dr. C. Graafland, Gouda- Lukas- kapel HDG 10.15 uur ds. H. Jonge- breur- Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. de Blank, Dordrecht- Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster en 18.00 uur ds. K. Exalto, Benthuizen - Chr. Ger. Kerk9.30uurlezenenl8.00uurds.P. den Butter-Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. v. d. Hoek - Ger. Kerk (Vrij gemaakt) 10.00 en 16.30 uur ds. B. Kamphuis. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student G. M. de Leeuw, Rotterdam. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. T. Ouwerkerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Rozeboom en 18.00 uur ds. T. de Boer. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. Exalto en 18.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk a.d. Ussel-Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur kand. van der Spek, Amsterdam. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur prof. dr. C. Graafland en 18.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstein - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk9.30en 18.00 uur ds. Mali- paard. Haamstede. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. YERSEKE - Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. H. J. Stoutjes- dijk. maar dit is zeer tijdelijk, dat heeft een eerdere explosie van algengroei in het Grevelingenmeer bewezen. VRUDAG 10 JULI 1987 Voor de Middelhamisse architect Ad Gestel is het een bijzondere blijk van erkenning om, evenals het hoogst gere nommeerde architectenbureau v. d. Broek en Bakema te Rotterdam, te zijn aan gezocht voor de gemeente Nederlek een ontwerp voor een nieuw Gemeentehuis-, dan wel een aanbouwvariant op de be staande dependance te Lekkerkerk te ma ken. Beide buro's zijn geselecteerd uit een groep van acht buro's die aanvankelijk (nov. '86) waren benaderd; hun selectie danken zij vooral aan eerder gerealiseerde objecten die door de ingestelde Huisves tingscommissie werden beoordeeld. Gelet werd met name op de gebruikte materialen, de voorzieningen tot beper king van het energiegebruik, de doelma tigheid van het gebouw en de architectuur ervan. Het siert architectenburo Gestel, dat ook het nieuwe Oostflakkeese Ge meentekantoor heeft ontworpen, zo glo rieus door dé selectie te zijn gekomen. De gevraagde ontwerpen voor een nieuw bouw- en een aanbouwvariant dienen me dio oktober dit jaar te zijn ingeleverd om door een commissie van deskundigen en een personeelsdelegatie onafhankelijk van elkaar te worden beoordeeld, waarna de gemeenteraad een definitieve uitspraak zal worden gevraagd. Daarvóór zal voor de bevolking een voorlichtingsavond over het projekt worden gehouden. Nieuwbouwvariant en aanbouwvariant mogen resp. de budgetten van 5 en 4 miljoen niet overschrijden. Het bureau waaraan tenslotte de defini tieve opdracht voorbij gaat zal zo heeft de raad van Nederlek besloten een vergoeding van 30.000,- ontvangen. De boeren rond het Markiezaatsmeer in de omgeving van Bergen op Zoom op de grens van Noord Brabant en Zeeland zitten al jaren met het probleem van de akkerdistels in het 300 ha. drooggevallen gebied, dat tot natuurgebied is verklaard. De distels die nadat ze uitgebloeid zijn, hun zaadpluis door middel van de wind verspreiden vervuilen hun landerijen waar nu al 10 keer zoveel distels groeien dan voor de droogvalling van het natuur gebied. Op schadevergoeding mogen ze niet re kenen, maar volgens de Brabantse distel verordening is iedere grondeigenaar ver plicht de distels af te maaien eer ze hun rijpe zaadpluizen gaan verspreiden. Dat gebeurt in de nieuwe natuurgebieden niet en daarom hebben de boeren zelf al een strook gemaaid. Eén distel kan 4000 of meer zaadjes verspreiden. De Landbouwuniversiteit in Wagenin- gen heeft de bestrijding van de distel in studie, maar is nog niet toe aan een oplossing. Hetzelfde gaat straks spelen in het 1800 ha natuurgebied, dat na de sluiting van de Philipsdam bloot is komen te liggen in het Krammer Volkerak gebied. GOEDEREEDE Gevonden voorwerpen mei en juni '87 Mapje gereedschap (131); set parker- pennen (132); 3 portemonnees inhoud (146/180/232); bankbiljetten (181/209/ 234); dameshorloge (176); bril -l- zonne- klep (202); pr. damesschoenen (203); surfzeil (213); stoelkussen (214); brom fiets (229); div. sleutels. 99 Vorige week vrijdag heeft de samenwerkingsschool voor speciaal onderwijs „Het Kompas" te Middelharnis haar eerste lustrum en de voltooiing van een nieuw gedeelte aan de school in western style gevierd. Leerlingen en onderwijzend personeel hadden zich met veel fantasie verkleed en zowel binnen als buiten de school was de kruitdamp niet van de lucht omdat bij de western outfit onlosmakelijk een revolver behoort. Vooral het geïmproviseerde Bankkantoor waarin de bankemployé zich achter dikke tralies had verschanst was doelwit van meerdere brute overvallen al werden die met succes afgeslagen. De meisjesleerlingen bleken minder gevoelig voor het wapengekletter en blijkens de foto zorgden zij voor het brandhout terwijl de cowboys maar wat stoer rondlummelden en nonchalant op een strootje sabbelden. Ach, wat moet je, zolang de Whiskeybar nog gesloten is? "O Ui GEREFORMEERDE KERKEN 4c )|i He :|c

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 6