^Uf^ In februari grote beurs „Wonen Vrije tijd" in nieuwe compiex „de Staver" iVI'harnis Polltiebericliten Politieberichten üiilIiÜKll l M Het moet lukken; nieuwe MEAO te Oude Tonge op 31 augustus open JÉU 11 floniiebmoH Garage KNÖPS B.V. Een voorlopig kinderdagverblijf voor Flakkee Beklimming Ouddorps toren 149,- KIEVIT WARMTE Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee i Citroen-Hessermk Pijlers vergen onderhoud Goedereede Oostflakkee hutbrechtse AUTO-SCHADE Melkconsutnptie gedaald 59e Jaargang VRUDAG 10 JULI 1987 No. 5612 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommeisdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Wanneer het sport- en recreatiecom plex „de Staver" februari volgend jaar geopend zal worden zal een deel van de accomodatie al gelyk de weeli daarop, van 17 t/ni20 februari, plaats bieden aan een beurs waarop „Wo nen" en „Vrge tgd" centraal zullen staan. Nauweiyks kon gretiger wor den ingehaakt op het beschikbaar komen van een ruimte als deze waar naar door de organisator van de beurs, bureau den Boer te Kloetinge tot dusver tevergeefs was uitgekeken. Op Goeree Overflakkee dat genoemd bu reau, met geheel Zeeland, tot haar werkgebied rekent had het familie- bedrüf z'n opwachting nog niet kun nen maken; in februari wordt die schade ingehaald.... Den Boer neemt zich voor z'n reputatie in één keer te vestigen met een zó goed georganiseerde beurs dat een jaarlijkse lierhaling zeer waarschijnlijk wordt Een geoliede organisatie is ee belangrijke voorwaarde voor het welslagen van een beurs en den Boer belooft zich daar ten volle voor in te zetten op N.B. een eiland dat het een beetje met beurzen bekeken leek te hebben, 't Is dan ook niet de bedoeling een ,,huishoud"beurs te be ginnen als duplicaat van dat deel van de jaarlijkse „Delta Flora"; Wonen en Vrije Tijd lijkt een heel wat aansprekender formule omdat dat item ook zaken als vrijetijdsbesteding, woningbouw en ver betering, woninginrichting, sport en re creatie, hobby, doe het zelf artikelen, va kantie en uitgaan e.d. geschikt kunnen worden, een uitgebreid scala derhalve - Doorrüden na een aanryding Door de 55-jarige J. J. v. F. uit Oude Tonge werd aangifte gedaan van door rijden na aanrijding. Zijn auto zou op het Dahliapad in Stellendam beschadigd zijn door een onbekende auto. Een dag later deelde een vrouw uit Stellendam mee, dat haar auto in het Gladiolenpad in Stellen dam was aangereden door een auto en dat de bestuurder was weggereden nadat hij zijn eigen schade had bekeken. Een buur vrouw was van die aanrijding getuige geweest Het bleek te gaan om de auto van de man uit Oude Tonge. In plaats van een uitkering van het Waarborgfonds te ont vangen zal hij nu de schade van de tegen partij moeten betalen. - „Diefstal" bromHets Omdat de ketting eraf gelopen was, liet een meisje uit Ouddorp haar bromfiets achter op de Oudelandsedijk in Ouddorp. De bromfiets werd met een kettingslot vastgemaakt aan een paal. 's Avonds was de bromfiets weg en werd hij terug ge vonden in de tuin van Ed. L. uit Ouddorp. Die vertelde later, dat hij de bromfiets had gevonden. Hij had het cijferslot losge maakt en de bromfiets mee naar huis genomen. Op de paal had hij een brieve achtergelaten met zijn adres. Dat brieQe werd op de paal aangetroffen. Hij had echter verzuimd om de bromfiets als ge vonden voorwerp bij de politie aan te melden. - Aanryding met gewonden Op 4 juli probeerde de 22-jarige P. L. E. M. uit Antwerpen met hoge snelheid een bocht te nemen op de Zuiderdiepstraat- weg in Stellendam. Dat mislukte en de auto vloog uit de bocht en raakte van de dijk. Twee van de inzittenden moesten met lichte verwondingen naar het zieken huis in Dirksland worden overgebracht - Onder invloed Van J.C.B, uit Ouddorp werd een bloed proef afgenomen, omdat na de blaastesten bleek, dat hij waarschijnlijk teveel ge dronken had. - Verder werd aangifte gedaan van: 1. Vernieling van prikkeldraad aan de Oude-Nieuwlandseweg in Ouddorp. 2. Diefstal van een groene herenfiets, merk Arsenal, in Stellendam. 3. Diefstal van een cassettedeck uit de Doopsgezinde kerk in Ouddorp. 4. Diefstal van een bruine herenfiets, merk Batavus, in Ouddorp. 5Diefstal van een grijze herenfiets, merk Phoenix, in Ouddorp. 6. Diefstal van een autoradio-cassette recorder uit een auto in Ouddorp. 7. Diefstal van een autoradio-cassette recorder uit een auto in Stellendam. 8. Diefstal van vier sierdoppen in Oud dorp. voor een evenzo grote groep geïnteres seerden van wie er zo'n tienduizend ver wacht worden. Voor de eerste keer acht dhr. den Boer dat een waarschijnlijke score. Naarmate de beurs zal worden herhaald zal ook de belangstelling ervoor groeien, zo wordt aan de hand van de elders gebleken praktijk verondersteld. „Een goede beurs is een beurs die regel matig verandert, die steeds weer nieuws brengt en die zowel voor de man als voor de vrouw interessant is", zo geeft dhr. A. J. den Boer een definitie van wat hij onder een goede en goed „aangeklede" beurs verstaat Bovendien is het gewenst dat een beurs sfeer uitstraalt zodat iedereen er zich terwijl hij/zij „uit" is thuis kan voelen. De exposanten zijn dan ook tot stand bouw verplicht. Er is voorshands 3 500 m^ expositieruimte beschikbaar waarop zo'n tachtig standhouders worden verwacht, overwegend van Goeree Overflakkee. Al leen die branches die niet door flakkeeërs worden vertegenwoordigd zullen van el ders worden aangevuld. Bureau den Boer heeft de beurs alvoorca. 65% volgeboekt Met TrendStar reclame uit Middelharnis werd een kontrakt afgesloten voor de ver vaardiging van alle reclameborden en dat zal gelden voor alle beurzen die door den Boer jaarlijks worden georganiseerd. Het adres van „Bureau den Boer", Or ganisatie en Advies is Oostkeure 4 te Kloetinge, tel. 01100 - 23300, maar elke dinsdagmiddag van 1 tot 3 uur wordt in het oude Gemeentehuis aan de Voorstraat te Middelharnis spreekuur gehouden alwaar alle informatie en voorlichting kan worden verkregen. Gratis, leuk, zomers bij 3 Fujicoïor Super HR loo 135-24 films! Foto Blankers Fotowissellijsten nergens goedkoper - Inbraken in 3 woningen In Oude Tonge-Oost werd de vorige week 's nachts in 3 woningen ingebroken. Men kwam binnen door met een stuk gereed schap via de brievenbus de voordeur te openen. In alle gevallen werd geld en werden cheques weggenomen. - Aanrüding met gewonde J.l. zondag, omstreeks 22.30 uur ont stond er een aanrijding op de Rijksweg 18, wegvak Schaapsweg-Hellegatsplein waar bij een motorrijder ernstig gewond raakte. De motorrijder reed de langzaam rijdende file auto's voorbij op het moment dat een 22-jarige inwoner uit Ooltgensplaat met zijn auto de file verliet omdat hij (terwijl dat verboden is) wilde keren. Per ambu lance werd de motorrijder een 20-jarige inwoner van Roosendaal vervoerd naar het ziekenhuis in Dirksland. COMPACT DISC SPELERS vanaf ƒ499- Bij aankoop van Compact Disc speler, 5 CD plaatjes voor (winkelwaarde 200,-) voor aOe ztkerhad FOTO i ARJO VAN DER GRAAFF Autobedrijf A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 RENAULT-dealer voor X Verkoop -I- Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: l C. Breen, 01878 - 2496 Dirksland, 01877 - 1357 f^ PEUGEOT TALBOT AUTOIW VISSER lOBIELBEDRiJF Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS Ze waren vorig jaar natuurlgk uitermate welkom, de toen genoteerde 215 leerlingen van de MEAO te Oude Tonge, maar't was voor de schoolleiding anderzgds ook schrikken geblazen, want wéér wachtte de accomodatie waarin ze zouden worden ondergebracht? 't Was duidelyk dat het geïmproviseerde schoolgebouw, het voormalige Ver.gebouw aan de Schoolstraat, ze niet kon bergen en dus kwamen er noodlokalen die, om de huursom te beperken, nu al weer z^n verdwenen in afwachting van de nieuwe school die per 31 augustus open MOET....I Oude Tonge weet ervan mee te praten dat de gebezigde „gebiedende wijs" niet altijd spoorslags in daden wordt omgezet want anders had de verlangde omleiding van de Rijksweg er al lang gelegen, maar het schoolbestuur is duidelijk succesvoller geweest in het benaderen van hun Minis terie. De school staat er en 't mag een ongekend wapenfeit heten dat de MEAO twee jaar na de eerste schooldag over een prachtig nieuw schoolgebouw zal beschik ken. Een mirakel...., waarmee het bestuur en de bouwcommissie onder voorzitter schap van dhr. H. G. Freriks bijzonder gelukkig zijn, want 't gaat dit jaar zelfs om de plaatsing van ruim over de driehonderd leerlingen! De school waarin en waaraan dezer dagen, kort voor de bouwvakvakanties, door nijvere ambachtsmensen de laatste hand wordt gelegd zal een tiental lokalen bevatten waarvan 4 vaktheorielokalen. Aan de school is ook een nieuw gymnas tieklokaal van 20x12 mtr. gebouwd en met b.v. de docentenkamers, de direc teurskamer en andere ruimten voor o. a. de administratie en het archief krijgt de school een royale gemeenschapsruimte waar de leerlingen, van wie 80% van buiten en met het openbaar vervoer komt ook kan overblijven. In die royale ruimte, die misschien ook voor derden beschik baar zal komen is veel aandacht besteed aan de acoustiek. Aan de moderne vorm geving behoefden daarvoor geen conses- sies te worden gedaan; het bleef een royale open ruimte met een geeigespoten stalen skelet dat zich heel decoratief presenteert. De leerlingen komen voor het merendeel van Flakkee en Schouwen Duiveland, en kelen uit de Hoekse Waard en N.W. Brabant en zelfs een paar uit Hellevoet- sluis van wie hun ouders gekozen hebben voor de kleinschalige school in Oude Tonge boven een grotere scholengemeen schap in Spijkenisse of Rotterdam. Het bestuur prijst zich nog dagelijks gelukkig Elke ouder komt voor de vraag: naar welke school zou mijn kind kunnen gaan? Voor ouders van een verstandeüjk ge handicapt kind is al snel duidelijk dat de basisschool niet mogelijk is. Hun kind kan bijvoorbeeld (nog) niet praten of lopen. Maar wat dan? Op een kinderdagverblijf wordt gepro beerd de eigen ontwikkeling van kinderen te stimuleren en in goede banen te leiden. Via de stichting Sociaal Pedagogische Zorg in Oud Beyerland worden deze kin deren aangemeld bij het kinderdagverblijf „Brugzicht" te Zierikzee. Helaas is daar een grote wachtlijst en is uitbreiding noodzakelijk. Voordat deze gerealiseerd is, zijn we 2 a 3 jaar verder. Daarom hebben ouders van verstande lijk gehandicapte kinderen op Flakkee de handen ineen geslagen en kontakt gezocht met diverse instellingen op het gebied van zorg aan gehandicapten. Deze willen hen van harte ondersteunen. De stichting Praktische Thuishulp te Spijkenisse, die deze kinderen in de thuis situatie begeleidt, is bereid gevonden om dit ook in groepsverband te doen. De Stichting Dagverblijven op Goeree Overflakkee (bekend van dagverijlijf voor ouderen „D'nDuyt" in Middelharnis) wil dit initiatief bestuurlijk ondersteunea Hemesseroord, centrum voor geestelijk dat de school niet in Middelharnis, zoals het aanvankelijk leek, werd gebouwd maar dat Oude Tonge als centraal gelegen plaats van vestiging werd verkozen. Wan neer eenmaal de Philipsdam voor het verkeer zal worden vrijgegeven zal dat stellig ook leerlingen geven van de eilan den Tholen en St Philipsland. Het bestuur heeft ongetwijfeld nog wen sen maar in dit stadium heerst primair een dikke tevredenheid, al zal de wens naar een Middelbaar Technische School niet lang onbesproken blijven. De ruimte is er en de belangstelling voor deze vorm van onderwijs zal er zeker ook blijken te zijn, De school in aanbouw; op het gymlokaal (r) ging van de week de vlag in top i.v.m. het bereiken van het hoogste punt in de bouw. meer en groter zelfs dan in vele andere delen van het land zodat aangenomen landelijke gemiddelden niet op ons gebied van toepassing zijn, zoals dat ook geldt voor Zeeuws Vlaanderen waar ook een bovengemiddelde belangstelling voor het MBO onderwijs aanwezig is. We hebben dezer dagen met dhr. Freriks en de schooldirecteur dhr. van Bendegem de nieuwbouw doorlopen en bewonderd want er is kennelijk geen hoekje de punt af. De heren zien de school gestalte krijgen en ze geloven helemaal echt in de voor genomen openingsdatum: „Tot ziens op 31 augustus!" luidde dan ook hun af scheidsgroet De officiële opening is ove rigens op een latere datum gepland. De bouw wordt verricht door Aann.bedrijf Sprangers uit Temeuzen die waar mogelijk onderaannemers uit de regio heeft ingeschakeld. De royale gemeenschapsruimte in wording. gehandicapten, in Middelharnis heeft ruimte, speelgoed en bestuurlijke onder steuning toegezegd. Omdat we in dit stadium nog niet op subsidie van rijkswege mogen rekenen, wordt in september op bescheiden schaal gestart met enkele ochtenden in de week. Dit uiteraard onder leiding van bekwame vrijwilligers. Er wordt nog naar enkelen gezocht. Ook kinderen, die nog neit aangemeld zijn, zijn van harte welkom. De ouders hebben als kontaktadres: fam. W. J. V. d. Hoek, Kon. Julianaweg 7, Middelharnis Tel. 01870 - 2944. De gemeentetoren kan morgen, zaterdag 11 juli beklommen en bezichtigd worden. Van de in 1983 gerestaureerde toren is de soldatenkamer en de twee torencellen (met graveringen!) interessant terwijl ook het uitzicht vanaf de torentrans heel mooi is. Er zijn vier gelegenheden zich aan te sluiten, om half 11half een, half 3 en half 5; de toegangsprijs bedraad slechts 0,75 et Het melkverbruik per hoofd van de be volking is vorig jaar in Nederland met 2.3 kg gedaald. Die daling deed zich voor in de sector consxmiptiemelk en consumptie melkprodukten namelijk van 134.6 kilo naar 132.2 kg. Het roomverbruik steeg van 2.7 naar 2.8 kilo, het boterverbruik van 4 naar 4.2 kg en het kaasverbruik van 12.7 kg naar 13 kilo per hoofd van de bevolking. Het verbruik van geconden seerde melk(incl. koffiemelk) bleef gelijk op 9.8 kilo aldus het jaarverslag van het Produktschap voor Zuivel. De pijlers van de stormvloedkering in de Oosterschelde werden in record tijd op hun plaats gebracht, met de meest mogelijke zorg, maar men kon toch niet vermijden dat er beschadigingen ontstonden, die later nog vermeerderden, door het schuren van staal draden, aanvaringen enz. Beton mag niet inwateren en beschadigd beton gaat geen 200 jaar mee, zoals met de pijlerdam wordt aangenomen. Vogel b.v. uit Zwijndrecht en Batic b.v. uit Hoofddorp, twee specialisten in betonreparatie hebben zich verenigd in de B.V. Fireprooving. Er moeten 59 pijlers worden behandeld en de aanneemsom is 4W miljoen gulden, in het bestek zijn nog diverse andere werkzaamheden ter uitvoering op genomen. Om onder water te kunnen werken is een kuip bedacht die om de pijler wordt ge slagen, daarna wordt het water uit de kuip gepompt Spuitbeton en kunsthars, zijn de voornaamste ingrediënten voor de beton reparatie. TIJD DATUM iSSECONDL .:¥(waarde f 7,£ is of 4," contant) ^^lO) Ben. Zandpad 9A Middelharnis iTel. 01870-2461 I Fotografie-reportages I totovakhandel LUH [7^ BAAN VINGERLING 3 - MIDDELHARNIS-TEL 01870-2518 VOORSTRAAT 58 - 3247 CE DIRKSLAND - 01877-3517 Sanitair-Centr. verwarming 01870-2609 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK Voor topkwaliteit, goede service en voordelige priizen: FOTO FILM-REPORTAGE-VIDEO COMPUTER WesrstraalSS Molenweg 4 Ouddoro - Telefoon 018781612 en 2120 Filiaal Renesse Prmtshap Hogezoom 172 Talefaari 01116-2400 stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 -N PeugeotTa Kastanjelaa Middelharn bot dealer n 41-43 is-tel. 01870-3094

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 5