Minister ontving Oostflakkeese delegatie Eerste paal voor nieuw zwembad Stellendam gedwee de grond in Politieberichten fioniiSienuia Brandweerwedstrijden klasse 1 Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Van de Organen van Overleg (ondernemingsraad) van het werkvoorzieningsschap „Binnenhof" te Middelharnis Expositie in Streeicmuseum Samen zingen met Arie Pronl( Middelharnis Us I L.SS 59e Jaargang No. 5611 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie; Langeweg 13, Sommelsdijlc Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) lel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Ingezonden: Naar aanleiding van de diverse publi- katies in de landelijke pers en ook in de streekbladen op Goeree Overflakkee heb ben de Organen van Overleg van het „Binnenhof er behoefte aan hierop te reageren. De problematiek waarover gesproken wordt dateert reeds van enkele jaren ge leden. In de beginperiode is er door het bestuur van onze werkplaats hierover een naar onze mening onjuist beleid gevoerd hetgeen resulteerde in commissie na com missie en handenvol geld heeft gekost voor de belastingbetaler. Nadat iedere commissie zijn werkzaam heden had verricht dachten wij dat de problemen opgelost waren. Helaas bleek dit niet het geval te zijn en steeds laaide het „vuur" weer op. Dit wordt, naar ons nu duidelijk is geworden, veroorzaakt door een aantal ontevreden „kollega's" van ons welke achter de schermen opereren en een bedrijf van 450 personen om zeep trachten te helpen, hiertoe gedreven door jalouzie en eigen belang. Keimelijk heb ben deze mensen een grote invloed op de politiek. Hoe kan anders de Gemeenteraad van Dirksland aandringen op het instellen van een vertrouwenscommissie en het stop zetten van de procedure met betrekking tot het getuigenverhoor, hetgeen haaks staat op het besluit van het Algemeen Bestuur van het „Bmnenhofen de me ning van een grote meerderheid van het personeel. Door de ontevredenen wordt gesteld dat de O.V.O.-leden (ondernemingsraads leden) stro-mannen zijn van het bestuur en het managementteam. Dit is onjuist, wij zijn er voor het personeel maar dienen ook rekening te houden met het bedrijfsbelang. Wij hebben momenteel alle vertrouwen in het beleid van het bestuur en het management-team en met name ook in de werkleiding welke dagelijks op de werk vloer aanwezig is en door het rapport van ANIB/SAC op een laaghartige wijze wor den aangevallen zonder dat zij zich kun nen verdedigen. Zij zijn het die beschul digd worden van terreur en mishandeling. Gemeente Dirksland, laat u niet leiden door valse voorlichting. Het getuigenver hoor moet volgens ons doorgang vinden. Het is niet zo dat, zoals door de ontevre denen wordt verteld, mensen voor de rechter moeten komen die dit niet aan kunnen. Het zijn niet de zwakkeren die opgeroepen worden. Nee, het zijn mensen die een helder licht kuimen laten schijnen op de zaak waarna aangetoond kan wor den dat het SAC/ANIB-rapport geba seerd is op leugens en laster. Wij zijn trouwens ook van mening dat iemand die een verklaring aflegt bij SAC/ANIB dit, wanneer het een eerlijke zaak betreft, ook voor de rechter kan doen. Waimeer de verklaring echter niet op waarheid berust wordt het inderdaad een stuk lastiger en wil men in de anonimiteit blijven. Het bestuur van het „Biimenhof heeft in een gesprek met het ANIB, de vakbonden ABVA/KABO afgesproken dat de ANIB de klachten met naam en toenaam in zou dienen bij het bestuur waarna het bestuur deze zou onderzoeken en waar nodig maatregelen zou nemen. De ANIB-afd. Goeree Overflakkee is deze toezegging nooit nagekomen en het hoofdbestuur van de ANIB heeft via hun woordvoerder, de heer van Deelen, laten weten dat zij zich distantieert van de aktie van de ANIB Goeree Overflakkee. Ook na herhaaldelijk verzoek kwam de ANIB Goeree Overflakkee hun toezeg ging niet na. Nee, na verloop van tijd kwamen via het Sociaal Advies Centrum met veel publiciteit de klachten weer bo ven water. Er volgde een justitieel onder zoek waaruit bleek dat geen strafbare feiten gepleegd zijn, hetgeen in de Neder landse rechtstaat altijd nog betekent dat een verdachte of beklaagde onschuldig is. Weer gaf het bestuur het SAC, dat het rapport in opdracht van de ANIB heeft opgesteld, de gelegenheid de klachten hard te maken zodat het bestuur deze kon onderzoeken en indien dit noodzakelijk zou zijn de nodige maatregelen kon ne men. Helaas, er kwam niets men was zogenaamd bang voor sancties tegen de klagers. Onze mening hierover is dat kla gers welke hun klachten kunnen bewijzen niet bang behoeven te zijn voor sanctie- maatregelen. Heeft men echter klachten of beschuldigingen geuit welke niet over eenkomstig de waarheid zijn dan zijn wij van mening dat wie zijn billen brandt op de blaren moet zitten. Een andere bijkomstigheid is dat in een onlangs verschenen rapport van het Mi nisterie van Sociale Zaken en Werkge legenheid welke een onderzoek bij het „Binnenhof heeft ingesteld het volgende wordt gesteld: „Het sociaal beleid bij het werkvoor zieningsschap „Biimenhof is onveran derd goed te noemen". Wij vragen ons af of het Ministerie welke de grootste subsidie-verstrekker van het „Binnenhof is, dit op schrift zou stellen indien het tegendeel was vastgesteld. Het bestuur en het managementteam hebben er alles aan gedaan om de anonimiteit op te heffen en de zaak eerlijk en oprecht af te handelen. Dit is niet mogelijk gebleken zodat uiteindelijk niets anders restte dan juridische stappen te nemen. De eerste stap is het getuigenverhoor. Dit hoeft geen doorgang te vinden als het ANIB/SAC de anonimiteit opheft, waar wij gezien alle pogingen welke zijn onder nomen weinig hoop op hebben. Eerlijke zaken hoeven niet in de anonimiteit. On eerlijke kunnen het daglicht niet zien. 'T-'*'-"'*"* Het geheel overziende konkluderen wij dat de klagers zo zij bestaan geen ver trouwen hebben in leiding, management team, bestuur en ministerie welke van partijdigheid wordt beschuldigd. Zouden al deze personen en instanties dan niet te vertrouwen zijn? Het wordt gespeeld over de ruggen van de W.S.W.-werknemers op de werkvloer. Daar gaat het echter niet om. Het gaat om de mensen achter de schermen die niet van de werkvloer komen. Bij de Organen van Overleg, waarvan de meeste leden dagelijks hun werkzaam heden op de werkvloer verrichten, zijn tijdens de gehouden spreekuren geen klachten geuit zoals in het SAC-rapport genoemd. Wij stellen alle vertrouwen in de werk leiding, het managementteam en het be stuur. Het bestuur is op de goede weg en wij zijn van mening dat de ingeslagen weg voortgezet moet worden. Geen vertrou wenscommissie. Het bestuur verdient het vertrouwen en geen brevet van onver mogen. Verder heeft het ons zeer bevreemd dat noch het SAC noch de ANIB met ons, die toch de wettelijk gekozen vertegenwoor digers van de werknemers zijn, overleg heeft plaatsgevonden over een te houden onderzoek waar geen opdracht voor is verstrekt en over de uitkomsten hiervan. Er is geen verschil, zoals dit door het SAC/ANIB wordt verkondigd en door de gemeenteraad van Dirksland wordt ge loofd, tussen werknemers en werkgever. Nee, er zijn een aantal ontevredenen onder ons met grote politieke invloed die, uit zijnde op eigenbelang, de naam van het „Binnenhof besmeuren. Tot slot een verzoek tot de politieke partyen. Laat het „Binnenhof geen speelbal wor den van de plaatselijke politiek. U hebt uw afgevaardigden in het bestuur welke het uiterste doen om het „Binnenhof in rus tiger vaarwater te krijgen. Zij verdienen uw steun en hebben ons vertrouwen. Zorg ervoor dat in ons mooie bedrijf waar 450 personen hun brood verdienen weer normaal gewerkt kan worden. Het com plex, de outillage en het personeel is er. Zorgt u voor de rest. 6juU 1987 de Oranen van Overleg van het werkvoorzieningsschap „Biimenhof. Met dank voor plaatsing. M. v. d. Mast, voorzitter Cultuur Civieltechnisch Werkverband. H. de Jager, voorzitter Industrieel Werkverband. SOMMELSDIJK In tegenstelling tot de mededehngen in ons vrijdagnr. delen wij mede, dat de expositie over het verzet en de omgekomen Flak- keese Joden, geopend is dinsdags t.m. zaterdags van 2-5 uur en 's woensdags- morgens van 10.00-12.00 uur. Derhalve is het museum 's maandags gesloten. DEN HAAG Verleden week woensdag heeft een delegatie uit Oostflakkee onder leiding van burgemeester C. R. M. de Vos 5.300 handtekeningenkaarten aan de Minister van Verkeer en Waterstaat aangeboden. Mevrouw Smit-Kroes zei de gevoelens van de bevolking over de onveilige weg te kunnen begrijpen. Een versnelde aanleg van de N-59 kon zij niet direct beloven, maar ze gaf wel toe aan die aanleg een hoge prioriteit toe te kennen. Het slaan van de eerste paal vo&i ii i iiL^iiïwe overdekte zwembad te Stellendam heeft weth. L. Visser, aan wie j.l. donderdag die eer was gegund, nauwelüks enige inspanning gekost, al had'ie er wei de mouwen van z'n overhemd voor opgestroopt De witte jas en helm die traditioneel bij de Ie paalslag gedragen worden mochten van de wethouder in de werkkeet blgven, want wat héd'ie aan komedie? Al snel had dhr. Visser ook door dat by het heien elke menselgke handeling achterwege kon bleven en terwyl het heiblok de 19.50 mtr. lange paal beukte keek de wethouder toe, de armen over elkaar en met een blik zoals die waarmee de landbouwer z'n voorspoedige gewas beschouwt... Aangenaam weertje was het daar in de Molenpolder waar het nieuwe bad vlakbij de bestaande niet overdelrte accomodatie wordt gebouwd. Als de zon zich altijd zo vriendelijk zou presenteren dan zou de gemeente Goedereede zich de investering van 4,7 miljoen hebb)en kunnen besparen, zo zou burg. van Velzen in „Onder de Wiek" overwegen toen de genodigden daar een glas op het welslagen van de paalslag dronken en alvast vooruit zagen op de bouw die naar men hoopt een voor spoedige zal zijn. Dhr. van Velzen herinnerde eraan dat er weliswaar jaéaren over de wens een overdekt zwembad te hebben was ge sproken maar dat het, na het eerste se rieuze gesprek en de opstelling van het program van eisen in december 1985 toch nog snel is gegaan. Eind mei vorig jaar werd het krediet van 4,3 miljoen verleend en in november verhoogd tot 4,7 miljoen, een bedrag waar het echt bij moet blijven, zo liet dhr. van Velzen de project aan nemer Project Ontwikkeling Drachten (POD) nadrukkelijk weten. „Het moet HERKINGEN Ophalen oud papier D. V. morgen (woensdag) wordt weer oud papier opgehaald voor de Pr. Joh. Friso- school. Begonnen wordt om half 6 bij de school. Graag vroegtijdig en goed ge bundeld gereed zetten s.v.p. Door goede resultaten op de provinciale wedstrijden waren de blusgroepen van Nieuwe Tonge en Sommelsdijk zaterdag j.l. gerechtigd deel te nemen aan de voor selectie voor de landelijke wedstrijden welke september a.s. in Zevenaar zullen worden gehouden. Deze voorselectie wedstrijden werden gehouden en georganiseerd in de Ge meente Ter Aar. Deze vrijwillige brandweer had een pittig object in elkaar gezet met echte roolc, paniekslachtoffers, uitrulücende politie, ambulance e.d. Na afloop van deze geslaagde wedstrijd dag werd door de Burgemeester van Ter Aar de uitslag bekend gemaakt, welke als volgt luidde: 1. Brielle822 pnt. 2. Maasdam820 pnt. 9. Sommelsdijk779 pnt 11Nieuwe Tonge753 pnt 12. Den Oudsten Woerden.732 pnt (laatste) Gezien het geringe verschil in punten kan worden vastgesteld dat gestreden werd op het scherp van de snede. De blusgroepen van Brielle en Maasdam zullen door deze prestatie Icunnen deel nemen aan de landelijke wedstrijden. voor die prijs klaar zijn in de vorm zoals wij die wensen", maakte dhr. van Velzen duidelijk en graag werd hem door de POD, bij monde van dhr. Oechies ver zekerd dat daar naar zal worden gestreefd. „We doen ons best voor deze prijs een zo goed mogelijk bad te bouwen", verze kerde hij. Natuurlijk had ook weth. Visser wat te zeggen op dit lang verbeide ogenblik en zijn gelukwens sprak hij dan ook met de nodige pathos die hem zelfs deed ver onderstellen dat straks half Zuid Holland naar het mooie Stellendamse bad zal komen. En passant merkte hij op het bestaande-, in 1966 met beton van de NESTUM gebouwde bad, bij wijze van proef naast het nieuwe te willen laten voortbestaan. Het buitenbad kostte des tijds, in 1966, 195.000,- en de beschik baarheid ervan vormde een enorme verbe tering ten opzichte van de situatie die, zoals overal elders, ook in Stellendam had bestaan: „leren zwemmen in een modder- sloot als nudisten want een zwembroek kreeg je niet omdat je ouders het maar niks MIDDELHARNIS Wij herinneren nog aan de heden (dins dag) avond te houden zangavond in de Ned. Herv. Kerk aan de Rmg 15. Aan deze zangavond, georganiseerd door de E.O., werken mee Arie Pronk (orgel), Reinata Heemskerk (alt), terwijl de samenzang is o.l.v. Jan v. d. Driest Meditatie ds. P. Vermaat van Maassluis. Verdere medewerldng door de Herv. Zang vereniging „Jeduthun" o.l.v. Ab Vroeg- indeweij. De toegang is vrij. Aanvang 20.00 uur. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling CZD 01870-3477 m DD S OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur ds. A. Moerkerken van Gouda. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Mol van Werkendam. OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 1 uur ds. P. van Ruitenburg van Melis kerke (bed. H.D.). OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke. STAD aan 't HARINGVLIET - donder dagavond 7.30 uur ds. B. v. d. Heiden, Woerden. Alleen in de eerste momenten hanteerde dhr. Visser het touw; 't bleek al gauw helemaal vanzelf te gaan.... vonden en er niet achter stonden datje zou leren zwemmen", zo zag dhr. Visser daar op terug. Om de waarde van het kunnen zwemmen te illustreren vertelde hij de anekdote van de veerman en de professor. De professor had 's veermans halve leven verloren gewaand door diens geringe ont- wildceling, maar toen de veerboot zonk was het de veerman die de spartelende prof moest redden. De veerman hoefde het nauwelijks meer te zeggen, maar toch deed'ie het om het de professor helemaal duideUjk te maken: „zonder ontwikkeling gaat misschien je halve leven eraan, maar als je niet kan zwemmen kan dat je hele leven kosten!!", een wijsheid die nog steeds opgeld doet „iedereen moet lam- nen leren zwemmen, het hele jaar door!" was zijn devies en straks kan dat worden waargemaakt wanneer over een goed jaar het nieuwe bad gereed zal zijn. „Tot ziens op 1 september '88" zo wenste cüir. Visser ieder toe. Het nieuwe projekt krijgt een wedstrijd bad, een instructiebassm, een hot whirl pool en een borrelbad. Er komt een zonne weide buiten en voor 5 personen een zonnebank en voorts o.a. een glijbaan van 40 mtr., een peuterbad en een water- parapluie. Er mag gemengd gezwommen worden.... stelde weth. Visser met een glimlach vast Toen het eerste bad m 1966 in gebruilc werd genomen werd die instemming nog redelijk progressief geacht... Door een viertal inwoners uit Dirks land werd aangifte gedaan van vernie lingen aan hun auto. Onbekenden ver nielden van hun auto de linkerbuiten spiegel. De politie heeft het geheel in onderzoek. Vanuit een container, staande op een vrachtwagen op het parkeerterrein aan de Staverseweg te Middelhamis werden in de nacht van 4 op 5 juU een aantal houten wandklokken ontvreemd. Door personeel van het velddetache- ment te Middelburg werd tegen drie in woners uit Dirksland proces-veibaal op- gemaalrt terzake het vissen met fuiken zonder de vereiste bescheiden in de Ha ven van Dirksland. Ongeveer 20 vis- fiiiken werden in toeslag genomen. Tijdens het weekend werden drie per sonen bekeurd omdat zij onder invloed van alcoholische drank met hun auto waren gaan rijden. Van deze drie bestuur ders werd een bloedproef afgenomen en zij kregen bovendien een rijverbod op gelegd. In het afgelopen weekend kreeg de politie meerdere meldingen over overlast welke werden veroorza^ door tuinfees- ten. Deze werden soms in de nachtelijke uren voortgezet Ondanks het mooie weer wil de politie u het advies meegeven: „Laat Uw eigen plezier niet zijn tot eens anders overlast". Door een inwoner uit Middelhamis werd aangifte gedaan van vernieling van een rait in zijn woning. Onbekenden heb ben kenneUjk met het een of andere harde voorwerp de mit ingetikt. FOTO- FILM REPORTAGE VIDEO COMPUTER C3 CU CD C3 cza IVeifsffwr J5 Malenvvegt Ouddorp Telefoon 01878 T6^2 en 2f 20 Filiaal Reneise Pnnnhop Hogezoom 172 Telefoon 01116-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1