kortingen van 10% tot 75% op dames-, heren-, kinder- en sportschoenen van dit seizoen - Middelharnis Toonaangevend in schoenen iliek Het Vredegerectit te Goedereede van 1811-1813 m Peuterjuf Ans neemt afscheid schrijft ermee van en over Flakkee? ANTON PIECK kelceiifriiiii mm Geslaagd aan de school voor LHNO,,de Molenwiek" te Sommelsdijk mA Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRUDAG 3 JULI 1987 90m mm mÊ0m m^Êmmm 0m0mmim0mm In het vorige artikel is met name aan dacht besteed aan de door de vrederechter uitgevoerde verzegelingen en ontzege- lingen Zoals opgemerkt zal in dit artikel worden ingegaan op de zogenaamde fa milieraden die werden voorgezeten door de vrederechter en die werden samen gesteld bij de aanwijzing van voogden, toeziend voogden, handlichtingen en het al dan niet beschikken over erfenissen e.d. Reeds eerder is opgemerkt, dat de vrede rechter de voorloper was van de kanton rechter, zoals wij deze heden ten dage nog kennen. Tegenwoordig moet men dan ook bij de kantonrechter terecht indien een voogd, c.q. toeziend voogd over een min derjarige moet worden aangewezen. Ook op dit moment zal een kantonrechter zich vaak tot familieleden wenden om te weten te komen wie geschikt wordt geacht voor het vervullen van een voogdijschap. In die jaren gebeurde dit op een meer officiële wijze, namelijk door het bijeenroepen van een zogenaamde familieraad. Daartoe werden van moederszijde en vaderszijde een drietal familieleden bij eengeroepen en bij afwezigheid daarvan goede vrienden. Dit laatste verklaart het feit, dat dit soort raden ook wel eens als vriendenraad werden aangeduid. Onder voorzitterschap van de vrederechter werd dan beraadslaagd over het feit wie als voogd, c.q. toeziend voogd moest worden aangewezen. Indien de familieraad tot een aanwijzing kwam, dan werd de betrok kene, indien aanwezig, aansluitend als zodanig beëdigd door de vrederechter. Op dit moment is het zinvol de gang van zaken te verduidelijken aan de hand van een konkreet voorbeeld. Laten we daar voor aanhalen aktenummer 23 uit 1812 (25 februari 1812). Toen is ten overstaan van de vrede rechter verschenen Aren Soeteman met het verzoek om een familieraad bijeen te roepen ter benoeming van een toeziend voogd over de minderjarige Jacob van Mechgelen te Goedereede. Laatstge noemde was een zoon van Adrianus van Mechgelen molenaarsknecht te Goede reede en Neeltje Soeteman. Van vaderszijde waren verschenen: Pie- ter Bakker, deurwaarder te Goedereede, Gerrit van Someren, ontvanger der on beschreven middelen te Goedereede en Abraham Roos, schrijver bij het vrede- gerecht te Goedereede. Van moeders zijde waren verschenen: Jan Soeteman, slagersknecht te Goedereede, Franco van Waarde, arbeider te Goedereede en Ger rit van Berkel, eveneens arbeider te Goedereede. Na beraad door de familieraad werd als toeziend voogd aangewezen de hiervoor vermelde Jan Soeteman, die alsdan ook werd beëdigd door de vrederechter. Een soortgelijke kwestie werd behandeld op 23 juli 1812 (aktenummer 96), ter benoeming van een voogd en toeziend voogd over Jan Kaptein te Ouddorp, zoon van Jan Arentsz Kaptein en Maatje Poort- vliet. Verzoekster tot bijeenroeping van de familieraad was Willemijn^e Jacobsd Kievit, winkelierster te Ouddorp, terwijl van vaderszijde waren verschenen: Jan Lucasz Grinwis, bouwman te Ouddorp, Johannes Marinusz Molesteeg, vracht rijder te Ouddorp en Jan Kievit, kleer maker te Ouddorp. Van moederszijde waren verschenen: Cornells Poortvliet, arbeider te Dirksland, Leendert Noordijk, arbeider te Dirksland en Jacob van der Willigen, bode te Ouddorp. Als voogden werden aangewezen en beëdigd Jan Lu casz Grinwis en Pieter Jobsz Kaptein, terwijl als toeziend voogd werd aan gewezen en als zodanig beëdigd Jacob van der Willigen. Zoals gesteld werden deze familieraden niet enkel ingesteld bij voogdijbeschik kingen, doch bijvoorbeeld ook bij hand lichtingen. Handlichting houdt in, dat een minder jarige voor bepaalde rechtshandelingen als het ware toestemming krijgt om aan het rechtsverkeer deel te nemen als ware hij of zij meerderjarig. Evenals tegenwoordig het geval is, kwam dit vaak voor indien een minderjarige hetbedrijf of de winkelnering van een overleden ouder wilde voort zetten. In de tijd waarover we nu spreken noemde men deze handlichting emanci patie. Voorbeeld hiervan is aktenummer 28, d.d. 1 juli 1811 met betrekking tot de emancipatie van de negentienjarige Teu- nis Lodder te Ouddorp. Het verzoek daar toe werd ingediend door de voogden en administrateurs te weten Leendert Akers- hoek, winkelier te Ouddorp en Johaimes Comelisz Hameeteman, bouwman te Ouddorp. Van vaderszijde waren ver schenen Kommer Akershoek, Dimmen Emaus en Comelis de Vries, allen te Ouddorp en van moederszijde Comelis Kievit, Aren Bogerman en Pieter Jongste, allen te Goedereede. Na beraad werd be sloten de gevraagde handlichting te ver lenen, waarbij een oudere broer van de minderjarige, te weten Krijn Lodder als curator werd aangewezen. Opvallend is dat de Code Napoleon in artikel 388 reeds bepaalde, dat de meer derjarigheid werd verkregen bij de leeftijd van 21 jaar, zodat op dit punt weinig verschil bestaat met de tegenwoordige tijd. Deze leeftijdsgrens werd ten aanzien van een aantal andere gevallen evenwel niet doorgetrokken. Voor het aangaan van een huwelijk bijvoorbeeld had een man toestemming nodig van zijn ouders tot de leeftijd van 25 jaar en een vrouw tot de leeftijd van 21 jaar. De minimum leeftijd om een huwelijk aan te gaan lag voor de man op 18 jaar en voor de vrouw op 15 jaar. Van deze laatste leeftijdseisen kon de Keizer in „gewichtigde omstandigheden" ontheffing verlenen. Een bijzondere be paling was, dat indien beide ouders het niet eens waren over het al dan niet verlenen van toestemming, het oordeel van de vader van doorslaggevende aard was, daar alsdan de toestemming van de vader voldoende was. Over gelijkberech tiging van man en vrouw gesproken! Die leeftijdsgrenzen van 25 en 21 jaar waren evenwel niet de enige belemmeringen voor het aangaan van een huwelijk, met name indien de ouders niet meer in leven waren of niet in de gelegenheid waren hun mening kenbaar te m^en. Alsdan diende een familieraad bijeen te worden geroepen om de vereiste toe stemming te verkrijgen. Ook daaraan was weer een leeftijdseis verbonden, met be trekking tot de noodzaak deze raad bijeen te roepen. Voor de man was dit het geval tot de leeftijd van dertig jaar en voor de vrouw tot 25 jaar. Ook hiervan kan een voorbeeld worden aangehaald. Op 11 juli 1812 (aktenum mer 91) verscheen ten overstaan van de vrederechter Neeltje Slis, 17 jaar oud en wonende te Dirksland met het verzoek om een familieraad bijeen te roepen voor het verkrijgen van een toestemming tot het aangaan van een huwelijk met Teunis Kruithof, 21 jaar eveneens wonende te Dirksland. Zij was een dochter van Wouter Slis en Jannetje Knape, beiden overleden. Van vaderszijde waren verschenen Leendert Slis, arbeider te Dirksland, Pie ter Bruggeman, arbeider te Dirksland en Comelis Slis, eveneens arbeider te Dirks- Opleiding lcantoor-/verl(ooppralrtük: Kirsti Dahlström, Marga v. d. Doel, As- trid van Es, Jacqueline Grootenboer, Eri ca Huizer, Janet van Hulst, Melinda Kiehncke, Danielle Leenders, Jozien de Leeuw, Sandra Loggen, Aimelies Melis sant, Erika Melissant, Wilma Moerkerke, Bianca Rijke, Geesje den Rooijen, Karin Stout, Leanne Stoutjesdijk, Astrid Ton, Bemadette v. d. Valk, Danielle Verohne. Opleiding vrfje afstudeerricliting: Sandra van Bergen, Erica Broeders, Re- nate van Etten, Marian Grinwis, Jolanda V. d. Groef, Leonie Jordaan, Mariënne de Knegt, Nannette Lugthart, Lily Spruit, Barbera de Vrij. Opleiding verzorgende beroepen: Veronica Barendse, Nancy de Boer, Jo landa Brooshooft, Helma de Bmin, Diana Hoek, Angela Koole, Janet Koppenaal, Kanna Matsinger, Petra Matthijssen, Mary van Otzel, Diana Siepman, Jolanda V. d. Sloot, Erica Vervloet, Diane de Waal. land. Van moederszijde waren versche nen Leendert Knape, bouwman te Dirks land, Willem Lodder, bouwman te Me lissant en Jan de Bonte, bouwman te Dirksland. Besloten werd de vereiste toe stemming te verlenen. Met die toestem ming konden beide partners dan ook naar de ambtenaar van de burgerlijke stand gaan om het huwelijk te laten voltrekken. Blijft in dit verband nog een onderdeel over, ten aanzien waarvan nog een op merking moet worden gemaakt en wel de aanvaarding of afwijzing van een erfenis op grond van artikel 461 van de Code Napoleon. Ook daarbij moest de familie raad worden ingeschakeld zodra daarbij een minderjarige betrokken was. Voor waarde daarbij was dat een aanvaarding enkel onder benefice kon geschieden, het geen tegenwoordig wordt aangeduid met het aanvaarden onder voorbehoud. Voorbeeld hiervan is aktenummer 12 van 1811, waarbij naast de aanwijzing van een toeziend voogd sprake was van de aanvaarding van een efenis onder bene fice ten behoeve van de minderjarigen Dirk en Johanna Roeloff, kinderen van Matthijs Roeloff, arbeider te Nieuwe Tonge en Maria van der Made. Laatst genoemde was overleden. Van vaders zijde waren verschenen: Pieter Kastelijn, bouwman te Nieuwe Tonge, Laurus Buth, eveneens bouwman te Nieuwe Tonge en Hendrik Bosman, tapper te Oude Tonge. Van moederszijde waren verschenen Wil lem van der Made en Pieter van derMade, beiden bouwlieden te Nieuwe Tonge en Marinus Smit, smid te Nieuwe Tonge. Als toeziend voogd werd aangewezen en als zodanig beëdigd. Jan Buys, terwijl voorts toestemming werd verleend voor de aan vaarding van de erfenis onder benefice. Als laatste voorbeeld in dit verband kan nog worden gewezen op aktenummer 101 uit 1812, waarbij eveneens aandacht werd besteed aan de verdeling van een erfenis. In bepaalde gevallen werd ten behoeve van de verdeling tot verkoop van de goe deren overgegaan. In dit geval werd de familieraad toestemming gevraagd deze verkoop nog uit te stellen. Dit uitstel diende te geschieden ten be hoeve van de minderjarigen Baaltje, Jan netje en Geertrui Emaus te Den Bommel. Verschenen waren van vaderszijde: Wou ter Boeter, bouwman te Nieuwe Tonge, Gosewijnus Dilbeek, schilder te OUde Tonge en Mattheus Kanters, metselaar te Oude Tonge. Van moederszijde: Comelis de Grijse, bouwman te Ooltgensplaat en Ewout de Haas, alsmede Huybregt de Haas, beide bouwlieden te Oude Tonge. De gevraagde toestemming werd verleend, dus om nog niet tot verkoop van de goede ren over te gaan, behoudens met be trekking tot de aanwezige mannenkleren. Als motief daarvoor werd aangevoerd, dat alle minderjarige erfgenamen van het vrouwelijke geslacht waren, zodat ver koop hiervan niet op bezwaren zou stuiten. Tot zover de bespreking van de familie raden, zoals deze destijds hebben gefunc tioneerd. In een volgend artikel zal nader worden ingegaan op het eigenlijke juri dische werk van de vrederechter, met name het functioneren van de vrede- kamer, waarbij getracht werd een juri dische procedure tussen de partijen te voorkomen. SINT-ANNALAND Aardappelveiling van dinsdag 30 juni 1987 Doré gewone: 0,30 - 0,54. Doré drielingen: 0,32 - 0,35. Doré kriel: 1,04 - 1,08. Première gewone: 0,38 -ƒ0,44. Première bonken: 0,42 - 0,46. Première drielingen: 0,30 - 0,33. Première kriel: 1,00 - 1,07. Aardappelprijs per kilogram. Aan voer: honderd en negen en dertig ton. SINT ANNALAND Mr. J.A. de Boe fractievoorzitter Mr. J.A. de Boe uit Poortvliet wordt de nieuwe voorzitter van de CDA-fractie in de provinciale staten van Zeeland. Zijn collega-statenlid E.Ph.Nieuwkerk deelde dat mee tijdens de een dezer dagen ge houden algemene ledenvergadering van het CDA Tholen/Sint Philipsland in de Wellevaete te Sint-Annaland. De Boe, leraar aan de h.e.a.o. in Vlissingen, is sinds 1981 provinciaal bestuurder. Hij maakt deel uit van de statencommisies bestuurszaken en mimtelijke ordening, maar in zijn nieuwe ftinctie zal hij het veel drukker krijgen. De Boe was de zevende kanbdidaat op de CDA-lijst. De Anton Pieck tentoonstelling die sinds begin juni de wanden van „De Burght" in Burgh-Haamstede siert, is verlengd. De serie van ca. 60 originele tekeningen en gravures van Anton Pieck, die de af gelopen weken honderden bezoekers naar „De Burght" hebben getrokken, zullen 3 weken langer blijven hangen dan aan vankelijk was gepland. In verband met de „hoge kijkcijfers" heeft de aktiviteitscom- missie van „De Burght" verzocht de ten toonstellingsstukken nog even in bmik- leen te mogen houden en daar is gunstig op gereageerd. Het Anton Pieck oeuvre dat in Burgh- Haamstede te bezichtigen is, bestaat uit ontwerpen voor geboortekaartjes, reis- schetsen, boekillustraties, ontwerpen Nieuwjaarskaarten, kalenderbladen en zelfs het ontwerp voor een postzegel. Het is een indrakwekkend overzicht, dat niet alleen aantoont welk een grote verschei denheid aan onderwerpen en opdrachten hij in de loop der jaren onder handen heeft gehad, maar ook de veelheid van tech nieken, die hij gebruikt om zijn voorstel lingen in beeld te brengen. In „De Burght" zijn voorbeelden te zien van crayon- en krijttekeningen, etsen, aquarellen, hout sneden, litho's en gravures. De prolongatie van de expositie houdt in, dat men nu nog tot 18 juli in de gelegen heid wordt gesteld kennis te maken met origineel werk van Anton Pieck. De toe gang is vrij. OUDDORP Op vrijdag 10 juli gaat Ans Meijer, 't Klooster 8 te Goedereede, voor de laatste keer als peuterleidster naar de peuter speelzaal „De Gomet" te Ouddorp. Na dat ze gedurende een periode van tien jaar verbonden is geweest aan de peuter speelzaal neemt ze nu met gemengde gevoelens afscheid van haar peuters. Tien jaar geleden, in mei 1977, vonden de eerste kontakten plaats met het bestuur van de peuterspeelzaal. Ze woonde toen nog in Hoogvliet waar ze ook reeds drie jaar als peuterleidster werkzaam was. Peuterspeelzaal Goeree was van start gegaan op 1 maart 1976, onder leiding van twee vrijwilligsters in een klein zaaltje in Goedereede. Die eerste tijd was moeilijk. In november 1977 trad Ans Meijer in dienst van de Stichting Peuterspeelzaal Goeree. Het aantal peuters, dat op de speelzaal kwam groeide en bevestigde de behoefte aan een peuterspeelzaal in de gemeente Goedereede. Na een aantal verhuizingen kreeg de peuterspeelzaal in december 1977 een vast onderkomen in de Oude Openbare Lagere School aan de Dorps weg in Ouddorp. De belangstelling voor de peuterspeel zaal werd steeds groter; er kwam een wachtlijst. In maart 1979 was de peuter speelzaal al vijf ochtenden bezet door drie verschillende groepen peuters, geleid door twee leidsters. Mede dankzij de inspanningen van Ans Meijer werd in 1985 een grote droom waar: De Peuterspeelzaal kreeg een ge heel nieuwe, zeer mooie, eigen akkommo- datie in het Multifunktioneel gebouw aan de Dorpstienden. In januari 1986 werd tegelijk met de opening van het gebouw het tienjarig bestaan van de peuterspeel zaal gevierd. Dat grote feest zit ons allen nog vers in het geheugen en daarom is het de wens van Ans Meijer haar afscheid nu wat mstig voorbij te laten gaan. Toch willen wij als Bestuur wel enige aandacht aan haar afscheid schenken. Op vrijdagmorgen 10 juli neemt Ans eerst afscheid van haar peutergroep die ze op dit moment heeft. Van 10.30 - 12.30 uur willen wij een ieder die iets met de peuter speelzaal te maken heeft gehad, hetzij als ex-peuter, ouder, collega, of -bestuurslid in de gelegenheid stellen afscheid te ne men van Ans Meijer. Voor eventuele ver dere inlichtingen kunt u bellen naar Lianne Steenhof (voorzitter), tel. 01878 - 2511. Het Bestuur van de Stichting Peuterspeelzaal Goeree Wat mevr. Lenie Breukel-Mierop schrijft komt nu niet meer voor, nu de Philipsdam ook gesloten is. 't Had zijn bekoring wel eb en vloed, maar als we dan aan '5 3 denken, dan maar veel liever zo. Wel een leuk verhaal, wat zal dat toen spannend geweest zijn.... Wij bedanken U ervoor namens ons zelf en onze lezers. Aan „Wie schryft er mee van en over Flakkee": Hier wi'k naer schrieve, doch ik, mar un schriefster bin 'k helemaele niet In wat 't ergste is, bin geeneens lid van 't Eilanden Nieuws, krieg 'm van m'n moewder. Wel dichtte un staepeltie gulieke. Maar wa moi no schrieve, want 'k biime nog nie zo aerg oud, in nog niet zo lange van durp of. Daer schiet me wat te binnen: Vroeger toeii zo'n jaer of twaelve was, gienge we mit m'n vaoder in m'n moewder welles un aeven'ie visse, mit Bram de Graaf, die hao un boat M'n opa in m'n broer waere dur oak bie. Dan deje we un paer trekkies mit hut nette, zao zeije ze dat Dat von je prachtig, zoan aevend was un soart vakansie. 't Was un moaien aevend wel wat kouwd in winderig. Mar wa gebeurt ur op un gegeven oagenblik, we schuuve nog im beetje in we zitte vast' Bram vond ut vri'sluk. Wille as kinders nie, wille vonje hut prachtig, 't Was net haog waeter u-weest Dat hoa nog wel goa. Maar ze waere mit de Brouwersdam bézug in dan kwam ur niet zoa veel waeter bie as vroeger. Ze hè nog un hortie an draoien u-weest mar ut hielp niks. Veel treurt hèwe nie. We hoa van alles bie us un neu'ie in koffie in zoa. In wa dienk ie van die lekkere vorse vis. Nou die hè we bakke. Die hè'k ievers oars noi meer zoa u-gete, zoa lekker waere zu toe. Aan deze inzending hebben we niets toe te voegen, alleen zijn we steeds weer dankbaar dat deze mbriek „zo goed aanslaat" bij onze lezers. Leuke oude heriimeringen!! Uw krant E.N. van vrijdag 10 april 1987 waar op het voorblad een foto prijkte van „Rien Poortvliet mit d'n ouwen griezen" gaf mij aanleiding de pen te pakken en deed mij temgdenken aan mijn jeugd, die 14-jarige tijd waarvan er vele doorgebracht zijn mit griezen en bmunen het zware trekpaard, in en om Menheerse en waaraan ik nog één van de vele herinneringen in uw mbriek „wie schrijft mee in het Flakkeese dialect" wil geven ter plaatsing in uw blad. Ik lees altijd trouw de veule stikjes in uw krant, zoals oak het verslag van de TV-opnaemen gemaekt in Dimiksland van „Rien Poortvliet mit d'n ouwen griezen"!. Dit brocht mien temg in wat herinneriengen diek meegemaekt hao in m'n jeugdjaeren in Menheerse en omgeving. Nae de rampe in '5 3 te hao meegemaekt, bin 'k al bienae 3 3 jaer van 't eiland of en uut Menheerse, mar een Flakkeeënaer dat bluuftik. Noe m'n verhael, daer gaen we dan want 'k zat zoon beetje in de leste klasse van de Groen van Prinstererschole, toendertied van meester Kiekuut, ik gieng dur vanof om naer de ulo van meneer de Fokkert te gaen. Nou dat was wat oor dien overgang, mar we hadden in ierder geval sweunsdagsmiddags vrie. Kiek en dat was de middag voor mien om regelmaetig voer voor m'n duuven te gaen haelen, 'k had van die groate kroppers, op stee bie ome Jan en tante Kee op de groate boerderieje de Van Pallandt Ik mog daer altied wat meehelpen of rotzoojen, 't kon mien nie schillen wat mar één dieng had altied de voorkeure en dat waeren de paerden. Saevus stoengden 'r zoon vuuftien op stal van die dikkoenten want overdag wier der hard mee gewaerekt. Mar jae twee of drieje, (oak wel een mienke genoemd) bleven er overdag wellus staen. Of ze hadden mankementen of ze mosten naer de smid om beslaegen te worden en kiek daer parradeerde ik op en bienae altied pries. Of het noe Marie of Klaosje was ze waeren buuten allemaele even spriengemg, want dat zou je van die zwaere knollen niet altied gedocht hao. Op een dag pakte ik een baeliezak uut de schuure en liep naer de stal om Neeltje te haelen want die most beslaegen worden bie Wullum Mu in de Nieuwstraete, dus vanof stee 2 km. naer 't durp en weer tumg. 't Gieng goed uut de stal en ik had die zak over z'n rik gegooid en zatter breeduut op m'n beenen wied en liet ze verder stapvoets loapen naer de smederieje. Ze was verkeersmak, ik had van een strienge touwe een mentouwe gemaekt en dat gieng goed, behalve as ze 't deurbiette oenderweg mar daer hak aok op gerekend want 'k had altied in m'n jaszak een extra striemge bieme. Op naer Wullum Mu de smid mit z'n pmume in de Nieuwestraete, 't gieng best 't Gorsje over, een aantje den Ouwendiek, daer oppassen voor den trem de puffende vierkante brokkendoase, den Oastdiek een klein stikje kaoje en dan 't oprel of naer beneden en dan of binnen of buuten de travaille in (de plaats waarin de paarden vroeger werden beslagen). Wullum had 't vuur al heet en de lezers laggen er al snel in. Ik mocht dan een paer keer an de blaesbalg trekken en dat vond ik geweldig, geliek vuurtje stoken. Wullum had gekapt en kwam éne voor éne de gloeiende lezers haelen en dat vongik altied zo fijn, want die schroeilucht op dat hoorn mukte altied zo lekker. Nou m'n joengen zei Wullum dan, hei spoog nog een keer, hies klaer en hie zette mien weer op dat paerd. Tot an 't Gorsje gieng het toen best, mar voorbie 't weunwaegenkamp begon de ellende, gien stap meer voomut te kriegen. 't Kan op zoon moment weze datje mot dienke dat nieuwe schoenen (lezers) oak zeer kanne doewe. Wat dienk joe een tied bezig geweest geen bewegieng in te kriegen totdat er plotsklaps een straeljaeger deur de geluidsbarrière gieng, zoon beetje boven 't hoat en dat gaf zoon klap dat Neeltje en ikzelve dur zo van schrokken dat ze mit de volle kracht voomut gieng mit mien op dat moment toevallug op d'r rik. De gevolgen waeren d'r naer, ik mar vasthouwe an d'r maenen mar halverwege de polderweg gieng het zo hard op stee of dat er voor mien geen houwen meer an was op d'r rik en ik ur oenderweg ofgekukeld binne wat dienk je op m'n hoad de sloat in. Veul waeter stong d'r gelokkug niet in wel kwam ik 'r oender het kroas uut en bin toen loapend op stee of gegaen waer Neeltje al heeriijk op stal stoend te vreten en mien eigenlijk un beetje stoend uut te lachen, van dat haek toch maar goed geflikt Ik wil mar sage, aeltied bin 'k van paerden, oak deur de herinneriengen bluuven houwen. Het is noe nog steeds m'n hobby, alléén rie ik noe op een wat luxer paerd mit aoies d'r op en d'r an. Gegroet'! Een oud Menheersenaer, Diet Hoogmoed, Werkendam OPRUIMING KEYZER

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 10