„Stel vertrouwenscommissie in" Raad Goedereede kreeg tegeltableau Poiitieberichten Detrotsvandelandmaif... Jachthaven Herkingen flontiSemoH Verkeersmaatregelen Straatdijk te Dirksland Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Rommel-Snuffelmarkt op 't Fort Raad van Dirksland in kwestie Binnenhof: mn Middelharnis Goedereede Oostflakkee No. 5609 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Tydens de donderdag j.l. gehouden raadsvergadering werd het grootste deel van de avond gespendeerd aan de „kwestie Binnenhof' waarover eerder in onze krant uitvoerig geschreven werd. Onder aanvoering van de PvdA, die een motie indiende n.a.v. de brief die d.d. 5 juni binnen gekomen was van het S.A.C. (Sociaal Advies Centrum) werd hierover langdurig door de leden van de Raad gediscussieerd. wilde de ontvangen brief van het S.A.C, niet zomaar voor kennisgeving aannemen: In de Kamer beperkt men zich ook niet tot alleen de kennisgeving. Op vele vragen zou hij antwoord willen hebben van het bestuur van „het Binnenhof', waarin ver tegenwoordigd zijn mevr. v. d. Sluis (PvdA) en dhr. Grootenboer (weth.). Hij vroeg hen te willen pleiten voor de in stelling van een vertrouwenscommissie. Dhr. van Prooijen (Gem.Bel.) sprak zijn vermoeden uit dat het op „hetBinnenhof niet goed gaat; waar juist daar een opti male werksfeer zou moeten zijn. Hij zei niet het hoofd in het zand te willen steken en het rapport van het S.A.C, bespreek baar te maken. B en W van Dirksland had de raad voorgesteld ermee in te stemmen om, zolang deze zaak onder de rechter is, niet inhoudelijk op de zaak in te gaan en de stukken voor kennisgeving aan te nemen. Zoals bekend heeft het bestuur van het Binnenhof besloten gerechtelijke stappen te ondernemen n.a.v. de rapportage door de S.A.C, over het werkvoorzienings schap. Motie De motie, die door dhr. Eshuis namens zijn fractie (PvdA) werd ingediend kwam in het kort op het volgende neer: - Overwegende: dat het al reeds jaren durende konflikt en de daaruit voort vloeiende klachten en het gevoel van onvrede zo spoedig mogelijk moet wor den beëindigd. - Dat het door de S.A.C, opgestelde rapport door het bestuur van het Bin nenhof als onrechtmatig is gekwaUfi- ceerd. - Dat het bestuur vervolgens de onrecht matigheid daarvan via de Arrondisse mentsrechtbank aan de orde stelt. - Dat het bestuur daartoe rechtstreeks getuigen aanwijst onder haar personeel, die onder ede worden gehoord. - Dat zulks op gespannen voet staat met het organisatierecht waarbij door de werknemersorganisatie recht wordt ver kregen of verdedigd. - Concluderend: dat de werknemers van het Binnenhof inzake het opgestelde rapport geen partij in rechten zijn. - Het bestuur gaat voorbij aan het organi satierecht. - Niet bevorderlijk voor herstel arbeids verhoudingen. - Bij het konflikt is het zaak dat het in de eerste plaats om oplossingen gaat. - Getuigenverklaringen moeten via be langenorganisatie gaan, die bij het kon flikt partij is. - In overleg met betrokken partijen ver trouwenscommissie instellen ten einde werknemers op basis van vrijwilligheid te laten getuigen. - Besluit: het bestuur van „het Binnen hof' in overweging te geven af te zien van een getuigenverhoor en in overleg met betrokkenen een vertrouwenscom missie in te stellen, die aan de rechter zal rapporteren. Informatie Dhr. Eshuis (PvdA) vroeg zich af of iedereen wel hetzelfde geïnformeerd was en of B en W de gelegenheid gehad heeft om daarop een beleid te ontwikkelen. Recentelijk had hij kennis genomen van het feit dat er sprake was van ontslag van een van de stafleden. Hij vond het wel juist dat via de rechter de waarheid aan het licht wordt gebracht doch geeft er de voorkeur aan dat er wordt afgezien van de getuigen- procedure. Want „wiens brood men eet wiens taal men spreekt" zal hier zeker parten spelen, geloofde hij. Al met al had de hele gang van zaken de PvdA fractie doen besluiten een motie in te dienen. De zaak werd dusdanig belang rijk geacht dat het bestuur van „het Bin nenhof' te verstaan moest worden ge geven dat het allemaal anders moest gaan. Dhr. Koningswoud (SGP) wilde zich niet over de vraag buigen wié men wat verwijten moet. Het gaat er om dat de belangen van de werknemers van „het Binnenhof' behartigd worden. Ook hij Dhr. van Nieuwenhuizen (WD) kon zich verenigingen in de motie van de PvdA. Er zijn geen gelijkwaardige tegen standers. Wat is wél of niét waar van het rapport? Dhr. Schouten (CDA) maakte zich eveneens zorgen over de gang van zaken en pleitte voor een zo spoedig mogelijke oplossing. Hij was verrast door allerlei informatie, die niet door de weth. (Groo tenboer) verstrekt was. Desondanks bleef hij vertrouwen in het bestuur van „het Binnenhof' houden. Hij maande om zorg vuldig met de werknemers van „het Bin nenhof' om ie gaan. Weth. Grootenboer antwoordde de raad dat hij deze ernstige zaak ernstig bekeken had, en tot de conclusie was gekomen dat de onderste steen boven moest worden gehaald. Veirder zei hij dat het niet de bedoeling was dat er massaal getuigen zouden worden opgeroepen doch enkelen. De jurist van netbestuur van „hetBinnen hofdoet wat voor de mensen het beste is. Voorts kunnen de werknemers voor even tuele vragen altijd bij het bestuur terecht. Toch bleven er verscheidene vragen, door de raad gesteld, onbeantwoord. In de tweede ronde zei dhr. van Prooijen (Gem.Bel.) danookdathij niet veel wijzer geworden was. Het ging er om dat de mensen die eventueel voor verhoor zou den worden opgeroepen geen eerlijke kans hadden. Want wat vonden ze tegenover zich? Waarom niet een vertrouwenscom missie ingesteld? Veel heeft dhr. Groo tenboer niet verteld b. v. hoe het nü op „het Binnenhof' gaat Hij was van mening dat het bestuur er zich weinig aan gelegen laat om de situatie te verbeteren. Met grote laarzen wordt er over de klachten heen gestapt Dhr. Eshuis (PvdA) had aan boven staande weinig toe te voegen. Het bestuur gaat volkomen voorbij aan het vertegen- woordigersrecht van de werknemers. En waarom is het S.A.C, niet gedaagd? Voor hem was dit een zaak om zeker van wakker te liggen. Dhr. Koningswoud (SGP) en dhr. van Nieuwenhuizen (VVD) vroegen dhr. Grootenboer nogmaals voor een vertrou wenscommissie te willen pleiten. Dhr. Schouten (CDA) zei het jammer te vinden dat er bij het bestuur van „het Binnenhof' zoveel terughoudendheid heerst voor klachten van werknemers en dat er zeker wat aan gebeuren moest. Dhr. Grootenboer zei in zijn antwoord in deze tweede ronde dat het bestuur een vertrouwenscommissie niet zag zitten om dat de gerechtelijke procedure onder ede gaat Hij vermeldde voorts dat er 40 Van 2 mei t/m 20 juni werden op de Grevelingen voor Herkingen zeillessen georganiseerd voor de jeugd, geheel be langeloos door de heren Ton en Bart Spel, Gert Jan Post en Jan v. d. Bosch. Als boot werd gebruikt de jeugdboot bij uitstek, n.l. de OPTIMIST. Aandacht werd besteed aan het zelf standig optuigen, aftuigen en afineren van de boten. De eerste vier zaterdagen wer den de basiseigenschappen van het zeilen aangeleerd: gijpen, overstaggaan, voor de wind, aan de wind en halve wind zeilen. Verder werd getraind in het wedstrijd zeilen: starten, boeien ronden, bakboord en stuurboordsituaties (voorrangsregels). De laatste drie zaterdagen werden alleen wedstrijden gevaren op een Olympische baan (driehoeksbaan). Totaal werden 9 wedstrijden gezeild met alle mogelijke winden tot windkracht 6 toe. De laatste zaterdag werd de jeugd ver zameld in de bestuurskamer van de WSV „Herkingen". Er werd een broodmaaltijd gehouden waarna de prijsuitreiking plaats vondt no. 3: Joris Gompen (10 jaar). no. 2: Martijn Schouten 11 jaar), en no. 1: Ralph Krekt (11 jaar) met grote klasse. Alle kinderen kregen een herinnerings medaille en voor de trainers was er een aardige attentie. Volgend jaar willen zij ermee doorgaan en dan in twee groepen: beginners vanaf 8 jaar en gevorderden, die reeds eerder heb ben meegedaan. ^TTM1■1ll^H^' mensen gehoord en eventueel contra-ge hoord zouden worden en dat er een rechts kundig adviseur van het S.A.C, aanwezig zou zijn. Hij wilde wel pleiten voor een vertrou wenscommissie maar méér nog voor wat het beste was. Mevr. V. d. Sluis zei nog te weinig geïnformeerd te zijn over alles omdat ze nog tekort in het bestuur zat. Wat wel en nietwaar was wilde zij alsnog in het midden laten. Over getuigenver horen was haar niets bekend. Derde ronde Dhr.' Koningswoud (SGP) en dhr. Schouten (CDA) stonden beiden achter het besluit zoals in de motie aangegeven is maar niet voor de volle 100% achter de conclusie. Dhr. van Prooijen (Gem.Bel.) vond het een moeilijke zaak om een motie slechts gedeeltelijk aan te nemen. Van dhr. Groo tenboer had hij begrepen dat deze wel anders wil: Vertrouwenscommissie als dit de beste oplossing is. Hij betreurde het dat de informatie zoveel te wensen overliet Dhr. van Nieuwenhuizen (WD) vroeg zich af in hoeverre het bestuur van „Het Binnenhof' wordt ingelicht als er pro blemen zijn en welk soort getuigen zouden worden opgeroepen: „toch niet alleen maar hoera-roepers?" m.a.w. niet alleen degenen die géén klachten hebben? Uiteindelijk verklaarde weth. Grooten boer dat het College besloten had de motie in grote lijnen aan te nemen. En: alles moet boven tafel komen; niets mag ver borgen blijven. Voor de raad bleken tenslotte weinig gronden aanwezig voor stemming en droeg weth. Grootenboer op de opdracht tot het instellen van een vertrouwens commissie over te brengen aan het bestuur van „Het Binnenhof'. Onder dankzegging heeft de gemeenteraad van Goedereede in zijn vergadering van j.l. donderdagavond een tegeltableau als geschenk aanvaard van wijlen mevr. E. A. Lokker-Velle- koop, gewoond hebbend in het pand Noordzijde Haven 4 te Goedereede. Op verzoek van de schenkster heeft het tableau een plaats gekregen in de hal van het Verzorgingshuis „de Vliedberg" te Ouddorp. Het was in vorengenoemde woning aangebracht, waarom voor verplaatsing uit het Monumentale pand toestemming van de Rijksdienst voor de Monimientenzorg nodig was. Die werd „na aanvankelijke aarzeling" verkregen mede omdat kon worden aangetoond dat het tableau oorspronkelijk geen deel heeft uitgemaakt van de woning en pas later daarin is aangebracht. Op het tableau wordt een afbeelding gegeven van het Bijbel gedeelte Openbaringen 9 1-12. Dat de Straatdijk in Dirksland voor alle verkeer, behalve fietsers, gesloten is, blijkt voor de bewoners aldaar toch bezwaren op te leveren. Vooral voor mensen die slecht ter been zijn of voor invaliden geeft dit problemen. Tijdens de donderdagj.l. gehouden raads vergadering stemden de leden van de raad m met het voorstel van B en W om het omstreden paaltje dat er staat te ver wijderen en ontheffingen te verlenen op binnengekomen verzoeken daartoe. De voorwaarde hieraan toegevoegd is, dat er een max. snelheid van 10 km. stapn voets rijden) in acht wordt genomen. Als aan deze voorwaarde niet wordt voldaan, kan de ontheffing worden in getrokken. De suggestie van dhr. van Prooyen om enkele bloembakken te plaatsen om zo een gedwongen langzaam rijden te bevor deren zal door weth. Kalle met de com missie gemeentewerken en verkeer be sproken worden. - Venten met aangepaste schoenen De politie heeft geconstateerd dat er enige tijd geleden is gevent met schoenen die geschikt waren voor zogenaamde moei lijke voeten. Nog afgezien van het feit of men dergelijke schoenen aan de deur moet kopen is inmiddels wel gebleken dat er door een mooi verhaal af te steken door de verkoper schoenen zijn verkocht ver bo ven de eigenlijke waarde. Bekend is een geval waar bijna drie duizend gulden werd betaald. Mocht U ook dergelijke schoe nen hebben gekocht laat het dan de politie weten. De politie kan niet anders dan ad viseren niet op een dergelijke handel in te gaan. Koop deze schoenen op een ver trouwd en deskundig adres. - Diefstal Een inwoner uit Middelhamis deed op 28 juni j.l. aangifte van diefstal van zijn Honda Civic personenauto. De auto had hij geparkeerd op de Vissersdijk te Middel hamis. Later werd de auto onbeschadigd aangetroffen op het parkeerterrein aan het Kerkepad aldaar. De auto kon na onder zoek terug naar de benadeelde. - Inbraak in zaak In de nacht van 27 juni j.l. werd gepro beerd in te breken in een rijwielzaak in de woonkem Stad aan 't Haringvliet. Het is bij een poging gebleven daar vermoedelijk de dader is gestoord. Er werd niets uit het pand vermist - Doorrijden na aanryding Tegen een inwoner uit M. werd proces verbaal opgemaakt terzake het doorrijden na een aanrijding. Hij veroorzaakte te Middelhamis een aanrijding waarbij ove rigens lichte schade ontstond. Hij reed echter door na het ongeval en door op lettendheid van de benadeelde kon de ver oorzaker later worden gehoord. - Inbraak in woningen In de nacht van 29 juni werd er ingebroken in twee woningen in Sommelsdijk. De ver dachten werden door de bewoner van een van die woningen overlopen. Uit een der woningen werd een fototoestel gestolen, nadat men een aantal kasten had door zocht. ,<-, - Snelheidscontrole Van 19 t/m 26 juni werd in de gemeente Goedereede een snelheidscontrole ge houden. De controle vond op diverse plaatsen plaats en werd zowel binnen als buiten de bebouwde kom gehouden. In totaal werden er 994 overtredingen ge constateerd. Binnen de bebouwde kom werd meerdere malen een snelheid boven de 100 km/u geconstateerd. Daar op enkele plaatsen is gebleken, dat de snel heden niet afnemen zal deze controle de komende tijd meerdere malen worden herhaald, in de hoop, dat de verkeers veiligheid zal worden verbeterd. - Parkeerverboden Ouddorp In Ouddorp gelden, o.m. op de „Molen weg" en het „Molenblok" enkele parkeer verboden. Regelmatig worden deze ver boden genegeerd, waardoor vaak onno dige hinder en gevaar voor anderen ont staat. De politie zal de komende tijd regelmatig controleren of deze parkeer verboden worden nageleefd. - DIefital Door een inwoner van Rotterdam werd aangifte gedaan van diefstal van zijn per sonenauto. De auto werd ontvreemd vanaf een parkeerplaats op een camping te Ouddorp. Wederom werd de afgelopen week aan gifte gedaan van diefstal van sierdoppen van autovelgen. Dit keer vanaf de pool- parkeerplaats te Stellendam. Door een inwoner van Ouddorp werd aan gifte gedaan van vermissing van haar fiets. Te Stellendam werd een fiets aangetroffen welke middels de aangebrachte postcode aan de eigenaar kon worden teruggegeven. Of we belangstelling hadden een Aaronsplant met wel twintig bloeiende kelken te zien, zo luidde vorige week de vraag en wie zou voor het aanschouwen van zóveel roomwitte schoonheid een tochtje naar Ouddorp mijden? In de tuin van Hermansweg 20 staan ze te pronken en de trotse kweker Eeuwit Klepper is wat tevreden over het resultaat. De enige extra zorg, die hij aan de plant besteedde was de toevoeging van wat paardenmest, „da's voor alles goed", zo heeft hij gedacht Prachtige kelken zijn het geworden, maar de foto krijgt een extra dimensie door de aanwezigheid van het echtpaar Klepper- Breen, resp. 73 en 71 jaar, 53 jaar getrouwd en samen 9 kinderen grootgebracht Nu is er dan tijd voor de hobby die tot een prachtig resultaat heeft geleid. - Dure scharensiyper J.l. dinsdag bleek een bejaarde inwoner van Oude Tonge weer eens het slachtoffer te zijn van een agressief optredende scha- renslijper. Hoewel de vrouw na aanbellen van de scharenslijper aanvankelijk te ken nen gaf niets te slijpen te hebben, gaf zij na enig aandringen toch een aantal messen en een broodmes af, terwijl men niet kwam tot het exact opgeven van de prijs. Toen na enige uren de scharenslijper de geslepen messen temg bracht moest de vrouw 60,- betalen hetgeen absurd hoog was. Na enig geharrewar werd deze prijs terug gedraaid tot 40,- hetgeen nog altijd vrij prijzig is. Met klem wordt gewaarschuwd om goede afspraken te maken en anders geen zaken te doen met lieden die dergelijke prak tijken erop na houden. - Inbraken in woningen In de nacht van dinsdag op woensdag werd er ingebroken in 1 woning te Den Bommel en 3 woningen in Oude Tonge. In de woning aan de Prinsessenstraat in Den B ommel werden een paar girokaarten weg genomen alsmede enig kontakt geld. Men kwam waarschijnlijk binnen door de ach terdeur. Bij de woningen aan de School straat en Jozefdreef in Oude Tonge, kwam men binnen door verbreking van uitzet- ijzers van openslaande ramen in de ga rages. In 1 geval kon men in de woon- kaumer komen waar de kleuren t.v. en een stereo-apparatuur werden weggenomen. Bij de andere woningen werd niets ver mist - Visstropery Terzake visstroperij werden 2 inwoners van Oude Tonge geverbaliseerd. Zij wer den met fuiken in een watering in Oude Tonge betrapt De fuiken werden in beslag genomen. - Arrestaties Lv.m. heroïne In samenwerking met een aantal groepen van de rijkspolitie in de Hoekse Waard, en de gemeentepolitie Vlissingen en de meid kamer Dordrecht zijn vannacht 3 inwo ners van Rotterdam bij de Heinenoord- tunnel gearresteerd. De mannen waren onderweg naar Rotterdam en werden in Oostflakkee gesignaleerd. Bij de aan houding werd een hoeveelheid heroïne aangetroffen alsmede een geladen vuur wapen en een groot geldbedrag. OUDDORP- donderdagavond 7.30 uur ds. G. J. van Aalst van Benthuizen. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. R. Kattenberg van Arnhem. DIRKSLAND - woensdagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Rotterdam- Zuid. OOLTGENSPLAAT Gratis kramen beschikbaar Evenals vorige jaren wordt er ook ditjaar weer een rommel-snuffelmarkt gehouden op het Fort „Prins Frederik" te Ooltgens- plaat De datum is 11 juU a.s. vanaf 12 tot 16 uur. De opzet is thans iets anders dan voorheen. Iedereen die iets te verkopen of aan te bieden heeft voor zijn of haar verenigingskas is welkom en kan zelfs een gratis kraam ter beschikking krijgen. Doe len als het Rode Kruis, houtsnijwerk, am bachten en andere instellingen en pro- jekten kunnen hiervan gebruDc maken. Vanzelf kan men ook zelf een kraam of iets anders meebrengen om de waren op uit te stallen. Graag van te voren even bellen 01873- 1625. De organisatoren op 't Fort draaien zelf een rad van avontuur. De opbrengst hier van is bestemd voor de aktiviteiten met en voor de kinderen die deze zomermaanden op het Fort verblijven. Ook is er koffie en zijn er frisdranken vanuit de snackbar te koop. Om het de bezoekers gezellig te maken wordt o.a. het kruithuis opengesteld. Wie wil kan daar eens een kijkje nemen. Het is daarom de moeite waard om op zaterdag 11 juli tussen 12 en 16 uur een bezoek aan het Fort te brengen. Hartelijk welkom. - Inbraak in school Zaterdagavond werd ingebroken in de openbare school „Het Startblok" te Oude Tonge. Hoewel de daders door de alarm installatie in hun werk werden gestoord, doorzochten ze toch nog een aantal lo kalen waarbij de schade beperkt bleef tot een ruit. Voor topkwalite n voordelige priizen. FOTO - FILM - REPORTAGE - VlDËO COMPUTER IZ3 g C3 WesKtraal 35 - Moienwe^ 4 - Ouadora Te/e'oon Oie?B- !6l2en 2t20 F:li33l Renesse Prinlshop Hagezoom 772 - Telefoon 01116-2400 y t^)t.^M^M.^«l.^%V^%V^%(.^M^V^M^^w^H^^1^«(«

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1