Bijzonder grote belangstelling op jubileumbijeenkomst Rabobank SMam-Goedereede Politieberichten iiliüiiiiS iin.iii.ia Protest-aktie in Oude Tonge viel wel eens wat minder pubiieksvriendeiijk uit Garage KNÖPS B.V. 2699- KIEVIT WARMTE Ramoco b.v. l Goeree-Overflakkee Citroen- Hesselin| Goedereede htubreiMse mn AUTO-SCHADE „U zit in de file en ergert zich rot, maar wij lachen ons kapof No. 5604 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Nakomertje PEUGEOT TALBOT AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Sanitair- Centr. verwarming 01870-2609 Jeugdbrandweer Goedereede Autobedrijf A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 fff-*!!.'»!!» RENAULT-dealer Dirksland, 01877 - 135| Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten K* Wie de aktie gepasseerd was zag als laatste boodschap: S9e Jaargang VRUDAG 12 JUNI 1987 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Hoezeer en hoe byzonder de „Coöp. Raiffeisenbank Stellendam en Goedereede b.a." is geïntegreerd in de n^vere gemeenschap bleek j.l. vrgdagavond uit de mate waarin door de leden gevolg werd gegeven aan de uitnodiging om het 40-jarig bestaan van de bank mee te vieren. Nog maar weinig verenigingen weten hun leden nog voor een algemene leden vergadering te interesseren, maar de zaal van „het Haegse Huus" stroomde moeiteloos meer dan vol en dat was op z'n minst opmerkelyk; ze hadden er duidelük zin in, de Goereeërs en Stellendammers. Natuurlijk hadden ze ook best zin in de twee fietsen die deze avond verloot gingen worden, maar daar konden er uiteraard maar twee gelukkig mee worden gemaakt. Het bleken, bij loting, de heren J. Kooij- man (te Goedereede), gemeenteraadslid voor de WD en dhr. Human Tanis uit Ouddorp te zijn. Het huishoudelijk gedeelte en de toe spraken t.g.v. de 40e veqaardag waren beperkt van duur gehouden maar de dertig minuten die daarvoor waren geagendeerd waren toch onvoldoende en dat was aller minst kwalijk; de sprekers die er waren hadden heel mooie dingen te zeggen over de relatie bank-burgerij en bedrijfsleven, zoals voorz. J. A. Biemond in zijn wel komstwoord ook al over een „hechte verwevenheid" had gesproken. Daarvan maakte ook de voorzitter van de Raad van Toezicht, dhr. L. Visser gewag in een terugblik die zowel ter lering als ter vermaak kon dienen. „Geen bank op Stellendam te hebben was een gewel dig gemis....!" zo herinnerde dhr. Visser aan de naoorlogse jaren waarin landbouw, visserij en handel weer op gingen bloeien. Het was dhr. Adam Kreeft geweest die het initiatief tot oprichting van de bank nam en daartoe een bijeenkomst belegde. Mede-oprichter was dhr. D. de Jager die thans mede ter vergadering aanwezig was. Met voldoening bezag dhr. Visser hoe de bank zich heeft ontwikkeld en hoe ze, onder voorzitterschap van dhr. Biemond „geweldig is gegroeid". Veel veranderde en de automatisering deed z'n intrede maar steeds heeft de bank z'n plaats in de gemeenschap kunnen behouden en ver sterken „en dat", vond dhr. Visser, „dat moet zo blijven!!!" Door burg. van Velzen werd de bank opmerkelijk jong voor een Rabobank als nakomertje getypeerd, één trouwens die in niets is achtergebleven en die een zeer voorspoedige groei en bloei kent. Eraan herinnerend dat de Rabobank van origine een Boerenleenbank is vond dhr. Van Velzen het des te opmerkelijker en unieker dat de Rabobank Stellendam en Goedereede veel cliënten heeft in een voor de gemeente bijzondere bedrijfstak, de visserij. Gelukkig met de aanwezigheid van de bank v/as dhr. van Velzen ook om het feit dat die veel administratief perso neel werk verschaft. Het bestuur van de jubilerende bank werd hartelijk gelukge wenst, óók het feit dat de bank veel méér cliënten heeft dan de 450 die een gemid delde bank in ons land mag noteren. „Een zeer aktieve organisatie", zo waardeerde dhr. Van Velzen dan ook de Rabobank, lettend ook op de manier waarop de bank inspeelt op de plaatselijke behoefte aan bankdiensten. Voor dhr. Van Velzen alle reden om de bank een gelukkig voort bestaan toe te wensen. Van de gelegenheid later op de avond om bessLUüi, Raad van Toezicht, direk- teur en medewerkers van de bank geluk te wensen, werd ruim gebruik gemaakt. - Snelheidscontrole In de maand mei werd een enkele keer snelheidscontrole gehouden door de af deling bijzondere controles van de rijks politie uit Dordrecht. Het totale aantal overtreders viel daarom dit keer mee, maar op de Provincialeweg bij Goede reede werden in een uur tijd 11 be keuringen uitgedeeld. De hoogste snel heid die werd gemeten was 129 tan per uur terwijl 80 km per uur het maximiun is. In deze maand zal er een periode intensief worden gecontroleerd op het naleven van de maximum snelheid. De controles zul len in de hele gemeente Goedereede wor den gehouden. Er wordt niet alleen op doorgaande wegen gecontroleerd. - Doorrijden na aanrijding Op 5 juni werd een wandelaar aangereden door een meisje op een bromfiets. Het meisje reed na het ongeval door zonder zich aan de benadeelde bekend te maken. Het ongeval gebeurde op de paralelweg van de Provincialeweg bij Goedereede. De wandelaar was een 21-jarige inwoner van Barendrecht die een sponsortocht uitvoerde van Barendrecht naar Renesse. De opbrengst was bestemd voor een goed doel. De tocht kon helaas niet volbracht worden omdat de wandelaar zijn been bezeerd had. Op 6 juni werd een auto op de parkeer plaats achter de Massamarkt door een onbekend gebleven automobilist flink be schadigd. De dader was tegen de linker voorzijde van de stilstaande auto gebotst en ook weggereden zonder zich bekend te maken. - Brand in woning Op 5 juni ontstond brand op de zolder van een woning in de Alexanderstraat in Oud dorp. De oorzaak zal moeten worden gezocht bij de vrij nieuwe badgeyser. De bewoners konden de brand zelf blussen. Er ontstond tamelijk veel schade. - Auto in de sloot Op 5 juni raakte de 57-jarige P. de J. uit Vlaardingen met zijn auto van de Provin cialeweg en kwam tot stilstand in de sloot. De auto werd geheel vernield maar de bestuurder bleef ongedeerd. - Aanrijding onder invloeJ In de nacht van 5 op 6 juni raakte de 19- jarigeM. G. A. v. D. uit Rotterdam met de auto van zijn vriend van de weg en kwam in de sloot tot stilstand. Dit gebeurde op de Provincialeweg bij Goedereede. De eige naar kon niet rijden omdat hij gedronken had. De bestuurder bleek echter een rij bewijs te hebben en bleek ook gedronken te hebben. Daarom werd een bloedproef afgenomen. - Rijden onder invloed Tegen een 22-jarige Duitser zal proces verbaal worden opgemaakt omdat hij in een auto was gaan rijden nadat hij een behoorlijke hoeveelheid alcoholhoudende drank had genuttigd. Bij controle bleek hij ook nog gesignaleerd te staan voor een geldboete van 60,- die hem jaren ge leden was opgelegd voor een parkeerover- treding. De boete had hij nog steeds niet betaald. - Verder werd nog aangifte gedaan van: 1. Diefstal van geld uit een winkel in Ouddorp; 2. mishandeling; 3. beschadiging van een personenauto bij een motel in Goedereede; 4. poging tot inbraak in een woning aan het Narcissenpad in Stellendam; 5diefstal van een bruine herenfiets in het centrum van Ouddorp; 6. vernieling van bloembakken en diefstal van een vlag; 7. inbraak in de kantine van de Tennis vereniging in Stellendam; 8. beschadiging van een auto door de overbuurman; 9. inbraak in een caravan aan de Hofdijks weg in Ouddorp. Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 J.V.C, camcoder BR-C9 kleine afmeting licht gewicht 760 gram eenvoudige bediening perfecte beeldkwaliteit Om uw vakantie te herbeleven op de televisie. adviesprijs 2968,- 3 JAAR volledige GARANTIE* vooraOezeherhetdl VIMGEBLING 3-MIDDEI HARNIS-TEL 01870-2518 FOTO I ARJO VAN DER GRAAFF VOORSTRAAT 58 3247 CE WflKSLAND - 01877-3517 OOSTDiJK 49, SOivIMELSDIJK Afgelopen zaterdag, 6 juni, zijn te Baam de landelijke jeugdbrandweerwedstrijden gehouden. Totade 12 geselecteerde korp sen (na 4 vóórwedstrijden) behoorden die van Ouddorp en Stellendam. Ze eindigden resp. op de 4e plaats met 442 punten en de 7e plaats met 420 punten. Winnaar werd Middelburg met 466 pun ten en als laatste eindigde Bodegraven met 360 punten. stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 Voor ropkwaliteit, goede s n voorOelige prijzen FOTO FILM-REPORTAGE-VIDEO-COMPUTER IC3 C3 C3 c3aBaMiHWiS*A£ ÜcmmMnumf C3 C3 C=J WeiatrMt 35 Molenweg 4 Ouddorp - Telefoon 01878 1612 en 2120 Fili—I fienoae Pnntshop Hogezootn 172 Telefoon 01116-2400 voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: X C. Breen, 01878 - 2496 LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS ^^i Toen we op tweede Pinksterdag 's middags in Oude Tonge getuige waren van de daar gehouden protestaktie tegen het beleid van Min. Smit-Kroes, hebben we er niet in kunnen geloven dat de passanten met sympathie aan de aktie en aktievoerders terug zullen denken. Sommigen van hen moeten 't wel dóór hebben gehad dat er veelvuldig gebruik werd gemaakt van de beveiligde voetgangersoversteekplaats waarom 't verkeer steeds halt moest houden terwijl er, vooral in 't begin, niet écht van een file sprake was. Anders dan op zonnige Pinksterdagen hadden de kustbezoekers over de hele dag verspreid de aftocht geblazen waardoor de aktievoerders aan 't begin van hun aktie niet die eindeloze file aantroffen die zich normaliter om die tyd presenteert Het verkeerslicht bleek een veel misbruikt middel om 't verkeer toch regelmatig tot staan te brengen om de aktievoerders gelegenheid te geven de plastic draagtasjes met informatie en enkele uien in de auto's te deponeren. De aktieplaats bij de voetgangersoversteekplaats waarvan deze middag extreem veel gebruik werd gemaakt. De reactie van de passanten was ver schillend; de één hield het rechterraam gesloten terwijl de ander het zakje belang stellend in ontvangst nam. Sommige van de zakjes werden teruggegooid en een van de automobilisten scheurde vervaarlijk dicht langs de opdringende massa ge meentenaren die zich langs de weg hadden verzameld. De aktie heette publieks vriendelijk te zijn, maar weinigen zullen aan het passeren van Oude Tonge een goede herinnering hebben overgehouden. Wie al op de Grevelingendam de file had verlaten liep gerede kans in Oude Tonge te worden gefotografeerd en verbaliseerd en wie de controle had omzeild en in de Capelleweg was terecht gekomen werd door twee behulpzaam lijkende meisjes de verkeerde richting opgestuurd. De wich ten zijn daar geruime tijd mee bezig ge weest en ze zullen na onze waarschuwing niet gelijk gestopt zijn: „'t zit toch overal vol?" zeiden ze en daar hadden ze best gelijk in. Maar weinig persvertegenwoordigers hadden zich naar de persconferentie la ten lokken. Burgemeester de Vos gaf daar een korte resumé van de beweegredenen die tot de aktie hadden geleid. De aanleg van de N59 den Bommel-GreveUngen- dam wordt door Min. Smit-Kroes steeds uitgesteld, een motie van de Tweede Ka mer ten spijt waarin op een snellere aan leg wordt aangedrongen. Oude Tongse aktievoerders, daarin gesteund door het Gemeentebestuur besloten tot aktie nu er weer een gigantische Pinksterdrukte dreigde. Zo'n vijfduizend plastic tasjes met informatie, een antwoordkaart en een zakje uien werden in gereedheid gebracht om door de leden van een tiental vereni gingen te worden uitgedeeld. „Het is zeker niet de bedoeling de langstrekkende auto mobilisten tegen de haren in te strijken", had dhr. de Vos op de persconferentie laten weten. Wel hoopte hij dat de Mi nister er een poosje goed wakker van zal liggen, niet zozeer van de aktie maar eerder van het door haar toedoen voort bestaan van de situatie waardoor zowel van een lijdensweg als van een dodenweg sprake is; 28 doden in de voorbije tien jaar. In een huis aan huis verspreide folder wordt gezegd dat de Minister deze situatie willens en wetens, tot 1993, laat voort bestaan. Inmiddels heeft zij zich tot eer dere uitvoering bereid verklaard waarin de Kamer daarvan kredieten aanwijst, 60 miljoen voor het 10 km lange tracé dat Oude Tonge zal ontlasten. Komend vanuit Zeeland werden de auto mobilisten met de aktie geconfronteerd. „Geen nieuwe smoes van Neelie Smit- Kroes" heette het motto. De fanfare speel de, de vlaggen waren uitgehangen en de bevolking was in massa voor het evene- t" en dat leek ons ook niet zo'n publieksvriendelijke opmerking. ment naar de Provinciale weg gekomen om zich langs dit deel van de Zeeland- route te laten zien en horen. De Duitse passanten zullen er maar weinig van be grepen hebben en ze keken niet begrijpend naar de man die het in z'n beste Duits maar over zwiebeln had. Ook de infor matie was niet in het Duits vertaald zodat de clou van de aktie de talrijke Duitsers zal zijn ontgaan. Van hen zijn dan ook nauwelijks ingevulde antwoordkaarten te wachten. De leden van de Verenigingen, wat dacht u van de brandweer, waren best bereid de zakjes aan de man te brengen. Naarmate de aktie vorderde en er nog veel over waren verdwenen er meerdere in de passe rende auto's en een aktieve brandweer man reed zelfs een stukje met de lijnbus mee om ze aan de passagiers uit te delen. Tegen negenen was de voorraad op en kon de aktie worden beëindigd. Daarna was ieder welkom in „de Grut- terswef' om „op luchtige wijze" de er varingen van de dag uit te wisselen. Op weg naar Oude Tonge, lopend en duwend.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1