EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 Hartpatiënten in het ziekenhuis De komplete Cityieder kollektie nu iiij IVIeubelrama j Wegens interne verbouwing op de gehele I kollektie meubelen j I I I I I I j Meinster en v.d. Welle I Minister Nijpels opende uitgebreide jaclitliaven in Sint Annaiand isRiT Festival „Somi Girls" Zomeravondconcerten Sint Annaland: Met beroep op milieubesef watersport Laatste Muziekkamerconcert seizoen '86-'87 Goed nieuws voor leerliefhebbers.... in Nieuwe Kerk JVJiddelburg Concert te Dirksland Interieurverzorging Flakkeese Zaterdagvliegers WJ-CNV Zeeland houdt marathon-spreekuur over „vakantiewerk" 4e Blad VRUDAG 15 MEI 1987 No. 5597 Minister E. Nypels heeft zaterdag middag de onlangs uitgebreide jachthaven in Sint-Annaland offi cieel geopend. Aan het stuurrad van de Johanna Pieternella voer hij een kabel door bij de ingang van de haven. Applaus van zeer vele be langstellenden op de kade, rooksig nalen en geloei van de in de jacht haven aangelegde gepavoiseerde vaartuigen zetten deze opening ex tra luister bij. Een flink applaus en gejuich klonk even later eveneens in de feesttent, toen gede puteerde mevrouw E. Maris-Koster mee deelde, dat de plannen voor een jachtwerf aan de haven in Sint-Annaland door de provincie waren goedgekeurd. Burgemeester H. A. van der Munnik sprak kort hiervoor nog over het moei zame verloop van de procedure bij de aanvraag voor deze jachtwerf waarbij ook de belangen van derden in het spel waren. Ministers Nijpels maakte van zijn aan wezigheid gebruik door met nadruk te wijzen op de verantwoordelijkheid van de bezitters van pleziervaartuigen en exploi tanten van jachthavens ten opzichte van het milieu. Zeiljachten en motorboten kunnen volgens de ministers in een aantal opzichten een bedreiging vormen. Hij pleitte voor voorzieningen in waterrecrea tiegebieden. Maar behalve de aanwezig heid van onder meer afvalbakken en con tainers voor huishoudelijk afval, een goe de mogelijkheid voor gescheiden opvang van afgewerkte olie en een stortplaats voorziening voor chemische toiletten, is de goede wil van de watersporter onont beerlijk, aldus minister Nijpels. Hij sprak in dit opzicht over de nood zaak van de „verinnerlijking van het mi- Ueubeleid". Vele honderdduizenden be leven terecht plezier aan de watersport. Wat mij betreft mag en moet dat zelfs zo blijven, maar dan wel met een groot stuk verantwoordelijkheid voor het milieu van de kant van de betrokkenen", zo besloot minister Nijpels zijn betoog. D at het bestuur van de watersportvereni ging Sint Annaland zich deze verantwoor delijkheid bewust is, bleek uit de woorden van de voorzitter, de heer A. P. M. van Gurp. „Het begrip milieu, onze afhanke lijkheid daarvan, en ons dienstbetoon daaraan, leggen de brug naar de uit nodiging aan u deze jachthaven te openen, zo deelde hij de minister eerder mee. Ook burgemeester Van de Munnik be trok de waarde van het milieu, zij het in de naaste omgeving, in zijn toespraak. „De Oosterschelde als internationaal belang rijk natuur- en visgebied is een groot en kostbaar goed en zal in al zijn waarden gekoesterd moeten worden. De waarden en de waarheden daarom trent moeten volgens burgemeester Van der Munnik wel al zoekend in een goed evenwicht gehouden worden. Langs de 55 kilometer lange kust van Tholen kunnen er naar zijn mening verschillende recreatie mogelijkheden gecreëerd worden zonder dat aan de visserij en aan de natuur schade wordt berokkend. Hij doelde hierbij op het zandstrandje in Sint Aimaland, bij Stavenisse en bij Goris- hoek en de aanleg van een bungalowpark annex elkweer-accomodatie in SintMaar- tensdijk. Over de fietsverbindingen op het eiland, deelde burgemeester Van der Mun nik mee, dat de gemeente op korte termijn zal proberen de voltooiing van de ont- brekende gedeelten met name Sint Maartensdijk-Stavenisse en Stavenisse- Sint Aimalandin bespreking te brengen. De uitbreiding van de jachthaven in Sint Annaland met ruim zeventig ligplaatsen was geen overbodige luxe, zo bleek uit de woorden van de voorzitter van de water sportvereniging Sint Annaland. Bij de indeling van de diverse boxen bleken alle beschikbare plaatsen onmiddellijk bezet. Een twintigtal leden kon zelfs slechts een wisselend boxnummer worden toegewe zen. Op het moment van de ingebruik name was er alweer een wachtlijst van vijftig liefhebbers, zo deelde Van der Gurp mee. MIDDELGROOT Volgens burgemeester Van der Muimik zou ook een uitbreiding van de jacht haven in Sint Armaland met nog eens vijfendertig ligplaatsen geen afbreuk doen aan de doelstelling van de stuurgroep Oosterschelde. De nu middelgrote jacht haven aan de noordoostelijke arm van het getijde-Oosterscheldebekken is volgens de berekening van Van Gurp het 3.486ste effect van de Oosterscheldebeslissing. Nederland heeft tien miljard gespendeerd om ons, onvoorzien, in staat te stellen met een uitgave van 550.000 gulden Sint Annaland van een kleine- tot middelgrote jachthaven te maken", aldus Van Gurp. Het goede weer en de verschillende programma-onderdelen ter gelegenheid van de feestelijke opening trok zaterdag vele belangstellenden naar Sint Anna land. Velen van hen maakten gebruik van de mogelijkheid om een rondvaart mee te maken in de Krabbenkreek of een kijkje te nemen op het schip De Argus van rijks waterstaat. Door de strakke blauwe lucht waren de verrichtingen van parasailers en van de parachutisten van begin tot eind voor de vele belangstellenden te volgen. Ook het torenspringen en de demonstratie van de redding van een te water geraakte auto trokken volop belangstelling. Tijdens de officiële openingshandeling door mi nister Nijpels werd zaterdagmiddag overi gens nog de naam van de watersportver eniging Sint Annaland „V/ELKOM" ont huld. Deze feestelijke dag werd besloten met een gezellig samenzijn in de op de kade geplaatste feesttent. „Of artsen ons serieus nemen? Ze moeten wel!" Dat zegt Frans Lindsen (36), verpleegkundige in het Ignatius Ziekenhuis in Breda. „We zijn van elkaar afhankelyk. We zorgen 24 uur per dag voor de hartpatiënt, de arts ziet alleen een momentopname". Verpleegkundige vormen de grootste groep binnen een ziekenhuis. Maar daarnaast zijn er heel wat andere beroepen bezig bij de verzorging van hart- en vaatpatiënten. „Bij hartpatiënten denken mensen altijd dat het slecht afloopt", zegt Frans, „maar ik ga eens in de week sporten met oud-infarct patiënten. Ze hebben een veel betere conditie dan ik. Dat is wel afhankelijk van hun leeftijd", voegt hij er snel aan toe, „maar een hoog percentage verlaat het ziekenhuis zonder rest- verschijnselen. Daar hoor je nooit meer iets van". „Als patiënten meestal zijn het mannen met een infarct binnenkomen, dan hebben ze het idee van ,dit overleef ik niet'. Wij zijn meestal de eersten die erbij zijn, de eerste die iets doen aan pijnbestrijding en hen het gevoel geven dat ze veilig zijn. Je bent immers steeds in de buurt". „Verantwoordelijk werk", vindt Frans, „ook al omdat je als verpleegkundige meer en meer all-round moet zijn. Je hebt vaak in je eentje alle zorg over een paar patiënten. Daarom zul je op de hartafdeling niet vaak piepjonge verpleegkundigen zien: je moet gediplomeerd zijn en een speciale opleiding hebben. Dat moet ook wel, omdat op dit gebied de medische ontwikkelingen zo snel gaan". Bij de verzorging komt de bewaking: zorgen dat de bloed circulatie in orde is, dat het hart goed blijft pompen. Die bewaking gaat tegenwoordig met catheders, monitoren en soms zelfs met zendertjes, die de toestand van een patiënt haarfijn aangeven. „Apparatuur is heel belangrijk", vertelt Frans, „want daardoor verbeteren de vooruitzichten van hartpa tiënten nog steeds enorm". Met al die nieuwe ontwikkelingen moetje als verpleegkundige wel de literatuur bijhouden. „Je moet wel", zegt hij nuchter, „want anders zeggen je collega's: wist je dat dan niet?" Overal veranderen beroepen in de medische zorg. Dat vindt ook Franny van Geest, apothekersassistent in Leiderdorp. „Vijftien jaar geleden was ons werk vooral het bereiden en distribueren van geneesmiddelen", vertelt ze, „maar het is nu veel meer voorlichting over het gebruik en bijwerkingen. Vroeger haalde je de bijsluiter eruit de patiënt moest maar liever geen vragen stellen. Echt waar hoor. Nu zijn er folders, leestafels en soms staat er zelfs video-apparatuur". Wel komt met de snelle ontwikkelingen het ambachtelijke apothekers- werk een beetje in het gedrang. „Jammer", vindt ze, „want daar heb je toch voor geleerd. Bijna alles komt nu kant en klaar van de industrie". Bij hart- en vaatpatiënten is voorlichting zeer belangrijk, omdat die vaak hun leven lang aan medicijnen blijven. Dat betekent voor Fraimy meer intensief kontakt met patiënten, en dat maakt veel goed. „Maar vergeet ook niet de apothekersassistenten in de ziekenhuizen", zegt ze, „die hebben nog wel veel eigen bereidingen. Heel geduldig en nauwkeurig werk, maar daar zijn ze het kontakt met de patiënt weer kwijt". Zo werken er meer mensen achter de schermen. Door de narcose zal je je de operatie-assistent bijvoorbeeld niet gauw heriimeren. Tamelijk anoniem werk dus, maar niet minder betrokken. „Soms kijken we later even om het hoekje van de afdeling", vertelt Marie José van Buitenen, „maar meestal vragen we achteraf aan de chirurg hoe het nu met de patiënt staat". Marie José werkt als operatie-assistent bij een heel bijzonder groep: kinderen. „Bij hartpatiënten denken mensen altijd aan hartinfarcten, maar dan vergeten ze de aangeboren hartafwijkingen". Jaarlijks komen 1400 Nederlandse kinderen ter wereld met een hartprobleem. Vaak hebben ze dan een blauwige tint door zuurstofgebrek. Een bekende afwijking is dat de verbinding tussen de longslagader en de aorta open blijft. „Bij de foetus hoort dat open te zijn", verteltMarie José, „maar dat moet na de geboorte sluiten. Als dat binnen drie dagen niet gebeurt, en als ook medicijnen niet helpen, dan is een operatie noodzakelijk. Opereren is ook nodig als de grote lichaams slagader ernstig vernauwd is, of verkeerd aangelegd". Jeugdige hartpatiënten worden steeds jonger behandeld. „Gis teren hadden we een patiënt, die was de avond ervoor geboren en 's morgens om elf uur lag hij bij ons op de operatietafel. De operatie duurde vijf uur. De patiënt kwam blauw op tafel en ging roze weer weg. Dat is het leuke: kinderen worden er meestal echt beter van. Ze hebben er hun hele leven iets aan". Operatie-assistenten bereiden de operatie voor. Ze leggen alle instrumenten klaar, aangepast aan de operatie, de patiënt en de chiriirg. Tijdens de operatie plaatsen ze klemmetjes, geven instrumenten aan en houden de wond bloedvrij. Ze volgen de operatie op de voet, voor het geval zich onverwachte zaken voordoen. Weer andere operatie-assistenten bewaken met apparatuur de lichaamsfiinkties van de patiënt. En ze zorgen onder leiding van de anesthesist dat de narcose goed verloopt „Je moet het hele proces van zo'n operatie dus precies kennen. Mensen denken dat wij alleen het voorhoofd van de dokter af moeten vegen, haha". „Bacteriën en stof zijn bij hartoperaties taboe. Het lichaam is van binnen steriel en dat moet bij voorkeur zo blijven. Ook zonder operatie blijft infectie een gevaar voor hart- en vaat patiënten", vertelt ziekenhuishygiënist Willemijn Hoog-Rueb. „Patiënten met hart- en vaatziekten zijn een groep met verhoogd risico voor infecties. Niet alleen bij operaties, maar ook als bijvoorbeeld catheters ingebracht worden. Dan ontstaat er een open verbinding tussen de omgeving en de op zich steriele birmenkant van een patiënt. Langs die weg kuimen bacteriën in de patiënt komen. Ook als je iets inspuit of een pacemaker inbrengt dan moet dat steriel zijn". Als ziekenhuishygiënist geeft Willemijn lessen en voorlichting aan verpleegkundigen, huishoudelijk personeel en andere mede werkers. Daarbij komt toezicht op voedselbereiding, controle op sterilisatie van instrumenten en alert zijn als op een afdeling infecties optreden. „Van een bepaade bacterie dachten we altijd dat hij ongevaar lijk was, maar hij blijkt steeds vaker problemen te geven. Dat moet je dus goed in de gaten houden. Daar gaat het om bij infectiepreventie. Door die beesten ben je met zoveel dingen tegelijk bezig, we hebben echt een duizendpootfunktie". Heeft u vragen over uw hart of bloedvaten? Bel dan tydens kantooruren de Informatielün van de Nederlandse Hart stichting: 070 - 614 614. Middelharnis - Ooltgensplaat Op zaterdag 9 mei werd in de Olympia- hal te Middelharnis 'n Drum- en Majo- retten festival gehouden, georganiseerd door het bestuur van de Majorettenver- eniging ,JI)e Somi Girls", aldaar. 'n Twintigtal, voornamelijk majoretten- korpsen namen daaraan deel. Bij de aan wezige muziekkorpsen was o.a. het „Bur gemeester W. M. van der Harst Tamboer en Trompetterkorps" uit Ooltgensplaat. Het kwam uit in de derde divisie en bracht staande ten gehore .JDixieland Medley 2" van S. Egberts en Th. Smits en als z.g. lopend nummer „De Poorter" van V. J. H. Jansen en B. v. d. Pluim. Bij de einduitslag bleek dat het „Plaatse" korps 'n goed stuk muziek ten gehore had gebracht en met een eerste prijs werd bekroond. Het was dan ook, tijdens de prijsuitreiking een verheugend gezicht hoe de instructeur/tamboermaitre dhr. C. Voogd uit handen van wethouder Kievit van Middelharnis de bijbehorende trofee in ontvangst mocht nemen, dit vergezeld door een warm applaus vanaf de tribune en van de deelnemers/sters. Tot slot van het festival werden alle korpsen opgesteld, ('n vrolijk gezicht op zo'n zonnige dag) en werd door het OOlt- gensplaatse muziekkorps het „Wilhel mus" gespeeld; 'n indrukwekkende af sluiting van een succesvolle dag, zeker ook voor de organiserende vereniging waar hernieuwde kontakten mee werden gelegd. Vanzelfsprekend zijn bij dit aktieve mu ziekkorps nieuwe leden steeds nodig en hartelijk welkom, 'n vrij blijvende kennis making is altijd mogelijk, tijdens de repe titie-avonden op de woensdagen. De deur van gebouw „'t Centrum" staat open! Mary Kokxhoorn nieuwe voorzitter Zuid-Hollandse CDA-Statenfractie De op 28 april aangetreden vernieuwde en versterkte CDA-Statenfraktie in Zuid- Holland koos op 11 mei de 43-jarige mevrouw M. M. Kokxhoom-Papenhove unaniem als nieuwe fraktievoorzitter. Zij volgt Huub van der Meer op die het fraktievoorzitterschap verwisselde met het lidmaatschap van het dagelijks bestuur van de provincie, als Gedeputeerde. Mary Kokxhoorn deed in 1982 haar in trede in Provinciale Staten nadat zij eer der voor het CDA lid was van de Gemeen teraad van Leiden. Op zaterdag 23 mei a.s. vindt in de Muziekkamer van Piet Westhoeve aan de Koolweg 11 a te Ouddorp alweer het laat ste concert plaats in de serie van zes Muziekkamerconcerten '86-'87. Piet Westhoeve speelt dan op zijn orgel wer ken van J. S. Bach, C. Ph. E. Bach en John Stanley. In de?e concertserie speelt Piet West hoeve alle zes Triosonates van J. S. Bach. Eerder klonken al de Ie, 2e, 3e en 6e Sonate, zodat nu de 4e en 5e Sonate ge speeld zullen worden. Een Voluntary van John Stanley, een Sonate van Johann Sebastiaans zoon Carl Philipp Emanuel Bach en tot slot de bekende Toccata en Fuga in d, eveneens van J, S. Bach, maken het programma kompleet. Het concert begint om 20.15 uur. Toe gang, incl. programma en koffie e.d. in de pauze bedraagt 7,50 (scholieren, CJP en 65+ 5,-). Plaats bespreken is ge wenst (01878-2764). Het is de bedoeling volgend seizoen wederom een serie con certen in de Muziekkamer te organiseren. Deze nieuwe concertserie zal medio sep tember worden aangekondigd. Concert in West-Duitsland Op uitnodiging van de Evangelische Kir- chengemeinde te Biebesheim/Rhein, gaf Piet Westhoeve in het weekeinde van 24- 26 april j.l. een concert op het orgel in de kerk aldaar. In de Evangelische Kirche staat een origineel Drehmann-orgel uit 1830, met 2 klavieren en pedaal (24 stemmen). Voor ruim 200 zeer enthou siaste bezoekers speelde Piet Westhoeve orgelwerken van Buxtehude, Böhm, Rein- cken, Sweelinck, Post, Keijzer en J. S. Bach. Een aantal interieurverzorgers in Nederland, waaronder Meubelrama, heeft zich verenigd onder de naam Regent-interieurverzorgers. Deze groep heeft het initiatief genomen tot een nieuwe formule in leren zitmeubelen: „Cityieder". Het Cityieder label staat voor eksklusieve leren zitmeubelen, stuk voor stuk met een eigen karakter. Het betreft een programma van kwaliteitsmeubelen die speciaal voor de cityieder dealers worden ontworpen en vervaardigd. UITSTEKEND NIVEAU De belangrijkste kenmerken van deze meubelen van uitstekend niveau zijn: Topklasse styling door gerenommeerde ontwerpers, speciaal geselecteerd kwaliteitsleer dat op uiterst vakkundige wijze wordt verwerkt en.... een uitzonderlijk vriendelijk prijskaartje dat tenslotte het eindprodukt siert. Dit laatste is van het grootste belang want de Regent inrichter bewijst hiermee dat niooie, kwalitatieve zitmeubelen in leer niet persé duur hoeven te zijn. GROTE KLEURENKEUS Cityieder modellen zijn er in een scala van varianten. Maar ook de kleurenkeuze speelt bij dit programma een belangrijke rol. Elk interieur heeft tegenwoordig zijn eigen kleursfeer. Immers er is op het gebied van de woninginrichting in alle opzichten een bijzonder ruime keus. Denkt u maar aan tapijt, gordijnstoffen en wandbekleding. Cityieder komt tegemoet aan de behoefte het zitkomfort prachtig aan te passen aan de persoonlijke kleuren- voorkeur. Uit vele leersoorten en tientallen tinten kiest u exact uw eigen, in kleur vertaalde sfeer. CITYLEDER SHOW De Cityieder kollektie is ondergebracht in een speciale shop in de meubeltoonzaal van Meubelrama. Echt de moeite waard om er te komen kijken! En mocht u een keus maken dan bent u verzekerd van een vertrouwde aankoop, want, zo vernemen wij, op Cityieder meubelen wordt liefst 5 jaar garantie gegeven. Goed nieuws voor de leerliefhebbers.... Meubelrama voert de kollektie exclusief voor Goeree Overflakkee, Schouwen Duiveland, Tholen en Beveland. Onder auspiciën van de Stichting Orgel centrum, zullen in de maanden juni, juli en augustus in de Nieuwe Kerk te Middel burg weer een serie orgelconcerten wor den gegeven. Vanaf9junit/m25 augustus zullen bekende organisten elke dinsdag avond het fraaie orgel in deze eeuwen oude Abdijkerk bespelen. Traditiegetrouw wordt het eerste concert (op de „3e Pinksterdag") gegeven door de bekende Kampense organist Klaas Jan Mulder, die ook het slotconcert zal ver zorgen en waarvan het programma geheel uit verzoeknummers zal bestaan. De overige gecontracteerde organisten zijn: Rutger van Mazijk, Jos van der Kooij, Bram Beekman, Jaap Kroonen- burg, Sander van Marion, Herman van Vliet en Vincent de Vries. Deze laatste, die als een natuurtalent beschreven wordt en 17 jaar oud is, zal voor het eerst in deze serie optreden. Voorts prijzen de organisatoren zich ge lukkig dat Jean Guillou, de befaamde or ganist van de St Eustache te Parijs, even eens acte de presence zal geven. Hij concerteert op 28 juU. Tenslotte is er weer een optreden (21 juli) vanhet beroemde Canadese Jongens koor „The British Columbia Boys Choir^' uit Vancouver o.l.v. Don Forbes. Op zaterdag 16 mei a.s. organiseert de Stichting Kerkconcerten Goeree-Over- flakkee een concert in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland; te verzorgen door het „Klein- koor Toonkunst" o.l.v. JanEelkemaende organist Piet Westhoeve. Er zullen werken ten gehore worden gebracht van Mozart, Boëly, Widor, Bruckner en Nees, van deze laatste com ponist een werk voor koor a capella „Mag nificat". De entreeprijs bedraagt/6,-(CJP, 65+ en scholieren betalen 4,-). De aanvang van het concert is 20.00 uur. PREDIKBEURTEN ZEELAND Zondag 17 me! 1987 SINT ANNALAND - Herv. Gem. 10.00 uur eerwaarde heer Heij uit Krimpen aan den IJssel en 18.00 uur ds. A. van Herk - Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. inNed. 9.45,14.15 en 18.15 uur leesdienst. Voorstraat 3-5, DEN BOMMEL i I Telefoon 01871-1384 f Van zaterdag 16 tm. vrijdag 22 mei 1987 In de uit te voeren programma's zal aandacht worden besteed aan een aantal zeer bekende organisten, van wie hun ge boorte- of ster^aar wordt herdacht, o.a. Buxtehude, Guilmant, Vieme, Widor en Zwart Nadere bijzonderheden omtrent het koor, de organisten en hun programma's zullen nader bekend worden gemaakt Inlichtingen over één en ander kuimen ook worden verkregen bij het secretariaat voor Zeeland: Noordweg 59, 4353 AS Serooskerke (W). Tel. 01189 - 1803. Een wedvlucht vanuit Peronne d.d. 9 mei 1987. In concours 1726 duiven. Comb. Cees en Miep, Ouddorp: 1J. A. Koppelman, Dirksland: 2; Ph. Logmans, Herkingen: 3, 30; C. Vreeswijk, Nieuwe Tonge: 4; J. Smit, Stellendam: 5; Gebr. Kieviet, Sommelsdijk: 6; M. Melissant en Zn., Stellendam: 7, 28; A. MeUssant, Ouddorp: 8; G. Kieviet, Melissant: 9; C. Vroegindeweij, Middelharnis: 10, 14; A. de Gans, Sonunelsdijk: 11; P. van Moort Jr., Nieuwe Tonge: 12; A. Human, Som melsdijk: 13; P. van de Geest,, Nieuwe Tonge: 15, 17; A. J. A. Volaart, Her kingen: Comb, de Jong-Tieleman, Dirks land: 18; C. Tanis, Ouddorp: 19; P. v. d. Boogert, Sommelsdijk: 20; J. Kleijnen- berg, Dirksland: 21; Comb. Westdijk- Witte, Stellendam: 22; J. L. Troost, Stel lendam: 23; H. Grinwis, Ouddorp: 24; L. S. V. d. Baan, Dirksland: 25J. van Putten, Dirksland: 26; L. Dorsman, Ouddorp: 27; Comb. Kievit, Ouddorp: 30. De zomervakantie staat weer voor de deur en dat betekent dat heel veel jongeren op zoek gaan naar va kantiebaantjes. Zelf geld verdienen om vervolgens met vakantie te kun nen gaan is de belangrijkste drijf veer. Maar op hoeveel geld ze eigen lijk recht hebben, en wat de ge volgen voor studiebeurs en kinder bijslag zijn weten de meesten niet Daarom houdt WJ-CNV jongerenorga nisatie Zeeland dit jaar een marathon spreekuur waar jongeren vragen kunnen stellen over vakantiewerk. Dit marathon-spreekuur zal telefonisch gehouden worden op donderdag 21 mei van 10.00 uur 's morgens tot 10.00 uur 's avonds. Het telefoormummer is 01100 - 20310. Ook geeft WJ-CNV jongerenorganisatie, net als vorig jaar, de folder „Vakantie werk gekkenwerk?" uit Toen liep het storm, zo'n 12.000 jongeren op landelijk niveau en 1.000 jongeren in Zeeland vroegen de gratis folder bij WJ-CNV aan. Reden, na dit succes voor de jongeren organisatie om ook in 1987 een vakantie werkfolder te maken, maar. dan een her ziene, uitgebreidere versie. De folder „Vakantiewerk gekkenwerk?" geeft informatie over alle zaken die met vakantiewerk te maken hebben. Jongeren worden bijvoorbeeld met de regelmaat van de klok onderbetaald. Bovendien we ten ze vaak niet dat bijverdienen gevolgen kan hebben voor kinderbijslag en studie beurs. Of dat ze geld terug kuimen krijgen van ziekenfonds en belasting. Of dat ze als vakantiewerker/ster ook recht hebben op vakantie. Kortom, de folder helpt jongeren zoveel mogelijk geld over te houden van hun vakantiewerk. Naast de informatiefolder geeft WJ- CNV ook direkte hulp aan jongeren die tijdens hun vakantiebaan met problemen op het werk te maken krijgen. Heb je vragen of problemen met je baas, aarzel niet, bel WJ-CNV Zeeland, jongeren organisatie, telefoon: 01100-20310. 15% korting I

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 13