^i-i^ Politieberichten Eilanden-nieuws Gewestelijke brandweerjeugd beleefde in Ouddorp prachtige wedstrijddag In Middelharnis winl(elend publiek zal worden geënquêteerd Plaats voor oud papier container? fa m ilieberich ten Goedereede Middelharnis Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Provinciale brandweerwedstrijden TAS klasse fiamiSiefnAH Orgelconcert Grote Kerk Maassluis Oranje orgel- en zangavond te Strijen iTTniii*"* Kunstwerkplaats Goedereede S9e Jaargang DINSDAG 28 APRIL 1987 No. 5592 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief - Gestolen auto terecht Ongeveer anderhalve week geleden trof de politie op de Brouwersdam een Duitse personenauto aan. Het leek er veel op dat de auto gestolen was. Dit bleek enige tijd later ook het geval te zijn. De diefstal was gepleegd in Maastricht. De eigenaar kon zijn auto met veel schade terug krijgen. - Brandjes Op 23 april moest de brandweer van Oud- dorp uitrukken om een schurvelingen- brand te blussen. De brand was ontstaan toen iemand probeerde om een mieren nest uit te branden. Ongeveer 30 vierkante meter verbrandde. Op 24 april raakte een duin in Ouddorp in de brand toen iemand een struik ging ver branden. Samen met de brandweer doofde de man het vuur. Daardoor werd voor komen, dat een zomerwoning in brand raakte. - Aangifte werd deze week gedaan van: 1. Poging inbraak in een personenauto (19 of 20 april) in Ouddorp. Er werd niets vermist, maar wel werd voor on geveer 2000,- aan schade toege bracht; 2. Inbraak in een personenauto 19 of 20 april) te Stellendam. De autoradio werd weggenomen; 3. Inbraak in een personenauto op 20 april in Ouddorp. Er werd niets weg genomen; 4. Diefstal van een damesfiets in Ouddorp (datum onbekend); 5Diefstal van een damesfiets op 21 april in Ouddorp; 6. Diefstal en vernielingen aan een bestel auto in Stellendam in de periode 16-20 april; 7. Diefstal vanaf een boot in Ouddorp. De boot bevond zich op de wal; 8. Diefstal van vier fuiken uit een vis water in Ouddorp; 9. Diefstal van vis. - Poging inbraak personenauto Een inwoner uit Nieuwe Tonge deed aangifte van poging tot inbraak in zijn personenauto. De auto heeft enige tijd te Middelhamis en Nieuwe Tonge gepar keerd gestaan. Men probeerde via de deur in de auto te komen hetgeen kennelijk niet gelukt is. Het slot in de deur werd vernield en bovendien zat er een deuk in de carros serie bij dat slot. Al met al een behoorlijke schadepost voor de eigenaar. Er werd niets uit de auto weggenomen. - Containerbrandje In een oud papiercontainer te Sommels dijk bleek op 24 april j.l. brand te zijn uitgebroken. In de container bevond zich een hoeveelheid oud papier. De brand weer heeft de zaak geblust. Hoe de brand in dat oud papier is ontstaan is nog niet bekend. Mogelijk dat onbekenden dat in brand hebben gestoken. - Man onder traktor Een inwoner uit Middelhamis raakte op 24 april j.l. beklemd onder een gekantelde landbouwtraktor. Hij reed met dat voer tuig, waar een aanhangwagen achter was gekoppeld vanaf de Oudelandsedijk in Middelhamis naar een perceel bouwland aan die dijk. Tijdens het naar beneden rijden raakte de stuurinrichting geblok keerd. Hierdoor kantelde de traktor en de bestuurder kwam daar onder terecht Wonder boven wonder werd de man slechts licht gewond. - Schade aan brommer door overstekende hond Een inwoner uit Sommelsdijk reed per bromfiets over de Molenweg aldaar. Een loslopende hond stak de weg over waar door de bromfietsbestuurder kwam te val len. E.r ontstond nogal wat schade aan de bromfiets. De hond ging er vandoor en tot op heden is niet bekend aan wie de hond toebehoort - Vernieling ruit In de nacht van 26 april j.l. bleek er een ruit te zijn vernield bij een supermarkt in SOMMELSDIJK Nu de Sommelsdijkse brandweer zowel vrijdagavond als zaterdagmorgen heeft moeten uitrukken om een brand in de oud papier container van het Mannenkoor „Ons Koor" te blussen, is het het koor niet langer toegestaan de container op de hui dige plaats, nabij een schuur aan het Korteweegje, te handhaven. De aan wezigheid ervan en de kennelijke aan trekking die ervan op jongelui uitgaat, wordt te gevaarlijk geacht voor de om geving. „Ons Koor" is door de weigering bijzonder onthand, temeer daar veel mid denstanders en particulieren er hun papier deponeerden. „Ons Koor" zoektderhalve een nieuwe plaats, ergens in het werk gebied Sommelsdijk, die de hele week be reikbaar is en waar brandstichters ge makkelijk kunnen worden opgemerkt. De brand van vrijdagavond heeft „Ons Koor" 5 ton verzameld oud papier gekost. Dat moest na de brand, n.l. op de vuilstort plaats worden verspreid. is het blad voor uw Middelhamis. De onbekende dader(s) vemielden de mit met gebmikmaking van een kennelijk in de buurt aangetroffen winkelwagentje. Dat wagentje heeft men door de mit geduwd, de eigenaar van het pand met de schade achterlatend. - Caravancontrole Er hebben zich zoveel mensen aangemeld voor de preventieve caravancontrole op 6 en 7 mei a.s. dat aanmelden geen zin meer heeft Beide avonden zijn helemaal vol geboekt. De Ouddorpse brandweer heeft de gewestelijke jeugd- brandweerploegen j.l. zaterdag een meer dan fantas tische wedstryddag bezorgd! Ouddorps brandweer had de organisatie van de gewestelijke wedstrijddag graag op zich genomen, sympathiek als ze staat tegen over de brandweerjeugd van wie mag worden gezegd dat ze byzonder nuttig wordt beziggehouden. Het waren 14juniorenploegen (leeftijd van 12 tot 16 jaar) en 16 adspirantenploegen (16-18 jaar) die zaterdag in de brandweer wagens van hun „grote" korpsen naar Ouddorp kwamen waar hen een perfect georganiseerde wedstrijd wachtte. Wedstrijd terreinen waren het terrein van garage Poortvliet (voor de adspiranten) en het terrein van de Koningin Beatrixschool voor de junioren. Voor het publiek heeft zich, op beide wedstrijdterreinen, een boeiend schouwspel voltrokken. Vooral gold dat de wedstrijd beleving van de junioren waar bevelvoerders van een royale turf hoog hun bevelen luid en duidelijk lieten horen. In de junioren wedstrijd was o.a. een hindemisbaan, het leggen van knopen en een afiegoefening ingevoegd. Ook kon worden deelgenomen aan een toets op het niveau van de opleiding brandwacht II klasse; ook daar heeft de jeugd zich fanatiek geweerd in het betonen van de gevraagde praktische- en theoretische kennis. Aan het eind van de zonovergoten wedstrijddag werd door burg. van Velzen de prijzen bekend gemaakt en de trofeeën uitgereikt. Van zowel de adspiranten als de junioren zullen de drie best geklasseerden deelnemen aan de landelijke wedstrijd die op 6 juni in Baam gehouden zal worden. Het wedstrijdobject voor de junioren; uitslaande brand in een „woonhuis". Van de junioren eindigden als besten: 1Veenendaal II met 498 pnt, Veenendaal I met 496 pnt en Capelle a.d. IJssel met eveneens 496 pnt Van de adspiranten eindigden als besten: 1. Zwijndrecht 550 pnt., 2e Sint Philipsland 548 pnt. en 3e Leerdam I met 536 punten. De tweede prijs voor Sint Philipsland bleek burg. van Velzen bijzonder welgevallig; voor hij in Goedereede eerste burger werd was hij burgemeester van Sint Philipsland in welke periode de jeugdbrandweer daar werd opgericht. De ploeg van Veere aan het werk, geleid door een mini bevelvoerder. Ze werden 4e. Vier van de vijf jongelui die de enquête zullen houden. Wanneer u binnenkort, winkelend in Middelharnis, wordt aangesproken door een jongedame of jongeman met een enquêteformulier, dan gelieve u die toenaderingspoging heel serieus te nemen. U bewijst er, via de jongelui, de Middenstandsver. Middelharnis een grote dienst mee wanneer u de vragen weloverwogen beantwoordt, omdat de kennis die daaruit zal kunnen worden vergaard, de ondernemers tot lering- en vervolgens de consument tot nut zal kunnen zijn. Dienstverlenend als de ondernemers pretenderen te zijn willen zij graag op de hoogte zijn en blijven van de consumentenbeoordeling van Middelhamis' winkelcentrum, waartoe het houden van een enquête het meest geëigende middel lijkt te zijn. Een vijftal leerlingen van de commerciële studierichting van de MEAO te Spijkenisse besteedt de 6 weekse stageperiode aan het Middelhamisse projekt tot uitvoering waarvan zij van de Middenstandsver. een graag aanvaarde opdracht hebben gekregen. De jongelui zijn herkenbaar aan een naamplaatje waarop ook de naam van de winkeliersverenging. Hun niet flakkeese kom-af wordt als een pluspunt ervaren omdat van een bevooroordeling die een enquête misschien zou kunnen beïnvloeden, geen enkele sprake is. De jongelui houden kantoor boven het gebouw van de Spaarbank aan de Voorstraat te Middelhamis. Eerst zullen zij o.a. bestuurders en ondernemers intervieuwen om daamit de meest relevante vragenlijst samen te stellen. Nu al staan er daarvan meerdere te boek zoals die vragen die de Middenstandsver. zelf voorin de mond liggen, handelend over de mate van aantrekkelijkheid van het winkelcentmm en de wensen en evt. ongenoegens die er leven over b.v. de schaarste aan parkeergelegenheid. Gedurende twee weken zullen er metterdaad straatenquêtes worden gehouden, waarin ook gevraagd zal worden naar de woonplaats van de ondervraagden. Zij kunnen hun beoordeling geven over de verscheidenheid van winkels, de ondervonden serviceverlening, de beschikbaarheid van een voldoende keuzemogelijkheid e.d. Overwogen wordt het oor ook te luisteren te leggen in winkelcentra buiten het eiland om te weten te komen om welke redenen een deel van de flakkeese consumenten hun inkopen buiten het eiland doen. Bij een gehouden enquête in „de Stmytse Hoeck" te Hellevoetsluis bleken er onder de 21 die van buiten Hellevoetsluis kwam nogal wat inwoners van Ouddorp, Goeree en Stellendam te zijn. Wanneer de enquête zal zijn afgerond zal de rapportage daarvan o.a. aan het gemeentebestuur worden aangeboden. Ook de Middenstandsver. zelf hoopt er een zodanige lering uit te trekken dat Middelhamis' winkelcentrum zijn streekfunktie nog zal kunnen verbeteren. Wie m.b.t. de te houden enquête suggesties zou hebben kan die doorgeven aan dhr. P. W. Boekholt die een en ander begeleidt of aan de voorz. van de Ver. dhr. P. Nipius. OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur student W. Harinck van Dordrecht. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. den Hoed van Rock Valley (U.S.A.). OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. P. van Ruitenburg van Melis kerke. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. B. v. d. Heiden van Woer den. Zaterdag j.l. werd de tweede wedstrijd dag gehouden in de TAS klasse, deze wedstrijden werden georganiseerd en ge houden op het terrein van de KONI te Oud-Beijerland. Ook namen hieraan Flak keese ploegen deel. De uhslag van deze dag was als volgt: Baan 1 1Schoonrewoerd632 pnt. 2. Leerdam624 pnt. 3. Sommelsdijk615 pnt. 8. Dirksland596 pnt. 10. Hellevoetsluis519 pnt. Baan 2 1Lever Vlaardingen 2. Oegstgeest 3. Stad a.h. Haringvliet 8. Herkingen 9. Goedereede 10. Rijnsburg 612 pnt. 644 pnt. 656 pnt. 612 pnt. 607 pnt. 580 pnt. Daar alleen de no's een en twee zullen doorgaan naar de Gewestelijke wedstrij den, vallen de Flakkeese ploegen hier buiten, hetgeen op de eerste wedstrijddag 4 april j.l. ook het geval was, hier deden drie groepen van Flakkee mee. Voor topkwaliteit, goede i ■n voordelig prijzen: FOTO FILM REPOHTAGE - VIDEO COMPUTER Weststraat 35 Molenweg4- Ouddorp Telefoon 01878 1612 en 2120 Filiaal Renesse Printshop Hogeioom 172- Telefoon 01116-2400 In de concertserie 1987 zal Jaap Kroo- nenburg op zaterdag 2 mei a.s. te 20.15 uur een orgelconcert verzorgen op het Garrelsorgel van de Grote Kerk te Maas sluis. Het programma van Jaap Kroonen- burg luidt als volgt: Presentatie van de nieuwe grammofoon plaat, opgedragen aan Feike Asma. FeikeAsma herdenking (21 april 1912- 18 december 1984). Programma ter ge legenheid van de herdenking van de 75 ste geboortedag van de organist Feike Asma. 1. a) BewerkingFeike Asma „Op bergen en in dalen" b) Orgelkoraal „Gedenk niet meer aan 't kwaad". 2. Fantasia und FugeJ. S. Bach inc-moll(BWV537) (1685-1750) 3. LargoIwan Kryzjanowski (Dies Irae) (1867-1924) 4. Sonate no. 6 Alexandre Guilmant en si mineur op 86 (1837-1911) a) Allegro con fucco b) Meditation c) Fugue et Adagio 5. Scherzo inMarco Enrico Bossi solminoreop49no.2 (1861-1925) 6. Fantasie Psalm 138Feike Asma „'k Zal met mijn ganse hart Uw eer vermelden. Heer" (met samenzang van vers 1 uit de bundel van 1938). Na afloop van het concert is de nieuwe langspeelplaat verkrijgbaar in de Grote Kerk. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar op de concertavond in de kerk, die vanaf 19.30 uur open is. Op D.V. 30 april a.s. (koninginnedag) zal er in de hervormde dorpskerk van Strijen een orgel- en zangavond worden gehouden. Dit jaar wordt aan deze avond medewerking verleend door ds. J. G. Bamhoom, hervormd predikant te Strijen en door de organist Jan van Wingerden uit Hardinxveld-Giessendam. Ds. Barnhoom hoopt een korte meditatie n.a.v. Ps. 99 uit te spreken. Er is veel plaats ingeruimd voor samenzang van bekende liederen. Jan van Wingerden zal 2 oud-hoUandse liederen van Jan Zwart uitvoeren en een bewerking over „Merck toch hoe sterck" van Cor Kee. De avond begint om 19.00 uur (vanaf 18.30 uur zijn de deuren van de kerk open) en de toegang is gratis. Bij de uitgang wordt een koÖekte gehouden ter bestrij ding van de onkosten. De Goereese kunstenaars Babs Sombo gaard en Harald Jean Jassoy, organiseren deze zomermaanden onder hun leiding een kunstwerkplaats. Belangstellenden kunnen intekenen op een kursus van 4 dagen dinsdag tot en met vrijdag). Men kan kiezen voor alleen de kursus of een all-in" arrangement (kur sus maaltijden overnachtingen). De eerste kursus start 9 juni en richt zich specifiek op tekenen en schilderen. De tweede cursus start 16 juni en dan zal het accent liggen op etstechnieken. Afwisse lend zal men zo doorgaan, bij voldoende belangstelling, tot en met 31 juli. Wilt u meer weten over deze unieke kursusmogelijkheden gerealiseerd in een even unieke omgeving, dan kunt u zich wenden tot: Babs Sombogaard, tel. 01879 - 1554; Harald Jean Jassoy, tel. 01879 - 2134. Toegang 5,-; kinderen tot 12 jaar en houders van een CJP en PAS 65 3,50.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1