t ,,BÜbels voor China'' nieuw hoofdprojekt van ,,De Bijbel in elk huis Met een bloemetje op z^n Paasbest zeer voordelige aanbiedingen flanti^KmoM Predikbeurten 279." 559.- 849.- 995.- 3695.- Uitbreiding regionale weervoorlicliting voor de landbouw Paasexpositie Oeververbinding Westersclielde 1275. Nu 100.000 bijbels in hotels en in ziekenhuizen „^^^^aótiaan^' Het aannemen van werkzoekenden d.m.v. de zgn. Wet Vermeend/Moor is versoepeld Plan verpleeghuis Tholen goedgekeurd Dames 1 Intermezzo degradeert Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 14 APRIL 1987 Bejaardenmiddag Sommelsdijk De bejaarden van Sommelsdijk en Mid- delhamis zullen D.V. woensdagmiddag 15 april a.s. om half drie in Vita Nova bijeen komen. Prof. dr. M. A. van Hoepen hoopt dan te spreken over de Antillen. ^>MrMe'ï:4^i«r'dH«'ï»4^hM?'M«'^^4WrM In Herkingen staat de monumentale boerderij van Olga en Ton Lohr. Op zich al een bezoekje naar dit dorp waard. Het is echter niet alleen de mooie boerderij die velen laat stoppen langs de Molendijk maar ook de aanwezigheid van de WV-post en de expositieruimte die naast de boerderij zijn ondergebracht. Zoals elk jaar gebruikelijk is starten hier vanaf de paasweken weer de exposities die tot in het najaar gehouden zullen worden. Velen bezochten deze expositieruimte, ondergebracht in de theetuin „De Bongerd" vorigjaar en met het oog op de komende exposities kan men ook dit jaar weer op voldoende aanloop rekenen. Vanaf 10 april t/m 28 april wordt de expositieruimte gevuld met de poppen van Hennie de Vaal uit Vlaar- dingen en de glasschilderijen van Jaap Reedijk uit Sommelsdijk. De poppen van Hennie de Vaal is een resultaat van negen jaar ervaring. Begon dit uit „zomaar wat pro beren", het is gegroeid tot een bijzondere vorm van poppenmaken die velen zal bekoren. Ze is een veel gevraagd poppenmaakster die reeds vele keren in diverse galeries exposeerde. De poppen zijn zeer zorgvuldig afgewerkt. Het zijn dan ook geen poppen die als speelgoed kunnen dienen. De liefhebbers die reeds eerder in het bezit kwamen van deze poppen hebben deze op een plaats gezet waar ze „in het oog springen". Het zijn tenslotte „kijkpoppen". De glasschilderijen van Jaap Reedijk zijn zo lang zamerhand een eigen leven gaan leiden. Dit is waar schijnlijk te danken aan de onbekendheid van deze schildertechniek. Een veelgevraagde vorm van schilderen is dit glas- schilderen geworden getuige de belangstelling voor de geëxposeerde werken. Deze expositie bestaat groten deels uit glasschilderijen die een duidelijke band hebben met het leven zoals wij het hier om ons heen zien. Veel beelden die, als het ware, om de hoek zijn vastgelegd. Door het gebruik van"dubbele glasplaten met voor- en achterschilderingen worden alle mogelijkheden van het glas optimaal benut. Voor de liefhebbers die eens een ander landschap willen zien en toch iets bekends tegen willen komen is een bezoek aan deze paasexpositie misschien een aange name tijdsbesteding. De theetuin „de Bongerd" van Olga en Ton Lohr is geopend van 's morgens half elf tot 's avonds half elf. Alleen op de donderdag is de VW en expositieruimte gesloten. (Hemelvaartsdag wel geopend). Mocht u, misschien na een flinke fietstocht, toch dorst of honger hebben gekregen, dan zijn de speciale panne- koeken, gerechten en theesoorten aan te bevelen. MT^fflj^TM'^Ti^^lMrM'^'T^^^l^rMifi'^a^;^^ In China, waar de Kerk ondanks de vervolgingen in de afgelopen jaren sterk gegroeid is, kampt men met een groot tekort aan Bijbels. En waar geen Bijbels zijn, vinden dwaalleringen gemakkelijk ingang en woekeren voort. Het bestuur van de Stichting „De Bijbel in elk Huis" werd van meerdere zijden op deze nood gewezen. Nu is besloten „Bij bels voor China" voor de eerstkomende tijd als hoofdprojekt van de Stichting te beschouwen. Hoewel er behoefte is aan miljoenen Bijbels, zijn door invoerbepalingen de mogelijkheden om ze het land binnen te brengen beperkt. Via vertrouwde kanalen kunnen toch regelmatig kleinere partijen Bijbels afgeleverd worden aan voorgan gers van „huisgemeenten", die vaak op geheime plaatsen samenkomen. Het bestuur van „De Bijbel in elk Huis" streeft ernaar, om dit jaar in N ederland het geld voor 100.000 Bijbels in de Chinese taal bijeen te krijgen. Door scherpe in- koopkontrakten van de „World Home Bible League", waarmee de Stichting sa menwerkt, en de huidige lage dollarkoers, kan de Bijbel (verwant aan de „King James Version") tegen zeer lage prijs geleverd worden. Voor minder dan vijf gulden kan een Bijbel gebracht worden bij iemandin het binnenland vanChina, waar groter honger is naar Gods Woord! Het streefbedrag voor 1987 is dus 500.000,- voor dit projekt! Overige projekten Reeds langer loopt het projekt „50.000 Bijbels voor de armen in India". De Stichting heeft indertijd op zich genomen voor 50.000 Bijbels een gedeelte van de kostprijs te betalen. De Bijbel kost 7,50; van de armen in India wordt een bijdrage van 4,50 gevraagd (voor velen van hen betekent dat meer dan een dagloon!)Er is voor dit doel al meer dan 100.000,- binnengekomen, zodat nog bijna 50.000,- voor dit projekt nodig is. Voorts worden nog enkele klleinere pro jekten gesteund in Latijns-Amerikaanse landen. Voor een komplete Bijbel is daar ca. 7,- nodig. Wethouder G. B. Schoenmakers, wet houder van Middelburg die haantje de voorste is als het gaat om de meest vreem de kunstuitingen of wat daarvoor moet doorgaan, in de Vleeshal te Middelburg, waar bijna geen hond naar komt kijken, te subsidiëren, is tegen de vaste oever verbinding over de Westerschelde, even als tegen de derde brug over het Kanaal door Walcheren. Gelukkig heeft hij in de Raad zelfs onder zijn partijgenoten, de PvdA, geen medestander. De Middel burgse Raad sprak zich uit voor de oever verbinding Ellewoutsdijk-Temeuzen- Oost. België en Nederland De Stichting „De Bijbel in elk Huis" steunt echter ook projekten dichter bij huis. In samenwerking met de Vlaamse Traktaat Zending" te Antwerpen worden in België evangelisatie-traktaatjes uit gegeven, die daar gratis ter beschikking worden gesteld van evangelisatieposten en gemeenten. „De Bijbel in elk Huis" nam op zich om ongeveer een half miljoen van deze traktaten te betalen, waarvoor circa 8.000,- nodig is. Ook voor Nederland heeft deze Stichting tien verschillende traktaten in grote op lagen laten drukken, die aan evangelisatie commissies en particulieren beschikbaar worden gesteld tegen de gemiddelde prijs van 15,- per duizend stuks. Tenslotte geeft „De Bijbel in elk Huis" een eenvoudige reformatorische Bijbel cursus uit, die men persoonlijk of in groeps verband kan volgen. Deze cursus bestaat uit 11 X 2 lessen per maand, waarvoor van de deelnemers een bijdrage van slechts 20,- gevraagd wordt. Men kan de eerste twee lessen gratis ontvangen, wanneer men deze per brief( kaart) bestelt bij het bureau-adres: GovertvanWijnkade 1 IA, 3144 ED Maassluis. Op dit adres kan ook het gratis kwartaal blad van de Stichting „De Bijbel in elk Huis" worden aangevraagd, waarin meer Op 6 april 1987 is symbolisch de 100.000-ste bijbel uitgereikt door het be stuur van de Bijbelvereniging v/h De Nederlandse Gideons. Dit gebeurde in het Ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort, samen met enkele genodig den van de zijde van hotels, bungalow parken, gevangenissen en de media. De Gideons zijn vooral bekend door hun motto: In elke hotelkamer en in elke ziekenhuiskamer een bijbel! Behalve de hotels en de ziekenhuizen, worden ook de bungalowparken, gevangenissen en sche pen van bijbels voorzien. De Gideons zijn in Nederlanda nu 40 jaar met de bijbel verspreiding doende, in welke tijd bijna 600.000 bijbels zijn geplaatst, maar het merendeel is verdwenen: meegenomen, zoekgeraakt of stukgelezen. De uitreiking op 6 april in „De Lichtenberg" markeert het feit dat thans 100.000 bijbels in goede staat in de hotels, bungalowparken en zie kenhuizen aanwezig zijn. Om dit aantal te handhaven en zo mogelijk uit te breiden, moeten jaarlijks zeker 15.000 nieuwe bij bels worden neergelegd. De verspreiding van de bijbels is gratis: dit kost de instellingen die de bijbels ont vangen, niets. Het werk wordt financieel mogelijk gemaakt door bijdragen van ker ken, bedrijven en van particuliere per sonen (de vereniging ontvangt geen sub sidie). Hoe belangrijk deze steun ook is, de bijdragen zijn niet toereikend om het werk in stand te houden. De Nederlandse Gideons zijn op het ogenblik nog circa 140.000,- verschuldigd aan het Neder lands Bijbelgenootschap te Haarlem, voor reeds ontvangen bijbels (20.000 Nieuwe Testamenten en Psahnen in het Neder lands en 20.000 Nieuwe Testamenten in het Duits, Engels, Frans en Nederlands). Meer financiële hulp is dan ook dringend noodzakelijk! Bijdragen voor deze vorm van bijbel verspreiding kunnen worden overgemaakt op giro 5 3.98.98, ten name van de Neder landse Gideons, Sportlaan 976,2566 NE 's-Gravenhage, op welk adres ook infor matie over de vereniging en de bijbel verspreiding is te verlorijgen. •^Blc Zoals wellicht bekend, krijgt de werk gever die een langdurig werkloze in dienst nieuws over de verschillende projekten staat vermeld. Wie één of meer van de genoemde pro jekten financieel wil steunen, kan een bedrag storten of overschrijven op post bank-gironummer 50.789 ten name van de Stichting „De Bijbel in elk Huis" te Velp. Tijdens de Canon Show van 14/4 t/m 25/4 op alle Canon produkten en andere apparatuur boven 200,- GRATIS 2 jaar garantie en all risk verzekering Canon S30 FF. NU Canon Top Shot NU Canon T50 1.7-50 mmNU Canon T70 1.7-50 mmNU Canon ME I videocameraset Koffer en toebehoren Showprijs neemt een ontheffing voor het betalen van de werkgeverspremies, wat een totale be sparing oplevert van 19% van de loon kosten. Tevens is een subsidie van 4000,- ten behoeve van het inwerken mogelijk via het G.A.B. Met ingang van 25 maart j.l. zijn er een aantal wijzigingen ingegaan, die een be- langrijkea versoepeling van de voor waarden betekenen. De werkgever is niet meer verplicht om een dienstverband van onbepaalde tijd of voor de duur van twee jaar te sluiten, maar komt nu ook voor de regeling in aan merking bij een dienstverband van ten minste 6 maanden. Ook de voorwaarden voor werklozen zijn verruimd. Kwamen in het verleden alleen mensen in aanmerking, die konden aantonen 3 jaar of langer werkloos te zijn geweest, nu kunnen ook mensen in aan merking komen die 2 jaar werkloos zijn en in die periode een op de arbeidsmarkt gerichte opleiding hebben gevolgd. Ook dienstplichtige militairen die voor die tijd werkloos waren kunnen voor de regeling in aanmerking komen. Overigens moet men bij werkervaring 21 jaar of ouder zijn. Werkgevers en werkzoekenden die be langstelling hebben voor deze regeling kunnen kontakt opnemen met het G.A.B. Spijkenisse, A. v. d. Nootstraat 4, tel.nr. 01880- 15077. SINT ANNALAND Staatssecretaris Dees van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur, heeft het verpleeg- huisplan Tholen/Sint Philipsland vastge steld. Het plan voorziet in de bouw van een verpleeghuis met vijfenveertig bedden bij het verzorgingstehuis Ten Anker op Tholen. Ook zijn in het plan afspraken gemaakt over een gesloten circuit van voorzieningen voor ouderen in de regio. Het verpleeghuis Ter Valcke in Goes zou het kleine verpleeghuis op Tholen de noodzakelijke ondersteuning moeten bie den. Aanvankelijk werd er van uitgegaan, dat het plan in 1987 uitgevoerd zou kun nen worden. Maar dat zal niet eerder dan 1990 worden. De staatssecretaris heeft geen overwegende bezwaren tegen de ge plande vijf dagbehandelingen, die zowel voor somatisch zieken als psycho-geria- trische patiënten zijn bedoeld. Wel moet voor beide groepen zoveel mogelijk een gescheiden opvang worden nagestreefd. Met instemming heeft staatssecretaris Dees gekonstateerd dat de provincie een behoedzaam beleid voorstaat met betrek- Met ingang van 15 april breidt het KNMI mede op verzoek van een aantal landbouworganisaties de regionale weervoorlichting voor de landbouw uit. Dit jaar geeft het KNMI voor vier regio's een verwachting per telefoon uit. Het regionale landbouwweerbericht bevat naast de gebruikelijke weers elementen een verwachting over: - de hoeveelheid neerslag - het aantal uren zonneschijn - de relatieve vochtigheid en de referentie-gewasverdamping - waarschuwingen voor de landbouw (bv. ziektes van het gewas) Het weerbericht is de hele dag te beluisteren, behalve 's nachts tussen 0.300 uur en 06.30 uur. De informatie wordt van 15 april tot 1 november 1987 verstrekt. De nummers zijn: 06 - 91122341 het weer in Noordwest-Nederland 06 - 91122342 het weer in Zuidwest-Nederland 06 - 91122343 het weer in Noordoost-Nederland 06 - 91122344 het weer in Midden-Nederland. Per minuut bedragen de oproepkosten ongeveer 50 et. De lengte van het totale bericht is ongeveer 2 minuten. Zodra de technische faciliteiten aanwezig zijn, zal ook een regionaal weer bericht voor het zuidoosten van Nederland worden verspreid. De weerberichtgeving via het nummer 003 blijft ongewijzigd. Deze laatste wedstrijd van Dames 1 tegen het haagse van Santen/Haag had voor Dames 1 nog iets goed kunnen maken van het teleurstellende seizoen. Immers een overwinning op deze ploeg had leuk geweest, maar het tegendeel bleek. Dames 1 werd na 1 uur en 24 minuten volleybal met een 3-1 nederlaag naar Middelharnis teruggestuurd. De eerste set kon Dames 1 haar spel- ritme niet vinden en verloor deze set met 15-5. De tweede set ging het beter maar tegen het sterk spelende van Santen/Haag kon geen vuist gemaakt worden, waardoor de setstand 15-10 in het voordeel voor deze ploeg was. In de derde set bracht Dames 1 er meer tempo in en werden er goed gevarieerde aanvallen gemaakt, waarna Dames 1 prompt deze set met 15-11 won. Met goede vooruitzichten werd er aan de vierde set begonnen, maar al snel bleek dat dit slechts een illusie was want Dames 1 werd met 15-4 setverlies getrakteerd. Volgend seizoen hopen we dat Dames 1 minder blessures heeft en vaker met een vast 6-tal kan volleyballen, waardoor het goed mee kan komen in de promotie klasse. Overige uitslagen zyn: Vovero- Mini Jongens1-2 Vollido 2 - Jongens C23-0 sv Kwiek - Jongens B0-3 Ibis - Jongens A3-0 Ibis - Meisjes C1-3 Ibis - Meisjes Al1-3 Opbrengsten koliekten Nederlandse Hartstichting Ouddorp6.015,05 Dirksland4.625,10 Met hartelijke dank aan alle medewer kenden. king tot de uitbreiding van het aantal verpleeghuisbedden op Tholen en Sint Philipsland Hij vindt het juist, dat mede op grond van beschikbare gegevens over op namen en wachttijden slechts een gedeelte (45) van de volgens richtlijnen toegestane 84 bedden is ingevuld. Overigens wordt op dit moment de laatste hand geled aan een verpleeghuisplan voor de hele pro vincie voor de periode 1988-1991. In dat plan zal ook een uitspraak worden gedaan over de resterende veertig bedden in de regio Tholen/Sint Philipsland. Ibis 4 - Heren 30-3 Ibis 2 - Heren 23-0 Ibis 3 - Heren 1 0-3 SVH - Dames 20-3 Vrijdag 17 april 1987 Goede Vrijdag OUDDORP-Herv. Gem. 19.00 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Kerk 18.30 uur ds. J. C. van Westenbrugge - Doops gezinde Gem. 19.00 uur dhr. Modder- kolk. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 19.30 uur ds. H. Westerhout. STELLENDAM - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Kastelein; koUekte Stichting De Hoop - Ger. Kerk 20.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge. MELISSANT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Vlietstrajr. - Ger. Gem. 19.00 uurlezen-Ger. Kerk 19.00 uur ds. H. Eendebak, Nijkerk. DIRKSLAND - Herv. Gem. 19.00 uur ds. I. Hoornaar- Ger. Gem. 19.00 uur ds. C. Sonnevelt. HERKINGEN - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. H. Veldhuizen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 19.00 uur kand. H. Bom; extra koUekte Stu diefonds G.B. - Lukaskapel HDG 19.00 uur ds. W. H. van Kooten - Rem. Ger. Gem. 19.00 uur ds. E. H. Cossee (H.A.) - Herv. „Exodus" Gem. 19.30 uur ds. C. D. Otte. NIEUWE TONGE-Herv. Gem. 19.30 uur ds. A. Belder. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 19.30 uur ds. K. ten Klooster - Chr. Ger. Kerk 19.00 uur ds. P. denButter-Ger. Gem. 19.30 uur lezen - Ger. Kerk 19.30 uur ds. W. J. v. d. Hoek- Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 19.30 uur ds. P. van Gurp. OUDE TONGE-Herv. Gem. 19.00uur ds. N. P. J. Kleiberg. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. Joh. de Rijke - Ger. Kerk 19.00 uur ds. P. Rozeboom. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. K. van Meijeren - Ger. Gem. 19.00 uur lezen - Ger. Kerk 19.00 uur ds. J. Wilschut, Dordrecht. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 19.00 uur dhr. R. H. Hartkamp, Brielle. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. K. Groenendijk. YERSEKE - Ned. Herv. Ger. Bond 19.30 uur kand. R. W. van Mourik, Bergambacht. srhunü bloemstukken boeketten bruidswerk Bas en Anke Minnaar - Westdijk 54 - Middelharnis SS 01870-5340 NIEUW Canon ECS. De Canon EOS 650 is de eerste autofocus spiegel reflex camera met een electronisch gestuurde motor ingebouwd in het objectief. Camera-body -I- EF 50 mm/ 1.8. Voor topkwêliteit, goede service en voordeiige prijzen: FOTO - FrLM - REPORTAGE VIDEO COMPUTER Wesatraat 35 Molenwtg 4 Ouddarp Telefoon 01B78-1612 en 2120 Filiaal Renesse Printshop Hogezoom 172 Telefoon 01116-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 2