cPAm J. C. van Gentschool bood gemeente Middelharnis piataan aan Politieberichten In „één klap" drie Kruisgebouwen in Dirksland heropend AMBULANCI Helpt Woord Daad! inr""'*"*' fioniiSieinan <Z(t:S"(-->MM^ Uitvoering Muziekschool was succes Inwoner Melissant (45) verdronken 010-433 33 00 59e Jaargang No. 5585 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Op zaterdag 28 maart j.l. was er weer de jaarlijkse muziekuitvoering. Deze werd gehouden in „De Meerpaal" op het terrein van Her- nesseroord. De heer G. van Son, thans interim voorzitter, opende de avond door alle belangstellenden welkom te heten. Spreker was verheugd dat er zoveel mensen aanwezig waren en wenste ieder een gezellige avond toe in het luisteren en mixziek maken. Het programma was zeer gevarieerd zowel qua instrumentarium als in de gebrachte stukken. De instrumenten waarop gespeeld werd zijn: blokfluit, dwarsfluit, gitaar, piano, keyboard, accordeon, koperinstru menten, saxofoon, viool en het mandoline-orkest besloot de avond. De heer van Son bedankte ieder voor zijn of haar inzet en belangstelling. Spreker voegde eraan toe als iemand zich geroepen voelt het muziek onderwijs te helpen stimuleren dat hij of zij zich mag melden om zich als commissielid toe te voegen. We kunnen nog heel goed mensen gebruiken biimen onze commissie Muziekschool. Daarna reikte spreker aan alle docenten een bos bloemen uit en kon men spreken van een geslaagde avond. We hopen dat de belangstelling voor het muziekonderwijs zo blijft binnen de Muziekschool, maar er kunnen nog altijd nieuwe leerlingen zich aanmelden in Het Diekhuus. De Muziekschool Goeree-Overflakkee hoopt volgend jaar zijn 25-jarig bestaan te vieren. Bij een bedrijfsongeval op de scheeps werfvan Verolme in de Botlek is zaterdag avond rond 7 uur de 45-jarige Jelte Pieter Loode uit Melissant te water geraakt en verdronken. Samen met een collega had dhr. Loode, bankwerker van beroep, repa- ratiewerk verricht aan de schroef van de tanker „E sso Mersey"Ze hadden daarbij een kleinere ponton gebruikt die bij het overladen van het gebruikte gereedschap op een grotere zodanig overhelde dat zowel dhr. Loode als zijn college te water raakten. Dhr. Loode moet onder de om geslagen ponton terecht zijn gekomen. Zijn collega wist de wal te bereiken. De overledene, evenals zijn vrouw ge boren Rotterdammer, was, alhoewel geen autochtoon, aan de bevolking van Melis sant zeker niet onbekend. De fam. de Loode heeft eerder in Stellendam ge woond. De fam. de Loode heeft één zoontje. Levensgevaar? Ongeluk gebeurd? Hartstilstand Ziekenvervoer zonder spoed (Bel een dag tevoren) 010 - 4 14 89 11 Overig telefoonverkeer: 010 - 4 33 98 82 OUDDORP Oud papier en lorren voor de kliniek in Kocholwa D.V. zaterdag 4 april hopen wij uw oud papier en lorren op te halen voor de bovengenoemde kliniek in Kocholwa en de Kerio-vallei in Kenia. De kliniek dient als uitvalbasis voor de mobiele kliniek- jes". Gezondheidszorg wordt aan de basis gegeven. e Vallei is slecht ontsloten. De mensen wonen in moeilijk bereikbare dorpjes. Als u meer wilt weten over deze kliniek, kom dan woensdag 8 april naar de zen dingsmiddag of -avond. Daar zal aan de hand van dia's verteld worden, waar u het eerste halfjaar uw oud papier en lorren voor bewaard. Tevens is ook uw gedragen kleding nog steeds welkom. Wilt u alles weer voor half negen aan de weg zetten, ook als het regent? En wie ons helpen wil, is welkom om half negen aa^i de Duinkerkerweg 6, a.s. zaterdagmorgen. Onder de schooljeugd die eind vorige week een bezoek heeft gebracht aan het donderdagmiddag geopende nieuwe gemeentehuis, hebben zich ook de groepen 7 en 8 van de J. C. van Gentschool bevonden. Temeer omdat het gemeentebestuur ook het schoolbestuur van de openbare school vormt werd het een goed idee gevonden de bestuurderen na afloop van het bezoek een geschenk aan te bieden. Dat gebeurde in de vorm van een plataan, een bomensoort die in onze omgeving maar weinig voorkomt. Door dhr. Slagter, hoofd van de Plantsoenendienst werd de jeugd geïnstrueerd over de juiste manier van snoeien. Dat werd eerst metterdaad toegepast (foto boven) voordat de boom achter het gemeentehuis de grond inging (foto onder). Succes voor jeugdbrandweer Goedereede De jeugdbrandweerkorpsen van Stellen- dam en Ouddorp hebben j.l. zaterdag succesvol deelgenomen aan de in Medem- blik gehouden selectiewedstrijd. De wed strijd speelde zich af in bijzonder slecht weer, maar de knapen (in het Ouddorpse geval twaalfjarigen) hebben zich dapper geweerd. Stellendam I werd tweede, Oud dorp I werd derde, wat betekent dat deze twee ploegen, samen met Mijdrecht die zaterdag eerste werd, op 6 juni deel zullen nemen aan de dan te houden landelijke wedstrijd in Baarn. NIEUWE TONGE Kerkdienst Zendingscomm. GZB - IZB D.V. vrijdag 3 april in de Ned. Herv. Kerk ds. H. Visser van Katwijk aan Zee. Aanvang half 8. GOEDEREEDE - Inbraak zomerwoning Wederom werd aangifte gedaan van een inbraak in een zomerwoning op een re creatieterrein te Ouddorp. Dhr. Z. uit Zierikzee deed aangifte van vermissing van diverse gereedschappen uit zijn zo merwoning. - Diefstal van een fiets Aangifte werd gedaan van vermissing van een damesfiets welke de afgelopen week te Ouddorp werd ontvreemd. - Diefstal sierdoppen Het afgelopen weekend werden van een geparkeerd staande personenauto vier sier doppen ontvreemd. Schade 85,-. - Diefstal uit auto's Door dhr. T. Z. uit Ouddorp werd aangifte gedaan van diefstal uit twee personen auto's. Bij beide auto's werd een portier raampje opengeslagen, waarna de goe deren ontvreemd werden. Ontvreemd werd o.m.: scheerapparaten, zonnebrillen en een radiocassetterecorder. Door de technische recherche wordt een nader onderzoek ingesteld. OOSTFLAKKEE - Valsheid in geschrifte Naar aanleiding van een aangifte m.b.t. valsheid in geschrifte is de 40-jarige R. v. E.P. uit Oostflakkee aangehouden. De man verklaarde zich inderdaad aan ge noemd feit te hebben schuldig gemaakt door een auto te verkopen met een door hem vervalst bewijs van APK-keuring. Door vervolgens van een andere auto het stickertje te verwijderen en op de ver kochte auto te plakken, moest het geheel doorgaan voor echt en onvervalst. Tegen de verdachte is proces-verbaal opgemaakt. - Poging tot inbraak Zondag werd aangifte gedaan van een poging tot inbraak c.q. vernieling van een schuur aan de Noordelandsedijk in Oude Tonge. De dader heeft er waarschijnlijk geen erg in gehad dat in de betreffende schuur goede waakhonden aanwezig wa ren. Eén van de honden liep nl. nog met een met bloed besmeurde snuit rond, dat niet van een van de dieren afkomstig was. De dader moet waarschijnlijk dus door één van de honden flink gepakt zijn. Vervolgens heeft de politie de dienstdoen de artsen afgebeld en daarbij bleek inder daad dat in het weekend geneeskundige hulp verleend is aan een persoon die daarvoor in aanmerking kwam. De dienst doende arts wilde echter geen medewer king verlenen aan het vercfere onderzoek, zich daarbij beroepende op zijn ambts geheim. De schade aan de schuur be draagt ca. 250,-. - Vernieling personenauto Zaterdag j.l. werd aangifte gedaan door een bewoner van de Arendstraat in Oude Tonge, dat in de nacht van vrijdag op zaterdag het voor zijn woning geparkeerd staatnde personenbusje bekrast was door onbekenden. Voor de genodigden die vrijdagmiddag in het Dirkslandse Kruisgebouw aanwezig waren om in die locatie aan de Oranjelaan de her-opening van de drie gerenoveerde Kruisgebouwen in de gemeente Dirksland bij te wonen, heeft het bestuur een zéér welkom staaltje van preventieve gezondheids zorg beoefend! Besloten werd de gasten voor het hijsen van de vlag, het voorgenomen openingsceremonieel, niet opnieuw aan de striemende regen en de bulderende storm bloot te stellen, waarom burgemeester Oversier, geassisteerd door de Kruisver. voorz. dokter K. J. Huisman de vlag binnen, buiten het bereik van de elementen, ontrolde. 't Was niet alleen om dat afwijkend vlag vertoon dat dokter Huisman de opening ,,een beetje wonderlijk" noemde. Méér doelde hij daarmee op het feit dat in één klap drie gebouwen werden heropend en dat, in een tijd van wat dhr. Huisman „een scherpe budgettering" noemde. Dat in aanmerking nemend mocht de 5-jarige voorgeschiedenis niet echt lang meer he ten. Het was begonnen met een zich manifesterende onvrede over de onder- houdsstaat en de indeling van de ge bouwen. Er volgde een inventarisatie en er werd kontakt opgenomen met arch. Zeelenberg maar toch doemde de dreiging op dat de gebouwen van Herkingen en Melissant zouden moeten worden afge stoten. Dokter Huisman releveerde het in zijn welkomstwoord met de meest ge mengde gevoelens, thans temeer verheugd met het gereed komen van een uiterst aanvaardbaar compromis", de renovatie van de gebouwen in Melissant en Her kingen en de vergroting van het gebouw te Dirksland. „Het is méér dan we wel eens verwacht hebben en het stemt ons als bestuur tot grote voldoening!" verzekerde dhr. Huisman, in zijn dank de eigen bouw commissie, de bouwcommissie van de Prov. Kruisvereniging en met name ook Woord Daad werkt in Haïti, één van de allerarmste landen ter wereld, onderde naam „Parole et Action". Een door Woord Daad aangestelde administra teur heeft de leiding bij de ontwikkeling van projekten in 6 gebieden, waarbij ook de plaatselijke bevolking betrokken wordt. Een bevolking, die ver beneden een be- staansniveau moet leven en die hulp nodig heeft om uit de vicieuse cirkel van honger- ziekte-geen werk-geen geld-honger te komen. In die gebieden bevinden zich 19 scho len, waar ruim 5000 hulpbehoevende kin deren door Woord Daad dagelijks van voedsel worden voorzien. Gepoogd wordt de projekten (drink water- en irrigatieprojekten, landbouw- en visserijprojekten, werkgelegenheidspro- jekten, beroepsonderwijs en onderwijs voor volwassenen) zó uit te bouwen met behulp van plaatselijke comité's, dat de hulp van Woord Daad kan worden af gebouwd en dat in nieuwe concentratie gebieden met het bieden van hulp kan worden begonnen. De comité's worden begeleid door Ne derlandse deskundigen, die mettertijd zul len worden vervangen door Haïtianen. Eén van de grote problemen is water gebrek. In het Noordwesten van Haïti moet het drinkwater vaak over een afstand van enkele kilometers met ezels worden opgehaald. Ook is er een schreeuwend gebrek aan voedsel. Uit de verslagen van Lia Jongejan eerder in dit blad kunnen we weten, dat het Gemeentebestuur betrekkend, de laat ste omdat een „duidelijk gehoor" werd ge geven aan het verzoek om financiële mede werking, een meer dan duidelijk teken dat de Gemeente achter het Kruiswerk staat, zo stelde dokter Huisman vast en hij vond het dan ook een zaak van „simpele recht vaardigheid" burgemeester Oversier tot het willen openen van de gebouwen te hebben uitgenodigd. Het deed dhr. Huis man bijzonder deugd vooral in de bouw periode, waarin veler hulp werd ervaren, te hebben mogen ervaren dat het Kruis werk wortelt in de bevolking al zou het minimale bezoek aan de jaarvergadering soms anders doen vermoeden. Dhr. Huis man gunde de bevolking dan ook alle nut van de gepleegde verbouwingen. Unieke situatie Ook burg. Oversier achtte van een „unieke situatie" sprake te zijn omdat in den lande eerder sluitingen-, dan ope ningen van Kruisgebouwen aan de orde zijn omdat ook in het Kruiswerk de schaal vergroting gestalte heeft gekregen. Ter- wille van een meer professionele be geleiding werden er zo ook één op Goeree Overflakkee basiseenheden ge vormd en dat zou aan de eigen identiteit en de ondervoeding en kindersterfte beneden de leeftijd van 5 jaar ontstellend groot is. Het is een zaak van Christelijke be wogenheid om het werk daar, met name het medische werk van Lia en die haar omringen metterdaad te steunen. Het comité van Woord Daad organi seerde voor dit doel 4 koor- en samen- zangavonden. De laatste twee avonden worden ge houden aanstaande vrijdag- en zaterdag avond, respectievelijk in Stellendam en Middelharnis. Voor de kerktelefoonluisteraars in Mid delharnis en Sommelsdijk is het van be lang te weten, dat de koren optreden in deze volgorde: 1. Canticum uit Middelharnis en Advendo uit Nieuwe Tonge. Dirigent: H. Vermeulen. Organist: Kees Villerius. (5 liederen), 2. Het Kinderkoor, het klein jeugdkoor en het jongerenkoor. Dirigent: Peet Wessels (7 liederen). 3. De Hervormde Zangvereniging „Jeduthun". Dirigent: Ab Vroegindewey; soliste: Els van Splunder. Organist: Martin Mans (4 liederen). 4. Het Jeugdkoor van de Prins Maurits- school voor MAVO en HAVO. Dirigent/pianist: Mar v. d. Veer; soliste: Klarie van der Wende (3 liederen). 5. Jeduthun en het Prins Mauritskoor samen. (2 liederen). De koorzang zal worden afgewisseld door samenzang. De organist is Martin Mans. Trompettisten zijn: Sjaak van Broekhoven, Hans Kom en Henk Mack- Burg. Oversier (l) heeft de vlag ontrold: de genodigden konden binnen blijven! de zorg in de gemeente afbreuk hebben kunnen doen, zo niet in Dirksland en dat stemde dhr. Oversier tot grote voldoening. Zelfs complimenteerde hij de Ver. „voor waardenscheppend" bezig te zijn om het de Ver. mogelijk te maken een steeds belangrijker rol in de eerste-lijns gezond heidszorg te gaan vervullen. Onaanvaard baar zou het geweest zijn zo verwoord de dhr. Oversier wanneer de gebouwen in Herkingen en Melissant gesloten zou den zijn geworden en moeders met zuige lingen met de bus naar Dirksland zouden hebben moeten komen. „In financiële zin is de Kruisver. geen zaak en taak meer voor de Gemeente, maar de raad had direct ingestemd en „geen woord vuil gemaakt" aan de voorgelegde subsidiëring die ook door het Provinciaal bestuur zon der enig probleem werd goedgekeurd. „Gelukkig geen zorg meer of de gebouwen nog wel passen in de normering, ze staan er en ze zullen tot in lengte van dagen worden gebruikt!" zo stelde dhr. Oversier tevreden vast, een constatering die hij nog onderstreepte met de aanbieding van een enveloppe met inhoud en.... op 's dokters verzoek het ontrollen van de Groene Kruis-vlag. Gelukwensen Gelukwensen en een geschenk werden aangeboden door dhr. Kalle, namens ar chitect en aannemers, terwijl ook Zr. Gorissen een felicitatiewoord sprak en daarbij een aansprekend gedicht over de wijkverpleegkundige voordroeg. Het ge zelschap werd in de gelegenheid gesteld in al de drie gebouwen een kijkje te nemen. Wijziging route lediging minicontainers woonkern Middelharnis In verband met de parkeerproblemen in het zgn. „oude gedeelte" van de woonkern Middelharnis, is het noodzakelijk, dat het huisvuil daar 's morgens wordt opgehaald. Met ingang van 2 april a.s. zal 's morgens in het „oude gedeelte", ten noorden van de Koningin Julianaweg, het huisvuil wor den opgehaald, te beginnen vanaf het Beneden Zandpad. De bewoners van dit gebied worden verzocht met ingang van 2 april a.s., de minicontainers voor 7.30 uur aan de stoep te zetten. Bij voorbaat dank voor de medewerking! loet. De algehele leiding berust bij ds. K. ten Klooster. Kerktelefoonluisteraars en andere be langstellenden, die niet tijdens de uit voering aanwezig kunnen zijn, kunnen hun bijdrage leveren via gironr. 5620184 of banknr. 3613.13.772 ten name van Comité Woord Daad, Middelharnis. Centrale Post Ambulancevervoer Rijnmond Meldkamer: Schiedamsedijk 95, 3011 EN Rotterdann Voor topkwaliteit, goede service en voordelige prifzen- FOTO FILM REPORTAGE VIDEO COMPUTER en da c3 Weststraat 35 Molennveg 't - Ouddorp Telefoon 01878 1612 en 2120 Filiaal Renesse - Pnnnhop Hogeioom 172 - Telefoon 01J16 2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1