EIÜVIIDEfl-fHEUWa Aangepaste vakanties van het Rode Kruis S.G.P.-statenleden in „De Hoeksteen" Wie schrijft mee in het Flakkeese dialect! C.N.V.-jubilares JSU3)I0US MEDISCHE DIENSTEN Vakantie-rechten „Bouw" 4e Blad VRIJDAG 13 MAART 1987 No. 5580 Vakanties met het Rode Kruis Het Nederlandse Rode Kruis organi seert aangepaste vakanties voor langdurig zieken en gehandicapten; dat heeft u vast wel eens gehoord. Maar voor welke mensen nu precies die vakanties zijn, dat weet u misschien niet. Wellicht heeft u zich wel eens afgevraagd of u ervoor in aanmerking zou komen, of iemand uit uw familie of kennissenkring. Voordat u uzelf of anderen gaat opgeven is het goed te weten voor welke mensen het Nederlandse Rode Kruis vakanties or ganiseert en waar. Voor wie Het zal duidelijk zijn dat wij dat niet voor iedereen doen. Wij richten ons op een speciale groep mensen, met name die groep mensen die niet, of niet meer, zelf standig op vakantie kan. Die groep mensen is in Nederland toch wel erg groot, maar gelukkig zijn er meer organisaties, die zich bezig houden met het organiseren van vakantiemogelijkhe- den voor hen die dat niet (meer) zelf standig kunnen. Verwezen kan hier wor den naar de speciale gids van de ANWB over groepsvakantiemogelijkheden en -huizen. Toch zullen wij waarschijnlijk moeten selecteren, omdat het aanbod van gegadigden groter zal zijn dan het aantal plaatsen dat wij hebben. Daarom willen wij u iets vertellen over de voorzieningen, die in onze vakantieprojekten zijn getrof fen, opdat u danzelf kunt bekijken of u wel of niet op die voorzieningen bent aan gewezen. De J. Henry Dunant" het varend vakantieschip Dit schip, zojuist grondig gerenoveerd, biedt grote voordelen voor hen die bed legerig zijn; Het schip is uitgerust met 2, 3 en 4 persoonshutten, waarin verplaatsbare hoog-laagbedden staan; Het schip is volledig aangepast voor rolstoelers; Mensen, die gebruik moeten maken van beademingsapparatuur kunnen aan boord worden ontvangen; Noodzakelijke medische verzorging is aan boord. Een arts, verpleegkundige en voldoende help(st)ers zijn iedere week beschikbaar; De vakantie is voor een groot deel varend, maar ook is er voldoende ge legenheid om in de aanlegplaatsen aan wal te gaan, indien dat daar mogelijk is; Aan boord wordt een ontspannings programma aangeboden. Bijzondere weken Voor jeugd en jongeren worden speciale weken georganiseerd. „De Valkenberg" te Rheden; „IJsselvliet" te Wezep Dit zijn geheel aangepaste vakantie huizen, liggend in een prachtige omgeving. De huizen zijn geheel aan rolstoelers aangepast; Er zijn voldoende verpleegkundigen en help(st)ers om u de nodige verzorging en verpleging te bieden; Zonodig wordt er een beroep gedaan op de huisartsen ter plaatse; Beide huizen beschikken over aange paste busjes, waardoor er mogelijk heden zijn om de omgeving te ver kennen. Bijzondere weken (echt)parenweken; Dubbel gehandicaptenweek; Jongerenweek (tot 40 jaar); Niet-rokersweken; Kerst- en oud en nieuwjaarsweken. Algemeen Voor alle Rode Kruis accomodaties geldt: Wij passen ons zoveel mogelijk aan aan de vakantiewensen van onze gasten. Opgaven en inlichtingen bij uw plaatse lijke Rode Kruis afdelingen. Afd. Dirksland, Herkingen en Melissant: mw. Tuinstra, Molendijk 81a 3249 AN Herkingen, telefoon 01876- 269 Afd. Goedereede: mw. van Heest, Pieterstraat 8, 3252 BL Goedereede, telefoon 01879 - 1148 Afd. Middelharnis, Sommelsdijk en Stad aan 't Haringvliet: mw. Moeilijker, Halsjuk 60, 3245 DB Sommelsdijk, telefoon 01870-5511 Afd. Nieuwe Tonge: mw. van den Doel, St Pietersweg2, 3244 LP Nieuwe Tonge, telefoon 01875- 1419 Afd. Ooltgensplaat, Achthuizen en Den Bommel: mw. Bakker, Prinsessenstraat 16, 3258 AV Den Bommel, telefoon 01871 - 1748 Afd. Oude Tonge: hr. Poliemans, Wiliemstraat 6, 3255 BS Oude Tonge, telefoon 01874- 1517 Ir. M. Houtman en drs. J. A. Coster, leden van de viermans-fractie van de S.G.P. in de Prov. Staten van Zuid-Holland, waren naar Middelharnis gekomen om in het kader van de a.s. verkiezingen het een en ander te komen vertellen over het werk van de Prov. Staten in het algemeen en dat van de S.G.P.-fractie in de Staten in het bijzonder. Dhr. Koppelaar wees in zijn openingswoord op de taak van de overheid, die - aldus art. 36 - onder meer bestaat in het beteugelen van het kwaad. De voorz. hoopte, dat onze bestuurders bij het verrichten van hun verantwoordelijke taak zouden uitgaan van het principe, dat gerechtig heid een volk verhoogt, maar dat de zonde een schandvlek der natie is. Drs. Coster schetste in enkele woorden het ontstaan van de Provinciale Staten. Het begon in 1484, in Brugge, waar de eerste statenvergadering bijeen kwam. hij trok de lijnen door naar de situatie van vandaag. Het werd duidelijk, dat er in de loop van de tijd nogal wat veranderingen hebben plaatsgevonden, die vooral na de Franse Revolutie gestalte kregen. Het takenpakket van de Prov. Staten is de laatste jaren duidelijk uitgebreid. In tegen stelling tot het Parlement, dat een contro lerende taak heeft ten opzichte van de Ministerraad, zijn de Prov. Staten een besturend lichaam. Zij kiezen uit hun midden de Gedeputeerde Staten, het Da gelijks Bestuur. Ook worden de leden van de Eerste kamer door de prov. staten gekozen. De voorz. van de Provinciale- en Gedeputeerde Staten is de door de Kroon benoemde Comm. van de Koningin. Daarna gaf de spreker een dwarsdoorsne de van de Provincie Zuid-Holland, waar ruim 3 miljoen mensen wonen, ongeveer 20% van de Nederlandse bevolking, waaronder 160.000 niet-Nederlanders; waar 144.000 mensen werkloos zijn, waaronder veel ongeschoolden; waar 1.2 miljoen huizen staan, 45 ziekenhuizen, 255 bejaardenoorden, 1600 basisscholen; waar men te maken heeft met grote steden als Rotterdam en Den Haag met zijn havens en industrieën, maar ook met agrarische streken; waar de verschillen in bevolking groot zijn, enz. Met dit alles en met nog veel meer - denk aan stadsvernieuwing, milieu, wegen bouw, openbaar vervoer, e.d. - hebben de 83 gekozen bestuurders van Zuid-Hol land te maken. Rotterdam alleen al heeft een begroting, die 9 miljard beloopt. Een gelukkige om standigheid is, dat dit jaar 3 lichamen in één instantie zijn bijeen gebracht, te weten de Planologische Dienst, de Provinciale Waterstaat en de Griffie, waardoor bot singen in de toekomst kunnen worden voorkomen. Dhr. Houtman begon er op te wijzen, dat de taak van de Staten een andere is dan die van de Kamer. In de Staten komen zaken als abortus, euthanasie, wet gelijke behandeling niet zo nadrukkelijk aan de orde. Toch zijn er ook binnen de Staten onder linge verschillen. Anders had de aanwe zigheid van de S.G.P. er geen zin. De S.G.P. belijdt, dat de zonde alles door trekt. Dat komt tot uitdrukking in de cultuur, in het milieu, in de onderlinge contacten, enz. en vanuit dit principe stelt de S.G.P. zich op. Ook al is er steeds minder van te zien, we leven nog in een maatschappij, waar de zondag zich onderscheidt van andere da gen; waar de Christelijke feestdagen nog gevierd worden; waar nog resten te vinden zijn van een zedelijkheidwetgeving. Dat Christelijke stempel dient bewaard te blijven. Niet, omdat de S.G.P. dit als hobby heeft, maar omdat onze Schepper dat in Zijn Woord van ons eist. Verder wil de S.G.P., dat het Christelijk volksdeel ruimte krijgt om als Christenen te leven in een samenleving, die steeds meer ondergraven wordt. Spreker sprak in dit opzicht zijn zorg uit over ontwikkelin gen binnen de bejaardenzorg, inclusief het flankerend ouderenbeleid, waar hij voor de kerken een taak zag. Ook zag hij een bedreiging voor het Chris telijk onderwijs, waarop de Staten steeds meer invloed krijgen. De verschuiving van normen en waarden gaat langzaam, maar ze gaat door! Hij ging ook in op de trek van de stad naar het platteland. In Den Haag is de bevol king in ruim 20 jaar met meer dan 200.000 inwoners afgenomen. Daar moeten vanwege de ontvolking in stellingen worden gesloten. Daarentegen moeten in plaatsen, waar die bevolking zich vestigt, nieuwe mogelijkheden wor den gecreëerd. Zo zijn er nogal wat problemen, die aan de Afd. Ouddorp: hr. Hoek, Bokweg 10, 3253 AB Ouddorp, telefoon 01878- 1885 Afd. Stellendam: hr. Grootenboer, Haagsestraat 1, 3251 CP Stellendam, telefoon 01879- 1948 U moet er echter wel rekening mee houden, dat een aanmelding niet auto matisch inhoud, dat u ook kunt deelnemen aan een vakantieweek. Bij de selectie zullen zij die het meest op medisch en verpleegkundige hulp zijn aan gewezen, eerder een kans maken. Mocht uw aanmelding door de selectie komen, dan wordt u door de plaatselijke afdeling uitgenodigd voor een vakantie week, en zal aan u een eigen bijdrage worden gevraagd van 300,00 in de kosten. De heen en terugreis zal door de afdeling worden verzorgd. Door het vragen van deze eigen bijdrage zullen meerdere gasten kunnen worden uitgenodigd voor een onvergetelijke va kantie. Mocht deze bijdrage voor u een onover komelijke zaak zijn, laat het dan toch even weten als u denkt voor een vakantieweek in aanmerking te komen, er wordt dan vast wel een oplossing gevonden. Uw reacties en aanmeldingen graag zo spoedig mogelijk tegemoet ziende doch uiterlijk voor 15 maart bij bovenstaande kontaktpersonen. De gezamenlijke afd. besturen van het Ned. Rode Kruis op G. O. orde komen, het ene meer principieel geladen dan het andere. Bij dit alles hebben we ons telkens weer af te vragen, welke betekenis de te nemen maatregel voor ons en onze kinderen heeft. Bij alle beleid zal toch de basis van ons handelen steeds weer het Woord van God diene te zijn, aldus spreker, dat is geen gemakkelijke opdracht. Niettemin is het een mooie taak te mogen meedoen aan het besturen van ons land, aldus de heer Houtman. Alvorens tot een forumdiscussie werd overgegaan, waarvan een dankbaar ge bruik gemaakt werd, en waar, behalve de drie genoemde heren, ook de heer v. d. Ketterij deel nam, sprak dhr. Coster nog een klemmend slotwoord. De Overheid is er vanwege de verdorven heid van het menselijk geslacht, de eman ciperende mens zoekt de knellende ban den van zich af te werpen. Hij wil vrij zijn. hij meent zichzelf wel te kunnen redden. De Bijbel leert het ons anders: Door Mij regeren de vorsten. Het gaat daarbij uiteindelijk aan op de nieuwe hemel en de nieuwe aarde, waarop gerech tigheid woont. Dhr. Coster, zich bewust van de zonden en tekortkomingen van de eigen mensen, wees er nochtans op, dat het niet om het even is, wie men kiest. Hij riep de belangstellenden op stemmen te werven, méér nog, voor de Overheid te bidden, opdat wij een gerust en stil leven zouden mogen leiden in alle Godzaligheid en eerbaarheid. Hoe kunnen we beter waar maken, wat S.G.P.-er zijn betekent? zo besloot hij. y 9959 - 0/91.0 JBiSpU9J± MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Verzilvering Inwisselen vakantierechten Bouwvakken (RBS) voor de feestdagen a.s. maandag 16 maart van 6.30 tot 9 uur n.m. bij M. Driesse, Prinsesselaan 5, Sommelsdijk, 01870-3065. PREDIKBEURTEN ZEELAND SINT ANNALAND - Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. J. Veldhuizen, Ridder kerk; 18.00uurds. A.vanHerk-Ger. Gem. 9.30,14.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur lezen. van vrijdag 13 maart 1987 t/m zondag 15 maart 1987 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. M. B. v. d. Peppel, tel. 01870 - 2117. Deze arts is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur heeft dienst dokter H. O. Zoon, tel. 01877- 1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 17.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter R. P. van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter R. J. Lassing, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. P. Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" Voorstraat 16 Middelharnis Telefoon 01870 - 3666 J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.30 tot 11.30 uur en 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Spoed- recepten kunnen via de dienstdoende arts in de overige uren altijd worden aange boden. Inlichtingen via telefoonnummer 3666; of via mededelingen dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts van Ramshorst, tel. 01879 - 1050 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441; L. Tjebbes, Middelharnis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870-2897. WIJKVERPLEGING Wanneer u de wijkzuster nodig heeft, kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873 - 1440 Den Bommel01871 - 1312 Dirksland01877- 1500 Goedereede01879 - 1267 Herkingen01876- 224 Melissant01877 - 1234 M'harnis/S'dijk01870 - 2300 Nieuwe Tonge01875- 1390 Ooltgensplaat01873- 1310 Ouddorp01878- 1321 Oude Tonge01874- 1289 Stad a/h Haringvliet01871 - 2301 Stellendam01879 - 1296 MAATSCHAPPELIJK WERK „Goeree - Overflakkee" Oost-Achterweg 15a 3245 AN Sommelsdijk Telefoon 01870-5166 Spreekuur: ma t/m vrij 9.00 - 10.00 uur Crisissituaties: ma t/m vrij 9.00-12.00 13.00-17.00 uur WEEKENDDIENST Gelieve in het weekend 01870 - 5166 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft. Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur: Maandag t/m vrijdag 8.30 - 9.30 uur. Stichting voor Gezinsverzorging op Goeree-Overflakkee Voor gezinsverzorging in: Nieuwe Tonge Stad aan het HaringvUet en in de Gemeente Oostflakkee spreekuur iedere werkdag van 8.30 tot 9.30 uur. Tel. 01874 - 1044, Julianastraat 9, Oude Tonge. GEZINSVERZORGING „Middelharnis-Sommelsdijk" Werkgebied: Middelharnis en Sommelsdijk. Spreekuur: dagelijks van maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 - 17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01873 - 1968 of 033 - 620244 OPVANG van SLACHTOFFERS BU MISDRIJVEN Postbus 38, 3247 ZG Dirksland Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel.01879- 1815 Vereniging Borstvoeding Natuurlek Lianne Steenhof in Ouddorp, tel. 01878-2511 Informatie- en klachtenburo over de Gezondheidszorg: Tel. 01100-31594 op maandag t/m donderdag van 9 tot 12; dinsdag half 2 tot 5 en donderdagavond van 6 tot 9 uur. Vertrouwenstelefoon N.P.V. 01870-2174/01873-1620/01878-3149 Het volgende verhaal is van mevrouw D. Looij-Vroegindeweij, Burgemeester Sterkplein 31 te Nieuwe Tonge, ze is in Sommelsdijk geboren (dat zult u wel lezen), heeft op school gegaan in de Binnenweg, waar nu de zaak van Hermans is. Ze moest vroeg mee om wat te verdienen. Haar meisjesnaam is Dirkje Vroegindeweij. Wij zijn blij mevrouw Looij met uw bijdrage in het Flakkees, het geeft de toestand van die tijd een beetje weer. Misschien zullen een aantal mensen zeggen: Ja, zo ging het toen bij ons ook wel eens. Wij hopen, dat door het lezen van stukjes „uut dien tied" andere mensen ook naar de pen zullen grijpen en hun belevenissen door willen geven. Nogmaals, alle stukjes komen t.z.t. in de krant en ons parool blijft: Asjeblieft zage mun dervoor! Hier dan het verhaal van mevr. Looij-Vroegindeweij: Ik lees altied de stikjes in uw krant, in voomaemelijk over Sommerdiek in Menheerse, zoals die historie van die 2 durpen in dergelieke. Ik bin al bienae 51 jaer uit Sommerdiek, nïar ik bin in bluuve Sommerdieker in hart in nieren. lelke Weunsdagochtend, kom ik naer de mart, in dat is van begin of an tot noe toe, nog heel wat voor mien! Ik las in uw blad over schaetsen in sleetje riejen, nou dat hao ik zelf hiejl veul gedaen, dat binnen leuke diengen, om dat weer us te lezen. Zoo hao ik zelf mit Jaop Volwerk us een mud kolen gewonne, toen mosten men riengsteke, op de kreke, ik in de bakslee, in Joap Volwerk douwe, ik zieje het nog voor men, mar dat wou ik noe niet vertelle. Ik wou het over héél iets anders hao, en wel het volgende. Het is echt gebeurd. Het was nieuwjaersdag, ik was een meisje van een jaer of zeven. Mun vaoder waarkte bie Moos de Haas, in die weunde op de Voorstraete, het 2de of dorde huus, dat weet ik niet méér, want ter is al zoveul verbouwd. De mode was toentertien, datje van huusje tot deure nieuwjaer gieng waanse, dus dat deje wiele oak, want de plokke hieng haog, dus dan had moeder weer een extraatje. As het noe zoe vaore was, dan zei meneer de Haas tegen men vaoder, ,,Klaos, de kleine meid komt toch zeker", in dan wist men vaoder al, hoe laete of het was, in dan zeijen, asjeblieft baes, ik zal der voor zurge dat ze op tied is. Dan kwam vaoder thuus, in dan zeijen: „Dik, je mot er weer an glaove oar, want de baes heit ut gevroge"Dus wiele aevend an aevend leere, want je most goedje versje kenne, om op te zagen. In as ut tan zoo vaore was, gieng je mit een bevend harte naer de caffee van Tabbers, dat was later Hotel Spee, op ten hoek van 't Martveld in Sommersdiek. Daer zatte dan al die boeren in biejste koapers, an een lange taefel, ik zieje ze nog zitte in mun gedachten. Meneer de Haas, meneer van Hemert, de veearts, Hansje Kriegsman mit zun zeune, Mooiert, afijn te veul om op te noemen. Dan liep ik naer meneer de Haas in dan zei ik, meneer hier bin ik, de dochter van Klaos. Dan wier ik opgelicht, in dan had ik gele klompjes an, in een jurkje (gemaekt uut 3 overhemden, die mun moeder gekregen had van mevrouw van Hemert), in flienk stiesel der in, want dan bleve die kleppen moaier staen op je schoeren, in dan stieng ut moaier anje lief, in dat was mun nieuwe jurk, in un wit lintje in mun haer, dat had moeder gekrege van mej. Betje Armstrong, mar dat gaf niks, ik zag er keurig uut, in dan zette meneer de Haas mun midden op die lange taefel, jae bovenop, dan was ik eerst even verlege, mar dat zakte nogal gaauw, in dan zei meneer de Haas, jongens even een aogenblikje, in dan wier het doodstil, in dan begin ik mun versje op te zagen, alsvolgt: j^ altegaar Gelukkig Nieuwejaar Veel voorspoed en veel zegen Dan wens ik dat gij meugd Met blijdschap en met vreugd Moogd wand'len op Gods wegen Dan zal de Christus komen En vat u bij de hand En leid u daar te boven Naar het Hemels Vaderland Velen zijn er die met ons zijn begonnen Ze liggen nu in de eeuwigheid Nu is ons leven nog ontzeid Wij moeten maar op God vertrouwen. Dan maekte ik een bugieng en zei, ik dank je wel. Dan most ik op die taefel nog even bluve staen, in dan gieng meneer de Haas mit ten hoed roengd, in as tat gebeurd was, dan dee hie het geld in een knikkerbeursje, in dan zeijen, zie zoo zus, dat hei je prachtig gedaen oor, in dat is voor joe; dan maekt ik nog us een bugieng, in dan zei ik: Heeren, aolemaele bedankt. Dan wier ik van de taefel gelicht, ikke de caffee van Tabljers uut, in dan in de klus naer de achterstraete, naer 't ouwe gasthuus, want daer zat moeder te wachten, tot ik thuus kwam, in dan telle watje opgedaen had, want dan krege mun wat nieuws, dus daer hieng veul van of Jae, da caffee is noe weggebroke, mar ik hao der toch aoltied moaie heriimeriengen an, in as ik daer dan langs laope, dan zaag ik niks, mar ik dienke zat. Ik bin in Sommerdiek gebore, aok hawe ik bie den ouwen dokter Knöps gediend, ik was apotheek-meisje, en hao zat pillen gedroaid. Vandaer bin ik jonk getrouwd, in noe weun ik al bienae 51 j aer in Nieuwe Tonge, mar je kan doewe wat je wil, Sommerdiek, in 't ouwe gasthuus in de achterstraete, gaen noait uut mien gedachten. Mit vriendelijke groeten, Dick van Trees Wat een historie niet? Naast leuke verhalen en gebeurtenissen, zijn er op Flakkee ook een aantal „oorspronkelijke gerechten". Ik denk bijv. aan „Zuursop in peren mi spek", wie weet 'r van die aparte recepten en zou ze aan de openbaarheid prijs willen geven? We houden er graag een plekje voor open. Redactie Eilanden Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis SOMMELSDIJK Op maandag 2 maart j.l. was het 25 jaar geleden dat MDriesse als bestuurslid van de Hout- en Bouwbond C.N.V. afd. Mid delharnis-Sommelsdijk werd gekozen, en de hierop volgende bestuursvergadering van 9 maart 1962 werd dhr. Driesse het penningmeesterschap toevertrouwd. Te vens werd hij ook P.V.-er van het Sociaal Fonds Bouwnijverheid en ook deze taak werd door dhr. Driesse 25 jaar goed behartigd. Vele leden en niet-leden zijn kind-aan- huis van de jubilares voor het verzilveren van hun vakantierechten en het inleveren van hun W.W. briefjes. Maandag 9 maart j.l. werd ten huize van de fam. Driesse, de jubilares in het zon netje gezet door zijn vrouw en kinderen. Verder aanwezig waren de distriktsbe- stuurder van de Hout- en Bouwbond C.N.V. dhr. T. de Vries, enkele bestuurs leden en oud-bestuursleden. Dhr. Driesse werd toegesproken door de voorzitter van de afdeling, die de laatste 25 jaar de revue van de afdeling liet passeren, tevens werden enkele kado's overhandigd aan dhr. Driesse en zijn vrouw. De voorzitter sprak de wens uit dat dhr. Driesse nog vele gezonde jaren gegeven zal worden om ook het werk in de afdeling te mogen doen. De distriktbestuurder sprak ook nog en kele woorden, wat het inhoudt om 25 jaar kaderlid te zijn van een vakorganisatie, tevens werd dhr. Driesse gefeliciteerd door de distriktbestuurder, die ook de gelukwensen van het hoofdbestuur van de Hout- en Bouwbond C.N.V. overbracht, en overhandigde de jubilares een aan denken. SINT ANNALAND - Uienveiling van dinsdag 10 maart 1987. Uien, maat veertig/opwaarts. Klasse twee N.L.: 23,60. Uienprijs per 100 kilogram. Aanvoer 30 ton. Alle bouwvakkers kunnen vakantiegeld opnemen voor de a.s. feestdagen bij de volgende P.V.-ers van S.F.B, in: MIDDELHARNIS - bij A. Tuns, Bea- trixlaan 24, op dinsdag 17 maart van 7 tot 8 uur nam. MELISSANT - bij J. P. Breen, Pieter straat 29, op dinsdag 17 maart van 7 tot 8 uur nam. OOLTGENSPLAAT- bij C. v. d. Welle, Boomgaardpad 12, op dinsdag 17 maart van 7 tot 8 uur nam. NIEUWE TONGE - bij H. Hoogstrate, Kerkstraat 20, op woensdag 18 maart van 6 tot 8 uur nam. OUDDORP - bij H. van Splunder, Die- pendorst 11, op donderdag 19 maart van 7 tot 8.30 uur nam. STELLENDAM - bij P. Hoekman, W. de Jagerstraat 6, op donderdag 19 maart van 7 tot 9 uur nam. ACHTHUIZEN - bij W. Buijs, Bom- melsedijk 74, op maandag 16 maart van 7 tot 9 uur nam. DIRKSLAND - bij J. v. d. Groef, Deur- loo 5, op dinsdag 17 maart van 7 tot 8 uur nam. OUDE TONGE - bij J. Both, Emma- straat 37, op woensdag 18 maart van 6.30 tot 7.30 uur nam. Dhr. Driesse verwoordde in zijn dank- wood de hoop het werk voor de vakorgani satie in gezondheid voort te mogen zetten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 13