^^imC s L "I Brassband ^^Concordia^^ te Ouddorp herdacht gouden bestaan cPAm Aanleg Rijksweg Oostflakkee wordt niet versneld De Open Deur r, Oude kaarten van Z.W. Nederland en hun geschiedenis AMBULANCE Informatieve avond over de Sportvisserij Vertederende geboortekaartjes Zeeuwse hazelnoten De „Groote Vissery zo'n 250 jaar geleden Hengelaarsvereniging KRAMMER Dam- en Schaakver. „Dirksland" Ook Stellendamse reddingsboot voer te hulp Regionaal weerbericht Kinderkledingbeurs peuterspeelzaal Melissant Huldiging bij 50-jarig lidmaatschap dhr. A. C. Mierop 010-433 33 00 Geref. Kerk Ouddorp Een advertentie in Eilanden-nieuws heeft altijd succes..! 59e Jaargang DINSDAG 10 MAART 1987 No. 5579 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank; Rabo Middeihamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Op vrijdag 20 maart a.s. organiseren Hengelaarsvereniging „Stellendam" en Hengelaarsvereniging „De Viscromte" (uit Melissant), samen vormend de stich ting ,,Beheerseenheid Sportviswateren Goeree en Overflakkee", een informa tieve avond over Sportvisserij. Op deze avond zullen er enkele films en dia's vertoond worden en verder zal deze avond opgeluisterd worden met een voor dracht van de zeer bekende Nederlandse sportvisser dhr. Jan Aben. Verder zullen er van diverse sportvisserij organisaties informatieve folders uitgedeeld worden. De toegang van deze avond is geheel gratis en deze avond is verder voor ieder een toegankelijk, ook voor niet-ledenü Deze informatieve avond zal worden gehouden op vrijdagavond 20 maart a.s. en ze zal worden gehouden in „De Melis hof' te Melissant. De aanvangstijd is 20.00 uur. Het doel van deze avond is het stimu leren en promoten van de Sportvisserij. De inspanning die meerdere Tweede Kamerfracties zich hebben getroost ter versnelling van de aanleg van de Rijksweg 59 te Oostflakkee (zij schaarden zich in meerderheid achter een door de SGP ingediende motie) is op niets uitgelopen. Minister Smit- Kroes heeft laten weten dat een evt. versnelling van dit projekt, zonder dat daar extra financiële middelen tegen over staan, zou betekenen dat in de jaren t/m 1990 gelden aan andere in die periode geplande projekten ont trokken zouden moeten worden. Dat zou inhouden dat projekten met een hoge prioriteit getemporiseerd dienen te worden hetgeen door de Minister niet gewenst wordt geacht. U vindt ze bij Gebr. DE WAAL. Maak uw keuze uit het nieuwe modellen- boek. We zien u graag op ons adres: Langeweg 13 SOMMELSDIJK DEN BOMMEL Ger. Kerk Biddag voor gewas, woensdag 11 maart, 10.30 uur en 19.00 uur ds. Z. C. Versluis, Maassluis. Acht Zeeuwse bedrijven hebben zich bij de Z.L.M, opgegeven voor de teelt van hazelnoten als bijgewas bij de akkerbouw. Veertien dagen geleden werd op de moge lijkheden daartoe gewezen om enkele hectaren met hazelnoten te beplanten en op die manier een landbouwbedrijf uit de rode cijfers te helpen. Men helpt tevens mee het nieuwe gewas te testen op teelt- technische en markttechnische aspekten. GOEDEREEDE a o L Zaterdag 14 maart a.s. is er in „de Ark" in Goedereede weer een Open Avond. Hiervoor worden alle jongeren van 16 jaar en ouder uitgenodigd, om met elkaar een gezellige, ontspannen avond te hebben. De toegang is vrij, en de zaal is om half 8 open. P.S. Er is GEEN KOOR! Kortelings heeft de Vlaardingse uitge verij Brouvelle eeii boekje met unieke prenten betreffende de haringvisserij en de walvisvangst op de markt gebracht. Deze prenten werden ongeveer 250 jaar geleden door Adriaan van der Laan ge maakt. Zij geven tevens een beeld van de destijds aan de visserij verbonden neven- bedrijven. De hedendaagse tekst, waarin bijzon derheden staan over de schepen en hun inhoud, de konten voor de uitrusting van de reizen evu., werd verzorgd door C. Stein. Dit boekjf" "'"■krijohnar in óp hopV- handel voor 17,50. Zaterdag 14 maart a.s. begint het tweede gedeelte van het wedstrijdseizoen van de hengelaarsvereniging Krammmer. Dit ge deelte begint met een dijkwedstrijd, welke gehouden wordt in de omgeving van Oude Tonge. Inschrijven voor deze wedstrijd kan men van 11.30- 12.00 uur in café de Geit te Oude Tonge. Gevist wordt er van 13.00- 16.00 uur. Tevens is het de laatste gelegenheid om in te schrijven voor de selectiewedstrijd Nederlands kampioenschap kustvissen te Rockanje, welke gehouden wordt op 4 april 1987. Uitslagen van maandag 9 maart 1987. DAMMEN afdelmg 1: M. V. 't Geloof - B. Roetman1-1 afdeling 2: A. Stolk - J. v.d. Groef2-0 Beker: A. V. Rossum KI. de Jong0-2 SCHAKEN: W. Stolk - W. van Veen1-0 A. Tuinstra - A. Lugtenburg1-0 A. v.d. Vliet - H. Zorge0-1 W. Zorge - D. Nooteboom1-0 H. Bal - L. F. v.d. Kroon1-0 J. C. de Jong - D. Wolfert0-1 Met de K.N.Z.H.R.M. reddingsboten uit Cadzand, Breskens en Burgsluis is vrijdagavond ook de in Stellendam ge stationeerde reddingsboot ,,de Zeemans- pot" uitgevaren naar de plaats voor de haven van Zeebrugge waar een veerboot met ca. 500 passagiers aan boord was gekapseisd. Het dodental zal zich in de buurt van de 135 verhouden. „De Zeemanspot" bereikte de plaats van de ramp 's nachts om 01.00 uur. Ze stelde haar 16 brancards beschikbaar om gewonden en slachtoffers te vervoeren. Voor het overige heeft de Zeemanspot de omgeving afgezocht naar drenkelingen maar er geen gevonden. Met de overige reddingsboten werd zaterdagmorgen half tien in overleg met de marine, weer in gerukt. Zaterdagmiddag half 3 was ,,de Zeemanspot" weer in de Stellendamse thuishaven terug. De land- en tuinbouw in zuid-west Ne derland (Zeeland, West-Brabant en de Zuid-Hollandse eilanden) kan van begin april af beschikken over een regionaal weerbericht van het K.N.M.I., maar men moet wel over een telefoon beschikken om het te beluisteren (06-91122342). Het duurt IVi minuut en er wordt 50 cent per minuut in rekening gebracht. Een aantal vaktechnische organisaties, zoals de Ne derlandse Fruittelers organisatie, het Zeeuwse Rundvee Syndicaat, de Groen tetelers organisatie en anderen hebben over het uitzenden van het weerbericht geadviseerd, maar het initiatief ging uit van de Zuidelijke Landbouwmaatschap- pij. De Stichting Takorganisatie Akker bouw Zeeland, die voor deze gelegenheid en dit onderwerp in het leven is geroepen, heeft daarna de onderhandelingen met het K.N.M.I. gevoerd. De voorjaar-/zomerkledingbeurs van de Stichting Peuterspeelzaal ,,De Bezige Bijen" te Melissant zal dit keer gehouden worden op woensdag 25 maart 1987 in Melishof, Binnenweg 59, Melissant van 9.00 tot 12.00 uur. Tegen de geringe vergoeding van 2,50 per kind kunt u uw kleintje(s) laten spelen in de peuterspeelzaal, zodat u zelf de handen vrij hebt om uw kleding uit te zoeken. Ook baby-opvang is mogelijk. Inleveren van kleding, kaplaarzen, gym- kleding, speelgoed, boeken, meubeltjes, etc: vrijdag 20 maart en maandag 23 maart van 9.Ö0 tot 10.30 uur. in de peuterspeelzaal, Melishof, Binnen weg 59 te Melissant. Alles dient heel en schoon te zijn. Van de opbrengst is 25% bestemd voor de peuterspeelzaal. Niet verkochte kle ding en geld kunnen afgehaald worden op maandag 30 maart a.s. tussen 9.00 en 10.00 uur in de peuterspeelzaal. Niet afgehaalde spullen gaan naar een goed doel. Het bestuur kan niet verantwoor delijk gesteld worden voor evt. zoekge raakte kleding. Stichting Peuterspeelzaal „De Bezige Bijen" Melissant Dat is de titel van een lezing met dia's die op woensdag 25 maart in De Doele gehouden zal worden door De Motte. Spreker is de heer J. A. M. J. van der Velde uit Sommelsdijk. Aan de hand van oude kaarten van Z.W. Nederland zal hij een beeld schep pen van het landschap in vroeger eeuwen. Met name Goeree-Over- flakkee zal de nodige aandacht krijgen. Leden en belangstellenden zijn van harte welkom in De Doele, St. Joris Doelstraat 32 te Sommelsdijk. Aanvang 20.00 uur. Goeree-Overflakkee ca. 1500 Het mag toch minstens frappant heten dat de vier mannelijke bestuurs leden van de j.l. zaterdag jubilerende brassband „Concordia" te Ouddorp alle vier met de voornaam Kees worden gesierd. „Zo vast als een hoorn", luidt de zinnebeeldige betekenis van die naam, al moet daarbij stellig niet aan het zo geheten blaasinstrument worden gedacht. Het vijfde bestuurs lid is niet Cornelia-, maar Joke Grinwis. Gevijven ontvingen zij zaterdagmiddag, geflankeerd door het vaandel van het op 5 maart 1937 opgerichte Concordia", de vele genodigden op de in ,,Dorpstienden" gehouden receptie die aan het 's avonds gehouden jubileumconcert voorafging. Hoogte- en dieptepunten Hoogte-, maar helaas ook dieptepunten waren aanConcordia" in de halve eeuw van zijn bestaan niet voorbijgegaan, zo liet voorz. Kees Voogd in zijn terugblik blij ken. In al die jaren heeft Concordia" eensgezindheid") 106 muzikanten ge kend waarvan er inmiddels 25 overleden zijn; aan hen werd met waardering terug gedacht. Over de geschiedenis van Concordia" zou een fraai stukje folklore te schrijven zijn, want waar anders dan in Ouddorp zijn muzieknummers boven op de schurve- lingen ingestudeerd? Dhr. Voogd liet het de revue passeren zoals die gebeurtenis dat een trombonespeler tijdens een vro lijke aftocht van een concours zijn instru ment als wandelstok gebruikte. In oktober 1975 werd de muziekvereni ging omgedoopt tot brassband omdat zo onthulde dhr. Voogd het ledental te gering was geworden om een fanfare te handhaven; het was zo moest dhr. Voogd vaststellen een van de diepte punten waarin de Ver. zich bevonden heeft. De gedachten gingen terug naar de oud- dirigenten van wie dhr. W. Vernooijs de langste geschiedenis heeft geschreven. „Nog steeds wordt hij door ons gerespec teerd om zijn doorzettingsvermogen en wilskracht", verzekerde dhr. Voogd, terug denkend aan de tijd dat dhr. Vernooijs in 't zwaarste winterweer als Eskimo ver momd vanuit Middeihamis op de brom mer naar Ouddorp kwam. De jeugd Hoezeer dhr. Voogd de geschiedenis op waarde schatte, de toekomst achtte hij zo nog belangrijker. In de wetenschap dat de toekomst en daarmee het voortbestaan van de Ver. aan de jeugd is zal steeds worden getracht de jeugd te activeren tot individuele muziekbeoefening. „Het is be ter zélf muziek te maken dan via de radio naar Bach of Beethoven te luisteren", zo onderscheidde dhr. Voogd. Jubilaris Jubilaris A. C. Mierop die deze dag zijn gouden jubileum als Concordia" lid vierde kon de jeugd ten voorbeeld strek ken. Door zijn lange staat van dienst was de heer Mierop tot vraagbaak en raads man van het nog jonge bestuur geworden en zijn inzet voor de Ver. waarvan hij sinds 1972 erelid is werd door dhr. Voogd dan ook van „onschatbare waarde" genoemd. „Het is mede door uw inzet dat de Vereniging het 50-jarig bestaan kan vieren", zo waardeerde dhr. Voogd, dhr. Mierop achtend om het feit dat hij steeds die eigenschappen had getoond te bezitten die een Verenigingslid tot een pijler van zijn Vereniging doen zijn: verantwoorde lijkheidsgevoel, inzet en plichtsbetrach ting. Dhr. Mierop ontving als „stoffelijk blijk" enkele grammofoonplaten en een opbergcassette. Mevr. Mierop werd met bloemen bedacht. „Een hele tijd...." ,,Een hele tijd" vond dhr. Mierop ook zelf van de voorbije 50 jaar maar 't was duidelijk dat hij zijn inzet graag had ge- Dg bestuurders van ,,Concordia". V.l.n.r. Kees Akershoek, Joke Grinwis, Kees Boelaars, Kees Voogd (voorz.) en Kees Breen (penningmeester en al 32 jaar lid). geven. Nog onvermeld liet dhr. Mierop of hij, zo hem de gezondheid gegeven wordt, daaraan nog enkele jaren toe zou willen voegen: „datmerkje wel", zo volstond hij. Een gelukwens werd nog uitgesproken door dhr. Joh. Hameeteman, dir. van de VVV. Zelfs was dhr. Hameeteman ruim 40 jaar als lid aan Concordia" verbon den geweest en voor hem derhalve geen enkele moeite om de herinneringen aan de nodige voorvallen weer tevoorschijn te roepen. Dhr. Hameeteman lichtte toe dat destijds zijn toetreding tot Concordia" vrijwel onontkoombaar was geweest om dat hem, als zoontje van de gemeente secretaris door de leverancier van het instrumentarium als dank voor de leve rantie, een nikkelen piston was toever trouwd. Niet altijd waren op concoursen eerste prijzen behaald maar ook een la gere plaatsing was door de hand van dhr. Hameeteman toch steeds in de krant gekomen, zij het dan ook dat het een „verdienstelijk succes met een groot aan tal punten" heette te zijn. „Behoudt jullie kameraadschap en ver draagzaamheid en succes zal niet uit blijven!" zo motiveerde dhr. Hameete man de Ver. om door te gaan. vanaf 1 maart 1987 Levensgevaar? Ongeluk gebeurd? Hartstilstand Ziekenvervoer zonder spoed (Bel een dag tevoren) 010 - 4 14 89 11 Overig telefoonverkeer: 010 - 4 33 98 82 Bloemen voor mevr. Mierop. Woensdag 11 maart: bidstond 18.30 uur ds. J. C. van Westenbrugge. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag Donderdag 12 maart (dus niet op woens dag!) om 14.30 uur zal in „Elthato" de bejaardensamenkomst gehouden worden. /l 1 9? msmf] t'. FUTO-FH.M- HEk-üHiAt-fc vlUtO - COMPUTEH Wesisrraal 35 - Moleni/veg 4 Ouddarp Telefoon 01678-1612 en 2120 Filiaal Renesse - Prinahop - Hogeiaom 172 -. Telefoon 01116-2400 Centrale Post Ambulancevervoer Rijnmond Meldkamer: Schiedamsedijk 95, 3011 EN Rotterdam

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1