Geslaagd jubileum mevr. Zoon Excelsior Dlrksland Auto na botsing op de kop Politieberichten Kon. Zilver voor zondagschoolhelper C. Melissant Nieuwe Tonge flonii^Bmon Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Watermy ontsteld over Ouddorpse eis Oostflakkee Goedereede Middelharnis Vereniging „De Christenvrouw Ademhalen en ontspannen Werkloosheid op Goeree Overflakkee gestegen 59e Jaargang No. 5573 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief DIERENBESCHERMING Middelharnis: Prachtig werk! Trouw Felicitaties afd. Mlildelliarnis/Sommelsdijk DINSDAG 17 FEBRUARI 1987 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Donderdag 12 februari j.l. werd in een vrolijk versierde „Schakel" te Dirksland mevr. H. Zoon-Knops door de leden van het Gemengd Koor „Excelsior" feestelyk in het zonnetje gezet ter gelegenheid van haar zestig jarig lidmaatschap. Voorzitter Knöps heette in zijn openings woord de jubilaresse, haar echtgenoot, kinderen, kleinkinderen en familie van harte welkom. Zo ook burgemeester Oversier en dhr. Paul Iking, bestuurslid van de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen in Nederland. In zijn toespraak prees de voorzitter de inzet en de trouw van mevr. Riek Zoon aan het koor. Altijd komt zij opgewekt naar de repetitie en zelden was zij ziek. Ook haar vader was altijd aktief voor het vereni gingsleven in Dirksland. Ook de echt genoot van mevr. Zoon, dhr. Bert Zoon werd in de dank van het koor betrokken. In die zestig jaar heeft zij zo'n 60.000 men sen tijdens concerten, concoursen e.d. toegezongen en heeft ze zo'n 25.000 km afgelegd per bus, tramof boot, of zoals het vroeger gebeurde per beurtschipper. Na mens de leden speldde de voorzitter haar een zeer fraaie gouden speld met bloed- koralen op en bood hij haar man een wijn- pakket aan. Namens de Koninklijke Bond van Zang ver, sprak dhr. Paul Iking mevr. Zoon toe. Een zestig jarig lidmaatschap komt niet vaak voor. En zeker niet van iemand die dan nog elke week met plezier naar het koor toegaat. Verder zei hij dat zingen en muziek de mensen met elkaar verbindt en wees op het 100-jarig bestaan van de B ond dit jaar. D it gaat gevierd worden met o.a. een gala-concert in aanwezigheid van Koningin Beatrix. Namens de Bond bood hij mevr. Zoon een prachtige oorkonde aan. Burgemeester Oversier haaide in zijn toespraak enkele voorvallen op uit 1927. Hij sprak van een bijzondere gebeurtenis die zelfs de landelijke pers heeft gehaald. Namens het gemeentebestuur feliciteerde hij mevr. Zoon hartelijk. Ook dhr. Jan Lodder, voorzitter van „Amicitia" spreekt mevr. Zoon toe. Hij wees op de goede samenwerking tussen „Excelsior" en „Amicitia", wat vooral tot uiting komt in de gezamenlijke con certen. Ook hij haalde nog een grappig voorval op uit vroeger tijden. Namens de vereniging bood hij mevr. Zoon een enve loppe aan. Vervolgens werd de jubilaresse toege zongen door het koor onder leiding van dhr. Gebbsn. Na afloop hiervan sprak mevr. van Oostenbrugge-Bakker als vrien din mevr. Zoon toe. Ook zij wees op de altijd prettige samenwerking met Riek. De heer M. Rooij bood als rentmeester van de An bachtsheerlijkheid Dirksland de vereniging een bedrag van 200,- aan ter verhogiiig van de culturele waarde van het koor. Eir spontane gebaar werd door de leden het hestuu'- zf-er op nrijs gesteld. Tijdens de daarop volgende re ceptie wordt mevr. Zoon door diverse inwoners van Dirksland gefeliciteerd met haar jubileum. Aan het eind van de avond bedankte zij het bestuur, de leden en de dirigent en alle aanwezigen voor deze on vergetelijke avond haar en haar echtge noot aangeboden en sprak de hoop uit nog vele jaren lid te mogen zijn. Vermist Sinds 8 februari wordt vermist de rood/witte kater van fam. Masten broek, Irenelaan 11 te Dirksland. Graag inlichtingen tel. 1931. FOTO FILM - REPORTAGEVIDEO COMPUTER "^ffl^>n>) c=i crj en c=i 1=3 iVeils!r33l 35 Molenweg 4 Ouüdorp Telefoon 01878-1612 en 2120 Füiaal Renesse - Pnnnriop - Hogeioom 172 - Telefoon 01116 2400 De brandweer gereed om de auto weer te kantelen. Grote schrik en gelukkig niet al te ernstige verwondingen zaterdagmiddag voor de beide inzittenden, mevr. T. E. v. d. Ree en haar moeder mevr. wed. de Mooy, van de nog bijna nieuwe Ford Sierra, toen zij op de kruising Donkereweg-Hobbema- straat door een andere auto werden aangereden waarbij hun auto van koers raakte, tegen een boom terecht kwam en vervolgens op de kop tot stilstand kwam. Komend uit de Donkereweg was de automobilist A. de G. uit Dirksland het kruisingsvlak opgereden op het moment dat de Sierra, vanaf het Zandpad op de voorrangs kruising naderde. Nog voor de tuimelende wagen goed en wel tot stilstand was gekomen was door de daar wonende bevelvoerder Verduin de brandweer al gewaarschuwd om de beide inzittenden uit de wagen te helpen. De bestuurster mevr. v. d. Ree werd door de achterdeur naar buiten gehaald; haar moeder via de bestuurdersdeur. Mevr. de Mooij had vooral een hoofdwonde opgelopen die door dokter Wieringa werd verbonden. De gewaarschuwde ambulance behoefde ditmaal geen dienst te doen. - Bedrijf in brand Hedennacht, ca. 01.45 uur ontstond brand in een gedeelte van het pand van transportbedrijf Maliepaard te Oude Tonge. De brand ontstond in een gedeelte van het bedrijf waar tijdelijk het kantoor was ondergebracht. Doordat de wind uit een betrekkelijk gunstige richting kwam, sloeg de brand niet over naar een van de andere panden, doch bleef beperkt tot het tijdelijke kantoor en een opslagloodsje waarin ca. 20.000 liter soja-olie lag op geslagen die eveneens in brand vloog. Een gedeelte van de verbrande olieresten kwam met het bluswater terecht in de poldersloten, doch doordat de brandweer die sloten afdamde, bleef die schade be perkt. De brandweer van Oude Tonge, geassisteerd door Den Bommel, was het vuur vrij snel meester doch moest een aantal malen terugkomen voor het op nieuw in brand raken van met name de opgeslagen olie. - Alcoholcontroles In de nacht van vrijdag op zaterdag is er controle gehouden op het besturen van auto's door bestuurders die alcohol ge dronken hadden. Hierbij zijn 2 inwoners van de gemeente Oostflakkee geverbali seerd terwijl een derde eén rijverbod op gelegd kreeg. - Diefstallen Vanaf een bouwplaats in Ouddorp werd voor ruim duizend gulden aan bouwma teriaal gestolen. De daders zijn nog spoor loos. In de buurt van Stellendam werd de 30- jarige N. v. L. uitDirksland aangehouden, omdat hij een hoeveelheid vaten met di»- seioiie vervoerae, die waarscnijnüjk wa ren gestolen. De man is in Ouddorp in verzekering gesteld en na enkele dagen voorgeleid aan de officier van justitie te Rotterdam. - Ongevallen Op de kruising Provincialeweg-Broek- weg-Oosterweg-Rijksweg 57 in Ouddorp vond op 14 februari een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Daarbij raak te een inzittende van één van de auto's gewond en werd daarom overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De oorzaak van de aanrijding was het niet verlenen van voorrang. Op de Provincialeweg tussen Goedereede en Stellendam raakte de 20-jarige P. O. uit Ouddorp van de weg en kwam in de sloot tot stilstand. Hij raakte niet gewond. Het ongeval ontstond, omdat de bestuurder tijdens het rijden meer met zijn autoradio bezig was als met het besturen van zijn auto. Op de Damweg tussen Goedereede en Stellendam raakte de 24-jarige M. E. B. H. uit Ouddorp na een inhaalmanoeuvre met haar auto in de berm en raakte zij de macht over het stuur kwijt. De auto kwam in de sloot tot stilstand. De bestuurster raakte licht gewond en werd naar het ziekenhuis in Dirksland overgebracht. - Alcoholmisbruik Tegen de 29-jarige L. K. uit Ouddorp wordt proces-verbaal opgemaakt voor het rijden onder invloed van alcohol. Zijn slingerend rijgedrag wekte de belang stelling van de politie. Het bleek ook, dat hij een een-jarig kind voorin de auto liet meerijden. In het politiebureau in Oud dorp pleegde hij even later een vernieling, zodat hij daar ook een proces-verbaal voor krijgt. Tegen de 48-jarige A. v. S. uit Ouddorp wordt proces-verbaal opgemaakt omdat hij weigerde om behoorlijk aan een blaas- test mee te werken. Ook weigerde hij om mee te werken aan een bloedproef Veel voordeel hoeft hij van zijn weigeringen niet te verwachten, want op het weigeren van een bloedproef staat een maximum gevangenisstraf van drie maanden. Van de 20-jarige A. C. C. uit Middel harnis werd een bloedproef afgenomen nadat de blaastesten hadden uitgewezen dat hij teveel gedronken had. - Aanrijding Op hetBeneden Zandpad te Middelharnis vond 'een aanrijding plaats tussen een personenauto en een voetganger. De be stuurder van een personenauto, G. M. O. uit M. reed over het Beneden Zandpad. De voetganger kwam vanachter een stil staande bus en stak de weg over. De voetganger werd door de auto geschept en werd daardoor gewond. De auto bekwam lichte schade aan de motorkap. - Onder invloed achter het stuur In het afgelopen weekend werden twee bestuurders van personenwagens bekeurd omdat ze met alcohol op in hun auto De Nieuwe Tongse jubilaris, dhr. C. Melissant, die zaterdagmiddag in „Elim" werd geëerd met een Kon. Zilveren Eremedaille, was er niet een die kon bogen op een reeks vooraanstaande funkties, al heeft hij zich best laten gelden in de Nieuwe Tongse dorpsgemeenschap. Zijn verdienste gold meer de langdurige behartiging van een eenvoudig-, maar hem bijzonder genoegelijk werk, mede zorg te dragen voor de voortgang van de Herv. Zondagschool „Samuel" en dat gedurende 40 jaar! Op die eenvoud-, maar ook de noodzaak van dat werk werd door meerdere sprekers op de in ,,Elim" gehouden bijeenkomst ingehaakt. Zondag na zondag had dhr. Melissant mogen meewerken aan het la ten doorklinken van de oproep te komen en Hem, Jezus, het Lam Gods te zien, zo werd door dhr. P. Vreeswijk in dankbaar heid vastgesteld en uit een voorgelezen Schriftgedeelte beschouwde hij hoe die oproep, gedaan door Johannes, door An dreas werd gevolgd die er vervolgens ook zijn broer Simon in betrok. Dhr. Vreeswijk hoopte dat dhr. Me lissant ook zou mogen weten kinderen tot Jezus te hebben gebracht. Als „prachtig werk" werd het zondag schoolwerk ook door ds. Belder gewaar deerd. Hij benadrukte aan de hand van 1 Tim. 1 15 hoezeer het Woord getrouw-, en aller aanneming waardig is, waard ook om doorgegeven te worden en ook de kinderen te laten weten dat Jezus in de wereld gekomen is om zondaren zalig te maken. Niemand is te jong om te leren dat hij de grootste der zondaren is", zo beval ds. het zondagschoolwerk aan. Hij bepaalde dhr. Melissant bij het .voor recht" 40 jaar lang bij het zondagschool werk betrokken te hebben mogen zijn en nog, samen met zijn echtgenote in goede gezondheid en omstandigheden te ver keren. „U hebt een grote trouw aan de dag gelegd", voegde ook burgemeester van Welsenis de jubilaris toe, uit de praktijk wetend dat bindingen die men met Vereni gingen aangaat meestal snel voorbij zijn. Spr. veronderstelde daarom dat dhr. Me lissant zich tot het zondagschoolwerk ge roepen weet. In Nieuwe Tonge wist dhr. van Welsenis de jubilaris buitengewoon bekend" en zijn bijnaam ,,de koopman" liet dhr. van Welsenis niet onvermeld. Dhr. Melissant was 15 jaar lid van het College van notabelen in de Herv. Kerk en sinds 1966 is hij bestuurslid van de SGP kiesver. „U bent een zo aktief mens dat reden. Van beide bestuurders werd een bloedproef afgenomen. Eén van die be stuurders trachtte zich aan de gevolgen van een eventuele controle te onttrekken en pleegde daardoor nog meerdere ver keersovertredingen. - Winkeldiefstal Twee inwoners uit 's-Gravenhage werden aangehouden omdat zij in een winkel te Middelharnis werden betrapt bij het ple gen van winkeldiefstal. Zij hadden in middels voor ongeveer 120 gulden aan goederen weggenomen. De goederen werden in beslaggenomen en gaan naar de rechtmatige eigenaar terug. - Diefstallen rijwielen In het afgelopen weekend werd weer enige malen aangifte gedaan van diefstal van fietsen. Veelal blijkt dat die voertuigen niet op slot zijn weggezet. Men maakt het de dief dan wel erg gemakkelijk. Een van de gestolen fietsen is later ergens elders in de gemeente teruggevonden. Het advies van de politie luidt nog steeds: ,,Zet de fiets niet onafgesloten weg. Het voorkomt voor u veel narigheid". sommigen vinden dat u niet van ophouden weet!" stelde dhr. van Welsenis vast, dhr. Melissant in kennis stellend van de hem toegekende Kon. Onderscheiding. Gelukwensen werden vervolgens uit gesproken door dhr. Chn Brooshooft, zelf niet ver meer af van de 40 zondagschool jaren en dientengevolge als geen ander in staat herinneringen op te halen, ook aan de vroegere lokaties waar nog de pot- kachels moesten worden gestookt maar waar het niettemin goed toeven was ge weest. Enkele leerlingen droegen voor dhr. Melissant een fraai cadeau aan, een prachtige barometer. Namens het hoofdbestuur van de Herv. zondagschoolbond was het dhr. Doeland die een woord van gelukwens en dank sprak. „De liefde tot de Heere en de liefde voor kinderen heeft u gedrongen tot dit werk", geloofde dhr. Doeland, de jubi laris toewensend dat de Heere het gedane werk met Zijn zegen zal bekronen. Vervolgens was het dhr. KI. v. d. Ketterij die namens het Streekverband van Herv. zondagscholen een gelukwens sprak, waarbij hij wees op het voorrecht in de vervallen Herv. Kerk aan het eenvoudige zondagschoolwerk mee te mogen werken en, groter nog, vrucht van eeuwigheids waarde te mogen zien. Tenslotte was het ds. Belder die namens de kerkeraad dhr. Melissant geluk wenste met de van de Koningin ontvangen onder scheiding. Ds. wenste de jubilaris ook de Onderscheiding van de Koning der ko en toe om eenmaal Hem, in volmaaktheid te dienen. In zijn dankwoord gaf dhr. Melissant getuigenis van die verwachting die in hem leeft nadat hij niet gewild, maar ge moeten zichzelf heeft leren kennen en heeft mogen ervaren dat de Heere van eeuwigheid op hem neerziet. „Het werk doe ik graag, ik doe het steeds Hever", maakte dhr. Melissant duidelijk, hopend het werk nog meerdere jaren te mogen bestendigen. Op D.V. donderdag 19 februari a.s. houden wij onze jaarvergadering. Deze avond wil de heer Lokker van de EMGO ons een film laten zien over „energie"We beginnen om half acht in „De Hoeksteen" in Middelharnis. OUDDORP- donderdagavond 7.30 uur ds. A. Moerkerken van Nieuw Beijer- land. STAD aan 't HARINGVLIET- donder dagavond 7.30 uur ds. A. J. Gunst van Temeuzen (H.D.). OOLTGENSPLAAT - donderdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke (bev. ambtsdragers). De heer en mevr. Melissant kijken beiden verguld wanneer burg. van Velzen het Kon. Zilver opspeldt. De hyperventilatiever. Rotterdam begint te Stad aan 't Haringvliet, voor iedereen van Flakkee, een cursus ademhalings- en ontspanningsoefeningen. Men wil daar in februari in de morgen uren mee beginnen. De cursus is bedoeld voor mannen en vrouwen die zich door hyperventilatie of stress gespannen voe len en zich willen leren ontspannen. Er worden oefeningen gegeven waarin de deelnemers zich bewust worden om hun spieren, lichaamsdelen en ademhaling zo te gebruiken dat ze tot ontspanning komen. Het is de bedoeling om in een vroeg stadium spaiming te onderkennen en zo een aanval van hyperventilatie te ondervangen. Inlichtingen en opgaven: tel. 01871 -1563 Op Goeree Overflakkee steeg de werk loosheid in de maand januari zowel bij de mannen als bij de vrouwen. Bij de mannen was deze stijging het grootst. De werk loosheid bij de mannen steeg met 99 tot 849,(8,8%). Bij de vrouwen steeg de werkloosheid met 12 tot 380. Het totaal aantal werklozen op Goeree- Overflakkee kwam daarmee op 1229 of 9,2% (eind december was dit nog 1118 of 8,4%). De Grondwaterbelangenvereniging De Kleistee, te Ouddorp, heeft via haar ad- vokaat van de NV Watermaatschappij Zuid-West-Nederiand (WMZ) geëist de waterwinning in de winplaats De Kleistee uiterlijk op 24 februari 1987 te staken, omdat WMZ sinds 31 augustus 1983 geen onttrekkingsvergunning meer zou hebben. De vereniging eist voorts een schade vergoeding van 1.000.000,- voor de schade voortvloeiend uit de wateront trekking. WMZ heeft met verbazing kennis ge nomen van deze eis. Immers, reeds vanaf het begin van de jaren zeventig wordt met verguiming, zij het steeds voor achtereen volgende perioden, water gewonnen in de winplaats De Kleistee. Bovendien, de laatst ingediende vergunningsaanvrage voor voortzetting van de winning dateert uit 1982 en is nog in behandeling. WMZ is tenslotte ontsteld over de eis de winning stop te zetten, omdat het water van De Kleistee zowel kwantitatief als kwalitatief noodzakelijk is om aan Goeree Overflakkee drinkwater te kunnen le veren, dat aan de wettelijk gestelde eisen voldoet. WMZ heeft derhalve o.m. de aandeel houders op Goeree-Overflakkee, de regio naal inspekteur Zuid-Holland, de Provin cie Zuid-Holland en de minister van VROM van de. situatie op de hoogte gebracht. De raad van kommissarissen van WMZ zal zich op woensdag 18 februari a.s. beraden over eventueel verder te nemen stappen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1