Ijsafzetting deed de vloot vroegtijdig thuisvaren Predikbeurten Minder winst voor Cebeco vsEir Jan de Keizer loopt bij déze temperatuur Flakkee rond! Een vernieuwd kerkorgel en een beroemd componist! r vssir s l S chaatsruilbeurs van dubbele ijzertjes houten schaatsen tot hockey's en noren Hockey-sticks; slijpsets; 2 schaatspakken Hulp voor ouderen Oostflakkee Kursus p,meer zelfvertrouwen" Hulpdienst Herv. Gem. Middelharnis l\. *ldlvr- Voorstraat 50, DIRKSLAND, telefoon 01877 - 1706 Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUW S" Goerees' zeevissers zijn voor geen kleintje vervaard en de elementen moeten wel driest tekeer gaat om de vissers van zee weg te houden, maar, waar wind ze nauwelijks nog deert is het deze week de vorst die het van ze heeft gewonnen! Woensdagavond zochten ze allen de thuishaven op omdat elk van de schepen met ijsafzetting te kampen kreeg. Overkomend buiswater bevroor en deed het gewicht van het schip boven de waterlijn zodanig stijgen dat daardoor ook de stabiliteit werd verstoord. De radar werkte niet meer, de lopende delen liepen vast en met de vissorteermachines aan boord viel niet meer te werken zodat een snelle thuisreis het meest voor de hand lag. Snel is de thuisreis overigens niet verlopen omdat ijsafzetting op de ruiten van de stuurhut de schipper alle zicht benam zodat de Decca als enig navigatiemiddel moest worden gebruikt. De schippers hebben met deze thuisvaart een prachtig staaltje van hun kunnen geleverd. De foto laat zien hoe de schepen er nu bij liggen. Zondag 18 januari 1987 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof. Woensdag 21 januari: 19.00 uur ds. W.J. op't Hof -Oer. Gem. 9.30en ló.OOuurlezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. van Westen brugge en 17.00 uur dhr. W. Kohier- Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. W. Tanis. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. H. Westerhouten 18.30 uur ds. L. Kruijmer. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée; extra koUekte kerkvoogdij - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Korf en 17.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kollekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. H. Stroesen 17.00 uur ds. J. M. Wilschut - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein en 18.00 uur ds. L. J. Geluk, Woerden; extra kollekte onder houd pastorieën-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. H. Veldhuizen, v.m. bediening Heilige Doop; extra kollekte onderhoudsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Kruijmer en 18.00 uur ds. H. Westerhout; extra kollekte restauratie fonds - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Berveling. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte verwarming - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. de Jong, Rotterdam- Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur (H.A.) en 17.00 uur ds. W. J. v. d. Hoek- Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. J. Borgdorflf. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. v. d. Post, Monster, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerkeraadsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg; extra kollekte studiefonds Ger. Bond- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. F. Verboom en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; kollekte diakonie - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur kand. Roozeboom, Sleeuwijk. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. C. Kik, Strijen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. J. Swierts, Maassluis en 17.00 uur ds. A. J. Krol, Gorinchem. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, Heidelberger Catechismus zondag 7; extra kollekte PIT - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. P. Bout, Poortugaal en 18.00 uur ds. J. Noordhof, 's-Gravenpolder. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur Hr. Oosterloo, Middel- hamis. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30uurds. J. G. vanLoon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. SINT ANNALAND - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Herk, v.m. bediening Heilige Doop - Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur lees- dienst - Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. SCHAATSEN SCHAATSEN SCHAATSEN - Regelmatig nieuwe voorraden van diverse prijzen Sleeën (4 soorten) N3S1VVHDS N3S1VVH0S - N3S1VVHDS De Stichting Welzijnswerk voor Oude ren Oostflakkee" wil langs deze weg nogmaals de aandacht vestigen op het bestaan van diverse groepen van vrijwilli gers in de gemeente Oostflakkee. Die mensen zijn bereid, indien nodig, ouderen behulpzaam te zijn bij bijv. bood schappen doen, kleine karweitjes, ver voersproblemen en het verrichten van andere handreikingen. Zeker in deze tijd, waarin wij allemaal te maken hebben met de barre weersomstan digheden kan dat nodig zijn. Mocht u hulp nodig hebben of meer over deze diensten willen weten, neemt u dan kontakt op met de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen, Oranjestraat 35 te Den Bommel, tel. 01871 - 1545 of het Dienstencentrum in Oude Tonge, Bernhardstraat 27, tel. 01871 - 1344, alleen overdag. Buiten kantoortijden wordt tijdens deze periode via de telefoonbeantwoorder van de stichting te Den Bommel (01871 - 1545) verwezen naar een ander telefoon nummer waar u voor eventuele hulp te recht kunt. Deze tijdelijke bereikbaarheidsregeling gaat in vrijdagavond 16 januari 1987. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK BEJAARDENMIDDAG De C.V.B, afdeling Middelhamis-Som- melsdijk nodigt de bejaarden weer harte lijk uit op dinsdag 20 januari 's middags half drie in „de Samaritaan". De heer van de Berg zal ons laten genieten van mooie dia's. Hebt u vervoer nodig dan kunt u bellen: mevr. C. Bienefelt, tel. 3428 of mevr. E. Vroegindeweij, tel. 2566. CEBECO ZUID WEST, de vereniging van land- en tuinbouwcoöperaties in het Zuid westen van Nederland, met 1800 aangesloten leden eigenaren, behaalde in 1985/1986 een winst van 2,8 miljoen gulden, 200.000,- minder dan in het vorige boekjaar. Oorzaak is forse af schrijvingen en een extra afschrijving op een door brand verloren gegane opzak inrichting voor meststoffen in Dinteloord. De opslag van tarwe en gerst namen fors toe. De opslag van aardappelen steeg van 827 miljoen kilo tot 901 miljoen kilo. Ruim de helft van de aardappelen werd geëxporteerd. Met de uien ging het bij zonder slecht. De ui is bezig zijn goede naam in het buitenland te verliezen. Bakwaardige tarwerassen en gerst doen het uitstekend. Er werd in 1986 flink geïnvesteerd, In Middelburg werd voor 6 miljoen gulden een schonerij voor zaai zaad gebouwd, die in mei al in bedrijf komt. Een mijlpaal was ook de totstand koming van het graan ontvangstbedrijf Potjes in het Zeeuws Vlaamse Cadzand. Er werken bij Cebeco Zuid West 308 mensen. Het R.E.C, gaat in Tholen een kursus geven rond het onderwerp „meer zelf vertrouwen, minder spanning". Deze kur sus gaat in de Bevelanden al haar zevende jaargang in en wordt nu vanaf woensdag 4 februari dan ook in Tholen aangeboden. De kursus bestaat uit 12 wekelijkse bij eenkomsten van 19.30 - 22.00 uur. Hoewel het onderwerp het niet doet ver moeden, is het een echte doe-kursus en zeker geen praatgroep. Door allerlei oefe ningen leert men hinderlijke spanning de baas te worden en vrijmoedig om te gaan met anderen. „Leer doen en zeggen wat je denkt, zonder datje een ander krenkt"staat er in de folder over deze kursus te lezen. Men sen zijn vaak zo verlegen in en met allerlei situaties dat ze een hekel hebben aan zichzelf op zo'n moment. Wel anders zouden willen, maar niet kunnen of dur ven. De kursus verschaft aan deze groep een uitstekende basis. Engel Reinhoudt zal deze kursus leiden. De kursus kost 60,-. Er is een gratis brochure beschikbaar, aan te vragen bij het R.E .CMolenvlietsedijk 5 a in Tholen. Tel. 01660-3194; b.g.g. 01100- 31170. Stichting Wijkgroep „Middelhamis- Zuid" houdt in haar buurthuis „Pippe- loentje" aan de Meidoomstraat 10a te Middelharnis zaterdagmorgen 17 januari van 10.00 tot 11.00 uur een schaats- ruilbeurs. Alleen kopen en/of inleveren is ook mogelijk. Eén grote reis-brochure voor héél Scandinavië MELISSANT Beroepen Door de Herv. predi kant ds. A. Vlietstra jr. is een beroep ont vangen naar de Herv. Gem. van Op- en Neder Andel. Van de 35-jarige Jan de Keizer uit Mid delharnis, medewerker van fa. Huibrecht- se, kun je niet zeggen dat hij vóór alles een eigenzinnig type is, maar het in alle kran ten gepubliceerde advies van het KNMI om i.v.m. de extreme kou zoveel mogelijk binnen te blijven heeft hij in de (vries) wind geslagen. In plaats van de waarschuwing ter harte te nemen hees dhr. de Keijzer zich in z'n winddichte pak en deed hij een sneeuwbril op om zich vervolgens, vanaf Middel harnis, over de buitendijk naar Ooltgens- plaat te begeven, alleen maar begeleid door een snerpend koude wind die de temperatuur tot zeker -10 graden deed zakken. Even voorbij Den Bommel maakten we een babbeltje met de koene wandelaar. Desgevraagd verklaarde hij het een uit daging te vinden een „elf dorpentocht" te maken, waarmee hij zijn voornemens be kend maakte via de buitendijk het hele eiland rond te lopen en daar 3 a 4 dagen over te doen. De totaal af te leggen afstand bedraagt rond de 100 km en dat bij deze temperatuur.... „Ik loop graag", verkalarde dhr. de Kei zer op onze verbazing, terwijl we, stijf van de kou, een plaatje van hem schoten. De ingepakte figuur, van wie geen millimeter gezicht zichtbaar was verklaarde inder daad Jan de Keizer te zijn, in het bezit van z'n volle vermogens, zo verklaarde hij geruststellend, om ons bij zijn vertrek nog toe te voegen: ,,als je van zo'n tochtje thuiskomt, dan smaakt de erwtensoep toch zo lekker!!" Krammersluizen op 2 februari in gebruil( voor sclieepvaart Op 2 februari zullen de Krammersluizen in de Philipsdam in gebruik worden ge steld. Dat is nodig, omdat de scheepvaart niet langer door het laatste sluitgat van de Philipsdam kan blijven varen. Deze ope ning zal medio april worden gesloten en naarmate het werk vordert wordt het voor de scheepvaart steeds moeilijker hier te passeren. Daarom zullen met ingang van februari de schepen voortaan door de Krammersluizen moeten varen. Dit is een zeer groot sluizencomplex, met duwvaart- sluizen die zijn uitgerust met een zout/ zoet scheidingssysteem. Door een in gewikkeld stelsel van riolen onder de sluisvloeren en bufferbekkens, waarin wa ter kan worden opgeslagen, wordt voor komen, dat bij het schutten van schepen toekomstig zoetwater van het Zoommeer in de Oosterschelde komt en omgekeerd zout water van de Oosterschelde in het^ Zoommeer. De Krammersluizen ver vullen een funktie in het milieubeheer van het Oosterscheldegebied en de achter liggende wateren. Het hoofd van de Directie Zeeland van Rijkswaterstaat, ir. H. Engel, zal op 2 februari de sluizen in gebruik stellen. Was er tijdens de vorige ver gadering van de Vereniging Van Orgelvrienden een nieuw kerkorgel te bewonderen, tij dens de vergadering van D.V, 24 januari a.s., wordt aan een ieder de gelegenheid geboden, kennis te nemen van een bijna nieuw kerkorgel in een reeds bestaande (maar wel uitge breide) orgelkas. Zeker geen alledaags gebeuren! De V. V.O. nodigt u dan ook nu weer uit tot het bijwonen van haar vergadering. Het gaat om het orgel van de Gereformeerde Gemeente van Dirksland. Het bestaande Leeflang-orgel aldaar, werd door de firma Nijsse uit Wolfaartsdijk, gron dig veranderd en ook uitge breid. De bestaande orgelkas werd vergroot. Registers wer den veranderd, vernieuwd en nieuw bijgeplaatst. Telde het orgel eerst 17 stem men, nu is dat aantal gestegen tot 24, waarvan er nog slechts enkelen van Leeflang zijn. Ook u die geen lid van onze vereniging bent, krijgt op 24 januari a.s., ruimschoots de gelegenheid, dit orgel te be spelen. Tijdens de vergadering zal door ons lid Jan van Huizen uit Ouddorp (één van de winnaars van het laatst gehouden orgelconcours te Oude Tonge), een lezing gehouden worden over de componist Dietrich Buxtehude. Deze grootheid, die van 1637-1707 leefde, heeft prachtige orgelmuziek geschreven. Wilt u graag het vernieuwde orgel van de Ger. Gem. in Dirksland bespelen? Ziehier een uitstekende gelegenheid! Muziek van Buxtehude is, gezien het onderwerp van de avond, van harte aanbevolen. Het zou fijn zijn om als leden en belangstellenden, samen ons te verdiepen in het leven, werk en muziek van deze componist. Ook nu geldt uiteraard, dat ook andere muziek welkom is. De Vereniging Van Orgelvrienden hoopt u op zaterdag 24 januari a.s. te mogen ontmoeten op de hiervoorgenoemde vergaderplaats. De vergadering begint om 19.30 uur en de toegang is (zoals altijd) gratis. Neemt u ook nog '7 tT" kÏ Tl iemand met u mee? Tot ziens! l'/ik i^ !v vv P "~~"H| V A.S. dinsdag bezorging in Ouddorp De fam. v. d. Sluijs die in Ouddorp de krant bezorgt in de omgeving Hazersweg zal daar volgende week dinsdag niet voor in de gelegenheid zijn. Voor één keer zal de krant in deze wijk woensdagmorgen worden bezorgd. Nu de winter zich zo extreem laat gelden zullen het vooral de ouderen en aan huis gebondenen zijn die daar hinder van onder vinden. Vooral zal dat gelden bij het doen van boodschappen en zoveel andere kar weitjes die nu ineens zoveel moeilijker-, en voor de ouderen zelfs onmogelijk zijn geworden terwijl ze soms niet kunnen worden uitgesteld. De Herv. Gem. laat weten dat haar leden via de telefoonnummers 2560 en 2566 hulp kunnen in roepen wanneer dat nodig mocht zijn. Dankbaar en blij geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Leon Jan en Jorien Dorsman Johan 3257 AH Ooltgensplaat 14 januari 1987 Kerksingel 44 Met droefheid geven wij u kennis dat uit onze familiekring is weg genomen, onze geliefde schoon zuster en tante GEERTRUI KIEVIT weduwe van Jacob Dorst in de ouderdom van 79 jaar. Nieuwe Tonge: J. van Alphen-Dorst C. Dorst M. S. Dorst-Luchtenburg G. Dorst-Dekker Dirksland: A. Soeteman-Dorst Oude Tonge: L. H. van Noord-Dorst neven en nichten Nieuwe Tonge, 15 januari 1987 Heden overleed onze naaste buur vrouw, mevr. G. DORST-KIEVIT fam. T. Koppenaal fam. W. de Vos fam. C. Breur fam. J. Kattestaart Nieuwe Tonge, 15 januari 1987 yi\i ?LJi^G 16 JANUARI 1987 i Voor het seizoen 1987 presenteert Bureau Scandinavië in Amsterdam/Groningen een nieuwe grote brochure van niet minder dan 112 pagina's vol met allerlei gegevens en mogelijk heden voor vakanties in Zweden, Noorwegen, Denemarken en Finland. De brochure is duide lijk gericht op vakantiegangers met eigen auto, maar omvat ook vele mogelijkheden voor reizi gers per trein, vliegtuig of bus. De vermelde arrangementen variëren van vakantiewoningen en campings tot hotels en kano- of fietsvakanties in de Scandinavische landen. Bijzonder nuttig en ook uitgebreid is het gedeelte van de brochure dat is gewijd aan de verbindingen naar Scandi navië. Hierin worden praktisch alle veerboten opgesomd met hun tarieven en dienstrege lingen, maar daarnaast ook nog de reismogelijk heden per trein of vliegtuig. Opvallend goed koop zijn de busverbindingen naar en binnen Scandinavië. De brochure „Scandinavië 1987", die eigenlijk onmisbaar is voor die vakantie gangers die dit jaar hun keuze hebben laten vallen op het noorden, kan gratis worden afgehaald bij de ANVR-reisbureaus, de kanto ren van de ANWB en de Rabobanken. Men kan de unieke brochure ook thuis bestellen .uitsluitend schriftelijk bij Bureau Scandina vië, Postbus 20020, 1000 HA Amsterdam. Het orgel van de Ger. Gem. van Dirksland vóór de verbouwing/uitbreiding. Deze ingepakte wandelaar moet Jan de Keizer zijn Een kind door U in onze handen gegeven, brengt opnieuw blijdschap in ons leven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 2