Vereniging voor Waterstaat en Landinriciiting „Nederland is nooit af' Predikbeurten Dhr. L. Grootens 25 jaar in Overheidsdienst NIEUWS uit de Kerken Politieberichten WV FLAKKEE voorspoedig 1987 Gebr.de Waal GESLOTEN wenst U een in alte opzichten t Deze week één krant Mazda 626 Coupé Goedereede: Oostflakkee „Nederland is nooit aP'. Over dit onderwerp hield de Vereniging voor Waterstaat en Landinriciiting op donderdag 18 december 1986 een symposium in het Cultureel centrum „De Flint" te Amersfoort Op dit symposium, dat door ongeveer 450 personen werd bijgewoond, werd het 40-jarig bestaan van genoemde vereniging herdacht, waarbij een aantal gasten het woord voerden. Onder hen was de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. N. Smit-Kroes en de commissaris van de Koningin in de provincie Friesland, de heer H. Wiegel. Onder de bezoekers bevonden zich ook enkele leden van Flakkee, die de vereniging al 40 jaar trouw bleven. Feest De leiding van deze feestelijke bijeen komst was in handen van drs. D. H. Franssens uit 's-Gravenhage, de plv. voor zitter, die een hartelijk welkomstwoord sprak. De Openignsrede werd uitge sproken door drs. J. H. M. Kienhuis te Vleuten, die op korte termijn de plaats moest innemen van mevrouw Ir. J. M. Leenhuis-Stout te Voorschoten, lid van het dagelijks bestuur, die plotseling door ziekte verhinderd was. Naast minister Neelie Smit-Kroes en de heer H. Wiegel werd een inleiding ge houden door de heer Louis van Gasteren, filmmaker/beeldend kunstenaar, die zijn licht liet schijnen over het genoemde the ma „Nederland is nooit af'. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de vereniging werd in samenwerking met de Bond van Nederlandse Amateur- Fotografen-Verenigingen en de Ned. Or ganisatie van Amateur-Filmers (NOVA) zowel een foto/diawedstrijd als een smal- filmwedstrijd uitgeschreven. Een terzake kundige jury kende de prijzen toe, die ter vergadering aan de winnaars werden uit gereikt. De film van de eerste prijswinnaar, de heer Harry Zwanenberg uit Rosmalen (N.Br.), gemaakt van het herstel van een sluis in de Willemsvaart (in de buurt van de woonplaats van de heer Zwanenberg) werd ter vergadering getoond. Hij kreeg voor deze heel goede documentatie veel waardering en lof toegezwaaid. Ook alle andere prijswinnaars laegen door de voor zitter van de jury en de heer Franssens gelukwensen te incasseren. De prijzen, uitgedrukt in geld, werden door enkele instellingen beschikbaar ge steld. In de hal van „De Flint" was er een presentatie van deze fotowedstrijd, terwijl een groep 3e-jaars studenten van het KruisherenkoUege te Uden (N .B r.enkele werkstukken op het gebied van de water huishouding toonden, o.a. in zelfgemaak te maquette's van waterzuiveringen, etc. Geschiedenis Op de 26e september 1946 werd op initiatief van de heren Jhr. Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, oud-Minister van Water staat; Ir. J. P. de Blocq van Kuffeler, oud- directeur-generaal der Zuiderzeewerken; Ir. H. D. Louwes, voorzitter van de Stich ting van de Landbouw; F.J.M. Smits van Oyen, lid van de Tweede Kamer; Prof Dr. D. J. Tinbergen, directeur van het Centraal Planbureau i.o.; Dr. Ir. F. Bak ker Schut, directeur voor de Rijksdienst van het Nationaal Plan, alsmede Mr. C. A. van Gorcum, secretaris van het NaL Plan een zeer belangrijke vergadering ge houden om te komen tot het oprichten van een Vereniging voor Landaanwinning". „Omdat er", zo zei de voorlopige voor zitter, „dringende behoefte bestaat aan uitbreiding van cultuurgrond". „De voor- cultuur beschikbare oppervlakte in Neder land dreigt steeds meer te worden in gekrompen". Ir. Johan van Veen Een van de sprekers op deze ontmoe tingsbijeenkomst was de heer Ir. Johan van Veen, hoofdingenieur Benedenri vieren van Rijkswaterstaat, voor wie in het najaar van 1979 in zijn geboorte plaats Uithuizermeeden een standbeeld werd opgericht Deze Ir. van Veen heeft in 1933 in het Hellegat onder Ooltgens- plaat de z.g.n. Strekdam aangelegd ter beteugeling van de sterke stroom en voor de veiligheid van de scheepvaart etc. Hij was een man van grote visie. Reeds toen (in 1946) sprak hij al over het afsluiten van de zee-armen zowel in het Deltagebied als bij de Waddenkust H^' wordt ook de geestelijke vader van het Deltaplan genoemd. Binnen de Ver eniging voor Landaanwinning was be kend, dat hy het Deltaplan in feite al op papier had staan toen zich de water snoodramp op 1 februari 1953 voltrok. „In die tijd", zo verklaart Mr. D. H. Schortinghuis, die jarenlang secretaris is geweest van de Vereniging, „bestond zij (de Vereniging voor Landaanwinning) uit een grote groep toegewijde mensen, die in ons land zeer invloedrijk en gezaghebbend waren biimen het gebeuren van „land en water". Om kort te gaan de vereniging ontketende geen grootscheepse akties, maar kreeg in ontmoetings (excursies) een meer informatief karakter. De officiële oprichting had plaats op 19 december 1946 en in die 40 jaren van bestaan is de naam zelfs twee keer ge wijzigd. Onder leiding van de toenmalige voor zitter, de heer Ir. C. Staf kreeg in 1972 de vereniging de naam van „Nederlandse Vereniging Water, Land en Ruimte" en op 19 december 1978 werd tijdens de algemene vergadering besloten de sta tuten wederom te wijzigen en werd de nu nog gangbare naam in het leven geroepen, n.l. „Vereniging voor Waterstaat en Land inrichting". Publicaties In de loop van deze 40 jaar zijn er door de vereniging vele publicaties uitgegeven en zijn een groot aantal lezingen op de al gemene vergaderingen gehouden, die elk jaar op een andere plaats in ons land plaats vinden, veelal aan de vooravond van een excursie. Wie belangstelling in de alge hele ontwikkeling van deze boeiende ver eniging heeft leze de brochure „Neder land is nooit af', die op het symposium op 18 december 1986 verscheen. Waarom Nederland nooit af is, is een vraag die de vereniging aan vijftien be kende vaderlanders voorlegde en die zij in ongeveer 75 woorden moesten weer geven. Drs. H. Eversdijk, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal (CDA) open de de rij. Een van zijn kernachtige zinnen is: „'t Water blijft ons deren, we moeten het dus blijven keren". Mr. B. W. Biesheuvel, oud-minister- president en nu voorzitter van de voor lopige Raad van Advies voor Verkeer en Waterstaat, schreef: „Voor de leefbaar heid en de economische bedrijvigheid in ons land is blijvend onderhoud, renovatie en voortdurende vernieuwing en aan passing van de infrastructuur een eerste vereiste". Wim Kok, lid van de Tweede Kamer (PvdA) drukte zich aldus uit: „Mogen de komende 40 jaar in het teken staan van de strijd voor het behoud van onze natuur- Zoals al eerder bekend gemaakt zullen wij ook deze week moeten volstaan met het uitbrengen van één krant, het Oudejaarsnummer dat u thans in handen hebt. Het eerstvolgende nummer hopen we te laten verschijnen op dinsdag 6 januari a.s. Redaktie TE KOOP incl. LPG sunroof dak Kleur: goud metallic Bouwjr. 1979 Prijs f 3.000,- Tel. 01877 - 3008 Drukkerij Tel. 01870 - 2729 is vrijdag 2 januari lijke omgeving. Misschien minder heroïsch maar ieders inspanning waard". Tenslotte Neelie Smit-Kroes, minister van Verkeer en Waterstaat: De nacht wacht van Rembrandt zou je af kunnen noemen. Maar dat er ooit in een van de komende generaties gesteld zal worden „Nederland is af', nee daar geloof ik ook niet in". Verder gaven hun mening de heren CJ. van der Klugt, president N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken; Prof Ir. H. P. S. van Lohuizen, hoogleraar aan de Tech nische Hogeschool te Delft; Prof. Ir. J. P. A. van den Ban, hoogleraar aan de Land bouwhogeschool te Wageningen; drs. J. de Geus, lid Ged. Staten van Noord- Brabant; Chriet Titulaer, dir. van Chriet Titulaer Produkties B.V.; E. H. Togtema, voorz. Waterschap Reiderzijlvest; Jaap van der Veen, voorz. Ned. Chr. Boeren- en Tuindersbond; mevrouw Reintje Paij- mans-Kriens, lerares aardrijkskunde Kath. Veluws College te Apeldoorn; Mr. C. J. A. van Lede, voorz. Verbond Ned. Ondernemingen VNO; Mr. W. R. van der Sluis, burgemeester van Hilversum; F. A. M. de Vilder, voorz. Alg. Verbond Bouw bedrijf A VBB). Interesse? Wie interesse heeft op het gebied van Waterstaat en Landinrichting, o.a. land bouwers, waterschappen, gemeentebe sturen en raadsleden, enz. raden wij aan informatie in te winnen bij de Vereni ging voor Waterstaat en Landinrich ting, Alexander Gogelweg 8, postbus 29740, 2502 LS 's-Gravenhage, tele foon 070 - 469797. Informatie ligt voor u gereed, terwijl de secretaris-penningmeester, Ir. C. vanBla- deren u graag nadere inlichtingen geeft. In het algemeen bestuur zit ook de onder ons bekende Ir. H. van Rossum te Zeist, oud-lid van de Tweede Kamer. Woensdag 31 december 1986 (Oudejaarsdag) OUDDORP - Herv. Gem. 19.00 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 19.00 uur lezen - Ger. Kerk 18.30 uur ds. J. C. van Westenbrugge - Doopsgezinde Gem. 19.00 uur ds. Malipaard, Haam stede. GOEDÈREEDE - Herv. Gem. 19.00 uur ds. H. Westerhout. STELLENDAM - Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. Codée; kollekte verlichting en verwarming - Ger. Kerk 18.30 uur ds. J. C. van Westenbrugge. MELISSANT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Vlietstrajr.; extra kollekte Leer stoelfonds GB - Ger. Gem. 19.00 uur lezen - Ger. Kerk 19.30 uur ds. Je- roense. Hoofddorp. DIRKSLAND - Herv. Gem. 19.30 uur ds. J. Plomp, Barendrecht; extra kol lekte Leerstoelfonds GB - Ger. Gem. 16.00 uur ds. N. W. Schreuder, Goes. HERKINGEN - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. H. Veldhuizen; extra kollekte Studiefonds GB - Ger. Gem. 19.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 19.00 uur ds. L. Kruijmer; extra kollekte Leerstoelfonds GB. LUKASKAPEL HDG -19.00 uur ds. J. T. Cazander; extra kollekte schuld- delging. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 19.00 uur ds. K. ten Klooster; extra kollekte Leerstoelfonds GB - Herv. „Exodus" Gem. 19.30 uur ds. C. D. Otte, Middel- hamis - Chr. Ger. Kerk 19.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 19.00 uur lezen - Ger. Kerk 19.00 uur ds. W. J. van den Hoek - Ger. Kerk (Vrij gemaakt) 19.30 uur ds. P. van Gurp. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 19.30 uur ds. S. de Jong, Katwijk; 1 e kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte Leerstoel fonds GB. OUDE TONGE-Herv. Gem. 19.00uur ds. N. P. J. Kleiberg; extra kollekte Leerstoelfonds GB. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. Joh. de Rijke - Ger. Gem. 19.00 uur lezen - Ger. Kerk 19.00 uur ds. A. J. Krol, Gorin- chem. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Vos; extra kollekte Leer stoelfonds GB - Ger. Kerk 19.00 uur ds. Z. C. Versluis, Maassluis. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. K. van Meijeren; extra kollekte Leerstoelfonds GB - Ger. Gem. 19.00 uur lezen - Ger. Kerk 19.00 uur dhr. K. Baas. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 19.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk. Donderdag 1 januari 1987 (Nieu wjaarsdag) OUDDORP - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 10.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.15 uur ds. J. C. van Westenbrugge. GOEDÈREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Westerhout. STELLENDAM - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Codée; kollekte diakonaal quo tum-Ger. Kerk 9.15 uur ds. J.C. van Westenbrugge. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vlietstrajr. - Ger. Gem. 10.00 uur lezen - Ger. Kerk lO.CX) uur ds. Jeroense, Hoofddorp. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur kand. D. Breure; extra kollekte nood lijdende gemeenten en personen- Ger. Gem. 10.00 uur student C. A. van Dieren. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. H. Veldhuizen; extra kollekte noodlijdende gemeenten en personen- Ger. Gem. 10.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Kruijmer; extra kollekte kerkvoogdij. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte noodlijdende gemeenten en personen - Chr. Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 10.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. W. J. v. d. Hoek. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur kand. A. Belder; Ie kollekte kerk voogdij en 2e kollekte noodlijdende gemeenten en personen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. N. P. J. Kleiberg. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke - Ger. Gem. 10.00 uur lezen - Ger. Kerk ds. A. J. Krol, Gorinchem. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos; extra kollekte nood lijdende gemeenten en personen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Volhnuller, Zuidland. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. K. van Meijeren; extra kollekte noodlijdende gemeenten en personen-Ger. Gem. 9.30 uurlezen- Ger. Kerk 10.00 uur lezen. Zondag 4 januari 1987 OUDDORP - Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. G. Meuleman. Woensdag 7 januari: 19.00uurds. W. Chr.Hovius, Katwijk - Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge en 17.00 uur dienst-Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. Modderkolk, Vlissingen. GOEDÈREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur eerw. hr. A. Heij, Krimpen aan den IJssel en 18.30 uur ds. B. J. van Vreeswijk, Slikkerveer. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. Zuijderduijn en 18.00 uur ds. J. Codée; kollekte zitplaatsen. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., voor bereiding Heilig Avondmaal; extra kol lekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00uurds. M. van Campen; extra kollekte diakonie - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte kerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijken 18.00 uur ds. A. Beens, Krimpen aan den IJssel; kollekte diakonie. LUKASKAPELHDG-10.15 uur ds. J. Codée. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. Stoutjesdijk, Oud Beijer- land en 18.00 uur ds. K. ten Klooster; extra kollekte kerk - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur mr. G. Kaai, Goede- reede-Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter (voorber. HA) - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. D. Goud zwaard enl7.00uur dhr. GJSmou- ter - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.00 en 16.30 uur ds. P. van Gurp. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Egas, Poortvliet; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte vrije zitplaatsen- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE-Herv. Gem. 10.00uur ds. A. H. Veldhuizen en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, bevestiging ambts drager; extra kollekte kerk- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student C. A. van Dieren - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijkenisse. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur kand. H.J. Donken, Hardinxveld. Ger. Kerk 10.0 uur dhr. G. J. Smouter, Rhoon en 18.00 uur drs. T. Moll. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem., 9.30 uur ds. L. J. Ruigrok, Ame- muiden en 18.00 uur kand. H. van Ginkel, Groot Aimners; extra kollekte kerk - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. H. A. L. V. d. Linden. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. C. B. van Gils, Waddinx- veen. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur Pastor G. Kaai, Goede- xqqóq SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30uurds.J.G. van Loon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Ten gemeentehuize van Goedereede is gisteren, in aanwezigheid van het vrijwel voltallig gemeentepersoneel, aandacht be steed aan het zilveren jubileum in Over heidsdienst van de Directeur Gemeente werken Ing. L. Grootens. Dhr. Grootens, sinds 1 februari 1970 in dienst van de gemeente Goedereede werd bijzonder waarderend toegesproken door burg. van Velzen die de jubilaris een bijzondere kennis en flexabiliteit toedacht. De burge meester hoefde ter staving van die be wering maar te wijzen op de reeks van werken die sinds de komst van dhr. Groo tens onder zijn leiding tot uitvoering wa ren gebracht, zoals de bouw van het gemeentehuis, de bouw van nieuwe scho len en van Verenigingsgebouwen, de ont wikkeling van bestemmingsplannen, de aanleg van wegen en riolering als de uitvoering van restauratieplannen, terwijl nu de bouw van een nieuw overdekt zwembad te wachten staat en er een plan in ontwikkeling is tot verbetering en ont wikkeling van de riolering. ,,U hebt een bijzonder mooie en ener verende werkperiode achter de rug", zo voegde dhr. van Velzen dhr. Grootens toe, hem complimenterend voor de wijze waar op hij steeds in onverdroten tempo, op hoog niveau en voorkomend tegenover iedereen, zijn werk had gedaan. Welis waar voorzag dhr. van Velzen dat dhr. Grootens zich op zijn medewerkers zou beroepen maar dat laat aldus dhr. van Velzen de grote verdiensten van dhr. Grootens voor de gemeente Goedereede onverlet. „Het is zichtbaar in de ge meente", zo stelde dhr. van Velzen de inbreng van dhr. Grootens daarin vast. Uit handen van dhr. van Velzen ontving dhr. Grqptens de gebruikelijke enveloppe, terwijl mevr. Grootens werd verrast met een prachtig bloemstuk. NED. HERV. KERK Beroepen te: Katwijk aan Zee A. Christ te Eek en Wiel; Stolwijk D. C. Floor te Rouveen. Aangenomen naar: Nijkerk M. Baan te Putten. Bedankt voor: Woerden W.Westland te Putten. GEREF: KSmlÊN Beroepen te: Nieuwveen P. Baane, kand. te Alphen aan den Rijn; Zwijndrecht drs. S. T. van der Hauw te Colijnsplaat; Geers- dijk, Wissenkerke, Papendrecht D. C. Coppoolse te Meliskerke; Den Dolder (SOW) dir. N. I. te Bosch en Duin H. Hortensius, kand. aldaar, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaar: J. S. van Rijn, 2e Atjeh- straat 8 te Amsterdam. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Lelystad K. Harmanny te Ulrum; Lisse i.c.m. Oegstgeest J. van Benthem, kand. te Kampen; Spakenburg- Zuid H. J. Boiten te Enschede-Zuid. Aangenomen naar: Uithuizen drs. J. P. van Bruggen, kand. te Hardenberg. Bedankt voor: Assen-Zuid (voor miss. dienst in Brazilië), Barendrecht, Bode graven i.c.m. Woerden; Langerak i.c.m. Gorinchem; Lemeler i.c.m. Lemelerveld, Lisse i.c.m. .Oegstgeest, Loppersum i.c.m. met Westeremden, Rijswijk i.c.m. Pijn- acker en voor Steenwijk. Beroepen te: Urk A. de Ruiten te Gar- relsweer-Ten Post; Zuidwolde (Dr.) in comb, met Ruinerwold-Koekange J. Holt- land, kand. te Kampen; Berkum G. Zo mer Jzn. te Heerenveen. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te: Westkapelle J. Mijnders te Veenendaal; Kruiningen J. Karels te Rijs- sen-Zuid; Boskoop A.BacteBodegraven; Lelystad J. J. van Eckeveld te Zeist; Middelhamis G. Mouw te Genemuiden; Dirksland J. Karels te Rijssen-Zuid; Beek bergen J. Mijnders te Veenendaal; Union- ville (Can.) en te Berkenwoude J. C. Westrate te 's-Gravenpolder; Nieuwer- kerk en Kapelle-Biezelinge B. van der Heiden te Woerden. Bedankt voor: Klaaswaal, Krimpen aan den IJssel, Sint Annaland en Tholen A. Bac te Bodegraven. Loopbaan De loopbaan van dhr. Grootens bleek in het bedrijfsleven te zijn begonnen, waarna hij in januari 1962 in Overheidsdienst trad. Hij werkte bij de gemeente Moer- kapelle en was zelfs een aantal jaren werkzaam op Nieuw Guinea, als tech nisch medewerker van de Herv. Zending. Burg. van Velzen constateerde dat dhr. Grootens geen grootspraak had gepleegd toen hij in zijn sollicitatiebrief naar Goede reede liet weten te beschikken over een „veelzijdige en waardevolle ervaring". Nadat de jubilaris en zijn echtgenote door meerderen waren toegesproken en ettelijke geschenkenbonnen in ontvangst hadden mogen nemen kreeg dhr. Groo tens gelegenheid een dankwoord te spre ken. Daarin toonde hij zich „diep dank baar" voor de aanwezigheid, na een ern stige ziekte, van zijn naaste medewerker dhr. V. d. Jagt. Dhr. Grootens bracht naast God, ook dank aan zijn echtgenote voor de door haar opgebrachte flexabiliteit, „want", erkende dhr. Grootens, „op die momenten dat ik thuis werd verwacht was ik er meestal net nooit niet". De gehoorde waardering gaf dhr. Groo tens gaarne door aan zijn medewerkers. „Het is plezierig werken in een gemeente die financieel gezond is", verklaarde dhr. Grootens, daarbij ook dank uitsprekend jegens het gemeentebestuur voor de steeds verleende kredieten waardoor kon worden bereikt dat de gemeente er inderdaad keurig bijligt. Spr. besloot met de wens met Gods hulp verder te gaan in dezelfde goede verstand houding met gemeentebestuur en mede werkers al wist dhr. Grootens die zake lijke toekomst i.v.m. zijn leeftijd een „zeer beknopte". - Diefstal Vrijdag 26 december werd aangifte ont vangen van een tuinder uit Den Bommel. De man was aan het verhuizen en hij liet derhalve zijn woning afgelopen nacht on beheerd. Het dievengilde sloeg haar slag en nam dan ook, na verbreking van een raam, een aantal goederen mee, waar onder een hogedrukreiniger. Totale scha de ongeveer 5.500,-. - Diefstal Uit een loods aan de Vroonweg te Acht- huizen blijkt de afgelopen dagen een hoe veelheid goederen ontvreemd te zijn ter waarde van ongeveer 4.500,-. De loods kon vanwege de bouw niet afgesloten worden. De goederen bestonden uit di verse onderdelen aan landbouwmachines, zoals hydraulische slangen en een pomp. Omtrent de daders is nog onvoldoende bekend. - Rijden tijdens ontzegging Tegen A. L. uit Ooltgensplaat zal proces verbaal opgemaakt worden. Vanwege het feit dat hij tóch een auto bestuurde, dit terwijl hem een ontzegging der rijbevoegd heid was opgelegd. De politie constateert de laatste tijd dit soort overtredingen van het zwaardere soort meer dan anders. Eigenlijk onnodig te vermelden dat con troles hierop scherp zullen blijven. PREDIKBEURTEN ZEELAND Zondag 4 januari 1987 SINT ANNALAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Jongebreur, emeritus Hervormd predikant te Sommelsdijk en 18.00 uur eerwaarde heerK. Groe nendijk uit Sommelsdijk - Ger. Gem. 9.30,14.00 en 18.00 uur kandidaat N. Burggraaf uit Rotterdam - Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur lees- dienst. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te: Vlaardingen G. Bouw te Scheveningen en J. Brons te Urk. GER. GEM. IN NED. Beroepen te: Ederveen W. Verhoeks te Amemuiden. tl. -' f V -t Ie prijs: Nederland is nooit af: Een gigantisch (waterstaats) werk. Ingezonden door Jan Welnters te Eefde. H: H: >)i<,«^!»(ig»<>!»>wa«Wi<iK»wpi,<^!iii«

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2