/|^Mf^ Gelukkig Nieuwjaar Politieberichten „De Open Deur te Goedereede fioniiSiemaH Oud papier en lorren Medische diensten Bedrijfssluiting op 2 januari 1987 irp"'-'*"* Uitspraak Raad van State Suikercampagne voor Kerst afgerond 59e Jaardapg No. 5560 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief o N.V. ENERGIE MAATSCHAPPIJ •jiJel GOEREE-OVERFLAKKEE '""^^nijjii: MIDDELHARNIS Aan onze verbruikers te Oude Tonge MIDDELHARNIS GOEDEREEDE voor de zending van de GZB Melissant :::::::.EMGoN.V. ENERGIE MAATSCHAPPIJ K^Ju GOEREE OVERFLAKKEE •"•ji:iii::::.MIDDELHARN nr. 01870 - 2363 afdeling Gas DINSDAG 30 DECEMBER 1986 POSTBUS 8 3240 AA MIDDL .H/RNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommeisdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Met ingang van I januari 1987 zal onze plaatselijke vertegenwoordi ging, in de persoon van de heer H. Klem, wegens diens gevorderde leeftijd, wordeii opgeheven. Voor afsluiting, in bedrijfstelling, omschrijving bij verhuizing of verkoop e.d., gelieve u vanaf die datum rechtstreeks schriftelijk of telefonisch in kontakt te treden met ons kantoor, Hoflaan 44, 3240 AA Middelharnis, telefoon 01870 - 2244. De directie N. V. EMGO MIDDELHARNIS, 24 december 1986 „Wie schrijft die blijft" is het gezegde, maar dan moet je geen journalist zijn. Want het grote nieuws duurt maar drie dagen, zo luidt een ander gezegde. Dat blijkt wel als je zoekt naar alles wat ditjaar gebeurde. Soms is er de reaktie: gebeurde dat ook in 1986? Het lijkt al zo lang geleden, we waren het alweer vergeten, óf we waren er aan gewend. Een veelbewogen jaar ligt achter ons. Eenjaar waarin de mens op vele plaatsen of terreinen aan de grens van zijn kunnen bezig was en er soms overheen ging. Het was het jaar waarin het ruimteschild een nieuwe dimensie werd in het bewa peningsvraagstuk. Of het te realiseren is of niet, het werkt stimulerend op onderzoek en industrie en het beïnvloedt de wereld politiek. Het is een struikelblok geweest in het overleg tussen de wereldleiders en veranderde de positie van Europa op het wereldtoneel. Op hetzelfde terrein mis lukte een reis naar de ruimte jammerlijk. De wetenschap eiste haar tol aan men senlevens. Het was het jaar waarin de supermach ten van gezicht veranderden. Met name de laatste weken zien we de Amerikaanse president van „de populaire leider die Amerika weer zelfbewustzijn schonk" ineen schrompelen tot een zielige oude man. Wéér een schandaal. Het is de kracht van een democratie dat zoiets openbaar komt. Het tekent tevens haar kwetsbaarheid. Tegelijkertijd veranderde het gezicht van de Sowjet-Unie. De nieuwe leider Gor- batsjov weet de publiciteit naar zich toe te trekken en daarmee bespeelt hij de we reldopinie op een wijze die wij niet gewend zijn. Het thema blijft echter hetzelfde. Het was het jaar van de brandhaarden: Midden-Amerika, het Midden Oosten, Afghanistan, in mindere mate Suriname. Tegelijkertijd escaleerde de situatie in Zuid-Afrika, mede onder druk, of met ruggesteun van de wereldopinie manoeu- Verduistering van een caravan Een inwoner van Middelharnis werd aan gehouden terzake verduistering van een caravan. De caravan was in huurkoop verkregen. De caravan werd verkocht aan een inwoner uit Roosendaal. Deze was volkomen ter goeder trouw en had de normale handelswaarde betaald. De ca ravan was inmiddels naar Roosendaal vervoerd. Daar werd het voertuig in be slag genomen. - Onder invloed achter het stuur In het afgelopen weekend werd wederom bij twee bestuurders van een personen auto gekonstateerd dat men alkoholica had genuttigd. Beide bestuurders onder gingen een bloedproef en kregen een rij verbod opgelegd. - Diefstal sportgoederen Een sportlerares van een school voor voortgezet onderwijs in Middelhamis deed aangifte van diefstal van een aantal sportartikelen. De sportgoederen lagen opgeslagen in een gebouwtje op sportveld Concordia in Middelhamis. Dat gebouw tje heeft men opengebroken. De waarde van de ontvreemde goederen bedraagt ca 600 gulden. - Diefstal personenauto Een inwoner van Middelharnis deed aan gifte van diefstal van zijn personenauto, een Volkswagen Golf Hij had zijn voer tuig geparkeerd op een parkeerplaats aan de Rembrandtlaan. De auto heeft daar maar een zeer korte tijd geparkeerd ge staan. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. vreerden blank en zwart zich in een situatie die steeds gecompliceerder en uitzicht- lozer wordt. Het was het jaar van de Franse kern proeven en het verzet daartegen, maar ook van Tsjernobil dat ons wakker schudde en eens te meer met de neus op de gevaren drukte. Het jaar van de milieuramp in de Rijn en daarnaast een Deltaplan dat afge rond kon worden met een technisch hoog standje. Het was het jaar van het tweede kabinet Lubbers, wat na een verrassende verkie zingswinst het karwei af mocht maken. Een karwei wat bijna niet herkend wordt omdat het gaat over het dichten van gaten in een klimaa,' dat weer van enig opti misme getuigt. Het gaat weer beter maar de werkloosheid blijft hardnekkig. Een karwei dat in de collectieve sektor nog behoorlijke bijstellingen zal moeten plegen, wat nog grote offers zal vragen. Afslanken, inkrimpen, ombuigen, deregu leren, decentr?:iseren, mooie woorden, maarerziir, i,"i'>;TSf-n hiihetrnkken en dat maakt het karwei zo moeilijk. Het was het jaar waarin we weer verder afgingen van God en Zijn gebod. Waarin de diskussie over euthanasie oplaaide, de abortus doorging en de emancipatie, de ontworsteling uit de knellende banden van het verleden met zijn normen en vormen, steeds nieuwe wegen zocht. De autonome mens liet steeds sterker van zich horen. Het was het jaaruw jaar lezer, het jaar van vreugde en verdriet, van geboorte en dood, van succes en teleurstelling, van de kleine dingen die het leven veraan genamen of vergallen. Het was het jaar waarin u het leven hield, het leven kreeg. Kréég, want het was niet óns jaar. Het was het jaar onzes Heeren"! Anno Domini. Het was de welaangename tijd, de dag der zaligheid. Hij kwam ons, ook in 1986, elke eerste dag van de week tegemoet. 1986: wat hebben we ervan terechtge bracht? Met de beste wensen voor 1987. Voor ropkwtliteil, goeds service en voordehge prijian: FOTO FILM-REPORTAGE VIDEO COMPUTER WaiKtraaOS Molenweg4 Ouddorp Telefoon 01878 1612en 212 Filitël Renesse Prinahop - Hogezoom 172 - Telefoon 01116-2400 - Bestuurder in slaap gevallen Op 24 december viel de 21-jarige J. W. uit Rotterdam achter het stuur in slaap. Het gevolg was, dat de personenauto in de berm terecht kwam en vervolgens over de kop sloeg. De auto geraakte total-loss terwijl de bestuurder ongedeerd bleef - Alkohol in het verkeer Ook de afgelopen week werd weer eens een bestuurder van een personenauto aangehouden voor het rijden onder in vloed van alkoholhoudende drank. Na de blaas- en bloedproef werd tegen de be stuurder proces-verbaal opgemaakt. - Inbraak zomerwoning Vanuit een zomerwoning op het Prin senhof te Ouddorp werd een radio-cas setterecorder ontvreemd. De toegang tot de woning werd verschaft door het inslaan van een ruit. - Aanpak kleine criminaliteit In opdracht van de minister van Justitie gaat de rijkspolitie zich de komende tijd meer richten op de bestrijding van de kleine criminaliteit. Hierbij gaat het voor namelijk om winkeldiefstallen, diefstal van fietsen, diefstal uit geparkeerd staan de auto's, kortom de diefstallen gepleegd door zogenaamde „kruimeldiefjes". De rijkspolitie Goedereede is als eerste groep hiermee gestart en nu is zij op zoek naar een kruimeldief, welke op 23 december 1986 in Ouddorp werd ontvreemd. Nadat deze kruimeldief, merk Black en Decker, een personenauto had doorzocht, werd deze door onbevoegden weggenomen. Sindsdien is van de kruimeldief niets meer vernomen. Het Ministerie van Landbouw en Visse rij heeft zich gehaast een uitspraak van de Raad van State te ontkrachten, door twee letters weg te laten en deze weglating in de Staatscourant af te kondigen. In genoemde Staatscourant werd het woordje contingenten dat voorkomt in de regeling kontingentering tong en schol, veranderd in contingent. Elke Noordzee- kotter heeft een kwantum vis, waaraan hij gebonden is, dus iedere kotter heeft een bepaalde hoeveelheid tong, een bepaalde hoeveelheid schol enz. die hij mag vol vissen. Heeft hij zijn individueel maximum dat hij mag vissen opg'evist dan moet hij stop pen, gestaafd door het aangehaalde be sluit van de Hooge Raad kon hij nog kwantum of contingent bij kopen, nadat één van zijn contingenten is volgevist. Door genoemde twee letters af te korten, werd door het Produktschap een stokje gestoken voor het bijkopen van contingent. De suikerfabrieken in Nederland slaag den ruimschoots in hun opzet, om voor Kerstmis de campagne de beëindigen en dat is zeker niet in de laatste te danken aan het gunstige weer, waardoor de bieten in record tempo konden worden geoogst. Dat is wel eens anders geweest, maar in 1986 zat het mee. In nog een ander opzicht zal 1986 lang in de herinnering blijven, namelijk om het hoge suiker gehalte van de bieten. Men moet tot 1971 terug gaan om een dergelijk suikergehalte in de statistiek tegen te komen. De bieten hebben ongeveer 750.000 ton suiker opgeleverd en opnieuw bewijst de praktijk dat schattingen vooraf er wel eens naast kunnen zijn, de verwachtingen wa ren veel lager gesteld. Van de geprodu ceerde suiker valt 280.000 ton z.g. C. suiker, suiker waarvoor de boer veel min der ontvangt omdat de prijs niet gegaran deerd is. De fabrieken zullen van deze C. suiker een gedeelte mogen overboeken naar het volgend seizoen, zij doen dat in het vooruitzicht dat de thans uiterst lage prijs in de loop van het seizoen verbetert, zodat deze suiker in waarde zal stijgen. Een deel van de voorraad moet echter voor 31 december 1987 zijn verkocht. ,99 Zaterdag 3 januari hopen we D.V. het nieuwe jaar te openen met onze traditio nele nieuwjaarsreceptie, ledereen is volop in de gelegenheid om elkaar het beste toe te wensen voor het nieuwe jaar. Laten we vooral Gods zegen niet ver geten, want die hebben we allemaal nodig. Deze avond hopen we op een ontspan nen manier bezig te zijn, er is volop gelegenheid om te praten, zingen, bil jarten, ping pongen enz. Kortom we ma ken er met elkaar weer een fijne avond van. Alle jongeren vanaf 16 jaar zijn vanaf 19.30 uur van harte welkom in „de Ark". OUDDORP Op 3 januari hopen wij weer oud papier en lorren op te halen en kleding die u op wilt ruimen. Het is de eerste keer dat wij in 1987 langskomen, en wij hopen dat iedere eerste zaterdag van de maand te herhalen. In het afgelopen jaar spaarde u voor ons op 200 ton oud papier, IVi ton lorren en vele dozen met kleding, en ook vele Bij bels, waar het afgelopen jaar erg veel vraag naar was. Voor dit alles onze harte lijke dank namens de zendingeen de vraag is, wilt u de zending in het nieuw begonnen jaar blijven gedenken? In het sparen en geven, maar ook in het ophalen, want er is ook veel werk aan om dit alles te ver werken. Zullen wij het weer samen doen, dan wordt het werk lichter. Verder een gezegend nieuw jaar toe gewenst namens de zendingscommissie. Het oudejaar verglijdt, glijdt weg in het verleden Een zwaar beladen jaar vol angst en donkerheid. Wie schat de zwaartekracht van wederwaardigheden Het woelen van de boze machten in de grote wereldstrijd? Het oude jaar glijdt weg, daagt er een nieuwe morgen? Nog dreigend is de lucht en zwart de horizon. Wat houdt de toekomst in het nieuwe jaar voor ons verborgen Geen sterveling die het weet of het vermoeden kon. Kan ik de drempel van het nieuwe jaar, het onbekende land goedsmoeds, blij overgaan? Mijn beide handen in Uw sterke Vaderhand, dan durf ik het wel aan. Gij heb in 't oudejaar mij kracht op kracht gegeven Als ik niet verder kon hebt Gij mij bijgestaan. Bij U zal altijd veilig zijn mijn zwak en wankel leven hlet U kan ik de bergen op en door ravijnen gaan. LANERTA f^/^^C Bij de opgave van de medische diensten op het 5e blad is in de opgave voor Dirksland, Herkingen en Melissant een fout gemaakt. De dienst begint met oud en nieuw niet te middernacht, zoals daar verondersteld, maar op oudejaarsdag 's middags om 12 uur, om te duren tot 2 januari 1987 08.30 uur. Zet alles weer voor half negen aan de weg, ook als het regent, en goed verpakt. Wie ons wil helpen is welkom zaterdag morgen om half negen aan de Duinkerker- weg 6. Opbrengst afgelopen maand: Oud papier644,10 Lorren en kleding100,00 Gift25,00 Totaal769,10 - Op vrijdag 2 januari 1987 zal het gehele bedrijf gesloten zijn. Voor Storingen is het bedrijf bereikbaar onder nr. 01870 - 2212 afdeling Elektriciteit De Directie N.V. EMGO

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1