Politieberichten Efratha Sympathieke brandweercommandant W. v. d. Welle Oostflakkee ontving bij afscheid Koninklijk Goud Ook in Oostflakkee tijdens jaarwisseling verboden te stoken....! mam^emMi Bedryfissluiting op 2 januari 198^1 hutbrethtse Ook raad Oostflakkee kiest voor kabel-tv. ma Informatiebijeenkomst douanefaciliteiten ilj]/Ki~-4JIS^^ 59e Jaargang DINSDAG 23 DECEMBER 1986 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond No. 5559 ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Goedereede - Pony aangereden Afgelopen week is op de Provinciale weg bij Goedereede een pony aangereden door een personenauto. De pony stak in de nachtelijke uren de weg over en werd aangereden door A. B. uit Ouddorp. Het dier was niet meteen dood, amar had toch zoveel letsel opgelopen, dat het uit zijn lijden verlost moest worden. - Ruiten kapot De afgelopen maanden zijn er van een zomerwoning in Ouddorp een viertal ra men kapot geschoten. De schade bedraagt ongeveer 2000,-. - Auto tegen lantaarnpaal Nadatde 39-jarige P. R. uit Stellendamin Rockanje met zijn auto tegen een lan taarnpaal was gebotst, werd hij door een voorbijganger thuis gebracht. De politie, die hem daar even later aantrof, konsta- teerde dat hij alkohol gebruikt had. Na de gebruikelijke blaastesten moest een bloed proef genomen worden. Gezellige feestdagen en een voorspoedig 1987 wensen wij u mede namens al onze medewerkers. Tevens willen wij u bedanken voor het in ons gestelde vertrouwen in het afgelopen jaar. Wij hopen u ook in 1987 weer volledig van dienst te mogen zijn. De raad van Oostflakkee heeft in zijn vergadering van j.l. donderdag besloten dat ook in Oostflakkee een Centrale Antenne Inrichting tot stand zal worden gebracht. Het zal de aan geslotenen (binnen de bebouwde kommen) de mogelijkheid geven de huidige radio en tv. stations onge stoord te ontvangen maar ook een aantal andere die niet op de conven tionele wijze te ontvangen zijn. Ook zal er dan de mogelykheid zijn van een plaatselijk/regionale radio en tv. en o.a. het gebruik ervan voor de kerktelefoon. Het kabelnet zal worden aangelegd door Richard Hirschman Elektronica Neder land b.v. te Weesp en nadien worden geëxploiteerd door de Emgo die een ont- vangstmast in Middelhamis zal plaatsen.. Een maandabonnement voor een uit gebreid programma is voor de eerste vijfjaar vastgesteld op 18,25. Behalve de radio en t.v. stations die nu ontvangen worden zal dan de ontvangst mogelijk zijn van Sky Charmel en Music Box en de nog toe te voegen RTL uit Luxemburg. Toen vrijdagmiddag Oostflakkees' brandweercommandant Wijnand V. d. Welle (bijna 60) in „de Grut terswei" te Oude Tonge na twaalf jaar zijn funktie neerlegde was het bij voorbaat duidelijk dat niemand hem minder sympathiek zou bena deren, maar zóu iemand dat heb ben gewaagd, hij zou door vijftig potige Oostflakkeese brandweerlui bij „kop en kont" het cultureel centrum zijn uitgewerkt! Dat stel lig; maar „de mannen" konden zit ten blijven om met instemming uit de mond van burg. de Vos te be luisteren dat hun commandant door H.M. waardig was bevonden voor taan drager te zijn van een Gouden Koninklijke Onderscheiding. Dat hadden ze óók 'es gedacht; zó'n kerel was 'ie voor hen geweest en.... zo lieten ze onomwonden blijken, dat zal hij tot in lengte van dagen voor hen blijven Ook het gemeentebestuur zal de beste herinneringen aan het commandantschap van dhr. v.d. Welle bewaren, zo werd door burg. de Vos verzekerd. Duidelijk was het dhr. de Vos geweest dat dhr. v.d. Welle verantwoordelijkheid durfde te nemen, dat hij over een groot gezag beschikte maar ook dat hij zijn bevelvoerders, als 't er op aan kwam, een grote mate van vrijheid van handelen durfde verlenen. In dhr. v.d. Welle zag burg. de Vos dan ook de brandweercommandant nieuwe stijl, in wiens funktioneren het manage ment-element de boventoon is gaan voe ren wat erin resulteerde dat het korps op de meest adequate manier kan optreden, omdat het daarvoor de juiste middelen heeft maar zeker ook omdat er een opti male onderlinge verhouding bestaat die de manschappen doet weten op elkaar aan te kunnen tijdens de spannende uren van hulpverlening. Op te groter waarde werd dat door dhr. de Vos geschat nu de brandweer in het patron van de nieuwe Rampenwet in het totaal van de hulpverlening een veel cen tralere rol zal gaan vervullen dan tot dusver het geval was. Prima was ook de verhouding met de Rijkspolitie geweest, zo wist burg. de Vos: „politie en brand weer zijn afhankelijk van elkaar als het om bestrijding van calamiteiten gaat. Dan gaat het vaak om emotioneel zeer aan grijpende gebeurtenissen waarvan de ge middelde burger nauwelijks enige voor stelling heeft, tenzij het hem of haar zelf overkomt", wist dhr. de Vos, ook waar derend de kontakten met de regio en de plaatselijke hulpverleningsorganisaties als Rode Kruis en EHBO. Dhr. v.d. Welle kreeg de eer toebedeeld leiding te hebben Burg. de Vos speldt dhr. v.d. Welle de Koninklijke Onderscheiding op. gegeven en de centrale rol te hebben gespeeld in het hulpverleningswezen bin nen de gemeente Oostflakkee. Het aldus te hebben gefunktioneerd, ge teld bij de meerder bestuurlijke fünkties die dhr. v.d. Welle buiten het brand weerwezen heeft vervuld bleken tot de toekenning van een Gouden Koninklijke Onderscheiding te hebben geleid. Burg. de Vos speldde die graag op de borst van de scheidende commandant die een prima uitgerust en gemotiveerd korps aan zijn opvolger aanbiedt. Had burg. de Vos het een eer gevonden dhr. v.d. Welle de Koninklijke Onder scheiding uit te reiken, in zijn navolging vonden meerderen het een eer dhr. v.d. Welle, bij het scheiden van de markt, toe te spreken en hem de dank en een goede wens voor de toekomst toe te voegen. Zoals dat werd gedaan door ondercom mandant Rinus Hobbel uit Den Bommel, die ervan had afgezien dhr. v.d. Welle als commandant op te volgen. „Namens de korpsen dank voor het gedane; voor de brandweer Oostflakkee hebt u alles be reikt wat er te bereiken viel!" zo liet dhr. Hobbel vol waardering horen. Namens het totale korps bood hij de scheidende commandant een nieuwe fiets aan, een zónder blauw zwaailicht! Namens de Ver. van Brandweercom mandanten werd dhr. v.d. Welle door dhr. M. Peekstok dank gebracht voor de bij zonder goede kontakten en de bijzonder collegiale en perfecte samenwerking die christen democratisch appèi De C.D.A.-afdelingen van Goeree-Overflakkee wensen een ieder en in het bijzonder hun leden, raadsfrakties en kiezers een prettig kerstfeest en een voorspoedig 1987 toe daaruit was voortgekomen. Daarbij dacht dhr. Peekstok ook terug aan de deelname sinds 1972 van dhr. v.d. Welle aan het flakkees' wedstrijdcomité en, voor uitziend op de grotere taak die de brand weer te wachten staat waardeerde dhr Peekstok het bijzonder hoe commandant v.d. Welle zich heeft ingespannen zijn korps ook qua materiaal en materieel op het huidige plan te brengen: „Als kapitein hebt u het brandweerschip veilig in de haven geloodst", luidde dan ook dhr. Peekstoks compliment. Namens de Ver. bood hij dhr. v.d. Welle een boekenbon en als vriend een feestelijke fles aan. Dhr. Kamphuis sprak vervolgens na mens de Brandweerregio Zuidelijk Zuid Holland, waarvan het korps Oostflakkee deel uitmaakt, en dhr. Osinga deed dat als commandant van de groep Oude Tonge van de Rijkspolitie, dhr. v.d. Welle dank zeggend voor de effectuering door de jaren heen van de gedane toezegging Gaven de frakties van PvdA, VVD en CDA van hun instemming blijk, een heel ander geluid werd vernomen van SGP- vertegenwoordiger dhr. C. Breeman. Hij makate duidelijk dat zijn fraktie niet tegen het gebruik van t.v. is, wel echter tegen het misbruik daarvan en dhr. Breeman meen de dat met het inroepen van de CAI dat misbruik juist bevorderd zal worden. „D an staat het bereik van 31 zenders open en dat zal leiden tot moraal en zedelijk bederf van de inwoners", overwoog dhr. Breeman, daarmee duidelijk makend dat zijn tweemansfraktie aan het gedane voor stel geen medewerking wenste te verlenen. {T-1mI1Ij*ii* Kerstconcert Strijen Op vrijdag 26 december (2e kerstdag) zal in de Geref Kerk te Strijen een kerstconcert gegeven worden door Henk G. van Putten (orgel). Aanvang 15.00 uur. dat een beroep op de brandweer nooit tevergeefs zou zijn. Dhr. Osinga had er meermalen gebruik van moeten maken. Met de nieuwe commandant dhr. Kamp, hoopt hij op een minstens zo goede samenwerking. Zij die de sprekerskwaliteiten van dhr. Sprong kennen gingen er goed voor zitten toen hij namens het gemeentebestuur de gaande en komende brandweercomman dant toesprak. Dhr. Sprong stelde zijn gehoor allerminst teleur, 't was prachtig hem de verschijning van dhr. v.d. Welle ter secretarie te horen vergelijken als de komst van een verkwikkend voorjaars zonnetje vanachter een sombere wolk. „Kom gerust naar het gemeentehuis als er problemen zijn; wij hebben ze ook", zo noodde hij de nieuwe commandant, dhr. Kamp. Dankwoord Het typeerde de mens Wijnand v.d. Welle dat hij in zijn dankwoord na de dank aan H.M. de Koningin eerst een woord van dank en waardering sprak tot zijn echtgenote voor de wijze waarop zij, door de jaren heen, zijn funktioneren heeft begeleid. „Dank voor het opgebrachte geduld" tijdens de vele avonden dat je alleen was en dank voor je stimulering als er wel eens heuvels en zelfs bergen wa ren", zo voegde dhr. v.d. Welle zijn vrouw liefdevol (ja, dat was het) toe, met haar hopend dat er nog jaren zullen aanbreken waarop ze meer samen kunnen zijn. Min of meer bij toeval was dhr. v.d. Welle zo liet hij weten bij de brandweer (in Den Bommel) terecht gekomen omdat hij er niet voor voelde na zijn periode in een Duits werkkamp en zijn daarop gevolgde, in die jaren bij de BB dienst te nemen. Op advies van de toenmalige burgemeester was hij bij de brandweer gegaan en zo was' 't gekomen. Met genoegen zag dhr. v.d. Welle thans op zijn 24-jarige brandweer- carrière terug. Hij dankte ten besluite het gemeentebestuur voor de verstrekte ma terialen waardoor veelal de gevolgen van branden beperkt konden blijven en de manschappen dankte hij voor de steeds ervaren medewerking. De brandweervrou wen werden door dhr. v.d. Welle nog eens extra opgewekt steeds achter hun mannen te blijven staan. Toen dhr. v.d. Welle het commando aan zijn opvolger Jan Kamp overdroeg, liet hij de zeorg voor de manschappen nog eens nadrukkelijk gelden. JDenk altijd aan je manschappen, indirekt heb je de zorg over hun vijftig gezinnen!" De commando-overdracht aan dhr. Jan Kamp (l). Dhr. v.d. Welle heft een van de vingers waarschuwend op: „Denk aan de veiligheid van je mensen.. De engelen meldden in Efratha's velden de komst van Gods Zoon. Nooit werd er gezongen door engelentongen zo wonderbaar schoon. De hemel ging open Een eeuwenlang hopen werd eind'lijk vervuld. De Redder geboren voor mensen verloren verzonken in schuld. Door nachtelijk duister viel hemelse luister om herders in 't veld. Ze hoorden de zangen ze zijn vol verlangen naar Beth'lem gesneld. O mocht met verlangen heel Isrel ontvangen de komst van Gods Zoon. Als Hij straks zal komen omringd door de vromen zich zet op Zijn troon. Dan is er geen nacht meer geen oorlog, geen klacht meer dan zingen de mensen en engelen saam. Gods eeuw'ge victorie de glans en de glorie de eer van Zijn grote heilige Naam. LANERTA In navolging van de overige flak- keese gemeentebesturen heeft ook de raad van Oostflakkee in zijn j.l. donderdag gehouden vergadering de Alg. Politieverordening aange vuld met een artikel dat verbiedt op 31 december en 1 januari enig voorwerp of middel bij zich te heb ben ofte vervoeren dat kan dienen om te stoken, tenzij aannemelijk kan worden gemaakt dat dat voor werp of middel niet voor het stoken bestemd is. De tern „stoken" is van ons overigens een wat vrije inter pretatie van artikel 129 van de Poli tieverordening dat verbiedt „afval of vuil buitenshuis te verbranden, indien daardoor hinder, last of ge vaar kan worden veroorzaakt. inde afgelopen jaren is het wel eens voorgekomen dat de politie personen wist te onderscheppen die met autobanden op weg waren naar verzamelplaatsen met het kennelijke doel deze op te stoken," zo lichtte het College het voorstel toe, maar tegen hen kon in strafrechtelijke zin niet worden opgetreden omdat het vervoer van deze materialen niet strafbaar was. De aanvulling op de Verordening was derhalve gewenst om voortaan preventief op te kunnen treden. De raad voelde er alles voor: „Prima dat die aanvulling er komt!" zo betuigde dhr. S. Moerenhout zijn instem ming, maar hij leek niet helemaal gerust op de goeie afloop omdat hij en passant ook vroeg of er meer controle wordt uitgeoefend en er in geval er tóch gestookt wordt zo gauw mogelijk weer zal worden opgeruimd. Dat laatste werd door de voorz. burg. de Vos overigens toegezegd: „Bij het Imeken van de dag zal de gemeente er weer zo netjes mogelijk bij liggen", beloofd hij. Ook dhr. J. van Dam betuigde er zijn instemming mee dat het stoken aangepakt gaat worden omdat de laatste jaren velen er hinder van hebben ondervonden. De voorz. kon het niet anders dan toegeven: „met name rond de jaarwisseling zijn er personen die hun vreugd over het voort schrijden van het laatste cijfertje van het jaartal niet onder stoelen of banken willen steken, maar die stoelen en banken juist in brand willen steken!" bezag de voorz., met instemming vaststellend dat de raad de politie thans een middel in handen heeft gegeven preventief op te kunnen treden. Het gemeentebestuur van Middelhamis zal in samenwerking met het douanekantoor te Vlissingen een informatiebijeenkomst beleggen op 7 januari 1987 om 20.00 uur in Ons Dorpshuis te Nieuwe Tonge, over de mogelijkheden die de douane de regio vanaf 5 januari 1987 kan bieden. Ieder belangstellende wordt uitgenodigd deze belangrijke bijeenkomst te bezoeken. N.V. ENERGIE MAATSCHAPPIJ GOEREE - OVERFLAKKEE MIDDELHARNIS Op vrijdag 2 januari 1987 zal het gehele bedrijf gesloten zijn. Voor storingen is het bedrijf bereikbaar onder nr. 01870-2212 afdeling Elektriciteit nr. 01870 - 2363 afdeling Gas De Directie N. V. EMGO vooraBe %éketf%eUit VINGERLINö 3-MIDDELHARNIS-TEL 01870-2518 CDA Voor topkwtliteit. goede service en voordelige pri/zerj: FOTO FILM REPORTAGE - VIDEO -COMPUTER HVesatraat 35 Molenweg 4 -Ouddorp Telefoon 01878-1612 en 2120 Filiaal Reneae Printihop - Hogetoom 173 Telefoon 011162400 - I< c 11 o rt c.M.G. o.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1