Rien Poortvliets nieuwe boek wordt Doctorandustitel - in april - in Diri(siand gepresenteerd -««-^ J--«noey ANNEHE Trendstarvond ideale ruimte in bedrijfsverzameigebouw iVliddelharnls Nu bij Annette: Transporteur Jaap Taaie iVliddBiharnis bijzonder ingenomen met toegekende Maarten W. Scliakeiprijs -MIDDELHARNIS Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten STERK AFGEPRIJSD 20% tot HALVE PRIJS tot HALVE PRIJS Verton Schoenen Kerstconcert in Ouddorp Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" DINSDAG 16 DECEMBER 1986 w% f M.9 1.1 JM. I STELLENDAM De sterke emotionele band die tekenaar Rien Poort- vliet ervaart met het dorp Dirksland (waar zijn uit Colijnsplaat afkomstige voorouders zich vestigden en zijn vader werd geboren) zal leiden tot een fantastisch platenboek over Goeree-Overflakkee en Dirksland in 't bijzonder. Het boek zal volgend jaar 22 april dan ook in Dirksland officieel worden gepresenteerd na een korte dienst en een orgel bespeling in de Ned. Herv. Kerk waar dhr. Poort- vliet enige tijd geleden een dienst bijwoonde. In die dienst werd (op verzoek) Psalm 68 10 gezongen: „Geloofd zij God met diepst ontzag". Die psalm zal opnieuw opklinken in de dienst die op woensdag 22 april gehouden zal worden tot bijwoning waarvan ook enkele hoge autoriteiten zijn uitgenodigd. Na de samenkomst in de kerk, waar organist Teke Bijlsma een orgelbespeling zal houden, zal in het ver. gebouw „Onder de Wiek" de presentatie van het boek plaatsvinden. Een comité werkt momenteel aan de voorbereiding van een en ander. Het boek een uitgave van Kok, Kampen krijgt de titel „Langs het tuinpad van mijn vader", maar de titel „Hoe dierbaar is mij Goeree-Overflakkee" is ook nog in overweging geweest. De titel.is kennelijk aflcomstig uit het liedje „Mijn dorp" waarin cabarettier Wim Sonneveld met weemoed over zijn veranderde geboortedorpje zingt. In het boek heeft dhr. Poortvliet prachtige tekeningen over het flakkeese leven, toen en nu, opgenomen en wie zijn boeken als „Te hooi en te gras" en „Van de hak op de tak" kent zal kunnen vermoeden hoe bijzonder het worden gaat! Soms gaat de tekenaar honderden jaren terug in de geschiedenis en wat we ook daarvan hebben gezien is weergaloos mooi....! De originele tekeningen en schilderijen die Poortvliet voor het boek heeft gemaakt zullen na de presentatie, gedurende een maand, tentoongesteld worden in de ruimten van het ge meentehuis en aldaar gratis te bezichtigen zijn. Aan de tijden waarop en een nadere precisering van het programma zal t.z.t. nadere bekendheid worden gegeven. Een willekeurig voorbeeld uit het boek; een tekening uit de Franse tijd. Schoenen en laarzen Serie mantels en japonnen Kinderkonfektie en nog enkele lederen tassen voor slechts w9;9U Zandpad 90, telefoon 01870 - 2431 HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g OUDDORP Uitslag trekking „Nut en Genoegen" ie prijs705 2e prijs691 3e prijs1974 4e prijs1290 5e prijs1871 6e prijs1194 7e prijs957 8e prijs1438 9e prijs1274 10e prijs613 11e prijs1812 12e prijs1448 Prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer C. A. Pape, Molen „de Zwaan", Dorpswekg 35 te Ouddorp. Op vrijdag 19 december a.s. wordt op de Vrijw Universiteit, om 16.00 uur, de bul uitgereikt aan Jan Snoey uit Stellendam, waarmee hij officieel doctorandus is in Lichamelijke Opvoeding, met als specia lisatie: gezondheidkunde. Jan Snoey, geboren in 1961 te Gouda, kwam in 1970 te wonen in Stellendam, alwaar hij zijn laatste twee jaren basis- schoolonderwijs genoot. Vervolgens be haalde hij aan de Rijksscholengemeen schap te Middelhamis het Atheneum diploma, om aansluitend en met goed gevolg een studie te voltooien op de Inter faculteit voor Lichamelijk Opvoeding, met spec, gezondheidskunde van de V.U. te Amsterdam. Op Goeree-Overflakkee geniet hij voor al bekendheid in het verenigingsleven, in het bijzonder bij zwemklub „de Stelle" uit Stellendam, niet alleen als aktief sport man, maar ook in de organisatie van verenigingsaktiviteiten. Naast de zwem- sport heeft hij kennelijk ook nog tijd voor hobby's zoals skiën, fietsen, muziek en mede door zijn studie, computeradmini- stratie. Met zijn verloofde, mej. C. v.d. Berg,zijn ouders, grootouders, familie en bekenden, wordt het gebeuren vrijdag 19 december a.s. in huiselijke kring gevierd. Zierikzee MELISSANT - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Zwijn- drecht. MIDDELHARNIS - donderdagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Rotter dam-Zuid. OOLTGENSPLAAT- donderdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke. MELISSANT Ophalen oud papier Morgen (woensdag)avond wordt weer oud papier opgehaald. Graag goed ge bundeld en tijdig gereed zetten s.v.p. Op het bureau (dat we voor het maken van de foto haasstig wat hebben opgeruimdvan trans portondernemer Jaap Taaie te Middelharnis zal een jaar lang een kristallen sculptuur met zeven ge slepen facetten mogen prijken, het flonkerend symbool van de Maar ten W. Schakelprijs die zaterdag middag aan dhr. Taaie werd toe gekend. Dat gebeurde tijdens de jaarvergadering van de PCB (Prot. Chr. Beroepsgoederenvervoer) en zeker niét alleen omdat dhr. Taaie er een prima bedrijfsvoering op na houdt; er was duidelijk méér dat hem voor de onderscheiding in aan merking deed komen Om dat opvallende „méér" te honoreren werd de Maarten W. Schakelprijs twee jaar geleden ingesteld, toen de bekende heer Schakel zijn Kamerlidmaatschap beëindigde en daarmee ook zijn funktie als voorzitter van de Vaste Commissie van Verkeer en Waterstaat. Ook is dhr. Scha kel 18 jaar lang voorzitter geweest van de PCB welke Bond besloot in de toekomst de herinnering aan dhr. Schakel levendig te houden door, als blijvend eerbetoon, de „Maarten W. Schakelprijs" in te stellen. Hijzelf kreeg de prijs als eerste omdat, zo was overduidelijk gebleken, „dhr. Schakel zich als geen ander heeft ingespannen voor de belangen van het verkeer en het vervoer". De Middelharnisse Jaap Taaie acht het een bijzondere eer als tweede voor de prijs in aanmerking te komen. Voor hem en zijn echtgenote geheel onverwacht en niets vermoedend waren ze dan ook zaterdag ter vergadering getogen. Dhr. Taaie was er zich niet echt van bewust „bij voort during een konkrete bijdrage te hebben geleverd aan de bestrijding van de ver keersonveiligheid", zoals hem dat later uit het juryrapport zou worden toegevoegd. De prijs was beschikbaar voor hem of haar die de meest in het oog springende bij drage aan het Jaar voor de Verkeers veiligheid heeft geleverd en daarvoor in aanmerking te komen was dhr. Taaie, Dhr. Taaie, niet als waarzegger achter een kristallen bol, maar als trotse winnaar van de Maarten W. Schakel trofee. begrijpelijk, een hele eer! In de verkiezing van dhr. Taaie werd mede betrokken zijn bestuurslidmaatschap (secretaris/penning meester) van de Ver. Ned. Chauffeurs kampioenschappen behendigheidswed- strijden NCKB, dat jaarlijks de nationale chauffeurswedstrijden organiseert. Aan de chauffeurswedstrijden wordt die waar de toegekend dat de chauffeurs daar een proeve van bekwaamheid afleggen hoe zeer ze hun voertuig volledig meester zijn." Het Nederlandse team leverde die proeve nog in oktober door als winnend team tevoorschijn te komen tijdens de wereld kampioenschappen voor beroepschauf feurs. Dhr. Taaie kreeg de trofee mede om de inzet en het enthousiasme waarmee hij een dergelijk evenement begeleidt. Aan de toekenning was ook een geld bedrag van 5000,- verbonden. Op D. V. zaterdag 20 december geven de Chr. gem. zangver. „Hart en Stem" en het Chr. Mannenkoor „Jubrtete Deo" een kerstconcert. Dit concert zal gehouden worden in de grote zaal van het multi- funktionele gebouw „Dorpstienden". Het onlangs opgerichte Chr. Mannen koor „Jubilate Deo" dat reeds 50 leden telt, zal deze avond voor het eerst in hun bestaan optreden. Tevens zullen aan dit kerstconcert meewerken het Chr. Kin derkoor „Van Knop tot Bloem". Alle vier de koren staan o.l.v. dirigent Jan Bezuijen en de muzikale begeleiding is in handen van Abram Bezuijen. Het programma is afwisselend opge bouwd waarbij de vier koren zowel ge zamenlijk als apart optreden. Ook samen zang is niet vergeten en de meditatie zal verzorgd worden door dhr. W. Emaus uit Ouddorp. Mocht u deze avond bij willen wonen dan heten wij u hartelijk welkom. De pro gramma's zijn in de voorverkoop verkrijg baar bij Modehuis Aleman, Boompjes 15- 17 en Textielhuis Modem, Raadhuis straat 17 en aan de concertzaal vanaf 19.30 uur. Kosten bedragen 3,50 p.p. Aanvang concert 20.00 uur. Eric Snijders uit Dirksland, de jongeman die zo bewonderenswaardig bezig is in het bedenken en verzorgen van beletteringen en reclameborden en nog zoveel meer, heeft in het bedrijfsverzamelgebouw aan de Oostplaat te Middelharnis een hem bijzonder geschikte ruimte gevonden. Donderdagmiddag was het drs. Huizinga, secr. van de Kamer van Koophandel die de nieuwe huisvesting van het jonge bedrijf officieel openstelde. Richting Middelharnis' gemeentebestuur moest dhr. Huizinga even kwijt dat de Oostplaat zich nog wat moeilijk laat vinden, om gelijk maar de diensten van Trendstar aan te bieden om aan een betere verwijzing wat te doen. Overigens hoopte dhr. Huizinga dat het de jonge ondernemer heel goed zal gaan en dat hij over enige tijd weer uit het verzamelgebouw zal vertrekken naar een geheel eigen bedrijfspand zoals dat in principe de bedoeling is van het verzamelgebouw. Lasbedrijf van Heten dat vorige week vrijdag een eigen vestiging opende is daar een geslaagd voorbeeld van. Er is overigens een wachtlijst met gegadigden voor de daarin beschikbare bedrijfsruimte. Ondernemer Eric Snijders, die met zijn gezin in Dirksland woont (tel.' 01877-3121) vertelde aan de opening vooraf hoe hij anderhalf jaar geleden zijn bedrijf begonnen was, in de huiskamer met de enige bergruimte onder het echtelijk bed. Naarmate de opdrachten veelvuldiger werden werd die ruimte verre ontoereikend en moest naar een grotere ruimte worden uitgezien. Donderdagmiddag konden de genodigden zien hoe dhr. Snijders de beschikbare ruimte heeft toegepast en hoe hard die nodig moet zijn geweest. Trendstar houdt zich bezig met een veelheid van activiteiten, zoals het verzorgen van lichtreclame, autobeletteringen, gevelbeletteringen, winkelruitbeletteringen, raamdecoraties, sportveldborden, reclameborden, etalage verzorgiiig bedrukte vlaggen! stickers, exclusieve glasgravures, magneet reclame. Een gelukwens voor dhr. en mevr. Snijders van drs. Huizinga. /WV STAPPER,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2