1_ D. N jeugd- hoekje Houtsprokkelen Je trouwdag Uniek in je leven! 15 corsages gratis Bloemenhuis Korteweg Uitslagen Damvereniging „Denk en Zet" Toneel in Dirksland Decemberraadsel 2 BOVAG GARANTIEBEWIJS EXTRA RAADSEL 2 T exclusief bruidsboeket van Oom Ko Briefwisseling ALLEMAAL De schotel. Meermalen al werd in deze krant een brochure van de Willem de Zwügerstichting aangekondigd. Heel recent verscheen een nieuw tweetal, beide met een onderwerp dat in verband kan worden gebracht met het doel van de stichting, namelijk „verdieping en versterking van de reformatorische beginselen in ons volksleven". Dr. G. W. Locher te Bern (Zw.) schreef een boekje over de Zwitserse reformator Huidrych Zwingli. In 1984 was het 500 jaar geleden dat Zwingli werd geboren. De in dat jaar gehouden voor drachten zijn in dit boekje, enigszins gewijzigd, opgenomen. Heel geschikt als (eerste) kennismaking met deze al te zeer vergeten hervormer der kerk. Het werkje telt 48 pag. en kost 8,60. In dezelfde serie verscheen een dubbelnummer (96 pag.) van dr. R. H. Bremmer over „Kuyper, Hoedemaker en de Doleantie". Een aktueel thema, niet alleen gelet op de 100-jarige herdenking van de Doleantie dit jaar, maar tevens in relatie gezien tot de Samen-op- wegbeweging.... De schrijver is uiterst deskundig op dit terrein. Deze brochure kost 14,50. Vaste donateurs van de stichting (postbus 642,7300 AP Apeldoorn; giro 352347) ontvangen de twee jaarlijks uitkomende brochures voor de minimum-bijdrage van 10,- per jaar. Enige weken geleden werd in deze krant een te Haarlem aangekondigd. Ten onrechte, zo toegevoegd de aanduiding: (voorheen Vijl- brief). De uitgever berichtte ons dat onder het label AcaMedia wetenschappelijke en meer populair-wetenschappelijke boeken worden uitgegeven naast het bestaande fonds van Vijlbrief te Haarlem. Nieuwe uitgaven van Vijlbrief zijn bijvoorbeeld: Dr. A. N. Hendriks, De profeet en de Naam. Meditaties over het boek Jona. 48 pag. Paperback. Prijs f 13,10. De gedichtenbundelTerwijl ons oog niet ziet" van Coosje van Campen. Geïll. Paperback. 51 pag. Prijs f 10,-. Als uitgaaf van Aca Media kwam onlangs uit de voornaam uitgevoerde bundel met de titel „Achter den tijd", bevattend enkele tientallen opstellen aangeboden aan dr. G. Puchinger ter gelegenheid van zijn vijfenzestigste verjaardag. Wie is dr. Puchinger? Dat is niet in enkele zinnen te zeggen. Hier zij hij slechts aangeduid als historicus en publicist. Wie met name studie wil verrichten naar de geschiedenis van het gereformeerde volks deel gedurende de laatste eeuw kan niet om Puchinger heen. Vijftien jaar lang is Puchinger hoofd geweest van het Histo risch Documentatiecentrum voor het Ne derlands Protestantisme (1800-heden) aan de Vrije Universiteit. Op dit wijde gebied en getuige zijn talloze publi- katies nog diverse andere terreinen is Puchinger een autoriteit. Aan deze bundel, waarin zowel biogra fische als wetenschappelijke bijdragen zijn opgenomen, werkten onder meer mee: Ad den Besten, mr. G. A. Wagner, dr. J. de Bruijn en prof dr. A. Th. vanDeursen. Dr. J. Zijlstra schreef de inleiding. 254 pag. Prijs/39,50. Daarbij past een dat bij je hoort Ieder bruidspaar Zandpad 68 Middelharnis uitgave van AcaMedia blijkt nu, werd daaraan Uitgeverij Boekencentrum deed uitkomen de zogenaamde Kerkewerk Agenda 1987. De informatie in deze agenda is toegesneden op mensen die aktief zijn in hervormde en gereformeerde kerken. Te noemen zijn liturgische gegevens, een kol- lekterooster, informaties over cursussen en vergaderingen, verder een aanwijzing voor de dagelijkse bijbellezing, etc. De prijs bedraagt ƒ11,90. R. H. Matzken D. Miss., Handelingen der gemeente. Deel 2. Van reformata tot maranatha. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 194pag. Prijs f 32,-. Dr. Matzken wil in zijn tweedelige serie, die bij deze verschijning dus voltooid is, een beknopt overzicht van „de geschiede nis van de christelijke Gemeente door de eeuwen heen" bieden. Let wel, geen kerk- maar gemeentegeschiedenis. Het gaat hier vooral om de gemeenten en groepen die zich hebben gevormd buiten de officiële kerken. Typerend is dat de auteur ze vooral ook beschrijft tegenover de kerk. En waar zijn sympathieën liggen, is niet onduidelijk. Op zichzelf beschouwd is deze presentatie boeiend en waardevol. Een niet gering deel van het gemeentelijk inclusief waarachtig geestelijk leven heeft zich in de marges van de officiële kerk ontplooid. En wie denkt dan niet aan mensen en be- SOMMELSDIJK - MIDDELHARNIS d.d. 8 december 1986 Afdeling I P. Leroy - A. Verolme1-1 A. Knape- I. Mackloet0-2 K. Vis - J. van Hoorn1-1 I. Koese - B. Vis0-2 Voor de Zeeuwse competitie is gespeeld: D.E.Z. I - Tholen II6-10 Afdeling III F. Noordijk - J. Verbiest1-1 L. van Erkel - H. Schellevis2-0 J. Kamp - N. Kievit1-1 Afdeling IV J. Gebuis - R. Jacobs0-2 G. Zaaijer- J. de Brum2-0 J. Groenendijk - H. Noordijk0-2 P. van Groningen-J. Holleman0-2 wegingen als John Bunyan, George Whitefield, het negentiende-eeuwse Re veil, etc. In dit boek is de kring echter wel erg wijd getrokken. Daarbij genomen het strikte schema van de zeven gemeenten uit Openbaringen 2 en 3 als de perioden van de geschiedenis der gemeenten (dispensa- tionalisme!), en deze „alternatieve" kerk geschiedenis moet als zodanig worden af gewezen. Tot slot nog enkele titels. Prof. dr. J. H. Bavinck, Stille tijd in vrije tijd. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 124 pag. Prijs f 14,90. 57 meditaties van de bekende zendings- Bavinck. Drs. A. G. Knevel e.a.. Verkenningen in Exodus. Uitgeverij Kok te Kampen in samenwerking met de Evangelische Omroep. Paperback. 168 pag. Prijs f 24,90. Behandeld wordt een aantal teksten uit het bijbelboek Exodus. Een handreiking ten behoeve van de Schriftstudie. Nel Benschop, Ontluikend wonder. Uitgeverij Kok te Kampen.'29 pag. Geïll. Prijs f 8,90. Gedichten voor het kind. Mies Vreugdenhil, Vindenstijd. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. 48 pag. Prijs f 10,- Een nieuwe bundel gedichten, geschreven n.a.v. pastorale thema's. De amateur toneelvereniging „Dirks land" geeft op vrijdag 9 en 16 januari 1987 in „de Schakel" een uitvoering van het kluchtige spel in 2 bedrijven; Veel kabaal op Clingendael". Dit stuk dat geschreven is door de be kende amateur-toneel schrijver Hans van Wijngaarden speelt zich af op een mini- bungalowpark gelegen op het grondgebied van het vroegere kasteel „Clingedael". Regisseur en spelers hebben druk ge repeteerd om het publiek straks een ver makelijke avond te bezorgen. Kaarten verkrijgbaar v.a. 16 december bij de bekende voorverkoofvadressen. Event, inl.: 01877 - 1927. Hallo, jongens en meisjes, we geven deze week een zoekraadsel. De woorden die onder het letterraam zijn afgedrukt, zijn allemaal te vinden in het afgedrukte letterraam. Kris en kras door elkaar. Deze letters moeten worden weg- geschrapt, of omcirkeld. Het is wel zaaic om de gebruikte woorden weg te schrap pen, anders weetje niet meer watje al hebt of nog op zoeken moet. De overblijvende letters geven dan een tekst te lezen. Maar waar het om gaat is dit Het antwoord op dit raadsel is dus een vraag. Volgende week zal het antwoord op die vraag kunnen worden gevonden, terwijl de oplossing van vraag en antwoord te vinden zal zijn in het Kerstraadsel. Deze drie opgaven horen dus bij elkaar. Dit wordt dan: Uw zekerheid voor een scherp ge prijsde en goed onderhouden auto. Marieke Ras - Yerseke: Oom Ko is niet gewend van jou een kort briefle te ontvangen. Meest heb je veel te schrijven Marieke. Maar je had het te druk met rolschaatsen? Leuk zeg, dat je op blokfluitles zit. Als je dan geen versje zingen kan, dan kan je er een fluiten. Druk geweest op papa's verjaardag? Gezellig dat de oma's en opa's ook kwamen. anna Christus eliseba elizabet enos esther gabriël herodes hanniël Jeruzalem Johannes jozua lea lukas maagd maria nazareth nicht oosten salomo satan silo ster zacharia Het is des winters dikwijls koud; Maar heeft men overvloed van hout En turf, dan kan men stoken. En jagen thuis den winter heen. Maar zonder brandstof kan niet één Den schoorsteen laten rooken. Wij konden 't ook niet, want ons geld Was op, en 't was dus slecht gesteld. De kou deed klappertanden. Toen trok ik dapper er op los; Ik zocht een vracht dor hout in 't bosch. En, nu kon 't vuurtje branden. 1deel van een boom verpakking mannelijk dier inkeping vogel 2. garnituur overschot bloem turen verward geheel 3. vlaktemaat jongensnaam nonsens spijl werkplaats 4. vertraging tijding kantlijn duits (Eng.) plaats in Duitsland 5. vermoeid plaats in Italië soort kers troep muziekinstrument 6. boom watervogel lies oogmerken bepaalde zang 7. hengsel insecteneter plavuis afstand sierlijk Chris Ras - Yerseke: D at zie je ook niet veel meer, een brief met potlood geschreven, Chris. Maar nood breekt wet. Ook mee op de jacht geweest? Ja, dat valt niet mee om in deze tijd vanhet jaar door het geploegde land te baggeren. De jagers hadden meer succes dan de wormenspitters. Want dat was de moeite niet. Volgende keer beter! Rudolf Verkerke - Nieuwe Tonge: Jammer voor je dat die Amerikaanse truc's op waren. Had je eens in een leger- dump moeten gaan kijken Rudolf. Daar zijn er nog wel. Maar je kreeg hem toch nog, al was het bij een „na-uitreiking". Dat zijn mooie boeken van de Snuf serie; wil je blijven lezen. Goedje best doen met puzzels oplossen. Kan je de hele serie opsparen. Natasja Verkerke - Nieuwe Tonge: Je hebt weer je best gedaan op je brief Natasja, En zo mooi gekleurd. Dat doen alle puzzelaars niet hoor. Je houdt nogal van vrije dagen hé. Die zullen er best meer zijn, Natasja! Volgende keer eens schrij ven watje op je vrije dagen doet, wat voor spelletjes enzo. Groetjes hoor! Remco Funcke - Nieuw Zeeland: Jullie zitten aan de andere kant van de wereld, en dat is goed te merken. Je schrijft dat ze bij jullie de klok vooruit hebben gedraaid, nou, bij ons hebben ze de klok weer een uur terug gezet. Je broertje heeft het best naar zijn zin in Nederland? Bij ons zijn de dagen maar kort, Remco, nog even, dan hebben we ook de kortste dag. Dank voor de ge zellige brieven! Jacqueline Funcke - Nieuw Zeeland: Kreeg oom Ko van jullie zomaar twee brieven tegelijk. En brieven schrijven kun nen jullie, dat moet ik zeggen. Daarvoor ook Êartelijk dank. Gefeliciteerd met het behalen van de „rijbewijzen". Het gaatje dus goed af, het huishoudelijk werk? Als je er voor gezet wordt, dan moetje door de zure appel heen bijten. En dan gaat het ook. Ik gun je broertje best een flink pak sneeuw, maar voor mij hoeft het niet hoor. Groetjes en sterkte bij je werkzaamheden Jacqueline! Mej. M. T. - Ouddorp: Oom Ko weet niet of u onder de jeugd te rangschikken bent, maar nu en dan stuurt u een oplossing in. De jeugdnibriek is echter voor de jeugd, en de prijzen worden toegewezen aan de hand van een cijfer lijst. Voor u zijn ook de punten bij gehouden, maar zolang oom Ko geen nadere gegevens heeft komt u niet in aan merking voor een prijs. Dat wil niet zeggen dat het niet op prijs wordt gesteld. Het is best leuk om te merken dat er meer puzzelaars zijn dan alleen de deelnemers. Als u dus onder de normen valt, u bent van harte welkom. Dit zijn groeiende woorden. Door telkens een letter bij te voegen komt men op een woord van zeven letters. De beginletters van de laatste woorden, van boven naar beneden gelezen vormen bij juiste op lossing de naam van een geldstuk. Zie zo, jullie hebben weer wat werk op- gekregen, en kunnen aan de slag. Allemaal de hartelijke groeten, en tot volgende week. OOM KO Wat mag het baaten. Zo wie nu het goed der wereld heeften ziet zynin broeder gebrek hebben, en fluit zyn herte tot voor hem, iu étyft de liefde Gods itt hem, i Joaa: III: I7- 'ie hong'rig in de keuken quam. En in het omzien na verzaaden, Veel Icegc Schotelen vernam Zyn Eet-liifl: zouw ze al veiTmaaden. Want Eenal was hy flccht van Hof, Voorzien met opgedifte fpyzc Verdienden achtbaarheid en lof, Hy zouw ze boven allen pryzc. Wat vind men in des werelds huis Veel leege Schotels van Gemocden, Den lionger vind 'er niemant t'huis Om zyn begeerte mee te voeden. Want deeld de menfch aan Gode mis, En aan de Deugd, zo volgt het vraagen. Of Hy geen Icege Schotel is, In wicn geen Spys word opgcdraagen De Schotel is dan 't Oogwit niet Maar flechts een Vat van 'c waardig wezen. Het Vlees is 't niet daar God op ziet. Maar 't Gceft'lyk Hcrte werd gepreezen. den ge enen die de tien talent en heeft. iFtmt een tegelyk die heeft [_dien'] zal gegeeven ivorde»en hy zal overvloedig bebhen maar van den gecne die niet en he?ftvan dien zal genoomen worden ouk dat by ^ceft. En den onnutten dlenflknecht werpt uit in de bui. tenjle duijlcrntjje daar zaliveeninge zyn en kniT'^ zihge der tanden. TVani God die gezegt heeft dat het licht uit de duifiernifi'e zonde fchynen is de geene die in onzt herten gefchcenen heeftom \_te geeverf] ver Hebtin- ge der kenuifje der becrlykheid Gods in't aangezicht van Jezus Chriflus. Maar wy hebben dezen fchat in aarden vaten, op dat de tiitneementbeid der kracht zy Godesen tikt uit ons. TiTüS III: 14. En dat ook de onze keren goede werken voor tf fiaan tot noodig gebruik op dat zy niet onvruchu baar en zyn. Jakobus II: 14, if, 16, 17. IFat nuttigheid is hettnym broeders indien imant zegt, dat hy het geleoveheeft^endeenbeeft dl werken niet kan dat geloove hem zalig maa^ ken? Indien "er na een broeder of zafier naakt zouden zynen gebrek zouden hebben van dagelyks voed' fel: En iemant van u tot haar zoude zeggen Gaat teenen in vredevuord warm, eniuordverzadigt t" gy-lteden en zoudet haar niet geeven de nood- drujtigheden des lichaams wat nuttigheid is dat? Alzo ook het geloove indien het de wtrktn niet tn heeft, is by hem zelven dood. 1 Petrus 1: y, 6,7, 8. En gy tot het zelve ook alle naarftigbeid toe brengende voegd by uw' geloove deugden by dt deugd kennijfe En by de kennijfe niaaligheidi en by de tnaatig. beid lydzaamheid en by de lydzaambeid Godza ligheid, En by de Godzaligheid broeder lyke liefde, en by Je broederlyke liefde, liefde [tegen alle. fFant zo deze dingen by u zynen [inu'] over. vloedig zyn zy en zullen niet leedig noch on- 'Vruchtbaar laaten in de kennijfe cnzes Meeren Je zus Cbriflus. NIEUWE BOEKEN I 2 3 4 5 6 7 M.4.TTU: XXV: 28, 29, 30. eemt dan van hem i>et talent wegen geeft kt 2 KORINTHEN IV: 6, 7.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 6