40-jarige Melkslijtersver. „Samenwerking zag drie bestuursveteranen gaan Predikbeurten Raad Middelhamis stelt prijs op een rustige Nieuwjaarsnacht ^4DEl\^^^ ICHTUS Zitting poiitierecliter te Sommelsdijl( Madelinde" Direktie wisseling „Het Spectrum'' Kerstzangdienst in de Laurenskerk m rp'''>' Vertrouwenstelefoon N.P.V. Modehuis O^n Jeugdleden domineren op tentoonstelling „Nut en Genoegen" DE ZONWERING SPECIALIST Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS^ VRUDAG 12 DECEMBER 1986 Zo goed als het voor velen geldt -, zo geldt het ook voor de melkhan- delaren dat het raadzaam is zich te organiseren en samen -, inplaats van helemaal alleen z'n boontjes te doppen. Toen ruïm veertig jaar geleden op Goeree-Overflakkee meerdere melkslijters er zo over dachten hebben ze op een avond hun bakflets gelaten voor wat die was en z^n ze ter vergadering getogen. Toen, op 7 februari 1946 werd de Melkslijtersver. „Samenwerking" opgericht, in het rijke bezit van 53 leden....! Melkslijters zijn pijlsnelle hoofdreke naars en 't kon dan ook niet uitblijven dat het 4(>-jarig jubileum al van verre werd gesignaleerd. Woensdagmiddag lieten de leden (maar nu nog slechts een achttien tal) niet meer hun bakfietsen -, maar hun winkelwagens en ander gemotoriseerd gerij in de steek, om richting hotelJ)uin- zicht" te Ouddorp te gaan, waar voorz. J. C. Kievit uit Nieuwe Tonge met zijn 4 mede-bestuurders gereed zat de leden en overige genodigden een gastvrij onthaal te bieden. Zelf zette dhr. Kievit op de jubi leumbijeenkomst een punt achter zijn langdurig voorzitterschap; vervuld sinds 1966, ook namen afscheid, na 40 jaar secretaris Abr. Hagens uit Oude Tonge en de Sommelsdijkse Cees Knape, even eens na een lidmaatschap van 40 jaar, waarvan hij 26 jaar bestuurslid was. De drie kregen voor hun verdiensten een eervolle zilveren speld van het overkoe pelend orgaan, de landelijke N.M.O. In plaats van de drie die afscheid namen werden twee nieuwe bestuursleden ge kozen, te weten de heren P. M. W. Polie te Stellendamendhr. J. Schaaf te Dirksland. Samen metdhr. C. Moerkerke te Ouddorp en dhr. C. v.d. Slik te Middelhamis vor men zij het nieuwe bestuur waarbinnen de funkties nog zullen worden verdeeld. Dhr. Moerkerke is al 35 jaar lid; dhr. v.d. Slik al 20 jaar. De vereniging werd opgericht met als doelstelling „de belangen van een kleine groep zelfstandige melkhandelaren te be hartigen"; de tijd had duidelijk gemaakt dat dat nodig was, immers zo onthullen de bescheiden uit die beginperiode „iedereen die zonder werk zat kon een handeltje beginnen, met afbraakprijzen, ten koste van de gevestigde handel. Di ploma's en kredietwaardigheid werden niet vereist". „Er moest voor iedere cent worden geknokt en dat ging ons goed afi" zo stelde woensdagmiddag secretaris Ha gens met enige voldaanheid vast, de Flak- keese melkslijters haalden landelijk het hoogst winstpercentage! Nadien heeft het de melkslijters niet meer echt meegezeten. Er kwam geduchte Het oude bestuur; vJ.n.r.: dhr. v. d. Slik, dhr. Moerkerke, dhr. Hagens, dhr. Knape en voorz. J. C. Kievit. concurrentie van o.a. een supermarkt als Jac. Hermans die de melk voor de mini mumprijs verkocht en er kwamen strenge eisen waaraan de slijters ten koste van soms hoge investeringen moesten vol doen: „de kleine zelfstandige ondernemer werd door de Overheid zo goed als vogel vrij verklaarde", zo constateerde dhr.' Hagens in zijn terugblik, maar als oude rot in 't vak besloot hij zijn verbondenheid met de Ver. en zijn collega's niet in mineur, integendeel en 't was tenslotte ook nog 'es feest! Dhr. Hagens wees er zijn nog aktieve collega's op dat in onze consumptie-maat schappij aan vriendelijkheid en voorko mendheid een steeds grotere behoefte ontstaat. ,,Ze zijn voor ons wapens die ons niets kosten en ons bovendien de vreugde schenken in een prettige relatie 'tot onze klanten te staan!" zo bezag dhr. Hagens. De melkhandelaren bouwden er vervol gens een gezellig uurtje van; dat mocht wel weer na al die jaren.... En mocht uw melkman een minder vriendelijke zijn, nauwelijks denkbaar trouwens, dan kuntu hem altijd aan de woorden van dhr. Ha gens heriimeren.... zondag 14 december 1986 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof (voorber. H.A.) -Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen- Oer. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge; 17.00 uur ds. Bruining -Doopsgez. Gem. 9.30uurdhr. W. H. v.d. Dool, Rotterdam. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 (bed. H.A.) en 18.30 (dankz. H.A., bed. Heilige Doop) uur ds. H. Westerhout. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 (bed. H.A.) en 18.00 uur (dankz. H.A.) ds. J. Codée - Ger. Kerk 10.00 uurkand. Francke; 17.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr. - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 9.30 uur dhr. A. v.d. Schee, (vervolg van voorpagina) Art 26.... In de ochtendzitting kwamen voorts nog een aantal verdachten achter het hekje die meer of minder onder invloed hun auto hadden bestuurd. Een van hen, inwoner van Oude Tonge was met een promillage van 1,14 in botsing gekomen met een aanhanger die in de Capelleweg in het donker dwars op de weg had gestaan. De aanhanger was geladen met kerst bomen; „'t was nét een bos" herinnerde zich de verdachte die overigens, als auto bestuurder, een 25-jarige onbesproken staat van dienst had. Toch voor hem een geldboete van 750,-. Zo ook voor een Middelhamisse me vrouw die vlak bij haar huis tegen een geparkeerd staande auto reed. Een boete van 800,- kreeg een Dirks- landse klein landbouwer en witlofteler. Na het voetballen was hij met de anderen gaan Chinezen en daarbij twee pilsjes ge dronken. De pilsjes die hij 8 uren tevoren had gedronken hadden zich evenwel ook nog laten gelden in het promillage van 0,97%. Op de hoek Kaai-Oostkrakeelstraat te Sommelsdijk waren twee auto's op elkaar gebotst; elk van de bestuurders had zij het niet al te veel gedronken. De één, die geen voorrang gegeven had kreeg een geldboete van 500,-; de ander een van 600,-. Ieder mocht er zo hoopte de Politie rechterzeker met het vooruitzicht op de komende feestdagen, van doordron gen zgn dat een bestuurder die alcohol heeft gedronken een gevaar op de weg is; bij de consumptie van 6 glazen bier is de kans op een ongeluk al 4x zo groot!! Spijkenisse; 17.00 uur ds. W. J. v.d. Hoek, Middelhamis - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur kand H. Markus, Nieuwerkerk a.d. IJssel; 18.00 uur ds. J. T. Cazander- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN-Herv. Gem. 10.00 (bed. H.A.) en 18.00 uur (dankz. H.A.) ds. A. H. Veldhuizen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 (bed. H. Doop) en 18.00 uur ds. L. Kruijmer- Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mevr. ds. Went-v.d. Vring. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. H. Jongebreur. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 (bed. H.A.) en 18.00 uur (dankz. H.A.) ds. K. ten Klooster - Her. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Pol- huis, Rotterdam - Chr. Ger. Kerk 10.00 uur lezen; 18.00 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. W. J. v.d. Hoek; 17.00 uur dhr. A. v.d. Schee, Spijkenisse - Ger. Kerk (vrij gemaakt) 9.30 uur lezen; 14.30 uur ds. G. Guimink. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. Tj. de Jong, Garderen - Ger. Gem. 10.00 (bed. H.A.) en 18.00 uur ds. J. Baaijens, Aagtekerke. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 (bed. H.A.) en 18.00 uur (dankz. H.A.) ds. N. P. J. Kleiberg - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD AAN'T HARING VLIET - Herv. Gem. 10.00 (bed. H. Doop) en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke - Ger. Gem. 10.00 uur lezen; 14.30 uur ds. J. Baaijens, Aagtekerke - Ger. Kerk lO.CX) en 18.00 uur kand. Langeraar, Amsterdam. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 (bed. H.A.) en 18.00 uur (dankz. H.A.) ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uurdrs.A.J. de Bakker; 15.00 uur drs. J. M. Wildschut. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. K. van Meijeren - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 uur kand. Hoomen- borg; 18.00 uur ds. Maliepaard - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. heer C. B. van Güs, Wad- dinxveen. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 (bed. H.A.) en 14.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen - Oud Ger. Gem. 3 x lezen. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Kerstavond Open Jeugdwerk Zaterdag 13 december a.s. zal de kerst avond worden gevierd. Ieder die zich hiervoor opgaf wordt om 17.30 uur in de Hoeksteen verwacht voor de broodmaal tijd. Ook het avondprogramma, bestaande uit een aantal workshops en het diaklank beeld „Op leven en dood", is alleen bedoeld voor mensen die zich hebben aangemeld. Dus aanvang 17.30 uur. Tot ziens! MIDDELHARNIS Kerstwijding Gr. v. Prinsterersctiool De leerlingen van de Groen van Prin- stererschool houden D.V. vrijdag 19 de cember samen met hun ouders en belang stellenden een kerstwijding in de Neder lands Hervormde Kerk te Middelhamis. Het programma heeft als thema: Want Zijn goedertierenheid is tot in eeuwigheid! Muzikale medewerking wordt verleend door de heren Vroegindeweij (orgel), Bakker (trompet) en Van Broekhoven (trompet). Het programma vermeldt solozang, kin derzang, samenzang, deklamatie en blok- fluitspel. De heer Mackloet, die als leer kracht aan de school verbonden is, vertelt een kerstverhaal. Deze samenkomst wordt via de kerk telefoons uitgezonden. Op de aansluit- adressen wordt een programmaboekje bezorgd. De koUekte, die bij de uitgang gehouden wordt, is bestemd voor de be kende stichting Woord en Daad. Deze kerstwijding begint 's avonds 7.00 uur. De kerkdeuren gaan half zeven open. U bent er van harte welkom! MELISSANT Kerstzangdienst Op D.V. 20 december is er een kerst zangdienst in de Ned. Herv. Kerk te Melissant, te verzorgen door de Chr. Gem. zangver. „Vaya conDios" (Ga met God) en het jeugdkoor „Lenteklokjes" te Melissant. Verder werken aan deze dienst mee: Chr. Hoekse Waards Mannenkoor te Klaaswaal, Floor v.d. Weijden (bas), Sjaak Melissant (orgel) en André Keijzer (orgel). De alg. leiding is in handen van dhr. Jaap Zuidgeest. Deze kerstzangdienst begint om 19.30 uur. Programma's a 4,- verkrijgbaar ^ij: G. Soldaat-Nagtegaal, Bemhardstraat 27, Melissant en L. Visbeen-Tanis, Bem hardstraat 5, Melissant, en bij aanvang van de kerstzangdienst in „De Poort". Kinderen tot 12 jaar gratis. Deze kerstzangdienst is ook te beluiste ren via de kerktelefoon. Kassettebandjes van deze dienst zijn te bestellen na 20 dec, bij L. Visbeen-Tanis, Bemhardstraat 5, Melissant, tel. 01877-2104, en dhr. A. Koedam, Bemhardstraat 34, Melissant, tel. 01877-2524. MIDDELHARNIS Eervolle uitnodiging voor „Jeduthun" De succesvolle avond in Dirksland, vo rige maand, heeft er toe geleid, dat het Herv. Gem. Koor „Jeduüiun" uit Mid delhamis door de Evangelische Omroep is uitgenodigd naar Middelburg te komen. Op D.V. 28 januari a.s. hoopt het koor in het kader van „Samen zingen met Arie Pronk" een uitvoering te geven in de Nieuwe Kerk in het centmm van de stad. Ab Vroegindeweij zal behalve het koor ook de samenzang leiden. Op het pro gramma staan psalmen en bekenden gees telijke liederen. Ds. P. Vermaat uit Maassluis zal de meditatie verzorgen. Femmie van de Weg treedt op als soliste. De opname zal worden verzorgd doro de Nederlandse Omroep Stichting. MIDDELHARNIS - Met ingang van 1 januari 1987 gaat de afdeling Goeree- Overflakkee van de Nederiandse Patiën tenvereniging van start met de instelling van een telefonische hulpdienst voor de gebmikers van de gezondheidszorg op het eiland. Naast de algemeen gerichte belangen behartiging onder meer betreffende het vestigingsbeleid van huisartsen, dienen ook de individueel gerichte belangen niet te worden vergeten. Te denken valt hierbij o.a. aan het ver strekken van direkte informatie en het verwijzen naar andere informatiebronnen, het bemiddelen bij kommunikatiestorin- gen en konflikten tussen patiënten en hulpverleners, het begeleiden en eventu eel vertegenwoordigen van patiënten in „klachten-procedures", etc. Een niet te vergeten aspekt is tevens het verzamelen en registreren van gegeveiis, die duiden op tekortkomingen en mis standen in de gezondheidszorg. Hoewel het landelijk bureau van de N.P.V. even eens bereikbaar is voor al deze zaken, leert de ervaring dat men liever een plaats genoot belt om het betreffende probleem voor te leggen. Vandaar ook dat verspreid over het eiland, namelijk te Middelhamis, Ooltgensplaat en Ouddorp, een drietal telefoonnummers voor deze hulpdienst beschikbaar zijn, waarbij het echt geen verplichting is de dichtsbijzijnde te bellen. Ook wanneer u geen gehoor krijgt op een van de nummer, bel gerust een andere. De N.P.V.-leden achter deze nummers zullen u met raad en daad terzijde staan. Schroom niet te bellen, ook al is het slechts om uw ervaring kwijt te zijn. In elke vrijdaguitgave van het Eilanden Nieuws in de rubriek Medische Diensten onder het kopje „Vertröuwehstelefoon N.P.V." kunt u de volgende nummers vinden: 01870-2174; 01873-1620 en 01878-3149. Politie en het Openbaar Ministe rie hebben bij de flakkeese gemeen tebesturen niet tevergeefs aange drongen op het invoeren van een regeling die het de politie mogelijk maakt in de Nieuwjaarsnacht in te grijpen niet terwijl -, maar al vóór dat er met autobanden en ander materiaal vuren worden gestookt! Nadat dé gemeenteraad van Goedereede de Alg. Politieverordening al aanvulde met zo'n artikel deed de raad van Mid delhamis dat in zijn vergadering van vo rige week donderdag. Het is dientengevolge verboden „op 31 december en op 1 januari in het openbaar bij zich te hebben of te vervoeren enig voorwerp of middel dat kan dienen om handelingen te plegen die op grond van art. 138, Ie lid verboden zijn (stoken van vuur in de open lucht), tenzij aannemelijk gemaakt kan worden dat het voorwerp of middel niet voor die handelingen gebezigd wordt of bestemd is", zo staat het in het aan de APV toegevoegd artikel. In de toelichting op het voorstel herin nerde het College eraan dat het in vorige jaren meer dan eens is voorgekomen dat de politie lieden in de kraag greep die met een voorraad autobanden op weg naar een stookplaats waren, maar in strafrechtelijk opzicht kon tegen hen niet worden opge treden omdat het voorhanden hebben en het vervoer van die materialen niet straf baar was. Nu is die strafbaarheid er wel en Middelhamis' raad vond dat een gemst- stellende gedachte. „Elk middel om de Nieuwjaarsnacht mstig te laten verlopen heeft onze in stemming; van ons mag de brandweer een mstige jaarwisseling vieren", liet dhr A. Tiggelman namens de PvdA-fraktie we ten. Instemming ook van lijst Hoogzand, ver woord door dhr. Kemne»(ke het College afvroeg of een dergelijke regeling al in andere gemeenten bestaat; een tikkeltje bevreesd was dhr. Kemner dat het verbod misschien provocerend zou werken. Dat laatste achtte de raadsvoorz. burg. van Welsenis nauwelijks denkbaar omdat veel meer provocatie dan zich de laatste jaren demonstreerde nauwelijks mogelijk lijkt. De regeling is overigens onüeend aan een regeling die in Den Briel van kracht is op 1 april, de datum waarop de inname van Den Briel door de Watergeuzen met veel spektakel herdacht wordt. De rege ling blijkt daar te werken en gehoopt wordt dat dat toegepast op de Nieuwjaars nacht ook op Goeree Overflakkee het geval zal zijn. WD'er dhr. Kersbergen evenwel voind vond dat de maatregel de vrijheid wel wat beknot: „Iedereen kan zomaar opgepakt wanneer hij iets bij zich heeft waarmee hij 's nachts brand kan stichten", bezag dhr. Kersbergen, overigens wel begrijpend dat de soep ook weer niet zó heet gegeten zal worden geeft feestelijke kortingen deze maand t^> Pulls M IVIodehuis 10% korting Blouses 10 t/m 20% l(ortlng Rokken 10 t/m 20% kortlng Mantels en coats....10 t/m 30% Pakjes30 t/m 50% Japonnen. HALVE PRIJS 50% Boetiek Weststraat 6 Telefoon 01878 OUDDORP 1166 Tijdens de kerstweek bij besteding boven/ 100- een leuke verrassing STELLENDAM Per 1 december 1986 heeft op de Chr. Mavo „Het Spec trum" te Stellendam een direktiewisseling plaats gevonden. De heer H. A. van den Tol is met ingang van die datum eervol ontslag verleend. Vanaf de oprichting van de school, in 1963, is hij de stuwende kracht geweest die de school tot een begrip op de kop van het eiland heeft gemaakt. Vele honderden leerlingen heeft hij mo gen begeleiden op de weg naar de volwas senheid; voor ouders, leerlingen en le raren was hij de spil waar alles om draaide. De school-gemeenschap is hem daardoor veel dank verschuldigd. Het was zijn wens om op bescheiden wijze afscheid te nemen van de school; dat is vorige week gebeurd in een bijeenkomst van bestuur en personeel. In zijn plaats is tot direkteur benoemd de heer A. CBaas. OUDDORP Na de keuring op 11 december j.l. bleek dat veel jeugdleden van de Ouddorpse Konijnen en Pluimveefokkersvereniging „Nut en Genoegen" hun senior leden de loef afstaken, zo sterk zelfs, dat pas be ginnend jeugdlid Dimmen Luime kam pioen werd bij de Krielhoenders, bij de andere diergroepen zaten verschillende jeugdleden dicht bij de top. Op deze tentoonstelling, waar meer dan 600 dieren te zien zijn in maar liefst 123 rassen en kleurslagen zijn voor het eerst weer na ruim 20 jaar een paar water vogels te zien. Verder is deze tentoonstelling rijk aan exclusieve dieren die door de fokkers, door de fok hiervan tegen uitsterven wor den behoed, zoals de Nederlandse Kuif- hoenders. Ook een inheems Japans ras, de ONAGADORI welke van de mannelijke dieren een meterslange staart kunnen lüij- gen is te zien. Al met al alleszins de moeite om een bezoek te brengen in het Verenigings gebouw „Dorpstienden" te Ouddorp waard. De toegang is gratis. OUDE TONGE Op zaterdag 20 december a.s. orga niseert het Herv. Jeugdwerk te Oude Tonge voor 12-15 jarigen een Kerst avond. Tijdens deze avond willen wij stil staan rond het Kerstgebeuren en krea- tief bezig zijn. Jullie kunnen je op geven via. tel. 01874 - 2222. Plaats: Kolfweg 1, Oude Tonge. Tijd: 19.00 uur. Eigen bijdrage: ƒ5,- (inkl. maaltijd). Dit jaar wordt de Kerstzangdienst in de Grote of Sint Laurenskerk te Rotterdam, gehouden op zaterdag 20 december. Aan deze zangdienst werken mee: Het Rijnlands Chr. Mannenkoor uit Leiden en de C.O.V. Exultate Deo uit Voorschoten 0.1.V. Sander van Marion; Lisette Em- mink, sopraan; Fred Mann, panfluit; Dirk Out, transeptorgel; Sander van Marion, hoofdorgel. Leiding en meditatie, ds. N. Kleermaker. De kerk is verlicht door kaarsen. Aan vang 20.00 uur. Van 19.45 uur tot 20.00 uur solo- en samenzang. Toegang en plaat sen zijn vrij. ROLLUIKEN. Niet alleen behaaglijk maar ook VEILIG Rolluiken voon Beveiliging Klimaatregeling Geluidshinder Voorstraat 52-54, Dirksland V 01877-3583 99 ?%i^ ff ai: .V, Net als de autobranche kent ook de zonweringsbranche een erkenning voor bona fide bedrijven de ROIVIAZO. ?»l«^It^®n* deae'iik origineel garantie certificaat. Dus duidelijkheid. ^oTr^nf,"®!?'^,?"* "°8 "leer zekerheden, maar dat vertellen wij u graag persoonlijk. !üf'L?l'?!I'{"^!"**'ï!!'""* ve^'e'-ken de laatste nieuwtjes in al onze luiken. Bijv. 2 of 3 luiken in 1 kast. !^°^ri!rrSf =°r* ^l''°''J *®P afspraak, want de verschillen in prijS maar ook in kwaliteit zijn grootl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2