Oostflakkeese ouderen krijgen de warme maaltijd warm thuisbezorgd! Verkeersmaatregelen op onveilige Rottenburgseweg Weth. L C. Kievit iegde Ie steen bil)iiotheel( iVllddeliiarnis uit lianden van „grijze eminentie" Polltiebericliten Kerstzang Noorder mannenkoor te Rijssen Tentoonstelling Ouddorp Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Kerstbijeenkomst gehandicaptenzorg Raad Middelhamis: Groot dam- en scliaaictournoüi te OIrIcsland A. KOOL ZN. Middelhamis S9e Jaargang DINSDAG 9 DECEMBER 1986 No. 5555 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDEL iARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Scmmelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur(alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 BankrRabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GERJLFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDS5 EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Dat is de titel van de grammofoonplaat (alsook van een cassettebandje) met Kerst liederen en Psalmen, gezongen door het zo bekende Noordermaimenkoor te Rijs sen, onder leiding van Hennie Sletten- haar met aan het orgel Klaas Jan Mulder. De opbrengstvan deze plaat(resp. band je), die excl. porto-kosten 22,50 kost, komt ten goede aan hetDeputaatschap tot Hulpverlening in Bijzondere Noden van de Gereformeerde Gemeenten, dat de alleenverkoop heeft van de grammofoon plaat resp. bandje. Dit Deputaatschap verleent in biimen- en buitenland op velerlei wijze hulp. In het blad „de Noodklok" dat door het Depu taatschap enkele malen per jaar wordt uit gegeven, wordt verslag en verantwoor ding gedaan over de hulpverlening, zoals van recente tijd, o.a. de grote natuur rampen in Mexico en Columbia, enz. Voedselhulp voor Afrika enz. De prachtige plaat, resp. bandje kunt u bestellen bij de voorlichtingsfunctionaris van het Deputaatschap, de heer E. Boen der, Boudewijnstraat 13, 3243 AD Stad aan 't Haringvliet, tel. 01871 - 2239. Verder is er ook nog de alleenverkoop van enkele bandjes en platen (zoals niet-rit- mische gemeentezang, koorzang en orgel bespeling), waarvan de opbrengst ook be stemd is voor het werk van het Deputaat schap, Verzamelaars van lepeltjes kunnen ook terecht voor het lepeltje BN (zilver 90) tegen de prijs van 12,50 (excl. porto kosten). ^™fll.'«ll«' MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK BEJAARDENMIDDAG De C.V.B, afdeling Middelhamis-Som- melsdijk nodigt de bejaarden weer harte lijk uit op dinsdag 16 december 's mid dags half drie in „de Hoeksteen", om samen het Heilsfeit van Christus' ge boorte te gedenken. Ds. W. J. van den Hoek, geref predi kant te Middelhamis hoopt voor ons de meditatie te houden. Zang door de heren de Geus en Smit. Hebt u vervoer nodig, kunt u bellen: mevr. C. Bienefelta, tel. 3428; mevr. E. Vroegindeweij, tel. 2566. In een tijd als de onze, waarin wordt geprobeerd de ouderen zo lang mogelijk zelfstandig thuis te laten wonen, hebben in Oostflaickee directie en bestuur van „Ebbe en Vloed" en de Stichting Welzijn voor ouderen zich gerealiseerd dat de thuiswonende ouderen hulp moeten hebben bij het verkrijgen van de warme maaltijd, want die dagelijks te nuttigen is van groot belang voor de konditie van de oudere mens! Per 1 oktober ging „tafeltje dek-je" van start, een voortreffelijk warme maaltijd voorzieningssysteem dat al 27 deelnemers telt, maar er kunnen'er gerust nog wat méér bij. Om die met „tafeltje-dek-je" bekend te maken werd gistermiddag, in het Verzorgingshuis „Ebbe en Vloed" een voorlichtings middag gehouden, kompleet met bezichtiging van de keuken waarin de maaltijden met grote zorgvuldigheid worden bereid. Die zorgvuldigheid slaat o.a. op het rekening houden met speciale wensen en met wat dieetpatiënten van hun dokter kregen voorgeschreven. Voor de koks trouwens geen enkel probleem om dat uit elkaar te houden; ze doen dat tenslotte ook elke dag voor de bewoners van het huis. Door de menucommissie, waarin ook bewoners van „Ebbe en Vloed" zitting hebben wordt wekelijks het menu samengesteld, steeds met diverse keuzemogelijkheden. Elke dag, ook in het week-end, 7 keer per week dus, krijgen de deelnemers hun maaltijd rond etenstijd warm thuisbezorgd. Een isolerende verpakkinga zorgt dat de warmte twee uur lang bewaard blijft en dat maakt het overbodig dat de ouderen zelf nog met een oventje aan het werk moeten. Pim v. d. Ochtend en mevr. Wijnhoff zijn de vrijwilligers die elkaar afwisselen bij het verzorgen van de maaltijden en beiden hebben ze daarmee de beste ervaringen opgedaan. Veel dankbaarheid ook van de ouderen die het bijzonder op prijs stellen dagelijks op dezelfde tijd hun warme maaltijd kant en klaar te ontvangen, tegen een vergoeding van slechts 6,50 per dag. Natuurlijk is dat minder dan de maaltijd eigenlijk zou moeten kosten maar in het kader van het „flankerend ouderenbeleid" wordt er door de Overheid een subsidie toegekend zodat ook de Oostflakkeese ouderen smakelijk en verantwoord kunnen smikkelen en smullen. „Het eten is prima, ik eet altijd even lekker en altijd even goed!" verzekerde een van de deelnemers, Willem Zwaluw uit Achthuizen en hij was representatief voor de overige deelnemers, van wie geen klacht en alleen maar waardering werd gehoord. Voor wie niet meer in staat is de eigen warme maaltijd te bereiden staat in principe deelname aan „tafeltje-dek-je" open. Er zii/ mogelijkhecien voor een of meerr^'^re daeen hi c'-^ week en er wordt gezocht naar een mogelijkheid om de ouderen die dat willen in „Ebbe en Vloed" de maaltijd te laten gebruiken zodat ze dan ook enig sociaal- kontakt hebben. Wie zich via tel. 01874 - 1844 opgeeft krijgt eerst nog een bezoekje van mhr. Jones van de Stichting Welzijn voor ouderen die beoordeelt of de omstandigheden inderdaad zo zijn dat men van de voorziening gebmik kan maken. Het is wel wenselijk dat deelnemers een dieet-lijst overleggen waarmee in de keuken rekening kan worden gehouden. „Tafeltje-dek-je", een prima voorziening, zo werd uit de kring van gebruikers verzekerd: „Ik hoa tevoren wat ellende gehad!!!" liet een van de ouderen weten, blij als hij was dat het voor hem en zijn Oostflakkeese medeburgers die het nodig hebben nu zo prima geregeld is...! In zyn j.l. donderdag gehouden vergadering heeft Middelhamis' ge meenteraad een krediet van f 355.000,- gevoteerd voor het aanbrengen van verkeersmaatregelen op de Rottenburgseweg. B en W beoordeelden dat als „hoogst noodzakelyk" ter bevordering van de verkeersveiligheid op deze weg die als onveilig bestempeld kan worden. De raad bleek het daar hartgrondig mee eens en al lang zou de raad een snelheidsbeperking hebben gewild.... „Daar hebben we ons als raad al diverse keren sterk voor gemaakt!" bracht dhr. Kemner in herinnering, maar steeds was het pogen gestuit op het feit dat de weg net buiten de bebouwde kom lag en eigendom van de Provincie is. Dhr. Kemner vond aan de hand van uitlatingen van de Min. van Verkeer de tijd rijp om het ver langen naar een snelheidsbegrenzing tot 50 km per uur alsnog aan de Prov. te overleggen, onder verwijzing naar de „meerdere fatale ongelukken" die er zijn gebeurd. Het leek dhr. Kersbergen (WD) toe dat het vaststellen van een maximum snel heid veel verstandiger en goedkoper zou zijn geweest; in combinatie met een fikse snelheidscontrole door de politie zou dat z.i. zeker effectief zijn; nu vreesde dhr. Kersbergen dat er aan geldverspilling zal worden gedaan, maar zijn fractiegenoot, weth. Jacobs, had daar een wat andere kijk op. Dhr. Jacobs hield het er op dat een weg waarop de snelheid tot 50 km wordt beperkt ook als zodanig dient te zijn in gericht, zó ingericht dat de automobilist er gevoelsmatig niet harder zal rijden, „ter wijl" zo vergeleek dhr. Jacobs „op een startbaan niemand zich daaraan zal hou den. Dat geeft dan wel bekeuringen, maar een snelheidsvermindering wordt er niet mee bereikt". Met het aanbrengen van verkeersmaat- Een van de kruisingen, met de Doetinchemsestraat, waar het bij herhaling fout gaat. regelen op de Rottenburgseweg wordt ge hoopt naar een vanzelfsprekende snel heidsbeperking toe te groeien. Bedoeling is op de kmisingsvlakken naar de Vermeerstraat, de Doetinchemsestraat en de Steeneweg verkeersgeleiders aan te brengen om de kruisingen te accentueren. Ook aangepaste verlichting zal daartoe worden aangewend. De maatregelen wor den voldoende effectief geacht omdat ge bleken is dat de ongelukken die zich voor deden werden veroorzaakt door het niet verlenen van voorrang of doorgang. Er komen géén aparte voorsorteerstroken, achteropkomend verkeer zal bij nade ring van tegemoetkomend verkeer ach ter linksafslaand verkeer moeten wachten en daar niet rechtsomheen kunnen. E en en ander zal bewustsnelheidsremmend werken. De kosten zullen door de Pro vincie voor 75% worden gesubsidieerd. Vrijdagmiddag, bij de voorgenomen plaatsing van de gedenksteen in de hal van de in aanbouw zijnde bibliotheek aan het Kerkepad, bleek de datum van 5 december niet onbewust te zijn gekozen..! Op het kritieke moment, toen weth. L. C. Kievit de troffel ter hand zou nemen werd de ontdekking gedaan dat de steen „vergeten" was en nimmer heeft iemand dhr. Peeman, dir. van bouwbedrijf C. Boeter Zn. b.v. zo'n snelle aftocht zien maken om, buiten 't gezicht van de genodigden Sint en Plette wenken dat ze konden komen...., mét de steen....! de eerste aanvrags in 1974 nog een ortho- Het was dan ook uit handen van Sinter- wieringa dat dhr. Kievit de gedenksteen kreeg, zijn naam niet geschreven in boter- of chocoladeletters, maar keurig gebeiteld in een marmeren plaat die aan de eerste steenlegging zal herinneren. De wethou der ging nét nog niet in de zak, maar Sint maakte wél duidelijk de voorbereidings tijd van ruim twaalf jaar wel een érg lange te hebben gevonden. „En daarom openen jullie op 4 april....!!" gebood de Sint die van verder oponthoud niet meer wilde horen. De zo plotseling verschenen „grij ze eminentie" schreed waardig heen om zich later, incognito bij het gezelschap te voegen dat in de Paral van de Delta nog even napraatte over het zo plezierig ver lopen „incident" en voomitzag op de komst van de zolang verbeide bibliotheek. „Het heeft inderdaad lang geduurd maar de ouderen willen nog wel eens over drijven", zo gaf weth. Kievit daar Sinter- wieringa lik op stuk. In elk geval voerde dhr. Kievit als excuus aan dat ten tijde van Wederom houdt de Ouddorpse Konijnen en Pluimvee fokkersvereniging „Nut en Genoegen" haar jaarlijkse tentoonstelling Konijnen Hoenders Cavia's Sier- duiven en Postduiven op vrijdag 12 en zaterdag 13 december in liet verenigings gebouw „Dorpstienden" te Ouddorp. Het is ai weer voor de 53e keer dat deze vereniging haar tentoonstelling organi seert en dit jaar met een rekord aantal inzendingen van meer dan 600 dieren, dit is de eerste keer dat 600 dieren van diverse rassen, soorten en kleurslagen worden tentoongesteld. De tentoonstelling is vrijdag voor het publiek geopend van 's avonds 19.00 uur tot 23.00 uur en zaterdagmiddag vanaf 13.30 uur tot 21.00 uur. De toegang is gratis, alleen zullen we een kleine verloting houden, en een enveloppe- tent dit ten bate van de bestrijding van de diverse kosten en voor de aanschaf van nieuwe kooien, die wij successievelijk aan het vervangen zijn. Het is allerzins de moeite waard om deze tentoonstelling te bezoeken, elk jaar is het een grote drukte van bezoekers, ook u nodigen wij uit om deze tentoonstelling eens te komen bekijken, u zult er geen spijt van hebben, wij rekenen dan ook op uw aanwezigheid. De dam- en schaakver. „Dirksland" or ganiseert op zaterdagmiddag 27 decem ber a.s. een toumooi voor dammers en schakers in het E.H.B.O.-gebouw bij de Victoriahallen. Aanvang 13.30 uur. De wedstrijden duren max. 20 minuten. Terwijl er om en om een wedstrijd dam men en een wedstrijd schaken wordt ge- dox college resideerde; nóg had het ge meentebestuurweinig trek" toen in 1977 de bibliotheekwet van kracht werd en pas in de tachtiger jaren kwam er enige be weging in de meningsvorming dienom- trent van het gemeentebestuur. De wisse ling van het College achtte dhr. Kievit niet vreemd aan de toen te constateren Saulus- bekering van de raad. In '83-'84 was de raad rijp voor de stichting van de biblio theek, maar omdat de Rijksbijdrage flink onder druk is komen te staan moest in plaats van de gevraagde 1100 m^ voor een compromis worden gekozen van ca. 650 m^. ,,Tóch liever een half ei dan een lege dop en het halve ei is nu eindelijk in wording", stelde dhr. Kievit tevreden vast, begrijpend dat het bibliotheekbestuur ener zijds blij-, en anderzijds teleurgesteld zal zijn; het gemeentebestuur heeft voor wat in wording is een krediet van 850.000,- gevoteerd. Alle bouwers werd een goede en voorspoedige bouw toegewenst; „suc ces", zo besloot dhr. Kievit. KERSTPAKKETTEN EN RELATIEGESCHENKEN Groothandel OUDDORP - De dienst van woensdag avond, waarin zou voorgaan ds. A. Moerkerken van Nieuw Beijerland, kan door omstandigheden NIET DOORGAAN. MELISSANT - vrijdagmiddag 14.45 uur ds. J. J. Tanis van Tholen (huwe lijksbevestiging). DIRKSLA.ND - woensdagavond (niet dinsdag zoals elders vermeld) half 8 ds. T. M. van Dijk van Veen. OOLTGENSPLAAT - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Rotterdam-Zuid. speeld. ledereen speelt 5 wedstrijden. Er zijn mooie prijzen te winnen. De inschrijving staat open voor alle spe lers van het eiland en daarbuiten. Tot het max. aantal van 64 deelnemers. Men kan zich opgeven voor dammen bij: H. Grootenboer, tel. 01877 - 2408 tussen 17.00 en 18.00 uur; en voor schaken bij J. C. de Jong, tel. 01877-1098 tussen 17.00 en 18.00 uur. De kosten zijn 2,50 per persoon. Haast u, want er is een overweldigende belangstelling voor dit toumooi. De door dhr. Kievit (l) in te metselen steen werd door Zwarte Piet aangedragen. De afd. Goeree-Overflakkee Schou- wen-Duiveland van de vereniging „Ge handicaptenzorg van de Geref. Gemeen ten" hoopt D.V. zaterdag 13 december 1986 een Kerstbijeenkomst te houden met zowel lichamelijk als verstandelijk ge handicapten, 's middags half drie in het verenigingsgebouw achter de kerk van de Geref Gem. te Nieuwerkerk. Gehandi capten uit andere kerken zijn uiteraard ook van harte welkom. Deelnemers uit^ Goeree-Overflakkee worden 's middags kwart voor twee verwacht in gebouw Rehoboth, achter de kerkderGeref. Gem. te Dirksland. Na de kerstvertelling en vrije vertelling zal door alle aanwezigen worden deel genomen aan een gezamenlijke brood maaltijd. - Brand Op 7 december bleek dat er brand was uit gebroken in een hoeveelheid afval, lig gende tegen een gevel van een woning inrichting op het industrieterrein te Som melsdijk. Naast dat brandende afval stond een vrachtwagen geparkeerd. De brand weer heeft de brand geblust. De vracht auto bleek door de brand brandschade te hebben opgelopen. Hoe het afval in brand is geraakt is voorshands nog een raadsel, - Diefstal paardentrailer Een inwoner van Middelhamis deed op 5 december aangifte van diefstal van een paardentrailer. Dat voertuig had be nadeelde geparkeerd bij de haven van Middelhamis. De nieuwprijs van dat voertuig bedroeg ongeveer 4000 gulden. De diefstal moet zijn gepleegd tussen 2 en 5 december j.l. - Diefstal landbouwmachine Een inwoner uit Heesbeen deed op 5 december aangifte van diefstal van een landbouwtraktor met hefinrichting vanuit de polder onder Stad aan 't Haringvliet. Nog diezelfde dag werd de traktor elders in Stad aan 't Haringvliet temg gevonden. Toen bleek dat de hefinrichting was ver wijderd en gestolen. Het is de daders dus kennelijk alleen om de hefinrichting te doen geweest. - Bekend worden verdachten inbraken In de afgelopen weken heeft de politie te Middelhamis een vijftal daders kunnen aanhouden voor een aantal inbraken. Het betrof hier allen inwoners van Middel hamis en Dirksland. In totaal hebben deze daders zestien inbraken/diefstallen be kend. Een aantal weggenomen goederen zoals radio's en sigaretten werden bij helers in beslag genomen. Het betrof hier o.a. inbraken in scholen, sportlokalen en een woning. De benadeelden zullen, voor zover dat nog niet is gebeurd, nog nader worden geïnformeerd. De in beslag ge nomen goederen konden aan de recht matige eigenaars worden temggegeven. FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C3 cn C3 ■ÉMIiMlASuk C3 C3 era C3 CU IVeststraal 35- Mohniveg 4 Ouddorp - Telefoon 01878-16t2 en 2120 Filiaal Renesie - Printshop Hogeioom 172 Telefoon OU 16-2400 (mot of zcinclor opclii stioc)i-iiitik(>l (lok /(jn Pezoek onze showroom of bel voor informatie: Joos Jansestraat 35, Sommelsdijk (Goeree-Overflakkee). Tel. 01870 - 2690

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1