Afscheid „oude" en begroeting nieuwe gem.secretaris Dirksland Stellendams Jeugdbrandweer nu échte-, geüniformeerde brandweerluiI NIEUWS uit de Kerken Bloeiende hyacinten tijdens de feestdagen PTC-computerclub van start met programmeercursus NBOS-VLN heet voortaan Bond van Wapenbroeders Tentoonstelling v.v. De Putter te Ouddorp Gevonden en verloren voorwerpen nov. 1986 Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' DINSDAG 2 DECEMBER 1986 Aan het eind van de begrotings vergadering van j.l. donderdag wachtte de gemeenteraad van Dirks land, waaraan deze dag PvdA ver tegenwoordigster mevr. C. P. C. E. V. d. Sluijs-v. d. Sluijs was toe gevoegd, nog een weinig aange naam agendapunt, het afscheid van gemeentesecretaris C. Noorthoek. Na deze funktie 9 jaar te hebben bekleed en op de meest voorbeel dige manier te hebben vervuld am bieerde dhr. Noorthoek het direc teurschap van de Visafslag te Goe- dereede, naar hij verzekerde géén crimineel bedrijf al zou de publici teit omtrent de landelgke visafsla- gen dat bijna doen geloven.... Grote waardering De oren van dhr. Noorthoek moeten hebben getuit toen, na de voorz. burg. Oversier, ook de fractievertegenwoordi gers hun sluizen van welsprekendheid openzetten en dhr. Noorthoek zoveel waardering toedachten dat hij zelf vond dat dat heel wat overtrokken moest zijn. Dat onderstreepte dhr. Noorthoek zeker van harte dat er in de voorbije jaren bijzonder plezierig was samengewerkt „Gevoelens van weemoed besluipen me dan ook!" liet hij weten, het een weldaad noemend als gemeentesecretaris op een goede verstandhouding met de raad te kunnen bogen „al heb ik wel eens met kromme tenen in m'n schoenen gezeten waimeer uw „routing" een duidelijk an dere was dan de mijne", bekende dhr. Noorthoek. Hij prees zich gelukkig om het feit dat er geen zaken of omstandigheden zijn die zijn vertrek uit Dirksland nood zakelijk maken; „als Dirksland op mij ziet zoals ik op Dirksland is er alleen maar voldoening", liet dhr. Noorthoek weten na de stortvloed van waardering die over hem gekomen was. Burg. Oversier was daar gaarne in voor gegaan, wetend hoezeer ook secretaris Noorthoek het dienen van de ware be langen van de gemeente als hoofddoel in zijn werk heeft nagestreefd. Dhr. Over sier roemde de gedegen kennis van dhr. Noorthoek, zijn hoog ontwikkeld verant woordelijkheidsgevoel en zijn prettig ka rakter, factoren die dhr. Noorthoek in staat stelden uitstekend te functioneren en een praktisch werkend gemeentesecreta ris te zijn. Het verzorgingshuis „Gelders- hof, voorde realisering waarvan de heer Noorthoek zich bijzonder heeft ingespan nen zag dhr. Oversier als een monument van diens volharding en ijver. „Dank voor alles wat u voor de gemeente Dirksland deed en nie tin de laatste plaats voor de ondervonden vriendschap", zo besloot dhr. Oversier. Dhr. Noorthoek werd vervolgens toege sproken door dhr. Koningswoud namens de fractie van de SGP: „het kenmerkende van dhr. Noorthoek was dat hij zich nooit in negatieve zin heeft uitgelaten over de kwaliteit van de raadsleden", zo liet dhr. Koningswoud waarderend horen, de schei dende secretaris dankend voor al de onder vonden ondersteuning. Dhr. Eshuis (PvdA) gaf een ontleding van de naam Noorthoek, bij 't welk hij erop wees dat dhr. Noorthoek zich op het eiland beweegt met de wijzers van de klok, vanuit het noorden het oosten (Dirks land) gepasseerd en nu weer richting west gaand. Dhr. Schouten (CDA) begreep niet dra matisch hoeven te doen, toch was het met weemoed dat hij van dhr. Noorthoek afscheid nam; hij was immers in veel zaken een stimulerende en aktiverende kracht geweest. „Van ons had u mogen blijven", gaf hij te kennen. Dhr. J. van Nieuwenhuijzen (VVD) meende te kunnen bewijzen dat dhr. Noort hoek gezegend is met een groot verstand en al een tijd geleden wist waar dhr. van Nieuwenhuijzen nu ook achterkomt, dat er n.l. in de landbouw (ooit de werkkring van dhr. Noorthoek) geen droog brood te verdienen is. Tenslotte was het dhr. L. van Prooijen die van zijn waarderingjegens dhr. Noort hoek blijk gaf. Met name noemde hij ook zijn ijveren voor de realisering van „Gel dershof', dwars jegens alle negatieve ont wikkelingen in. „Je was een fijn mens om mee samen te werken", zo complimen teerde dhr. van Prooijen de scheidende secretaris. Installatie nieuwe gem.secr. dhr. Blijenberg Aan het afscheid van dhr. Noorthoek was de beëdiging van de nieuwe secretaris dhr. K. Blijenberg voorafgegaan; dhr. J. P. Zuidweg werd tot tweede loco-secre taris beëdigd. Het deed burg. Oversier bijzonder deugd dat de raad in de sollici tatieprocedure op dhr. Blijenberg heeft bepaald, een man die de problemen van Dirksland kent en die getoond heeft over ijver en goed wil te beschikken en boven dien het vertrouwen van het personeel geniet. „Loop jezelf niet voorbij en 'niet iedere vraag verdient een antwoord", zo voegde dhr. Oversier toe aan de wapen rusting waarmee dhr. Blijenberg het „ge wichtige" ambt van gemeentesecretaris tegemoet gaat. Namens de SGP fractie werd dhr. Blijen berg vervolgens toegesproken door dhr. Koningswoud die aan de hand van de stemmingsuitslag in de raad vaststelde dat dhr. Blijenberg kan bogen op de steun van tenminste 4430 inwoners van de ge meente. Een gelukwens namens het CDA werd gesproken door dhr. Schouten, gevolgd door dhr. van Nieuwenhuijzen (VVD) die zich bijzonder ingenomen toonde met het feit dat iemand van het eigen personeel was benoemd. Dat de raad geen betere keuze had kunnen maken werd betoogd door dhr. L. van Prooijen, na welke reeks van sprekers en goede wensen dhr. Blijenberg een dank woord sprak voor het vertrouwen dat in hem was gesteld. Hij vroegde beide raads leden die hun stem niet op hem hadden uitgebracht hem gelegenheid te geven zich het vertrouwen toch waardig te maken. Dhr. Blijenberg verzekerde de raad van zijn voornemen de funktie van gemeente secretaris zo goed mogelijk te willen ver vullen waarbij hij aantekende dat het slagen van dat voornemen voor een groot deel zal afhangen van de medewerking van het personeel. Tenslotte dankte dhr. Blijenberg zijn voorganger dhr. Noorthoek voor de men selijke wijze waarop hij leiding heeft ge geven, aan het ambtelijk apparaat; dhr. Blijenberg leek zeker voornemens het pre cies zo te doen! Op 22 november 1986 vond in Amers foort een bijzondere ledenvergadering van de Nederlandse Bond van Oudstrijders het Veteraan Legioen Nederland plaats. Tijdens deze vergadering is door de af gevaardigden van de afdelingen besloten om de naam te veranderen in Bond van Wapenbroeders. Met de nieuwe naam hoopt de bond zich beter te profileren als vereniging voor allen die bij de krijgsmacht dienen of ge diend hebben. Tevens sluit de naam aan bij de verjonging van het ledenbestand, die op het ogenblik plaats vindt. Eerst worden intern alle zaken aangepast aan de nieuwe naam. Na het voorjaar 1987 zal de Bond onder de nieuwe naam geving opereren. Op vrijdag 5- en zaterdag 6 december zijn 400 vogels voor allen gratis te zien in het verenigingsgebouw Dorpstienden. Het zal een schitterende koUektie vogels zijn die daar wordt bijeengebracht, door 38 leden. Onder de inzendingen-, vorm en postuur kanaries, tropische vogels, gro te parkieten en dergelijke. De zaal is geopend op vrijdag 5 decem ber vanaf 19 uur en zaterdag 6 december vanaf 14-22 uur. Allen hartelijk welkom. Toegang gratis. Groot feest was het vrijdagavond voor de twaalf Stellendamse knapen stoere knapen, bedoelen we natuurlijk die met z'n twaalven, in de leeftijd van 12-16 jaar, het Stellendamse Jeugdbrandweerkorps vormen. Burgemeester van Velzen diende zich in de kazerne aan om elk van hen een keurig uniform, bestaande uit een bluspak met helm, te overhandigen en voor de jongelui was dat natuurlijk het mooist denkbare cadeau én de zekerheid dat ze voortaan voor heuse brandweerlui zullen worden aangezien, al worden de knapen natuurlijk nog niet op échte branden losgelaten. Voor het blussen daarvan zorgt de „grote" brandweerploeg, maar wanneer uit die gelederen iemand afvloeit staan er over enige jaren voldoende jongeren klaar om de lege plaats te bezetten, dan al gelijk gewapend met een heleboel kennis van de brandbestrijding, zoals die door de jeugdbrandweer wordt opgedaan. Niet alleen in kennis-, vooral ook in saamhorigheidsgevoel worden de jongelui getraind. Burgemeester van Velzen vindt het heel plezierig de enige jeugdbrandweerkorpsen die op het eiland bestaan, Ouddorp en Stellendam, beiden in zijn gemeente te hebben zodat het gemeentebestuur van Goedereede zich geen enkele zorg behoeft te maken over de continuïteit in het functioneren van de brandweer. Eén ding is echter een tikkeltje lastig; de knapen groeien zó hard dat de broekspijpen wel eens erg kort worden.... In mei volgend jaar zal in Ouddorp een grote jeugdbrandweerwedstrijd worden gehouden. NED. HERV. KERK Beroepen te: NijkerkM. Baan te Putten; Nieuwe Tonge A. Belder, kand. te Ridder kerk; Woudenberg W. Westland te Putten; Woerden (toez.) W. Westland te Putten. Bedankt voor: Lunteren (toez.) J. J. W. Mouthaan te Zwolle; Fort Macleod in Canada (Ref Church of America) J. R. Volk te Veenendaal. Beroepbaar: S. H. H. Bloemert, Regen boogstraat 55, Dordrecht; J. Bonte, Oude Rijksweg 458 te Rouveen; D. Breure, Sabinaweg 2 te Heyningen; A. H. Groen, Holtrichtersveld 803, Apeldoorn; G. Meuleman, Preekhillaan 3 te Ouddorp; E. J. de Ridder, De Reest 13, Hattem; A. H. Veldhuizen, Klinkerlandsestraat 10, Her kingen. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te: Oldehove, T. Deelstra, kand. te Grotegast, die dit beroep heeft aangenomen; Rlieden-De Steeg P. A. van den Berg, kand. aldaar, die dit beroep heeft aangenomen; Meeden-Zuidbroek M. Menninga, kand. te Kampen, die dit beroep heeft aangenomen; Minnertsga G. F. Heeneman, kand. aldaar, die dit beroep heeft aangenomen; Soesterberg (als gees telijk verzorger van het chr. centrum voor geestelijk gehandicapten Sterrenberg te Huis ter Heide) drs. H. Henstra te Venlo, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar: Brouwershaven- Zonnemaire drs. J. J. van Zoelen, laatste lijk predikant te Eerbeek, wonende te Dreischor. Benoemd: universitair docent aan het interuniversitair instituut voor oecume- nica en missiologie, dr. M. EBrinkman te Zandvoort (part-time), die deze benoe ming heeft aangenomen. Beroepbaar: J. Brouwer, J. Gerardts- weg 75 te Hilversum; P. Baane, Acacia straat 29 te Alphen aan de Rijn; P. Beinte- ma, missionair pred. kerk van Mijdrecht, wonende Paladijnenweg 112 te Amers foort. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar: Putten J. W. van Pelt, kand. te Breda; Nieuwegein (gec. met de Ned. Geref. Kerk) W. C. Moerdijk te Rozenburg. Bedankt voor: Huizen J. Jonkman te Enschede; 's-Gravenzande R. Kok te Damwoude; Bunschoten L. W. Bilkes te Ermelo; Haarlem-Centrum J. W. van Pelt, kand. te Breda. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Langerak i.c.m. Gorin- .chem J. P. van Bruggen, kand. te Harden- berg; Emmen P. Groenenberg te Amers- foort-West. Beroepen te: Pretoria (Z.Afr. Die vrije geref kerke) H. Jagersma te Bergentheim; Zuidwolde (Gr.) J. van Bethem, kand. te Kampen. Aangenomen naar: Waardhuizen G. Treurniet, kand. te Berkel. Bedankt voor: Bellen i.c.m. Hooghalen, Broek op Langendijk, Grijpskerk i.c.m. Niezijl en voor de Lier i.c.m. Maassluis, Arnhem H. E. Nieuwenhuis te Ermelo. NED. GEREF. KERKEN Bedankt voor: Breukelen H. de Jong te Amsterdam-Centrum. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te: Klaaswaal, Krimpen aan de IJssel, Sint Annaland en Tholen A. Bac te Bodegraven; Slikkerveer B. v. d. Heiden te Woerden; Oud-Beijerland M. Burggraaf, kand. te Rotterdam. Bedankt voor: Hoogvliet R. Boogaard te Leiden; Middelburg-Zuid L. Blok te Nun- speet; Nieuwdorp A. Bac te Bodegraven; Spijkenisse, Vlissingen M. Burggraaf, kand. te Rotterdam; 's-Gravenzande A. Moerkerken te Nieuw-Beijerland; Vlaar- dingen P. Honkoop te Kampen. Maandag 8 december a.s. om 19.30 uur start de Philips Thuiscomputerclub van de afdeling Zeeland/West-Brabant met een programmeercursus in basic te Sint Maar tensdijk. De programmeercursus is in principe bedoeld voor leden van de club die in het bezit zijn van een MSX-computer. De cursus wordt gehouden in het gebouw van de Thoolse Scholengemeenschap voor LTO/LHNO/MAVO Onder de Linden 2 te Sint-Maartensdijk. De duur van deze cursus beloopt zeven avonden van twee lessen en wel op de hiernavolgende data: 8 december 1986, 12 januari 1987, 9 fe bruari 1987,9 maart 1987,13 april 1987, 18 mei 1987 en 15 juni 1987 (maandag avonden, gelijktijdig met de maandelijkse clubavonden). Het cursusgeld bedraagt slechts 50,- per persoon. De programmeerlessen worden verzorgd door Wout Looy, een ervaren compute- raar uit Halsteren en Joop de Kerf, club- voorzitter en tevens informaticadocent van de TSG uit Sint Maartensdijk. Deelnemers aan de cursus dienen zelf voor een MSX-computer met monitor zorg te dragen. In afspraak met de PTC- club kan voor gebruik op de lesavond voor een monitor gezorgd worden. - Het duurt nog wel een maand of vijf voor u in uw tuin weer kunt genieten van de statige en heerlijk geurende hyacinten. Geen nood, want de bloemen- en bollentelers hebben in eendrachtige samen werking kans gezien om u al veel eerder van deze smaakmakers onder de bolgewassen te laten genieten. Daar is natuurlijk wel het een en ander aan vooraf gegaan, voordat de kwaliteit ondanks de maandenlange vervroeging het niveau had van die van de normale bloeitijd. Dat dit grandioos gelukt is, kunt u zelf constateren, indien u voor een luttel bedrag nu zo'n spruithyacint koopt. Deze hyacinten zijn tijdig opgepot in meestal vierkante jjkunststofjpotjes. Natuurlijk had de kweker het hele karwei af kunnen maken, maar het is juist leuk de ontwikkeling van de bloemtros helemaal zelf mee te maken. U kunt dit wondertje van dichtbij aanschouwen en daar hoeft echt maar weinig voor gedaan te worden. Een beetje water geven en zorgen voor een lichte plaats is eigenlijk het enige. U bent dan verzekerd van kleur en fleur tijdens de vaak donkere dagen tussen Sinterklaas en Kerst. Lichte plaats Een lichte plaats is wel nodig, want dan komen de bloemen het mooist op kleur. Ze zijn er in de kleuren rose, rood, blauw en wit. Een enkele keer zien we ook andere kleuren, maar die zijn toch voor het zo vroeg in bloei brengen minder geschikt. Bij een normale kamertemperatuur voelen de spruithy acinten zich uitstekend thuis, maar als u extra lang van ze wilt genieten is het nog zo'n gek idee niet om ze 's avonds in een koel vertrek te zetten. Andere bolgewassen Hyacinten zijn overigens niet de enige bollen, die u tegenwoordig als halfgereed produkt in de tuincentra, bloemenwinkels en op de markt kunt kopen. We zien met name ook steeds meer tulpen en narcissen. Speciaal de korstelige en de kleinbloemige typen lenen zich daar zeer goed voor. Narcissen houden van een wat lagere temperatuur dan hyacinten en tulpen en daar zal dan ook rekening mee gehouden moeten worden. Naast deze drie z.g. hoofdgewassen kunnen we ook bijgoed tegenkomen. Met name blauwe druifjes, crocusjes, dwergirisjes en Puschkinia zien we steeds meer. Ook bij deze klein gewasjes is het goed ons te realiseren, dat ze normaal gesproken buiten erg vroeg bloeien, hetgeen dus bij lage temperaturen plaats vindt. Daar zullen ze in huis wel wat van terug moeten vinden. Maar leuk is het: al die voorjaarsfleur in december en januari al op de vensterbank! MIDDELHARNIS Gevonden voorwerpen 192 Grijze poes. 193 1 Hond, reu herder 194 1 jonge hond pup (verm. Labrador). 195 Mesje met afbeelding van giraffe. 196 Zilveren haarspeld. 197 Bankbiljet. 198 Plastic draagtas met regenpak. 198a Bankbiljet. 200 Speelgoedbeest (pluche). 200a Zwart/grijze brommerhandschoen. 201 Portemonnee met huissleutel. 203 Lichtblauwe kinderwant. 205 Blauwe want 206 Rood mapje met ong. 6 sleutels. 207 Blauw dekzeil. 208 Zwart kunstlederen handschoen. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling CD 01870-3477 m DD Heeft u vragen of wenst u nadere infor matie omtrent deze programmeercursus of over de computerclub, dan kunt u zich wenden tot de sekretaris van de club Kees Wessels, telefoon 01666 - 2939. Indien u belangstelling heeft voor deze cursus en u bent geen lid, dan kunt u uiteraard lid worden, hetgeen 35,- con tributie per jaar kost. Hierdoor kunnen ook MSX-bezitters van andere merken tot de club toetreden en eventueel'deelnemen aan de cursus. Opgave gaarne vooraf bij de sekretaris: 01666 - 2939. 209 Gouden ketting met gouden tientje. 210 Portemonnee met inhoud. 211 Stad-Kreek abonnement. 213 Rieten fietsmand. 214 Huissleutel met label. 215 Aluminium ladder. Verloren voorwerpen 442 Damesportemonnee. 443 Zilveren dameshorloge. 444 Pen van zilveren haarspeld. 445 Bruine lederen hoes, 2 sleutels van caravan. 446 Zilveren armband met naamplaatje. 447 Witte kat. 449 Kunststoffen wieldop. 450 Bruine ronde portemonnee. 45 2 Tasje met girokaart/rij- en kent.bew. pasp. 453 Diamant uit ring. 454 Portemonnee met bankpas. 455 Bruine damesportemonnee met pers. bescheiden. 456 Fototoestel. 457 Goudkleurig horloge. 458 Bruine lederen portemonnee inh.: sleutels/strippenkaart. 459 Rood dekzeil. 460 Bos met 5 sleutels. 461 Leskaart van zwemmen. 462 Rieten fietsmand. 463 Portefeuille met bankbiljetten en calculator. 464 Zilverkleurig horloge met band. 465 Zwarte damesportemonnee met inhoud. 466 Huissleutel met hanger. 467 Gouden schakelarmband. 468 Grijze valkparkiet. 469 Rose boekentas met schoolspullen/portemonnee. 470 Sleutelbos met sleutels. 473 Portemonnee met inhoud. 474 Zilveren dameshorloge. 475 Buskaart 3 sterren/stamkaart. 476 Bankbiljet. 478 Sleutelbos. 479 Donkerbruine herenportemónnee. 480 2 bankbiljetten van 10,- 481 Damesportemonnee (gevlamd) inhoud: 3 a 400 gulden. H: H: H:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2