dp-A^(^ Landbouwschuur in hartje Ooltgensplaat afgebrand Politieberichten Entree nieuwe directeur visafsiag dtir. C. Noorthoel( met duideiijice opdractit Albert Heijn Supermarkten in Oiiddorp en Oude Tonge A. KOOL ZN. Spreekuur huisartsen verplaatst! Rondrit langs het sociaal cultureel werk Wijziging repetitie-avonfl Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Goedereede Middelharnis Jeugdsollstenconcours Melissant zaterdag 14 maart Een visje voor de schooljeugd S9e Jaargang No. 5553 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief KERSTPAKKETTEN EN RELATIEGESCHENKEN Groothandel DINSDAG 2 DECEMBER 1986 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN De grootste kruidenier van Nederland, Albert Heijn, zal op Goeree-Over- flakkee snel een begrip worden wanneer naast de zaak in Middelharnis, die enkele weken geleden werd geopend, ook AH supermarkten zullen ver schijnen in Ouddorp en in Oude Tonge. Beide laatsten, in Ouddorp aan de Molenblok waar inmiddels een winkelpand gereed staat, en in Oude Tonge in het door Euro Discount aan de Dabbestraat te bouwen winkelpand, zullen op franchise basis worden geëxploiteerd door dhr. DKastelein Jr.zoon van dhr. D. Kastelein, directeur-eigenaar van de Euro-Discount zaken in Middel harnis en het Zeeuwse Kapelle-Biezelinge. Vader Kastelein zal deze zaken voortzetten terwijl zijn zoon zich gaat toeleggen de AH vestigingen in Ouddorp en Oude Tonge succesvol te maken. In Oude Tonge zal Euro- Discount, die daar vorig jaar door brand werd verwoest, als AH filiaal terugkomen. J.l. vrijdag is voor de nieuwbouw de eerste paal geslagen. Rond half april volgend jaar zal het bedrijf kunnen worden geopend, de opening van de Ouddorpse AH vestiging wordt half januari 1987 verwacht. HERKINGEN Het huisartsenspreekuur dat sinds enige tijd werd gehouden in het Herv. Vereni gingsgebouw wordt vanaf a.s. donderdag weer gehouden in het Wijkgebouw van de Kruisvereniging, waarvan de verbouw ge reed gekomen is. MIDDELHARNIS Afgelopen zaterdag 29 november waren de gemeenteraadsleden uitgenodigd bij het so ciaal cultureel werk in de Gemeente Middel harnis. De Stichting ,,HetDiekhuus" vormt hiervan de overkoepelende organisatie. Om 9 uur werd na een kort openingswoord door de voorzitter J. P. Kastelein een rond gang gemaakt langs de volgende aktiviteiten: De Wijkgroep Centrum, Kindervakantie werk, Tienersoos The Young Ones, Cultu rele Aktiviteiten, de Muziekschool en de Teken- en Schildercursus. Deze aktiviteiten vinden in het gebouw Beneden Zandpad plaats. Vervolgens per bus naar de wijkgroep Middelharais-Zuid (buurthuis Meidoomstraat), Dorpsgroep Stad aan 't Haringvliet (Trefpunt), Dorps groep Nieuwe Tonge (Padvindershuisje), Wijkgroep De Zwaluw (wijkcentrum De Zwaluw) en Jailhouse. Vrijwilligers toonden het werk middels het aanbieden van aktiviteiten, tentoonstellin gen, een praatje. Precies om half 1 was men terug in het Diekhuus voor de broodmaaltijd. De dag werd afgesloten met een ronde- tafel-gesprek tussen de gemeenteraads leden en vrijwilligers over de toekomst van het werk. Onderwerp waren de bezuinigingen die de Gemeente voorheeft op het sociaal cultureel werk; het intrekken van een vacature van een sociaal cultureel werker in 1986 en de bezuiniging van 10.000,- in 1987 op de begroting van het Diekhuus en de conse quenties hiervan voor het werk. Aanwezig waren gemeenteraadsleden van de WD, PvdA, Lijst Hoogzand, en VDB (mot of zor jpcltuk. ook zgn Bezoek onze showroom of bel voor informatie: Joos Jansestraat 35, Sommelsdijk (Goeree-Overflakkee). Tel. 01870 - 2690 MIDDELHARNIS In verband met een sterfgeval in de kerke lijke gemeente zal de repetitie-avond van de gem. zangvereniging „Canticum" niet gehouden worden op de woensdagavond. De repetitie wordt nu gehouden heden avond dinsdag 2 december in het kerk gebouw; aanvang 20.00 uur. OUDDORP- woensdagavond 7.30 uur ds. P. van Ruitenburg van Meliskerke. NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Rotter dam-Zuid (H.D.). OUDE TONGE-donderdagavond 7.30 uur ds. T. M- van Dijk van Veen. '78, leden van de werkgroep Specifiek Wel zijn, Welzijnsambtenaren en de gemeente secretaris. Bericht van verhindering was er van de RPF/SGP en het CDA. De belangstelling van de Gemeente werd door de instel ling/vrijwilligers/ en bestuursleden zeer posi tief ervaren. Donderdag 4 december wil men aan de Gemeenteraad, voorafgaande aan de Ge meenteraadsvergadering een petitie aan bieden, waarin vrijwilligers en medewer kers van het sociaal cultureel werk nogmaals hun zorg uitspreken over de toekomst. De restanten zoals die zich zaterdagmorgen lieten zien. Omstreeks 01.30 uur zaterdagmorgen bleek dat een landbouwschuur, staande op de hoek Nieuwstraat-Kerksingel te Ooltgensplaat in brand stond. In de houten schuur was een grote voorraad aardappelen opgeslagen. Een en ander was tegen de vorst geïsoleerd met pakken stro en jute zakken. De schuur zou in de daarop volgende uren geheel uitbranden. De hitte was dermate dat ruiten van woningen aan de Nieuwstraat kapotsprongen. De omgeving ondervond sterke rook- en roetoverlast. In de loop der dag moest enkele malen nageblust worden, omdat het smeulende stro weer vlam vatte. Eigenaar van Vliet uit Ooltgensplaat heeft door dit gebeuren een schade van zeker 150.000,-. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. - Zware aanrijding met dodelijlce afloop Zaterdagavond 29 november vond om streeks 17.45 uur op de kruising van de Rijksweg 57 met de Groenweg, aan het begin van de Brouwersdam, een aan rijding plaats tussen twee personenauto's. De fam. Visser uit Rozenburg reed over de Rijksweg 57 in de richting van Ouddorp. Op de kruising gekomen werd door de besttiurder van een afslaande personen auto geen voorrang verleend waardoor de aanrijding ontstond. Beide auto's werden geheel vernield en de auto van de fam. Visser geraakte hierbij van de weg. Dhr. Visser moest door de brandweer uit de auto worden bevrijd. Hij werd met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Dirks- land en daarna doorgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam. Bij aan komst aldaar bleek dhr. Visser te zijn overleden. Ook zijn vrouw en 3 dochters, welke in dé auto zaten, liepen verwon dingen op. De inzittenden van de andere personenauto moesten eveneens naar het ziekenhuis worden gebracht. De 19-jarige P. M. Molendijk uit Ouddorp ligt nog in coma en de 17-jarige C. J. Ihrman uit Ouddorp liep enkele kneuzingen en een hoofdwond op. - Verkeerscontrole Op vrijdag 29 november vond een grote verkeerscontrole plaats nabij de Rijksweg 57 te Stellendam. De controle werd uit geoefend door de rijkspolitie Goedereede, de gemeentepolitie Hellevoetsluis, de technische afdeling van de verkeersgroep, controleurs gevaarlijke stoffen en de dou ane. In totaal werden 99 auto's gecontro leerd, waarbij 24 maal proces-verbaal werd opgemaakt. 7 maal werd proces verbaal opgemaakt terzxake de rijtijden wet, 1 maal voor het onbevoegd voor handen hebben van een zender, 3 maal terzake foutieve verlichting, 3 maal voor het rijden met te zware lading en diverse malen voor technische gebreken. - Verüc'itine In deze donkere maanden is een juiste verlichting van auto's, bromfietsen en fietsen in het belang van de verkeers veiligheid. Het is de politie gebleken, dat vooral de verlichting van fietsers veel te wensen overlaat. Hoewel de laatste tijd veel voorlichting is gegeven over zij reflectie voor fietsen blijkt echter dat veel fietsen geheel zonder verlichting rijden. De rijkspolitie Goedereede zal de ko mende weken extra controle uitoefenen op de verlichting van de fietsen en zeker verbaliserend optreden. Zij doet dan ook een beroep op de ouders van school gaande kinderen om er voor te zoi-gen, dat de verlichting van de fietsen in orde is. Het is niet alleen om een bekeuring te voor komen maar in eerste instantie voor de veiligheid van hun kinderen. - Overlast vuurwerk De afgelopen week werden in Stellendam 2 jeugdige personen bekeurd voor het af steken van vuurwerk. De bekeuringen die deze personen kunnen krijgen lopen tegen de 100,-, daar zij zogenaamde „strij kers" voorhanden hadden en deze strij kers, gelet op het gevaar, altijd verboden zijn. - Dronken achter liet stuur Afgelopen zaterdag werd de heerC. D. uit Haamstede bekeurd voor het rijden onder invloed van alcohol. De man was met zijn auto op de Rijksweg 5 7 van de weg geraakt en over de kop geslagen. Gelukkig wajen er geen tegenliggers. Bij de bestuurder werd een blaas- en bloedproef afgenomen. - Poging diefstal In de nacht van 25 november hebben on bekenden ingebroken in een loods, staan de aan de Koningin Julianaweg te Middel harnis. Men kwam het pand binnen via een opengebroken deur. In het pand stond o.a. een caravan opgeslagen. De deur van de caravan werd ook geforceerd. Voor zover kon worden nagegaan werd er niets vermist. In de nacht van 26 november trachtte men in te breken in een kantoor aan de Oost Havendijk te Middelhamis. Ook hier trachtte men het pand te betreden via het verbreken van een raam. Uit het kantoor werd niets vermist. - Diefstal bromfietshelm Een inwoner van Middelhamis deed aan gifte van diefstal van een bromfietshelm. De helm had de eigenaar even op de bromfiets achtergelaten toen een snack bar werd bezocht. Bij teragkomst bleek de helm te zijn verdwenen. Bij onderzoek bleek zich een inwoner uit diezelfde ge meente aan de diefstal te hebben schuldig gemaakt. De dader was nog in het bezit van de hehn, deze werd inbeslaggenomen en temggegeven aan de rechtmatige eige naar. - Diefstal portemonnee met inlioud Een inwoner van de gemeente Dirksland deed aangifte van diefstal van zijn porte- Zaterdagmorgen j.l. had onder grote belangstelling de kennismakings bijeenkomst plaats van de heer C. Noorthoek, die per 1 december a.s. de funktie van directeur van de visafsiag gaat vervullen. Zowel van de zijde van de handel als de aanvoerders en overige met de visserij verwante bedrijven, zoals scheepsreparatiebedrijven e.d. en andere instanties werd van belangstelling blijk gegeven en alhoewel de heer C. Noorthoek voor velen geen onbekende was, was men toch naar „Oostdam" gekomen om hem en zijn vrouw de hand te schudden en om hem geluk te wensen met zijn nieuwe funktie. B urgemeester van Velzen gewaagde er in zijn openingswoord van dat een omzet van 120 miljoen voor de afslag te Stellendam haalbaar moet zijn. Aangezien over 1985 plm. 85 miljoen werd aangevoerd ligt er nog een hoeveelheid van plm. ƒ35 miljoen om binnen" gehaald te worden en dit werd de taak voor de nieuwe directeur om nl. alle vis die de Goereese vloot opvist ook in Stellendam aan de markt te brengen. Het zal de taak worden om de visafsiag verder te promoten, doch de directeur zal ook steeds in de leidinggevende taak te maken krijgen met de vissers enerzijds en de handel anderzijds. De visafsiag is wel iswaar wel een prijsbemiddelende in stantie, toch zij ontkomt ook niet aan de problematiek van de quoteringsmaatrege- len. Dit is overigens via de E.E.G.-maat regelen een materie, die zich thans geheel in de politieke sfeer afspeelt. Dit geeft een grote mate van bedrijfsonzekerheid voor de visserij en dit zou een zo belangrijke en alleszins gezonde bedrijfstak in haar ont wikkeling in de weg kunnen staan. Belang rijk is om bij de uitoefening van deze taak de menselijke verhoudingen goed in het oog te houden. Als symbolisch gebaar werd hem een oorkonde van zijn be noeming overhandigd, vergezeld van een verzilverde sleutel van het visafslagge- bouw, welke a.ha. w. de toegang moet ver schaffen tot een gouden toekomst zowel voor de afslag als voor de heer Noorthoek als directeur. Spreker wenste de heer Noorthoek onder Gods Zegen veel goeds toe in de nieuwe taak. Voor mevrouw Noorthoek was er een bloemstuk van het gemeentebestuur. Overigens waren er een groot aantal bloemstukken aangeboden van vissers en andere instanties, die veel met de visafsiag te maken hebben. Mevrouw van der Velden sprak vervol gens namens de vishandelaren en zij wist te vertellen, dat de handelaren pok niet bepaald lieverdjes zijn. In dit opzicht zijn het nl. rozen, doch die zijn ook voorzien van doornen. Toch had zij goede hoop, dat de samenwerking met de nieuwe direc teur een goed verloop zou hebben en op voorhand van deze goede uitkomst werd aan de heer Noorthoek een groot bloem stuk aangeboden en een prachtig droog- boeket voor het kantoor in de visafsiag. Aan mevr. Noorthoek waren er ook bloe men en een boterletter van goede kwali teit. monnee. Hij, de benadeelde, is werkzaam bij een bedrijf op het industrieterrein in Sommelsdijk. De portemonnee zat in een jas, die hij in de bedrijfsmimte had neer gehangen. De diefstal moet zijn gepleegd op 28 november tussen/tijdens de werk uren van het bedrijf. - Afsteken vuurwerk De politie krijgt de laatste dagen nogal wat klachten over het afsteken van vuurwerk. Er wordt op gewezen dat het afsteken van vuurwerk tot de jaarwisseling verboden is. Indien wordt geconstateerd dat men zich niet aan deze regel houdt, loopt men het risico het vuurwerk kwijt te raken. D at kan nooit de bedoeling van het vuurwerk zijn. En ieder wordt derhalve gewaarschuwd het afsteken van vuurwerk achterwege te laten. De heer A. C. Mierop, sprekend namens de visserij was wat terughoudender in het aanbieden van een cadeau, doch overi gens niet minder welmenend in zijn geluk wensen aan de heer Noorthoek als direc teur van de visafsiag. Spreker hoopte dat de heer Noorthoek de problemen waar mee de visserij in het algemeen doch in het bijzonder de visserij in de gemeente te Goedereede te kampen heeft tot een goede oplossing zal weten te brengen. Burgemeester Oversier van Dirksland was niet als een ontmoedigd man naar Goedereede gekomen, omdat nu wéér een personeelslid van Dirksland naar Goede reede ging, alhoewel hij in de heer Noort hoek wel een persoonlijke vriend had ge vonden. Een hele overgang van gemeente secretaris naar directeur visafsiag en het leek dhr. Oversier toe dat het dhr. Noort hoek beslist niet aan inzet zal ontbreken. De heer J. A. Biemond sprekend namens het bestuur van de Rabobank te Stellen dam wist zich de tolk van het bestuur, dat deze overgang van funktie een hartelijke gelukwens zeker waard was, aangezien het de heer Noorthoek zijn hartewens is geweest om dit werk te mogen verrichten. In feite is hij nu de „man van de walacco- modatie" voor de visserij en worden hem op deze wijze veel zorgen toevertrouwd. Het moet danook veel voldoening schen ken om deze taak te vervullen. Hierbij moet worden gewezen op de volgende pluspunten ten aanzien van de visserij: - de bijzondere inzet van de vissers, die er steeds alles aan doen om een hoog waardig produkt aan de markt te bren gen; en: - de handel, die er steeds weer op uit is om voor deze vis een goede markt te vinden en dit lukt nog steeds bijzonder goed, aangezien er geen vis behoeft te worden opgeslagen, zoals helaas wel gebeurt bij de landbouwprodukten. De heer A. J. Vogelaar heette de heer Noorthoek welkom als gemeente-secre taris namens het gemeente-personeel en in het bijzonder namens het personeel van de visafsiag. Spreker herinnerde nog dat in het verleden de heer Noorthoek ook als ambtenaar ter secretarie nauw samen werkte met Henny van Oostenbragge en nu plm. 17 jaar later wordt deze samen werking voortgezet op de visafsiag, zij het op hoger niveau, waarvoor beiden zich hebben ingezet in de afgelopen jaren. FOTO FILM REPORTAGE VIDEO - COMPUTER ^^ffüülJaii»' C=3 C3 C3 C3 CDW^^ÊÊÊmjKSdMi IVesfitrwt 35 Molenweg 4 - Ouddorp - Teleloon 01878 1612 en 2120 Filiaal Renesse Printshop Hogeioom 172 Telefoon OU 16 2400 In verband met plannen voor de reno vatie van het ver.gebouw „Melishof' wordt het Jeugdsolistenconcours in 1987 gehouden op: Burg. van Velzen (r) overhandigt dhr. Noorthoek een Oorkonde waarop zijn benoeming, met daaraan een verzilverde sleutel „voor een gouden toekomst!" Van zóveel betekenis heeft het ge meentebestuur de installatie van dhr. Noorthoek geacht dat ook de schoolkinderen erbij betrokken wer den. Ze kregen allemaal een lek kere gebakken schol, waarbij de kinderen die in Middelhamis een school bezoeken niet werden ver geten! In een folder werd de kin deren erop gewezen dat Goerees' visafsiag, met een jaaromzet van 80 miljoen het grootste flakkeese be drijf is. De inhoud van de folder nam ook stelling tegen de bericht geving als zouden er via de vis mijnen alleen maar wetten worden overtreden en slimme spelletjes worden gespeeld om maatregelen te overtreden. Spreker wees erop, dat het zaak is om de serviceverlening van de visafsiag opti maal te doen zijn en dit kan eerst tot zijn recht komen als alle vissers hun vis aan de afslag in deze gemeente aanvoeren. Eerst dan kan het gemeentebestuur met kracht van argumenten aandringen bij de Minis ter van Verkeer en Waterstaat om de vaargeul op verantwoorde diepte te bren gen en te houden, zodat de ontwikkeling van de vloot hierdoor niet behoeft te worden beperkt. Als gebaar voor de te verwachten goede samenwerking werd aan de heer Noort hoek een foto aangeboden van de haven te Goedereede-Havenhoofd van vele jaren geleden met afgemeerde vissersschepen. De heer Noorthoek zelf maakte bij zijn dankwoord tevens van de gelegenheid ge bruik om zijn installatierede te houden, waarin hij trachtte een toekomstvisie weer te geven ten aanzien van de visserij in deze gemeente. Spreker wil zich persoonlijk inzetten voor het welslagen van de ont wikkeling van de visafsiag en hoopt, dat een goede samenwerking tussen visserij en handel daarbij de basis zal vormen. De vis is nl. van goede kwaliteit, getuige de steeds weer volledige afname van dit produkt. Er zijn uiteraard problemen en wijlen de heer W. 't Mannetje wees er reeds in 1974 op, dat de quotering als een donkere lucht boven de visserij hing, doch ook deze persoon was er de man niet naar om bij de pakken neer te zitten en zo wenst spreker ook zijn taak te vervullen als directeur van de visafsiag. Het is een onjuiste benadering voor de hardwer kende Nederlanders, dat op grond van de EEG-bepalingen de visvangst oneven redig beperkt moet worden voor onze vissersvloot. Weliswaar zullen niet alle problemen opgelost kunnen worden, doch gezamenlijk moet er een oplossing te vinden zijn als de goede wil maar aan wezig is om met elkaar samen te werken. Spreker deed nl. een dringend beroep op de vissers om al hun vis aan de afslag te Stellendam aan te voeren, want het is triest om te ervaren, dat men de vis elders verkoopt. Ook in dit opzicht geldt het spreekwoord „Zijt ge tevreden zegt het anderen, hebt ge klachten zegt het ons, in dit geval de directeur van de afslag. Spreker streeft ernaar om de walaccomodatie en de service, zoals de afslag deze thans levert, op minstens dit peil te houden en uiteraard te ver beteren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1