Extra „plons" van 350.000- voor overdekt zwembad te Stellendam Opbrengst „'s Even luustere naar Effatha Predikbeurten MADELINDE 10% t/m 30% KORTING Q Open Jeugdwerk „Onder de Wiek" Op al haar japonnen, pakjes en mantels "VAN DER KAMP" z. Raad Goedereede: Aandragen van stooksel in Nieuwjaarsnacht verboden Restaurant Grevelingendam verkocht Fiets raakt weer in de lift Maria An f hom a Praathuisje „Tonhuis in gebruik Dus.... profiteer mee van deze unieke kans Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' VRUDAG 21 NOVEMBER 1986 Wanneer het aan de raad van Goedereede ligt mogen de groot-Goereese spuitgasten in de Nieuwjaarsnacht net zo ontspannen aan een pul chocomel nippen als de brandweerman die we op de voorpagina hebben afgebeeld. In de gisteravond gehouden raadsvergadering ging de raad van harte akkoord met de aanvulling van de Alg. Politie Verordening met een lid,waarvan, na overleg met de Off. van Justitie en de districtscommandant Rijkspolitie, de redaktie nog iets werd verfijnd ten opzichte van wat op de voorpagina staat vermeld. Het zal op 31 december en 1 januari weliswaar verboden zijn middelen of voorwerpen bij zich te hebben waarmee handelingen kunnen worden gepleegd die op grond van art. 128 verboden zijn (stoken dus) tenzij,... en daar komt de verfijning, tenzij aannemelijk kan worden gemaakt dat het meegevoerde middel niet daarvoor bestemd was....! De raad liet het bij een kort commentaar, geleverd door dhr. J. van Gurp (RPF) („een goede zaak dat de pseudo pyro manen straks aangepakt kunnen wor den") en mevr. Hoogenraad die het be treurde dat er een aanvulling van de APV voor nodig is om de jeugd te laten weten dat het vreugdevuur van de één de ander grote schade en groot ongerief kan be rokkenen. „Dit artikel pakt de daders al in de kraag vóór ze aan stoken zijn toegekomen", verzekerde de raadsvoorz. burg. van Vel zen met een kennelijk geloof in het effect van de maatregel. Wie met stooksel in de Nieuwjaarsnacht wordt gepakt kan rekenen op een geld boete van ten hoogste 300,- tenzij hij aannemelijk maakt dat hij er andere be doelingen mee had. Wie met een oude autoband wordt aangetroffen zal best moeite hebben een geloofwaardige smoes te bedenken; wij zouden in elk geval niet weten.... Grote treurnis Het was deze avond al een beetje triest afscheid te moeten nemen van de zo charmante notuliste Krijnie Zweerus, die jarenlang in de raadsvergadering een wel kom decoratief element vormde (ze wordt secretaresse op het „binnenhof), de treur nis die dhr. van Dongen (PvdA) aan voerde was helemaal om te huilen. Hij tekende het drama van een echtscheiding: man en vrouw gaan uit elkaar, de twee kinderen blijven bij haar plus.... de twee honden en juist daar zat 'm de clou....! Dhr. van Dongen voerde een en ander aan bij het agendapunt „kwijtscheldingen be lastingen" in de toelichting waarop B en W lieten weten wel te willen denken over kwijtschelding van de hondenbelasting voor één hond; niet echter voor twee stuks! Dhr. van Dongen sloeg stevig aan 't dramatiseren, dat werd hem althans uit de raad duidelijk gemaakt: „....Ik vraag me af waar de sociale be wogenheid en de barmhartigheid van het gemeentebestuur zou moeten blijken", zo priemde hij in de richting van het college en de raadsleden die het kennelijk met het College eens waren. Hij tekende voorts de financiële en sociale nood van de ge scheiden vrouw met 2 kinderen en 2 honden, dieren toch waaraan men gehecht kan zijn en die in zo'n situatie best troost zouden kunnen verschaffen in zóveel leed. Het zou de gemeente hooguit 950,- kosten, waar praten we eigenlijk over", vroeg dhr. van Dongen de raad af. Zijn hartekreet jegens de gescheiden vrouw met 2 kinderen en 2 honden vond weinig weerklank. Niet bij de SGP fractie namens welke dhr. Noorthoek de mening vertolkte dat iemand die er twee honden op na wil houden ook in de kosten daarvan moet kunnen voorzien. Ook dhr. van Gurp liet zich dienovereenkomstig uit en weth. Visser deed in zijn beantwoording al niet anders. Dhr. Visser kon zich best de situatie indenken dat iemand aan een hond, aan twee honden zelfs gehecht is, maar ander zijds tekende hij aan dat de hond een van de grootste vervuilers van de gemeente Goedereede is waarom het alleen al daar om niet aangaat de gemeenschap voor de hondenbelasting op te laten draaien. Vaders die vrouw en kinderen in de steek laten hebben daar niet veel liefde voor", bracht dhr. de Jong (SGP) nog in het midden, maar dat leek iedereen al te hebben begrepen. Het werd geen hondenbelastingkwijt schelding voor de tweede hond van hen aan wie ook kwijtschelding van de on- roerend-goed belasting is toegekend. 350.000- meer voor het zwembad Boven de 4,35 miljoen die in de mei vergadering voor de stichting van een overdekt zwembad waren gevoteerd werd thans een extra krediet van 350.000,- gevraagd waarmee het totaalbedrag op 4,7 miljoen is gekomen. De verhoging van het krediet vindt zijn oorzaak in enkele technische adviezen op bouwkundig ge bied (bredere perrons) en een advies op het gebied van zuiniger energiegebruik. Voor het College geen probleem dat aan de raad voor te stellen maar de ontvangst was niet al te spontaan, temeeromdat recentelijk was gebleken dat er ook wat gedaan zal moeten worden aan de riole ringen. De raad v.ylde wél even op een rijtje hebben waarvan dat allemaal be taald zal moeten worden waarbij de drei ging van een belastingverhoging als de spreekwoordelijke hete brij funktioneerde. Uit het verloop van de diskussie bleek overigens dat met een belastingverhoging niet primair rekening wordt gehouden, al zou weth. Visser dat niet zo dramatisch vinden, temeer omdat verzuimd is jaar lijks een trendmatige aanpassing te ple gen. ,,Er zijn best wat lichtpunten die een belastingverhoging niet noodzakelijk ma ken", vond weth. Visser, waarbij hij wees op de op gang komende ontwikkeling van de Kabbelaarsbank en de Kriekel waaruit voor de gemeente een hoogst interessante opbrengst Onroerend Goed Belasting te voorschijn zal komen. Ook de kosten van de AVR (afvalverwerking) lijken mee te zullen vallen. Maar de raad slikte dat allemaal zomaar niet 99 Onlangs heeft een delegatie van het schoolkoor van de Chr. S.G. „Prins Maurits" met de direkteur en enkele medewerkers een bezoek gebracht aan het Chr. Doveninstituut „Effatha" te Voorburg. Dit gebeurde om een toegezegd deel van de opbrengst van de grammofoonplaat „'s Even luustere" aan de direkteur van de internaten van „Effatha", de heer Mulder, aan te bieden. De delegatie werd 's morgens op de school te Middelhamis opgehaald en na ontvangst gebruikten zij de maaltijd en wat daaromheen plaats vindt bij de bewoners van de internaten. Vervolgens werd het bedrag, 5.000,- overhandigd. In overleg heeft de direktie het geld bestemd voor 6 fietsen voor de leerlingen, een videorecorder en een bolderwagen voor de kleintjes. Met een videofilm over het onderwijs werd de dag besloten. In het bijzonder voor de leerlingen is het kontakt met deze gehandicapte kinderen indrukwekkend geweest en de toelichting van de heer Poot, als hoofd van de voorlichting, onvergetelijk, „'s Even luustere" heeft daar'iets van de vanzelf sprekendheid die deze opmerking voor horende Idnderen heeft, verloren. Zéker ging dat op voor dhr L. X. den Hollander (VVD) die er zelfs een voorstel van maakte het voorstel tot kredietver hoging op te schorten totdat de kosten van de aanpak van de riolering bekend zullen zijn. Vooral in Stellendam zal een deel van de riolering vernieuwd dienen te worden. Dat zal niet, zoals dhr. den Hollander voorzag, gelijk al een bedrag van 5 a 6 miljoen vragen maar het zal zo legde weth. Visser uit in fasen worden uit gevoerd. Voor volgend jaar is op de Meer- jarenbegroting een bedrag van een miljoen opgenomen. Over het voorstel van dhr. Den Hollander ging de raad even in beraad, welke schorsing door de PvdA fraktie werd gevraagd. Na heropening werd nog eens een boom opgezet, tot verbazing trouwens van dhr. van Oosterom die de raad eraan herin nerde dat dié diskussie toch al in de mei vergadering had plaats gevonden! Ook weth. Visser bezwoer de raad nu geen paniekvoetbal te gaan spelen: ,,het is heus niet zo dat in Stellendam de riolering zo slecht is dat heel Stellendam zal ver zakken!" verklaarde hij. In een uitvoerige beantwoording nam dhr. Visser de vrees van dhr. van Gurp weg dat er misschien tóch gegrepen zal worden naar de (voor de PvdA fraktie zo lokkende) reserves van de Visafslag. Ook nam dhr. Visser met grote nadruk stelling tegen de wens van de PvdA fraktie dat het te bouwen bad op de zondagen open zal zijn. Het is niet alleen niet-economisch verantwoord, ook meen de dhr. Visser dat recht moet worden gedaan aan eerder gedane toezeggingen op grond waarvan ook de rechtse raads- frakties hun medewerking hebben gege ven. „We hebben als raad met elkaar de beslissing tot de bouw van het nieuwe bad genomen, laten we er nu voor zorgen dat we er ook met elkaar achter kunnen blij ven staan!" zo riep dhr. Vissern de raad op. Het gevraagde extra krediet werd gevo teerd nadat het voorstel van dhr. den Hollander schipbreuk had geleden. Be sloten werd voorts de opdracht aan POD Drachten te verstrekken en tot onder handse aanbesteding over te gaan. Weliswaar werd een extra van 350.000,- gevoteerd maar een portie van honderdduizend gulden daarvan is de nog resterende schuld op het bestaande bad die zal dienen te worden opgenomen in de exploitatie van het nieuwe bad. RENAULT 18GTL zilver, 1984, 38.000 km. RAMOCO b.V. Renault-dealer STAD AAN 'T HARINGVLIET FIETSEN DUURDER IN CHINA De fiets is in China, evenals in ons land, het meest populaire en meeste gebruikte ver voermiddel. De ongeveer een miljard in woners van de Chinese Volksrepubliek be schikken tezamen over naar schatting twee honderd miljoen fietsen en de vraag naar fietsen is groot. Voor veel Chinezen wordt het nu nog moeilijker om aan een fiets te komen, want de prijzen zijn fors gestegen en dat voor het eerst in twintig jaar. Zo moest tot voor kort voor een fiets van het merk Vliegende Duif een bedrag van 100,- worden betaald, dat is nu 130,- geworden. Bovendien is voor de aanschaf van een nieuwe fiets een vergunning nodig. Het A.C. restaurant op de Grevelingen dam is door het Aholdconcem verkocht aan het catering en party-service bedrijf Hagendijk te Rotterdam. Het 12 man tellende personeelsbestand zal in dienst van de nieuwe eigenaar treden. Ahold stootte, het restaurant af omdat het niet voldoet aan de nieuw gehanteerde norm die voor een restaurant 800 a 1000 zit plaatsen voorschrijft Overigens zal dhr. Hagendijk het zit plaatsental uitbreiden door het terras te overkappen en evt. van een wintertuin te voorzien. Afscheid branweercommandant Oostflakkee Wegens pensionering zal de heer W. A. van der Welle te Ooltgensplaat, per 1 januari a.s. afscheid nemen als brand weercommandant van Oostflakkee. Hij heeft deze funktie dan 13 jaar vervuld. Op 19 december a.s. zal hem door het gemeentebestuur een receptie worden aan geboden in de „Grutterswei" te Oude Tonge. De heer J. Kamp, bevelvoerder van het korps Den Bommel, zal de heer Van der Welle opvolgen. Na een reeks van gouden jaren ging het met de verkoop van fietsen sinds eenjaar of drie, vier minder goed. De groei was eruit. Nu blijkt de belangstelling voor de fiets weer aan te trekken. In de Duitse Bondsrepubliek groeide de binnenlandse afzet in de eerste zes maanden van dit jaar met ruim zeven procent. Duitsland wordt als een trendsetter gezien van de fietsen- branche in Europa. In de meeste landen wordt dan ook verwacht dat de fietsen in de komende jaren weer in de lift zullen raken. In de afgelopen jaren is ijverig gewerkt om de kwaliteit van de fiets nog meer te verbeteren en het fietsen comfortabeler te maken. Daarvoor kwam men daar nauwe lijks aan toe, omdat alle zeilen moesten worden bijgezet om aan de grote vraag te kunnen voldoen. Er werd dan ook ge kampt met vaak zeer lange leverings tijden. De kwaliteitsverbeteringen die nu sytematisch worden doorgevoerd, hebben vooral te maken met technische aanpas singen en het toepassen van lichtere nieu we materialen zoals aluminium dat het staal steeds meer begint te verdringen. Ook koolstof wordt meer en meer ver werkt en voor zeer hoogwaardige frames wordt zelfs magnesium gebruikt. Bij de verbeteringen aan de fiets krijgen vooral de remmen, versnellingssystemen en de verlichting veel aandacht. Ook aan het „gezicht" van de fiets wordt meer en meer gedaan om tegemoet te komen aan de vraag naar een eigentijdse fiets. DAar- voor worden door verschillende fabri kanten vormgevers ingeschakeld, die zich naast de fiets ook met onderdelen en fiets- accessoires bezig houden. Het ziet er naar uit dat de fiets van het jaar 2000 nauwe lijks meer te vergelijken zal zijn met die van nu. Zondag 23 november 1986 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof. Woensdag 26 november: 19.00 uur ds. D. Heems kerk, Maartensdijk- Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge en 17.00 uur dhr. A. v. d. Schee - Doops gezinde Gem. 9.30 uur dhr. Mali- paard. Haamstede. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. H. Westerhouten 18.30 uur ds. A. Vos. Woensdag 26 novem ber: 19.30 uur ds. N. P. J. Kleiberg. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée; kollekte alge mene diakonale doeleinden - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. J. van Dalen, Zuidland en 17.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kollekte quotum- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. S. Schoon, Mijdrecht- Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte onder houd pastorieën- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.00 uur kand. W. van den Born, Wijn gaarden; extra kollekte bouwfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; extra kollekte restauratiefonds - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Berveling. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. J. T. Cazander, bediening Heilig Avond maal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. G. Abma, Gouda en 18.00 uur ds. K. ten Klooster; extra kollekte verwarming - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. M. G. L. den Boer, Utrecht - Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. W. J. v. d. Hoek - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. A. Geel hoed. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; Ie kol lekte kerkvoogdij en 2e kollekte jeugd werk eigen gemeente - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, v.m. bediening Heilige Doop - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. v. d. Top, Ede en 18.00 uur eerw. hr. K. Groe nendijk- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk lO.CX) uur drs. M. van Krimpen en 18.00 uur ds. G. J. v. d. Linde. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. H. Westerhout, extra kollekte kerk - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. J. H. Becker, Mar- rum. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. K. vanMeijeren, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; extra kollekte Stichting Op Weg met de Ander - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. J. H. Meijer, Middelburg (H.A.). LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Jongebreur. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur Pastor G. Kaai, Goede- rcfidc SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Door Gods goedheid werden wij ^^'-1°^^ met de geboorte van een dochter en zusje We noemen haar A n n a m Ie k Jos de Nooijer Maddy de Nooijer S teenepoor te Jo os t A r jan 21 november 1986 Br'ielses traat 71 3251 CD Stellendam 01879 - 2897 DIRKSLAND Handwerkclub Ned. Herv. Kerk De winnende nummers van de verloting die woensdag plaats heeft gevonden op de toen gehouden verkoopdag, zijn de vol gende: 143, 106, 107, 364 en 424. De houders van deze loten kunnen hun prijs afhalen bij mevr. de Jong, Philips- hoofjesweg 68 alhier. ...Mj kan niet zingen.... ....hij kan niet spreken.... ....hij is niet .Jlitsend".... ....hij is 'n gewone knaap deze Guy Newman.... hij dacht dat God alleen grote plannen had met bepaalde talentvolle mensen.... (maar dat pakt heel anders uit) Hoet het allemaal zal gaan lopen met deze jongen kunnen jullie zaterdagavond in „Onder de Wiek" komen bekijken. Daar zal de film „Ordinary Guy" ge draaid worden. De avond start om 8 uur en de kosten voor de film zijn 2,50. Jullie zijn van harte welkom! HtHJOJW-team SINT ANNALAND Bejaarden in het praathuisje „Tonhuis" hebben het er goed naar hun zin. Een officiële opening, zoals in de buurtkemen Scherpenisse en Sint Maartensdijk vond er niet plaats. Met stille trom werd één dezer dagen een bordje met de naam „Tonhuis" opgehangen. De banken, in middels voorzien van schuimrubber en vloerbedekking om een harde zit te voor komen zijn goed bezet. „Ik ga er niet in", moest de heer L. J. van Popering voor de bouw nogal eens aan horen. Samen met de heer Van der Jagt beheert hij de sleutel van het praathuisje. „Nu is het dikwijls vol met twintig men sen. De ontluchting is het grootste pro bleem. Dat moet verbeteren in verband met het roken. De gemeente is al in gelicht", aldus Van Popering. De kachel brandt en nadat ze eerst een halve fles gas van iemand hadden ge kregen, is nu de eerste fles voor eigen rekening aangesloten. Van der Jagt zorgt dat de guldens binnenkomen. Er is ook zelf voor tafeltjes gezorgd, waarop wat bloemetjes staan, maar water hebben die niet veel nodig. Ook de bezoekers van het praathuisje „Tonhuis" (vroeger was daar de Tonhuisstraat) kunnen trouwens zon der spraakwater elke dag hun woordje wel doen. AKTIE - AKTIE - AKTIE geeft vanaf nu ^OVi\\«^ Wests .tstt»*' o\Jt>^^ eVO^ST .\\66 Westdijk 8 - 3241 GV Middelhamis - 01870-3953 yoor de Kreat/eve Arbe/d Met Plezier Wij hebben materialen, gereedschappen en boeken voor o.a. Tekenen Voor Cfe Ivreatieve/Irbeid IWet Plezier Nu ook yiWonderlOCk" (alleen bij ons verkrijgbaar) n Houtsnijden Beeldhouwen Figuurzagen Gipsgieten Origami Spinnen Macramé Boetseren Volksschilderen Inlegwerk Kralen breien Kralen weven Tiffanie Kaarsenmaken Glas graveren Schilderen Bloemen maken Werken met: raffia lollystokjes halve wasknijpers wattenstokjes zijde vloei krasfolie mobiles maken stof schilderen Kalligrafie Koud emailleren Ingietwerk Origami Kantklossen Poppen maken Glas in lood Aquarellen Solderen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2