EIIAIIDEfl-niEUWS Ouderen van Oostflakkee hoeven zich voortaan niet meer te vervelen DE POLO POINHRS. NU OOK IN DIESEL J. VAN GEEST Overdenking incl. 5 versnellingsbak AUTOMOBIELBEDRIJF uit de Heilige Schrift VOLKSWAGEN. TECHNIEK IN BEWEGING. 5e Blad VRUDAG 21 NOVEMBER 1986 No. 5550 In samenwerking met hobby-zaak v. d. Kamp in Middelharnis, or ganiseerde de plaatselijke commissie voor Welzijnswerk voor Ouderen een open dag in het dienstencentrum aan de Bernhardstraat te Oude Tonge. Jong en oud konden kennis maken met verschillende technieken en hobbies van kreatieve vrijetijdsbesteding. Mevr. Oole, medewerkster van de stich ting Welzijnswerk voor Ouderen vertelde een en ander over de doelstelling van deze dag: Het was voor het eerst dat een dergelijke dag is georganiseerd. In het verleden werden al kreatieve cursussen gegeven maar om te weten te komen welke voorkeur de mensen voor een bepaalde techniek of hobby hebben, werden ver schillende hobbyisten gevraagd deze dag aktief bij te wonen. Deze vrijwilligers(sters) vormden de ba sis voor een bijzonder leerzame en krea tieve dag. Enquête Na alle aktiviteiten bewonderd te heb ben, konden de bezoekers hun voorkeur kenbaar maken via een enquête-formu lier. Er werd kennis gemaakt met de vol gende hobbies: Glasschilderen. Glasgraveren. Stofschilderen. Calligraphy. Houtsnijden. Volksschilderkunst. Karakterpoppen. Breien met kralen, fijne kreatieve handwerken, enz. enz. De commissie hoopte ook op deze ma nier een eventuele drempelvrees te kun nen wegnemen. Hobbyisten in spé wan delden binnen om op ongedwongen wijze van de vele mogelijkheden kennis te ne men. Het tuthoekje, vonden deze dames van hun eigen clubje. De 9-jarige tweeling Jacomijn en Hannelore Schellevis uit Krimpen a.d. Lek hadden het werken met de wonderiock snel onder de knie. Dames bezien bewonderend de volksschilderkunst van Bep Schellevis uit Middelharnis. Nieuwe vorm van handenarbeid „Kreatief met Wonderiock", een kom pleet hobby-pakket inclusief opbergdoos voor natte of droge werkstukken, waar van de basis een vezelapplicatie vormt. Er zijn verschillende werkstuklcen mee te maken. De viltvezel bevat een in water oplosbare lijm en natgemaakt kan de vezel met twee saté-stokjes uiteen gerafeld wor den. De ,,lokjes" worden opgebracht op een glasplaatje of een kunststof plaatje met daarop een in kleur aangebracht voor beeld. Eenmaal opgedroogd kan het ge creëerde ja ofte nee verwijderd worden al naar gelang de soort plaat. Een grote doos omvat 15-30 werk stukken. Het is een ontspannende bezigheid voor het hele gezin. Men kan prachtige af beeldingen maken zonder de tekenkunst meester behoeven te zijn! Ouderen De opzet van de Commissie Welzijns werk voor Ouderen is om mensen, die om een of andere reden niet werken en dus veel vrije tijd hebben, de gelegenheid te geven om op een gezellige en kreatieve manier bezig te zijn. Op welke manier heeft iedere belang stellende woensdag in Oude Tonge kun nen zien. BMW 316 zilver, 1982 A. J. VANRUMPT STAD AAN 'T HARINGVLIET Zó'n mooie pop had oma vroeger nooit bezeten (rechts Hermien Breugelmans, Oude Tonge) Polo Pointer (2-deurs), Polo Pointer (3-deurs) en de Polo Coupé Pointer Ofwel de prijswinnende Polo ploeg. Want woor andere auto's steeds duurder worden, is de verrassende Polo Pointer serie laag in prijs geble ven. Zeker als u de prijzen afzet tegen comfort, uitrusting en prestaties. Wit VAN ÜE ÜKItEr is een Pointer die precies bij u post. De Polo^ Pointer 3-deurs met z'n handige derde deur combineert het comfort van een personenauto met de ruimte van een stationcar De Polo Pointer 2-deurs met z'n afzonderlijke kofferruimte van 540 liter, heeft het karakter van een reiswogen. En van de Polo Coupé Pointer is de prijs wei bijzonder sportii Inclusief BTW, exclusief ofleveringskosten. Wijzigingen voorbehouden. POLO POINTER 2-deurs diesel va. 22.750r POLO POINTER 3-deurs diesel v.a.21.640r POLO COUPE POINTER Mr. Iman Caustraat 29 Stellendam Telefoon 01879 - 1100 Dr. H. F. Kohlbrugge: Christus alléén, Christus gehéél! Want wij weten, dat de Wet geeste lijk is; maar ik ben vleselijk, ver kocht onder de zonde. (Romeinen 714) Kan ik nog niet vrijmoedig in het geloof in weerwil van allerlei twijfel, in weerwil van zonde, Wet en oordeel zeggen: Ja, Heere! ik erken, dat ik Uw veroordelend vonnis verdiend heb; maar tussen U en mijzelf stel ik Jezus Christus, Uw lieve Zoon, die mijn gerechtigheid is, en Uw innerlijke barmhartigheid voor arme zon daars, in Hem geopenbaard; een andere grond heb ik niet dan deze: Christus behoort mij toe en ik behoor Hem toe....", dan is het mijn enige zorg, dat ik Christus zoek, Christus bezit en met Zijn gerechtig heid geheel bekleed ben, en ik zal hiermee niet ophouden en Hem niet laten gaan tenzij Hij mij zegent. Maar bezit ik Hem, dan behoef ik mij om mijn heiliging niet te bekommeren; neen, ikjaagHèm, die mijn heiliging is, na (Filipp. 3 8- 14) en acht alle dingen schade tegenover de alles overtreffende kennis van Jezus Christus. Dit zal mijn volmaaktheid zijn, dat ik dagelijks meer in Hem gevonden word, niet hebbende mijn gerechtigheid uit de Wet, maar de gerechtigheid door het geloof van Jezus Christus, namelijk de gerechtigheid Gods uit het geloof (Luther vertaalt: de gerechtigheid, die door God aan het geloof wordt toegerekend). Ja, hiernaar jaag ik, dat ik meer en meer zal kunnen begrijpen mèt al de heiligen, wat de lengte en de breedte, de diepte en de hoogte is van de genade en liefde Gods, en van Zijn gerechtigheid, geopenbaard in het offer van Zijn Zoon; en zó zal ik vervuld worden tot alle volheid Gods (Efez. 3 19). En hoe meer ik aldus gesteld wordt in het licht van Zijn heilig heid en in de nabijheid van Zijn gerechtig heid, des te meer moet ik een afkeer en walging van mijzelf hebben; en hoe meer ik de volheid der gerechtigheid van mijn Borg in het oog krijg en in de gemeenschap met Hem, ook in Zijn lijden en dood, deel, des te afschuwelijker wordt en blijkt mij de zonde, en ik ween van blijdschap, dat de Vader der barmhartigheid mij heeft weder geboren tot een levende hoop door de opstanding van Jezus Christus uit de doden. Want hierdoor heeft Hij plechtig verklaard, dat de bezoldiging van alle zonden ten volle betaald is, anders zou de dood mijn Borg in het graf hebben gehouden! en nu reinigt de Vader Zelf Zijn planten, die Hij geplant heeft. Laten wij daarom dit woord van Paulus tot onze vertroosting en versterking diep in onze harten inprenten en als een zoete heildrank indrinken. De apostel, die in Christusjubelt van vreugde, zegt niet: „Ik heb in de heiliging en in het goede nu al behoorlijke vorderingen gemaakt" neen, zijn Farizeeër ten spijt en zijn be zwaarde hart tot troost, schrijft hij: „wij weten, dat de Wet geestelijk is; maar ik ben vleselijk". En laten wij dit toch al was het ook tot vervelens toe elkander toeroepen en hiermee aan alle eigenge rechtigheid, aan alle pogingen om zelf onze zaligheid te bewerken, en aan alle farizeese, pelagiaanse en vals-mystieke heiligheid de bodem inslaan. Maar ik ben vleselijk, zegt Paulus. Er zijn tal van Christenen, die menen dat, nadat zij gerechtvaardigd zijn, de heiliging hun werk is. En daar leggen zij zich nu vol ijver op toe. Maar in plaats van vooruit te komen, merken zij al meer op, dat zij achteruit gaan; zij worden dor en mat, het ongeloof breekt door, de satan krijgt hier vrij spel, en nu, eer zij erop verdacht zijn, wordt voor hen alles donker. Het bederf, dat in hun hart woont, ver toont zich hoe langer hoe meer, en thans vragen zij zich af, of zij wel ooit ware genade hebben ontvangen, en beginnen heel het werk Gods in hun ziel, al is het ook niet geheel met het hart, dan tóch met de mond in twijfel te trekken en te loo chenen. Het hoofd omhoog en niet langer ge twijfeld! Ik ben vleselijk, zegt Paulus. Zorg er eerst voor, dat gij Christus terug vindt! Die kan ons zó heilig maken dat, als wij zeggen: „Ik ben vleselijk en zwart". Zijn woord boven alles geldt: „Gij zijtMij zó liefelijk en heilig, dat Ik in het geheel geen vlek aan u vind". Houdt daarom op met al uw werken en strevingen! Als gij Christus niet gehéél hebt, dan zijn het alles werken der Wet. En als gij Hem hebt, dan blijft het toch nog alles vleselijk, wat er uit uzelf voortkomt. Zoekt Christus en Zijn gerechtigheid, en leert u enkel en alleen te laten drijven op Gods vrije genade en barmhartigheid, en jaagt ernaar, dat gij steeds meer in Chris tus gevonden wordt. Als gij Hem, de Hogepriester, hebt, dan hebt gij alles. Van Hem, het Hoofd, daalt dan op u. Zijn leden, genade voor genade neer, zodat het u aan geen enkele deugd ontbreekt, die God in u wil zien. Wat God niet Zelf door Christus in ons doet en tot stand brengt en wat niet van Hem komt, is niet anders dan werk der Wet, en wat wij uit onszelf ooit hebben gedaan, doen of zullen doen, is en blijft vleselijk, omdat wij vleselijk zijn en als zodanig Gode niet kunnen behagen. Het is immers Zijn welbehagen, dat in Christus alle volheid zou wonen (Col. 1 19). 'Hit'. mi- ■^-^/^-..--.-.-^i^W-^V'-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 17