EHAI1DEft-r!IEUW5 Nieuwe methode van kunstmest toediening bij mais en bonen r I I I. Bellevue Restaurant Bellevue I I I Isoleren van CV-leidingen SPEELGOED: Orgelconcert te Middelharnis Koopvaardijvloot: Speel goed met goed speelgoed Voorrang drukken bijbels China Waarom niet onder Europese vlag? open haard esselink bouwmaterialen Avonden vergroten betrokkenheid leden bij veiling Bloemenveiling Westland houdt eerste ledenkringavond in regio Lhollandse eilanden en Zeeland Witlof, de veelzijdige slankmaker, nu volop in de winkels Voor velen is het te laat, maar voor u nog niet, want u reserveert natuurlijk in Restaurant Uw adres voor: Familiefeestjes Dineetjes; en Zakenlunches. Probeert u ook eens onze Ullieke ViSSChotel bestaande uit 5 verschillende soorten gebakken vis. Tevens op woensdag- ^IMIICDPADTV en zaterdagmiddag 11 I 11 U C 111 H11 I I Kinderpannekoekje en een glaasje frisf 3y~ Ook serveren wij eventueel een portie POFFERTJES Tot ziens bij: Addy en Paul de Vos STICKERS Trend Star 01877 - 3121 BMW 320i Zondags gesloten Aktie Zuinig Stoken: Snel terugverdiend Glas- of steenwol Buisisolatie AKTIE ZUINIG STOKEN iqs^ Ml -^ Afdekmantel Kruipruimten tk Dam- en Schaakver. „DIrksland" RENAULT 5 TL 4e Blad VRUDAG 21 NOVEMBER 1986 No. 5550 Het zaaien van mais wordt steeds meer geds: 8 rijige precisie- zaaimachines. Deze machines zijn hydraulisch opklapbaar. Probleem daarbij is dat de kunstmest het geheel erg zwaar maakt, waardoor met erg zware trekkers gewerkt moet worden. Vicon heeft daar nu een oplossing voor. De Octopus zaaimachine is geschikt gemaakt voor het toedienen van kunstmest. De trechter wordt dan vóórop de trekker gemonteerd. D.m. V. een doseersysteem en een luchtstroom wordt de kunstmest naar de verdeelkop, welke achterop de precisie zaaimachine staat, getransporteerd. De voordelen van deze nieuwe manier van Icunstmest toediening zijn: centrale en lage vultrechter maakt vullen gemakkelijker. exacte dosering door centrale afdraai-mogelijkheid. per rij een gelijke kunstmest-afgifte. relatief lichte trekker nodig door een betere gewichtsverdeling. lage onderhoudskosten door kunstmest toepassingen. NAALDWUK Op maandag 1 de cember houdt Bloemenveiling West land voor de eerste maal een leden kringavond voor haar leden in de regio Zuidhollandse eilanden en Zee land. Op deze avond zullen onder meer de samenwerking met veiling Berkel, ontwikkelingen in de buiten landse aanvoer en de begroting voor 1987 aan de orde komen. Ook zal het kringbestuur aan de leden worden voorgesteld. De leden-kringavond wordt gehouden in het Verenigings gebouw, Dorpsplein 17 te Rockanje en vangt aan om 19.30 uur. Bloemenveiling Westland introduceert deze ledenkringavonden om directer met haar leden te kunnen communiceren. Met name de groei van de organisatie en de groeiende geografische verspreidheid van de leden maakt dat noodzakelijk. Op eer dere in andere regio's gehouden avonden bleek deze werkwijze een succes. De be trokkenheid van de leden bij de veiling wordt er duidelijk door vergroot. De af stand tussen leden en bestuur wordt er door verkleind. In een informele sfeer kan immers met de aanwezige leden van het bestuur, directie en medewerkers van de veiling van gedachten worden gewisseld over tal van actuele zaken. Een gedachten- wissehng waartoe de twee algemene leden vergaderingen zich, vanwege hun groot schalige karakter, minder lenen. Veel vroeger dan andere jaren is er nu een enorm aanbod van witlof op de Neder landse veilingen. Dit grotere aanbod komt zowel door het vrij warme najaarsweer als ook door een uitbreiding van het witlof areaal. Witlof is in ons land een van de popu lairste wintergroenten. Ook de landen om ons heen leren dit produkt waarderen. Grappig is wel dat wij Nederlanders witlof meestal gekookt eten, terwijl onze ooster buren deze groente het liefst als salade op tafel zetten. Vanwege het huidige grote aanbod zijn de prijzen in de winkels ook niet meer zo hoog. Een reden temeer om witlof eens op wat andere manieren op tafel te zetten. Witlof is gezond en.... zeer interessant voor onze lijn met slechts 16 Kcal 67 kJ) per 100 gram. Op de komende ledenkringavond zal men onder meer uitvoerig stilstaan bij de samenwerking tussen Bloemenveiling Westland en Bloemenveiling Berkel te Bleiswijk. Ook zal de aanvoer van buiten landse produkten op Bloemenveiling Westland aan de orde komen. Namens de Bloemenveiling zullen in ieder geval voor zitter A. J. van Marrewijk, secretaris penningmeester C. Mostert, vice-voor zitter P. J. van Dijk en directeur H. de Boon aanwezig zijn. Zandpad 60 - 3241 GX Middelharnis De Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee organiseert op zaterdag 22 november a.s. (morgen dus) een orgelcon cert in de Ned. Hervormde Kerk. Zij heeft hiervoor uitgenodigd CHAR LES DE WOLFF, die onderstaand pro gramma ten gehore zal brengen: 1. IntroductieS. Karg-Elert passacaglia, variaties (1879-1933) en fuga over BACH 2. Drie koraalvoorspelenJ. S. Bach a) Nunkomm' (1685-1750) der Heiden Heiland b) Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ c) O Mensch, bewein' dein' Sünde gross 3. Grosse PhantasieFranz Liszt über: „Ad nos ad (1811-1886) salutarem undam" (thema uit de opera: „De profeet van Meyerbeer"). De aanvang van het concert is 20.00 uur; kerk open 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 5,- (voor scholieren, CJP-houders en 65+ 3,-). blauw, 1983, 68.000 km. A. J. VAN RUMPT STAD AAN 'T HARINGVLIET De Europese vlag, blauw met een cirkel van twaalf gouden sterren, wappert reeds van een aantal officiële gebouwen en welhcht zal men diezelfde vlag in de toekomst kunnen tegenkomen op de we reldzeeën. De Europese commissaris voor Transport, Stanley Clinton Davis, heeft namelijk voorgesteld dat de koop vaardijschepen van de lidstaten ook een Europese vlag zouden voeren. Uiteraard gaat het hier niet alleen om een vlag maar om de invoering van een soort Europese reglementering voor de koop vaardij. Volgens de heer Clinton Davis zou in een dergelijke reglementering al leen maar het beste uit de nationale sys temen worden overgenomen. Het toekomstige reglement moet de Europese reders die vaak hun toevlucht nemen tot het varen onder goedkope" vlag aanspreken maar daarbij ook weer niet beknibbelen op de arbeidsvoorwaar den en levensomstandigheden aan boord. Het was waarschijnlijk geen toeval dat de transportcommissaris het idee van de Europese vlag lanceerde tijdens een toe spraak tot de Britse vereniging van scheepsbouwers. Want terwijl de Euro pese scheepswerven een van de ergste crises uit hun bestaan doormaken onder vindt de koopvaardij van de lidstaten de concurrentie van landen met lage lonen en gemakkelijke" sociale wetgeving. Een van de meest rendabele vormen van energiebesparing is isolatie van de verwarmingsbuizen. Leidingen van de centrale verwarming geven warmte af aan de omgeving. Die leidingen lopen ook door ruimten die niet verwarmd hoeven te worden, zoals de bergruimte, de kruipruimte en de onverwarmde zolder. Het is nuttig in die ruimten de leidingen te isoleren want daardoor kan het warmte-verlies met 70% worden teruggedrongen. De kosten van leidingisolatie variëren van twee tot vijf gulden per meter voor de doe-het-zelver. Wanneer u het iso leren door een vakman laat doen, bent u natuurlijk duurder uit. Wanneer u de leidingen isoleert, be spaart u per meter leiding circa 8 m' gas per jaar. U ziet dus dat de kosten van het isoleren van cv-leidingen snel zijn terug verdiend als u het materiaal zelf aanbrengt. Er is een aantal soorten materiaal in de handel waarmee u de leidingen kunt isoleren. Zo is bijvoorbeeld glas- of steenwol een goed en doeltreffend iso latiemateriaal. Het is niet de eenvou digste en fraaiste oplossing, maar in ruimten waar de leidingen uit het zicht zijn, doet het uiterlijk er niet zoveel toe. U knipt het materiaal in stroken, zo breed dat ze de leidingen volledig om sluiten. De naden plakt u dicht met kleefband. Het geheel omwikkelt u met binddraad of plakband. Wanneer u glaswol gebruikt, vermijd dan kontakt met de huid. Glaswol kan huidirritaties geven. U kunt voor de isolatie van de lei dingen ook slangen van kunststof- schuim nemen, de zogenoemde buis isolatie. Vaak zit er een langsnaad in, maar soms moet u die er zelf insnijden. De tabel voor de week van: <0 Vm 44 nr.vghr%h<j- Normaal jaar- verbruik 5 00 m3 600 m3 700 m3 600 m3 900 m3 1000 m3 1100 m3 1200 m3 1300 m3 1«00 m3 1500 m3 '1600 m3 1700 m3 1800 m3 1900 m3 2000 m3 2200 m3 2400 m3 2600 m3 2800 m3 3000 m3 3 500 m3 4000 m3 4500 m3 5000 m3 5500 m3 6000 m3 Weekstreet- verbruik M- m3 ni3 _13_ m3 _14-m3 ii m3 tó m3 20 m3 _22_ni3 _Zi.m3 _2£-m3 -Z^m3 X.$ m3 V m3 ■'P m3 21, m3 _JÏ_ m3 AO m3 A^ m3 ^47- m3 .W m3 JJ, m3 {%i m3 jl2 m3 8i m3 ga m3 Jj m3 4o8 m3 Totaal streef- verbruik -JUL .m3 .m3 .m3 m3 .m3 ^gin3 _iQg_m3 H& m3 _J2L-m3 124—mS i% m3 __L58_in3 __Ui&—m3 _^2_n>3 tJf} m3 <3<y m3 iij m3 _233_m3 ISb m3 Z^é, m3 _m_m3 AY<^ m3 _JLJ6—m3 _>4il^_m3 _^44£_m3 JiS—m3 _£ji_m3 Weergegevens Valkenburg Z-H berekeningsmodel GE Den Haag Het materiaal is zacht en is goed met een mes te bewerken. De slangen kun nen worden opengebogen om ze daar na om de leidingen te leggen. Met contactlijm of kleefband kunt u de naden dicht maken. Een ander type zachtschuim leiding isolatie is voorzien van een kunststof afdekmantel met lip- of schuifsluiting. Het materiaal vouwt u om de leidingen en wordt dan met behulp van de slui ting gevouwen. Kopnaden, bochten, T-aansluitingen, kunt u met kleefband beplakken. Een goede isolatiedikte is 1,5 tot 3 cm. In ruimten waar het isolatiemateriaal kan worden beschadigd kunt u een speciale dekmantel om het materiaal aanbrengen. Zo'n dekmantel is gemaakt van alumi nium of roestvrij staal. Met name in woningen die gebouwd zijn voor 1970, komt het nogal eens voor dat verwarmingsleidingen onder de vloer door de kruipruimten lopen. Vanzelfsprekend levert isolatie ook hier harde guldens op. Isolatie van leidingen heeft overigens alleen zin in vertrekken die normaal gesproken niet worden verwarmd. Voor vragen over deze aktie of over energie in het algemeen kunt u terecht bij de afdeling VOORLICHTING van de EMGO. EM.GO. N.V. ENERGIE MAATSCHAPPIJ GOEREE OVERFLAKKEE Postbus 5 3240 AA MIDDELHARNIS Hoflaan44 Tel. 01870-2244 De Commissaris vindt dat de Europese koopvaardij zich moet handhaven en zelfs verder moet ontwikkelen. Niet alleen om arbeidsplaatsen te behouden maar ook om te voorkomen dat de Gemeenschap voor haar bevoorrading afhankelijk zou wor den van niet-lidstaten. Voor een Gemeen schap die een groot deel van haar rijkdom dankt aan de invoer van grondstoffen en de uitvoer van afgewerkte produkten blijft de koopvaardij van vitaal belang. Clinton Davis is van mening dat de koopvaardijvloten van de lidstaten alleen door zich te groeperen tot een Europese vloot, kunnen overleven. Maar indien, zoals op vele andere gebieden het geval is, nationale gevoelens, gesymboliseerd door de vlag, ook hier nog sterk leven dan dient eraan herinnerd te worden dat uitzonder lijke omstandigheden om uitzonderlijke maatregelen vragen. Overigens heeft de Commissaris eraan herinnerd dat de Europese Commissie bij de Ministerraad reeds voorstellen heeft ingediend om een vrije en loyale concur rentie in deze sector te waarborgen. Speelgoed is een miljardenindustrie. Niet alleen met Sinterklaas en Kerst maar het hele jaar door zijn er minstens 60.000 speelgoedjes en spelletjes op de markt. Maar jaarlijks gebeuren er met kinderen zo'n 200.000 ongelukken. Hoewel niet al die ongelukken door speelgoed worden veroorzaakt, wordt het risico van vooral nieuw speelgoed toch steeds groter. D at komt omdat de tijd tussen het ontwerpen en het op de markt brengen steeds korter wordt, waardoor de veiligheid in het gedrang kan komen. In verband hiermee heeft de Europese Commissie onlangs aan de lidstaten een voorstel voor een richtlijn gezonden bedoeld om de veiligheid van kinderen te garanderen. In het ontwerp van de Commissie waarin een stuk speelgoed omschreven wordt als ,,elk produkt of materiaal ontworpen en bedoeld om als speelgoed te dienen voor kinderen onder de 14 jaar", wordt aan de lidstaten gevraagd erop toe te zien dat elk stuk speelgoed dat in de handel wordt gebracht aan bepaalde essentiële veiligheidsnormen voldoet. De richtlijn, die thans bij de Ministerraad in behandeling is, tracht niet alleen kinderen maar ook huisdieren te beschermen tegen verwondingen en gevaren voor de gezondheid als een gevolg van constructie en samenstelling van speelgoed. De Commissie vraagt in het bijzonder om strenge veiligheidsvoorschriften voor speelgoed dat bestemd is voor heel jonge kinderen. Ditjongste Commissievoorstel, dat in de plaats komt van de voorstellen die in 1983 werden gedaan, dankt veel aan de „nieuwe benadering" van technische harmoni satie en standaardisatie welke vorig jaar door de Ministerraad werden aan genomen. Niettegenstaande de vrijwülige aard van deze richtsnoeren laten de nieuwe regels van het Europese Comité voor Normalisatie toe dat de nonnen door een gekwalificeerde meerderheid worden aangenomen, maar zij eisen van alle leden dat ze omgezet worden in nationale normen. Als gevolg hiervan is thans eenvormigheid in de verklaring en toepassing van deze normen mogelijk. In het nieuwe Commissievoorstel worden de veiligheidseisen wettelijk geregeld. Het voorstel spreekt echter over vrijwillige normen voor technischea specificaties waar het de mechanische en fysische eigenschappen, de brandbaarheid en de elektrische en chemische eigenschappen van het stuk speelgoed betreft. De in de richtlijn voorgeschreven procedure voor een veiligheidscertificaat is vrij ingewikkeld. De Commissie gelooft echter dat hiermee een grote mate van veiligheid verkregen kan worden voor speelgoed dat in de Gemeenschap gemaakt wordt en voor speelgoed dat wordt ingevoerd uit derde landen. Speelgoed dat aan de Europese norm voldoet krijgt een identificatienummer en de letters CE. NANKING, 4 september Voor de Amity drukpers is een nieuwe lokatie ge kozen op een terrein in een buitenwijk van Nanking, in de provincie Jiangning, on geveer 9 kilometer van het stadscentrum. Na uitvoerig overleg met vertegenwoor digers van de lokale grafische industrie heeft het Amity Fonds de Jiangning in dustriële handelsmaatschappij te Nan king uitgekozen voor samenwerking in deze nieuwe onderneming. De vorige partner, de Universiteit van Nanking, heeft zich uit het projekt terug getrokken na zorgvuldige en uitgebreide discussie, omdat men van mening was dat men niet tegelijkertijd aan de technische behoeften van de Amity drukpers tege moet kon komen èn de primaire educa tieve taak kon handhaven. De heer Han Wenzao, algemeen secre taris van het Amity Fonds, heeft mee gedeeld dat plannen voor de nieuwe lo katie zijn gemaakt na zorgvuldige over weging. De keuze van de nieuwe plaats is gemaakt in overleg met vertegenwoor digers van de Wereldbond van Bijbel genootschappen. De Wereldbond heeft toegezegd om 6.695.000,- dollar ter be schikking te stellen voor de aanschaf en installatie van apparatuur en als aanvangs- kapitaal. De Amity drukpers krijgt niet alleen een moderne rotatiepers, maar ook twee vlak- drukpersen, een automatische bindma- chine en een computer-zetmachine voor Chinees en Engels zetwerk. De bouwwerkzaamheden ten behoeve van het nieuwe bedrijf zullen binnenkort van start gaan. Verwacht wordt dat in de Uitslagen van maandag 17-11-1986 Dammen; afdeling 1: B. Roetman - H. Grootenboer-----2-0 A. van Rossum - K. de Jong0-2 K. de Munck - J. Stolk1-1 Joh. Koppelman-M. van't Geloof.afg. Afdeling 2: J. V. d. Groef- A. Stolk0-2 W. Nieuwland - C. v. d. Kroon.O - 2 H. de Munck - J. v. d. Bos0-2 Schaken: A. Kraak - T. Wolfert1-0 J. C. de Jong - J. van 't Geloof1 - O W. Zorge - W. van Veen0-1 F. van Ast - L. v. d. Kroon1-0 D. Nooteboom - W. Stolk0-1 H. Zorge - A. v. d. Vliet1-0 H. Bal - A. Tuinstra1-0 D. Wolfert - A. Nobels1-0 wit, 1983, 52.000 km. RAMOCO b.V. Renault-dealer STAD AAN 'T HARINGVLIET nieuwe behuizing veel efficiënter gewerkt zal kunnen worden. De Amity drukpers zal voorrang ge ven aan het drukken van bijbels en nieuwe testamenten naast andere uitga ven waarvoor de kerekelijke organisaties in China opdracht geven. Bovendien zal materiaal gedrukt worden in overeen stemming met de doelstelling van het Amity Fonds. uw nieuwe sfeer, rond een knus, warm vuur. maar dan wel met een ringlever haard. want dan koopt u kwaliteit. goede haard -I- deskundig advies jaren stookplezier kom kijken in de showroom D molenweg 28 middelharnis 01870-2044 groeneweegje 15 zierikzee 01110-5551

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 13