EIÜVI1DEI1-niEUW5 tNGSSPREKMST.... Overdenking Politieberichten uit de Heilige Schrift Keesje Bok, Ouddorp Je trouwdag Uniek in je leven! Sint Nicolaasaktie Sommelsdijk DE ZEE IS ONS LAND =.^/.s">; Uitslagen Damvereniging „Denk en Zet" 15 corsages gratis Bloemenhuis Korteweg Middelharnis Zeldzame atlas voor het Streekmuseum 2e Blad VRUDAG 14 NOVEMBER 1986 No. 5548 drukkerij kranse bv De verzamelwoede van Keesje Bok (zoals hij genoemd wil worden) is bij veel mensen bekend. Niet alleen in Ouddorp maar tot aan de universiteit in Leiden toe! Studenten in de Paleonthologie d.i. het bestuderen van botten e.d., weten de weg naar Kees in de winkel-bazar of in het huis erboven goed te vinden. En hij heeft ze veel te vertellen. Hij bezit n.l. naast zijn vele verzamelingen als o.a. oude landkaarten, foto's, ansichten, boeken (his torische), een unieke verzameling mammoetbotten. Ongeveer 45 jaar geleden ben ik daar mee begonnen; mijn kelder ligt boordevol", vertelt Kees, „ik kocht deze overblijfselen van vissers; er liggen slagtanden, kaken, wervels, kiezen enz. Er is één kies bij van 9 kg! Ze zijn onnoemelijk oud, deze mammoetresten Ik vraag hem waar ze gevonden zijn: „Het is zeer aannemelijk dat er zo'n 90 km. uit de kust een groot moerasgebied was. Tijdens de zondvloed zijn de dieren naar een hoger gelegen zandbank gevlucht, de Bruine Bank geheten. En daar zijn deze botten voornamelijk gevonden. Je wilt namen van deze dieren weten? En hij soms op: mammoet, wolharige neushoorn, het grote rund, wisent, reuzehert, paarden, oer-os, rendier, hollenbeer enz. Kon ik me het leven uit de Romeinse tijd en de Middeleeuwen nog aardig voor de geest halen, deze pre-historische tijd wordt moeilijker. Zulke kolossale dieren! Het valt niet mee om daar een voorstelling van te maken. Niet alleen studenten van de Universiteit komen Keesje Bok met een bezoek vereren, ook Rien Poortvliet heeft belangstelling voor hem. In het nieuwe boek van Rien, dat over Flakkee gaat, krijgt de persoon van Kees in woord en beeld nog meer gestalte. Hij laat me de tekeningen zien, die in het boek komen en die Rien hem persoonlijk is komen brengen. Keesje Bok is „gekipt en gebroed" in Ouddorp. Hij is geboren in Het Blauwe Huus. Zijn vader was jarenlang zalmvisser, ,,en zalm was toen een heel duur gerecht", weet hij. Kees bezocht de ambachtsschool in Middel- hamis en was enige jaren als timmerman werkzaam. Nog heeft hij profijt van deze opleiding want een bouw tekening maken, daar draait hij zijn hand niet voor om. Doch de handelsgeest werd in hem wakker.... Hij kocht een winkel en zijn assortiment werd steeds groter; de naam Bazar is zeker toepasselijk. En mocht een toerist niet weten in welke plaats hij verzeild was geraakt dan kwam hij daar in de winkel vanKeesjeBok wel achter: de Groeten uit Ouddorp aan Zee, overgebracht via prach tige schelpen, wandbordjes enz. zouden hem zeker be reiken. „Eigenlijk kom ik tijd tekort", zegt Kees, „ik lees graag en veel, vooral historische boeken Hij vertelt nog iets over de geschiedenis van Ouddorp: Het dorp is omstreeks 200 jaar na Chr. ontstaan; in 1035 zijn de eerste dijken aangelegd. Lange tijd leefden de mensen van de jacht en de visserij. Pas rond 1650 zijn de eerste boerderijen gebouwd. In 1852 is de eerste grintweg aangelegd van Sommelsdijk naar Ouddorp: 20 km. en 392 meter! Misschien is het leuk om te vermelden dat in.1415 het haringkaken door een Ouddorper (opnieuw) is uit gevonden n. l. door Jan Machiel Duffel. Eenmaal in gesprek met Kees kom ik er steeds meer achter dat hij ontzettend veel weet. Slechts enkele facetten van hem heb ik nu beschreven, zijn interesses gaan veel verder. Regelmatig geeft hij lezingen opFlakkeeo.a. over de stoomtram en de geschiedenis van Flakkee. Dat doet hij zo voor de vuist weg, zonder één regel op papier te hebben gezet! „Hetisalleenjammerdatikzo'n lastvan mijn knieheb", vertrouwt hij me toe, „daar moet ik mee leren leven". „Maar klagen doet hij niet", zegt zijn vrouw. En daar is Keesje Bok dan ook zeker de man niet naar! T. K. ''*-,:«*, Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Post bus 8, Middelhamis, met in de linker bovenhoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden ge publiceerd. fABKieK OF soenoeitij De vertaling van dat Friese opschrift „Mailnoarlen "op die melkbus is geheel korrekt, maar op de melkbussen staat altijd de naam van de melkfabriek, waar aan de boer zijn melk leverde. Op het deksel is dan een koperen naamplaatje gesoldeerd met de naam van de boer. Antwoord: Gelukkig heeft onze Friese tolk zijn huiswerk dus wel goed gemaakt. Dat hij bij zo'n melkbus eerst aan de boerderijnaam dacht, is niet zo verwon derlijk. Een tolk is trouwens geen zuivel- specialist, en dat koperen plaatje met adres ontbrak. Maar bedankt voor deze aanvulling. eCMTt OUDE HUTSPOT Toen wij in oktober in Leiden waren, kregen we daar heel andere hutspot voor geschoteld dan wij het kennen, nl. met witte bonen en witte penen. Kent u dat Leidse recept? En waarom dat anders is? Antwoord: Een aantal Leidenaren houdt vast aan de oorspronkelijke ingrediënten die de Spanjaarden gebruikten, want toen in 1574 Leiden werd ontzet, en in de verlaten Spaanse stellingen de pannen met hutspot werden aangetroffen, bleek dat 16de-eeuwse soldatengerecht te zijn bereid uit o.m. witte bonen en pastinaak (witte wortel). Aardappelen konden er niet bij gebruikt zijn, omdat die toender- tijd in Europa nog geheel onbekend wa ren. De pastinaak is langzamerhand in onbruik geraakt. Slechts in en om Leiden zijn ze nog wel eens (nl. tegen 3 oktober) verkrijgbaar. Het recept luidt: 500 gram witte bonen met 500 gram in dobbel- steentjes gesneden mager spek 20 minuten laten koken in het weekwater van de bonen. Afzonderlijk 1 kg winterwortels en 500 g pastinaken met 500 gram uien klein snijden en met zout naar smaak zo'n drie kwartier laten koken. Dan alles goed door elkaar roeren en op smaak brengen met wat peper. GS€L GROSM Nu geeft u toch een heel verkeerd advies over de vergelende andijvie. Gele randen vinden hun oorzaak in M.j.O. Antwoord: Dat is mogelijk, want bij d" bewuste brief was geen andijvieblad in gesloten, en we moesten dus afgaan op te schaarse gegevens. Als er een vrij brede geelverkleuring optreedt aan de randen, welke tussen de nerven indringt, of mid den op het blad wordt het groen geel tussen de nerven, kan er ook sprake zijn van magnesiumgebrek. Dat ontstaat op de licht kalkrijke kleigronden o.a. door een te zware kalibemesting, maar komt in natte jaren vaker voor dan in droge als dit. Er moet dan eigenlijk preventief kieseriet worden bemest. Men kan ook spuiten met 2% magnesiumsulfaat (beter bekend als bitterzout), als zoals u schrijft het gewas de grootte heeft van een uitge spreide hand. Een kwart kg bitterzout op zo'n 20 liter water is o.i. ruim voldoende voor ca. 500 planten. STêüS-KUNDE In een oude akte is sprake van zoveel „stères". Wat zijn dat? Antwoord: Dat was een benaming van de kubieke meter, waarmee de Fransen op de proppen kwamen, toen zij hier in 1798 hun nieuwe tiendelige stelsel invoerden. Stère is afgeleid van het Griekse woord stereos, waaraan wij ook ons' „stereo" (ruimtelijk) danken. Het was tijdens de Franse bezetting de eenheid van ruimte voor droge waren, en men ging van milli- stère tot kilostère en verder. Nu is de aanduiding kubieke meter wettelijk voor geschreven. SOMMELSDIJK - MIDDELHARNIS d.d. 10 november 1986 Voor de Zeeuwse kompetitie is gespeeld: D.E.Z. I - 's-Gravenpolder ffl.8 - 8 Afdeling II S. Hoogzand - C. v. d. Groef0-2 C. Polder - Joh. van Hoorn1-1 M. van Lente-W. Vroegindeweij.O - 2 H. Verolme - A. Krijgsman2-0 Afdeling III M. Kievit - J. Verbiest1-1 F. Noordijk - H. Schellevis1-1 J. Kamp - J. Lodder1-1 Afdeling IV J. Groenendijk - J. v. d. Kooij----0-2 R. Jacobs - J. de Bruin2-0 P. vanGroningen-H. Noordijk0-2 G. Zaaijer - J. Gebuis0-2 Daarbij past een exclusief bruidsboeket dat bij je hoort Ieder bruidspaar Zandpad 68 M iddeiharnis POSTZEGELTAAL Er moet onlangs een boekje verschenen zijn met de ouderwetse geheime tekens via de postzegels, met plaatjes. Waar vind ik dat verhaal? Antwoord: In het boekje Nederlandse postzegels 1982, in opdracht van de PTT gedrukt bij de Staatsdrukkerij en aldaar te bestellen. Corr. adres: Postbus 20.014, 2500 EA Den Haag, telefoon 070 - 78.99.11. De prijs is ca. 20,-. HULSTMIJN90UW Kunt u nagaan, wat dit voor raar ver schijnsel is op het bijgevoegde hulstblad, met die bruine stipjes en verdikte nerven? Antwoord: Op die toegezonden bladeren heeft de hulstvliegeen gaatje geboord. Dat zijn die bruine plekjes, want daar zijn eitje? gelegd. Het lar^e, dat uit zo'n eitje komt, mineert in dat blad. Dat wil zeggen: het graaft gangen onder het oppervlak (de opperhuid) van het blad, in de richting van de hoofdnerf. De boomkwekers spuiten er tegen met een insecticide, maar omdat u verder in uw hulstboompje niets kon ont dekken, kunt u volstaan met het afknippen en het verbranden van de aangetaste bla deren. Dan is de kous wel af, want zo algemeen is dit vliegje niet. SEHVIES VAN NAPOLEON? Volgens mijn grootouders zou een oud servies, dat zij van hun familie erfden, nog uit de tijd van Napoleon stammen. Hierbij een kleurenfoto, waarop het blad goud duidelijk te zien is. Is dit echt Napoleontisch? Antwoord: Nee, dank zij die duidelijke foto's is daar op te zien, dat dit een Biedermeier servies is uit de periode tus sen ca. 1820 - 1850. Napoleontisch zou het wezen, als het gemaakt was tussen 1804 en 1815. De Empirestijl kende wel gouden biezen, maar nog niet in deze vorm. Maar zo'n Biedermeier-servies is tegenwoordig ook een kostbaar bezit! Die naam stamt uit een serie gedichten van de Schwabische schoolmeester GottliebBie- dermaier (gepubliceerd in de „Fliegende Blatter"), wiens eigenschappen ken merkend waren voor die periode na Napo leon Bonaparte: burgerlijkheid en bekrom penheid, gezapigheid en sentimentaliteit De brede gouden banden op de kannen wijzen op het tijdvak van vóór 1830. Jammer, dat u geen foto hebt gemaakt van de onderzijde van kannen en schoteltjes met merk en signatuur, dan hadden wij wat meer van de herkomst kunnen ver tellen. Uit het geloof gerechtvaardigd „Zo dan, de wet is onze tucht- meester geweest tot Christus, op dat wij uit het geloof zouden ge rechtvaardigd worden (Galaten 324) Paulus heeft afgeleerd om door de wet zalig te willen worden. Hij ontdekte, dat de wet hem verscheurde en verslond. In die ontdekking is hij door de knieën ge gaan. Hij stierf aan afzijn wetsbetrachting. En toen? Toen werd de wet hem een tuchtmeester tot Christus! Luther heeft dezelfde ervaring opgedaan. Hij heeft eens gezegd: „De wet maakt de ontstelde harten dorstig naar Christus". Hij alleen kan mij redden. „Met haar zweepslagen drijft de wet tot Christus, evenals een goed leermeester de knapen tuchtigd met het doel, dat ze mochten komen tot keimis van schone letteren en andere edele dingen". Opdat we uit het geloof gerechtvaardigd zouden worden! De wet stuwt een uitgewerkte zondaar tot het geloof in de Heiland. En wat is dat anders dan een vast vertrouwen op wat Hij heeft gedaan. Zo worden we gerechtvaar digd. Het geloof eigent zich Christus toe en Zijn gerechtigheid. „Daar komt het op aan", zegt Luther telkens weer, „dat we Christus leren „mij nen" door het geloofWat heeft ons vlees daar een moeite mee. Waarom? Omdat het ons te onvoorwaardelijk en te ongeloofwaardig in de oren klinjct. We willen ons altijd weer voor God opsieren. Maar de Geest doet niet anders dan Christus aan het hart leggen. Aan Hem heeft het geloof genoeg! Het is goed toeven onder de vleugels van Zijn gerechtigheid. Heeft daar ook genoeg aan? Prof. Jonker zegt ergens: „Mijn groot vader was buitenkerkelijk, maar werd in de jaren 90 krachtig bekeerd. De helft van zijn 90-jarig leven was hij ouderling van de Hervormde Gemeente te IJsselmuiden. Dat kon nog in die jaren voor de nieuwe kerkorde. Hij heeft wel honderden preken gelezen in leesdiensten, deed ziekenbe zoek en huisbezoek, leidde begrafenissen, beriep dominees en zette er één af en stichtte een christelijke school. Kortom: eigenlijk een pastorale bestand „pro deo". Vlak voor hij stierf, midden «n de jame 50, bezocht ik hem. Hij lag op zijn ziekbed, dat zijn sterfbed zou worden. „Ik heb een moeilijke tijd achter de rug", zo zei hij, „ik vroeg me nl. af of niet alles inbeelding is geweest". Hij zweeg een moment. „Maar", hernam hij, „ik ben er uitgekomen; ik heb mijn hand mogen leggen op de kop van het Lam". Toen keek hij mij lang en indringend aan. Niet zün bekeringsweg en niet al zijn arbeid ia Gods Konin&ijk, maftr het geloof inChrisT tus was het enige dat overbleef. In 48t geloof is hij gestorven". Ik heb mijn hand mogen leggen op cie kof» van het Lam! Zo mag en zal ik rechtvaardig verschijnen voor God. Zoe termeer G. C. de Jong - Inbraak in woning In de nacht van 8 november werd er in gebroken in een woning te Middelhamis. Men kwam de woning binnen door het forceren van een hefboomsluiting van een raam. Vanuit de woning werd een radio cassetterecorder gestolen. Tevens ver nielde men een buitenlamp aan de woning. - Vernieling auto Een inwoner uit Stad aan 't Haringvliet deed aangifte van vemieUngen aan zijn personenwagen. Onbekenden hebben met een scherp voorwerp een aantal krassen op de auto aangebracht. De schade aan de auto, die ten tijde van het plegen van het feit op een parkeerplaats in die woonkern stond, bedraagt ongeveer 1350 gulden. - Inbraak in school In de avonduren van 7 november bleek dat men getracht had in te breken in een school te Sommelsdijk. Aanvankelijk trachtte men een deur te forceren en toen dat niet gelukte probeerde men een raam te openen. Door het wegdrukken van een haak gelukte dat ook. Men moet nog maar net biimen zijn geweest toen het alarm van de school overging. De daders zijn daar kennelijk van geschrokken en hebben de benen genomen. Er wordt niets vermist. - Vernieling brievenbus Een inwoner van het Zandpad te Middel hamis deed aangifte van vernieling van zijn brievenbus. Uit baldadigheid heeft men kennelijk de brievenbus in elkaar ge trapt en de eigenaar met de schade, groot ongeveer 100 gulden, laten zitten. - Diefstal wieldoppen Een inwoner van Middelhamis had zijn auto op 8 november j.l. geparkeerd op het parkeerterrein van een hotel te Middel hamis. Toen hij op 10 november bij zijn auto kwam bleek deze te zijn ontdaan van de sierwieldoppen. De schade bedraagt ongeveer 300 gulden. - Schoonhouden wegen Nu het herfstweer zijn intrede heeft ge daan worden de landbouwers er op ge wezen dat zij verpHcht zijn de modder die zij op de weg brengen dienen op te ruimen. Indien men modder op de wegen achter laat kan dat grote nadelige gevolgen heb ben. Het Anjerfonds Zuid Holland heeft het mogelijk gemaakt dat het Streekmuseum Goeree-Overflakkee te Sommelsdijk een vitrine heeft aangekocht, waarin een kost baar boek is tentoongesteld. Door een legaat van Mr. M. van der Sluys, geboren te Dirksland, is het mu seum in bezit gekomen van een atlas, officieel getiteld: Voorae Caart-Boeck van alle dorpen en polders gelegen in den Lande van Oost- en West Voome, mits gaders Flacqee ressorterende onder 't Comptoir der Verpandingen 's Lands van Voome enz. C. 1701. getekend door Jan Luiken. HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 m (Ingezonden) De Middenstand van Sommelsdijk houdt ook dit jaar weer een Sint/Kerstaktie. De aktie is vanwege het succes van vorig jaar hetzelfde gebleven. De klanten sparen voor een bedrag van 100,- van de ver schillende deelnemende winkeliers bij el kaar, stoppen deze in de speciale enve loppe (verkrijgbaar bij de winkeliers) en deponeren deze in de speciale brievenbus op het bekende adres bij Jaap Bienefelt. Er vinden 2 trekkingen plaats, een op 6 december en een op 20 december. Er zijn waardebonnen te verdienen van 10,-; 25,-; 50,-; 100,-; 500,- en 1000,-. Een totaal aan prijzengeld van ƒ3000,- De enveloppen die in de eerste ronde niet getrokken zijn, doen in de tweede ronde weer mee. De aktie loopt van 17 november t/m 20 december. Wij hopen op een evengroot succes als vorig jaar. Middens ta ndsver. Sommelsdijk VERVOLGVERHAAL Door Fenand van den Oever - 34 - G.F.CallenbachB.V. Nijkerk Nu dringt dit echter pas helemaal tot hem door. Ze dachten nog een goede teelt te maken. In enen zou een jaar lang ploeteren verloren zijn geweest Het verhaal wordt nu gauw helemaal bekend. Met zes man Wijnand incluis en dat zwakke motorretje van Frank Nieuwstraten hebben ze die zware af geladen Jonge Dirk van het strand getrokken. Daar moet je toch niet mis over denken. Er wordt ook niet mis over gedacht De hand die Albertien hem gaf, trilde. In haar ogen lag bewondering. Ook in die van vader en van Willem en van vele anderen. Alleen in die van Albertien las hij die.... En hij vergiste zich niet. Als hij veel later thuiskomt, merkt hij meteen, dat ze nog op is. Ze heeft op hem gewacht. Kennelijk met ongeduld. De anderen zijn naar bed. Ze begint meteen. Ze moet wat zeggen: Arend-Michiel, ik wil je even spreken. Ik heb erge woorden tegen je gesproken in Lowestoft. Ik heb er spijt van. Wil je het vergeven? Hij staat er voor zijn gevoel maar beteuterd bij. Dit had hij allerminst nu verwacht Die woorden moeten voor Albertien loodzwaar zijn om te spreken. Hij kijkt naar haar. Ze is mooi, alles is mooi aan haar. Hij heeft haar altijd mooi gevonden. Nu vooral. Lieve meid, denkt hij, maar hij laat daarvan nietp merken. Hij zegt alleen: Albertien, ik ben blij, datje er toch nog over begint Ik zou het zelf nooit gedaan hebben. Laten we er verder over zwijgen. Hij doet een stap naar haar toe en steekt zijn hand uit Ze grijpt de hand meteen en schudt die heftig om hetgeen gezegd is te bevestigen. Hij vindt wel, dat ze die hand lang vasthoudt... Wat hem betreft laat ze die hand nooit meer los. Ze schrikken. Boven horen ze een schreeuw. Hij loopt naar de deur van de zoldertrap. ....Rotzak, wat wou jij van mijn vader zeggen, da's de knapste reder van Vlaardingen, zeg het nog eens, ik sla je een bloedneus.... Wilem droomt Willem vecht voor hem. Ik ga er ook maar in, zegt hij. Goed hoor, zegt zij. Welt'msten, Albertien. Welt'msten, Arend-Michiel. Hij gaat naar boven. Zijn jongen slaapt onmstig. Albertien ook, later. Arend-Michiel ook, veel later. XII Toen pas heette het ook voor Arend-Michiel behouwen teelt te zijn. Het jaar was aan de laatste dagen bezig, het hijgde naar zijn einde. Alle speerrepen zijn op de zolder, de gehele vloot ligt afgesneden en wel voor de kant Alleen het tij brengt er nog wat beweging in. Arend-Michiel is er blij om. Albertien is weer zover opgeknapt, dat ze de handel drijft en veel regelt Nu heeft hij een ogenblik om eens lekker-lui achterover in zijn stoel te leunen, de benen op een bankje ervoor en met de ogen halfdicht weg te soezen. Lang niet, neen, niet lang. Vaak stapt hij ineens op en maakt een lange wandeling, de Zuidbuurt om of langs de Visboerseka. In zijn eentje. Maar niet alleen. De hele teelt die voorbij was, ging met hem mee, de nieuwe teelt stormde alweer op hem af Door de plaats wandelde hij in de winterdag niet graag. Langs de haven, maar vooral rond de Visbank, bij Jan Boer, de fijne bakker, hingen om deze tijd van het jaar een paar honderd visserlui. Wat hadden ze anders te doen. Voor de enkele beugers was maar een paar man nodig. Tot het voorjaar stonden ze daar maar te praten en te pmimen, jekkertje aan, kragie op, handen in de zakken. Het waren meest mensen op jaren. De jongeren keerden steeds meer hun achterwerk naar de vloot Neem voor mij maar een ander! Een halfjaar varen, een halfjaar steuntrekken, da's een heel jaar armoe óns niet gezien. Ze willen niet langer met het afsnijdje en een soepkaart de winter door. Zij kozen de fabrieken, die als paddestoelen hier uit de grond begonnen te kruipen. Daar moest je wel aan wennen, dat wel. Als ze 's morgens de poort ingingen en netjes zich meldden bij de portier „numero zoveel present!zagen ze er wel eens tegenop. Hannes Verboon had nummer honderd negenentachtig. Jonge Jan van der Windt honderd tweeënvijftig. Het waren geen ntunmers van loggers waarop ze jaren hadden gevaren, maar van de prikklok. Dat is wel een verschil. Het schip was vrijer en tegen de breedte van de zestig kon geen fabriek op. Het schip had een nummer, een matroos nooit Een fabriek had geen nummer, een arbeider wel, ja, dat wel.... En zaterdagsmiddags gingen ze in drommen naar het Hoofd, hoe gaat dat Dan was het drak op de rivier, de vrachtvaarders kozen zee en ze staarden die na tot voorbij de bocht van de zeepfabriek. Dan wilde het verlangen wel eens even in het verkeerde keelgat schieten. Watje van ouder-op-ouder gedaan hebt, laat je per slot van rekening niet zonder pijn los. Maar ze kuierden naar huis en ze overlegden gesteund door d'r vrouwen vooral! dat er toch maar geen visserman was, als zij, die zaterdagsmiddags vrij had en met het wit-voor overhemmedje zonder boord, knoopje hippend onder de adamsappel als vrij man naar het Hoofd kon gaan. En vast weekgeld, vlak dat niet uit Neen, hen niet meer gezien op een logger. De trek was van de vloot af. De genegenheid voor het bedrijf verschrompelde. Hoeveel jongens gingen nog, als in zijn tijd, naar zee? Arend-Michiel dacht vaak met zorg aan Willem. Wat zou die jongen straks kiezen? Zou hij ook de visserij de mg toekeren? Waarvoor deed hij dan eigenlijk alles. Was hij wel een goede vader? Kon die jongen door hem wei geloven in de visserij? Zou hij zijn liefde ervoor op hem kunnen doen overvonken? Zo tussen kerst en nieuwjaar overvielen hem die ge dachten, (wordt vervolgd) voorstraat 13 3245 tjg sommelsdiik tel. 01870-2275 'f' uJ'r^ f^^.^.l^^.^.l^)^4^.^.^.l^l^l^^.^.^.^.:^l^l^^.^.^.l^l^l^l^^.^.^.l^J^^.lf)t^.l^l^l^l^l^l^^.lt.^.^.l^^.^.^.^.^.^.i^.l^,^l^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 5