Dankdag Toch wat emoties bij het slaan van de eerste palen Fiai(l(ee Expresse betrachtte ooi( bij opening nieuwe vestiging de grootste voorzichtigheid c^'^f^^^^I^ Open Jeugdwerk „Onder de wiek" Reg. jongerenbijeenkomst Jeugdbond Ger. Gemeente te Middelburg-Zuid PREDIKBEURTEN Sommelsdijk: Zangavond t.b.v. Gehandicaptenzorg S9e Jaargang DINSDAG 11 NOVEMBER 1986 No. 5547 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdok Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Dan wordt denken danken als wij denker aan Gods trouw. Als wij merken op Zijn werken Ik de wonderen aanschouw die Hij schept en steeds blijft scheppen al de jaargetijden door. Die in de nog kale voren weer liet groeien 't gouden koren die nooit Zijn geduld verloor. Als wij mensen morren, klagen Hem bedroeven keer op keer. Die ons kleine zwakke leven kracht en moed en hoop wilgeven niet één dag, maar altijd weer. Schepper, Heer van alle leven die Zichzelf aan ons verbond, leer ons danken, doe ons denken aan wat Gij aan ons wilt schenken door de trouw aan Uw verbond. Deuteronomium 8 18 LANERTA In de maanden oktober/november van dit jaar werd in de kring van het jeugdwerk nagedacht over het thema: „Jongeren in de gemeente". Deze bezinning is be gonnen met een najaarsconferentie rond het onderwerp „Secularisatie en kerk verlating". Vervolgens werd het onderwerp „We- reldgelijkvormigheid" op de verschillende jeugdverenigingen behandeld. Op D.V. zaterdag 15 november zal er in het kerkgebouw van de Ger. Gemeente te Middelburg-Zuid (Schoutstraat 1) een regionale jongerenbijeenkomst worden ge houden t^r afsluiting van de themadagen. Op deze jongerenbijeenkomst staat de vraag centraal: Wat heeft de kerk jou te zeggen?" Ds. A. J. Gunst hoopt de inleiding te verzorgen. De jeugdvereniging van Mid delburg en de organisten Willem Janse en Jan Roeleveld verlenen muzikale mede werking. Open Jeugdv/erk „Onder de Wiek" or ganiseert a.s. vrijdag 14 november voor belangstellenden een schaatstocht naar „de Uithof' ir Oen Haag. De kostetl VUii ue m cnucc uèuiagtii 12,50. Vertrektijden van de bus z^n: Melissant, bij Mijnders18.15 uur Dirksland, bij Onder de Wiek18.30 uur Middelhamis, bij Postkantoor18.45 uur Opgeven en betalen bij Kees en Dingena Vreeswijk, Molenzicht 98 in Dirksland. Tel. 01877 - 3424. De plaatselijke jeugdverenigingen rege len het vervoer. Alle jongeren (en belang stellende ouderen) zijn hartelijk welkom. Aanvang zeven uur, sluiting half tien. Woensdag 12 november 1986 (Dankdag) OUDDORP - Herv. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. M Mondria van Waardenburg - Doops gezinde Gem. 10.00 uur dhr. Modder- kolk en 19.(X) uur ds. Bolijn. STELLENDAM-Herv. Gem. 14.30 en 19.30 uur ds. J. Codée; dankdag- Icollekte MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Westerhout en 19.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; dankdagkollekte - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. Hof man van Aalburg - Ger. Kerk 19.30 uur ds. Mw. J. J. van Zoelen, Drei- schor - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 19.00 uur ds. W. Verhoeks, Ame- muiden. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Dekker, Rotterdam-Delfsha- ven en 19.00 uur ds. I. Hoornaar; dankdagkollekte-Ger. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. N. W. Schreuder van Goes. HERKINGEN - Herv. 'Gem. 10.00 en 19.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen- Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. Bac van Bodegraven. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 14.30 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht en 19.00 uur ds. L. Kruijmer; koUekte diakonie en kerkvoogdij. LUKASKAPEL HDG -19.00 uur ds. J. T. Cazander; dankstondkollekte. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 15.00 uur ds. C. Treure, Elspeet, bevestiging ds. K. ten Klooster en 19.00 uur ds. K. ten Klooster, intrede - Chr. Ger. Kerlc 15.00 en 19.30uurds. P. denButter- Ger. Gem. 9.30 en 15.00 uur ds.C. Ha- rinck, Oostkapelle en 19.30 uur ds. Chr. v. d. Poel, Yerseke. NIEUWE TÓNGE -Herv. Gem. 14.30 en 19.30 uur ds. W. Pieters, Gene muiden; Ie kollekte kollekte kerk voogdij en 2e dankdagkollekte - Gei Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. j. Baayens, Aagtekerke. OUDE TONGE - Herv. Gem. 14.30 e i iy.30 uur as. N. r. j. Kieioerg; exuk kollekte Dankdagkollekte-Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. Karens van Opheusden. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. Joh. de Rijke. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Vos, dankdagkollekte - Ger. Kerk 19.00 uur ds. A. Alblas, Heinen- oord. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. K. van Meijeren, dank stondkollekte - Ger. Gem. .14.30 en 19.00 uur ds. D. Rietdijk, Moerkapelle - Ger. Kerk 19.00 uur dhr. K. Baas. LANGSTRAAT - Herv. Gem. donder dag 13 november: 19.00 uur ds. K. van Meijeren, dankstondkollekte De eerste paal ging vlak naast de woning van defam. v. d. Boogert de grond in. Toen gistermorgen in het oude hart van Sommelsdijk, vanaf de bouwplaats waar voorheen hotel Spee stond, het heiblok z'n geluid liet horen en de grond rondom met trillingen beroerde, heeft dat bij de bewoners in de directe omgeving toch nog emoties opgeroepen, ondanks de geruststellende mededelingen die m.b.t. de evt consequenties voor de omringende bebouwing in de raadsvergadering van j.l. donderdagavond hadden geklonken. 't Was waar dat de hei-installatie niet al te indrukwekkend-, en de palen (40 in totaal) met een lengte van 10,5 meter niet al te lang waren maar de kracht van de trillingen viel meerderen toch hard tegen. Enkele van de omwonenden apelleerden op het verantwoordelijkheidsgevoel van de heibaas, maar die wist zich gesteund door een rapport van de deskundigen met de strekking waarvan hij een oplaaiende discussie trachtte te smoren. „Zoiets doen ze zelfs in Moskou niet eens!!" zo kreeg de man te horen, met welke opmerking werd bedoeld te zeggen dat de rechten van de omwonenden met voeten werden getreden. Het leek allemaal best mee te lopen al mag de dag uiteraard niet geprezen worden voor de avond gevallen is. Het heien zou tot en met vandaag dinsdag in beslag nemen. MIDDELHARNIS De 3 directeuren van Flakkee Expresse b.v. zijn allerminst teleurgesteld dat ze zaterdagmiddag door burg. van Welsenis van Middelhamis zijn ingepakt. Iemand inpakken moge veelal een handeling zijn die minder goede bedoelingen veronderstelt, maar zater dagmiddag gold het bij de opening van de nieuwe vestiging op het Industrieterrein Oostplaat als een verrassende openingshandeling toen burg. van Welsenis de heren, „verpakt" in een zgn. „liftvan" (een kist die gebruikt wordt bij overzeese verhuizingen), met een vorkheftruck de nieuwe ruimte binnenreed. Vooraleer de heren de burgervader dit karwei in de onbedreven handen gaven, hadden ze ook op dit punt van hun geroemde voorzichtigheid blijk gegeven door dhr. van Welsenis 's mor gens een spoedcursus heftruckrijden te laten ondergaan.... Namens de drie directeuren, A. J. Hob bel, W. L. Hobbel en EBJongejan sprak eerstgenoemde er zijn opluchting over uit ongehavend uit de liftvan te kunnen stap pen; „'t was best beangstigend met een burgemeester als heftruckchauffeur zó binnen te worden gereden!" liet hij weten, nu meer dan ooit overtuigd van de „be stuurderskwaliteiten in bredere zin" van dhr. van Welsenis. Dhr. Hobbel ging voor een volle zaal zóveel genodigden hadden van hun belangstelling blijk ge geven, in vogelvlucht na hoe het allemaal gekomen was, begonnen met de kennis name, in 1982, van het gemeentelijk struc tuurplan dat ook bleek te voorzien in de sanering van het Nieuwdorp waar het bedrijf voorheen gevestigd was. De direc tie besloot een en ander niet op de lange baan te schuiven, men trok tevens de consequenties uit de explosieve groei van het bedrijf en het nijpende gebrek aan hoogwaardige op- en overslagruimte waartoe de bestaande vestiging geen mo gelijkheden bood; het werd daarom nieuw bouw en hoe....! Aan de Lorentz is de nieuwbouw verrezen, kompleet met kli matologisch geregelde opslagruimte, een ruime overslagruimte, kantoren, werk plaats, woonhuis en een bergplaats voor industriële gassen. Er werd bewust voor gekozen het pand onder architectuur (arch, bureau Vroegindeweij) te bouwen en dhr. Hobbel vond dat, het resultaat beziend, een prima keus ten opzichte van systeem bouw, waardoor de nieuwbouw ook echt een eigen gezicht heeft gekregen. Vreugde.... Burg. van Welsenis getuigde van zijn en veler vreugd dat de Flakkee Ex presse (met vestigingen in Zierikzee én Hellevoetsluis) uit het Nieuwdorp ver- NIEUWE TONGE Bezorging a.s. vrijdagnummer Onze Nieuwe Tongse abonnees zullen het nummer van a.s. vrijdag niet op de gebruikelijke tijd in de bus kunnen krijgen. Het is de bezorgersfamilie Looij die dag door familie-omstandigheden onmogelijk de krant a.s. vrijdag te verspreiden; ze hopen dat voor één keer zaterdagochtend te doen, met excuses aan de aboimees. dwenen is. De kwaliteit van het personeel kennend durfde hij niet beweren dat ze, op weg naar het bedrijf, de straten onveilig hadden gemaakt, maar wel waren ze veel vuldig obstakels geweest. Alhoewel de gemeente nog geen gelden had gedistri bueerd voor de sanering van het Nieuw- dorp had de gemeente toch en graag mee willen werken aan de verhuizing van het bedrijf door de oude accomodatie aan te kopen. De onderhandelingen met dhr. Hobbel waren goed verlopen al herin nerde dhr. van Welsenis dat dhr. Hobbel de zaken wel eens tot erg ver achter de komma in de hand had willen houden. Heel fijn vond dhr. van Welsenis het dat Flakkee Expresse nu in de Oostplaat gevestigd is, meer en meer een centrum van transport en overslag, opslag en distri butie, welke aktiviteit een groeisector in de gemeente Middelhamis kan worden. Een dik tevreden burgemeester derhalve die er ook zijn grote waardering over uitsprak dat de nieuwbouw door flakkeese ondernemingen werd gebouwd. Namens het bouwteam was het architect Vroegindeweij die dank zei voor de ont vangen opdracht. Gevoerd overleg en ge pleegde bouw waren prima verlopen, mede ook dankzij de inzet van gemeentelijk ambtenaar dhr. Donkersloot. „We heb ben vlug en goed gebouwd en U hebt een prima gebouw op een fantastische plaats!" verzekerde dhr. Vroegindeweij, de di rectie een tweetal aquarellen aanbiedend van de hand van dhr. A. Vogelaar. Het geschenk werd mede aangeboden namens Boeter en Zn., aaim.bedr. Wielhouwer, Dijkers en Pijl, van Wezel Electra, Vis sers schildersbedrijf, de Jong loodgieter, de Wachter verwarming, Brevee kantoor- inrichting, adv. bureau Koenen staalcon structie en arch, bureau Vroegindeweij. OOLTGENSPLAAT Kerkelijke huwelijksbevestiging D.V. vrijdag 14 november a.s. des nam. om 3.30 uur zal in de kerk van de Gerefor meerde Gemeente, alhier, de huwelijks bevestiging plaats hebben van Adriaan Pieter Butijn te Bodegraven en Johanna den Braber P.Cd. te Ooltgensplaat, door de Weleerw. Heer ds. A. Bac te Bode graven. Het toekomstig adres is: Topaas plantsoen 168, Alphen aan den Rijn. Op D.V. zaterdag 15 november a.s. hoopt de Zangvereniging „Canticum" met medewerking van het „Dirkslands Maimenkoor" een zangavond te houden in het kerkgebouw van de Ger. Gemeente, Chr. de Vrieslaan te Middelhamis. Op deze avond zal er een kollekte ge houden worden, waarvan de opbrengst bestemd is voor het werk van de „Ge handicaptenzorg van de Ger. Gemeen ten". Het belooft een mooie avond te worden. Een ieder is dan ook van harte welkom. Aanvang: 19.30 uur,kerk open: 19.00 uur. De directie van Flakkee Expresse veilig gearriveerd. V.l.n.r. W. L. Hobbel, E. B. Jongejan en dhr. A. J. Hobbel die als eerste door burg. van Welsenis geluk wordt gewenst. Gelukwensen Gelukwensen werden voorts uitgespro ken door drs. J. van Ede, alg. secr. van de PCB, de Bond van Prot. Chr. Beroeps- goederenvervoerders. Hij betitelde de Flakkee Expresse onomwonden als de beste verhuizers van Nederland waarbij hij de anekdote vertelde dat voor een verhuizing die op 50,5 m' was geschat niet een wagen van precies 50 kuub werd ge- bmikt. Hij bood namens de Bond voor een van de kantoren een prachtig portret van Koningin en Prins aan. Door dhr. A. Hobbel werd het ofRciële gedeelte besloten. Hij bracht daarbij dank aan een veelheid van personen die aan de totstandkoming hebben meegewerkt, maar zeker niet in de laatste plaats ook aan God Die dhr. Hobbel wist het onverdiend de kracht, gezondheid en vertrouwen heeft willen geven en niet heeft nagelaten Zijn zegen aan het werk te verbinden. Dhr. Hobbel hoopt daarom dat de regels uit Ps. 127 ieder steeds voor ogen zullen blijven staan: „zo de Heere het huis niet bouwt, tevergeefs bouwen de bouwlieden daaraan". Cursus Akkerbouw voor dames op Goeree-Overfiakkee De bedrijfsvoering op de akkerbouw bedrijven wordt steeds meer een aspekt van man en vrouw. Voor het nemen van juiste beslissingen is een goede teelttech- nische kennis gewenst. In de komende jaren worden daarom cursussen akker bouw voor dames georganiseerd. In 1987 vindt dit plaats op Goeree-Overflakkee. Over deze cursus enige informatie. - Aantal bijeenkomsten: 10. - Dag: dinsdag. - Tijd: van 9.00 uur tot 11.30 uur. - Programma: Ie bijeenkomst: Akkerbouw in Zuid-Holland. 2e bijeenkomst: Bodem en bemestingsaspecten 3e bijeenkomst: Gewasbeschermingsaspekten. 4e bijeenkomst: De teelt van suikerbieten. 5e bijeenkomst: De teelt van aardappelen. 6e bijeenkomst: De teelt van granen. 7e bijeenkomst: De teelt van uien. 8e bijeenkomst: De teelt van peulvmchten. 9e bijeenkomst: De teelt van winterwortelen en teunisbloem. 10e bijeenkomst: Algemeen en afsluiting. - Eerste bijeenkomst: 13 januari 1987. - Kosten: ca. 50,- per persoon. - Cursusplaats: Nog niet bekend (maar centraal op Goeree-Overflakkee). - Minimum aantal deelneemsters: 20. Eind november wordt er via de Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting Goeree- Overflakkee een aanmeldingskaart ver zonden. Meer informatie is te verkrijgen bij de heer J. A. M. Withagen (CAT Baren- drecht), tel. 01806 - 12177; of dhr. A. Mooijaart, tel. 01873 - 2662; dhr. B. v. d. Spek, tel. 01875-2009. t^M,^v^*it^v.^v«.^^t^^t.^^«^%c^M.^v.^<.^%<^^^^*^'>*.^v^n(^^(^^(.^%<^^(^^i^^t^^t.^%(,^<,^v^v i FOTO-FILM REPORTAGE VIDEO-COMPUTER ^3 C=3 tJ CD CZi C3 a C3 cn WesatrBat35- Molenweg 4 Ouddorp Telefoon 01878 1612 en 2120 Filiaal Renesse Prinnhap - Hogezoom 7?2 Telefoon 01116 2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1