EIMVIIDEn-flIEUVS Het Gouden Huwelijksboek De Oopiierk Optid icien m Bladerenspel Overdenking L M B Scaldis BV Zoommeer kan t.z.t. Oostflakkeese landbouw zoet water leveren Mossel-bingo avonden in Ouddorp „Gloria-Toonkunst" in de Grote Kerl( te Vlaardingen Juliana en Bernhard 1937 - 1987 KEUVELAAR'S BRILCENTRUM Speelgoed vlooienmarkt uit de Heilige Schrift Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes. KOM AAN Fietsband spuwt steentjes uit Ledenvergadering I.V.B.C.N.V.afd.Goedereede 3e Blad VRUDAG 24 OKTOBER 1986 No. 5542 Op 7 januari 1987 zal het Deo Volente vyftig jaar geleden zijn dat prinses Juliana en prins Bernhard in het huwelijk traden. Nederland maakt zich op die gouden bruiloft te vieren. In onze koninklijke familie is een dergeiük gebeuren een zeldzaamheid. Prinses Juiiana en prins Bernhard overtreffen hierin vrijwel al hun voorgangers. Dat is geen verdienste, maar het is wel een reden bij dit gebeuren als volk stil te staan. Immers de twee hoofdpersonen hebben al die jaren op een vooruitgeschoven post hun rol gespeeld in de Nederlandse geschiedenis. Hoewel voor het gouden bruidspaar van nu de jaren beginnen te tellen, hebben onze prinses en prins niet gekozen voor een levensavond buiten de schijnwerpers van de publiciteit. Het zou beiden ongetwijfeld ook moeilijk vallen terug te treden in de anonimiteit, zo dat al ooit zou lukken, want wie kent hen niet? In deze maanden van herdenken gaan de gedachten van velen terug naar de gebeurtenissen nu een halve eeuw geleden toen nieuwe perspectieven zich aandienden. Op 7 januari 1937 luisterde Nederland via de radio naar de ernstige woorden van hofprediker prof. Dr. H. Th. Obbink, die prinses en prins tydens een huwelijks inzegening in de Haagse St. Jacobskerk voorhield dat leed paleizen niet voorbij gaat. Het zijn profetische woorden gebleken. Het huwelijkspad van Juliana en Bernhard ging niet altijd over rozen. Er waren soms donkere wolken die voor de betrokkenen nog donkerder werden omdat hun leven zich afspeelt in een glazen huis. Juliana en Bernhard gingen evenwel samen verder door verdrietige perioden heen. Juist dit facet geeft aan deze vorstelijke bruiloft ook figuurlijk een gouden glans. In het Gouden Huwelijksboek geeftFredJ.Lammers, die het prinselijk paar persoonlijk kent, een terugblik op vijftig huwelijksjaren in tekst maar ook aan de hand van vele grotendeels niet eerder gepubliceerde foto's. Hoewel het leven van het gouden bruidspaar als een rode draad door zijn boek loopt, heeft de auteur gekozen voor een aanpak waarin prinses Juliana en prins Bernhard worden geplaatst tegen de achtergrond van hun tijd. Auteur Fred. J. Lammers Titel Het Gouden Huwelijksboek, Juliana en Bernhard 1937 - 1987 ISBN 90 6045 448 O Prijs 29,90. zorgvuldige oogmeting met moderne precisie-apparatuur vakkundige controle door gediplomeerd personeel uitgebreide collectie eigentijdse en modieuze brilmonturen voor elke smaak en elk budget M vele soorten glazen alle typen contactlenzen volledige service, begeleiding en garantie aandacht en kwaliteit, herken baar aan het Oogmerk-vignet. Waarborg voor Oogzoi^. De Lokale Vereniging Recreatie Oud dorp wil de a.s. winter een vier-tal mossel bingo avonden houden; en wel op: 31 oktober 28 november 27 februari 24 april De kosten hiervan bedragen voor leden 12,5 O en voor niet-leden 15,-. Op deze avond worden 5 rondjes bingo gedraaid. De aanvang zal om 20.00 uur zijn in café- restaurant „de Meulblok" te Ouddorp. Hiervoor vóór de woensdag inschrijven bij CR. „de Meulblok". Sjoelcompetitie Deze winter organiseert de Lokale Ver eniging Recreatie Ouddorp een sjoel competitie over 11 avonden in café-res- taurant „de Meulblok". Deze avonden worden gehouden vanaf woensdag 5 november, verder 19 no vember 1986, 10 december 1986, 14 januari 1987,4 februari 1987,18 februari 1987, 4 maart 1987, 18 maart 1987, 1 aprü 1987 en 15 april 1987; de finale wordt gehouden op woensdag 20 mei. Op deze avond worden aan alle deel nemers een vaantje als herinnering ge geven. Verder krijgen de tien beste spe lers een medaille en is er een Ie, 2e en 3e prijs en wel een mooie beker die aange boden wordt door L.V.R.O. De prijs van deze competitie is 45,- inclusief lidmaatschap L.V.R.O. tot 1 januari 1988. De stichting wijkgroep Zuid organiseert op zaterdag 1 november een speelgoed vlooienmarkt voor groot en klein. Het is de bedoeling, dat er alleen speelgoed wordt verkocht of geruild. Er zijn tafels aanwezig om het speelgoed op neer te zetten, en kinderen kunnen een kleed meebrengen. Wij verwachten jullie van 9.30 tot 12.00 uur in ons buurthuis Pippeloentje, Mei doornstraat 10a, Middelharnis. Wil je zeker zijn van een tafel of een plaats, bel dan even naan Elly van der Mast, tel. 01870 - 5630. PREDIKBEURTEN ZEELAND Zondag 26 oktober 1986 SINT ANNALAND - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Herk (Oogstkollekte) - Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. inNed. 9.45,14.15 en 18.15 uur leesdienst. Touwtrekcoach gezocht De touwtrekclub van de L.V.R.O. heeft een tekort aan touwtrekkers; gezocht wordt naar hen die graag touwtrel^en en in een team willen trainen op zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 15.00 uur. De L.V.R.O. is ook op zoek naar een fanatieke coache-trainerdie wil helpen, en met het team de krachten en technieken wil opvoeren. Voor informatie kunt u schrijven naar L.V.R.O. p/a Bokweg 5, 3253 AB Oud dorp of telefoneer naar 01878 - 2630, b.g.g. 1447. Ik liep in de Oktoberzon toen plots dat bladerspel begon. Hoog in de bomen windgerucht Ze kwamen dansend door de lucht de ouden, groenen, gouden gelen ze werden losgerukt met velen ze draaiden, cirkelden in 't rond en kwamen zwevend naar de grond. Onwillekeurig bleef ik staan zag stil dit boeiend bladspel aan. Het leek een feestelijk gebeuren die dans van bladeren, al die kleuren. Als dolle kind'ren tolden zij nu losgebroken, eind'lijk vrij maar (die gedachte deed mij beven) 't was d'ondergang van 't korte leven. Moet niet elk leven ondergaan dat losgerukt van zijn bestaan geen houvast heeft hier op aarde? Wat heeft het leven toch voor waarde? 't Is één en al onzekerheid we raken onze houvast kwijt. Hoe glanzend ook dit aards bestaan het moet uiteind'lijk ondergaan. Nog ruist de wind door bomenloof O Schepper geef ons toch geloof. Wij kunnen zonder U niet voort geef ons toch houvast aan Uw Woord dat Gij de levensgang bepaalt. Uw liefdezon ons pad bestraalt. Doe ons in dit vertrouwen leven en stil in ons het angstig beven. LANERTA „Kom aan, laat ons.... Kom aan, laat Ons.... (Genesis 114a en 7a) In ons teksthoofdstuk zijn de mensen druk in de weer. Een komplete stad wordt uit de grond gestampt Als we in gedachten de bouwaktiviteiten gadeslaan, dan moet ons vooral dat ene wel opvallen.... de funda menten van wat een icolossale toren moet worden. Naarmate de tijd voortschrijdt komen we onder de indruk van deze eerste wolkenkrabber uit de oudheid. Gestaag verheft ze zich meer en meer ten hemel. De inwoners van de stad hadden tegen elkaar gezegd: „Kom aan, laat ons een toren bouwen, welks opperste in de hemel zij!" Ze hadden het niet bij woorden gelaten. Nadat de bouwplannen waren goedgekeurd was men nijver aan het werk getogen. Waartoe deze toren? Ons antwoord moet zijn: hoogmoed! De mensen willen zichzelf een naam ma ken en God naar de kroon steken. De zondige begeerte om vanuit de aarde op te klimmen naar de hemel heeft hen in de wurggreep. Is er ook maar iets veranderd in de loop der tijden? Nee toch! Altijd weer verheft het schepsel zich tegen haar Schepper. Torens worden opgebouwd. Bouwwerken van vroomheid en zelfge noegzaamheid, van goede werken en bur gerlijk fatsoen. Het heeft maar één doel! Wat dat is? Staande willen blijvep in eigen kracht en pogingen aanwenden om God van de troon te stoten. Dat karakteriseert ons van nature allemaal. „Kom aan, laat Ons...." Thans daalt God neder. Met één hand beweging maakt Hij een einde aan het gewoel der volkeren. Middels de spraak verwarring verstrooit Hij de mensen over de aarde. Wat valt de in het oog der wereld zo indrukwekkende toren in het niet ver geleken bij Gods grootheid. Daar staat het produkt van menselijk vernuft. Spoedig zal het instorten. Reeds overwoekert het onkruid de muren. Het symbool van 's mensen prestatie verwordt tot een ruïne. Deze bekende geschiedenis heeft ons veel te zeggen. In ons is geen mogelijkheid om tot God op te klimmen. Het komt er op aan, dat we al onze „bestdoeningen" (Kohlbrügge) sta ken. Laat ons cement, stenen en troffels maar in een hoek gooien! De genadige weg Gods loopt van Boven naar beneden. De Heere Jezus daalde neer tot op deze gevloekte aarde. Hij verbreekt onze schijnbare macht en pracht en voegt een uitgewerkte zondaar als een levende steen in Zijn bouwwerk. Dat gebouw zal in eeuwigheid rijzen. Geprezen zij deze hemelse Bouwmeester! Zoetermeer G. C. de Jong Uw adres voor: drainage voor landbouw voor fruitteelt, nu ook in bestaande boomgaard tnengfrezen tot mlm l meter diep uOOrspilltetl van drainage, alsook onderhoud en herstel Kllveren egaliseren met grondschuif en laserinrichting Spitten met opgebouwde zaaimachine 3.20 m breed. Tevens verzorgen wij ook uw opspuitwerk van slytvaste lagen op ploegscharen, wiedmessen, cultivatorbeitels, e.d. inclusief het opspuiten van assen. Op initiatief van de fietsenfabriek Sparta produceert de Nederlandse fietsbanden- fabriek Vredestein in Velp op het ogenblik een buitenband die het vermogen heeft om zich in de band vastzettende steentjes uit te spuwen. Belangrijk om slijtage en lek worden van de binnenband tegen te gaan. Het gaat hier om speciale in het profiel aangebrachte verdiepingen die zo zijn gevormd dat steentjes uit het wegdek niet worden vastgehouden, maar juist worden uitgespuwd. Op donderdag 6 november a.s. geeft de c.o.v. „Gloria-Toonkunst" haar najaars concert Op het programma staan „Ein Deutsches Requiem" van Joh. Brahms en „Cantate 21" van Joh. Seb. Bach. Deel 1. Brahms schreef dit requiem n.a.v. het overlijden van zijn moeder. Het werk onderscheidt zich in opbouw en taal van andere dodenmissen: een reeks troost volle bijbelteksten zalig zijn die treu ren", „hoe lieflijk zijn Uw woningen") wordt in het duits bezongen en besloten met het magistrale slotkoor „zalig zijn de doden die in de Heere sterven". Als solisten werken mee Ellen Bolon- gino. Marten Smeding en Ruud van der Meer. Instrumentale begeleiding is door het Randstedelijk Begeleidings Orkest met Tijn van Eijk aan het orgel. Het geheel staat onder leiding van Aad van der Hoe ven. Deze uitvoering waarvoor de toegangs prijs/15,-en/ 12,50(65 plus en c.j.p.) is vindt plaat sop donderdag 6 november in de Vlaardingse Grote Kerk en begint om 20.00 uur. In Schiedam zijn kaarten verkrijgbaar bij mevr. J. Tanis, Burg. H. Grethelaan 299, tel. 010 - 4739098. Op maandag 27 oktober a.s. hoopt de afd. Goedereede een leden-, annex voor lichtingsavond te organiseren, in het ge bouw J)e Rank", Bosschieterstraat 6 te Stellendam. Aanvang 19.30 uur. Op deze avond zal worden gesproken over de „Hoofdlijnen nieuw stelsel sociale zekerheid". Leden en niet-leden en eventuele gezins leden zijn van harte welkom op deze avond. Tot ziens. 20e Ver. Vergadering Waterschap Goeree-Overflakkee: Het Zoommeer, dat zal ontstaan wanneer de Slaak (aan de zuidkant-,) en de Krammer (aan de noordkant van het werkeiland van de Philipsdam) afgesloten zullen zgn, zal de Oostflakkeese landbouw na verloop van tijd van zoet water kunnen voorzien. Over die tijdsperiode kon dijkgraaf van Kampenhout toen hij vrijdagmiddag j.l. de Ver. Vergadering presideerde echter weinig konkreet zijn. Weliswaar mag worden verwacht dat de sluiting van de Slaak op 1 december a.s. voltooid zal zijn en dat aan de sluiting van de Krammer volgend jaar februari wordt begonnen; liet dan ontstane Zoommeer zal dan wel zout zijn met een permanente waterstand die naar mag worden verwaclit in vergelijk met de nu nog heersende et>- en vloedbeweging op „half tij" zal liggen. Het Zoommeer zal vnl. worden gevoed uit het Haringvliet, via de Volkeraksluizen. Half tij zou trouwens kunnen betekenen dat een deel van de slikken bij de Hellegatdam droog zullen vallen. Overigens is het de opzet dat het Zoommeer zoet gaat worden maar over de periode waarin die verzoeting moet worden bereikt heeft Rijkswaterstaat nog geen beslissing genomen. Er is keus uit een geforceerde manier en het laten ontstaan van een natuurlijk proces waarmee veel langere tijd gemoeid zal zijn. Het waterschap heeft zich aanvankelijk voor de snelle methode uitgesproken (terwille van de zoetwatervoorziening in de Galathee en het Oudeland) maar is bereid van de voorkeur af te stappen mits het Rijk de kosten vergoedt van het scheppen van een mogelijkheid bij Den Bommel zoet HaringvUetwater in te laten mede tb.v. de Krammerse polders en de polders rond Ooltgensplaat. Bij een geforceerde verzoeting van het Zoommeer zou in korte termijn veel relatief verontreinigd Haringvlietwater moeten worden ingenomen terwijl dat veel minder het geval zal zijn bij een natuurlijk verlopend verzoetingsproces. Zandpad 56 3240 AA MIDDELHARNIS Telefoon 01870-3437 OOGMERK OPTICIEN J"^ Molenweg], 3245 LS SOMMELSDIJK, Tel. 01870 - 2353

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 9