„De Lijnbaan Promenade", welkome verrijking van IVliddeiiiarnis' winkeicentrum Predikbeurten „Klem" Oude Tonge, nam afscheid van de P.T.T. Kanalen blijven open vaarwegen japon 129: Modehuis MADELINDE C.N.V. cursus ondernemingsrecht Modehuis Madelinde 1 111J u modieuze tticOt Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS' VRIJDAG 24 OKTOBER 1986 Bü de feestelijke opening van het nieuwe winlielcentrum „de Lynbaan Promenade" aan het Zandpad te Middelharnis waren gistermiddag alle attributen aanwezig om het een goed hollandse aangelegenheid te doen zijn; een échte lynbaan, een pierement, een oude bakkerskar en.... regen, véél regen zelfs..! Goed hollands was het ook iets tot stand te hebben gebracht waar dat eigenlijk niet kon, welke prestatie door de initiatief nemers was geleverd en dan nog in de kortst mogelijke tijd. Zeven onder nemers hebben er een prachtige stek gevonden en gistermiddag deelden velen in hun vreugd tijdens een feestelijk intermezzo tussen de gepleegde inspanningen en het realiseren van de hooggespannen toekomstver wachtingen. Die hébben ze..., de „Lijnbaners...!" Een forse regenbui kon hen dan ook niet meer deren op weg van „hetDiekhuus" waar de ontvangst had plaats gevonden naar het nieuwe centrum waar de regen, dankzij de speelse overkappingen, geen toegang heeft. Juist ook hadden de dame en heren ondernemers een extra motivatie gekregen in de woorden die door enkele sprekers gesproken waren. Burgemeester van Welsenis was daar niet in achter gebleven. Hij durfde het zelfs op te nemen tegen het winkelcentrum van Spijkenisse dat tot in de Rotterdamse metro propageert een stadshart met 100 winkels te hebben: „tussen Kievit Warmte enHui- brechtse hadden wij er 93-, met deze 7 nieuwe erbij heeft het „stadshart" Middel harnis er óók precies honderd!!", stelde dhr. van Welsenis apetrots vast. Het gereedkomen van de Lijnbaan Pro menade was burg. van Welsenis ook een pak van het (bestuurders)hart omdat de leegstaande Fordgarage een verloedering van dat stukje winkelcentrum dreigde te veroorzaken. Toen dhr. Aad Meijer (van Wezel Electra) dan ook een plan had aangedragen dat paste in de plannen van de gemeente en niet in strijd waren met de Zondag 26 oktober 1986 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof. Vrydag 31 oktober: 19.00 uur ds. W. J. op 't Hof, herdenking kerkhervorming; bediening Heilige Doop - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. Jansens, Rotterdam en 17.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge - Doops gezinde Gem. 9.30 uur dhr. W. H. v. d. Dool, Rotterdam. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30uurds.H. Westerhout, nam. bediening Heilige Doop. Don derdag 30 oktober 19.30 uur ds. F. den Butter, herdenking Kerkhervor ming. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée en 18.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk; koUekte Stichting Schuilplaats. Donderdag 30 oktober 19.30 uur ds. J. Blom, herdenking Kerkhervorming - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge en 17.00 uur ds. P. D. Steegman, Ridder- kerk. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra maandelijkse kollekte kerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. G. den Heeten, Hoofddorp - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein, Stadskanaal en 18.00 uur ds. I. Hoornaar, voorberei ding Heilig Avondmaal; extra kollekte NBG - Ger. GEm. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.00 uur ds. J. Veldhuijzen, Ridderkerk; extra kollekte fonds chr. belangen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, nam. bediening Heilige Doop; extra kollekte restauratiefonds - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Berveling (H.D.). LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten. uitgangspunten van de Provincie en de Kamer van Koophandel was dhr. Meijer dan ook uitermate welkom. Voor de ma nier waarop dhr. Meijer zich door velerlei teleurstellingen had gebeten toonde dhr. van Welsenis hem zijn bewondering, on derstreept met de aanbieding van een ets, namens het gemeentebestuur. Het deed dhr. van Welsenis bijzonder veel deugd dat het gemeentebestuur de ondernemers uit Sommelsdijk „een hand je" heeft kunnen helpen door hun Som- melsdijkse panden over te nemen en die tot woonruimte te transformeren, waar mee het beschermd dorpsgezicht van Som melsdijk-, zowel als het voortbestaan van de ondernemingen is gediend. Wanneer dhr. van Welsenis het beeld van de nieuwe Lijnbaan Promenade legde naast de foto's zoals in ons blad gepubliceerd van de vorige vestigingen van de ondernemers dan bracht hij van harte een spontaan „proficiat" uit' „D'n Diek heeft er een sieraad bijgekregen". Architect Zeelen- berg is erin geslaagd het geheel een eigen gezicht te geven, eigentijds, fris, maar toch gezellig, prima aansluitend bij het geheel MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. van Trigt en 18.00 uur ds. J. Codée; extra kollekte IZB - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. J. H. Boerlijst, Ridderkerk-Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. W. J. V. d. Hoek - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. G. J. Bruijn en 14.30 uur ds. A. Geelhoed. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. S. de Jong, Katwijk aan Zee; Ie kollekte diakonie en 2e kollekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.(X) en 18.00 uur ds. Chr. v. d. Poel, Yerseke OUDE TONGE-Herv. Gem. 10.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg en 18.00 uur ds. C. van der Scheur, Langbroek - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen, Klundert en 18.00 uur kand. D. Breure, Heijningen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. van Dalen en 18.00 uur ds. J. M. Wilschut DEN BOMMEL-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr. Hartkamp, Brielle. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. W. G. Hulsman, Tiende veen-Nieuw Ballinge en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, bediening Heilige Doop; extra kollekte chr. belangen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk9.30 en 18.00 uur ds. Malie paard, Haamstede. LANGSTRAAT- Herv. Gem. 10.00 en 14.30 uur ds. K. van Meijeren, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; kol lekte verwarming. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur Pastor G. Kaai, Goede- reede. 31 oktober: Hervormingsdag 19.30 uur Pastor G. Kaai, Goede- SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. YERSEKE - Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen. Aad Meijer en burg. van Welsenis plegen de officiële opening door aan de lijnbaan van touwslagerij Deelman uit Elburg het touw te „slaan". van d'n Diek", zo waardeerde Middel harnis' eerste burger het totstandgeko- mene. Velen dank Vermoeid...., maar vreselijk gelukkig dat de dag van de opening was aangebroken, was ook dhr. Meijer, de initiatiefnemer tot de Lijnbaanpromenade, 't Was hem niet ontgaan dat Sommelsdijks winkelbestand, in 1960 nog 39 ondernemingen, sterk was teruggelopen zodat er nu zelfs geen 10 meer resteren. Een gehouden enquête leerde dat 75% van de Sommelsdijkse ondernemers voelden voor verplaatsing naar het winkelcentrum „d'n Diek" met als resultaat dat 81% van de Sommels dijkse bedrijfs-vloeroppervlakte naar Middelharnis werd verplaatst, dankzij de mogelijkheid die de gemeente daartoe heeft geschapen. Uitermate dankbaar ver klaarde dhr. Meijer zich voor alle onder vonden medewerking, van het gemeente bestuur door te mogen bouwen op een plaats waar dat eigenlijk niet kon, de soepele houding van de achterburen, van de ambtenaren wier ijver dhr. Meijer „een gans andere kijk" op de ambtenaar heeft gegeven. „Ik vind dat wij het mooiste gebouw van het eiland hebben!" was zijn triomfale en met dik applaus beloonde slot. Welkom Gelukwensen werden nadien nog uitge sproken door dhr. P. Nipius die als voorz. van de Middenstandver. Middelharnis ver zekerde ingenomen te zijn met de komst van de Sommelsdijkers en de versterking van het winkelcentrum al was die blijd schap in het begin niet zo spontaan ge rezen. Architect Zeelenberg drukte ook zijn blijdschap over het gereed komen van het projekt uit. Voor initiatiefnemer Meijer had hij een verrassing in petto door hem en zijn echtgenote namens architecten en bouwers een reis aan te bieden naar „een oord naar keuze". Dhr. Zeelenberg wist maar al te goed welk een enorme prestatie aan de wording van de Lijnbaanpromenade ten grondslag ligt, zowel van bouwers als van onder nemers: ,,....de bouwers hadden slechts een korte tijd, maar de ondernemers werd slechts een onmenselijk korte tijd toe gemeten". Om dhr. Meijer te bedanken hadden de ondernemers geen betere keus kunnen maken dan de charmante kapster Marleen de Jager daartoe te verzoeken. Dhr. Meijer, door haar als de voor trekker van de Lijnbaan betiteld, werd met een spontane zoen door haar beloond:je was fantastisch!" verzekerde zij hem na mens de mede-ondernemers die voor ves tiging op „de Lijnbaan Promenade" heb ben gekozen. Bezichtiging Het uitgebreide gezelschap genodigden heeft daarna naar hartelust rond kunnen kijken in de 7 nieuwe winkels, nadat burg. van Welsenis en dhr. Meijer de opening hadden gepleegd, van welke handeling de foto een indruk geeft Vertederende geboortekaartjes U vindt ze bij Gebr. DE WAAL. Maak uw keuze uit het nieuwe modellen- boek. We zien u graag op ons adres: Langeweg 13 SOMMELSDIJK Extra kerkdiensten Ger. Gem. STAD aan 't HARINGVLIET - dins dagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Zwijndrecht OUDDORP - dinsdagavond 7.30 uur ds. A. M. den Boer van Lisse. Met grote verslagenheid en diepe droefheid geven wij u kennis dat de Heere plotseling van ons heeft weg genomen mijn innig geliefde man, onze lieve schoonzoon, broer, zwa ger en oom AART KLEPPER echtgenoot van Johanna Maria Elizabeth Wesdorp op de leeftijd van ruim 49 jaar. Nieuwe Tonge: J. M. E. Klepper-Wesdorp en verdere familie 23 oktober 1986 Duivenwaardsedijk 7 3244 LG Nieuwe Tonge Gelegenheid tot condoleren: Zater dag 25 oktober van 19.30-21.00 uur in het Herv. verenigingsgebouw „Elim", Zuiddijk 19. De begrafenis zal D.V. plaats heb ben op dinsdag 28 oktober a.s. om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Nieuwe Tonge vanuit „Elim", waarvooraf de rouwdienst wordt gehouden. Geen bloemen Het CNV-districkt Zeeland/Goeree- Overflakkee organiseert dit najaar voor leden en andere belangstellenden op Goe- ree-Overflakkee een cursus Onderne mingsrecht In deze cursus van vier avonden zal nader worden ingegaan op hoe de onder neming, waar men werkt, in elkaar zit. Hoe de verhoudingen zijn, of de baas het alleen voor het zeggen heeft of dat ook de De plannen om in het Kanaal van Zuid Beveland en in het Kanaal door Wal cheren de bruggen vast te laten zijn is van de baan. Een commissie, bestaande uit de Zeeuw se Commissaris der Koningin, Dr. C. Boertien en de Gedeputeerden drs. R. C. E. Barbee en J. D. de Voogd vergezeld van enkele topambtenaren van de Pro vinciale Waterstaat hebben na een bezoek aan minister N. Smit-Kroes de toezegging gekregen, dat de bedoelde bruggen, over het Kanaal door Zuid Beveland en het Kanaal door Walcheren die worden ver nieuwd of nieuw worden aangelegd be weegbaar zullen worden. Van de zijde van de scheepvaart be stonden grote bezwaren tegen het aanvan kelijke plan, dat sprake zou zijn van vaste bruggen. Een werkgroepje onder leiding van de hoofden van Rijks en Provinciale Water staat ir. H. Engel en ir. T. G. van der Meer zal het kostenaspect nader bestuderen. Met droefheid geven wij u kennis dat de Heere plotseling uit onze familiekring heeft weggenomen on ze geliefde broer, zwager en oom AART KLEPPER echtgenoot van J. M. E. Wesdorp op de leeftijd van 49 jaar. Spijkenisse: J. Klepper J. Klepper-Doomhein Vlaardingen: W. Klepper J. Klepper Nieuwe Tonge: A. Klepper A. Klepper-Visser Dirksland: K. Stolk-Klepper J. Stolk Stellendam: A. Eickhoff-Klepper H. W. Eickhoff Ouddorp: E. Polie-Klepper A. W. Polie Stellendam: J. C. Klepper J. Klepper-Breeman neven en nichten 23 oktober 1986 werknemers iets in de melk hebben te brokkelen, welke invloed heeft de vak beweging in een bedrijf. Deze cursus is voor CNV-leden en hun gezinsleden gratis. Andere belangstel lenden betalen 15,- inclusief het cursus materiaal. Voor meer informatie en aaimielding kunt u zich wenden tot het CNV-Dien- stencentrum in Goes, tel. 01100-20310, Mw. E. ten Brink. Met droefheid geven wij U kennis, dat de Heere plotseling van ons heeft weggenomen onze lieve schoonzoon, zwager en oom AART KLEPPER echtgenoot van J. M. E. Wesdorp op de leeftijd van 49 jaar. Nieuwe Tonge: W. J. Wesdorp C. Wesdorp-Struijk Oude Tonge: E. Koole-Wesdorp J. A. Koole en kinderen Nieuwe Tonge, 23 oktober 1986 DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij aan allen onze oprechte dank voor de zeer vele blijken van medeleven die wij, zoowel persoonlijk als schrifte lijk mochten ontvangen met het overlijden en tijdens de begrafenis van mijn innig geliefde man, onze lieve vader en opa MARINUS CORNELIS DEN BOER Inzonderheid hartelijk dank aan ds. den Butter voor de pastorale bij stand en de heer Vroegindeweij voor de korrekte verzorging van de begrafenis. Mede namens de familie, T. den Boer-Dorsman Irene en Maart en de kleinkinderen Middelharnis, oktober 1986 Schoolstraat 2 J-Al N^ brengt voor U een In diverse modekleuren met horizontale streep. Een japon voor de modebewuste vrouw. Maten 36 t/m 44. Normale prijs 169,- t/m zaterdag 1 nov. Weststraat 6 OUDDORP Telefoon 01878-1166 Het innemende echtpaar Klem- Stander uit Oude Tonge heeft het gelukicig nooit zonder de genegen heid van hun mede-dorpelingen hoeven te stellen-, maar gisteren is de zee van sympathie die over hen liwam wel vér buiten haar oevers getreden! Niet alleen was dhr. Hen Klem die dag jarig, maar bij het bereilcen van zijn 65 e levens jaar nam hij ook afscheid als post- besteller en dat was een gebeuren waarbij de hele bevolking zich be trokken voelde. Een receptie was de aangewezen gelegenheid nog eens kollektief te laten weten hoezeer men „Klem" heeft weten te waar deren....! Gedurende al de jaren dat hij de PTT pet heeft gedragen heeft dhr. Klem op zijn dagelijkse gang die blijken van waardering aangetroffen in de vorm van koffie onder weg en die onvergetelijk smakelijke wor stebal in Achthuizen toen op dat adres net de keu geslacht was. Ook dat adresje waar niet incidenteel maar letterlijk altijd buiten op de tras de fles met Jonge mét glaasje gereed stond om op de koude winterdag even een hartversterkertje in te nemen; geen wonder dat dhr. Klem er geen behoefte aan had in de VUT te gaan en gewoon, tot z' n 6 5 e doorging al heeft hij wel met spijt vast moeten stellen dat het er de laatste jaren niet gezelliger op ge worden was. De groene bussen houdt de postbesteller dikwijls vér van de deuren en juist het kontakt dat daardoor gemist wordt heeft dhr. Klem altijd zo op. prijs gesteld. In 1942 is het geweest dat hij reserve hulpbesteller werd om in 1951 als be steller in vaste dienst te treden. Terwijl zijn broers en zus Oude Tonge verlieten om elders een bestaan te vinden bleven dhr. en mevr. Klem echte Oude Tonge naren die verschrikkelijk blij waren dat ze weer naar hun geboorteplek terugkonden nadat ze na de ramp van 1953 vijf maan den lang op weliswaar gastvrije-, maar voor hen vreemde bodem hadden ver bleven. „Ik blijf polderjongen!!" was het devies van dhr. Klem, waarom hij ook heel nadrukkelijk weigerde ergens buiten Flak- kee postkantoorhouder te worden. Polder jongen begeerde hij te zijn en samen beleefden dhr. en mevr. Klem hun geluk in Oude Tonge, vervohnaakt door de komst Dhr. en mevr. Klem pakken een attentie uit die hen thuis, zomaar aan de deur, werd aangeboden. van hun 6 kinderen met wie een hechte band bestaat. In de nacht waarin dhr. Klem op 23 oktober 1921 geboren werd heerste er een noodweer waarin voor Oude Tonge het binnenschip, de „Bouwina" verging. Het had misschien in de lijn gelegen dat de in dat tumult geborene een onrustig baasje zou worden, maar juist het tegendeel werd waar. Als postbesteller zat hij boordevol nieuwtjes, „maar hij moet het eerste nog vertellen!" verzekert mevr. Klem, overi gens heel gelukkig met de kalmte van haar echtgenoot Vijfentwintig jaar lang was hij ook be dienaar der begrafenissen en in Oude Tonge heeft dhr. Klem langdurig het agent schap voor de Emgo waargenomen. Het waren nevenaktiviteiten die hem, mede door zijn hoofdberoep, met zoveel mensen in aanraking bracht dat hij zonder over drijving een wandelend bevolkingsregister kan worden genoemd. De PTT pet hangt nu definitief aan de kapstok en 't is in alle huiselijke rust dat dhr. en mevr. Klem op hun PTT bestaan terug kunnen kijken. Dhr. Klem wist zich brenger van zowel geluk als verdriet en vele malen heeft hij daarin meegeleefd. Een pracht receptie is het geworden, in het dienstencentrum waar hen vele attenties en een weelde aan bloemen werd aan geboden. Bloemen....? die verdiende ook die man die dhr. Klem eens hielp toen hij in winterdag onderweg pech kreeg met z'n fiets, terwijl er nog zoveel post bezorgd moest worden, want Oude Tonge's buitenwijk mag zéér uitgebreid heten. Hij gaf dhr. Klem zijn eigen fiets te leen en toen postbesteller Klem later terugkwam stond zijn karretje op hem te wachten, gerepareerd en wel. Nee.... van zulke mensen wilde Klem niet eerder afscheid nemen, daarom bleef ie wat hij graag wilde zijn, een Oude Tongse „polderjongen", een heel ge lukkige! ?"//-:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2