EiüvnDEii-iiiEm/s Sportvereniging „De Krieicel" lioudt open tiuls weel( Politieberichten NIEUWS De 7 „Liembaen'^ ondernemers hebben goede verwachtingen Eilanden-nieuws uit de Kerken familieberichten Goedereede Mannenkoor „Ons Koor" behaalt mooi resultaat DE ZEE IS ONS LAND 2e Blad DINSDAG 21 OKTOBER 1986 No. 5541 OUDDORP Van 27 t/m 30 oktober a.s. kan iedereen op een ongedwongen wijze kennismaken met alle sportmogelijkheden die S.V. „De Kriekel" te bieden heeft Badminton, gymnastiek/turnen, jazzgymnastiek, trimmen, zaalhockey, basketbal, volleybal, judo, tafeltennis en zelfverdediging. Allemaal sporten die van 27 t/m 30 oktober a.s. bekeken en beoefend kunnen worden tijdens de OPEN DAGEN, die dan in sporthal „DE DORPSTIENDEN" te Ouddorp worden gehouden. Het is voor de eerste keer dat een dergelijke manifestatie van zo'n grote omvang door S.V. „De Kriekel" wordt opgezet. Uitgangspunt is dat jong en oud kennis kan maken met de diverse sportmogelijkheden, zowel door er naar te kijken als door zelf aan de aktiviteiten deel te nemen. Iedereen is welkom op de trainingsuren. S.V.JDe Kriekel" draait volgens onderstaand schema: SPORT DAG TUD OPMERKINGEN 1. Badminton ma 19.00-20.00 selectie 4 banen ma 21.00-22.30 vanaf 16 jr. 7 banen di 18.30-20.00 tot 16 jr. 4 banen di 20.00-21.30 vanaf 16 jr. 6 banen di 21.30-23.00 vanaf 16 jr. 7 banen 2. Basketbal 20.30-22.00 3. Gymnastiek/turnen Goedereede di 16.00-17.00 4 tot 6 jr. di 17.00-18.00 6 tot 9 jr. di 18.00-19.00 9 tot 16 jr. di 19.00-20.00 vanaf 16 jr. (dames) Ouddorp ma 15.30-16.30 kleuters ma 16.30-17.30 8/9 jr. ma 17.30-18.30 10/11 jr. ma 18.30-20.00 turnen - selectie di 10.00-11.00 huisvrouwen (of 40-I-) di 16.00-17.00 6/7 jr. di 17.00-18.00 9/10 jr. di 18.00-19.00 12/16 jr. di 19.00-20.00 vanaf 16 jr. 4. Jazzgymnastiek ma 20.00-21.00 vanaf 16 jr. (wachtlijst) 14.30-15.15 4 tot 7 jr. 15.15-16.15 7 tot 16 jr. 5. Judo 18.00-19.00 19.00-20.00 6. Tafeltennis di 20.00-21.30 7. Trimmen ma 20.00-21.00 heren 19.30-20.30 dames 8. Volleybal do 21.00-22.30 9. Zaalhockey 17.00-18.00 jeugd do 20.00-21.00 vanaf 16 jr. 0. Zelfverdediging 20.00-21.30 Let ook op de gymnastiekuren van Goedereede. Vooral de damesgroep kan nog vele enthousiastelingen begroeten. Deze uren worden gegeven in de gymzaal achter verenigingsgebouw „Oostdam" in Goedereede. Als U het M.F.G. „DE DORPSTIENDEN" binnenkomt, ziet U links onder de trappen een prikbord. Hier is de zaalindeling en de urenplanning opgehangen. Neem wel sportkleding mee! Dit is veel fijner bij het sporten. U ziet tevens dat U op twee avonden in de week naar badminton kunt. Valt de ene avond niet te reserveren, kom dan gerust de andere avond. Heeft U een gezin? U kunt met Uw gezin komen, het is geheel gratis in de week van 27 t/m 30 oktober a.s.! Als U besluit lid te worden, met nog meer leden van Uw gezin, dan komt U in aanmerking voor de gezinskorting. Dit geldt alleen als er 3 leden van Uw gezin aktief lid zijn van S.V. „De Kriekel". Het maakt dan niet uit welke van de 10 sporten beoefend worden. Een prijslijst voor de contributie van de verschillende sporten kunt U op aanvraag in Uw bezit krijgen. Voor informatie kunt U terecht bij de volgende bestuurs leden: Mevr. Hameeteman (01878 - 1414), Mevr. Flohil (01878 - 2286), Mej. v. d. Berg (01878 - 2363) en Mevr. Hoogenraad (01878 - 1444). Als U informatie wil omtrent de gymnastiekuren in Goedereede, kunt U kontakt opnemen met Mevr. Grinwis (01879-2701). Twijfel niet en kom naar de OPEN HUIS WEEK van S.V. „De Kriekel" van 27 t/m 30 oktober a.s. Het bestuur zal ook aanwezig zijn en tevens al Uw vragen beantwoorden. Tot ziens in de sporthal van Ouddorp!!! - Winkeldiefstal Afgelopen week probeerden 2 jongens van 14 jaar in de winkel van ,,Bok's Bazar" te Ouddorp een voetbal weg te nemen. Ge lukkig werden zij door de eigenaar betrapt. Nadat deze de jongens aan de politie had overgeleverd werd tegen de jongens pro ces-verbaal opgemaakt. - Inbraak bejaardenwoningen Afgelopen woensdagavond werd tussen 20 en 21 uur ingebroken in een bejaarden woning aan het Hongaarseplein te Goede reede. Hierbij werd vermoedelijk gebruik gemaakt van een valse sleutel. Er werd een geldbedrag van 600,- en enkele papieren weggenomen. Afgelopen zaterdag werd wederom in een woning aan het Hongaarseplein ingebro ken. Nu werd er een deur opengebroken en werd er wederom een geldbedrag en enkele sieraden weggenomen. Tevens bleek deze week dat er in een kamer in „de Vliedberg" te Ouddorp een geldbedrag van 600,- was weggenomen. - Handgranaat gevonden Ook de afgelopen week werd er in de gemeente Goedereede weer een granaat gevonden. Gelukkig werd ook deze aan gegeven bij de politie zodat de EOD het explosief onschadelijk kan maken. NED. HERV. KERK Beroepen te: Huizen A. van de Beek te Genemuiden; Ede J. Blom te Ridderkerk; Scherpenzeel C. van Sliedrecht te Kat wijk aan Zee; E verdingen C. H. van Campenhout, kand. te Ridderkerk; Andel W. Arkeraats te Giessendan-Neder-Har- dinxveld; Eemnes-Buiten T. Ouwerkerk te IJzendoom. Bedankt voor: Papendrecht L. WüU- schleger te Den Haag; Streefkerk C. Oor schot te Lunteren; Nieuwe Tonge W. op 't Hof te Ouddorp. Aangenomen naar: Waddinxveen G.C. Kunz te Dordrecht. Toegelaten tot de Evangeliebediening: T. Boeske, Paleriusstraat 229 II hg te Amsterdam; M. Reinders, Damsterdiep 17a te Groningen. Toegelaten tot de Evangeliebediening en beroepbaar: A. J. Houwaart, Andr. Schotkade 3 te Leiden; M. J. Kreeft, Baliestraat 44 II hg te Amsterdam; J. K. Verbree, Aemoud Drostlaan 65 te Den Haag; M. ter Haar, Willem de Zwijger straat 17 te Wolvega; H. Schuur, Jan Zijlmasingel 7 te Leens; T. C. Veninga, Dorpsstraat 87 te Nijeveen (Dr.). GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te: Haarlem-Zuid, voor het werk van de Evangelische Broederge meente te Haarlem in Noord-Holland, A. van der Deijl te Haarlem, plaatselijk werk zaam bij de Hezenberg te Hattem, die dit beroep heeft aangenomen; Hilversum (Herv. Geref. Samen op Weg), F. J. van de Ree, te Wijk bij Duurstede; Amster dam, voor de interkerkelijke stichting (diensten met belangstellenden), J. R. Zijlstra te Vorden, die dit beroep heeft aangenomen; Hoogstede (West Duits land) (Alt. Ref. Kirche) P. J. van Rooyen, predikant bij de Prestyberian Church te Quebec, wonende te De Bilt, die dit beroep heeft aangenomen! Beroepbaar: E. Visser, Herculesstraat 32a te Amsterdam. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Dalfsen J. F. de Haan te Lutten; Beilen i.c.m. Hooghalen G. Treur niet, kand. te Berkel en Rodenrijs; Axel A. de Snoo te Harderwijk; Grootegast A. O. Reitsema te Brunssum-Treebeek; Broek op Langedijk G. Treurniet, kand. te Ber kel en Rodenrijs. Aangenomen naar: Enumatil E. Meijer te Brouwershaven; Creil i.c.m. Nagele drs. M. de Meij, kand. te Kampen. Beroepbaar: drs. J. P. van Bruggen, Park weg 77, 7772 XR Hardenberg. Bedankt voor: Barendrecht drs. M. de Meij te Kampen; Enschede-Noord A. van der Sloot te VoUenhove-Kadoelen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Tholen i.c.m. Oud-Vosse- meer A. v. d. Weerd te Urk. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te: Dirksland N. W. Schreu- der te Goes; Vlissingen, Hardinxveld- Giessendam en Leerdam M. Burggraaf, kand. te Rotterdam; Hoofddorp J. Mijn- ders te Veenendaal; Oosterland R. Boo gaard te Leiden; Lelystad, Gouda en Ridderkerk, Alblasserdam J. J. Tanis te Tholen; Slikkerveer A. Bac te Bode graven; Haarlem A. Hofman te Wijk en Aalburg. Aangenomen naar: Arnhem R. Katten- berg te Scheveningen. Bedankt voor: Nieuwerkerk (Zld.) M. Mondria te Waardenburg; Kapelle-Bie- zelinge R. Boogaard te Leiden; Gouda C. Harinck te Oostkapelle; Apeldoorn B. van der Heiden te Woerden; Leerdam C. J. Meeuse te Rotterdam-Zuid; OudBeijer- land N. W. Schreuder te Goes; Den Haag-Zuid A. Moerkerken te Nieuw Beijerland; Meeusen J. Karens te Op- heusden; Gorinchem J. Karels te Rijssen. OUD GER. GEM. IN NED. Beroepen te: Salford (Canada) A. D. Muilwijk te Dordrecht. Mevr. Meijer (van Wezel Elektra): „Mijn man en ik hebben hier 22 jaar gewoond en we zijn erg aan Sommelsdijk gehecht. Het valt ons zwaar om hier de deur achter ons dicht te doen. Maar je moet verder kijken en daar op de Liembaene hebben de ondernemers elkander nodig". Dhr. Bienefelt (luxe bakkerij- komeshop): „We oriënteren ons nu op het centrum vanwege het winkelend publiek daar. De opzet van de Liembaene is uniek. Het is een open winkel; wellicht vooruitlopend op de toekomst? De tearoom in de zaak is voor ons een uitdaging om te doen". Dhr. Kroon (Schoenen en tapijt): „Ik heb er veel zin in, we zitten hier erg gezellig onder de „kapjes". We hebben nu al veel bekijks. Mijn verwachting is dat we hier veel publiek krijgen, ik heb er alle vertrouwen in". Dhr. Blankers (fotografie): „Voor Middelhamis vind ik dit een enorme aanwinst. We mogen stellen dat dit gedeelte van de dijk een winkel centrum wordt. Het is met enige weemoed dat ik de Hobbemastraat verlaat. Vanaf 1900 is in deze zaak fotografie bedreven; er ligt hier een stukje geschiedenis. Van de Liembaene" heb ik hoge verwachtingen". Dhr. Viskil (bloemen): De verwachting is, dat we in het filiaal op de Liembaene een ander publiek zullen trekken. In de. toekomst hoop ik dat mijn zoon de zaak op de Langeweg overneemt. Dat zou de derde generatie Viskil zijn die eenBloemsierkunst-zaak heeft. We maken van onze hobby een vak". Marleen de Jager (Hairfashion): „Ik zie de toekomst rooskleurig in. Het interieur van de zaak is ingericht „op de dag van morgen" en zo wil ik ook in mijn zaak naar voren komen. Nu krijg ik alle gelegenheid om dit waar te maken. Ik hoop dat het een zaak voor jong en oud wordt; in ieder geval ben ik erg gemotiveerd om te beginnen". Dhr. van Beek (Schoonenberg, gehoortoestellen): Dhr. van Beek vindt „de Liembaene" een aanwinst voor Middelhamis. Wij hebben jaren in een klein pandje in Sommelsdijk gezeten, maar in ons nieuwe pand zullen de slechthorenden zich meer thuisvoelen. Er is hier meer ruimte waardoor we de nieuwe meetapparatuur kunnen gaan gebruiken. Het mannenkoor „Ons Koor" o.l.v. Wil lem Chr. Meyboom heeft afgelopen zater dag voor het eerst deelgenomen aan het Nederlands Koorfestival in de Doelen te Rotterdam. Deze koorcompetitie wordt jaarlijks ge organiseerd door de bond van Zang- en Oratoriumverenigingen. Het staat bekend als één van de zwaarst gejureerde Festi vals. Het mannenkoor moest als eerste be ginnen die dag. Er moest één verplicht werk en twee vrije werken worden ge zongen. Het koor behaalde 301 punten, wat een heel mooi resultaat te noemen is. De meeste koren kwamen niet boven de 300 punten uit. De juryrapporten waren complimenteus met vermeldingen: „er wordt enthousiast Vereniging „de Christenvrouw" afdeling Middelharnis-Sommelsdijk Op D.V. donderdag 23 oktober a.s. houden wij onze gecombineerde vergade ring met de vereniging uit Dirksland. Ds. J. J. Poort hoopt deze avond een lezing te houden over het onderwerp: Geestelijke boosheden heden ten dage". Er zal een boekentafel aanwezig zijn met boeken van ds. Poort. Gasten zijn harte lijk welkom! Aanvang: 19.45 uur in „De Hoeksteen" te Middelhamis. en met overtuiging gezongen". Ook een aantal punten om het koor nog beter uit te laten komen worden beschreven en daar zal zeer zeker in de toekomst aan gewerkt gaan worden door dirigent en zangers. SINT ANNALAND Studievereniging „Calvyn" De Studievereniging „Calvijn" van de Gere formeerde Gemeente vergadert op don derdag 23 oktober des avonds om 19.30 uur (half acht) in het nieuwe verenigings gebouw aan de Weststraat. Spreker is de heer Stam (narcoticabrigade uit Dor drecht). is het blad voor uw VERVOLGVERHAAL Door Fenand van den Oever - 27 - G.F.CallenbachB.V.—Nijkerk Hij wist het. Ze sprak en correspondeerde in drie talen alsof het Nederlands was. In sommige zaken van de handel was ze hem beslist de baas. Hij hoorde haar vaak spreken met de afnemers, hij zag haar in de pakkerij controlerend langs de kuipers gaan, hij wist hoe haarscherp ze keurde. Haar verkochten ze geen kat in een zak. Hij knikte. Ik vind het wel goed, zei hij. Maar laat me nog even nadenken over wanneer. Dat vond ze best. Ze stond meteen op. Dan ga ik nou maar. Vader en Willem zitten thuis, 't Wordt voor Willem bedtijd, 't is dit laatste jaar zwaar op school. En vader snakt naar een bakkie. Als hij het laat krijgt, slaapt-ie misschien weer slecht. Hij glimlachte. Om alles dacht ze. Ja, ga maar. En ze ging. Alleen. Van zijn schrijftafel afzag hij haar langs het raam gaan; gejaagd, gespannen, maar met een voorname pas. Groetende stak ze de hand op. Ze was niet meer zo rank als toen ze aan zijn arm huppelde, maar wat was ze aantrekkelijk gebleven, Zorg, schat, dacht hij. Een halftiurtje later ging hij ook naar huis. Ook alleen. De andere dag werd besloten, dat ze over drie weken vertrekken zou. Thuis werd alles geregeld. Evenzo op kantoor. Wat dat betreft kon ze gaan. Maar er kwam niets van. Op die afgesproken dag dan. Want nog geen veertien dagen na die buisjesdag belde Dirk-zwager Arend-Michiel uit bed. Men begreep er nog niet alles van. Er zeilde een logger, zopnder hulp van een sleper, de Waterweg op. 't Leek aan de kleuren te zien er wel een van zijn kantoor, maar dat kon toch niet. De vloot was nauwe lijks uit. Zodra ze meer wisten, zouden ze weer bellen. Arend-Michiel twijfelde wel en niet. Dan was het jonge Jacob. Hij beefde. Nog niet roemen, niet juichen, niet danken. Wie het was, werd niet gezegd. Het kon ook best een jager van Pot of van Hoogendijk zijn. Of een speklogger van Dirk Valk; diens schipper Gerrit van Noort was soms zo gelukkig. Er kon ook narigheid wezen. Averij bijvoorbeeld. Stil, stil.... Geen halfuur later fletse Pauw Storm door de nacht. Om aan te zeggen. Het eerst bij hem, natuurlijk, toen naar de vrouwen van het volk. Jonge Jacob van Leeningen voor het gat.Over een 'alf uur boiten. Hè.... Druk zou het niet zijn aan de kant. Geen bal ging op de toren. Waarom ook. Arend-Michiel wekte ze allemaal: Albertien, vader, Willem. Dat moest de jongen ook meemaken. Door de stille straten trokken ze naar de haven. Een paar vrouwen en een wachtsman stonden bij het peilhuisje op het Oosterhoofd, 't Was een mooie nacht. Wat sterren, een schijfje maan. De rivier glinsterde. De dag naakte. Daar kwam een schip. Helder flakkerden de boordlichten uit over het water. Ze keken, of-ie het wel was. Voor zijn eigen ogen het gezien hadden, durfde Arend-Michiel het niet hele maal geloven. Toen zag hij het. Ja, hij was het. Kees Storm, de schuurbaas, was er ook nog niet. Arend- Michiel vond het helemaal niet erg. Zelf zou hij wel praaien. De logger kwam voor de havenmond en liep binnen. Hij stapte naar voren. Zijn stem schalde over het water: Goeiemorgen Jacob, goeiemorgen allemaal, alles wel? Meteen het antwoord: Goeiemorrege Arend-baas, goeiemorrege juffrouw Albertien, goeiemorrege allemaal, ja, alles wel. Arend-Michiel weer: Wat is de vangst, Jacob, wat is de vangst? Vijfentachtig kantjes, vijfentachtig kantjes van een paar schoten, van een paar keer vissen.... Hè? Er sidderde iets langs de kant. Vijfentachtig kantjes na nog geen veertien dagen reis. Uit- en thuis- zeilen meegerekend. Hoe kan dat nou? Geen stoom- fiets maar een zeillogger als eerste! Visserij blijft toch maar loterij. Toen d'n heer de deur uitging, is daar toen het geluk de deur ingegaan? werd de andere dag gevraagd. Eerst Jan Zevenhuizen met die baas-beugreis en nou die wan-vanger Jacob van Leeningen.... Arend-Mi chiel zou geen tijd hebben om ernaar te luisteren. Het. schip maakte vast. Jonge Jacob van Leeningen, niet te houden, sprong op de kant. Hij had nauwelijks tijd om zijn vrouw een zoen te geven. Hij nam Arend-baas bij de hand, trok hem uit het volk en beleed: O, Arend-baas, o. Arend-baas, wat een vleetje. Eerst was het mis, toen een beetje beter en toen, op een andere plek waar haring zat, raak. We lagen naast elkaar; ikke en Gerrit Krab. We vingen driemaal zoveel als hij. Ze riepen bij Gerrit vandaan: smeer jij soms honing aan je want?.... Ik zei niks en ik zeg niks. Arend-Michiel was er stil van, hij kon geen woorden vinden. Het enige wat hij zei was: Jacob, morgen praten we wel verder. Jacob ging naar huis. Hij ook, met zijn geluk. 's Morgens heel vroeg, hij wilde niet anders, werd d'n heer gewaarschuwd. Hoorde hij het goed? Jonge Jacob van Leeningen al biimen? Het kantoor dus met een winnende jager.... Dat was in geen jaren gebeurd. Hij kwam natuurlijk. Om acht uur Uep hij reeds achter de keurende kuipers langs de vaten. Het geluid der dissels, waarmede de tonnen werden geopend, was blije muziek voor hem. Vijftig jaar lang had hij daar graag naar geluisterd. Hij zag de haring, hij keurde mee. Vijftig jaar lang had hij dat gedaan. Nooit kreeg hij daar genoeg van. Wat een haring, wat-een-haring! D'n heer zei het. Iedereen zei het Al was het voor de kuipersbazen der anderen begrotelijk om dat te moeten erkennen. Maar wat waar is, is waar. Men keek, zeer kritisch, men kreeg er geen genoeg van. Jong, mals goed, amper in het zout. Rotterdam zou er gek op zijn. Zulk mals spul hadden ze nog nooit geproefd. j, j^ (wordt vervolgd) WO WO WO WO WO WO WO WO 'i-i"i^^^^ ■^■^■^■^■^■^■4■***'^'^^■'^>^^■'^^■^■'^*^■>^^■*'^'^^■4*^■^■'^'^'^*'^>*■>^*4■^■'^>^^■'^'^'^■'^>^^■^■^■^■^■^■>^^■>^^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 5