Orgelconcours voor amateurs liad dit jaar 4 winnaars! 3 dodelijke slachtoffers bij autobotsing aan begin Hellegatdam PolitieberJcliten Oliebollenaktie Amicitia'' L. B. de Berg uit DIrkslands gemeenteraad Stormschade in Oostflakkee Bromfietser kreeg hartinfarct Eilanden-Nieuws familieberichten Straks volledig bevoegd predikant Reeks verkeersongevallen in Oostflakkee I I I I I I I I I I I Commissaris Mr. S. Patijn bezoclit Oostflai(l(ee Inbrekers aangehouden Reünie Nationale Reserve Geref. Kerk Middelhamis houdt bazar Middelhamis Kontai(tbijeenl(omst verstandeilji( gehandicapten SomI Girls In de prijzen Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Wij zijn D.V. woensdag 22 oktober in gebouw ,,Dorpstienden" i te Ouddorp van 9.30- 16.30 uur. Afscheid postbesteller H. Klem Extra kerkdienst Ger. Gemeente f^Tiillli*"* DINSDAG 21 OKTOBER 1986 No. 5541 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie; Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEPEFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLAN >SE EN ZEEUWSE EILANDEN Nadat vrijdagmiddag aan het be gin van de Hellegatdam een zeer ernstig verkeersongeluk had plaats gevonden, is de brandweer zowel zaterdag als maandag opnieuw uit moeten rukken om bekneld ge raakte automobilisten te bevrijden. Dat gebeurde zaterdag op de kruising Bommelsedijk-Prov. weg bij Achthuizen, waar mevr. J. A. M. T. uit Oude Tonge de kruising overstak op het moment dat uit Middelhamis een Mercedes naderde. Bij de botsing die volgde werd de linkerflank van de auto van mevr. T. volledig in gedrukt. Zij moest door de brandweer van Ooltgensplaat uit het wrak worden be vrijd. Zij werd naar het ziekenhuis te Dirksland overgebracht. Maandagmorgen rukte de brandweer van Ooltgensplaat en Oude Tonge op nieuw uit om een chauffeur van een in de sloot gekantelde tankwagen uit zijn ge kreukelde cabine te bevrijden. De tankauto, gevuld met enkele dui zenden liters dieselolie was met de rechter- wielen in de zachte berm geraakt waarna de chauffeur, een 59-jarige inwoner van Schiedam, een korrektie uitvoerde die hem op de linkerbaan in aanraking bracht met een tegemoetkomende bulkwagen ge laden met veevoer. De wagen met diesel olie dook de sloot in waarbij de cabine werd ingedrukt en de bestuurder bekneld raakte. De man werd naar het ziekenhuis te Dirksland overgebracht. DIRKSLAND De koude winter is weer in aantocht. De tijd van dikke truien, schaatsen, oliebollen en erwtensoep komt eraan. Net als voor gaande jaren wil „Amicitia Dirksland" ook dit jaar de winter voor u gezellig maken. Wij komen bij u langs met Oliebollen: 24 oktober 1986 (vrijdagavond). Wij komen ook bij u langs met Erwten soep en wel op: 1 november 1986 6 december 1986 3 januari 1987 7 februari 1987 Wij zullen ons best doen om bij zoveel mogelijk mensen aan te bellen. Zolang de voorraad strekt). Laat u ons niet in de steek? Tot ziens. Amicitia Dirksland. HERKINGEN Maandagmiddag, terwijl zich een zware storm manifesteerde is de 61-jarige Ca- miel Hakkenbrak uit Herkingen van de Molendijk afgeraakt. Een getuige die dat zag gebeuren stelde direct daarna de dood van de man vast. Hij heeft op de brommer een hartinfarct ge kregen waaraan hij is overleden. Dhr. Hakkenbrak kwam vanuit zijn tuin aan de Zuiddijk waar hij bloemenzaad had geplukt. Het gebeurde vond plaats ca. 150 mtr. buiten de molen. is het blad voor uw P.v.d.A. fractievoorzitter in Dirkslands gemeenteraad, dhr. L. B. de Berg gaat om privé-rederien zijn raadslidmaat schap beëindigen. Inmiddels heeft het centr. stembureau als zijn opvolger mevr. C. P. C. E. V. d. Sluijs-v. d. Sluijs uit Meüssant aangewezen. In de raadsverga dering van a.s donderdagavond zullen haar geloofsbrijven worden onderzocht en over haar toelating worden beslist. Dhr. de Berg h ^eft gedurende 12 jaar zijn raadslidmaatschap met veel ambitie en overtuiging v^;*.'''r^ vip'i Vip^iinit orr> bpt raadslidmaatschap niet langer te conti nueren ligt in het feit dat dhr. de Berg zelf zijn witloftrekkerij voort zal moeten zetten nu de huurder daarvan kortgeleden plotse ling overleden is. Dat hij door een vrouw wordt opgevolgd komt dhr. de Berg zeker niet ongelegen, zelfs is hij een krachtig pleiter voor een vrouwelijke burgemeester geweest. Hoger dan mevr. v. d. Sluijs stonden op de PvdA kandidatenlijst de heren Rigter te Melissant en dhr. C. Poortvliet te Her kingen, maar zij hebben te kennen ge geven niet voor benoeming in aanmerking te willen komen. 4413 AA Krabbendijke I Tel. 01134-2784 OOLTGENSPLAAT De Commis saris van de Koningin van de provincie Zuid Holland heeft afgelopen vrijdag middag een werkbezoek gebracht aan de gemeente Oostflakkee. Na zijn aankomst in deGrutterswei" te Oude Tonge bracht hij een bezoek aan de bloemenkas van dhr. de Jong in de Langstraat en aan de witlof trekkerij van dhr. de Bonte te Ooltgens plaat. Na afloop vond een informele bij eenkomst plaats ten gemeentehuize van Ooltgensplaat, waarbij de voltallige ge meenteraad aanwezig was. OUDE TONGE Dankzij de oplettendheid van een in woner van Oude Tonge, kon de politie de donderdagnacht een tweetal inbrekers ar resteren, die gepoogd hadden in te breken bij schoenen- en sportzaak Damen aan de Molendijk in Oude Tonge. De l^rs een 4n-iqri"e i^'^v^^n^r n-, Amsterdam en een 30-jarige inwoner uit Lelystad, waren met een rode Audi 100. nieuw type, speciaal vanuit Amsterdam op inbrekerspad gegaan. Hoewel het waarschijnlijk bij deze po ging deze nacht gebleven is, wordt het onderzoek voortgezet naar mogelijke be trokkenheid bij andere inbraken. De verdachten, die mede door de inzet van een surveillancehond na intensief speurwerk konden worden aangehouden, werden ingesloten in het bureau in Middel- harnis. De betreffende personenauto van de ver dachten is in beslag genomen. De winnaars, v.ln.r. Jan van Huizen, Ho ïus, Wim Diepenhorst en Kees Villerius; zittend de beide juryleden Oost(l) en van Nieuwkoop. Het zaterdag in de Herv. Kerk van Oude Tonge gehouden orgelconcours voor Amateurs heeft dit jaar, uit de 15 deelnemers, niet 3-, maar 4 winnaars opgeleverd die naar bevinding van de kritische jury een gelijkwaardige prestatie hebben geleverd. Het zijn de jongelui Kees Villerius en zijn broer Hans Villerius uit Sommelsdijk, Wim Diepenhorst uit Stad aan 't Haringvliet en Jan van Huizen uit Ouddorp. 's Avonds na afloop van het concert waaraan zij een bijdrage leverden werd hen, door burg. de Vos van Oostflakkee hun prijs uitgereikt, bestaand uit o.a. een boek over de orgelbouw. Het door de winnaars behaalde aantal punten werd niet bekend gemaakt. De overige deelnemers hebben, zo lieten de juryleden Hans van Nieuwkoop en Gert Oost weten, niet minder goed hun best gedaan. De heren lieten niet onvermeld verbaasd te zijn over het op Goeree Overflakkee en Schouwen Duiveland aanwezige orgeltalent waardoor zo bekenden ze ze in hun beoordeling onbewust soms professionele maatstaven hanteren! De orgeldag, op het Frobenius-orgel in Oude Tonge, de 5e in de reeks die door de Stichting Kerkconcerten Goeree Overflakkee in samenwerking met de Ver. van Orgelvrienden (V.O.O.) gehouden is, is er opnieuw een van hoog gehalte geweest. Verplicht werk voor alle deelnemers waren koralen van Bach en van Adriaan Schuurman. Aan de leeftijd van de deelnemers is geen limiet gesteld, al leert de praktijk dat het overwegend jeugdigen zijn die deelnemen. Wel dienen de deelnemers woonachtig te zijn op Goeree Overflakkee of Schouwen Duiveland. 's Avonds heeft het concert gegeven door de winnaars en elk van de beide juryleden veel belangstelling getrokken. Overzicht van de ravage; vooraan de Toyota, achteraan het eveneens onherkenbare wrak van de Audi. Een bijna frontale botsing tussen twee personenwagens, vrijdag middag rond half vijf aan de flakkeese zijde van het begin van de Hellegatdam, heeft aan drie van de vier betrokkenen het leven gekost. Slachtoffers zijn de 45-jarige heer Jan Vervloet uit Achthuizen, bestuurder van de Audi die van de richting Haringvlietbrug kwam en diens passagier, de 49-jarige heer Leen Vervloet (geen familie) uit Oude Tonge; deze laatste zat achterin de Audi. Voorin, op de passagiersplaats reed Henry Vervloet mee, 21-jarige zoon van de bestuurder. Hij kwam wonder boven wonder levend uit het wrak van de auto en zelfs maakt hij het naar omstandigheden goed. Hij is opgenomen in het ziekenhuis te Dirksland on weet zich van hot gebeurde nauwelijks iets te herinneren. De andere auto, een Toyota werd bestuurd door de 26-jarige A. van der Slik uit Willemstad. Dhr. van der Slik, geboren in Den De zware storm van gistermiddag drukte een stenen achtergevel en een gedeelte van het dak omver van de landbouw- schuur van dhr. P. C. H. Noordermeer, Krammerdijk 5 te Achthuizen. Voor het behoud van de rest van het dak werd om 2.15 uur de hulp van de brandweer van Ooltgensplaat ingeroepen. Met touwen werd het dak zoveel mogelijk verzwaard waardoor de rest behouden bleef. De brandweer van Oude Tonge had werk om een boom aan de Schaapsweg weg te ruimen. De eigen brandweer van Den Bommel was aanwezig bij het bergen van een in de sloot geraakte tankwagen. OUDE TONGE A.s. donderdagavond bestaat voor ieder de gelegenheid afscheid te nemen van postbesteller H. Klem, tijdens een af scheidsreceptie van 19.00 tot 21.00 uur in het Dienstencentrum aan de Bemhardstraat 27. Dhr. Klem gaat i.v.m. het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de PTT- dienst verlaten. STAD aan 't HARINGVLIET - woens dagavond 7.30 uur ds. A. Bac van Bodegraven. Reeds eerder werd een reünie aangekon digd voorde Nationale Reserve van Zuid- Holland. Thans kan de deehiemers wor den medegedeeld dat deze reünie op zatei> dag 8 november a.s. in Hotel ,JDe Dreef' te Rockanje gehouden wordt. De kosten bedragen 17,50 p.p. Deelnemers wor den verwacht tussen 14.00 en 15.00 uur. Voorts is er een spreker over: „Het korps Nationale Reserve van TOEN naar NU". Vanzelfsprekend is er voldoende tijd om oude vrienden te ontmoeten met een koffietafel als afsluiting van het officiële gebeuren. Er kunnen zich nog deelnemers aan melden tot 1 november a.s. onder storting van het genoemde bedrag op rekening nummer Rabobank te Nieuwe Tonge: 3454.02.325. van VLN. Nadere inlichtingen: 01875 - 1447. De Reüniecommissie Bommel, was sinds zijn huwelijk twee jaar geleden woonachtig in Willemstad; hij werkte inDenBommel. Voorbij vrijdag naar huis reed was hij nog bij zijn moeder in Den Bommel langs geweest; vader v. d. Slik was de dag tevoren met hartklachten in het ziekenhuis opgenomen. De brandweer van Ooltgensplaat heeft de slachtoffers uit de wrakken moeten bergen. De bergingswerkzaamheden werden voor de passerende automobilisten aan het oog onttrokken. Het verkeer richting Rotterdam werd gedurende enkele uren via de paralelweg geleid. Over de schuldvraag had de politie gisteren nog geen duidelijk beeld. Aan getuigenverklaringen had men weinig houvast. Het gebeuren heeft in de Bommelse en Acht- huizense gemeenschap een golf van ontzetting en medeleven met de getroffen families teweeggebracht. Op 25 oktober a.s. organiseert de Gere formeerde Kerk in Middelhamis een ba zar in haar gebouw aan de Koningin Julianalaan, waar iedereen van harte wel kom is. Voor jeugd en verenigingswerk is er ruimtegebrek en de kerkeraad heeft be sloten zo spoedig mogelijk te laten bou wen. Daarom organiseert de aktiviteiten- commissie als voorlopig sluitstuk van haar aktiviteiten deze bazar. Op gemeentelijke of rijksbijdrage mag niet gerekend worden. Wilt u door uw aktieve aanwezigheid op deze bazar een handje helpen. Er wordt voor mooie prij zen gezorgd! HERKINGEN Dezer dagen slaagde de eerw. heer A. H. Veldhuizen voor het kerkelijk examen. Wanneer het a.s. coUoc- cium in november ook goed mag verlopen zal hij als volledig bevoegd predikant bevestigd worden, waarna de dan te noe men ds. Veldhuizen ook beroepbaar zal zijn. Dhr. Veldhuizen is tien jaar als hulp prediker verbonden aan de Herv. Gem. van Herkingen. - Aanhouding illegale vreemdeling In de nacht van 17 oktober j.l. werd door de politie Midelharnis een personenauto gecontroleerd. In de auto zat als passagier een man met een chinese nationaliteit Hij bleek al enige tijd illegaal in Nederland te verblijven. Hij werd aangehouden en is diezelfde dag teruggebracht naar het land van herkomst, zijnde België. - Rijden met fietsen op de Westdijk en het Zandpad De laatste tijd krijgt de politie klachten over het feit dat het regelmatig voorkomt dat men met fietsen en bromfietsen over de beide wegen rijdt in strijd met het geldende rijverbod. De politie roept een ieder op zich aan de verbodsbepaling te houden. Daar waar nodig zal een strenger toezicht worden gehouden. De afdeling „Goeree-Overflakkee/ Schouwen-Duiveland" van de „Vereni ging Gehandicaptenzorg van de Gerefor meerde Gemeenten" nodigt alle verstan delijk gehandicapten en hun ouders/ver zorgers uit voor een clubmiddag, te hou den op D.V. zaterdag 25 oktober a.s. om 14.30 uur. Het programma voor deze middag is: opening, bijbelse vertelling, pauze, spel letjes/knutselen, sluiting(plm. 16.30 uur). Plaats van bijeenkomst: gebouw „Reho- both" achter het kerkgebouw der Geref. Gemeente aan de Geldersedijk 1 te Dirks land. Voor topkwaliteit, goede service en vooniehge prijzen: FOTO - FILM REPORTAGE - VIDEO COMPUTEfi 'lUQ C=3 C3 C=3 tn C3 ■■■■■■UMAAf C=3 C3 CU C3 Wesutr3at35 Molenweg 4 Ouddorp - Telefoon 01878-1612 en 2120 Filiaal Renesse PnnKl^op Hogezoom 172 Telefoon 07176-2400 MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK De „Somi Girls" naar KNF concours te Asperen. De Somi Girls die vorige week met mini- en majoretten deelnemen aan het festival te Ouddorp dat was georga niseerd door „Jong Leven" te Stellendam haalden op dat festival een eerste prijs. Op zaterdag 18 oktober namen zij deel aan het concours te Asperen. De mini- retten kwamen uit in de derde divisie van het KNF deze divisie was sterk bezet; toch beoordeelde de jury deze miniretten met een totaal van 289 punten een eerste prijs met promotie naar de 2de divisie. Voorwaar een grote prestatie voor deze groep daar de leeftijd van 8 tot 15 jaar is. De Majoretten kwamen voor het eerst uit in de eerste divisie nadat zij vorig jaar waren gepromoveerd. Zij presteerden het om deze dag een eerste prijs te behalen met een gemiddelde van 290Vi punt. Voor waar een pracht resultaat voor de leden en de instroctrice Basti van Asperen die in een zestal jaren deze vereniging wist te brengen in de eerste en tweede divisie van het KNF. Voor het nieuwe seizoen kan deze bloei ende vereniging weer nieuwe leden ge bruiken. Zij kunnen zich opgeven bij het sekretariaat de heer M. Dubbeld, Pr. Irenestraat 23, Middelhamis, tel. 01870 - 3241, of op de oefenavonden in de J. C. van Gentschool, Molenlaan 30, Som melsdijk op donderdagavond van 18.00 uur tot 19.30 uur en 20.30 uur tot 21.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1