Politieberichten In Dirksland koopbeurs met attracties Kon. fanfare „ApoHo^^ Goedereede had een prachtige 100e verjaardag „Eilanden-nieuws" Middelharnis Goedereede Oostflakkee Lezing over voeding van runderen Oliebollen voor het gehandicapte kind Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes. Womi^lMiMi Vrachtwagenchauffeur overleden Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten 59e Jaargang DINSDAG 14 OKTOBER 1986 No. 5539 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie; Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870)2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief - Landing luchtballon Op 11 oktober omstreeks 18.00 uur land de een bemande luchtballon op een per ceel bouwland aan de Wellestrijpsedijk te Dirksland. De ballon was die dag om on geveer 16.30 uur vanuit Maassluis ver trokken. Buiten de eigenaar/ballonvaar- der waren vier passagiers in het lucht- vaartuig aanwezig. Het landen van de ballon trok enorm veel belangstelling waardoor zelfs files in de polder ont stonden. - Aanhouding op heterdaad bü diefstal In de nacht van 12 oktober werd door een politiepatrouille waargenomen dat een tweetal personen een vlag wegnamen bij een botenhandel in Middelhamis. Bij on derzoek in de auto van deze personen bleek dat er nog zeven vlaggen aanwezig waren van diverse zaken in de regio. Beide verdachten werden aangehouden. Het bleek hier te gaan om een 20-jarige in woner uit Middelhamis en een 18-jarige inwoner uit Hellevoetsluis. De gestolen vlaggen zijn inbeslag genomen en zullen aan de rechtmatige eigenaar worden témg- bezorgd. - Doorryden na aanr^ding Een inwoner van Middelhamis deed aan gifte van het feit dat zijn auto door on bekenden was beschadigd. De man had zijn auto geparkeerd op het Kerkepad te Middelhamis op 11 oktober j.l. Óp 12 oktober bleek dat het rechterachterspat- bord van zijn auto behoorlijk was in gedeukt. Wie de schade heeft veroorzaakt is nog niet bekend. - Zoekraken tas met inhoud Een inwoonster van Middelhamis deed aangifte van het zoekraken van een dames tas. De tas was zij kwijt geraakt in de metro te Rotterdam. In de tas zaten enige cheques met bijbehorende pas, een aan zienlijk geldbedrag en o.a. een gehoor apparaat. De bejaarde inwoonster is hier door behoorlijk gedupeerd. - A.P.K.-keuring De politie heeft steeksproefsgewijs eens gecontroleerd hoe het er nu voorstaat met de verplichte A.P.K.-keuring. Bij die con troles is gebleken dat een groot aantal eigenaars van de wat oudere voertuigen vergeten het voertuig op tijd ter keuring aan te bieden. Eigenaars van die voer tuigen worden opgeroepen nauwkeurig na te gaan wanneer hun voertuig ter keuring moet worden aangeboden. Mocht men niet precies weten wanneer men ter keu ring moet verschijnen dan kan elke garage daar het antwoord op geven. Komt men er dan nog niet uit, laat dan uw stem horen bij de politie. - Granaat gevonden Door een inwoner van Ouddorp werd afgelopen week een granaat gevonden. De Explosieven Opruimingsdienst uit Culem- borg zal het voorwerp onschadelijk ma ken. De rijkspolitie is zeer ingenomen met het feit dat men deze voorwerpen aan meldt Daardoor worden ongelukken en illegaal wapenbezit voorkomen. - Winkeldiefstal In Ouddorp werden een tweetal trainings pakken ontvreemd vanuit een winkel. De diefstal was mogelijk, omdat iemand de winkeUerster aan de praat hield. De ander kon toen ongemerkt de trainingspakken wegnemen. - Gestolen auto terecht Door de oplettendheid van een politieman kon vorige week donderdag een gestolen Peugeot 505 GTI worden onderschept. De auto was 's morgens in Bminisse ge stolen. Enkele uren later zag de politie man dat iemand met deze auto vanaf het woonwagenkamp in Stellendam kwam rij den. Een achtervolging haalde niet veel uit, omdat het Rijk geen snelle auto's aan de politie beschikbaar stelt. De auto werd even later wel onbeheerd temg gevonden in Stellendam. Er zijn enkele aanhou dingen verricht, maar wie de juiste dader is, is nog neit vastgesteld. De auto is inmiddels weer terug bij de eigenaar in Bminisse. - Rgden onder invloed Van A. B. uit Ouddorp is vorige week een bloedproef afgenomen, nadat hij als auto bestuurder door de politie was aangehou den. De blaastesten wezen uit, dat hij in ieder geval teveel gedronken had. - Onderzoek mishandeling op Oogstdagen Uit het ingestelde onderzoek n.a.v. de vechtpartijen in de feesttent bij de op 13 september gehouden Oogstdagen in Oude Tonge, is de aanhouding voortgekomen van een 20-jarige inwoner uit Ooltgens- plaat. Deze bekende met een bierglas te hebben gegooid ten gevolge waarvan een jongeman uit Oude Tonge ernstige ver wondingen aan een arm opliep. Donderdag 16 oktober houdt de afd. Rundveehouderij van de Ver. voor be drijfsvoorlichting Goeree Overflakkee, om 20.00 uur in „de Schakel" te Dirks land een lezing over de voeding van mn- deren door G. Looijen, speciaUst voeder voorziening bij het consulentschap te Gouda. Er zal worden behandeld: de resultaten van het ruwvoeronderzoek, de voeder positie en rantsoenen. Het accent zal liggen op de samenstelling van voeder- middelen en hun invloed op de melk- produktie, de mineralenvoorziening e.d. telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen OOLTGENSPLAAT De Zendingskrans „Martha" is voor nemens vrijdag 17 oktober a.s. een olie bollenverkoop te houden, waarvan de netto-opbrengst bestemd is voor de aktie „Het gehandicapte kind in Nigeria". Men komt bij u langs, maar u kunt de oliebollen ook afhalen na half 10 voorm. bij De Ruiter, Pieter Biggestraat 43. Hartelijk bij u aanbevolen. Onder het motto „Dirksland in de markt" organiseert de Ondernemersvereniging „Dirksland" met 60 leden uit Dirks land, Melissant en Herkingen a.s. vrijdag en zaterdag in de sporthal „de Gooye" een gezamenlijke presentatie van het totale gezamenlijke leveringspakket. De presentatie is bedoeld als antwoord op de soms wat negatieve klank over Dirkslands middenstand; de 20 stand houders die exposeren hebben zich voor genomen daar een antwoord op te geven dat ieder op andere gedachten zal brengen. Er zullen ook enkele toeleveringsbedrij ven een stand innemen. Extra attractiefis dat het zwembad zater dag voor beursbezoekers gratis toeganke lijk is terwijl het voor anderen gesloten zal zijn. Gratis zwemmen kan van 10.00 tot 10.30 uur en van 15.00 tot 18.00 uur. Openingstijden van de beurs: vrijdag van 17.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. Tegen de verdachte, die bekende dat nog minstens 1 inwoner van Ooltgensplaat met bierglazen had gegooid, is proces verbaal opgemaakt. - Inbraken In de nacht van woensdag 8 op donderdag 9 oktober 1986 zijn er wederom inbraken in woningen gepleegd. Nu kreeg Oude Tonge het te verduren. In acht woningen in de Rooseveltstraat, Washingtonstraat, Johnsonstraat en Dabbestraat is ingebro ken. In alle gevallen kwam men via het forceren van het slot van de achterdeur binnen. Men had het alleen op geld ge munt. Totaal is een bedrag van ongeveer 6.000,- ontvreemd. Volgens buurtbe woners zijn er twee man gezien, die in een blauwe auto stapten, vermoedelijk van het merk Renault 14. Naast de inbraken zijn er nog enkele pogingen geweest. Mogelijk ook nog niet gemelde pogingen. De po- Utie Oude Tonge verzoekt een ieder die dit dit alsnog door te geven evenals andere belangrijke informatie. „Zolang Goedereede bestaat, zo lang zal ,^pollo" er zijn en zolang „Apollo" er is zal Goedereede het oude Goeree van weleer zijn..!", dat schone toekomstbeeld werd vrijdagmiddag voorgesteld door weth. L. Visser, tydens de viering van het 100-jarig bestaan van Goe- rees' Koninklijke Fanfare „Apol lo". Een pracht feest is het ge worden, een extra Goerees' cachet gegeven door „de Stadhouder van Goedereede" Jan Bruggeman die als voorzitter van de Stichting 100 jaar Kon. Fanfare „Apollo" met de aanbieding van nieuwe unifor men en het Koninklijk Onder scheiden worden van 3 van de leden aan een ware hoogtijdag leiding gaf. Mr. Geertsema vroegere Comm. der Koningin in Gelder land en zijn echtgenote waren er speciaal voor naar Goedereede ge komen.... Trouwens kon Mr. Geertsema nauwe lijks vermoeden waarom juist hij tot het verrichten van een plechtige handeling, de overdracht van de nieuwe uniformen, was genodigd. Nadat „ApoUo" er op de mu- ziektent vóór Ver.gebouw „Oostdam" ter verwelkoming van de gasten lustig op los geblazen had legde hij die vraag voor, om na de opsomming van een reeks vervulde ambten tot de veronderstelling te komei) dat het wellicht het voorzitterschap van de Prov. Zuidhollandse VVV is of... zijn voormalig Ministerschap van Binnen landse Zaken is geweest die hem de eer verschaften: in die laatste kwaliteit heb ik mede bevorderd dat GopHefc^H" een SGP burgemeester kreeg en dat is me kennelijk in dank afgenomen?" overwoog dhr. Geertsema. Hij kwalificeerde de Goe- reese gemeenschap als een die zich tot een heel bijzondere ontwikkeld heeft, van oudsher een „middeleeuws pareltje aan de kuststrook van het eiland Goeree". Na een korte blik in Goerees' geschiedenis, waarin de aanwezigheid van Paus Adri- aan niet onvermeld bleef bepaalde dhr. Geertsema zich tot de geschiedenis om vast te stelklen dat er honderd jaar ge leden een tijd waarin het gemiddelde loon op 70 et per dag lag zeker veel moed voor nodig is geweest een fanfare te stichten, „maar 't is gelukt!!" stelde dhr. Geertsema tevreden vast met de klank van „ApoUo" nog in de oren. Wetend van de wijze waarop Goerees' inwoners hun fan fare steunen en motiveren besloot dhr. Geertsema met de wens dat de liefde van Goedereede voor „ApoUo" er nog steeds zal zijn zelfs als de thans te overhandigen nieuwe uniformen al lang weer versleten zijn.... Uit handen van mevr. Geertsema kreeg Durvina Bruggeman haar nieuwe uniform, waarna dhr. Geertsema Remco Tanis in 't nieuwe uniform stak.! Stichtingsvoorzitter Jan Bruggeman ver telde daarna, tijdens de bijeenkomst in „Oostdam" hoe het dankzij veler in spanning gelukt was het geld voor de 60 nieuwe uniformen bij elkaar te krijgen: „....het vervult ons met grote trots, het is iets waarop een klein dorp trots kan zijn!" waardeerde dhr. Bruggeman, in de dank OOSTFLAKKEE De 48-jarige vrachtwagenchauffeur J. v. d. Velde uit het Drentse Roderwolde is vrijdagmorgen achter het stuur van zijn combinatie aan een hartaanval overleden terwijl hij richting Hellegatdam reed in de richting Rotterdam. De combinatie schaarde en kwam in de bermsloot terecht. Er was snel medische hulp aanwezig maar de levensgeesten konden niet meer worden opgewekt. MELIS SANT - donderdagavond 7.30 uur student C. A. van Dieren van Waddinxveen. DIRKSLAND - woensdagavond 7.30 uur ds. A. M. den Boer van Lisse. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. Beens van Scher- penisse. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse. Remco Tanis en Durvina Bruggeman in het nieuwe uniform gestoken. Rechts dhr. en mevr Geertsema en dhr. Jan Bruggeman. De 3 die Kon. Onderscheiden werden, v.l.n.r. dhr 't Mannetje, dhr Bruggeman en dhr Roos. die hij uitsprak ook de Gemeente en het Anjerfonds betrekkend. Een kwart eeuw bleek het geleden dat „ApoUo" het eerste halve uniform had gekregen, een jas en een pet en pas later een pantalon. In 1971 werd het Ondersteuningsfonds opgericht uit wier bestaan dhr. Bruggeman een hele boel wapenfeiten kon noemen die „Apol lo" aUemaal zeer ten goede waren ge komen, zoals de aanschaf van nieuwe instrumenten en, in 1974 nieuwe unifor men die door de toeimialige Comm. der Koningin mr. Vrolijk werden uitgereikt. Wie er evenzeer trots was op wat de Goereese gemeenschap heeft gepresteerd was burg. van Velzen. „Wij zijn trots op „onze" stad Goeree, z'n kar^teristieke bebouwing, z'n prachtige domtoren en z'n nijvere bevolking die steeds weer toont wat te kurmen en die klaarstaat als een beroep op haar wordt gedaan", zo waar deerde dhr. van Velzen het daaruit ge bleken saamhorigheidsgevoel dat de Goe- reeërs een sterke onderlinge band geeft. „Bij een stad hoort een fanfare!" zo stelde dhr. van Velzen tevreden vast over het predicaat dat „Apollo toegevoegd had gekregen in de zestiger jaren. Bijzonder waardeerde burg. van Velzen het dat de Stichting 100 jaar „ApoUo" een bedrag van 27.000,- op tafel wist te krijgen. „ApoUo" is oud, maar niettemin springlevend!" zo constateerde hij waar bij het dhr. van Velzen een bijzonder genoegen was een drietal Koninklijke On derscheidingen uit te mogen reiken aan een drietal oud-gedienden van de fanfare, tw.de heren G.Bruggeman(lid vanaf juni 1930), dhr. L. Roos eveneens vanaf die datum lid en aan dhr. W. 't Mannetje, die sinds oktober 1945 lid van de fanfare is. Dhr. 't Mannetje bedankte namens zijn collega-muzikanten en sprak daarbij de hoop uit nog vele jaren verdienstelijk te kunnen zijn voor.... ,,ons ApoUo". Onderscheidingen KNF! Namens de KNF was dhr. Kleinjan aan wezig om de gelukwensen over te brengen en een drietal onderscheidingen uit te reiken. „Gefeliciteerd met uw nieuwe uniform, geen tam-tam, maar keurig net jes", zo waardeerde hij de nieuwe uit- monstering van de fanfare-leden: na mens 70.000 muzikanten in Nederland bedankt voor dit unieke resultaat, maar nóg meer dank aan de 1500 inwoners van deze gemeenschap wier gemeenschapszin in heel Zuid Holland z'n weerga niet vindt!" verzekerde dhr. Kleinjan. De Zil veren KNF speld reikte hij uit aan dhr. M. H. Bruggeman, 27 jaar lid, voorts (met diamant) dhr. W. 't Mannetje wegens zijn 40-jarig lidmaatschap en de vergulde speld aan dhr. J. Orgers wegens zijn 50- jarig Udmaatschap. Volgens dhr. Kleinjan is „Apollo" in Zuid Holland het eerste korps dat de honderd jaar heeft gehaald en dat heugelijke feit werd door de KNF gehonoreerd met de aanbieding van de Gouden legpenning aan de voorzitter, dhr. Maris Troost. Ter stimulering bood de KNF „ApoUo" voorts het verplichte werk met drie partituren aan voor het Ie con cours waaraan zal worden deelgenomen. Voorz. Troost honoreerde al die vrien delijkheid met een hartelijk dankwoord waarin hij ruimte gaf aan een korte blik in het verleden, met grote waardering voor wat door de jaren heen tot stand was ge bracht, ook richtte hij zich op de toekomst die er zonnig uitziet met de aanwezigheid van een jeugdorkest. „Goerees" fanfare kan in ere worden geliouden!" was een blijde vaststelling van dhr. Troost. Nadat weth. Visser, sprekend namens de Goereese Gemeenschap tot veler ver maak en een beetje lering aan het woord was geweest werd de rij van spre kers besloten door Goerees' oud-burge- meester baron van Knobelsdorff. Ook hij genoot bijzonder van de herinneringen die hij aan „ApoUo" heeft, tot en met de be faamde reis naar het Franse Vichy. „Wat er ook was, ApoUo trad aan en „ApoUo" heeft dan ook een fantastisch verleden; moge het zo blijven", hoopte dhr. van Knobelsdorff wie het bijzonder speet dat zijn echtgenote om gezondheids redenen niet aanwezig kon zijn. Zaterdag werd voor de burgerij een druk bezochte receptie gehouden, besloten met een feestavond in „Oostdam". Zo luisterde het gezelschap naar de tonen van .^Apollo". Geheel rechts oud-burgemeester van Knobelsdorff; 4e van rechts oud-burgemeester Smith. <r topkwaliteit, goede n voordeiige prijten: FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO COMPUTER ^WBi^UaiW C=] CD 1=3 Wesatraat 35 Molenweg a - Ouddo'p Telefoon 0W78IS72 en 2120 Filiaal Renesse Printshop Hognzoom 172 Telefoon OU 16-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1