EIIAIIDEtl-IIIEUWS !ll!!iS?sl i Dees'bloementeler kan heel tevreden zijn Leen Jordaan weet het nu zeker; sportcomplex „de Staver" komt er...! Ouderavond School met de Bijbel „Koningin Beatrix" Stelle ondanks verlies Voorlichtingsavond over Hyperventilatie Verloren en gevonden voorwerpen Gem. Middelharnis siuit overeenl(omst met A.V.R. No. 5537 Slecht-weer voorziening. II®1 ié# HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g 2e Blad DINSDAG 7 OKTOBER 1986 Sehool mmt d» Bijbal „Koningin Btatrix" OUDDORP „Samen onderwüs maken" was het thema van de door de oudercommissie belegde ouder avond van de Christelüke Basis school. De aktieve oudercommissie mocht zich afgelopen donderdag 2 oktober verheugen in een overwel digende belangstelling van de zyde van de ouders. Meer dan 200 men sen waren aanwezig om samen on derwas te maken. In zijn openingswoord, dat voorafgegaan was door hét zingen van Psalm 95 1, gebed en Schriftlezing verklaarde de voor zitter van de o.c., dhr. Chr. van Koppen bijzonder verheugd te zijn met deze mas- sale_ belangstelling. Naar aanleiding van het gelezen Bijbelgedeelte, Mattheüs 13 24-30 en 36-43 ging spreker nog kort in op de gelijkenis van het onkruid tussen de tarwe, daarbij wijzend op de strijd tussen God en de satan. De leerkrachten werden opgeroepen op de hoede te zijn i.v.m. de vijand. Namens de o.c. wenste de voor zitter de onderwijsmensen lust en kracht toe voor het nieuwbegonnen cursusjaar, hen en de aanwezige ouders de vraag op het hart bindend: „Wat zijn wij: onkruid of tarwe?" Hierna kreeg de secretaris, dhr. C. van Wijk het woord om verslag te doen van de vorige ouderavond. Vervolgens vonden de verkiezingen plaats van twee nieuwe leden van de o.c. In de plaats van mevr. G. van der Kloos- ter-Nuij, die geen kinderen meer op school heeft, werd gekozen mevr. L. v. d. Hou- ten-Breen. In de vakature ontstaan door het vertrek van dhr. C. van Wijk, die bestuursHd geworden is, werd gekozen dhr. A. Sperling. De scheidende o.c- leden werden door de vz. hartelijk be dankt voor het vele werk door hen verricht en de bijzonder goede samenwerking. Dit werd eveneens door de directeur van de school namens het gehele personeel ver woord. Om ongeveer 9 uur verspreidden de ouders zich over de diverse lokalen. Hier verstrekten de leerkrachten over enkele vakken/gebieden informatie, waarna ook de praktijk werd beoefend. Er werd zeer geanimeerd gewerkt en toen om 10 uur de bel ging vond menigeen het jammer dat de tijd zo vlug om was gegaan. Weer terug in de gemeenschapsruimte werd nog even vrolijk nagepraat. Dhr. van Koppen bedankte het team van de school alsmede de conciërge, dhr. K. v. d. Bok voor de enorme inzet op deze avond. Na de rondvraag verzocht dhr. P. van Oosterom, directeur nog te zingen Psalm 27 1 en werd door hem deze avond met dankgebed gesloten. Ongetwijfeld heeft, deze avond ertoe bij gedragen dat de ouders nog meer begrip voor de moeilijkheden en mogelijkheden van kinderen en leerkrachten hebben ge kregen. Het was inderdaad „SAMEN ONDERWIJS MAKEN". OUDDORP Op donderdag 23 oktober 1986 organiseert „Het Groene Kruis", Ouddorp een avond over Hyperventilatie. Wat is Hyperventilatie? U heeft het benauwd. U denkt dat u het aan uw hart heeft. U denkt dat u er aan dood gaat. Duizelingen, tintelingen, enz. enz. Dhr. R. Streefland, voorzitter van de Rotterdamse Hyperventilatie patiënten vereniging, zal deze avond ingaan op vragen, zoals: Wat is Hyperventilatie, wat zijn de mogelijke oorzaken, en wat is er tegen te doen. Hij zal dit doen aan de hand van een diaserie. Ook is er ruimte voor het stellen van vragen. Iedereen is welkom, de toegang is gratis. Plaats: Wijkgebouw Groene Kruis, Ouddorp, Dirkdoensweg 33. Tyd: 20.00 uur. De Stelle moest j.l. zaterdag in Spijke- nisse een voorsprong van 11 punten zien te verdedigen tegen de Kempvis (Spijke- nisse) die nu dus een thuiswedstrijd zwom. De andere deelnemers aan deze tweede zwemwedstrijd in de vierkamp zijn de Geul uit Papendrecht en WVH uitHelle- voetsluis. Iedereen verwachtte dat de Kempvis van begin af aan fors uit zou halen. Het was daarom des te verrassender dat het de Geul was die aan de leiding ging. De voorsprong was echter maar 2 punten. Halverwege was de Geul dan ook weer teruggezakt naar de derde plaats. Voor de Stelle ging alles prima. Ze stonden welis waar 1 punt achter op de Kempvis, maar in totaal hielden ze dan nog 10 punten over! Dat het niet goed ging voor de Kempvis, merkten de Spijkenissers ook. Er was een fikse tempoversnelling nodig om de zaken recht te trekken. Nou, die kwam er dan ook. Door niets en niemand meer te stuiten denderde de Kempvis door naar het einde. Aanvankelijk konden de Geul en de Stelle nog volgend, maar dat was snel over. De Stelle kon nog met moeite voor de Geul blijven, maar zag haar voorsprong van 11 punten geheel als sneeuw voor de zon verdwijnen! Inder daad, de Kempvis had een gat van 11 punten geslagen. De wedstryd eindigde als volgt: 1. de Kempvis65 punten 2. de Stelle54 punten 3. de Geul51 punten 4. WVH41 punten. Door de grote voorsprong kwam de Kempvis op gelijke hoogte met de Stelle. Dat kan dus nog een spannend vervolg van deze vierkamp opleveren. De stand met nog twee wedstrijden te gaan is: 1. de Kempvis120 punten. 2. de Stelle120 punten 3. de Geul100 punten 4. WVH82 punten De volgende wedstrijd wordt op 25 ok tober a.s. verzwommen in Rozenburg. Maar voor het zover is gaat een deel van de Stelle een weekeinde naar Obemkir- chen (West-Duitsland) om hun vrienden van de Obemkirchense zwemclub te ont moeten. Daar hoort natuurlijk ook een krachtmeting bij, dus wordt er op zater dag a.s. in Obemkirchen een zwemwed strijd gehouden. Leen Jordaan, bedrijfsleider van de Stichting „Olympia" te Middelhar- nis heeft vrijdagmiddag - geheel naar zijn gewoonte - luide zyn vreugde geuit over het begin van de bouw van het nieuwe sportcomplex aan de Staverseweg. Die werd gemarkeerd door het slaan van de eerste plaats door dhr. H. Kruik, verdienstel^k voorzitter van de sportraad Middel- harnis. Over ca 15 maanden zal het nieuwe complex gereed kunnen zyn, een termy'n waarvoor dhr. Jordaan de bestaande sporthal („de oude dame") heeft gevraagd nog stand te houden. „Dat heeft ze beloofd en ze zal er voor waken dat niemand in die tijd een steen op z'n hoofd krijgt", zo verbeeldde dhr. Jor daan de toestand van de bestaande sport hal aan wie dhr. Jordaan eerlijk de teke ning van de nieuwe hal heeft laten zien.... „Ze heeft toegezegd mee te zullen wer ken!" verklaarde dhr. Jordaan, bijzonder gelukkig met de nieuwbouw waartoe dhr. Kruik deze middag de eerste aanzet had gegeven. Tijdens een geanimeerde bijeenkomst in de kantine van de oude sporthal liet weth. L. C. Kievit, wethouder van Sportzaken, voorz. van Olympia en voorzitter van het projectteam de geschiedenis „vanaf de bevruchting tot aan de geboorte" nog eens de revue passeren. De „bevruchting" was veroorzaakt door een rapport van de Ka mer van Koophandel dat, in 1979, het gebrek aan een slechtweer-voorziening op het eiland aanwees. Het rapport werd door de meerderheid van Middelharnis' gemeenteraad aanvaard en in 1980 werd besloten het plan nader uit te werken, met de achterliggende gedachte en weten schap dat er al jaren klachten waren over de bestaande sporthal die in 1969 is gebouwd, een tijd waarin het nog niet zo bezwaarlijk werd geacht dat er wat kubie ke meters gas wegliepen, toen voor 6 cent, nu voor 60 et. de kubieke meter. De gemeente was terechtgekomen bij de POD, Project Ontwikkeling Drachten die thans het ontwerp heeft gerealiseerd. Bij zonder spijtig vond dhr. Kievit het dat de scholen voor voortgezet onderwijs die aanvankelijk van de nieuwe accomodatie gebruik zouden maken elk een eigen sport hal hebben gebouwd en hij veinsde niet dat „een grenzeloze verspilling van gemeen schapsgeld" te noemen. Daarentegen noemde dhr. Kievit het ge nomen raadsbesluit het miljoenenkrediet te verstrekken getuigen van „grote wijs heid" al moest dat gebeuren in een periode waarin kon worden voorzien dat de rente nog verder zou zakken. Als dat even afge wacht had kunnen worden had dat jaar lijks een bedrag van 50.000,- kunnen stellen, maar G.S. verlangde de beschik baarheid van de middelen vooraleer zij toestemming tot de bouw wilden geven. De exploitatie zal de gemeente 123.000,- per jaar kosten, zo is bere kend en dhr. Kievit wilde zich daar graag van conformeren. „Na een dracht van 7 jaar is de geboorte nog vrij spoedig ge gaan! Zo waardeerde ook dhr. Kievit. Namens de POD werd nog een gelukwens gesproken door dhr. Oechies en namens Sportfonds Nederland door dhr. van Emmerik, welke laatste de gemeentebe stuurders van Middelharnis een groot compliment gaf dat ze hebben afgezien van verder lapwerk aan de bestaande accomodaties en een keuze maakten voor totale nieuwbouw. „Er zijn er maar weinig die deze moed op kunnen brengen; hier is de basis gelegd voor een fantastisch com plex waarvan de bevolking vele jaren plezier zal kunnen hebben!" aldus dhr. van Emmerik. Tegen het decor van de bouwplaats, heiinstallatie en vlaggen drukken dhr. Kruik en dhr. Kievit elkaar de hand. Links op de achtergrond een van de loodsen van Aannemingsbedrijf Boeter en Zn., die de bouw zal plegen, rechts op de achtergrond Garage Knöps. ♦i, .ïiï* n* Ze ogen natuurlijk best aardig, die fleurige bloememneisjes die, gekleed in wat ons nationaal kostuum moet heten, de nederlandse snijbloemen aan de buitenlandse man of vrouw proberen te brengen, maar vraag die fraaie meisjes niet hoeveel inspanning aan de teelt van die bloemen ten grondslag heeft gelegen; nee, geen ideeStraalt het gezicht van de 84 jarige Jan Volwerk uit Sommelsdijk dan geen inniger tevredenheid en voldoening uit over de schoonheid van „zijn" produkt? Zorgvuldig, in zijn achtertuin geteelde, chrysanten en zou hij niet zó, op een kleurrijke poster, zo'n onwetend bloemen- meisje kunnen vervangen? Dhr. Volwerk verpleegt zijn planten met grote zorgvuldigheid, niet om den brode maar uit pure liefhebberij. Om ze tegen weersinvloeden te beschermen schuift hij een plastic zakje over de bloemen als die iets opengaan en er openbaart zich, eenmaal gesneden en van het zakje ontdaan, een prachtige, ongeschonden bloemenpracht! MIDDELHARNIS Verloren voorwerpen 329 zwarte portemonnee inh. geld, foto's, giro pas 3831003 en bibliotheekpas. 330 2 sleutels groot/klein v.h. merk: NEMEF. 331 buskaart Sommelsdijk-Oude Tonge. 332 groene tas. 333 bril, halve glazen, kleur paars met ver zilverde ketting. 334 huissleutels merk: VSB en NEMEF met label MofN. 335 Rijbewijs BE. 336 2 sleutels met label P. 337 zwarte portemonnee met nederlands en duits geld. 338 bewijs van verzekeringsplaatje BNL-017. 340 bruin etui met 1 autosleutel en 1 huis sleutel. 342 herenbril met leeslensjes montuur: bruin. 343 plastictas/zak inh. zwart badpak, hand doek kam. 344 plastictasje inh. zeep, oogschaduw, baby tissues. 345 dameshorloge in zakje van Keuvelaar en autosleuteltjes in rood etui merk Renault 346 rode knipportemonnee inh. geld en brom mersleuteltje. 346a linnen tas met plastictas eromheen op schrift Mexico 1986 en een zomer-jas kleur wit/geel bibliotheekpas. 347 doublé dameshorloge, ovaal klokje, vier kantige band, merk: Pontiac. 348 herenportemonnee zwart, inh. geld en huissleutel. 349 sleutel Mercedes en platte huissleutel. 350 verzekeringsplaatje van bromfiets nr. RRP-731. 352 kinderhorloge zwart/witte cijfers, kapot bandje. 353 1 dames doublé,horloge merk: Pontiac. 354 sierwieldop, kleur zilver. 355 fietssleutel Gazelle. 356 sleutelbos met opener/duivenring 5 sleutels. 357 zilveren armband, platte schakeltjes. 358 blauwe portemonnee -I- euro-pasje. 359 1 doublé dameshorloge vierkante kast met doublé band, merk Pontiac nr. 12419. 360 rode map. 361 rose schoudertasje klein model inh. make up spullen enz. 362 gouden schakelketting met gouden han gertje model knoopje, gouden ring met drie bloedkoralen. 363 zwarte fietstas. 364 oortelefoontje stekker. Gevonden voorwerpen: 150 dameshorloge digitaal 4 ftinkties, met rood gevlochten band. 151 donker bruin/zwarte portemonnee inh. geld, pasfoto's (meisjesportret) en blauw papiertje met adres. 152 autosleutel HONDA. 153 zwembroek met vignet A, B. 154 twee bankbiljetten. 155 portemonnee rood inh. geld en bromfiets sleutel Puch Maxi. 156 rood kinderhorloge. 157 bankbiljet. 158 gouden ringetje met rood steentje. 160 Quartz horloge met zwarte plaat, merk: Omac. 161 boodschappentas kleur grijs/rose met inh. levensmiddelen. 163 beursje inh. geld. 165 1 bol vlastouw. 166 beige lederen portemonnee inh. klein geld en 4=6 zegels. 167 huissleutel nr. 6. Weggelopen dieren: 351 lapjeskat. Gevonden dieren: 162 zwarte kat De raad van Middelharnis heeftin de donderdagavond gehouden raadsvergadering zyn flat gegeven aan een overeenkomst met de n.v. Afvalverwerking Rijnmond (AYR) inzake de huisvuilverwerking; ook werd door de aankoop van 2000 aandelen a 1,- geparticipeerd in dit bedryf. De aangegane overeenkomst met de AVR (terwijl tot april van dit jaar het huisvuil in Bavel werd gestort) heeft geen zodanige financiële consequenties voorde gemeente dat die een bijstelling van de be groting noodzakelijk maken. Er wordt door de AVR een voorlopig tarief van 42,50 per ton berekend waar na aan de hand van een resultatenbereke- ning van de AVR het werkelijke bedrag wordt vastgesteld. Boven de tonnageprijs wordt een toeslag van 47,50 per ton berekend als partici patie in de aanloopverliezen, voor Mid- delhamis zal dat laatste twee jaar van kracht blijven. De raad besloot voor de tijd van 5 jaar een overeenkomst aan te gaan, al werd het wel betreurd dat de hergebruik-gedachte die fa. Boon heeft uitgeprobeerd op een mislukking is uitgelopen. Dhr. Kersbergen (VVD) en mevr. Ver- nooy (PvdA) gaven uitdrukking aan hun spijt daarover terwille van de ontlasting van het milieu. Mevr. Vemooy vroeg dan ook het College als nieuwe aandeel houder namens de raad druk uit te oefenen op de AVR om ook daar ernst te maken met onderzoek naar recyclingmo- gelijkheden. Dhr. Kemner (lijst Hoogzand) somde een reeks bedenkingen op tegen onder delen van de overeenkomst. Trouwens was hij helemaal niet zo gelukkig met de beëindiging van de vuilstort in Brabant: „We krijgen stank voor dank, zij ons huisvuil niet meer en wij nu hun mest overschot", klaagde dhr. Kemner. In zijn beantwoording erkende weth. Koppelaar dat de AVR voor de flakkeese gemeenten het redmiddel bleek te zijn toen op provinciaal gezag de stort in Brabant werd verboden. „Wij hadden ge woon eieren voor ons geld te kiezen", zo motiveerde dhr. Koppelaar de gang naar de AVR. Hij ontnam de raad de evt illusie dat een en ander tot besparing zal leiden omdat er de eerstkomende tientallen jaren (tot het jaar 2010) grote investeringen bij de AVR zullen moeten worden gepleegd i.v.m. steeds stringentere milieubepalingen. Het was dhr. Koppelaar bekend dat ook de AVR ernst maakt met een onderzoek naar mogelijkheden tot hergebruik. De beste metiiode daartoe lijkt een scheiding bij de bron te zijn, waaraan mevr. van Eck- Knape (CDA) haar oproep aan de be volking verbond daar metterdaad ernst mee te maken en zaken als glas en oud papier van het huisvuil af te zonderen. Het zal ook het gewicht van het totaal jaarlijks vuilaanbod en daarmee de kosten van verwerking verminderen. Mevr. van Eek dacht dat een toeslag van de gemeente oud papierophalers zou kunnen animeren nu de opbrengst daarvan is verminderd. Door weth. Koppelaar werd bevestigd dat er een aanvrage tot het verkrijgen van een premie op het ophalen van oud papier is ontvangen; het College beraadt zich er op. iSCi ^b ^Cfe «SCft iSCi iSCft iSCft <3Ci iSb ^Ci ^M

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 5