Kleurwedstrijd in bieb Met z'n allen mooi Hulsvrouwen In de mode een beiader/cliauffeur BOON PFAFF Gmm AFWEZIG VAN ES H.H. Akkerbouwers denk met ons mee Loonbedrijf D. Ras B.V. Fouragehandel A. E. Struik Fruitverkoop Damvereniging Abonneert U op Eilanden-Nieuws Een advertentie in Eilanden nieuw s heeft altijd succes W.Rikkenb.v. HOGCHEM Regionale ambtsdragersvergadering Geref. Bond z>n/ytyter//Gebr. deWaal in-enVerkoophuis Op het perceel van Gebr. van Es hoek Maaygroversweg-Perdamusweg, Nieuwe Tonge -Tel. 01875- 1319 mmm -Tel. 01875-2233 Ter gelegenheid van de kinderboekenweek (van woensdag 8 oktober tot en met zaterdag 18 oktober) houdt de gemeenschapsbibliotheek een kleurwedstrüd voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Voor de jeugd van 12 jaar en ouder is er een raadselwedstrgd. De kleurplaten en raadsels liggen al klaar op de jeugdafdeling van de bibliotheek. De ingekleurde platen en de oplossing van het raadsel kunnen ingeleverd worden tot en met dinsdag 14 oktober. Natuurlijk zijn er weer prijsjes te winnen, in de bieb komt een lijst te hangen waarop de prijswinnaars bekend worden gemaakt. Ook is er in de bibliotheek een boekententoonstelling van de jeugdboeken die dit jaar bekroond zijn met een gouden of zilveren griffel óf penseel voor het beste verhaal of de mooiste illustraties. Aan het einde van de kinderboekenweek heeft de bibliotheek samen met hetDiekhuus, het kindertheater „Plok" uitgenodigd. Zij komen vrijdag 17 oktober om half 2 „Rode, Sok en de wonderschone Piane" spelen in het Diekhuus. De kaartjes kun je kopen in de bibliotheek en in hetDiekhuus en kosten 3,50 (bij meer kinderen uit een gezin kost het eerste kaartje 3,50, maar voor de volgende kinderen 2,50). FAMILIEBERICHTEN Je had nog zoveel plannen je wilde nog zoveel doen. Na een leven vol toewijding en zorg voor zijn gezin, geven wij u kennis van het toch nog onverwachte heengaan, vem mijn lieve man, onze papa en opa BERT TROOST op de leeftijd van 66 jaar. M. W. Troost-van Dam Cobie en Jan Jeroen Mariëlle Liane en Co 1965 PS Heemskerk, 6 oktober 1986 Kingsford Smithstraat 31 Gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren woensdag van 19.30 - 20.00 uur in het Uitvaart centrum IJmond, Laan van Assumburg 95 a (hoek Corn. Geelvinckstraat) te Heemskerk. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 9 okto ber om 14.00 uur op de begraafplaats „Eikenhof', Marquettelaan te Heemskerk. Vertrek van het Uitvaartcentrum om 13.40 uur. Traditiegetrouw belegt het hoofdbestuur van de Geref Bond in de Ned. Herv. Kerk ook dit jaar weer een elftal ambtsdragers- vergaderingen, waarbij aandacht zal wor den geschonken aan het thema: „Heils zekerheid in een tijd van onzekerheid". De bijeenkomsten worden weer op vrij dagavonden gehouden. De regio VII Goe- ree-Overflal±ee en de provincie Zeeland wordt uitgenodigd voor D.V. vrijdag 10 oktober a.s. om 19.30 uur in „Onder de Wiek", ïUng 57 te Dirksland. De inleiding zal gehouden worden door het hoofdbestuurslid, ds. C. den Boer te Bilthoven, terwijl van de ontvangende gemeente (Dirksland) een lid van de kerke- raad de leiding zal verzorgen. Behalve ambtsdragers zijn ook kerkvoogden en Drukwerk nodig SOMMELSDIJK kan het U leveren leden van besturen van hervormd-gere- formeerde evangelisaties en afdelingen van de Geref Bond welkom. Op de avon den is een boekentafel aanwezig. Gezien de actualiteit van het onderwerp wordt op een goede opkomst gerekend. „Ernst nut en ontspanning '52" te Melissant Uitslagen van maandag 29-9-1986. Afdeling I J. Looy - A. Visbeen1-1 A. 't Jonk - J. Doom0-2 J. Non - B. Grootenboer1-1 Afdeling II J. Roozemond - K. Koppenaal.2 - O H. van Heukelen-Adr. Visbeen2-0 S. W. Keijzer - W. van Waasbergen2-0 T. Goedegebuur - M. Wiegel0-2 Afdeling III M. Arrias - P. Janssen2-0 S. Reigersberg - R. Moerkerke2-0 P. Grootenboer - L. Taal2-0 J. Schans - A. Brooshoofd2-0 Uitslagen bekerronde van maandag 22-9-1986: M. Arrias - J. Looy0-2 A. 't Jonk - J. Roozemond2-0 P. Janssen - R. Moerkerke2-0 M. Wiegel - K. Koppenaal0-2 B. Grootenboer - L. Taal2-0 Joh. Visbeen-H. vanHeukelen 2 - O S. Reigersberg-P. Grootenboer2-0 T. Goedegebuur - B. Visbeen0-2 S. W. Keyzer - W. van Waasbergen2-0 A. Visbeen - J. Doorn2-0 J. Schans - J. Non0-2 C. Visbeen - B. v. d. Spaan2-0 Bestuur en leden van de Huis vrouwenvereniging Dirksland en omstreken hebben samen een mode show georganiseerd waaraan letter lijk en figuurlijk een voorbeeld kan worden genomen, 't Was hard wer ken geblazen afgelopen dinsdag avond in de Schakel in Dirksland, waar meer dan 90 modieuze com binaties van truien, confectie, schoe nen, tassen en accessoires voor het voetlicht kwamen op de speelse klanken van pianist Rien Gielbert. Introductie De voorzitster van de huisvrouwenver eniging, mevrouw Jordaan, vertelde als inleiding van deze bijzondere huisvrou wenavond in het kort over het doel en de aktiviteiten van de vereniging. Met gepaste trots wees mevrouw Jor daan op het feit dat de modellen, de kapsters en de kleedsters allen leden van de vereniging zijn of naaste familie. Zelfs de toegangskaarten waren van de hand van de echtgenoot van één van de dames van de vereniging. Voor de presentatie van de show gaf ze graag de microfoon aan Cathy Westdorp, die zich met veel enthousiasme en kennis van zaken van haar taak kweet. Ontwapenend De show werd al meteen gestolen door Priscilla, een amper driejarige jongedame, die er schattig uitzag in een wollige trui van restjes en zich opperbest thuisvoelde op het plankier. De modellen samen op het podium. Misschien iets minder zorgeloos, maar met evenveel gemak liepen de volwas sen modellen door de volle zaal, die was opgefleurd met decoraties van de deel nemers en bloemen van Bloemen en tuincentrum Hogchem. Zes dames en twee heren toonden in een vlot tempo Neveda-truien van Miep Boe ter bij dames- en herenconfectie van Mo dehuis Braber, perfect gecompleteerd met schoenen van Keyzer Schoenen en tassen van Jordaan Lederwaren. Een representatieve keuze uit een geva rieerd assortiment, waarbij de damens Boeter, Braber, Keyzer en Jordaan als leden van de huisvrouwenvereniging de toon aangaven en de heren het sjouwwerk voor hun rekening namen. Van Indianen, Kelten en Middeleeuwen De toeschouwers kregen een duidelijk totaalbeeld van de nieuwe wintermode. De motieven en kleuren zijn vooral ont leend aan de oude Indianencultuur: hel dere kleuren, veterversieringen, naturel- kleurig leer en vedermotieven. Jeans en „western style" sluiten daarbij aan, in combinatie met naturel tassen. Van de Keltische folklore zijn rustiger motieven en kleurstellingen overgenomen. Grijstinten gecombineerd met wolwit, ka belmotieven, waarbij comfortabele schoe nen met stevige zolen, altijd-mooie plooi rokken en sportieve tassen van kwali teitsleer passen. Een chique sportieve stijl waarmee men eindeloos kan combineren. Ornamenten in middeleeuwse stijl kwa men het duidelijkst tot uiting in truien en schoeisel, zowel in contrast-kleuren als in ton-sur-ton versiering. Bijzondere kleurstellingen zijn in de mo de en voor wie durft zijn veel combinaties mogelijk. Voor de meer avant-gardistische smaak zijn de futuristisch georiënteerde mo dellen, waaronder de smal toelopende japonnen met brede schouders; comfor tabel, vrouwelijk en jeugdig gedistingeerd. Voor de wat oudere dames zijn er de meer traditionele japonnen en pakjes van goede merken, die altijd van pas komen. Eigen inbreng Voor ieders smaak en budget is er een ruime keuze, waarbij eigen fantasie een belangrijke rol speelt. Zo zorgde eigen fantasie van Miep Boe ter voor een prachtige turkooizen trui, het sluitstuk van de modeshow. Aan het slot van deze boeiende mode presentatie waren er bloemen en een woord van dank voor alle medewerkers, waarbij de belangrijke rol van de kleed sters niet werd vergeten. Schoonheidsspecialiste Lenie Kleyn- smit uit Dirksland zorgde er voor dat de modellen er steeds erg mooi uitzagen door de natuur een deskundig handje te helpen, in samenwerking met de kapsters. De toeschouwers waardeerden inzet, sa menwerking en vlekkeloze organisatie nog eens met een hartverwarmend ap plaus. Tot onze grote droefheid heeft de Heere uit onze familiekring weggenomen onze geliefde zorgzame tante en oud-tante ELIZABETH STOLK echtgenote van Pieter van Es op de leeftijd van 86 jaar. Neven en nichten Stolk Melissant, 5 oktober 1986 Voor de vele blijken van belangstelling ondervon den bij ons 40-jarig huwelijk, zeggen wij u mede namens onze kinderen en kleinkinderen hartelijk dank. H. A. ten Hove J. M. ten Hove-van Rossum Deltastraat 13 4306 BJ Nieuwerkerk REiNIGiNGSBEDRIJF DUUI^ BV VooVnvoordel.gemach.ne kunt U niet om P»"^ Neem b.v.die 200- KORTING Dokter van Rijswijk van 13 t.m. 19 oktober Waarneming door dokter Bulthuis. In afspraken maken, spreekuur en medicijnen afhalen komt geen verandering. 3 kg JAMES GRIEVE fl- COX ORANGE vanaf J 5,— per kist Golden Delicious Goudreinetten Hand- en stoofperen (alles pluk) Kortewee^e 40 DIRKSLAND Woensdag op de marlet in Sümmelsdijl( 2 bossen chrysanten ƒ5,- Verder leuke aanbiedingen bij: Bloemisterij-Tuincentrum Vroonweg 23 Dirksland Tel. 01877 - 1354 - 1390 TE KOOP 3-2-1 bankstel wengékast 2.50 m eetkamertafel teakh. 1-pers. bed ombouw Prijs n.o.t.k. 01870-2412 TE KOOP GEVRAAGD geil. of ged. inboedels bankstellen, eethoeken, gasfornuizen, koelkasten, kleuren tv's en stereo-app. enz. Maashaven 35 B Tel. 010 - 4 85 13 65 010 - 4 81 02 87 wm wm^Êmmm Wij hopen u a.s. donderdag 0 oktober van 14.00 - 16.00 uur het nieuwe verspreidingssysteem van Vogelsang, bestaande uit een sproeiboom met sleepslangen te laten zien. Ook wij zoeken naar een goed verdelingssysteem, zodat de drijfmest na controle op kwaliteit zeer zorgvuldig (als kunstmest) verspreid kan worden. Uw visie in deze is voor ons van groot belang. mm Mi \'^^''^^'^^''^^'.&»^»^&^''0'V^lli^»^,l^,,^^,,^y,^^y,Jf^^^^.^^y,^V^rt^^V^(^*^^K^V^ Reinigingsbedrijf Boon is een bedrijf dat zicfi gespecialiseerd fieeft in o.a. het uitvoeren van huisvuil- en containerdiensten. Voor de regio Goeree-Over- fiakkee vraagt zij Belangstellenden verzoeken wij hun sollicitatie te richten aan: m Afd. Personeelszaken Postbus 8005, 4330 EA Middelburg fantastische TIPMATIC 1047 Bij Rikken tijdelijk te koop met BERGEN OP ZOOM; Zuivelstraat 19, tel. 01640 - 35878 ROOSENDAAL: Nieuwe Markt 48 Kom en vergelijk i-/ -.!■■'' J«v'? «:;■'■:»<-■»/^<^■^'/■''< ■%'-^*?KK,'.->''»'.'^''^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 4