1 De vlag uit voor duizendste woning van Woningbouwvereniging Dirksland Politieberichten flome^iemaii Oefening braclit aiie liuipverieners uit gem. Goedereede op de been In ^t gouden boek Politlebericliten Twee auto's totall-loss bij botsing André Visbeen winnaar Ouddorp Fun Cup Strooinstoring zette Herkin|en in 't donker Oostflakkee 59e Jaargang DINSDAG 7 OKTOBER 1986 No. 5537 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie; Langeweg 13, Sommelsdijii Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief GOEDEREEDE - Auto inbraken De afgelopen week werden er in de gemeente Goedereede enkele personen auto's opengebroken. In Goedereede werd een auto van dhr. van L. uit Goe dereede opengebroken en werd uit de auto een radio-cassetterecorder, ter waarde van 1100,- ontvreemd. In Stellendam werd "een personenauto van dhr. M. uit Stellendam opengebroken en ook uit deze auto werd een radio-cassetterecorder ont vreemd. Een personenauto van dhr. v. G. uit Stellendam werd eveneens openge broken, uit deze auto kon niets worden weggenomen, daar 14 dagen geleden alles al was ontvreemd. - Loslopend vee Ook de afgelopen week ontving de rijks politie Goedereede meerdere meldingen omtrent loslopende koeien en paarden. Zeker met de mist van de afgelopen dagen een levensgevaarlijk iets. De eigenaren worden dan ook verzocht om de omhei ningen goed te controleren. MIDDELHARNIS - Graveren fletsen Zaterdagj.l. bood de groep Middelhamis inwoners de gelegenheid hun fiets te laten graveren. Hier maakten 115 personen gebruik van. Tevens was er die dag kijkdag voor gevonden rijwielen. Een klein aantal fietsen kon terug naar de eigenaar. - Diefstal benzine In de nacht van 5 oktober j.l. zag een inwoner uit Nieuwe Tonge dat een onbe kende man benzine uit een auto stal. Dat gebeurde door middel van een slang en een jerrycan. De man die zich aan de diefstal schuldig maakte werd aangehou den. Bij onderzoek bleek dat hij aanvan kelijk een valse naam had opgegeven. De auto waarmee hij reed was niet verzekerd en bovendien bezat de man geen rijbewijs. Zijn auto werd inbeslaggenomen. Hij had imniddels ongeveer 15 liter benzine uit een auto getapt. Deze auto was eveneens eigendom van een inwoner uit Nieuwe Tonge. De verdachte, een inworg' uit Hillegom, bleek tenslotte ook nog zijn betrokken bij onregelmatigheden welke de avond daarvoor hadden plaatsgev-^nden in een bar-dancing te Middelhamis. - Beschadigde auto Een inwoner van Ouddorp deed op 5 oktober aangifte terzake beschadiging van zijn personenauto. Door omstanders was er ter hoogte van een bar-dancing te Middelhamis een verkeersbord tegen zijn auto gegooid. Hierdoor ontstond er scha de aan zijn auto. Deze zaak heeft de politie nog in onderzoek. Trekt u uit bovenstaande foto niet gelijk de voor ons overigens vleiende konklusie dat we er direkt bij waren toen twee struise boerenmeiden na een joy-rit met pa's tractor tegen een voorwerp waren gebotst dat hen in hun drieste gang had gestuit. Gelukkig was 't maar schijn dat de dames er wat verfomfaaid bijlagen, vrijdagavond in een loods op het uitgestrekte terrein van camping „de Klepperstee" in Ouddorp. Ze waren twee van de vijftig Lotus-slachtoffers die deelnamen aan een grootscheepse alarmoefening waarin de paraatheid werd getest van de brandweer ploegen uit Ouddorp, Goedereede en Stellendam, de Rode Kraisploegen uit Stellendam en Ouddorp, de EHBO uit Ouddorp, de Ouddorpse Reddingbrigade en de Gemeentelijke Reddingsploeg, de vroegere BB. Verondersteld werd dat een Orion patrouillevliegtuig, bezig met het opsporen van vijandelijke duikboten voor de kust, in moeilijkheden was geraakt. Boven de Klepperstee en de Ridderstee had het munitie en zelfs dieptebommen verloren waardoor op beide locaties brand was ontstaan. Het vliegtuig zelf was met de bemanning in zee terecht gekomen en dat betekende werd voor de reddingbrigade en voor de Rode Kruisploeg van Stellendam die de uit zee aangevoerde gewonden verzorgde. Op drie lokaties op de Klepperstee, een zomerhuis, een nissenhut (zie foto) en de filmzaal was brand uitgebroken en waren 25 Lotus-slachtofFers verborgen, een heel karwei voor de Ouddorpse brandweer en het Ouddorpse Rode Kruis en de EHBO. Rode Kruis en Goerees' brandweer ontzetten vier slachtoffers uit een op de Vrijheidsweg gebotste en in brand gevlogen auto en op de Ridderstee werd bijzonder goed werk geleverd door de Gemeentelijke Reddingsploeg in samen werking met de brandweer van Stellendam. Tegen half elf kon de oefening worden beëindigd. Later zal nog een nabespreking worden gehouden waarin de aanpak zal worden besproken. De oefening heeft ca honderdvijftig deelnemers geteld en was zoveel mogelijk geheim gehouden zodat het voor de meesten als een volkomen verrassing kwam. Vrijdag a.s. jubileert CO.V. 'Middelhamis' D.V. vrijdag 10 oktober hoopt de Christelijke Oratorium Vereniging „Middelhamis" een jubileumcon cert te verzorgen in de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis. Opgericht op 12 oktober 1961 onder de naam Christelijk Gere formeerde zangverenigin „Sursum Corda", kan de vereniging terug kijken op 25 jaar, waarin vele con certen gegeven zijn. Naast kleine uitvoeringen zoals het zingen van Bachkoralen en de orgelmis van J. S. Bach, zijn ook grote werken uitgevoerd zoals het Weihnachtsoratorium en de Johan nes Passion van J. S. Bach. De CO.V. „Middelhamis" ver heugt zich dan ook bijzonder op dit jubileumconcert, waarvoor een fees telijk programma is samengesteld. Uitgevoerd worden: Cantate 140 van J. S. Bach „Wachet auf, mft uns die Stimme", Psalm 89 van Handel „My song shall be alway" en het „Dixit Domino", ,,Laudate Dominum" en het „Magnificat" van W. A. Mozart. Het concert begint om 20.00 uur. De kerk is vanaf 19.30 uur ge opend. Toegangskaarten a 10,- voor volwassenen en 7,50 voor CJP-houders, 65-f en scholieren zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij boekhandel Ariese, Muziekhan- del Bernard en de heer Staal, koster van de kerk en uiteraard 's avonds in de kerk. Na afloop van het concert is er een receptie in het verenigingsgebouw „De Hoeksteen", waar we samen met oud-leden de avond feestelijk willen besluiten. De thuisreis die de Sommelsdijkse fa milie J. Lugtenburg zondagmiddag per auto vanuit Ouddorp maakte, heeft via het ziekenhuis geleid. Daarheen werden ze per ambulance ver voerd nadat tussen Goedereede en Stel lendam hun auto frontaal gebotst had met een tegemoetkomende wagen die zich vlak voor hen uit de file losmaakte en op hun wegdek verscheen. De Toyota van de fam. Lugtenburg, zowel als de andere wagen raakten totall-loss; de inzittenden ook de passagier van de andere wagen, een jongeman uit Ouddorp werden ter observatie naar het ziekenhuis gebracht; alleen laatstbedoelde jongeman moest worden opgenomen. Frappant detail is dat de begeleidster van de Ouddorpse ambulance haar eigen zoon, bestuurder van de veroorzakende wagen, op de plaats van het gebeurde trof. In een bijzonder spannende finale heeft W.V. Goeree-lid André Visbeen afgelo pen zaterdag de vierde wedstrijd voor de Ouddorp Fun Cup op zijn naam gezet. Met zijn eerste plaats werd hij ook win naar van het overall klassement en kon daardoor de enorme wisselbeker, beschik baar gesteld door watersportvereniging Goeree, mee naar huis nemen. Op de tweede plaats van dit inmiddels bekende surffestijn voor Funboards eindigde Bas Arkenbout uit Nieuwerkerk. Derde werd Arwin Schilperoort. De zaterdag gevaren wedstrijd was de laatste in een reeks van vier wedstrijden voor Funboards, momenteel de meest populaire tak van het windsurfen. De eerste wedstrijd werd gevaren op de Gre- velingen, de tweede en derde op zee bij de Brouwersdam. Deze laatste weds trijd werd weer vanaf de Zuiddijk bij de haven gestart. Er werden vier manches gevaren. De besten daaruit moesten een finale varen voor de eindbesUssing. De ontknoping vond pas in de laatste twintig meter voor de finish plaats toen André Visbeen zijn naaste concurrent voor het overall klas sement, Bas Arkenbout, voorbij vloog. Door de matige wind afgelopen zaterdag waren de lichtere surfers echter duidelijk in het voordeel. Hierdoor moest Harry Westhoeve uit Ouddorp, een van de beste surfers uit de regio, die na drie wedstrijden eerste stond, noodgedwongen terrein en daarmee zijn eerste plaats afgeven. Harry hoopt volgend jaar echter weer sterk temg te komen. Bij de dames ging de strijd tussen Isa- belle Arkenbout uit Nieuwerkerk en An- nemieeke van Ringelestein van het surf- team Ouddorp. Isabelle, de lichtste van de twee werd uiteindelijk winnaar en zevende Vrijdagmiddag j.l. wapperde de vlag in de nieuwste straat van Dirlts- land, de Acaciastraat, in bestem mingsplan Dirksland-Zuid. Het was feest voor W.B.V. Dirlisland én voor de fam. Boshoven, aan wie de duizendste woning was toegewezen. Het is een aangepaste benedenwo- ning met bijzondere voorzieningen: geen drempels, extra brede deuren, een zeer ruime badliamer met beu gels aan de muur, een stretcher en een opklapstoeltje. Eigenlijli is het een dubbele woning. De twee wo ningen er boven zijn drie-kamer woningen. De voorzitter van W.B.V. Dirksland, dhr. G. Robijn, overhandigde mevr. Bos hoven de sleutels en een fraaie bos bloe men. De reaktie van mevr. Boshoven: „Ik hoop, dat het leste kèêr is, we hebben lang genoeg getobd en gedaen", sprak voor zichzelf. Tijdens een gezellig samenzijn in „de Schakel" voerde als eerste dhr. Robijn namens het bestuur het woord. Ze hadden gemeend hier enige aandacht aan te moe ten schenken daar het een mijlpaal was in de geschiedenis van de W.B.V., die tevens zijn 70-jarig bestaan vierde. De derde reden tot deze feestvreugde was het feit dat Dirksland heeft afgerekend met de woningnood. Dhr. Robijn gaf een over zicht van de geschiedeniss van de W.B.V., opgericht in 1916Hij constateerde dat de woningnood Weliswaar was opgelost maar dat een ander soort woningnood dreigt: die van de betaalbare woningen. Enkele staan leeg en toch is er een wachtlijst. Er is vraag naar goedkopere woningen vanwege de grote huurverhogingen. Toekomstige huurders zien liever uit naar een premie woning. Dhr. Robijn sprak zijn bezorgd heid uit over de vele subsidies die de woningbouwverenigingen leeg zuigen. Hij riep op om alles in het werk te stellen om het doel van de W.B.V. te handhaven: het bouwen en exploiteren van woningen zon der winstoogmerk. Die zorg van de W.B.V. kon ook burg. Oversier niet wegnemen. Hij vond het een zaak van de Rijksoverheid. Er is een drempel wat betreft de dure woningen. Dat er zich een ander soort woningnood begint af te tekenen meende ook de bur gemeester. Hij sprak verder zijn grote waardering uit voor het bestuur van W.B.V. Dirksland. De leden hiervan zijn allen vrijwilligers die vaak een ondank bare taak hebben. Voor zo'n baan moetje wel een grote sociale bewogenheid heb ben, aldus de burgemeester. Namens het gemeentebestuur bood hij zijn hartelijke gelukwensen aan. Dit deed ook dhr. Vroegindeweij van het gelijk namige Architektenburo. Hij mocht dat doen namens een aantal bedrijven die in de afgelopen jaren hebben meegewerkt aan de uitbreiding van het woningbezit van de W.B.V. Hij prees de samenwer king die er altijd geweest is. In een vorm van samenleving vond hij dit van groot belang, omdat er niet alleen binnen de woningen geleefd moet worden maar dat de woonomgeving ook gezamenlijk be leefd wordt en dat dit een grote mate van verantwoordelijkheid met zich meebrengt. Hij wilde dit symboKsch onderstrepen met de aanbieding van een tekening gemaakt door de beeldend kunstenaar Toni Bur gering uit Rotterdam. Deze tekening beeldt uit de opdrachtgever, de architekt en de bouwers. Gelukwensen werden verder nog aange boden namens de woningbouwverenigin gen op Goeree en Overflakkee, dhr. Stuur man, en door de voorzitter van W.B.V. „Middelhamis", dhr. v. d. Waard. Beiden prezen de goede samenwerking tussen de verenigingen. Dhr. H. Meindert te Gouda heeft bericht ontvangen opgenomen te zijn in het gou den boek van het Joods Nationaal Fonds, dat is gevestigd te Amsterdam. De thans 76-jarige heer Meindert heeft zich jaren lang beijverd t.b.v. de bekostiging van Verpleegkundige hulp aan Israëlische zie kenhuizen in het kader waarvan hij 2.700.000,- bijeen heeft gebracht. In middels heeft dhr. Meindert i.v.m. zijn leeftijd zijn werkzaamheden voor de Ned. Sticht. „Verpleegkundigen voor Israël" beëindigd. in het totaal klassement. Verwacht wordt dat dit jonge surftalent in de komende jaren hoge ogen zal gooien in de top van de Nederlandse surftvereld. Met deze laatste Funboardwedstrijd van het seizoen heeft watersportvereniging Goeree uit Ouddorp een bijzonder spek- takulair watersportseizoen afgesloten. Onder leiding van de voorzitter van de surfcommissie Dick van Damme werden (met hulp van het Surfteam Ouddorp) zeven grote wedstrijden georganiseerd waaronder een Nederlands kampioen schap en de bekende Hompelvoetrace. Het surfgebeuren op de kop van Goeree heeft hierdoor inmiddels landelijke be kendheid gekregen. Ook volgend jaar zal W.V. Goeree weer een respectabel aantal surfwedstrijden organiseren waaronder de wedstrijden Nederland-Duitsland en de Benelux-kampioenschappen Mistral bij strandpaviljoen De Kous. Einduitslag vierde wedstrijd: 1. André Visbeen; 2. Bas Arkenbout; 3. Arwin Schilperoort. Damesklasse vierde wed strijd: 1. Isabelle Arkenbout; 2. Anne- mieke van Ringelestein. Overall klassement: 1. André Visbeen; 2. Bas Arkenbout; 3. Harry Westhoeve; 4. Renee Biesheuvel; 5. Jaap Santifort; 6. Stefan Hameeteman; 7. Isabelle Arken bout; 8. William Akershoek. Overall klas sement dames: 1Isabelle Arkenbout; 2. Annemieke van Ringelestein. Extra kerkdienst Ger. Gem. STAD AAN 'T HARINGVLIET - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse. OOLTGENSPLAAT Inwisselen vakantiebonnen Vakantiebonnen „Landbouw" kunnen worden ingewisseld bij de heer L. Beijer, Weesmolenstraat 2 te Ooltgensplaat op donderdag 9 oktober a.s. tussen 19.00 en 21.00 uur. MELISSANT - Ophalen oud papier - Morgen (woensdag) wordt weer oud pa- pie opgehaald. Graag goed gebundeld, tijdig gereed zetten s.v.p. Een stroortistoring die voor sommigen anderhalf uur heeft geduurd, heeft zater dagavond Herkingen, Battenoord en een deel van Nieuwe Tonge in 't donker gezet. De preciese oorzaak werd door'de Emgo nog niet achterhaald, maar door om- schakeUngen uit te voeren werd het stroomcircuit weer gesloten. De Emgo heeft de aanleg van een nieuwe voeding 50 l^V Station-Herkingen in uit voering. Eén-derde deel daarvan is al gelegd, maar het overige deel wacht op het gereedkomen in ruilverkavelingsver- band van de bermen van de Groene weg en de Vroonweg. Waimeer die nieuwe voeding volgend voorjaar is gerealiseerd zullen sto ringen weliswaar niet uitgesloten zijn maar het omschakelen kan in die gevallen veel sneller plaats vinden. - Auto-inbraken In de nacht van 29 op 30 september 1986 zijn er in de gemeente Oostflakkee op een vijftal plaatsen auto's opengebroken. Dit gebeurde door een mitje in te slaan en daarna voornamelijk de radio en cassette recorder weg te nemen. In één geval bleef het bij een poging daar de bewoner wakker werd. De inbraken vonden 2x plaats in Oude Tonge, 2x in Den Bommel en lx in Ooltgensplaat. Totale waarde van het ontvreemde bedraagt ongeveer 4500,- In de nacht van 29 op 30 september 1986 is de landbouwtraktor van A. H. W. te Den Bommel weggenomen vanuit een loods aan het Bosland. De traktor stond in een afgesloten stalling, maar dat was voor de dieven geen probleem. De Ford-trak- tor, die blauw van kleur was, had een waarde van ongeveer 13.500,- - Diefstal auto In de nacht van 2 op 3 oktober 1986 gelukte het onbekenden een stuk hek te verwijderen van het garagebedrijf Buijs aan de Provincialeweg te Oude Tonge. Hiema konden ze kiezen welke auto ze wilden hebben. Ze namen maar een Por sche mee, ter waarde van 50.000,-. Mocht u de ontvreemde Porsche zien; het type is 911 SC TARGA en de kleur is wit met het kenteken GB-02-GL. - Inbraak werkkeet In diezelfde nacht is er enig gereedschap ter waarde van ongeveer 300,- ont vreemd vanuit een werkkeet in de Van Halenstraat te Oude Tonge. Het slot van de werkkeet, dat gebmikt werd als mate riaalopslag, is geforceerd. topkwaliteit, goede h n voordelige prijien: FOTO FILM-REPORTAGE-VIDEO COMPUTER ^-|.I,.I.II.>||*| Weststraat 35 Molenweg 4 Quaüo'p - Telefoon 01878WI2 en 2120 Filiaal Renesse Pnnlshop Hogeioom 172 Telefoon 01JI6-241X) - Diefstal traktor

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1