Middelharnis werd inderdaad een ,,tipgemeente^M Nog enkele weken stank in Stadse Boudewijnstraat een VERKOPER V N.V. Emgo mikt op blijvende zelfstandigheid Rode Kruis afd. Ouddorp Voor al uw Zonwering en Raamdecoratie De Zonweringspecialist DE ZONWERINGSPECIALIST Gasontploffing in Diricsland biaast aciiterlcamartie op Predikbeurten Gasten gevraagd EILANDEN-NIEUWS is het blad voor uw familieberichten Lampionoptocht i Dam- en Schaaicvereniging „Ontspanning" te Ouddorp Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS" VRUDAG 3 OKTOBER 1986 Raad ziet het zitten: Zoals we 't in een artikel op de voorpagina van dit blad al voorzichtig hadden durven veronderstellen, zo is het in de gisteravond gehouden vergadering van Middelharnis' gemeenteraad ook gegaan; Middelharnis is „tipgemeente" geworden! Zij die de gemeente kunnen tippen over wellicht in vestiging in Middelharnis geïntesseerde bedrijven kunnen straks de rijen sluiten al zal het zo moest de raad vrezen die vaart niet lopenToch nam elk van de raadsleden het avontuur, vanuit een behoefte tenmiste wat te doen in het promoten van Middelharnis' bedrijfsvestigingsmogelijkheden. Instemming kwam bij monde van mevr. Vemooy van de PvdA-fraktie (waaraan dhr. A. Tiggelman i.v.m. vakantie ontbrak), zowel als uit de VVD-fraktie bij monde van dhr. Kersbergen, al bekende deze er eigenlijk wat om te hebben moeten lachen. Toch vond hij het een goede zaak alles in het werk te stellen in Middelharnis meer bedrijvigheid te krijgen. Dhr. K. van de Ketterij SGP) had ook zijn bedenkingen over het te verwachten effect: „Wij vragen ons af of er veel inzit", liet hij de voorz. burg. van Welsenis weten, overigens bezet met de hoop dat er werkelijk wat uit komt waarbij dhr. van de Ketterij aantekende dat er duidelijk méér dan dit aan het scheppen van werkgelegenheid zal moeten worden gedaan. Ook dhr. Rijvers VDB) leek niet al te verwachtingsvol over het effect van de status van tipgemeente, wetend als hij was van het geringe effect in sommige van de overige tipgemeenten, terwijl één van hen (de gem. Schagen) er zelfs nog niet in was geslaagd ook maar één m^ te slijten. „Een erg goed idee" werd het genoemd door mevr. van Eek die aan haar instemming de hoop verbond dat Middelharnis erg veel tipgeld uit te keren krijgt! In zijn beantwoording stelde raadsvoorz. burg. van Welsenis de raad in kennis van een volgende week te houden persconferentie in „Nieuwspoort" te Den Haag waar bekend zal worden gemaakt dat de tipgemeenten samen al een ton aan tipgeld hebben uitgekeerd. De voorz. vond het zeker nuttig zich bij de overige tipgemeenten aan te sluiten, temeer omdat daaruit ook andere kontakten dan verkoop van industriegrond voortkomen die evenzo waardevol kunnen zijn. De aktie zal enkele jaren duren, zichtbaar gemaakt door het tipbordje dat door de voorz. thans aan de raad werd getoond. Zó suggestief werd er in de gisteravond gehouden raadsvergadering gesproken over stankoverlast in de Stadse Boudewijnstraat datje byna kon ruiken wat daar fout zit. Een poreuze riolering in een door olie vervuilde bodem zorgt voor een odeur waar de bewoners door worden geplaagd. „Jarenlang al", kon dhr. Rijvers (VDB) verzekeren en hij kan het als oud-bewoner van die straat weten! Dhr. Boender had in een schrijven aan de raad zijn nood over de stankoverlast geklaagd. Zijn klacht ondervond heel wat begrip. „Een teken aan de wand dat inwoners al jarenlang gehinderd worden", vond dhr. Rijvers. Ook dhr. van de Ketterij (SGP) betitelde het als een „ongehoorde zaak". Weth. Koppelaar, aan wie de beantwoording van dit onwelriekende onderdeel was, kon gelukkig uitzicht op verbetering geven. Omdat er sprake is van aanzienlijke bodem verontreiniging door olieprodukten is het van de zijde van de Provincie niet toegestaan in de grond te graven teneinde een nieuw stuk riolering te leggen. Er is door de Provincie nog geen uitspraak gedaan over de vraag of het verontreinigde gebied al of niet zal worden gesaneerd. Anno 1986 kon ook moeilijk meer een man het riool worden ingestuurd om van binnenuit dichtingen aan te brengen, zodat slechts een mechanische mogelijkheid rest, waarvan de uitvoering vandaag (vrijdag) besproken zal worden. In de riolering wordt dan een kunststof binnengebracht die middels hoge druk tegen de binnenwanden wordt geperst en zo voor een afsluiting van de lekken kan zorgen. Er bestaat goede hoop dat de stankproblemen over 4 a 5 weken zullen zijn opgelost. Wij zoeken voor onze HERENAFDELING leeftijd 19 - 25 jaar. Opleiding: Mavo/Havo MBO Commerciële aanleg Enige ervaring geniet de voorkeur MIDDELHARNIS TEL. 01870 - 2794 In de kring van vertegenwoordigers van aandeelhouders (de Gemeenten) van de N.V. Emgo heeft de Pres. Comm. van het energiebedrijf, burg. van Velzen van Goedereede gereageerd op de berichtgeving in o.a. ons blad over een mogelijke fusie tussen de Prov. Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) en de Emgo, berichten die zo wist dhr. van Velzen bij het personeel een begrijpelijke onrust hebben doen ontstaan. Ook op de vergaderingen van de Raad van Commissarissen vormt het een weerkerend onderdeel van gesprek, waarom dhr. van Velzen er behoefte aan had de meest actuele informatie te verstrekken. Er is een gesprek geweest met de voorzitter van de ingestelde regionale Reorganisatie Commissie Ir. Dalebout, welk gesprek ertoe geleid heeft dat Ir. Dalebout de landelijke commissie zal peilen naar de bereidheid de Emgo haar zelfstandigheid te laten behouden. Dhr. van Velzen deelde mee dat er landelijk gezien slechts 3 4 bedrijven zijn die zich kunnen beroepen op een omstandigheid die tot zelfstandigheid aanleiding zou kunnen geven. De berichten over een „vrijage" tussen beide eerder genoemde bedrijven noemde dhr. van Velzen onjuist; er is slechts sprake geweest van een zeer voorlopig oriënterend gesprek waar niets konkreet uit is gekomen. Het was niet meer dan een door de PZEM aangevraagde verkenning. Proefschrift over voorspelling stormvloeden De 30-jarige A. W. Heemink, sinds 1985 sectorleider toegepaste wiskunde bij de Dienst Informatieverwerking van Rijks waterstaat in Rijswijk, promoveerde don derdag 2 oktober aan de Universiteit van Twente tot doctor in de technische weten schappen op het voorspellen van storm vloeden. Zijn proefschrift is getiteld: Storm surge prodiction using Kalman filtering. Hij bestudeerde daarvoor de belangen die in het geding zijn bij een zo vroeg mogelijke en optimale stormwaarschu- wing te weten de Oosterschelde, de Dijk bewaking, de Maasgeul en de Eurogeul met de scheepvaart daarin in de Noordzee. Hij voerde een techniek in, die beroemd is geworden in de ruimtevaart, de techniek van Kahnan filtering. Het onderzoek dat hij mocht instellen bij zijn in dienst treding bij Rijkswaterstaat in 1981 heeft 1 miljoen gulden gekost. SINT ANNALAND Aardappelveiling van dinsdag 30 september 1986 Doré gewone 0,22. Bintjes gewone 0,13 - 0,18. Bintjes bonken 0,20 - 0,26. Bintjes drielingen 0,11. Bintjes kriel 0,57. Première gewone 0,15. Eigenheimers gewone 0,24 - 0,31. Pilstar gewone 0,28 - 0,31. Irene gewone 0,24 - 0,26. Aardappelprijs per kilogram. Aanvoer: honderd en acht en twintig ton. NIEUWE TONGE Zaterdagavondjeugdwerk D.V. zaterdag 4 oktober a.s. vangt het zaterdagavondjeugdwerk weer aan. De eerste avond wordt een spel georganiseerd. Komen jullie ook? Alle jongelui welke het voortgezet onderwijs bezoeken van harte welkom. Vanaf 19.30 uur is „Elim" ge opend. Sluiting, als gebruikelijk, ca. 22.00 uur. MIDDELHARNIS Verkoping De Vrouwenvereni ging „Bid en Werk" van de Oer. Gem. hoopt a.s. dinsdag verkoping van ge maakte goederen te houden, van 's mor gens 10 uur tot 's avonds half acht in het Verenigingsgebouw bij de kerk. Dam- en Schaakver. „Dirksland" Uitslagen van maandag 29 sept. 1986. Dammen; afdeling 1: H. Grootenboer-C. A. v. Welie.O - 2 B. Roetman - J. Stolk0-2 A. van Rossum - K. de Munck O - 2 M. V. 't Geloof-Joh. Koppelman1 -1 Afdeling 2: J. V. d. Bos - W. Nieuwland2-0 H. de Munck - J. Knöps0-2 C. V. d. Kroon - P. v. d. Groef O - 2 Schaken: A. Tuinstra - F. van Astafgebr. H. Zorge - W. Stolk1-0 L. V. d. Kroon - J. C. de Jong0-1 W. van Veen - T. Wolfert1-0 H. Bal - J. van 't Geloof0-1 D. Nooteboom - D. Wolfert0-1 Plasma-avond De grote dank van de Rode Kruis afd. Ouddorp gaat uit naar alle donoren en medewerk(st)ers die het gezamenlijk mo gelijk hebben gemaakt dat er 440 een heden bloed konden worden afgenomen. Dit geweldige resultaat kon worden be reikt dankzij veler medewerking. De verloting De prijzen van de verloting zijn gevallen op de no.: Ie prijsop no.: 752 2e prijsop no.: 1251 3e prijsop no. 966 4e prijsop no. 871 5e prijsop no. 280 6e prijsop no. 485 7e prijsop no. 1045 8e prijsop no. 1074 9e prijsop no. 613 10e prijsop no. 1069 De prijzen kunnen tegen overleg van het winnende lot worden opgehaald op Bok- weg 10 te Ouddorp. Ook hier allen bedankt voor uw steun aan het Rode Kruis bewezen door het kopen van de loten. Opleiding tot help(st)er R.K.K. Op dinsdag 7 oktober start de Rode Kruis basisopleiding in het Rode Kruis- gebouw aan de Molenweg 3a. Aanvang 20.00 uur. Mocht u in het bezit zijn van een EHBO diploma en er nog iets bij willen leren over ziekenverzorging en ziekteleer, en de aan pak van grootschalige hulpverlening, kom dan a.s. dinsdagavond eens even langs om te praten over de mogelijkheden die het Rode Kruis hiertoe biedt. Jeugd Rode Kruis Helpen is niet alleen een zaak voor volwassenen. Jij kunt natuurlijk ook hel pen, op je eigen manier. Nou speciaal voor de jeugd en jongeren vanaf 11 jaar en ouder is er het Jeugd Rode Kruis. Je kunt lid worden van de plaatselijke Jeugd Rode Kruis groep in Ouddorp. Wil je meer weten over het Jeugd Rode kruis kom dan a.s. donderdag 9 oktober naar het Rode Kruisgebouw aan de Mo lenweg 3a te Ouddorp. Aanvang 18.30 uur. Waar u alles kunt horen en vragen over de Jeugd Rode Kruis opleidingen en wat het Jeugd Rode Kruis verder inhoudt. Onder het motto van het Jeugd Rode Kruis „Kijk eens om je heen en help een handje" gaan we van start met de nieuwe opleidingen voor Jeugd EHBO A voor 11 tot 13 jaar en jeugd EHBO B voor 13 tot 15 jaar. Knikarmterrasschermen in div. uitvoeringen tot 14 m. Rolluiken Aluminium met toplaag (eigen fabrikaat). Uniek evt. 2 of 3 in een bak. Verticale lamelgordijnen enorme keuze. Rolgordijnen 1 week levertijd. Rolhorren - hordeuren - vaste horren. Vlakhangende buitenzonwering. Onderdelen en reparatie enz. Wij geven eciite korting op kwaliteit Alle door ons geleverde produkten zijn voorzien van een Romazo Garantie certificaat. Erkende Romazobedrijven garanderen dienstbetoon en betrouwbaarheid. Kom, kijk en vergelijk bij de Zonweringspecialist Voorstraat 52-54 Dirksland W 01877-3583 (of maak eens een vrijblijvende afspraak) Geopend dinsdag t/m zaterdag 09.00- 17.00 uur. Vrijdag koopavond, (tevens op vrijdag en zaterdag spec, showdagen) Q2D3D Het achterkamertje werd zwaar gehavend. De achterkamer van de woning Korteweegje 17 te Dirksland is woensdagavond door een gasexplosie uit elkaar gereten. Muren en dak werden grondig ontzet. De explosie deed zich even na achten voor toen dhr. Cor de Bruin het elektrische licht ontstak. Hij wilde de achterkamer als slaapkamer inrichten voor zijn moeder, de 77- jarige mevr. Jac. de Bruin-Holleman die a.s. maandag uit het Verpleeghuis „de twee bruggen" te Rotterdam ontslagen zou worden. Nu haar woninkje voor een deel onbruikbaar is geworden zal worden getracht haar verblijf in het verpleeghuis te verlengen. Op het moment van de explosie heeft de kamer volgestaan met gas, vermoedelijk tengevolge van een lek dat zich direct buiten de woning bevond. Zondag 5 oktober 1986 OUDDORP -Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof, v.m. bediening Heilige Doop - Ger. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.30 uur ds. A. Moer kerken - Ger. Kerk 10.00 uur ds. van Westenbrugge en 17.00 uur dhr. A. v. d. Schee - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. F. J. Modderkolk, Vlissingen. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. H. Westerhouten 18.30 uur ds. J. A. H. Jongkind, Brandwijk. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée; koUekte zit plaatsen - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. A. V. d. Schee en 17.00 uur ds. J. Linge. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vlietstra jr., opening winter- werk en 18.00 uur kand. A. L. van Zwet, Katwijk aan Zee; extra koUekte vrije zitplaatsen- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. T. Talsma, Drachten - Ger. Gem. in Ned. lO.OQen 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Herk, Sint Annaland en 18.00 uur kand. H. Bom, Dordrecht; extra kollekte onderhoudsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kollekte quotum - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, Heidelberger Ca techismus zondag 1 vr. en antw. 1; kollekte diakonie - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Berveling. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. Joh. de Rijke; extra kollekte schuld- delging en 14.30 uur samenzangdienst. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur kand. H. Klink, Putten en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte Verpleegkundigen Israël-Herv. „Exo dus" Gem. 10.00 uur ds. S. A. Eve- lein, Rozenburg- Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. M. v. d. Sluis, Kerk- werve - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur (H.A.) ds. W. J. v. d. Hoek - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) lO.OOuurds.G. J. Spijker en 16.30 uur lezen. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. Verheul, Tholen; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte vrije zitplaatsen- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg; extra kollekte kerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. M. A. Kuijt, Lisse en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; extra maandelijkse kollekte - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur kand. Boon stra, Amsterdam. DEN BOMMEL- Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos; nam. opening winterwerk; extra kollekte plaatselijk jeugdwerk-Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Sijtsma en 16:00 uur drs. T. Moll. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. W. van Gorsel, Gouda en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, Heidel berger Catechismus zondag 1; extra kollekte kerk - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur dhr. van Nugteren, Nieuw Zeeland. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Kruijmer. ZIERIKZEE - Evang. Lutiierse Gem. geen dienst SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. YERSEKE - Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. A. W. v. d. Plas, Bergambacht. Uitslagen van 22 september 1986: Dammen; afdeling 1: J. ten Hove - J. Moerkerk0-2 A. Meijer - K. Tanis0-2 C. Mierop - J. Westhoeve1-1 Afdeling 2: C. Akershoek - K. WesthoeveO - 2 A. van Huizen - L. Moerkerk1-1 Sclialcen; afdeling 1: K. V. d. Wende-J. W. Tanisafgebr. G. J. M. van Alebeek - P. Westhoeven.gesp. A. J. Kastelein - E. Santifort1-0 M. Breen- J. Grinwis1-0 J. Soeteman - C. WassenaarVi-Vi Afdeling 2: P. J. Glerum - W. H. M. van GeelenVi-Vi N.A.L.vanDoom-A.Verhage ...1-0 M.H.J.vanDoom-F. Troost1-0 Jac. Santifort-J.W.J. Breven.gesp. Uitslagen van 29 september 1986: Dammen; afdeling 1: K. Tanis - C. Mierop2-0 J. Visbeen - A. Meijer2-0 J. Moerkerk - C. Tanis2-0 J. Westhoeve - J. ten Hove2-0 Afdeling 2: L. Moerkerk - C. Akershoek2-0 H. Tanis - A. van Huizen0-2 Schalcen; RSB-competitie: Het Houten Paard 2 - Ontspanning 1IVi-liVi (voorl.) Van de 2 afgebroken partijen zal 1 partij voor Ontspanning in winst worden om gezet. De 2e partij zal vermoedelijk in remise eindigen, hoewel de speler van Het Houten Paard iets beter staat. De eind stand zal daardoor waarschijnlijk 4-4 wor den. OOLTGENSPLAAT De Oranjevereniging organiseert heden vrijdagavond om 7 uur vanaf Verenigings gebouw „'t Centrum" een lampionop tocht t.g.v. het gereed komen met de ingebruikname van de Oosterschelde- werken van de Deltawerken. Medewerking wordt verleend door het Tamboer- en trompetterkorps burg. W. M. van der Harst. Technische School Middelharnis: De afdeling Consumptieve Techniek van de Technische School te Middelharnis leidt o.a. op voor koken en serveren in de horeca-sector. Om de leerlingen in staat te stellen voldoende ervaring op te doen om met succes het examen af te leggen, organi seert de school steeds op dinsdagmiddag diners die toegankelijk zijn voor een ieder die de rol van gast wil vervullen in een onderwijsleersituatie. Opnieuw wordt die gelegenheid geboden op: dinsdag 7 olrtober, aanvang stipt om 17.00 uur; einde om 19.00 uur. Plaats: restaurant van de Technische School, ingang oude plein a.d. Secr. Nij^- straat te Middelharnis. Prijs: 10,- voor een vier gangen menu. Koffie en drankjes voor eigen rekening. Menu: Elke week is er een standaard menu, dat bij reservering telefonisch kan worden opgevraagd. Reservering: Op schooldagen tussen 8.00 en 17.00 uur tot uiterlijk maandag 17.00 uur voorafgaande aan de gewenste dinerdatum. Telefonisch onder nummer 01870 - 5444. Vermeld uw naam, aantal plaatsen en uw telefoonnummer. Capaciteit: maximaal 24 plaatsen. j Erkend Md: Vereniging van RolluiKen- IT"VTïn70 Zonweringbedrijven Erkend Installateur Somfy autom. besturing en aandrijvingen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 2