INGESPfiSKMST.... NIEUWS uit de Kerken Jubileumconcert in IVliddeiiiarnis Mestbemonstering op het land biedt directe controle Duivensport Dirksland dhr. P. Kamp, Ooltgensplaat Je trouwdag Uniek in je leven! exclusief bruidsboeket Bloemenhuis Korteweg Nieuwe methode geïntroduceerd Terug in de tijd. De deuren van de smidse van Kamp staan wijd open. Een leerjongen draait het zware slijp- wiel, het smidsvuur laait hoog op. Op de Voorstraat heerst een gezellige bedrijvigheid. Geluiden die de dag zo met zich meebrengt, worden overstemd door die van snuivende paarden en hoefgetrappel. Een hamer slaat op het aambeeld. Er wordt hard gewerkt. Tijdens het gesprek met dhr. Kamp keert in mijn ge dachten dit straatbeeld steeds terug. Zelfsdegeur, diehet beslaan van paarden met zich meebrengt, meen ik te kunnen opsnuiven. Kamp vertelt: „ik was nog maar 14 jaar toen ik leer jongen werd in een smederij te Fijnaart, waar ik geboren ben. Op m 'n zestiende besloeg ik al in m 'n eentje paarden. Ik leerde koeien kappen, d.i. het glad maken van de hoeven, en verder leerde ik alles wat nu gespecialiseerde beroepen zijn zoals bankwerker, lasser, plaatwerker, enz. Een dorpssmid kon veel. Ik legde bandjes om klompen en soldeerde pannetjes want vroeger werd alles nog gerepareerd.... In 1953 is hij met zijn vrouw, ook een Fijnaartse, naar Ooltgensplaat gegaan. Hij las een advertentie in het vakblad en drie weken later was hij eigenaar van een smederij. Door de jaren heen is hij een echte „Plaetenaer" geworden. Het verenigings leven kon op zijn volledige inzet rekenen. En nu, zo rondkijkend in de smidse, zijn nog talrijke sporen van dit oude ambacht te vinden. Tientallen hoejijzers en schrepels hangen aan de muur. Waar de werkstal was, de „traveille" aldus Kamp, zijn paalaf- drukken op de vloer zichtbaar. Het aambeeld van 239 kg. staat er nog en de kooltjes liggen klaar om gebrand te worden. Van tijd tot tijd laat dhr. Kamp het vuur weer opgloeien om voorwerpen te maken. In zijn tuin be wonder ik een zelfgemaakte zonnewijzer. Meer fraaie werkstukken laat hij me zien. Ik merk op dat hij in zijn beroep ook heel kreatiefis. „Aan het eind van de oorlog maakte ik veegblikken van achtergelaten Engelse granaathulzen; het is voor mij een uitdaging om iets te maken maar als het af is blijft het vaak in een hoekje liggen Om gezondheidsredenen mag hij niet veel meer doen. Graag was hij nog eens op karwei gegaan met de veld- smidse, wat hij altijd met veel plezier deed. Gelukkig kan hij af en toe eens op een braderie demonstraties geven en ik weet zeker dat hij daar ook het publiek een groot plezier mee doet.... T.K Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-N ieuws, Post bus 8, Middelharnis, met in de linker bovenhoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden ge publiceerd. 9t90KTEn Tijdens onze vakantie in 't buitenland kreeg onze dochter oorontsteking, waar van ze vaker last had. We wisten welk medicijn we nodig hadden, maar daar voor was een doktersrecept nodig. We belden een arts en vroegen hem het recept uit te schrijven, zodat we daarmee naar een apotheek konden gaan. Dat gebeurde, maar die dokter schreef een rekening uit voor een consult. Nu krijgen wy van het ziekenfonds dat geld niet terug, omdat de dokter geen recht had op dat bedrag. Wat nu? Antwoord: Het bleek een heel gedokter te zijn met die rekening van bedoelde dokter. De meningen bleken aanvankelijk verdeeld, maar toen wij 't hogerop zoch ten, vernamen we toch, dat u wèl recht hebt op uitbetaling van dit „telefonisch consult". In het algemeen kunnen wij hieraan toevoegen, dat in zulke zaken geval voor geval wordt beoordeeld. U kunt nu de rekening langs de normale weg indienen en dan kontakt opnemen met de verzekerden-adviseur van het betr. zieken fonds, of evt. ziekteverzekeringsmaat schappij. Men haalt dan het dossier van de verzekerde erbij en bekijkt alle omstandig heden van de patiënt U moet natuurlijk uitvoerig omschrijven wat er wel (of niet) gebeurd is, met data en zo mogelijk met de bewijsstuldcen, zoals het recept of althans de namen en adressen van dokter en apo theek. Werd de rekening al eerder in gediend en toegelicht, dan kunt u nu naar uw vorige brief verwijzen. HUPS MST Pit HUPS In spruiten en boerenkool zitten veel rupsen. Hoe verdrijf ik die met een liefst milieuvriendelijk middel? Antwoord: De beroepsteler heeft daar bepaalde middelen voor, maar nu het om een beperkte oppervlakte gaat, adviseren wij u die rupsen met de hand weg te vangen. Als u kinderen te hulp roept en ze een beloning in uitzicht stelt, zullen zij graag (vele) helpende handen bieden. En de natuur helpt in de regel ook een handje in de vorm van hongerige vogels. Dat is metterdaad het beste voor het milieu. 8eiASTIM9VJtlJ Mijn huis heeft mij f 35.000,- gekost. Mag ik dat nu voor f 70.000,- verkopen en hoeveel belasting betaal ik dan over de winst? Antwoord: Als er geen bedrijf in geves tigd is en het een zuiver particuliere ver koop betreft, wordt deze winst niet als inkomen beschouwd en is er dus géén belasting over verschuldigd. 0€ GROTE VeRG€L€HS Bij het bijwerken van m 'n tuinmeubelen zag ik, dat de bovenkant flink vergeeld was. Wat moetje doen om dat te voor komen? Antwoord: Vergelen is een kleurveran dering ten gevolge van de chemische re actie die door inwerking van het licht (en dan vooral het ultra-violet licht) en ook wel door zuurstof aan het oppervlak van allerlei materialen optreedt. Dat gebeurt bij papier, maar ook bij textiel en verf stoffen. U geeft niet op of u houten, me talen of kunststof meubelen bezit, maar vergelen komt in alle gevallen voor, ook bij geplastificeerd materiaal. Het enige preventieve middel is: uit de zon houden! Maar omdat u tuinmeubelen juist bij zon nig weer gebruikt, raden wij u aan houten of metalen exemplaren opnieuw wit te schilderen. Sterk vergeelde textiel zal in de regel ook verweerd zijn en kan worden vernieuwd. Stoelen van of met plastic zult u in hun geheel moeten vervangen, als de kleur u niet langer aanstaat. Qir-BUIZEH Kan ikfluorescentiebuizen die niet meer werken, stukslaan, of moet ik ze in hun gehele lengte aan de vuilnisman mee geven? Antwoord: Pas maar op met die FL, TL en SL-iampen. In sommige buizen is berylliumzinksilicaat verwerkt vanwege de fluorescerende werking, en dat is nog giftiger dan arsenicum. Een concentratie van 1 milligram per kubieke meter lucht zou „bijna zeker dodelijk" kunnen zijn, aldus een vakblad. Maak dus geen FL- buizen kapot, maar geef ze mee als er afval wordt opgehaald die schadelijk is voor het milieu. Maak zelf ook nooit zg. half geleiders, transistors, thyrystoren, dioden, kathodestraalbuizen (t.v.) of röntgenbui- zen open, sla ze niet stuk, kom er niet met vuur of zuur bij, of zuig de inhoud niet op. OVP UHifOKM Vooreen toneelstuk moeten we verschil lende historische uniformen namaken. Waar vinden we boeken en voorbeelden uit die div. tijdperken bij elkaar? Bij ons in de buurt hebben ze niet alles. Antwoord: In de bibliotheek van het Le germuseum, Lange Geer 1, 2611 PV Delft, telefoon 015 - 14.60.41. U kunt tevoren opbellen en dan zoekt men het allemaal voor u op in de boeken, zodat de voorioeelden klaar liggen als u komt. De Nederlandse uniformen vindt u ook nog eens in 't museum. KRISTAL eN KOFFieoiK Omdat mijn kritallen vaas zo is aange slagen, raadde een vriendin mij aan, die met koffiedik uit te nemen. Dat heeft niet erg geholpen. Weet u een beter middel? Antwoord: Die vriendin is zeker waar zegster, dat ze het eerst naar het koffiedik grijpt om een kristallen bol op te poet sen.... Maar uw vaas kunt u beter vullen met (pure) azijn of met citroensap en dan zo een nachtje laten staan. De volgende ochtend goed omspoelen met schoon lauw water. Pas als zo'n vaas of karaf helemaal helder is, kunt u haar met koffiedik behan delen om er wat extra glans aan te geven. Daarbij past een dat bij je hoort Ieder bruidspaar Zandpad 68 Middelharnis LUCHTIGER SLAGROOM Hoe maak ik slagroom wat luchtiger? Antwoord: Doe er behalve wat suiker dan ook het eiwit van 2 eieren per kwart liter room doorheen voor u het mengsel gaat kloppen. Dat moet wel met de hand gebeuren, als u de room goed luchtig wilt krijgen. HERMELIJM IN 'T KLEIN Welke soort rups is dit? Antwoord: Als u ons ongedierte toe zendt, doe dit dan in een stevige ver pakking die het geweld van de stempel- machines op de postkantoren kan door staan, dus in een metalen dropdoosje, een plastic filmkokertje, of anders een on breekbaar medicijnflesje, of dgl. De toe gezonden rups was de larve van een hermelijnvlinder, van de uitsluitend 's nachts vliegende familie der Notodon- tidae. Het zijn kunstenaars in de camou flagetechniek, want ze weten zich door zonderlinge rusthoudingen en het naboot sen van diverse, niet als insekt te defi niëren, voorwerpen voor het oog van hun natuurlijke vijanden te verbergen. Ze kun nen er bijvoorbeeld uitzien als een stukje schors of afgevallen takje, een ver schrompeld blad met vlekken, of een on appetijtelijk nootje. Die bizarre lijnen ont staan o.m. door de beharing, extra rug- borstels, bosjes schubben op de binnen rand van de voorste vleugels en soms door als een vissestaart uitstaande haar- of' schubbenbundels. Ze kunnen de borstels aan de achterpoten zelfs nog door middel van geurklieren een vreemd luchtje mee geven. Ook de rupsen hebben groteske vormen. Zij doen zich graag aan de zon tegoed en daardoor worden de larven eerder aangetroffen dan de volwassen vlinders. VRSBMOS SNUITER Hierbij stuur ik u (stevig verpakt) een vreemd insekt. Wat is dit voor beestje en kan het schade aanrichten? Antwoord: Deze vreemde snuiter is een lapsnuittor. U kunt het herkennen aan z'n lange snuit en extra lange antennes. Het komt in de boeken over insekten nog niet voor, omdat het hier voorheen niet in heems was. Deze torren leven van plan ten, bomen enz. vooral in boomkweke rijen, maar nu ook in taxushagen, aard beienbedden en azalea's. Ze dringen ook door naar de kamerplanten en zoeken tegen de winter beschutte plekjes in de huizen en schuren om te overwinteren. Sommige families kunnen veel schade veroorzaken en daarom kunt u ze maar beter doden als u ze vangt. Zonodig kuntr u een eenvoudig huishoudinsecticide ge bruiken. Als in 't voorjaar de eitjes uit komen, moet u opnieuw de ronde doen door het huis. NED. HERV. KERK Beroepen te: Streefkerk C. Oorschot te Lunteren; Nieuwe Tonge drs. W. J. op 't .Hof te Ouddorp; Opheusden P. de Vries te Zwartebroek. Bedankt voor HuizenA. W.v. d.Plaste Bergambacht; Scherpenzeel (Gld.) (toez.) H. F. Klok te Rijssen. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepbaan A. P. Vlieger, Saffierstraat 99c 2 hoog, Amsterdam. Beroepen te: Domburg en Westkapelle drs. A. W. Mol, kand. te Domburg, die dit beroep heeft aangenomen; streekgemeen- te Midden-Betuwe (in dienst van de Raad voor Zending van de Ned. Herv. Kerk) drs. C. A. van 't Leven, kand. te Oegst- geest, die dit beroep heeft aangenomen. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor: 's-Gravenzande J. van Amstel te Ede; Haarlem-Centrum H. v. d. Heuvel te Biezelinge. Beroepen te: Vlaardingen W. van Sorge te Rijnsburg. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Enschede-Noord A. van der Sloot te Vollenhove-Kadoelen. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepente: GoudaC.HarinckteOost- kapelle; Arnhem R. Kattenberg te Sche- veningen; Goudswaard en Meeuwen J. Karens te Opheusden; Gorkum J. Karels te Rijssen. Bedankt voor: Slikkerveer R. Boogaard te Leiden; Rotterdam-Centrum J. Mijn- ders te Veenendaal; Westkapelle A. Hof man te Wijk en Aalburg; 's-Gravenzande J. J. van Eckeveld te Zeist; Middelburg- Zuid A. Bac te Bodegraven. HET VERDWENEN VAKANTIEGELD Komt het vakantiegeld van een over leden patiënt ten goede aan de erfge namen, of vervalt het aan dat rusthuis, waar betrokkene verbleef? Antwoord: Wanneer iemand van boven de 65 jaar overlijdt, wordt (ook) het res terende vakantiegeld nog uitbetaald. Dit wordt berekend over de tijd tussen de maand mei en de overlijdensdatum. Voor uitbetaling van die zg. slottermijn dient men een aanvraag in te zenden bij de instantie die het pensioen uitbetaalde. Als de betrokkene van verscheidene zijden een pensioen of uitkering kreeg, dan kan bij èlk van deze zo'n aanvraag worden ingediend. D at moet altijd binnen 6 maan den na het overlijden gebeuren en aan het adres van de Raad van Arbeid waaronder betrokkene ressorteerde, of aan de Sociale Verzekeringsbank, als het om de A.O.W. handelt Deze instanties bepalen na ken nisneming van alle gegevens, aan wie de slottermijn wordt uitgekeerd. Dat zal dan degene zijn die er in alle billijkheid het meeste recht op heeft, bijvoorbeeld de gene die de laatste kosten (zoals de be grafenis van de overledene) heeft ge dragen. Als de verpleeginrichting of het rusüiuis voor de verzorging van de be grafenis en ontvangst van de familieleden zorgdroeg, dan kan die instelling dus ook de aanvraag tot uitbetaling hebben gedaan en dan is het heel goed mogelijk, dat bedoelde stichting dat geld ook als ver goeding daarvoor heeft ontvangen. Ge zien het specifieke geval, dat u in uw brief aanstipt, adviseren wij u alsnog kontakt op te nemen met de instantie die het pen sioen van de overledene uitbetaalde en aldaar opheldering te vragen over de uit kering van de slottermijn. Men heeft daar de gegevens immers voorhanden, als u naam, adres en datum van overlijden en naam van de stichting maar volledig ver meldt Vergeet ook niet erbij te schrijven in welke relatie u zelf tot de overledene stond. Men zal u dan beslist wel terwille zijn. MUUR ZOUT Wat is er te doen aan een slaapkamer muur, waar zout ingetrokken is? Antwoord: Dat probleem doet zich va ker voor, vooral in gebieden die te lijden hebben gehad van overstroming door zee water. Zulke muren trekken vocht aan, worden dus nooit goed droog, al stookt u in zo'n kamer, en een behangetje laat gauw weer los. Het probleem is vaak opgelost door op de rauw gebikte steen een specie te strijken met grof zand of juist erg fijn grind. Daarmee kan men zelfs een kleurtje geven aan zo'n muur. U kunt ook een daarin bedreven aannemer vragen, deze muur te betegelen, of te lakken met een waterdichte steenlak, want door een en kele cemenüaag blijft zo'n verzilte muur toch vocht afgeven en dat gebeurt dan door zwarte stippen, of kristalletjes ge vormd door kalk- en chloorzouten die er uitzien als dotjes watten of een laagje sneeuw. Een heel andere oplossing is, een extra wandje op enige afstand van die muur te plaatsen van board of dgl. Maar dan moet de tussenruimte wel goed ge ventileerd worden, bijv. door een rij gaten onder- en bovenin het board. Wilt u er geen kosten of moeite aan besteden, dan moet u die binnenmuur geregeld blijven afborstelen, en zo droog mogelijk houden, o.m. door dagelijkse ventilatie. Op D.V. vrijdag 10 oktober hoopt de Christelijke Oratorium Vereni ging „Middelharnis" een concert te verzorgen in de Grote Kerk te Mid delharnis. De aanleiding hiervoor is het herdenken van het feit, dat het koor 25 jaar geleden onder de naam Christeiyke Gereformeerde Zangvereniging „Sursum Corda" is opgericht, hetgeen men dan ook op feestelijke wyze muzikaal gestalte wil geven. Instrumentale medewerking wordt ver leend door het Randstedelijk Orkest en de organist Piet Westhoeve, terwijl het vo cale solisten-aandeel voor rekening komt van Iris Giel (sopraan), John Vredeveldt (tenor) en Aerde Kuiper (bas). De al gehele leiding heeft Rinus Verhage. Voor dit feestelijk gebeuren zijn werken uitgezocht van een drietal componisten, te weten: J. S. Bach, G. F. Handel en W. A. Mozart. Van Bach wordt uitgevoerd de wonder schone Cantate 140, die gebaseerd is op het monumentale kerklied „Wachet auf, ruft uns die Stimme" van de dichter —- componist dominee Ph. Nicolai. Dit kerklied, dat gebaseerd is op het verhaal van de wijze en dwaze maagden (Mat- theus 25 1-13), behoort tot absolute hoogtepunten van de kerkmuzikale litera tuur. Van Handel zal uitgevoerd worden Psalm 89 „My song shall be alway". Als laatste programma-onderdeel wor den 3 werken van W. A. Mozart uit gevoerd, te weten: „Dixit Dominus" (Psalm 110), het „Laudate Dominum" (Psalm 117) en het „Magnificat" (Lof zang van Maria). De sopraan Iris Giel is afkomstig uit Rotterdam, alwaar zij aan het Conserva torium haar solistendiploma behaalde. Momenteel is zij verbonden aan het Ne derlands Operakoor. Daarnaast treedt zij regelmatig op in radioprogramma's en cantatediensten. De uit Baam afkomstige tenor John Vredeveldt (zie foto) studeert momenteel aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag bij Herman Woltman. Hij heeft al veel als tenorsolist in Bach-werken gezongen. De bas Aerde Kuiper, afkomstig uit Sneek, studeerde aan het Utrechts Con servatorium bij Iza Maas. Momenteel is hij als hoofdvak-docent verbonden aan de Muziek-Pedagogische Akademie te Leeu warden. Rinus Verhage studeerde kerkmuziek en koordirectie bij Barend Schuurman en Jan Eelkema. Tevens behaalde hij het di ploma „Uitvoerend Musicus Orgel" bij Arie Keyzer, dit alles aan het Rotterdams Conservatorium. Het concert begint om 20.00 uur. De deuren van de kerk gaan open om 19.30 uur. Entreebewijzen (in de vorm van een tekstboekje) zijn in veel dorpen op Goeree- Overflakkee verkrijgbaar. Voor inlich tingen hierover kunt u kontakt opnemen met de heer Ariese, tel. 01870 - 2551De voorverkoopadressen in Middelharnis zijn: Boekhandel Ariese, Muziekhandel Bernard en de heer Staal (koster van de kerk). De toegangsprijs bedraagt 10,- voor volwassenen en 7,50 voor CJP-houders en 65-I-. In de loop van de jaren heeft de C.O.V. vele leden gekend. Het huidige bestuur zou het leuk vinden de oud-leden te ont moeten. Daartoe is gelegenheid na afloop van het concert tijdens een receptie in verenigingsgebouw „de Hoeksteen". NIEUWE TONGE Met de vinding van een nieuwe methode roept Fouragehandel Struik uit Sommelsdijk in samenwerking met loonbedrijf D. Ras een halt toe aan het dumpen van laagwaardige mestoverschotten van Brabantse en Limburgse varkenshouders. Vorige week werd in de Zuiderdieppolders nabij Stellendam door Ras en Struik de methode, die voorziet in een directe mestbemonstering op het land, gedemonstreerd. Voordeel van deze methode is dat de akkerbouwer met behulp hiervan niet langer hoeft te wachten op de onderzoeks resultaten van het Bedrijfslaboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek in Oos terbeek. Nu kan direct worden bekeken in welke hoeveelheden de mest op het land moet worden verspreid. Wordteen akker bouwer namelijk geconfronteerd met de aanvoer van mest die onvoldoende per centages aan droge stof, stikstof, fosfor en kali bevat, dan zal hij niet alleen minder betalen doch zal hij voorts ook een dubbele hoeveelheid drijfmest op het betreffende perceel aanbrengen. Tot zover de uitleg van de heer Struik uit Nieuwe Tonge vrijdagmorgen bij de aan voer van een volgens de apparatuur zeer hoogwaardige mest op een perceel in de Zuiderdieppolders. Struik stelt dat de drijf mest zeer bewust verspreid dient te wor den, ook is hij van mening dat geen enkele landbouwer bereid is te veel geld voor zijn mest uit te geven. „Drijfmest is toch nog duur in aanschaf', zo verklaart hij, „en daarom wil hij voor het opbrengen weten wat er in zit". Dat laatste kan men aan de weet komen met de apparatuur die in een kistje a raison van 1.500,- verkocht wordt Struik is ervan overtuigd dat bijna geen enkele akkerbouwer bereid zal zijn om zelf zo'n kistje aan te schaffen. „Dat is immers niet rendabel. Wij kijken als fou ragehandel voor het opbrengen voor de klant wat voor mest er aangevoerd is". Reactie De aangevoerde mest („de akkerbouwer wil de drijfmest gebruiken in het kader van zijn gebruikelijke bemestingsplan met mi nerale kunstmeststoffen", zo legt Struik tijdens de demonstratie uit) wordt per vrachtwagen (35 m') gemeten. De tests worden verricht met behulp van een dichtheidsmeter en een stikstofmeter. Door de toevoeging van chloorkalk aan de mest ontstaat een chemische reactie waar door de stikstof wordt uitgestoten. De hoeveelheid droge stof kan worden be paald met de dichtheidsmeter, in water geeft deze een stand van 100 aan terwijl in drijfmest de stand wellicht 1030 is. „Op die manier weten we exact hoeveel droge stof de mest bevat en als hij te dun is kunnen wij de !ioeveelheid aanpassen". Struik benadrukt nog eens dat men hier „die dunne rommel uitBrabant niet langer accepteert". Hij is met D. Ras blij dat hij op de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden nu aan de akkerbouwers een stuk extra service kan bieden. „De snelle verwerking van de mest is namelijk heel belangrijk en nu wordt direct de juiste hoeveelheid opgebracht", aldus Struik die bij her haling aiangeeft dat de verspreider zich moet aanpassen aan de gegevens van de analyse zodat de drijfmest vooral egaal over het perceel verdeeld wordt. Op de vraag of er nog veel drijfmest verwerkt wordt, antwoord Struik bevestigend: „De akkerbouw wil wel drijfmest ontvangen, maar alleen als het economisch-financieel voordeel biedt in zijn bestaande bedrijfs voering. Ook wil de akkerbouwer bij voor keur direct te controleren drijfmest ont vangen van goede kwaliteit en tegen een lagere prijs dan kunstmeststoffen". Voor Struik en Ras staat vast dat de methode, waarop overigens geen octrooi aange vraagd zal worden, hun bij de levering van mest aan klanten grote voordelen biedt. En dat de akkerbouwers erbij gebaat zijn, staat voor hen helemaal als een paal boven drijfmest' Het duivenseizoen is weer teneinde, de kampioenschappen verdiend, voor veel duivensport liefhebbers is het jaarlijks weer opnieuw een droom om bij de kam pioenen te horen, voor weinigen is het weggelegd om kampioen te zijn, laat staan te blijven. Om een paar van die kampioenen in het voetlicht te laten treden dient men naar Dirksland te gaan, waar de voorzitter van P.V. „de Snelpost", dhr. Arensman dit jaar tot enorme prestaties is gekomen. Op de fondvluchten wisten de duiven van deze duivensporüiefhebber geweldig uit te halen, wat resulteerde in Fondkamp; afd. C, krüig Flakkee en de vereniging kam pioenschappen die het predikaat Nadoen zeer zeker verdienen. Dat dhr. Arensman deze kampioen schappen niet zomaar heeft gekregen zal u duidelijk worden als men ziet dat dhr. Joh. van Ruften, een goed sportvriend van dhr. Arensman, op de fondvluchten geducht tegenstand heeft geboden, zijn naam staat als 4e Fondkampioen afd. C, genoteerd. Dhr. van Rutten die al vele jaren tot de kampioenen van de kring Flakkee behoort heeft dit jaar niet alleen op de fondvluch ten gepresteerd, op alle wedvluchten stond zijn naam in de kop van de uitslagen vermeld, voor het derde seizoen achter elkaar keizer kampioen worden van je vereniging is toch wel het bewijs dat er een geweldige klasse aan postduiven op je hok huist. Dat deze twee duivenspxjrtvrienden te rug kunnen zien op een geweldig duiven sport seizoen is zeker, wat voor velen een droom is, is voor deze liefhebbers waar heid geworden. De z.g. late jonge duiven van deze duiven- sporters komen zaterdag 4 oktober onder de hamer, in het clublokaal van P.V. „de Snelpost" te Dirksland. Voor tijden zie advertentie in het blad van j.l. dinsdag. ""^u y* i 5"*" '■te H« 4: 4i 4:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 10