Dirkslands Gem. secretaris Noorthoek, beste keus als Vismijn-directeur Bruid en bruidegom op eigen paard naar ^t gemeentehuis....! Derde generatie in 't kappersvak Open avond Apollo Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten RANCHO SHAG» Video promotiefilm van gemeente Goedereede MackliefS Versmarkt OUD PAPIER Appèlavond Jeugdbond Ger. Gemeenten In Oosterland vermoorde man gevonden -"/JÏÓ^ DINSDAG 23 SEPTEMBER 1986 No. 5533 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief 5>l6A126TTeM RecHTsn^eeK.--. VAM ce. UITSLUITBKID UCRKRV^EAAR 2JQ^ D£ KR/XAM MET DE R0ÖD.6ELE ULA& OP DE \At6EN^DAC>^AAl^KT IKl M1DDCL44A12NIS A pee MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Opstapplaatsen reisje C.V.B. 30 sept. 12.50 uur Oude Tonge, bushalte aan de weg richting Middelhamis. 13.00 uur Dienstencentrum Muziektent Kantongerecht Dorpsweg-hoek Prinsesselaan Oude land, bushalte. Van de gemeente Goedereede zal door het jonge bedrijf „Delta Video" te Dirksland een videofilm worden gemaakt, voor welke opdracht de gemeenteraad in zijn vergadering van jl. donderdagavond een krediet van 25.000,- heeft gevoteerd. Het eind- produkt zal aan de goedkeuring van het gemeentebestuur onderworpen zijn; de film zal „goedlopend" moe ten zijn en zal geen aanstootgevende beelden mogen bevatten. Het initiatief tot het maken van de pro motiefilm is trouwens niet van de ge meente -, maar van „Delta Video" uitge gaan, dat het welslagen van de film zal kunnen aanvoeren bij het verwerven van meer opdrachten van gemeentebesturen. Goeree's raad is er dan ook zeker van overtuigd straks een goed produkt in han- de/eigendom te hebben. De film zal o.m. vertoond worden in de expositieruimte van „Haringvliet Expo". Voorts zullen videocassettes met de hele film of ge deelten daarvan voor het publiek te koop zijn a 30,- per stuk en dan kan zo dacht dhr van Dongen (PvdA) een mooi souvenir van de gemeente bete kenen. Door het gemeentelijk visafslagbedrijf wordt 50% van de kosten gedragen, reden voor dhr Noorthoek (SGP) om op te merken van bedrijfsleven en de recreatie- bedrijven ook een bijdrage te hebben ver wacht. Het werd, ook door dhr J. van Gurp, betreurd dat meerdere grotere be drijven zich daarvan onthouden. Dhr. Grinwis (Gem. belangen) had zelfs zijn twijfels over de juistheid van „zware subsidieverlening" aan een commercieel bedrijf als „Delta Video". Hij heriimerde eraan hoe bezwaarlijk het voor de raad van Goedereede was geweest een bijdrage te leveren aan de VW kustbrochure, waarop door het College werd aangete kend dat die maar ten dele informatie over Goedereede gaf. In zijn beantwoording stemde weth. Vis ser in met sommiger waarschuwing dat err tegen gewaakt moet worden dat „Delta Video" van de verkoop van cassettes aan derden flinke winst maakt, omdat de op name van de film gesubsidieerd werd. De raad stemde met het gevraagde krediet in. GOLTGENSPLAAT-LANGSTRAAT Hogere opbrengst kollekte Beatrixfonds De huis-aan-huis-koUekte voor het Prin ses Beatrixfonds heeft te Ooltgensplaat en Langstraat 1860,- opgebracht. Vorig jaar 1716,-. Uit dit fonds wordt subsidie verleend aan diverse instellingen voor invaliden die een afwijking hebben aan het centrale zenuwstelsel, o.a. kinderverlam ming, multiple sclerose, spierziekten, ziekte van Parkinson, enz. KoUektanten en gevers worden hartelijk bedankt voor het bereikte resultaat. Is nu aangekleed NIEUWE TC:NGE - Toen de familie Mackloet in js luari voor zichzelf begon werden de zaken meteen goed aangepakt. Er werd een stV;k bij de zaak getrokken en een geheel nieuwe inventaris met koel- meubelen werd geplaatst. Deze opzet werd succesvol, want de zaak groeide en werd door velen gewaardeerd om z'n prima leeswaren en kaas. De buitenkant bleef wat kaal, maar dat hed een reden. Oe zaak was intussen naar een andere i.-Iiocpcrganisatic gegaan, waarvan men wist dat daar aan nieuwe ideën werd gewerkt, men werkte aan een nieuwe formule om het voor de klanten nog aantrekkelijker te maken, men is daar zeer in geslaagd. Deze nieuwe formule gaat „STIPT" heten. Dat gaat betekenen ,,STiPT" in vers, kwaliteit en service. Dat betekent ook dat ruim 100 dagelijkse boodschappen blijvend in prijs zijn ver laagd. Ook heeft men het aangedurfd om Vers Vlees in het assortiment op te nemen. „Ik heb eerst bekeken hoe de zaak zich zou ontwikkelen en volgens mij is de tijd er nu rijp voor. iedere dag wordt voorverpakt vers vlees aangevoerd en wekelijks zijn er leuke aanbiedingen in", aldus dhr. Mackloet. Vanaf woensdag 24 september zal het nieuwe jasje feestelijk worden gevierd met extra voordelige aanbiedin gen. „STIPT" Versmarkt Mackloet is de eer ste zaak in deze regio die deze naam gaat dragen, maar lang zal dat niet gaan duren, want de volgende week is de Fa. van Neuren in Stad zover. MIDDELHARNIS: André Krijger behaalde afgelopen week in Utrecht zijn kappersdiploma, hij is daar mee de derde generatje Krijger in het kappersvak. Men kan door de entree van André bij Krijger weer sneller geholpen worden. Hij is twee jaar werkzaam ge weest in Krimpen a.d. IJssel bij kapsalon Maat aldaar. SOMMELSDIJK-ZUID Zaterdag a.s. wordt in Sommelsdijk- Zuid (de vogelbuurten) weer oud papier opgehaald ten bate van de zending van de Ger. Gemeente. Als u iets over heeft wilt u het dan op de stoep zetten? Bij voorbaat dank. Het distrikt Flakkee van de Jeugdbond van de Ger. Gemeenten hoopt op D.V. vrydagavond 26 september een appèl avond te houden als opening van het jeugdwerkseizoen. De weleerwaarde heer ds. J. de Pater uit Krabbendijke zal spre ken over: „Leer Gij ons bidden". De bijeenkomst wordt belegd in het verenigingsgebouw „Rehoboth" van de Ger. Gemeente te Dirksland. Naast de leden van de jeugdverenigingen worden ook belangstellende jongeren èn oudem verwacht Allen hartelijk welkom! Aanvang half acht Spelende kinderen hebben zondagmor gen in een sloot langs de Hoge Maireweg een stoffelijk overschot van een man ge- aangetroffen. Inmiddels heeft nader on derzoek uitgewezen dat de man enkele dagen -, of zelfs enkele weken voordien is doodgeschoten, 's Mans identiteit kon nog niet worden vastgesteld. Het slachtoffer is tussen de 30 en 40 jaar oud. Brandweer Middelhamis 4e Op de landelijke brandweerwedstrijd voor de 2e klasse korpsen, zaterdag in Simpel veld (Zuid Limburg) gehouden, is de brandweerploeg van Middelhamis als 4e geëindigd, eenzelfde plaats die ook vorig jaar in Assen werd behaald. Opval lend was dat het wedstrijdschema deze dag zó uitliep dat de ploegen langdurig moesten wachten voordat zij aan het werk konden gaan. Kennelijk was de opdracht dermate gecompliceerd dat de meeste ploegen de gestelde wedstrijdtijd van 40 minuten overschreden, een enkele had zelfs ruim een uur nodig. Pas 's avonds om half 9 kon aan de prijsuitreiking worden begonnen. Landskampioen klasse II bleek Beesel- Reuve (Limburg) te zijn geworden, IJssel- stein 2e, Wormerveer 3e en Middelhamis 4e. Middelhamis blonk uit met een tech nisch totaal van 606 punten en de beste waardering voor de bevelvoerder dhr. C. de Blok. De ploeg struikelde echter over de redtijd van de slachtoffers en moest daarom met een 4e plaats genoegen nemen. OOLTGENSPLAAT Opening jeugdwerk Vrijdag 26 september a.s. des nam. 7 uur zal in „Elthato" het jeugd-winterwerk worden geopend. Van het afgelopen klub seizoen zullen dia's en enkele films wor den vertoond. Naast de jeugd zijn ooi ouderen hartelijk welkom. GOEDEREEDE Oud papier Aanstaande zaterdag zal weer, ten-bate van het restauratiefonds van de Herv. Kerk, oud papier worden opgehaald in Goedereede, de Oostdijk en op Goeree Havenhoofd. NIEUWE TONGE In verband met het werven van nieuwe leden waaraan een dringende behoefte bestaat houdt de Gem. zangver. ApoUo een open repetitie-avond in de bovenzaal van Óns Dorpshuis op woensdag 1 ok tober 1986; aanvang 20.00 uur. Ieder die belangstelling heeft maar niet weet hoe het op een koor toegaat, wordt hiervoor uitgenodigd zodat u kennis kunt maken met het bestuur en de dirigent. Ook voor jeugdigen is er plaats genoeg; leeftijd vanaf 15 jaar. STELLENDAM Startweekend Geref. Kerk Zaterdag 27 september a.s. vindt te Stellendam de start van het winterwerk plaats van de Geref Kerk aldaar. Het programma luidt als volgt: 13.00 uur fietspuzzeltocht (start kerkgebouw) 15.00 uur kinderspelen 16.00 uur voetbalwedstrijd 17.00 uur koffie dringen en gezamenlijke maaltijd De hele middag is de zaal bij de kerk geopend voor de /erkoop van diverse handwerken van de Creatieve Club van de kerk, voor de opbouw van het diakonale centmm „De Blije Werelt" te Lunteren. Zondag 28 september om 10.00 uur is er een gezinsdienst m.m.v. ds. J. C. van Westenbrugge. Iedereen is van harte welkom! OUDDORP - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Zwijndrecht. NIEUWE TONGE - heden (dinsdag) avond 7.30 uur student C. A. van Dieren van Waddinxveen. OOLTGENSPLAAT- donderdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben dijke (voorber. H.A.). Politieberichten Oostfialdcee Doorrijden na aanryding In de nacht van zaterdag op zondag veroorzaakte een automobilist een aanrij ding op de Kerkring in Oude Tonge en reed door zonder zijn identiteit bekend te maken. In de loop van de nacht kon, dankzij de oplettendheid van een tweetal getuigen, de veroorzaker van de aanrijding in Stellendam van zijn bed geUcht worden. Van de verdachte, de 23-jarige G. J. F., werd een bloedproef genomen terwijl te vens zijn personenauto in beslag genomen werd. Inbraken In de nacht van woensdag op donderdag hebben onbekenden een poging tot in braak gedaan in het pand van schoen winkel Damen te Oude Tonge en een woning in de Washingtonstraat, alsmede werd uit een auto in de Eisenhowerlaan een portefeuille weggenomen. Dankzij goede voorzieningen ter voorkoming van inbraken bleef het bij het pand van Damen tot een poging, doch in de Washington straat werd een computer, kompleet met software weggenomen. Een onderzoek naar de daders wordt ingesteld. DEN BOMMEL Kerkelijke huwefijskbevestiging Vrijdag 26 september a.s. des nam. om 6.30 uur zal in de Geref Kerk de huwe lijksbevestiging plaats hebben van Pieter Bakelaar Jzn. te Den Bommel en Joke Plomp te Melissant, door drs. J. H. Becker te Marrum (Fr.). 78-jarige bij verl(eersongeval omgelcomen Omstreeks 09.30 uur vond er een aan rijding plaats op de kmising Provinciale weg 47 en Schaapsweg te Den Bommel tussen een Daf personenauto, bestuurd door de 78-jarige heer C. Snijder uit Den Bommel en een vrachtauto bestuurd door een 48-jarige inwoner uit Bergen op Zoom. De vrachtauto kwam uit de rich ting Oude Tonge, de Daf uit de richting van Den Bommel. Doordat de bestuurder van de Daf geen voorrang verleende aan de vrachtauto, ontstond de aanrijding, waarbij de be jaarde bestuurder uit de auto werd ge slingerd. Twee bij hem in de auto zittende jeugdige lifters kwamen met de schrik vrij, doch de bejaarde Snijder werd met zware verwondingen overgebracht naar het zie kenhuis in Dirksland waar hij in de loop van de dag aan de verwondingen overleed. Beide auto's werden zwaar beschadigd alsmede de voorzijde van een uit Oolt gensplaat komende personenauto die voor de kmising stond te wachten. Bmidsparen huren op de grote dag meestal een riante limousine af om zich comfortabel naar de huwelijksvoltrekking ten gemeentehuize te laten vervoeren, maar het bmidspaar Adrie Kieviet en Lijnie Nagtegaal deed het vrijdagmiddag anders. Verknocht als ze zijn aan hun paarden besloten ze te paard naar het gemeentehuis te gaan, Adrie op zijn Mörke en de Dirkslandse Lijriie, tandarts assistente maar evenals haar gade fervent paardenliefhebster, op haar Roshana en samen vormden ze zo een plaatje. De wederzijdse ouders en de direkte familieleden volgden in een landauer en in een paardentram, getrokken door prachtige friese paarden. Daarna volgden nog eens 50 leden te paard van de mitervereniging „De Oostmoerse Ruiters". Bmidegom Adrie is de oudste zoon vari de fam. Kieviet eigenaren van manege „Oostmoer" en hij is al meerdere jaren instmcteur. Toen Lijnie ook op les kwam, 7 jaar geleden, moet het tussen die twee zó hebben geklikt dat er een verbintenis uit voortkwam. De lessen hebben er kennelijk niet onder geleden want Lijnie is inmiddels ook bevoegd tot het geven van instructie. De trouwstoet heeft onderweg van manege Oostmoer en bij het gemeentehuis bijzonder veel belangstelling gehad. Toen hij negen jaar geleden gemeentesecretaris van Dirksland werd leek dhr. C. Noorthoek daarmee zyn carrière te hebben afgerond. Nooit heeft hij zich op de Dirkslandse secretarisplaats ongelukkig gevoeld maar anderzijds joeg hij ook de kans niet na om zich vanuit Stellendam in Dirksland te vestigen. Nu hij donderdagavond tot directeur van het Gem. Visafslagbedrijf van Goedereede werd benoemd komt zijn woon achtigheid in Stellendam goed van pas. Daar immers ligt, na negen Dirkslandse jaren, nu weer zijn werkterrein, bij- en voor de vissers, zyn eigen volkje De band met de vissers heeft dhr. Noorthoek nooit verloren of verwaar loosd. In de Dirkslandse secretaris kamer hangt een historische foto van Stellendamse botters die ter garnalen- vangst uitvaren. Door de jaren heen was dhr. Noorthoek, vóór hij naar Dirksland ging, op de vroege vrijdag morgens in de vismijn te vinden, het bloeiende gemeentelijke bedrijf met thans een jaaromzet van 80 miljoen. Als secretarismedewerker te Goede reede was hij er destijds nauw bij betrokken dat het zgn. „geriefs- gebouw" voor de Ouddorpse vissers als vismijn werd getransformeerd en hij heeft de groei en bloei van nabij meegemaakt. Spijtig vindt hij het dat hij zijn 23 jarig secretarisschap van het bestuur van de Rabobank Stellendam en Goedereede zal moeten beëindigen op de datum dat zijn benoeming tot directeur van kracht wordt, 1 decem ber of 1 januari, al naar gelang de gemeente Dirksland hem laat gaan. Daar heersen trouwens gemengde ge voelens, enerzijds gunt men de heer Noorthoek zijn benoeming van harte, anderzijds ziet men hem, en daarmee zijn kennis^ node gaan. Hij is trouwens al de 5 e Dirkslandse ambtenaar die naar Goedereede vertrekt.... Zelf had hij nooit gedacht ooit direc teur van de Goereese afslag te worden; die functie leek voor het leven door dhr. Raukema vervuld, maar de tijd leerde anders. Dhr. Raukema overleed op 2 augustus, kort daarna vertrok dhr. Noorthoek voor een vakantie naar Griekenland en bijna zou hij nog de sollicitatieprocedure hebben gemist. Hij hoorde tot de laatsten van de 44 sollicitanten die hun belangstelling toonden. Nu zijn benoeming een feit is nu verwondert dhr. Noorthoek zich over 's levens loop. Hij gaat de uit daging van harte aan zonder dat daar een merkbaar hoger salaris tegenover staat. Het secretarisschap heeft hij voorbeeldig vervuld, dan nu het direc teurschap waarin meer management en zakelijk inzicht zal worden gevraagd Daarvoor kan dhr. Noorthoek putten uit een juridische leerschool en een bedrijfseconomische opleiding. Uit hoofde van zijn secretarisschap van het Bankbestuur was dhr. Noort hoek nauw betrokken bij het vemieu- wings en uitbreidingsproces van de visserij, waaruit vele contacten voort vloeiden met vissers, handelaren en overheidsinstanties. Jaarlijks bezocht hij, uit pure belangstelling voor het hele visserijgebeuren, de visserijstudieda gen in de Volkshogeschool te Bergen. De materie boeit hem in hoge mate en dhr. Noorthoek gaat dan ook vol ver wachting zijn nieuwe functie tegemoet. Iri Goedereede meent men dat men „de beste" gevonden heeft. Zover zal dhr. Noorthoek niet gaan, al streelt het hem wel dat men hem het vertrouwen geeft aan het hoofd van een bedrijf met een omzet van 80 miljoen te stellen: „...het is natuurlijk een vol strekt andere fiinctie dan wat tot nu toe mijn hoofdberoep was maar ik ben een doener en kan me vrij snel in nieuwe situaties inwerken zodat ik tegen m'n nieuwe functie niet opzie", zegt hij er zelf van. Hij weet te kunnen begiimen in een gezond bedrijf met een royale visaanvoer, goede walaccomodaties en een potentieel handelaren die voor de afzet zorgen. Alles lijkt geregeld maar dhr. Noorthoek zal er zich zeker voor inzetten het „bedrijf' nog verder uit te bouwen. „Solidariteit", dat wordt het begrip waarmee hij aan 't werk gaat en bij een juiste uitleg daarvan kan dat betekenen dat er meer kotters dan tot dusver het geval was hun vangsten in Goedereede aanvoeren. Veel gelukwensen, ook uit de kring van vissers en handelaren, heeft hij na het bekend worden van zijn benoeming ontvangen en dat deed hem voelen dat de nieuwe directeur van de vismijn wordt geaccepteerd. Dat lijkt borg te staan voor een goede start! FAEsCIkCAMT UIT De V PAioe PAt:iÊ Voor lopkwalire n voordelige prijzen: FOTO - FILM REPORTAGE - VIDEO COMPUTER cj ^n E^ izj C3 1cj Wesatrgat 35 Molenvi^g 4 Ouddorp Telefoon 01878-1612 en 2120 Filiaal Renesse Prinlshop Hogezoorn 172 Telefoon 01116-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1