^^-y Zilveren Gemeentepenning Oostflal(l(ee voor „goufien" Oranjevereniging Ooltgensplaat 't Waren drukke open dagen bij fa. I. Ras te Middelhamis Grote Orgel- en Zangavond Eilanden-nieuws Politieberichten Politieberichten Gewasbeschermer V. d. Wal Melissant viert vrijdag 't zilveren jubileum Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Oostflakkee Dhr. C. Noorthoek wellicht dir. Vismijn Goedereede ''^- r'f^7> v/^;::: No. 5531 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief RANCHO 5»i6ARerTeM RANCHO SHA(^ Geen beroep in overweging Twee eclitparen 50 jaar getrouwd - gem.secr. Dirksland - Goedereede 59e Jaargang DINSDAG 16 SEPTEMBER 1986 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur(alleen voor redactie) *el. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN RECKTSTReEKS VAN ce. FAEstZlkCAKiT UIT De, PASt2.ie>i_ MA><. 5 PAKies pee klamt eo alleen dezc week UITSLUITEKID UERKRl'iCi&AAR BU D£ KRAAM MET DE ROOD.CkEUE ULA& OP De UIDElsi^DA&AAAf^KT ilM MlDDELflARKIlS GOEDEREEDE Spreekuur burgemeester De burgemeester van Goedereede houdt voorlopig uitsluitend spreekuur op af spraak. Voor topkwaliteit, goede service en voordelige pri/ien: FOTO FILM - REPORTAGE VIDEO - COMPUTER J-l-l-l-ll^*"*) tz3 o^HéhIIMkASA^ Weitstraat 35 Molenweg 4 - Ouddorp- Telefoon 018781612 en 2120 Filial Renesse Printshop Hogezoom 172 -. Telefoon 01116-2400 OOLTGENSPLAAT - DEN BOMMEL De beroepingscommissie in de Geref. Kerk, alhier, ontving van kandidaat H. Roozeboom te Sleeuwijk het teleurstel lende bericht dat hij een beroep van Oolt- gensplaat in comb, met Den Bommel niet in overweging zal kunnen nemen. OOLTGENSPLAAT Oud predikant De oud-predi- kant van de Herv. gemeente ds. T. W. van Bennekomte Soherpenzeel(Gld.) ontving een beroep naar Goes (buitengew. wijk- gemeente). OOLTgEN SPLAAl Vrijdag 12 september 1986 herdachten twee echtparen hun 50-jarige echtvereni ging, n.l. L. van Dam en J. van Dam-Fun, Kerksingel 22b en IJ. Neels en J. Neels- Duim, Esdoomstraat 28. Bij beiden werd dit feit in familiekring herdacht. Van deze plaats alsnog onze hartelijke gelukwensen. OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. DIRKSLAND - donderdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Zwijn- drecht. HERKINGEN - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. A. M. den Boer van Lisse. NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Baayens van Aagte- kerke OUDE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. J. J. Tanis van Tholen. - Snelheidscontrole Afgelopen weken werden op de Langeweg te Ooltgensplaat enkele snelheidscontro les gehouden met radar-apparatuur. Veel al rijdt men aldaar te snel de bebouwde kom in. In een bepaalde tijd werd ge durende een uur gemeten, waarop op een weggedeelte vóór die bebouwde kom, toe gestane snelheid 80 kilometer, toch nog negen overtreders werden betrapt, die allen reden met een snelheid van 100 kilometer en meer, te weten in dit geval tot 135 kilometer per uur toe. De controles zullen herhaald worden, óók nabij en in de andere dorpen te Oostflakkee. - Alcohol op de weg Bij controle op het alcoholgebruik van autobestuurders, moest ook deze week weer blijken dat menigeen zijn grenzen niet kent. Tegen een bestuurder uit Som melsdijk en één uit Middelhamis werd proces-verbaal opgemaakt wegens rijder, onder invloed. Aan anderen werd toi driemaal een rijverbod uitgereikt. - Vechtpartij Zaterdagavond werden de oogstdagen te Oude Tonge afgesloten met een feest in een tent op de Kaai aldaar. Rond midder nacht ontstonden tussen jongeren enkei vechtpartijen. Een jongen uit Oude Tonge werd daarbij dermate aan zijn linkerarm gewond, dat hij opgenomen diende te worden in het Van Weel Bethesdazieken- huis. Hij bleek een doorgesneden pees en spierbeschadiging opgelopen te hebben. De daders vluchtten. Het onderzoek is thans nog gaande. Wél werd het feest door deze totaal onnodige onenigheid enkele uren eerder beëindigd. Dat had men er dan toch maar weer mee bereikt!!! De Oranjever. Ooltgensplaat die zaterdag met een waar volksfeest het 50-jarig bestaan vierde is door het Gemeentebestuur onderschei den met de Gemeente-legpenning in Zilver. Dat gebeurde t^dens een ontvangst van het Verenigingsbe stuur in de raadzaal waar na de uit reiking van de penning aan voorz. W. de Bonte Joh.zn., ook werd gerecipieerd. Het huldebetoon want dat bedoelde de toekenning van de penning te zijn werd door de Oranjebestuurderen op bijzon der hoge prijs gesteld. Wederkerig blijkt het Gemeentebestuur de aanwezigheid van een zo aktieve Oran jevereniging in Ooltgensplaat op hoge waarde te schatten. Het was burg. de Vos die de aktieve bestuurders die verzekering gaf en in hen ook dank bracht aan hen die de Vereniging zijn begonnen en nu al sinds een halve eeuw hebben geleid. Een prach tig uitgevoerd herdenkingsboekje maakte het de burgemeester gemakkelijk om in de geschiedenis terug te blikken, een geschie denis waarin goede en kwade tijden elkaar hadden afgewisseld, zoals de oorlogs jaren 1940-1945 en het rampjaar als absolute dieptepunten. Het deed dhr. de Vos deugd dat de Oranjever. had mee geholpen aan de stichting van een monu ment ter herdenking van de oorlogsslacht offers en dat ze, ter herdenking van het rampgebeuren, telkenjare een stille om gang organiseert. Gelukkig is er naast het herdenken ook plaats voor vreugde zodat de Oranjever. elk jaar weer een welgeslaagd Oranjefeest organiseert waaraan zo had burg. de Vos ervaren een groot deel van de be volking deelneemt, zodanig zelfs dat het er op lijkt dat de belangstelling voor de spe len nog steeds groter wordt „Het zijn feestdagen waarop de verschillen die er zijn even worden vergeten", waardeerde de burgemeester de Vereniging graag een volgende 50 jaar toewensend, dhr. de Bonte de peiming aanbiedend. Een gelukwens namens de Federatie van Oranjeverenigingen in Nederland werd uitgesproken door dhr. van Oosten. Hij vond de Ver., op middelbare gekomen, nog een charmante dame die zo vitaal is dat ze de honderd meter horden nog wel kan lopen...! Hij waardeerde het bijzonder in de bestuurders dat ze enerzijds met hun tijd zijn meegegaan terwijl ze anderzijds tradities in ere weten te houden d.m.v. oude spelen die ook op de herdenkingsdag volop werden gespeeld. Bijzonder te waar deren vond dhr. van Oosten het ook dat de Oranjebestuurders de hele bevolking bij de feestelijkheden betrekken en dat... zoetjesaan uniek in Nederland, ook het onderwijzend personeel steeds bij de fees telijkheden kan worden ingeschakeld....! Graag bood dhr. van Oosten de Ver. een boekwerkje aan. Voor de gehoorde waardering en de ont vangen legpenning werd door Verenigings- voorz. de Bonte een dankwoord gespro ken. Hij verklaarde het bijzonder op prijs te hebben gesteld als bestuur ten ge- meentehuize te zijn ontvangen waaruithet gemeentebestuur metterdaad heeft laten blijken de Ver. een gewaardeerde plaats in de gemeenschap toe te kennen. Dhr. de Bonte laat zijn medebestuurders de legpenning zien. Iman Ras, zowel als zijn echtgenote, zijn vrijdag en zaterdag weliswaar heel gastvrg geweest t^dens de toen gehouden „open dagen" op hun nieuwe bedrijf aan de Langeweg te Middelhamis, maar ze zullen misschien tóch blij zijn geweest toen de laatste bezoeker verdwenen was....? Mensen horen eigenlek niet thuis in de drie grote koelhuizen die hij heeft laten bouwen al waren ze die dagen wél voor ontvangst ingericht, bezet als ze waren met informatieve stands van een aantal toeleveringsbedrijven. Ook het voorterrein leverde de agrarisch gerichte bezoeker heel wat informatie over velerlei werktuigen. Bijna driejaar geleden, op een late zondagavond, is het op het terrein waar nu een aangenamere drukte heerste ook eens zo vol geweest. Toen gold veler belangstelling de felle brand die de witloftrekkerij van dhr. Ras volledig verwoestte, anderhalf uur voordat de inboedelverzekering van kracht zou worden. Dhr. Ras voelde niet meer voor de herbouw van de trekkerij en dat bleek een wijs besluit De prijszetting van de witlof heeft hem dat gelijk gegeven. In de plaats daarvan werden het drie grote koelruimten die samen 1600 m^ berging bevatten. De temperatuur is voor een veelheid van produkten regelbaar, voor zowel witlofwortelen als.... kiwi's en ander fruit dat er al in is bewaard. Derden kunnen deze ruimtes huren voor bovengenoemde produkten en o.a. pootaardappelen. Desgewenst laat de temperatuur zich tot -5° terugbrengen. De loodsen zijn uitwendig van stalen damwandprofielen en hebben een 20 cm. dikke isolatielaag. Dhr. Ras, die intussen bij het bedrijf een nieuwe bungalow betrok nadat hij vorig jaar de uit 1936 daterende boerderij „Bouwlust" had verkocht aan bouwbedrijf Boeter, drijft handel in aardappelen en winterpeen waarop hij wat meer accent wil gaan leggen. Voorts verkoopt hij Frans witlofzaad van het merk Zoom, een ras dat in Nederland een marktaandeel van 60 a 65% bezet B en W van Goedereede zullen in de a. s. donderdagavond te houden raadsvergade ring Goerees' gemeenteraad voorstellen te voorzien in de vacature van direkteur Gem. visafslag, ontstaan door het over lijden op 2 augustus van dhr. Raukema, door de benoeming van dhr. CNoorthoek te Stellendam. B en W doen die voordracht uit een 44- tal sollicitanten die naar de betrekking hebben gesolliciteerd nadat in een aantal dag- en weekbladen een oproep was ge plaatst. Dhr. Noorthoek (52) is momenteel ge meentesecretaris van Dirksland. Nog wonend in Stellendam is hij be stuurslid van de Rabobank te Stellendam en volledig bekend met de problematiek rond het visserij-gebeuren, waarbij hij vele kontakten heeft met vissers, handelaren en overheidsinstanties. - Auto's open Afgelopen week heeft de politie weer kunnen constateren dat diverse automobi listen hun auto niet afsluiten. Op één van de auto's zat zelfs de kontaktsleutel nog in het kontaktslot. Op die manier wordt het de dief wel erg gemakkelijk gemaakt. - Caravan uitgebrand Op zaterdagmiddag is op een camping in Ouddorp een caravan geheel uitgebrand. Het is nog niet bekend hoe de brand is ontstaan. - Aanrüding met stilstaande auto De 20-jarige D. H. uit Ouddorp kwam in de nacht van zaterdag op zondag onzacht met het wegdek van het Hoge Pad in Ouddorp in aanraking. Hij reed daar met zijn bromfiets te dicht langs een gepar keerde auto. Daardoor raakte hij de macht over het stuur kwijt In het ziekenhuis te Dirksland bleek, dat hij in ieder geval enkele middenhandsbeentjes had gebro ken. - Inbraak voetbalkantine In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in de voetbalkantine in Stellen dam. Een bandrecorder en een hoeveel heid snoep werd weggenomen. De politie stelt een onderzoek in. Gewasbeschermer v. d. Wal te Melissant huldigt al 25 jaar de zakelü'ke filosofie dat een klant met zo weinig mogelyk kosten een zo goed mogelyk resultaat moet kunnen bereiken. Niet hgzelf-, maar anderen zullen bevestigen hoezeer dhr. v. d. Wal erin geslaagd is aan die opzet gestalte te geven sinds hij een kwart eeuw geleden het bedrgf begon. Vr^dag a.s. is ieder welkom binnen de poorten van het bedrgf aan de Julianaweg om met dhr. en mevr. v. d. Wal en het personeel het zilveren jubileum te vieren. Vader Jan v. d. Wal was vroeger eigen lijk al in 't klein begonnen. Met de rug spuit toog hij de hoQes en tuinen langs om daar gewasbescherming te plegen, een bezigheid die hij al had vaarwel gezegd toen zoon Klaas „in de hand groeide". Die maakte de keus een handel in be strijdingsmiddelen op te zetten en thans, 25 jaar later, zal niemand hem meer ontzeggen zich „de gewasbeschermer" te noemen, staand aan het hoofd van een bedrijf dat z'n omzet rekent in miljoenen per jaar, terwijl in het beginjaar 1961 tienduizend gulden al een mooi resultaat was. Toen was 't ook nog simpeler om wegwijs te worden in het aanbod van bescher mingsmiddelen, enkele tientallen nog slechts terwijl het nu al over 5 a 600 verschillende middelen gaat. De com- puter kent ze maar dhr. v. d. Wal en zijn personeel scoren zeker óók heel hoog als het op die kennis aankomt. „We hebben jonge en bijzonder enthousiaste mede werkers die bijzonder in de weer zijn voor de klanten en dat vinden we terug in de orders!" zo stelt dhr. v. d. Wal tevreden vast Beiden, werkgever en werknemers plegen voortidurend zelfstudie over hun vakgebied en, in een rustige periode, doen ze zelfs aan een training waarin de één de klant-, en de ander de leverancier speelt in welke confrontatie dan allerlei vraag stukken aan de orde worden gesteld. De leek veronderstelt soms dat het on gezond werken is in de gewasbescher mingsmiddelen, maar dhr. v. d. Wal heeft daarop een passend antwoord klaar „....op het in de handel komen van beschermings middelen bestaat dikwijls een strengere controle dan wanneer het geneesmiddelen betreft!" De voorzichtigheid vindt dhr. v. d. Wal overigens zeer terecht, zeker ook terwille van het milieu, dat aller be scherming verdient. Vandaar ook dat men bijzonder sympathiek staat tegenover de opkomst van resistente zaaizaden die, om gezond te blijven, geen gewasbescher mingsmiddel behoeven. Het gebruik er van wordt door gewasbeschermer v. d. Wal zelfs aanbevolen ook al zal dat omzet kosten. Daartegenover verkopen ze ten slotte ookhetzaad.... Het bedrijf behartigt op Goeree Overflakkee de belangen van het Kon. Kweekbedrijf en Zaadhandel v. d. Have b.v. terwijl zich onder de paraplu van V. d. Wal ook de FlaMceese kunst mesthandel bevindt. A.s. vrijdag wordt vanaf 2 uur 's middags bij het jubileum stilgestaan. Alle relaties maar ook ieder ander wordt vriendelijk uitgenodigd om dhr. en mevr. v. d. Wal (ook zij leverde haar aandeel in de voor spoedige groei van het bedrijf) de hand te drukken. Enkele van de leveranciers zul len met een stand aanwezig zijn en in een door hen uitgeschreven prijsvraag zijn mooie prijzen te winnen. De Herv. Zangvereniging „Jedu- thun" hoopt op D.V. woensdag 17 september 's avonds om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis een orgel- en zangavond te geven. Het koor staat onder leiding van Ab Vroegindewey en Martin Mans, orgel. Verder wordt er meegewerkt door Sjaak van Broekhoven en Hans Kom, trompet en Els van Splunder, soliste. Sprekers zijn ds. A. de Reuver en ds. Joh. de Rijke (opening en sluiting). De avond gaat uit van het Neder lands Bijbelgenootschap.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1