Nieuwbouw gemeentekantoor Oostflakkee kan direct volgend jaar beginnen AUTO-TIP Visser Het geurde weer eens naar uien op het stoombootsplein in Middelharnis Gele kaart foutparkeerders fjamiSemoH Garage KNÖPS B.V. „Eilanden-nieuws" htubveéMse Citroen-Hesselink Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Jaarprogramma C.P.B. „Goeree" 1986-1987 TOYOTA showweekend Garage v.d. Velde AUTO-SCHADE 59e Jaarga No. 5530 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief AL 40 JAAR UW VERTROUWDE ADRES van 12 t.m. 15 september bij: Dirksland, 01877 - 1357 RENAULT-dealer Autobedrijf "li"r'|-1iT*irl Autobedrijf A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 NCRV-radio in Sommelsdijk Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten ^^\-^^=^ VRUDAG 12 SEPTEMBER 1986 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie; Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Na ruim twee jaar komt de SOG de Samenwerkende Organisaties Gehandi capten en Patiënten Zuid-Holland we derom uit met een „Gele Kaart". Van de vorige kaarten vonden circa 20.000 hun weg naar foutparkeerders, d.w.z. naar automobilisten die hun auto's gewoon parkeerden op voor invaliden bestehide parkeerplaatsen. De bedoeling van de „gele kaart" is op een vriendelijke manier de gemakzuchtige automobilist aan de kaak te stellen. De samenleving heeft immers vaak lak aan borden, men is onverschillig, zeker als het borden betreft die aangeven dat een be paalde parkeerplaats uitsluitend is be stemd voor mensen met een handicap. En ook gehandicapten mogen niet zomaar parkeren op een voor hun bestemde par keerplaats. Zij moeten in het bezit zijn van een ontheffing. Deze ontheffingen worden door de politie verstrekt, nadat de be trokken aanvrager medisch is gekeurd door de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst ter plaatse. Al heeft een auto bezitter geen zichtbare handicap, toch is het best mogelijk dat de ontheffing op grond van de medisch keuring werd af gegeven. STELLENDAM Opbrengst koHekte De in ons dorp gehouden kollekte t.b.v. de kankerbestrijding heeft 3.838,55 op gebracht. Ieder die aan dit resultaat heeft meegeholpen hartelijk dank. telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen Was de vorige gele kaartuitsluitend bestemd voor automobilisten die hun auto hadden geparkeerd op een parkeerplaats „Invaliden Algemeen", de nieuwe nu felgele kaart bevat tevens een verzoek aan automobilisten die hun auto hebben geparkeerd voor een verlaagde trottoir band, dit in het vervolg niet meer te doen, opdat een rolstoelgebruiker haar/zijn weg ongehinderd kan vervolgen. De gele kaarten zijn telefonisch te be stellen bij de SOG, telefoon 070 - 212917. De kaarten zijn kostenloos. Portokosten ziet de SOG gaarne vergoed op nummer 5275093 van de Postbank ten name van de Samenwerkende Organisaties Gehan dicapten te Den Haag. Om 't verhaal wat prozaïsch te beginnen zouden we de oude rijm van „lang gewacht" weer eens van stal kunnen halen als we 't hebben over de komst van een nieuw gemeentekantoor maar al bij de tweede passage zou 't vergelijk mank gaan. De gemeentebestuurders van Oostflakkee hebben tussentijds zeker niet stil gezwegen, welnee...! Meerdere jaren al wordt er gefilosofeerd over d<~ noodzaak van een nieuwe-, meer efficiënte werk ruimte voor de gemeentelijke diensten en 't was dan ook niet de noodzaak-, maar de locatie die aan twijfel onderhevig was. In Oude Tonge, daar komt het nieuwe gemeentekantoor, werd tenslotte overeengekomen en het dagelijks gemeentebestuur en architect Ad Gestel waren deze week zover om het inmiddels geaccepteerde ontwerp te tonen.... Als de raad in zijn vergadering van gisteravond het gevraagde krediet van 4.500.000,- (bij een berekening van 20% BTW) beschikbaar zal hebben ge steld dan is alleen nog het wachten op de goedkeuring van het krediet door GS om het sein tot bouwen te geven. Gevraagd naar de wijze van aanbesteding verklaarde burg. de Vos dat de kans redelijk aan wezig" is dat die niet openbaar zal zijn. Verwacht wordt dat direct in het nieuwe jaar met de bouw kan worden begonnen waarna de opening begin 1988 mag wor den verondersteld. Wanneer dat metter daad het geval zal zijn dan mogen de Oostflakkeese bestuurders zich in de han den wrijven omdat ze de landelijk ge middelde voorbereidingstijd voor de bouw van een gemeentekantoor van 13 jaar toch voorgebleven zijn! Dat het de hoogste tijd wordt om over het nieuwe kantoor te beschikken illustreerde burg. de Vos met de verzekering dat op de huidige lokatie, het oude gemeentehuis en het Gemeentekantoor aan Ooltgensplaats Voorstraat werkelijk geen centimeter ruimte meer over is. Zelfs de politie die er een overigens kleine ruimte bezet zal vriendelijk maar dringend worden ge vraagd weg te wezen.... Te groter de motivatie waarmee archi- tectenburo Ad Gestel aan het werk ging en zijn ontwerp werd dan ook uitverkoren vanwege o.a. de compactheid van het gebouw en wijze waarop het ontwerp aan het pakket van eisen beantwoordt. Het gebouw komt in Oude Tonge aan het eind van de Ruijchrokstraat waar een en ander geen planologische problemen oplevert. Niemand heeft trouwens bezwaar aan getekend tegen de situering aldaar van het nieuwe'Gemeentekantoor. Bewust wordt niet gesproken van Gemeente,,huis" om dat huwelijksvoltrekkingen en raadsver gaderingen ook na de ingebruikname van het nieuwe kantoor in het oude gemeente huis te Ooltgensplaat plaats zullen blijven vinden. De keus die voor Oude Tonge is gemaakt werd gegrond op het feit dat in Oude Tonge 45% van de Oostflakkeese bevolking woont en omdat Oude Tonge een bovenlocale-, zelfs regionale functie wordt toebedacht en die al bekleedt. Het kantoor wordt in twee bouwlagen ge bouwd, opgetrokken van zgn. „witbak- kende" steen. De geïsoleerde aluminium kozijnen zullen in een contrasterende kleur worden gespoten. De bruto opper vlakte zal 2016 m bedragen en de inhoud 6963 m^. Dat zijn wat kille cijfers terwijl het gebouw juist een „publieksgericht ka rakter" zal hebben, vandaar de grote centrale hal die niet alleen als passeer ruimte-, maar evt. ook als expositie- en ontvangstruimte zal dienen. Ook vanaf de verdieping zal er visueel kontakt zijn met wat zich in de hal bevindt. De verschil lende afdelingen zijn a.h.w. om de hal gegroepeerd. Uiteraard is er de mogelijk heid tot uitbreiding warmeer dat nodig mocht zijn zowel als voor de aanbouw van alsnog een raadszaal en een trouw zaal....! Architectenburo Ad Gestel is bijzonder vereerd met de opdracht; het ontwerp rechtvaardigt dan ook de hoogste ver wachtingen. Door deze jarenlange ervaring en vakkundig gespecialiseerde medewerkers zijn wij in staat, op een voordelige manier, electro- technische en electronische pro blemen voor u op te lossen. Het geheel verzorgen van: kracht-, licht-, stuur-, signaal-, alarm-, geluidsinstallaties. Lid van voortiBe zdserheul! VINGEflLING 3 - MIDDELHARNIS -TEL 01870-2618 Tel. 01870-4466 Dorpsweg 28-34, Sommelsdijk voor Verkoop -I- Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS De nostalgie vierde hoogtij, dinsdagmiddag op het Vingerling en het „Stoombootsplein" van Middelharnis. Hoefgetrappel, de gillende fluit van een stoomsleepboot, de aanblik van een prachtige historische zeil- logger, zowel als de geur van uien en de aanwezigheid van vele belang stellenden voor de afvaart vormden de ingrediënten van een sfeerplaatje dat zich daar spontaan ontvouwde, 't Was allemaal georganiseerd door de NIVAA (Nederlands Instituut voor Aardappelen) dat dit jaar extra .=»andacbt wilde schenken aan de export van nieuwe oogst uien naar Engeland. Met zijn gevoel voor promoting was burg. van Welsenis van Middelharnis graag bereid gevonden de eerste uien aan boord te kruien....! Gisteren zouden ze in Londen worden gelost, ook daar met enig vertoon, o.a. een receptie op de Nederlandse Ambassade. Heel wat minder chique ging het in er Middelharnis toe; daar groepten nog de mensen gezellig koutend samen om te genieten van het schouwspel toen voer man Klaas van der Wal zijn paard met het karrevrachtje uien bij de uitgelegde laad- plank reed. Twee meisjes in Volendams kostuum, Tilly Nooy uit Amsterdam en Monique Bruin uit Scheveningen, wierpen vanaf de wagen kleine zakjes uien in het publiek dat trouwens ook getrakteerd werd op voor treffelijke uiensoep. Middelharnis bleek voor de organisatoren ook nog een plaats waar de burgemeester niet schroomt de handen aan de ploeg, in dit geval de krui wagen te slaan en met dat gerij de loop plank op te rijden alsof ie van z'n leven niet anders gedaan had. Enkele oud-Middelhamissers die werke lijk hun leven lang hebben gesjouwd na men graag nog'es een haaltje op de rug om die aan boord van de logger, de „Geesje van Urk" af te leveren. In een kort toespraakje wees burg. van Welsenis op de historie van de plaats waar de Geesje van Urk" lag afgemeerd, een plaats van waaraf vroeger ook veel uien naar o.a. Engeland werden verscheept. Dhr. van Welsenis claimde voor Middel harnis een brok historie op het gebied van het vervoer per schip van velerlei land- bouwprodukten, een geschiedenis die weer meer en meer realiteit wordt nu vanuit Middelhamis' buitenhaven weer coasters met pootaardappelen naar Alge rije vertrekken. Goeree Overflakkee be zet met een jaarlijkse produktie van 35.000 ton uien een niet onaanzienlijke plaats onder de uienteeltgebieden: ,,Op Goeree Overflakkee beweren we zelfs dat de ui bij ons haar bakermat heeft!!" grapte burg. van Welsenis n.a.v. het gegeven dat er al vóór de eeuwwisseling uien geteeld en geëxporteerd werden. De Stichting Uienfederatie had haar bakermat in Mid delhamis en in Nieuwe Tonge het bedrijf „de Groene Vlieg" dat zich bezig houdt Burg. van Welsenis kruit het vrachtje omhoog, coi.fetti suist in 't rond. Voor topkwaliteit, goede service en voordelige pfijign FOTO FILM - REPORTAGE VIDEO - COMPUTER Weiatr»»t3S Molenweg 4- Ouddorp - Telefoon 01878-1612 on 2120 Filieel Henesse frinc^hop Hogeioom 172 Te/efoon 01116-2400 met de biologische milieuvriendelijke be strijding van de uienvlieg. Nogal wat raak vlakken derhalve met de ui waarvan de eerste van de oogst 1986 nu met een „spectaculaire aktie" naar Engeland wer den gevaren. „Veel succes met de pro motie van Uw produkt", zo wenste dhr. van Welsenis de NIVAA toe; de ,,Geestje van Urk" werd een behouden vaart toe gewenst. Statig nam die afscheid, getrokken door de stoomsleepboot Hercules uit Schie dam. Op de zeilen zou voorts naar Londen worden gevaren waar zelfs de Tower- bridge in Londen voor de uit 1916 da terende logger geopend zou worden. Mid delhamis beleefde in elk geval een heel plezierige middag waarop velen, mede dank zij het prachtige weer, ten volle hebben genoten! Jaarlijks wordt vanuit Nederland zo'n 65.000 ton uien naar Engeland ge ëxporteerd. De uienexport naar Enge land dateert al van 1401, destijds uiter aard steeds naar Engeland overgezeild zoals ook nu de „Geesje van Urk" deed. MERCEDES-BENZ stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 BEDRIJFSWAGENS Op vrijdag 26 september a.s. komt de NCRV-radio naar Sommelsdijk om op namen te maken ten behoeve van het bekende programma „Te Deum Lauda- mus". Plaats van handeling is de Nederlands Hervormde Kerk aan 'tMarktveld. Mede werking verlenen het Interkerkelijk Kin derkoor „Zingt nu den Heer" en Klein Jeugdkoor en Interkerkelijk Jeugdkoor „Cantate Domino" uit Middelhamis o.l.v. Peter Wessels, Marinus Verhage (orgel), Ditta Wessels (fluit) en Philip Feij (hobo). Het ligt in de bedoeling van de NCRV om de opnamen, die op 26 september in Sommelsdijk worden gemaakt en die niet toegankelijk zijn voor publiek, uit te zenden op de zondagen 9 en 23 november 1986 van 09.30 - 09.55 uur via Radio 5. „Te Deum Laudamus" is een NCRV- programma van Philip Feij en Margriet van de Meent. Onderstaand het jaarprogramma zoals dat door de Christelijke Plattelands Vrou wenbond „Goeree" voor het komend sei zoen is vastgesteld. Donderdag 9 oktober: Mevr. C. Br,meveld-de Koeyer, voor drachtskunstenares; jaarvergadering. Donderdag 13 november: Mevr. W. de Visser uit Sommelsdijk ver telt over het werk van het Riagg: Regio naal Instituut voor Ambulante Geeste lijke Gezondheidszorg. Woensdag 17 december Kerstwijding, verzorgd door eigen leden. Half januari: Demonstratie merkartikelen. Donderdag 12 februari 1987: Mr. W. F. H. Hendriks, Oostvoome, lezing over Kind en Strafrecht. Donderdag 12 maart: Mr. L. de Kooning, Goedereede, lezing over notariële zaken, o. a. schenkingsrecht. Donderdag 9 april: Ds. B. Eysenga uit Leusden, Paaswijding. Donderdag 14 mei: Mevr. K. Andriesse uit Dordrecht over Joodse gebmiken. Bovendien worden de volgende cursus sen gegeven: de literatuurcursus, al jaren een succes; een korte kookcursus; een cursus van de H.V.P. namelijk: Kritisch consument zijn; een middag bij de bakker experimenteren met korstdeeg. Verder worden er enkele excursies ge maakt. Een gevarieerd programma dus, ter ontwikkeling en ontspanning van de leden. o o o o l> O LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS u O O u 11

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1986 | | pagina 1